Stropen en negeren stopteken: drie weken gevangenisstraf PZC/p Huishoudbeurs Expo in Middelburgse veiling Wijkvereniging in Middelburg contra twee medewerkers IK BEN AAN DE MUZIEK VERKNOCHT GERAAKT "Ik groeide uit m n jasje." "Doordat de NMB meer deed dan alleen financieren, zit ik nu in een prima passend pand in het nieuwe centrum" J. P. Corveleijn uit Vlissingen na 60 jaar 'Ons Genoegen' VAN 9-13 NOVEMBER De NMB denkt met u mee. Probeer't. J VRIJDAG 22 OKTOBER 1976 r MET AUTO'S EN LANGE HONDEN' IN POLDER BIJ BROUWERSHA VEN provincie NAAR VERWACHT 65 DEELNEMERS MIDDELBURG - Van 9 lol en met 13 H november wordt in Middelburg, onder de naam 'Expo Middelburg', een huis houdbeurs gehouden. Plaats: de vei- linghallen van de coöperatieve vei lingvereniging Walcheren aan de Braakmanstraat. Aan de veilinghallen zal nog een grote tent worden aange bouwd, waardoor een totale opper vlakte van 3000 vierkante meter wordt verkregen. In deze ruimte zal zich vijf dagen lang een voorlichtings-, demonstratie- en verkoopgebueren afspelen met naar verwachting een 65 deelnemers uit vele branches. Deze zullen evenzovele stand, groot of klein, inrichten. De 'expo' wordt georganiseerd door de heer A. den Boer van het reclame-, organisatie- en eve nementenbureau 'Delta-Succes' in Kloetinge, die ook verantwoordelijk was voor de min mei dit jaar in Goes gehouden Expo. Momenteel weet de heer Den Boer zich al verzekerd van een kleine zestig deelnemers. Nog enkele door hem gewenste branches ontbreken - met name herenkleding en schoenen - maar hij heeft goede hoop dat zich ook uit die sector nog deelnemers zullen melden, om zo de beoogde spreiding van branches compleet te maken. Het aantrekken van deelnemers uit het Middelburgse zakenleven is de heer Den Boer, in vergelijking met Goes, wat te gengevallen. De heer Den Boer vermoedt dat de Midde'ourgse mid denstanders wat 'moe' zijn na een druk seizoen, met als hoogtepunt een brade rie. Daar stelt hij tegenover dat de nade- rende Expo. aan de vooravond van de ik- naderende feestdagen, een goede gele genheid biedt om SinL Nicolaasaanbiedingen te presenteren. De deelname vanuit het Middelburgse zakenleven schat hij op 40 procent en vanuit de 'regio' (vooral Goes en Vlis- singen) op 30 procent. De andere deel nemers (met vooral de monstratiestands) kumen uit andere delen van het land. Als groot voordeel van een dergelijke beurs noemt de heei Den Boer dat de bezoekers geen 'drem pelvrees' hoeven te hebben, omdat er geen koopplicht bestaat. „Het aspect van de voorlichting, de mogelijkheid om zich uitgebreid te oriënteren, staat voorop", stelt hij. Overigens zullen er op de expo ook vers chillende stands uit de niet- commercciële sector te vinden zijn. Zo is de ANWB vertegenwoordigd, alsmede de rijkspolitie. Ook zijn er deelnemers uit de ambachtelijke sfeer, zoals een tingieter. Bij de buerszal een restaurant worden ingericht, waar- behalve brood jes en snacks - ook warme maaltijden worden geserveerd. Organisator Den Boer beraadt zich nog over enkele speciale evenementen op de buers. Zeker is al dat Sint-Nicolaas woensdagmiddag 10 november enkele uurtjes op de buers zal vertoeven. Op de laatste dag-zaterdag 13 november-zal het Souburgse muziekkorps 'Vlijt en Volharding' met mini- majorettenpeleton voor een muzikale opluistering zorgen. De Expo zal de eerste vier dagen, van dinsdag toten met vrijdag, geopend zijn van 13.30 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 22.00 uur en op de laatste dag. zaterdag, van 10.30-18.00 uur. Het resibureau Van Fraassen-Magneetzal vrijdagmiddag 12 november de bejaarden uit de tehuizen in de gelegenheid stellen de buers te be zoeken. Zij worden per bus opgehaald. STROPEN MET AUTO: 'INFAME METHODE' MIDDELBURG - Voor negeren van een stopteken van de politie, en stropen in de polders in de omgeving van Brou wershaven is donderdagmorgen G. van L. uit Helmond door de politierechter te Middelburg veroordeeld tot één week gevangenisstraf voor het door rijden, en twee weken hechtenis voor het stropen. Bovendien werden zijn auto en een zogenaamde 'lange hond' - een hazewindhond - die bij het stropen waren gebruikt verbeurd verklaard. Stroperij wordt door de kantonrechter behandeld, maar omdat Van L. zich aan een ernstiger feit - had schuldig gemaakt kwam zijn zaak voor de poli tierechter, dié tegelijk de overtreding van het stropen behandelde. In een pol derbij Bommenede werd het op 2 mei j.L voor stropers en politie een roerig och tendje. toen de politie een val uitzette voor vier mannen, die met behulp van vier auto's en vier 1 ange honden op stro pen uit waren. Van L. was van het viertal degene die de zaak verergerde door bij zijn aanhouding snel achteruit te rijden en vervolgens een - overigens door poli tiewagens verijdelde - poging deed om te vluchten. Het is bekend, zo bracht officier van justitie rar. Th. Lebret in zijn re quisitoir naar voren, dat er de laatste tijd in Zeeland nogal wat vanuit auto's gestroopt wordt. De officier kwalifi ceerde dit 'gemotoriseerde stropen' als een 'infame manier van optreden' en hechtte er verder bijzondere betekenis aan, dat Van L. door een politieman in uniform was aangehouden en niet door 'een boer' zoals de man uit Helmond wilde doen geloven. De officier kwam zo tot een eis van drie weken gevangenisstraf voor het misdrijf (het doorrijden), drie weken hechtenis voor de overtreding van het stropen en verbeurdverklaring van de inbeslagge- i auto en hond. kledinghandelaar De B. op straat had gezet. Toen kwam ook uit, dat de man op 27 en 7 juni al twee keer, uit hetzelfde rek met een kostuum aan de hal was gegaan. Op 26 juli had hij zich wel ge- haastalles aan De B. te betalen. Op alle drie de dagen, zo constateerde de of ficier in zijn requisitoir, was het 'afgela den' in Hulst Van die drukte had L. ge bruik gemaakt „Het is niet fraai om van de overvolheid van Hulst misbruik te maken" vond de officier, die een boete van 450 eiste. De politierechter von niste conform. Toen P.W. en J.B. uit Borsele na ker misbezoek niet meer beschikten over vervoer naar huis namen ze samen een bromfiets mee. Later kreeg de eigenaar zijn vervoermiddel - beschadigd - terug. Deze schade, zo bleek gisteren is Intus sen vergoed. Omdat B. het initiatief had genomen weid hem een boete van 300 opgelegd; W. zal een boete van 250 moeten betalen. Voor spitten naar zagers op een mossel perceel bij Yerseke zal P. van G. uit Roosendaal een boete van 150 moeten betalen; de zaak van zijn plaatsgenoot C.V.. die zich op dezelfde dag - 24 juni - aan hetzelfde had schuldig gemaakt, werd aangehouden, omdat V. aan voerde dat hij niet in een 'verboden zóne had gespit. Bij de volgende behandeling zal de politierechter getuigen horen. Alcohhol Alcoholgebruik leidde op 24 mei auto bestuurder C. van B. uit Poortvliet naar een schade van duizend gulden, toen hij in zijn woonplaats tegen de voordeur van een woning reed. De bloedproef wees een bloedalcoholpro- millage van 1,14 aan. Bovendien bleek toen dat hij geen rijbewijs had. Conform de eis werd Van B. ver oordeeld tot twee weken voorwaarde lijke gevangenisstraf, een boete van 500, een jaar ontzegging van de rijbe- FINANCIËLE PAPIEREN EN CARNAVALSKOSTUUMS INZET KORT GEDING AANGEHOUDEN voegdheid en een boete van 100 voor het rijden zonder rijbewijs. Weigeren van de bloedproef kwam de Gqesenaar J. B. op één week gevange nisstraf te staan en vier maanden niet rijden. In deze zaak had de offjficier twee weken gevangenis en negen maanden niet rijden geëist. B., die op 17 juni in zijn woonplaats was aangehouden, voerde aan dat hij maar vijf pilsjes had gedron ken. De officier hierover, „vijf pilsjes, laat dan even prikken, dan is er zeker heid". Het promillage van 0,82 werd gemeten bij J. van de G. uit Lewedorp, nadat hij op 13 juni in 's-Heerenhoek in aanrijding was gekomen met een motorfiets. Con form de eis werd hij veroordeeld tot twee boetes van elk 150,- Tien meter fietsen na teveel alcoholge bruik kwam de Eindhovenaar J. van W. op een boete van 100 te staan. Op 4 juli had hij in Zierikzee op een 'vrijgezel- lenavond' met enkele vrienden in een verlofruimte de bloemen zodanig buiten gezet, dat hij bij het verlaten van het lokaal vol zelfkennis uitriep: „Heb je wel eens een dronken man zien fietsen". De politie zag het ook, toen hij een voor het verloflokaal geparkeerde fiets pakte en hierop zijn 'proeve van onbekwaam heid' begon afteleggen. Op het moment dat Van W. zijn rit als een neergestorte vlieger tegen het wegdek eindigde, boog de politie zich over hem De bloedproef wees een promillage van 2.12 aan. Van W. gaf alles ruiterlijk toe: „Ik had 'm om en wil dit niet bestrijden". Wapi 11ens Bij verstek - de mensen waren niet op de zitting verschenen - moest poli tierechter mr. W. F. van Solinge gister morgen twee zaken behandelen die be trekking hadden op verboden vuurwa penbezit. Zo werd de Fransman A. A. uit Creil veroordeeld tot één week gevan genisstraf. Op 15 juni waren in Temeuzen in zijn auto een geweer met drie patronen en een alarmpistool ge vonden. De officier had drie weken ge vangenis geëist Officier en justitie en politierechter hielden B. A. uit Nieu- werkerk nog juist buiten de gevangenis: in deze zaak werd voor verboden wa penbezit conform de eis drie weken ge vangenisstraf opgelegd, echter voor waardelijk met twee jaar proeftijd, ge koppeld aan een boete van 300,-. Het op 2 juni bij A gevonden geweer met 94 patronen werd verbeurd verklaard. Aardappelen Bijzonder hoog nam de officier de dief stal van vier zakken aardappelen op, die G.N. uit Huybergen op 4 juni in Oostdijk (gemeente Reimerswaal) pleegde. N. drong door het openbreken van een deur binnen het pakhuis van B. en begon vier zakken aardappelen in zijn bestelwagen te laden. Hij werd ge stoord, vluchtte in een boomgaard, maar keerde terug omdat zijn zoon nog in de auto zat. Zes weken gevangenis straf eiste de officier, waarvan drie weken voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, maar de politierechter bracht dit terug tot drie weken gevan genis, geheel voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Op 26 juni viel in Hulst P.L. uit Clinge door de mand, toen hij er vandoor wilde gaan met een vest uit een rek, dat de MIDDELBURG - Als gevolg van al ge ruime tijd lopende moeilijkheden en persoonlijke conflicten binnen de wijkvereniging Middelburg-Zuid stonden donderdag voor de rechtbank in Middelburg het bestuur van de wijkvereniging en twee voormalige medewerksters tegenover elkaar. Door het bestuur van de wijkvereniging was tegen de twee betrokkenen, de dames G. A. van den Heuvel-Zwennes en E. T. M. van Koetsveld-van Soest een kort geding aangespannen om. fi nanciële papieren die zij als voormalige insters van contributie in bezit hadden, terug te vorderen. Daarnaast eiste de wijkvereniging van mevrouw Van den Heuvel teruggave van kostuums van de camavalsmajo- rettes, die zij in bezit zou hebben. Door de naderende carnavalsviering in Middelburg-Zuid - op 6 november is er het prinsenbal - had de zaak een spoe deisend karakter. Bij de behandeling van de eis bleef de preciese gang van zaken rondom de fi nanciële papieren en de majorettenkos- tuums onduidelijk. Wel kwamen vele moeilijkheden in het functioneren van de wijkvereniging als gevolg van per soonlijke conflicten naar voren. Wat betreft de teruggave van financiële papieren - het ging om de contributie- boekjes van vorig jaar - verklaarden beide dames dat zei alle bescheiden hadden afgedragen. Daartegenover stelde de raadsman van de wijkvereni ging, mr. C. H. Brinkman dat men nooit de originele papieren had ontvangen. De wijkvereniging wilde deze papieren hebben omdat de kascommissie bij de controle van de boeken van vorig jaar een tekort van enkele honderden guldens ontdekte. Door alle financiële bescheiden na te gaan wilde men hierin duidelijkheid. De gang van zaken rondom de majoret- tenkostuums bleek eveneens onduide lijk. Mevrouw Van den Heuvel, van wie de wijkvereniging ze opeiste, verklaarde dat ze de kostuums in bezit had gesteld van de echtgenoot van mevrouw Van Koetsveld. Als aanwezige bij het kortgeding kon de heer Van Koetsveld dat tegenover de vice-president van de rechtban, mr. B. S. Sierperda bevestigen. MevrouwVan den Heuvel stelde dat zij zich als assis tente van de groep niet ve rantwoordelijk achtte voor de kostuums en ze had doorgegeven aan de heer Van Koetsveld, die als leider op trad. Van de kant van de wijkvereniging ver klaarde mr. Brinkman echter dat de heer Van Koetsveld geen leider van de majorettengroep kon zijn omdat hij door de wijkvereniging als lid was ge schorst. De heer Van Koetsveld bleek overigens met behoud van eigen onder delen wel bereid tot teruggave van de kostuums. Uiteindelijk besloot mr. Sieperda het geding aan te houden om belde partijen gelegenheid te geven nader totelkaar te komen. „Tracht u het nou .yerder een beetje prettig te houden mejieflkaar, een wijkvereniging is toch voorriep bevorde ren van prettige dingen," hield hij hen daarbij voor. Het kort geding wordt aangehouden tot dinsdag 2 november. Zijn de partijen dan nog niet tot elkaar gekomen dan wordt de zaak voortgezet en volgt nog voor 6 november - vanwege de carna valskostuums - uitspraak. Toerclub 'Theo Middelkamp' koos nieuwe voorzitter MIDDELBURG - Het bestuur van de toerclub 'Theo Middelkamp' heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens een onlangs gehouden ledenvergadering werd de heer F. Wassink in deze functie gekozen. De heer Wassink is de opvolger van de heer M. Raas die een andere functie in het Middelkampbe- stuur aanvaardde. Verder werd het bestuur uitgebreid tot zeven leden en is als volgt sa mengesteld: F. Wassink, voorzitter, J. Joziasse, secretaris en leden zijn mevrouw W. Snijders - De Klerk en de heren B. Schuilwerve, J. de Koster, M Oosterbaan, en J. Joliffe. Het nieuwe bestuur kreeg van de verga dering gelijk een aantal voorstellen te verwerken tot het ontplooien van een reeks nieuwe activiteiten. Zo .werd. voorgesteld om in het winterseizoen rol- lenwedstrijden te organiseren. Voor het zomerseizoen zullen meer fiet stochten in de recreatiefsfeer worden gehouden en er werd gevraagd om de prestatietochten in binnen- en buiten land voor de leden aantrekkelijk te ma ken. Ook zal worden getracht om een damestrimafdeling van de grond te krijgen. Zaterdag viering jubileum VLISSINGEN -,,lk herinner menog dat ik op maandag 24 oktober 1916 om half achtavonds naar de secre taris van Ons Genoegen ben gegaan om me aan te melden als lid. Dat was eigenlijk zes jaar te laat want ik wilde al van mijn tiende af lid worden maar ik durfde toen nog niet. Vier maanden later speelde ik in de repetities mee", aldus de aan staande zondag jubilerende heer J. P. Corveleijn(76). Zestig jaar is hij id van de drumband Ons Genoegen, het oudste lid waar de vereniging zich op kan bogen. Nog steeds speelt hij actief mee. „Op het ogenblik ei genlijk riiet omdat ik ziek ben, maar normaal gesproken hanteer ik de bariton regelmatig", vertelt de jubi laris. Zaterdagmorgen ('een dag te vroeg") zal de drumband Ons Genoegen om kwart voor tien een serenade brengen voor het bejaardentehuis Bachtenreede, ter ere van de jubila ris. „Daarna wordt me een receptie aangeboden", vertelt de heer Corve leijn. Bij zijn vijftigjarig jubileum werd hij vereerd met de eremedaille in de orde van Oranje Nassau in Zil- Verschillend met 'toen en nu' ziet de heer Corveleijn erg duidelijk. Hij ver telt: „De band onderling was, toen ik bij Ons Genoegen kwam, veel hechter dan zoals die nu is. De jonge lui weten niet wat ze willen. Zij zijn er nog maar net bij of ze gaan weer weg. Je hebt maar kort plezier van je leer lingen. Je hebt ze net opgeleid en dan heb je er niets meer aan". De jubilaris heeft zelf geruime tijd onderricht gegeven in 't gebruik van koperinstrumenten. Zelfs is hij op alle blaasinstrumenten thuis, maar zijn voorkeur gaat toch uit naar de bariton. Begonnen op een piston, een soort trompet, is hij de klank van een bariton steeds meer gaan waarderen. „Het instrument dat ik nu in mijn bezit heb is al vijftien jaar oud. maar je zou zeggen dat het zo uit de winkel komt. Ik ben erg zuinig op dit instrument", vertelt hij trots. Gedurende zijn carrière bij Ons Ge noegen heeft de heer Corveleijn ook succes mogen proeven. „Dat was in de jaren 1919, 1920 en 1921. Toen be haalden we onder leiding van de be kwame dirigent C. Govaerts, iemand uit het leger, driemaal achtereen de de meeste punten op 't Zeeuwse con cours. Overigens was er toen nog geen echte drumband. Het overgrote deel bestond uit koperinstrumenten, er w^ren maar drie tambours", herin nert de jubilaris zich. De heer Corveleijn heeft ook nog een jaar of drie in het bestuur gezeten van de 86-jaar bestaande vereniging. „Dat ging echter niet samen met mijn werkzaamheden in het dagelijks leven. Ik werkte als ambte naar op de afdeling bevolking bij de gémeente. Vlissingen en als conciërge bij de avond handelsschool". Toch altijd lid gebleven, waarom? „Ik ben er aan verknocht geraakt", antwoordt de jubilaris. In mijn pand kon ik geen kant meer uit. Het nieuwe centrum was mijn kans. Ik besprak dat met de man van de NMB die mijn branche goed bleek te kennen. Hij nam met mij de plannen door en maakte een financieringsopzet. Zo kreeg ik een krediet op maat. Bovendien stelde de NMB-man mij voor gebruik te maken van haar computerservice, om voortdurend een goed inzicht te krijgen in het bedrijfsverloop. Dat stelt me dan ook in staat m'n voorraadpositie beter te beheersen en met minder leverancierskrediet te werken. Nu zit ik in het nieuwe centrum. De NMB heeft me goed geholpen.Voor mij is het de bank die kreatieve gpj. B oplossingen aandraagt voor de problemen van W haar klanten. Praat ook nederlandsche eens met de NMB. middenstandsbank

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31