Boskov ziet de wedstrijd tegen Kaiserslautern niet als zware kluif VOLLEYBALCOMPETITIE: DE LANGE/DYNAMO VERRASSEND LEIDER EERSTE KLAS HEREN Rmilnf Geef 'n mooi cadeau, Agfa Pocket. Jö Agfa Pocket, de rits, rats -fPZCX Woensdrecht wil geld zien van Ton Vissers ONGERUSTHEID VOORTBESTAAN ZEEUWSE SPORTRAAD NIET NODIG TITELSTRIJD KADER DERDE KLAS SLUISKIL OOK NIET BANG VOOR KRACHTMETING TEGEN PSV: EINDHOVEN HEEFT HET TEGEN ST ETIENNE ZWAARDER Voor derde maal nationaal biljartkampioenschap Van Gelder: waarom geen directe tv-uitzending? Schunselaar 3e in toernooi WOENSDAG 20 OKTOBER 1976 sport 13 i (Door Joop van den Berg) KAISERSLAUTERN - Voor Vujadin Boskov (44) is er nu al geen twijfel meer mogelijk: Feyenoord zal dit seizoen\bekronen met het kampioenschap van Nederland! Dinsdag, aan de vooravond van de Europa-Cupwedstrijd tegen Kaiserslautern, liet de van optimisme stralende Joegoslavische trainer van de Rotterdamse club weten: „Ik lig nu nog geen minuut wakker van de wedstrijd die we zondag in Eindhoven moeten spelen tegen PSV. Hier in Kaiserslautern zullen we zeker geen moment denken aan dat treffen met de ploeg van mijn collega Kees Rijvers". Glashelder blijkt ook uit de woorden van de geslepen Joegoslaaf dat hij Kaiserslautern toch niet ziet als een te zware kluif voor Feyenoord: „Waarom moet ik nu al bang zijn voor die krachtme ting met PSV?" vraagt hij de omstanders. En hij weet zelf het antwoord: „De uitwedstrijd tegen St. Etienne is voor de Eindho- venaren veel slopender dan ons duel met Kaiserslautern. PSV zal de vermoeidheid zondag nog wel voelen". Maar zelfs als Feyenoord tegen de te optimistische verwachtingen van Bos kov in zondag van PSV zou verliezen, dan ziet hij de landstitel voor Feye noord nog niet in gevaar komen: ,,Er moeten nog 24 wedstrijden gespeeld worden voor de competitie en daaruit kun je dus maximaal 48 punten halen. Nu slaan we vijf punten voor op PSV en van wie zouden we nu nog moeten ver liezen in de Nederlandse coriipetitie. En ik moet het nog zien dat PSV uit die 24 wedstrijden 40 punten haalt. Boven dien moet PSV ook nognaar Rotterdam komen. Nee, Feyenoord is nog altijd een Europees topelftal en moet met die voorsprong op PSV de titel grijpen". Kortom: Vujadin Boskov speelt, hoog spel in Kaiserslautern. Min of meer ook een spelletje blufpoker want de Duits sprekende Joegoslaaf weet in het Savoy-hotel in Kaiserslautern ook dat Westduitse journalisten gretig meeluis teren. Na de 7-0-zege van Feyenoord op Haarlem en de optimistische groots spraak van Boskov, raakt een Duitse sportjournalist zelfs zo onder de indruk dat hij zegt: „We hebben gehoord dat Feyenoord dit seizoen veel minder toe schouwers trekt. De Rotterdammers kunnen hier in Kaiserslautern mis schien met 2-0 of 3-1 winnen. Maar bent u er bewust op uit om het hier maar op een gelijkspel te laten aankomen, want als Feyenoord hier al met twee doelpun ten verschil wint, komen er in Rotter dam misschien geen toeschouwers meer", Nergens permitteren Boskov is door die opmerking kenne lijk in zijn trots geraakt: „Een Euro pese topclub als Feyenoord kan het zich nergens permitteren om puur verdedi gend te gaan spelen. Natuurlijk zullen we zo weinig mogelijk risico's nemen, maar neem nu maar van mij aan dat ook de Duitse toeschouwers een aan vallend Feyenoord te zien zullen krij gen. Dal verwachten ze toch ook, want welke Duitse voetbalsupporter weet nu nog niet dat onze spits Nico Jansen zondag vijf doelpunten scoorde". En Boskov is ook voor de Duitsers nog wel eens bereid om te wijzen op de aan- valskracht van Feyenoord: ..We staan in Nederland bovenaan in de competitie Tot nu toe hebben we 30 doelpifnten ge scoord, maar het bewijs dat we met het hele team kunnen aanvallen is wel dat een verdediger als Dick Schneider daarvan zes treffers voor zijn rekening heeft genomen en dat ook middenvelder Willy Kreuz zes maal heeft gescoord. Het is dus niet voldoende om alleen op Nico Jansen te letten". 'De hel' Maar ten slotte wil zelfs Vujadin Boskov wel toegeven dat hij niet helemaal zon der schroom of vrees het veld van Kai serslautern - dat in West-Duïtsland ..de hel" wordt genoemd - zal betreden: ..Momenteel staat Kaiserslautern in de onderste regionen van de Bundesliga. Maar het blijft natuurlijk een gerouti neerd team met grote klasse. Kaisers lautern is te vergelijken met. FC Twente in Nederland, dal: ook onderaan de rang- dat toch nog altijd /n veel klasse in huis heeft dat het plotse ling een sterke tegenstander kan ver rassen. Voor Kaiserslautern kan het succes niet uitblijven. Dat kan tegen ons gebeuren. Daarom waarschuw ik mijn spelers keer op keer deze tegen stander niet te onderschatten" Allerminst tevreden was Boskov óók over de slopende busreis naar Kaisers lautern: om half tien vertrokken de Feyenoorders dinsdagmorgen uit Rot terdam en pas tegen zes uur 's avonds waren ze in de Duitse stad. Boskov: „In Kaiserslautern zijn we langer dan een half uur heen en weer gereden. Directeur Brox zei dal hij de weg precies wist. maar we bleven maar verkeerd rijden". Ruim een uur stopte Feyenoord in Vaals voor de warme lunch. Ondanks de zware bustocht moesten de Rotterdammers dinsdagavond om acht uur toch weer aantreden voor een training op het veld van Kaiserslautern. Blessureproblemen kent Feyenoord nauwelijks. Boskov: „Van de Korput had gisteren nog een beetje last van een enkelblessure en Vos had wat last van zijn knie. Maar er is nu sprake van een volkomen fitte selectie. Ook Wim Rijs- bergen heeft geen enkele hinder meer van zijn knie". Derhalve is het vrijwel zeker dat Feyenoord vanavond tegen Kaiserslautern zal aantreden met: Treytel. Schneider. Rijsbergen, Van de Korput. Vos. Wim Jansen. De Jong, Kreuz. Vreijsen, Nico Jansen en Van Deinsen.. WOENSDRECHT - Als de gemeenteraad van Woensdrecht er woensdag 27 oktober mee akkoord gaat. zullen b en w een rechtsgeding aanspannen tegen Ton Vissers, de organisator van de nationale wielerkampioenschappen, die in 1974 in de gemeente zijn gehouden. Ton Vissers heeft nog steeds niet de telefoonkosten van f3706,92 aan de gemeente voldaan. Deze kosten hebben betrekking op de speciaal aange legde telefoonverbindingen in het perscentrum dat toen in gemeenschaps huis Trefpunt in Hoogerheide was ondergebracht. Het gemeentebestuur van Woensdrecht heelt de verschuldigde kosten des tijds aan de PTT betaald, maar zou die graag terugbetaald zien door Vissers. De wielerorganisator heeft tot nu toe niet gereageerd op aanmaningen - hoewel hij zijn financiële schuld erkent- en daarom willen B en W de zaak nu voorleggen aan de kantonrechter in Bergen op Zoom. SLUISKIL - De biljartvereniging SBC uit Sluiskil houdt vanaf donderdag voor de derde maal het nationaal kam pioenschap biljarten kader 38/2 derde klas. SBC organiseerde deze titelstrijd al in 1972 en 1974. Omdat de club dit jaar het 10-jarig bestaan viert pro beerde het bestuur het nationaal kam pioenschap opnieuw naar Sluiskil te halen en het bondsbureau heeft er on middellijk op ingehaakt. De bestuurs leden van SBC noemen het eigenlijk geen verrassing: in de voorgaande kampioenschappen heeft SBC- een de gelijke reputatie opgebouwd, de orga nisatie was voortreffelijk en ook de deelnemers waren uiterst tevreden. bovendien een beroep doen op wat Zeeuws-Vlaamse topspelers. Kadertel len is met zo gemakkelijk en er is na tuurlijk altijd een aantal leden dat dat •metzo'n nationaal kampioenschap niet aandurft". De eerste partijen worden morgen (donderdag gespeeld om 2 uur. Vooraf worden de spelers ontvangen door dis trictsvoorzitter A. Meeuwse. Erevoor zitter Anton van Puyvelde van SBC Sluiskil verricht daarna de officiële opening. De finalepartijen worden zon dagmiddag om 2 uur gespeeld. De moyennes in deze klasse lopen van 7.00 .tot 11.99. MIDDELBURG - De Zeeuwse Sportraad hoeft niet bezorgd te zijn over haar voortbestaan. Die geruststellende mededeling deed gedeputeerde A. L. van Geesbergen dinsdagavond tij dens de openbare bestuursver gadering van de raad. „Er is geen enkele reden tot paniek voetbal", stelde de heer Van Geesbergen. Aan de ongerustheid over het voortbe staan ligt een wijziging van het erm- beleid ten grondslag. CRM meent dat de zogenaamde functionele raden een duidelijk provinciaal karakter hebben en voor het rijksbeleid van weinig be lang zijn. Daarom wordt in vier jaar de subsidie afgebouwd. De lagere overhe den moeten dan voor dc financiering zorgen. Sportraad-voorzitter Van Geesbergen zei, dat er ondanks het feit dat de provincie voor het instand houden van de raden een fors bedrag moet gaan voteren, geen reden tot pa- Drs. A. J. H. M. Mulsaers, directeur van het opbouworgaan Stichting Zeeland, had vooraf een uiteenzetting van de problematiek gegeven. Hij deelde daann mee dat het stichtingsbestuur 's middags had besloten een brief te stu ren naar gedeputeerde staten, waarin aangedrongen wordt op het instand houden van de zogenaamde functionele raden. Hetbestuurvande sportraad besloo t de gemeente Valkenisse te adviseren niet over te gaan tot de bouw van een sport hal. In een eerder stadium had de sport raad al geadviseerd een sportzaal te bouwen, maar naar aanleiding van ad viezen van de NSF en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, die zich wel positief uitlieten over de bouw van een hal, vroegen burgemeester en wethou ders van Valkenisse opnieuw advies. „Er zijn geen criteria aanwezig om tot eengewijzigd advies te komen", meende de heer Van Geesbergen. Hij stelde dat in het advies vooral de nadruk werd ge legd op de financiële consequenties. De heer P. M. van Hese merkte op met name door de toename van de zaalspor ten graag een positief advies voor de bouw van een sport hal te willen zien. Naar zijn mening maken inwoners, van Valkenisse nu ge bruik van sporthallen in Vfissingen en Middelburg en zou een sporthal in die DAMSIMULTAAN IN WESTKAPELLE WESTKAPELLE - De juniorencom missie van de voetbalvereniging Noor mannen uit Westkapelle houdt donder dag in bar De Schuur even-t als vorige jaren een damavond. Als simultaanspelers treden op de plaatse lijke dammers Willem Lievense en Jo Houmes. SAINT-ETIENNE - Ben van Gelder wist er geen raad mee. ..Waarom komen er in Nederland geen directe uitzendingen van onze wedstrijd en van die van Feyenoord? We beginnen een half uur na elkaar. Dat is ideaal voor een schakelprogramma", merkte de manager van PSV op. „Bovendien heeft de NOS zendtijd. Ik vind het een verkeerde beslissing, Door de olympische spelen zou er te veel sport op de televisie zijn geweest." „Ach zei iemand lach tend, „hetzalwel gebuerd zijn, omdat het een ploegje uit de provincie betreft." Van Gelder repliceerde. „Ik ben met de man, die die uitspraak doet. maar ik sta wel achter de conclusie." In Frankrijk zelf wordt de wedstrijd Saint Etienne - PSV rechtstreeks door de televisie uitgezonden. gemeente wel degelijk een goede bezet ting kunnen hebben. De heer Van Geesbergen vond dat het wenselijke losgekoppeld moest wor den van het mogelijke. Om echter toch het beoefenen van zoveel mogelijk zaalsporten mogelijk te maken besloot men de gemeente te adviseren een sportzaal met de afmeting van 20 bij 32 meter te bouwen- De heer Van Geesber gen wilde daaraan toevoegen dat bij eventuele afwijking van het advies de gemeente wordt aangeraden een 'echte sporthal' te bouwen met alle daarbij behorende neven-accommodaties. De sportraad ging niet akkoord met een verzoek van de voetbalvereniging Meeuwen om subsidie voor de gestegen reiskosten. Het verzoek past niet in het kader van evenementen van meer dan plaatselijke betekenis. Uit die pot krij gen wel de VSV Marathon (voor de Bou levardloop) en St. Aloy (voor een inter nationaal tafeltennistoemooi) een ga rantiesubsidie van 525,-. De sportraad had geen bezwaar tegen de bouw van een sportzaal in Goes en bracht aldus advies uit. Tijdens de vergadering werd voorts het concept interim rapport medische sportkeuring in Zeeland besproken. De heer Van Geesbergen zei, dat de sport raad mmet dit rapport een belangrijke stap gevorderd is Vooratter J. M. S. Mol (directeur arts van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zeeland) van de commissie, die het rapport heeft samengesteld gaf een korte toelichting. Bootkaarten Tijdens de rondvraag stelde de heer Van Hese het probleem van de 'verlopen bootkaarten' aan de orde. Hij wees erop dat diverse verenigingen financieel ge dupeerd zijn door het feit dat er geen restitutie plaatsvindt voor de oude bootkaarten. De heer Van Hese stelde dat sommige verenigingen niet de mo- geljkheden hebben om de kaarten 'op te maken' Besloten werd hierover een brief te sturen aan het college van gs. Aan de titelstrijd nemen in cate Dai- linga dit jaar geen Zeeuwen deel. Wed strijdleider Louis Dallinga: „Ze hebben in Zeeuwsch-Vlaanderen met acht spe lers voorwedstrijden gespeeld maar er was niemand capabel om de finale te halen. Theo Tas. Peter Snelders, Frits Bakker en ikzelf zijn een paar jaar gele den naar de tweede klas gepromoveerd en de spelers, die overgebleven zijn, be horen in die derde klas met tot de top. Het is aan één kant natuurlijk wel jam mer, want als er een plaatselijke favoriet bijgeweest was. hadden we wel wat meer publiek gekregen, maar ik verwacht toch nu ook wel wat biljartliefhebbers uit de omtrek." De spelers die zich voor het kampioen schap hebben geplaatst zijn: J. Dekker O.B.I.S. uit Heemskerk. H de Grebber, A.B.V. Tivoli uit Amsterdam, J. Dekker Het Centrum uit. Groniningen. F. Smid De Schans uitMaunk, C. Tromp B.C.S. uit Burgervlotbrug. J. Botman De Ca rambole uit Wvershoof. T. Paris De Maasstad uit Delft. P. Dudink Zomer- zorg uit Wadenoyen Het toernooi wordt gespeeld volgens het ave-systeem. Dat betekent, dal in de eerste ronde de hoogst geplaatste speler uitkomt tegen de laagste. De nr.2 speelt eerst tegen de nr. 7 enz. Na iedere ronde wordt er een nieuwe rangschikking op gemaakt, waarna weerde hoogste tegen de laagste speelt, In dit geval spelen dus donderdagmiddag om 2 uur eerst Dek ker tegen Botman en Tromp tegen Smid. In de tweede parij van de eerste ronde spelen Dekker tegen Dudink en De Grebber tegen Paris. Jubileum Het actieve bestuur van SBC beperkt zich overigens in dit jubileumjaar niet alleen tol de organisatie van deze lan delijke finale. Twee weken geleden is men ook gestart met de organisatievan 'n nederlaagtoernooi waaraan zo'n 25 ploegen uit de regio deelnemen. Bo vendien staat er voor het weekeinde na de Nederlandse kampioenschappen een invitatietoernooi voor jeugdspe lers op het programma. Jcugdconsul Rogiers heeft SBC bereid gevonden om de organisatie op zich te nemen. Voor dit toernooi zijn 2 Brabantse spelers uitgenodigd, onder wie de kampioen van Nederland 3e klas van 1976. Deze twee nemen het op tegen drie Zeeuws- Vlaamse jeugdspelers. Louis Dallinga: ,Met de organisatie van voorwedstrijden in het lïbre, kader en driebanden voor het district Zeeuwsch-Vlaanderen er nog bij zitten we voor ditjaar aardig vol. Ik geloof niet, dat er een weekeinde voorbij gaat dat er hier geen wedstrijden worden gespeeld Gelukkig hebben we een uitstekende vereniging en iedereen is bereid om dit jaar een handje toe te steken. Met de nationale kampioenschappen kan ik KOUDEKERKE - Nivellering, dc (voormalige?) wensdroom van onze vaderlandse voetbalregentcn, lijkt ook haar intrede te hebben gedaan in liet Zeeuwse volleybalwereld. Wekelijks komen teams, die vorig seizoen tegen degradatie vochten tot prestaties, die hem momenteel 'n plaats in dc top van de ranglijst hebben bezorgd, met als uitschieter de eerste plaats van De Lange/Dynamo. Toch is het gerechtvaardigd zich af te vragen hoe lang het duren zal voor aan top van de rang lijst weer enigszins de situatie van vo rig seizoen terug zal zijn, want Kikkers is druk doende de achterstand in wed strijden weg te werken, terwijl Blok '73 toch een wedstrijd minder gespeeld heeft dan De Lange en Even Kijken nog geen enkele topper ontmoet heeft. Blijft over het raadsel Ovisa. Nadat de mannen van Klaas Sijp de eer ste twee competitiewedstrijden nogal flink verloren hadden, leken zij vorige week in de ontmoeting met, Verde- gem/Ooslburg weer aardig op de goede weg, Maar wat zij afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegn Herstaco/EVVC 2 bij tijd en wijle lieten zien was bar en boos en vooral tekenend voor de situatie in Goes op dit ogenblik: op de momenten dat het team draait, loopt het ook als een trein, maar als er eenmaal iets fout gaat, gaat ook meteen alles lout. Die wisselvalligheid bezorgde Ovisa de derde nederlaag.in vier weken, Herstaco. dat zonder Luud Geers en Remco van Iren speelde, terwijl ook de coach niet van de partij kon zijn. begon goed en won de eerste set vrij gemakke lijk. Vooral invaller Rov Luitwieler was keer op keer gevaarlijk met zijn harde diagonale smashes. In de tweede set leek toen Ovisa de slag te pakken te hebben, want met vrij ruime voorsprong won het deze set, waarna ook de derde set een makje leek te worden. Maar toen Ovisa met dertien-zeven voor stond, kwam die beroemde klad erin en Her staco profiteerde daar handig van en won met zestien-veertien. De vierde set is een zenuwslopende aan gelegenheid geworden, want nadat O- visa weereen dertien-negen voorsprong genomen had, wisten de Vlissingers toch weer langszij te komen en nadat de stand rechtgetrokken was. trokken zij zelfs ineens de aan vals-trucendoos open en beslisten de wedstrijd via .enkele goede aanvalsvariaties in hun voordeel. Wisselvallig In een zeer wisselvallige wedstrijd heeft Dc Lange/Dynamo een toch nog vrij gemakkelijke overwinning be haald op Morres/Hulst. Nadat de Mid delburgers de Morres-aanval in dc eer ste set totaal geen kans gegeven hadden (vooral Van dc Sandc blokte zeer sterk), gaf de komst van een wat verlate verse aanvaller in de tweede set Morres zo'n kik, dat bet De Lange plotseling zeer volwaardig partij gaf en zelfs tot twaalf-twaalf bij bleef. Toen echter kwam bij De Lange Jan van Peenen aan het net en met enkele knappe aanval- saclies besliste deze ervaren speler de set. In de derde set bleek de Hulsterse weer stand volledig gebroken en ondanks dat coach Van Hooijdonk zijn beste aanval- Aanfluiting De wedstrijd tussen de herenteams van Blok '73 en Verdegem/Oostburg is. vooral van de kant van Blok, een aan fluiting geworden. NadatBlok in de eer ste set, Verdegeni had wijsgemaakt bij voorbaat kansloos te zijn ibinnen vijl minuten stond het al veertien-een i zorgde het uitvallen van één van de Blok-spelers in de tweede setervoor, dat Verdegem al snel in de gaten had beslist niet kansloos te zijn. wat het toonde met een setovèrwinning van vijftien-vier. Ook in de volgende sets bleef Verdegem een toch wel doorzichtige aanval, waarin het steeds moet komen van twee aanvallers en het goed compenseren met een goede veldverdediging. Het was. dat Blok juist op het laatste moment inzag zich de blamage van een thuisnederlaag tegen deze promoven dus niet te kunnen veroorloven, anders was de verrassing compleet geweest. Nu werd het uiteindelijk op het nippertje drie-twee. Ook bij de dames wordt een en ander zachtjes aan duidelijk. Morres kan nog steeds de moed opbrengen met drie-nul te winnen, dit keer ten koste van Blok '73. dat gehandicapt was door het ontbreken van wisselspeelsters; bij de Roelofs-dames is het nieuwtje er kennelijk nu al af, want nadat zij eerst vorige week tuis verloren van Herstaco, werd nu uit van Wiska verloren. Verras send was ongetwijfeld het punt dat Ma rathon 2 af moest staan an de Even- Kijken-dames. Dl Herstaco 4 1 1 0 3 3- 1 Morres/H 4 4 0 12 12- 0 De Lange 2 1 1 0 2 3- 2 Marathon 2 3 3 0 8 9-3 Blok 2 3 0 3 1 3- 9 Herstaco/E 4 3 1 8 9-6 Blok 3 1 0 1 0 0- 3 Roelofs/S 4 2 2 7 9-7 Ovisa 4 2 0 2 0 1- 6 Blok '73 3 2 1 5 5-6 D2B: PZEM 3 1 2 4 6-7 Wiska 3 1 2 3 4-7 Athanatos 1 4 3 1 10 11- 5 Even Kijken 4 0 4 1 4-12 Savok 1 3 3 0 9 9- 0 Ovisa 4 0 4 0 1-12 Voorwaarts 3 2 1 6 6- 3 Dourleyn/Sl 2 2 0 6- 2 Hl Athanatos 2 3 1 2 3 3- 7 De Lange/D 4 3 1 9 10- 4 De Sterre 3 0 3 0 1- 9 Blok '73 3 3 0 8 9-3 Savok 2 3 0 3 0 1- 9 Even Kijken 3 3 0 8 9-4 H2B: Kikkers 2 2 0 6 6-0 WIK 3 3 0 9 9- 2 Herstaco/E 2 4 2 2 6 7-7 Voorwaarts 3 3 0 8 9- 2 IJVC 4 2 2 6 7-8 Athanatos1 3 3 0 8 9- 3 Ovisa 4 1 3 4 7-9 De Sterre 1 2 2 0 6 6- 2 Verdegem/O 3 1 2 3 6-8 Nivoc 2 1 1 4 5- 3 Morres/H 4 1 3 3 5-11 Kikkers 2 3 1 2 3 5- 6 Herstaco/E 3 3 0 3 1 4-9 Roelofs/S 2 3 1 2 2 3- 8 Ardito 8 2 0 2 0 2-6 Savok 2 0 2 1 2- 6 Ardito-heren twee punten in minder De Sterre 2 2 0 2 1 3- 6 ing. SSV 2 0 2 0 0- 6 Dourleyn/Sl 3 0 3 0 2- 9 D2A: D2C: Marathon 4 3 3 0 9 9-0 Verdegem 3 3 0 9 6- 1 PZEM 3 3 0 9 9-1 Kikkers 3 3 0 7 9- 5 Marathon 3 2 2 0 6 6-1 IJVC 3 1 2 4 5- 7 Herstaco 2 3 2 1 6 6-4 Roelofs/S 2 4 1 3 4 6-10 Blok 73 4 1 3 3 5-9 WIK 2 1 1 3 4- 3 De Lange/D 110 0 1-3 SSV 2 1 1 3 4- 3 Herstaco 3 2 0 2 0 0-6 VCG 3 0 3 0 1- 9 Ardito 2 4 0 4 0 0-12 H3B: Ovisa 0 0 0 0 0-0 Verdegem 4 3 1 9 9- 4 H2A:' Voorwaarts 2 4 3 1 8 10- 6 Ovisa 2 3 3 0 9 9-0 VCG 3 2 4' 6 6- 4 Ovisa 3 4 2 2 6 6-7 Dourleyn 2 4 2 2 6 8- 9 Wiska 2 2 0 5 6-2 Athanatos 2 4 1 3 3 6- 9 Ardito 2 2 114 5-3 Roelofs 3 3 0 3 1 2- 9 LUCIEN VAN IMPE NAAR LEJEUNE PARIJS (AFP) - Lucien van Impe heeft dinsdag een contract getekend voor de Franse ploeg Lejeune. De winnaar van de Ronde van Frankrijk dit jaar te kende een contract voor een jaar. De Belg, die de laatste seizoenen voor Gi- tane reed, neemt zijn landgenoot René Dillen als knecht mee. Hierdoor heeft ploegleider Henri Ang- lade voor het nieuwe weielerseizoen de beschikking gekregen over twee kop mannen. Roy Schuiten voor de een- dagswcdstrïjden en korte etappewed strijden en Lucien van Impe voor de grote ronden en speciaal de Ronde van Frankrijk. VOETBALLER DIENT AANKLACHT IN DEVENTER (ANP) - R. Pelder, een 30- jarige voetballer van de Deventer ama teurvereniging Helios, heeft bij de poli tie van Deventer een aanklacht inge diend tegen C. A„ een 25-jarige speler van Albatros. Pelder werd kort voor het einde van de wedstrijd Helios 2 - AJba- t,ros 2 door C. A. opzettelijk getrapt. Hij moest worden vervoerd naar een zie kenhuis, waar bleek, dat hij een inwen dige kneuzing in de heup en een forse bloeduitstorting had opgelopen. BREDA - Tijdens de nationale denk- sportmanlfestatie in Breda hebben acht sterke Zeeuwse sneldammers zich uit stekend geweerd tijdens een sterk bezet toernooi. In de voorronden met groepen van acht deelnemers plaatsten Peter Schunselaar. J. Gajadhan en Jan Blom zich voor de finalegroep I. Bram Goed hart. Evert Wissekerke en H. de Vlieger in groep II en Arie Kammeraat en Jaap Veelhoek in groep Hl. In de finale be reikte Peter Schunselaar een derde plaats. DEVENTER (ANP) - De wedstrijd tussen FC Twente en Go Ahead Eagles in de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker. die was vastgesteld op zondag 21 november, is verplaatst naar zaterdag 20 november. iADVERTENTIE Geef oi) de beste momenten het beste cadeau., de Agfa Pocket. Een makkelijke camera. Rits. rats... klik en hij maakt prachtige foto s en dia's. Er kan gewoon niets fout gaan. Agfa Pocket, das toch een goed cadeau! nVJ'//

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13