de amro bank in antwerpen Vrij negatief werknemersverslag over situatie Hoechst Vlissingen Problemen bejaardenwerk Wemeldinge de wereld niet uit Zaak tegen PSD-kapitein voor derde maal voor kantonrechter ZES MAANDEN VOOR BEDREIGEN AGENTEN Door Mass and Individual Moving WERELD-WINDORGEL IN VLISSINGEN 'HERBOREN' „NCR V-programma 's over kerk en samenleving het meest gewaardeerd DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 SAMENGESTELD OP VERZOEK INDUSTRIEBOND NVV klachten over lawaai, veiligheid en promotiekansen MIDDELBURG - Een aantal leden van delndustriebond NVV, werknemers bij Hoechst Holland BV te Vlissingen, heeft op verzoek van deze bond een 'werknemersverslag' opgesteld over de werksituatie in dit bedrijf. Óp verschil lende punten is dit verslag nogal nega tiefuitgevallen. Uit verschillende afde lingen van het bedrijf zijn klaheten ge registreerd over lawaaioverlast, in an dere delen van de fabriek zijn klachten naar voren gekomen over stof, fosfine- gasen tocht; volgens het 'werknemers verslag' zou warmte en overlast zijn waar men op alle afdelingen mee te maken heeft. De veiligheid, aldus het verslag van de 'bedrijfsledengroep van Hoechst Holland BV te Vlissingen', wordt als matig ervaren en die zou kunnen verbeteren als er meer geld aan besteed zou worden. Dit 'werknemersverslag is niet gebon den aan een bepaalde periode. Het is eerdereen 'momentopname', waarin via formulieren de meningen zijn geregi streerd van driehonderd van de bijna ellhonderd mensen die bij Hoechst in Vlisslngen-Oost werkzaam zijn. De di rectie van de Vlissingse vestiging van Hoechst toonde zich gisteren, woens dagmiddag weinig ingenomen met dit verslag, dat niet representatief wordt geacht voor de mening die onder het to tale personeel heerst. Bij het onderzoek, aldus de directie, is een methode toege past die ongeschikt om tot welke con clusie dan ook te komen. Er staat geen enkel cijfer in het verslag en elke con clusie is daarmee ongekwantificeerd. aldus vestigingsdirecteur ir. H. P. van Heel. die gezien de methodiek van het onderzoek niet bereid bleek de uitslag serieus te nemen. Zo was het de directie opgevallen, dat alle werkenemers voor het onderzoek waren aangeschreven, maar dat slechts 300 mensen de vragen lijsten hadden ingevuld. ..Ik heb niet veel goede woorden over voor de waarde van ditonderzoek, waarbij ik onderzoek dan nog tussen haakjes plaats", aldus de heer Van Heel, „het zou jammer zijn als naar buiten de indruk kwam. dat dit een representatieve mening is van het personeel," In het werknemersverslag leest men onder meer. dat in alle afdelingen per soneelszaken vrij negatief wordt beoor deeld. „Dit komt waarschijnlijk door het gemis aan bevoegdheden of een mo gelijke oninteresse van de personeel schef." Een enkele keer klinken in het verslag ook positieve tendensen door. zoals 'Over het algemeen werkt men niet onplezierig'. Direct daarna wordt echter opgemerkt, dat het 'geld verzoet de arbeid' voor de meeste werknemers geldt. Volgens het verslag zouden de kansen op ontploffing als moeilijk wor den ervaren en zou er in delen van de fabriek sprake zijn van een 'rommelig' promotiebeleid. Bij beesten af „Hierdoor", aldus een passage uit het verslag, „hangt er een sfeer van wan trouwen en voelt men zich uitgebuit. Het gevolg hiervan is vaak dat de ou dere werknemer min of meer gefrus treerd of zijn stekkie moet blijven zitten omdat hij nergens anders meer terecht kan De operators die proberen naar an dere afdelingen te verhuizen worden aan het lijntje gehouden." In de paragraaf'Werkomstandigheden' wordt opgemerkt, dal liet opvallend is dat op iedere plaats aanmerkingen zijn op de omstandigheden waaronder men werkt. „In over ovenhuis", aldus het verslag, „heeft men last van veel rook en gas. In de Pol.v, zout en energie is het lawaai bij de beesten af." Het verslag concludeert voorts, dat de veiligheid door hetleidinggevend per soneel met een neusophalen wordt af gedaan. „Er iswel enige vooruitgang op veiligheidsgebied te constateren door druk van onder af', zo wordt daaraan toegevoegd. Eén afdeling ervaart de fa briek niet als onveilig, zelfs als redelijk goed. een andere afdeling constateert vooruitgang op dit gebied. In de zout- zuurfabriek, aldus de uitslag van het onderzoek, ervaart men de veiligheid als matig en in de sinterfabriek bestaat on gerustheid over de nog steeds onbe kende explosie-grenzen en de proble men rond fosfine. Opvallend is. zo vervolgt het verslag, datin iedere afdeling de verhoudingmet hoger personeel zeer minimaal is. Men leidt hieruit discriminatie af van de ploegenarbeider. Het verslag gaat ver volgensin op de bestaanszekerheid. „Er is bijna blindelings vertrouwen in de werkgelegenheid en bestaanszekerheid: gehoopt wordt dat Hoechst dit waar maakt. De werktijdverkorting is men echter nog niet vergeten. De fosfaatwet hangt boven de fosforfabnek." VEERBOOT 'PRINSES CHRISTINAZOU BIJNA AANVARING HEBBEN VEROORZAAKT kantonrechter wijst over 14 dagen vonnis MIDDELBURG - Voor de derde maal behandelde de Middelburgse kanton rechter mr. A. Veenhoven woensdag morgen de zaak tegen de kapitein J. L. van der V. uit Kruiningcn. Aan hem was ten laste gelegd dat hij op 7 fe bruari van het vorig jaar als gezag voerder van de veerboot 'Prinses Christina' na het uitvaren van de haven van ICruiningen het vaarwater onvoor zichtig is gaan oversteken voor een na- deredekustvaarderen een duweenheid zodat deze van koers moesten verande ren om een aanvaring te voorkomen. Officier van justutie mr. J. Kolkman eiste tijdens de zitting op 30 juni een boete van honderd gulden. Het geval was aangebonden door de wachtmeester le klasse P.V. van de rijkspolitie te water die in een dien stauto op de veerboot zat en toen de kapitein een signaal gaf naar het voor dek is gelopen en enige foto's heeft ge maakt van de. volgens hem. gevaarlijke situatie. Nu werden als getuigen gehoord de Bel gische rivierloods G. L. uit Antwerpen die toen dienst deed op de IJslandse kustvaarder 'Frendo Hvalsnes' en T.B.G, uit Doornenburg (B.) die kapi tein was van de duweenheid bestaande uit de 'Hekla' en de 'Chemgas II'. Uit dit verhoor bleek dat deze schepen zei herhaaldelijk de veerboot te hebben opgeroepen door de marifoon maar geen antwoord te hebben gekregen. De officier zei in zijn opvatting te zijn verstrekt dat de veerboot de twee ande ren de 'schrik op het lijf heeft gejaagd howel alles goed is afgelopen. Hij hield kort naast elkaar in de richting van Vlis- staande dat de veerboot een gevaarlijke singen voeren De duweenheid liep iets manoeuvre heeft gemaakt en hand- sneller en voer tussen de kustvaarder de rode tonnen. Beide getuigen ver klaarden geen signalen te hebben ge hoord van de veerboot hoewel de kapi tein daarvan beweerde twee signalen te hebben gegven. De kantonrechter merkte daarbij op de indruk te hebben dat er niet altijd goed naar zulke signa len wordt geluisterd. haafde zijn eis. Verschillen De raadsman mr. F. K. Adriaanse wees op de verschillen tussen de afgelegde verklaringen over de wijze van varen door de veerboot. „De getuigen de charge hebben de vorige maal een aan nemelijke verklaring gegeven dat de Volgens de loods maakte de veerboot veerboot buiten het vaarwater is ge- een onverwachte maneuvre zodat hij de bleven zodat er niets verkeerds is-gc- indruk kreeg dat die voor de schepen daan". Hij noemde de verklaringen van wilde oversteken. Hij liet toen achteruit de getuigen decharge zeer positief i slaan omdat er volgens hem een aanva ring dreigde. „Er is gelukkig niet s ge beurd en dan is men het weer gauw ver geten". Ook de kapitein van de duweenheid op dat een veerbootkapitein per dienst 18 maal de Schelde over steekt en ook dat verdachte mentor is van andere kapiteins bij hun opleiding. Hij achtte het ten laste gelegde niet kro pas op derde plaats (Van onze correspondent) BREDA - De NCRV blijkt het meest te worden gewaardeerd bij het brengen van programma's ten behoeve van ge loof en engagement, kerk en samenle ving, althans bvb (in&RUfifiifc dat de werkgroep Religleen Omroep van het bisdom Breda gedurende de maand februari van dit jaar heeft laten houden. Na de IKON als goede tweede komt enigszins verrassend de KRO pas op de derde plaats. Deze rk-omroep wordt gevolgd door de NOS, VPRO, VARA, EO, AVRO en TROS. Een verslag van het onderzoek, dat als titel „Past-oor en -oog" meekreeg, wordt donderdag als extra uitgave van het bisdomblad „Overweg" toegestuurd aan alle pastores en kerkelijke mede werkers van het bisdom Breda. Op een persconferentie, woensdagmor gen in Breda, deelde de heer F Oude- jans, perschef van het bisdom en voor zitter van de werkgroep, mee dat het niet in de bedoeling heeft gelegen een wetenschappelijk verantwoord onder zoek te verrichten, maar dat het moet worden gezien ais een poging de pasto res en hun medewerkers een beetje in de goede richting te helpen. verklaarde dat de veerboot van koers bewezen en bepleitte vrijspraak, veranderde waarom hij achteruit liet De PSD-kapitein hield vol dat hij bij het slaan. De kustvaarder kwam toen naar uitvaren van de haven van Kminingen stuurboord en voer voor hem langs. Hij tegen de stuurlieden heeft gezegd dat ze achter langs de andere schepen moes ten oversteken. „Dat heb ik niet alleen gedacht maar ook gezegd en dathebben ze hier verklaard". HJij zei ook dat de imarifoon niet te veel mag worden ge bruikt omdat het anders gevaarlijk kan worden door misverstanden en het ef fect van het spreken ook verloren kan gaan. Verder achtte hij niet onmogelijk dat de ebstroom de kop van zijn veer boot wat omgezwaaid heeft bij het uit varen van de haven zodat de anderen een verkeerde indruk hebben gekregen van zijn bedoeling De kantonrechter zal over veertien da gen schriftelijk vonnis wijzen. De slotparagraaf kreeg als titel mee 'Is dit onderzoek zinvol?' en daarin wordt onder meer als citaat van één van de medewerkenden aan het onderzoek ge geven: 'Niet zinloos als alle werknemers geïnterviewd worden en niet een be paalde groepering', Bij de Hoechst-directie vond men het onjuistom inhakend op deze opmerking te veronderstellen, dat het ledenbes tand van de Industriebond NVV onder de werknemers mogelijk ongeveer drie honderd zou zijn en driehonderd men sen het formulier hebben ingevuld, Het werknemersverslag tekent daarover in de inleiding al aan: „Ongeveer driehon derd formulieren zijn ingevuld door zo wel ge- als ongeorganiseerden en ver werkt in dit verslag'. De Hoechst-directie had vooral be zwaar tegen de methode, die bij het on derzoek werd toegepast. Men legde deze methode voor aan twee onafhan kelijke onderzoekinstituten van goede reputatie en deze instituten kwamen, onafhankelijk van elkaar, tot de con clusie dat de onderzoekmethode en de vragenlijst niet voldeden aan de nor men die op dit gebied bestaan. „Er is een ruime kans aanwezig", zo was de conclusie van deze instituten, „dat de onderzoekresultaten de feitelijke me ningen niet juist weergeven." Eerste argument daarvoor was dat slechts 300 van de 1061 personeelsleden hun medewerking gaven, tweede argu ment was dat de vragen zijn gesteld doorNVV-leden; bij een objectief onder zoek dienen de vraagstellers neutraal te zijn, „Daardoor kunnen de antwoorden op de vragen zijn beïnvloed", aldus de Hoechts-directie, die er daarbij op at tendeerde, dat ook de onderzoeksresul taten zijn uitgewerkt door NVV-leden. „Wil een onderzoek enige waarde heb ben", aldushetcommentaar, „dan moet hetonafhankelijk worden uitgevoerd en uitgewerkt. Dit geldt ook voor de inter pretatie van de resultaten. Onafhanke lijk is iemand, die geen belang heeft bij de uitkorpsten." Een bezwaar van de Hoechts-directie richtte zich voorts tegen de volgorde van de vragen. Zorg vuldige overweging van deze volgorde zou bij het onderzoek onvoldoende zijn gebeurd: „Het gevolg kan zijn dat. wan neer men een negatief antwoord geeft op een vraag men een volgende graag, als deze met het voorgaande te maken heeft, negatiever beantwoordt. Alles overziende is de Hoechst-directie van mening, dat aan de uitslag van het onderzoek wemig waarde kan worden toegekend, „al is de directie van mening dat de in het verslag behandelde onder werpen op zich van belang zijn." Tegen die achtergrond verklaarde di recteur Van Heel geen behoefte te heb ben Inhoudelijk op alle onderwerpen in te gaan, „daarvoor zijn ze te dierbaar voor mij." De heer Van Hee'i verklaard het met conclusies van het werknemersverslag volstrekt oneens te zijnen weeserin dit verband op, dat het ziektepercentage bij Hoechst op zes ligt, terwijl landelijk dit cijfer op acht komt, waaruit men tegenovergestelde conclusies aan die van het verslag zou kunnen afleiden. Over de veiligheid in het bedrijf zei de Hoechst-directeur nog, dat de ongeval- cijfers een dalend tendens vertonen. Het geheel overziende merkte de Hoechst-directeur op: „Het is een nummertje polarisatie op een gebied, waarij graag positief werkzaam zou den willen blijven." Inhuldiging op 1 november VLISSINGEN - Het wereld- windorgel in Vlissingen is terug. Woensdag klaarde de Brusselse 'kunstenaarsbeweging' Mass and Individual Moving het karwei op de bunker aan het Nollehoofd. Voor de herbouw van het wereld- functionaris G. A. H. Overdam van windorgel dat in de j anuaristorm dit jaar in de weke duingrond ten on- boes - deze keer 20 in getal - zijn ook beter verankerd. Zij zijn in één keer meter hoge ijzerenn kokers ge plaatst. die op hun beurt met het voetstuk door middel van bouten stevig in het bunker-beton zijn vast gemaakt. Nog een foefje: in de kokers is polyes ter gegoten, waardoor de bamboes onwrikbaar vast zitten. Reden de stichting culturele gemeenschap Vlissingen op te merken: „Als het der ging en wegspoelde ls niet alleen windorgel nu wegwaait, is wel de hele een betere plaats gevonden, de bam- bunker van z'n paats" Op 1 vobem er zal wethouder Ch. J. Gillissen-Verschage het 'herboren' windorgel, dat eens in Vlissingen in het kader van het Sound Stream- project van de toengeheten Mass Moving werd geplaatst, officieel in huldigen. Hij neemt dan tevens na mens het gemeentebestuur het win dorgel in ontvangst, een geschenk van de stichting culturele gemeen schap. Mass Moving en Jeugd en Mu ziek Middelburg. Foto: de laatste van de 20 bamboes wordt doorleden van Mass and Indi vidual Moving op zijn plaats gezet. t ADVERTENTIE) Klopt.Dank zij de AMRO bank voor België N.V., vooral gespecialiseerd in diamantzaken. Adres: 74, Vestingstraat. Voor nadere informatie: Amro kantoren of telefoon: 020-28 3684. WERKGROEP BISDOM BREDA: Onvrede Het idee van „Past-oor en -oog" werd geboren op een bijeenkomst tussen pastores en enkele leidende figuren van de KRO in het najaar van 1975 in Roos endaal, waarop bleek dat er bij de pas tores nogal wat onvrede bestaat over wat de media brengen. Vooral de vraag in hoeverre pastores en anderen beter kunnen worden betrokken bij datgene wat radio en tv brengen, leverde toen nogal wat moeilijkheden op. Een van de uitgangspunten van het onderzoek was dan ook, dat pastores niet of on voldoende op de hoogte zijn van pro gramma's die de eigen christelijke in spiratievan waaruitzij leven ten goede komen. Op verzoek van de diocesane werkgroep heeft een 30-tal mensen - ouderen en jongeren, priesters, religieuzen en leken, zieken en gezonden - in die richting ge- keken en geluisterd. Daarbij werd niet alleen gelet op programma's met een godsdienstige inslag, maar ook op pro gramma's die sociaal- maatschappelijk van belang zijn. De radiozenders Hilver sum III en IV en de radioactualiteiten programma's, behalve Kruispunt en Kerk vandaag, en allerlei verstrooiin gsprogramma's werden niet in het on derzoek betrokken. Wel werd rekening gehouden met schoolradio en school televisie. Informatie werd verstrekt door de NOS. IKON en alle zes omroe pen die weer naar de 30 luisteraars en-of kijkers werden doorgezonden. Resultaat Het resultaat is een vier pagina's groot rapport, waarin een aantal program ma's van alle omroepen van een kort commentaar worden voorzien. Enkele waren eenmalig, de meeste zijn regel matig te beluisteren of te zien. Enkele van de meest in het oog lopende opmerkingen zijn: Avondoverdenking (NCRV): „Enkele minuten stilte en rust en bezinning tus sen de lawaaierige muziek en de lawine van ellende die het Journaal over ons uitstort": - Onder de hoogtezon (NCRV): „Pastoraal-muzikaal bezoek aan zie ken. Voor hén belangrijk. Probeert wat mee te geven"; - Kruispunt (KRO): „Een sterk stuk in formatie over katholiek Nederland": -Vijf tellen na nu i KRO): „Cees Schilpe- foort. Zeer menselijk programma, maat je moet. er wel van houden": - over de AVRO: „Nogal wat program ma's lopen sociaal gezien achter op hoe het zou moeten zijn": - over de EO: „Dienstig voor een be paalde groep gelovigen, maar niet als informatie voor pastoraal werkenden"; - over het Humanistisch Verbond„Stil stand in theologische opvattingen van de RK-kerk. Moet worden ingelicht over de huidige opvattingen". Herkenbaar Opmerkelijk is ook dc conclusie, dat de programma's van dc NCRV-radio vooral iets eigens hebben. „Net als de VPRO en de EO zijn ze herkenbaar. Dat is bij de KRO baast nooit het geval of liet moet Brandpunt, een mis of Hans van Willigen burg zijn". Ruilmiddag voor filatelisten MIDDELBURG - Zaterdag houden de filatelisten vereniging 'Delta West' en de afdeling 'Middelburg' van de postzegel vereniging 'Philatelica' hun maande lijkse ruilmiddag in de 'Schakel'. Bach- ten Steene 14 te Middelburg. Deze ruil middag begintom 13.00 uur en duurt tot 17.00 uur. In de kelderzaal zijn twee stands om zegels te kopen en verder is er gelegenheid om onderling te ruilen. Herdenking van hervormingsdag in Arnemuiden ARNEMUIDEN - De afdeling Walche ren van de stichting in de rechte straat houdt maandag 25 oktober een samen komst in de hervormde kerk te Arne muiden. Spreker is ir. J. van der Graaf uit Huizen over het onderwerp 'Bevrij dende ontdekkingen'. De bijeenkomst is bedoeld als een her denking van de hervormingsdag. Hier bij zal het zangkoor 'de Lofstem' onder leiding van de heer Adr. Kousemaker enkele liederen zingen. Organist is de heer Meulmeester De avond begint om half acht. Rechtbank Middelburg Eis t.b.r. afgewezen MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft woensdag de 36-jarige N. C. K. uit Ooslerland voor bedreiging van twee politie-agenten veroordeeld tot een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden met aftrek van voorarrest. De rechtbank nam daarmee de eis van de officier van justitie gedeeltelijk over. WETHOUDER VERMERRIS: „IK ZOU D'R ZIEK VAN WORDEN"... alle pogingen leverden geen resultaat op WEMELDINGE - De pogingen van het college van b. en w. van Kapelie om de bejaarden van Wemeldinge aan een eigen soosruimtc te helpen, zijn volledig gestrand. Plannen, om aan het dorpshuis van Wemeldinge een vleugel te bouwen, waarin het bejaardenwerk kan worden onder gebracht, stuiten op tegenwerking van het bestuur van het dorpshuis. Het bestuur van het dorpshuis vindt het 'uit estetisch oogpunt niet ver antwoord' om aan het gebouw een vleugel te plakken. De bejaarden van Wemeldinge moe ten zich op het ogenblik behelpen met de foyer van het dorpshuis. Die ruimte biedt maar wemig mogelijk heden Er kan een biljartje gemaakt worden, ze leggen er een kaartje, maar andere activiteiten kunnen ei nauwelijks ontplooid worden. De foyer is daarvoor gewoon te klein De Kapelse wethoudei van sociale za ken. mevrouw A. J. Vermerris- Feijtel, ïsalzo'n tweejaarbezigom te proberen de bejaardensoos aan een eigen onderkomen te helpen. Tot nu toe zonder resultaat. „Ik zou d'r wer kelijk ziek van worden." verzucht zij. Eind 1974 werd bekend, dat de be jaardentehuizen 'Pomona' in Ka pelie en 'Vredebest' in Wemeldinge opgedoektzouden worden. Daarvoor in de plaats komt één bejaardente huis: 'Het Cederhof in Kapelie, dat momenteel in aanbouw is. Hetophef- fen van Vredebest' zou tal van prak tische problemen mét zich meebren gen. Het alarmeringssysteem van de bejaardenwoningen ln Wemeldinge is op 'Vredebest' aangesloten, in het tehuis worden maaltijden verzorgd Wethouder Vermerris: „Jezoueriiek van worden..." voor een aantal zelfstandig wonende bejaarden en er zijn allerlei activitei ten voor de 65-plussers. Opheffing van 'Vredebest' betekent dus, dat er een heel gat sou vallen in het bejaar denwerk in Wemeldinge. Oplossing Maar er was een oplossing. De instel ling voor bejaardenzorg was bereid om 'Vredebest' voor een zacht prijsje aan de gemeente te verkopen. We thouder Vennerris was maar al te graag bereid om op het aanbod van de instelling in te gaan. Zodra 'Vre debest' ontruimd zou zijn, kon het gebouw gebruikt worden voor aller lei bejaardenactiviteiten, terwijl het bovendien een fraaie huisvesting zou kunnen zijn voor het jeugdwerk. Alle problemen zouden de wereld uitge holpen zijn, als de gemeente eigena resse van het, gebouw werd. Maar he laas voor de wethouder van sociale zaken, besloot de gemeenteraad van Kapelie het aanbod van de instelling voor bejaarden af te slaan. Het mo tief: de meerderheid van de raad vond, dat het onderhoud van het ge bouw de gemeente te veel zou gaan kosten. De beslissing van de raad be tekende, dat er naar andere oplos singen gezocht moest worden. Voor het alarmeringssysteem van de zelf standig wonende bejaarden in We meldinge is die oplossing inmiddels gevonden. Het systeem zal - als 'Vre debest' is opgedoekt - op het nieuwe tehuis 'Het Cederhof in Kapelie worden aangesloten. Hoe een aantal alleen wonende bejaarden aan hun warme maaltijd zal worden geholpen is nog een open vraag. Maar er wordt gedacht om die bejaarden via 'ta feltje dekje' te helpen. Blijft dus het probleem om de bejaarden in We meldinge te helpen aan een eigen soosruimte. Het idee werd geopperd om de bejaarden te huisvesten in de voormalige schippersschool. Van die gedachte is men afgestapt. Het ge bouw is daarvoor niet geschikt. Bo vendien ligt het met centraal genoeg. De voormalige schippersschool kan wel gebruikt worden voor het jeugd werk. Toen werden plannen gemaakt om een vleugel te bouwen aan het dorpshuis. Het dorpshuisbestuur wil daar echter niks van weten. Het be stuur van het dorpshuis is wel bereid om de grote zaal zodanig te verbou wen, dat de bejaarden door terecht kunnen. Maar dat stuit volgens we thouder Vermerris weer op tal van praktische bezwaren. „Als er bruilof ten zlin, of andere activiteiten, dan zullen de bejaarden moeten wijken. En op zo'n minier hebben ze nog geen eigen onderkomen." Hoe het verder moet. mevrouw Vermerris weet het niet. „Maar we zullen blijven zoeken. Alzalhetnogeen paarj aai-kosten. Ik zal de bejaarden van Wemeldinge aan een soos helpen. Maar hoe.,.?" Deze eiste bij de behandeling van de zaak op 8 november 6 maanden en ter beschikking stelling van de regering (tbr). Het opleggen van tbr liet de recht bank echter achterwege. De officier eiste tbr - zoals hij op de zit tingzei- 'in verband melde grote maat schappelijke gevaren die aan een zich vrij bewegende K. verbonden waren'. De betrokkene had al een reeks geweld- delicten op zijn naam staan voordat hij in de late avond van 27 op 28 juli bij Nieuwerkerk twee agenten met een re volver bedreigde. K. had zich die avond bij de politie trachten te beklagen voor het feit dat zijn in een weiland lopende pony's losge laten waren. Nadat hij nergens gehoor kreeg, paseerde hij op weg naar huis een surveillance-wagen met twee politie agenten die bezig waren met verkeers controle. De opgewonden K. zag hierin een bewijs dat de politie hem niet wilde helpen en ontstak in grote woede. Gewapend met een nep-revolver - die echter niet van een echte ws te onderscheiden - rende hij vloekend en tierend op de twee politie-agenten af en hield deze vervol gens onder schot. Door snel optreden zagen de agenten echter kans K. van diens revolver te ontdoen. K. riep daarop zijn broer om een ander wapen te pakken. Nadat deze zich afzijdig hield, probeerde K. neg te vluchten, waarbij hij door één van de agenten in zijn been werd geschoten. Een maand wegens bezit verdovende middelen DEN HAAG - Het hoger gerechtshof te Den Haag heeft in hoger beroep tie 25- jarige Vlissinger J. M. M. tot drie weken gevangenisstraf veroordeeld. De eis luidde een maand. Deze veroordeling is 'gelijk aan de straf die door de politie rechter te Middelburg werd opgelegd. J. J. M. werd gearresteerd wegens het in het bezit hebben van 40 gram hasj en een hoeveelheid cocaine. Verder zou hij zich hebben beziggehouden met het verhandelen van verdovende middelen. De politie kwam hem op het spoor door een bekentenis van een Belg aan wie hij hasj had verkocht. Hierna werd nij ver dachte een huiszoeking gedaan waarbij de verdovende middelen werden aange troffen. De procureur-generaal wees erop dat verdachte reeds vaker is ver oordeeld en nog vier weken voorwaarde lijk gevangenisstraf tegoed heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9