Kreymborq fó VVD over parkeren Middelburg: gewone binnenstadbewoner dupe HEIJ STEK Aanritsbare pakken troef op ski-show van sporthuis Roovers PZC/s MIDDELBURG IN REGELING RPCZ LAATJE BEWONDEREN IN ZON TRUI! Raad unaniem achter voorstel GUUR NAJAARSWEER VRAAGT EER KWALITEITSREGENJAS I7612.- DINSDAG 19 OKTOBER 1976 BRIEF TEGEN INVOERING BETAALDE GERESER VEERDE PARKEERPLAA TSEN MEERDERHEID RAAD ACHTER STANDPUNT VAN B. EN W. MIDDELBURG - De 4 leden tellende fractie van de WD in de Middelburgse gemeenteraad heeft zich in de maan dagmiddag gehouden vergadering tegen het voorstel van b. en w. gekeerd eenaantal bewonersvan Groenmarkten KorteBurgtelatenwetendatdeplannen vandegemeenteoniindebinnenstadcen systeem van betaalde gereserveerde parkeerplaatsen in te voeren er zijn om die binnenstadbewoners de helpende hand te bieden bij het vinden van een parkeerplaats. Een groep bewoners uit genoemd stadsdeel had zich - verontrust over- deze ontwikkeling - in een brief tot b en w. gericht De meerderheid van de ge meenteraad bleek gistermiddag de visie van b. en w. te delen, maar de VVD- fractie wilde onder meer het onder scheid vermijden tussen bewoners van de buitenwijken en die van de binnen stad. die bij doorgaan van de plannen voor een 'eigen vast parkeerplekje' moe ten gaan betalen. In de buitenwijken, zo stelden b. en w., zijn de kosten van aanleg van straten en parkeerplaatsen in de grondprijzen verdisconteerd WD-woordvoerder J. Griep zei onder meer dat van alle vernieuwingen in de binnenstad - verkeerscirculatieplan en parkeerplan' de 'gewone bewoner van de binnenstad' de dupe dreigt te wor den. Die 'gewone burger', aldus de heer Griep, heelt nooit om deze plannen ge vraagd. Daarom is er thans veel onrust onder de binnenstadbewoners, zo ver volgde de heer Griep, die zei dat de WD-fractie kan meevoelen als de be woners van Groenmarkten Korte Burg schrijven. „Waarom zouden er tussen burgers van een en dezelfde gemeente, die verkeren in dezelfde of een verge lijkbare situatie, financieel gediscrimi neerd moeten worden en zouden van een dezelfde categorie burgers sommige lasten moeten worden opgelegd waar van anderen vrijblijven?" De heer Griep hernam: „Immers zij worden door allerlei belastingheffingen ook reeds hoger aangeslagen omdat zij toevallig in het centrum wonen. Ook dit vinden wij voor de toekomst een punt SALOPETTE FAVORIET VOOR DAMES EN HEREN DONKERBLAUW, ROOD, ZWART EN WIT ZIJN DE FAVORIETE TINTEN WISSINGEN - Een enorme belangstel ling was er maandagavond in hotel Britannia waar Sporthuis Roovers uit Vlissingen een informatie-avond ver zorgde waarbij alles wat met skiën te maken heeft aan de orde kwam. Na een korte inleidingsfïlm over één van de Oostenrijkse ski-gebieden was het de beurt aan de mode. Duidelijk bleek deze avond dat de salo- pette met verstelbare bretels voor zowel dames als heren favoriet is. Gecombi neerd met korte, slank gesneden jack- jes zeer ideaal doordat de wind geen kans krijgt onder de jas te blazen. Dit laatste is eveneens het geval met de zo geheten aanritsbare pakken: door mid del van een ritssluiting in de taille wordt het pak deelbaar en kan men naar keus beide kledingstukken afzonderlijk combineren. Dit 'pakkengeweld' houdt echter geens zins in dat de losse jacks uit het mode beeld verdwenen zijn. Wel zijn ze iets minderslank gesneden dan de j asjes van de pakken en bovendien zijn ze langer van modeL Soms hebben ze een dubbele ritssluiting en natuurlijk bezitten ze (evenals trouwens alle andere vormen jacks) een 'ingebouwde' capuchon. Voor echte wedstrijd-skiërs zijn er de ren-pakken met biesverwerkingen aan de zijkanten en de losse Ten-broeken. Het zijn zeer nauwsluitende pantalons die de sneeuw volkomen buiten hou den. Het ski-pak of ski-jack mag echter nog zo modieus zijn. de functie wordt nooit uit het oog verloren. Voor alle mo- gingsvrijheid, het allerbelangrijkste is. Er wordt gebruik gemaakt van elasti sche strejeh materialen die niet glijden, terwijl bovendien helanca inzetstukken voor de nodige bewegingsvrijheid zor gen. Nieuw is een vezel die zodanig behan deld is dat ze geheel elastisch wordt waardoor alles meerekt. Als mode details zie we veel grove ritsen, kleine ritsjes aan mouwen en in voorpanden, royale kragen die bovenaan gesloten kunnen worden en versieringen in de vorm van gekleurde elastische zijpan den, schouderstukken en geringelde verdikkingen die we zien aan schouders en ellebogen. Dit seizoen zijn vooral donkerblauw, rood, zwart en wit favoriete tinten bij de dames ski-mode. De heren houden het naast donkerblauw, rood en zwart ook nog bij grijze tinten. Dunne pulli's die gedragen worden onder de salopettes of op de pantalons zijn niet langer uni- alleen. We zien veel streep-motieven Noorse motieven en de opkomst van het vest met ritssluiting. Dat bijpassende mutsen er evenzo bijhoren als de ski-bril en de handschoenen hoeven we al niet eens meer te vermelden Laatste nieuws op après-ski gebied zijn de grappige moon-boots: waterdichte, felgekleurde veterlaarzen met dikke anü-glij zolen. Daarnaast zijn er bij Roovers warme vachtlaarzen van zeehonde- of veule- vel te koop. Na deze mode-presentatie werden de aanwezigen door middel van dia's inge licht over de vele soorten ski's, bindin gen en ski-schoenen, terwijl na de pauze nog een ski-film volgde. dellen geldt dat de elasticiteit, de bewe- moon-boots. Foto: Salopette met stank gelijnd jasje in donkerblauw/wit. Eronder de nieuwe van overweging Onze fractie staat op het standpunt dat inzake pakeren ge wone binnenstadsbewoners er sprake is van een gevestigd gewoontepatroon." De heer Griep attendeerde voorts op de enquête die de Welzijnsraad in samen werking met de wijkvereniging Zuid West Centrum over deze zaak dezer da gen onder de gewone binnenstad bewo ners zal houden. Registratierecht „Los van dit ondezoek", zo formuleerde de VVD-woordvoerder, „staan wij als oplossing voor de suggestie van spe ciale terreinen voor de gewone binnen stadsbewoners. Mar wij vinden wel dat zij hiervoor uitsluitend een soort regi stratierecht dienen te betalen en geen bijdrage in de werkelijke kosten van het eigenlijke terrein." Uiteen oogpunt van werkelijk optimaal parkeren voor de gewone binnenstadsbewoners, zo besloot de heer Griep, zou het nog meer aanbeveling verdienen een bjdrage ineens van de bewoners voor de parkeerplaatsen te vragen, „zodat er dan geen sprake meer is van enige vorm van onderscheid tussen de gewone bin nenstadbewoner en de bewoner van de buitenwijken." Eerder had de heer M. L. Almekinders (CDAi verklaard dat zijn fractie voorlo pig akkoord wil gaan met het antwoord dat b. en w. de bewoners van Groen markt en Korte Burg willen geven en had de heer H. A. Blom (ppr) het 'een positief voorstel' genoemd, „omdat hiermee juist een stukje vrijheid voor de binnenstadsbewoners wordt gegaran deerd. Hoewel dus ook de SGP-fractie voor het voorstel stemde, hoorde men de heerL. A. Kodde opmerken: „Wij menen wel dat een beetje te hard gaat. Kalm aan dan breekt het lijntje niet." Commissie openbare werken akkoord met wijziging bouwverordening VLISSINGEN - Het voorstel van het Vlissingse college van b. en w. om de bouwverordening zodanig te wijzigen, dat voor hetslopen van huizen in plaats van een kennisgeving aan b. en w. een vergunning van dit college benodigd zal zijn, is in de commissie openbare werken maandagavond zonder meer overgenomen. Het voorstel kwam naar aanleiding van een schrijven van en kele leden van de PvdA/PPR-fractie, die stelde dat een dergelijke wijziging noodzakelijk is om karakteristieke en voor bepaalde wijken of straten waar devolle panden voor sloop te behoeden. In september kwam het schrijven, dat op initiatief van het PvdA-raadslid W. Wisse werd opgesteld, in de Vlissingse raad ter behandeling en werd vervol gens om een pre-advies aan het college van b. en w. doorverwezen. Indien ook de raad akkoord gaat met dit voorstel, zal in de gemeente Vlissingen dezelfde verordeningen worden gehanteerd als voor 1967, toen het huidige beleid werd ingevoerd. Minder makkelijk gingen de commissie leden akkoord met het voorstel om de Badhuisstraat te herstraten en de lichtmasten daar te vervangen. Afge zien van het feit. dat de leden voor het plan waren, werden toch nog een aantal suggesties gedaan. Zo wilde het RPCU- raadslid C. J. van der Weele trachten in verband met de energiebesparing een tijdschakeling voor de lichtmasten in te bouwen, die naar gelang het donkerder worden meer verlichting geeft. Dit naar aanleiding van het verdubbelen van het wattage van de nieuwe lichtmasten. Ing. D. Stam. directeur openbare wer ken. verklaarde dat deze methode net zo kostbaar zou zijn als de voorgestelde verandering. De heer G. H. van Nijf wilde weten of gelijktijdig met de herbe- stratingswerkzaamheden ook de riole ring in de Badhuisstraat zullen worden aangepakt. De voorzitter van de com missie. wethouder F. G. Smit, kon hierop ontkennend antwoorden, waarna men het krediet voor de werk zaamheden, 136.700 gulden, verleende. De commissie besloot verder tot aan koop van het pand Marinestraat 1 voor een bedrag van 9.000 gulden de aankoop van het pand Gerbrandystraat 129 voor 28.000 gulden en tot de aankoop van een perceel grond aan de Dorpsweg in Rit- them voor4c.900 gulden. Burgemeester drs. P. A. wolters zei ln zijn antwoord, dat er een parkeerplan en een verkeerscirculatieplan zijn vastge steld endatheefttotgevolgdatmen inde binnenstad overgaat op betaald parke ren. Het voorstel, zo vervolgde de raads voorzitter. is er op gericht de bewoners een handje te heipen: hoe men dat pre cies gaat doen is nog niet bekend. De uitwerking van het systeem, zo kon drs. Wolterseen vraag van mevrouw J J van der Wel-Beije (pvda) beantwoor den. komt nader in de verkeerscommis- sie aan de orde. Onbehoorlijk Burgemeester Woltersbetreurdc.dat de bewoners van Groenmarkt en Korte Burg in bun brief b. en \v. het verwijt hadden gemaakt van 'onbehoorlijk be stuur'. Hij betreurde dit temeer omdat de brief mede was ondertekend door mensen, van wie men door opleiding en functie zou verwachten, dat zij niet zo lichtvaardig en zonder studie van de zaak hun naam aan een dergelijk schrijven zouden geven. „Er mag ver wacht worden dat men niet te lichtzin nig handtekeningen zet onder acties tegen het gemeentebestuur," aldus de heer Wolters. Voor WD-raadslid mevrouw M. A. van den BoogertrSelhorst was dit aanlei ding op te merken, dat zij dit 'lichtvaar dig' discriminerend achtte voor de men sen die de brief ondertekend hebben. Mevrouw De Koster- Vreke, Vlissingen, wordt 100 jaar VLISSINGEN-De Vlissingse mevrouw M.E. de Koster-Vreke viert op zondag 31 oktober haar 100-ste verjaardag. Mevrouw De Koster-Vreke woont in het bejaardencentrum 'Ter Reede' aan de Koudekerkseweg. Ter gelegenheid van haar 100ste verjaardag krijgt mevrouw De Koster op 31 oktober bezoek van burgemeester Th. J. Westerhout van Vlissingen. Namens het gemeentebes tuur van Vlissingen brengt de burge meester om half twaalf 's ochtends de gelukwensen over. 'Soli Deo Gloria' in bejaardencentra MIDDELBURG - Het dameskoor 'Soli Deo Gloria' te Middelburg zal op de donderdagavonden 21 oktober en 4 no vember te beluisteren zijn ln twee be jaardencentra. Op de eerste avond treedt het koor - voor het eerst geüni formeerd - op m 'De Sandenburg' te Veere. op 4 november gebeur t dat in Ter Mantelinge' te Domburg. Het in 1897 opgerichte koor telt ruim twintig leden. Het koor wisselt deze avonden oude en eigentijdse liederen af met soli, decla matie en samenzang. Collecte MELIS KERKE - De Uniecollecte bracht te Meliskerke 757,- op. VLISSINGEN - De Zeeuwse collecte bracht in Vlissingen 3572,61 op. G. A. de Kok houdt lezing voor de Heemkundige Kring MIDDELBURG - Voor de Heemkun dige Kring 'Walcheren' houdt de heer G. A.de Kok, hoofdredacteur van de PZC, donderdagavond een lezing over het onderwerp: 'Communicatie industrie, vroeger en nu'. De vergadering begint om acht uur en wordt gehouden in 'De Brasserie' te Middelburg. Winterprogramma Natuurkundig Gezelschap MIDDELBURG - Voor het Natuurkun dig Gezelschap Middelburg spreekt vrijdagavond 22 oktober in 'De Scha kel' ir W. Bakker, van de studiedienst van Rjkswalerstaat in Vlissingen over 'Golfen duinafslag'. Deze lezing, die in samenwerking gaat met het Konin klijke Zeeuwsch Genootschap der We tenschappen. wordt met film toege licht. Het Middelburgse Natuurkundig Ge zelschap heeft nog een vijftal andere le zingen op het. programma staan voor het komende winterseizoen. Vrijdaga vond 26 november (alle lezingen zijn in gebouw De Schakel te beluisteren) spreekt dr W. A. Visser van TNO Delft over 'Aardwarmte' en vrijdagavond 10 december ücht prof J. H. Koeman van de Wageningse Landbouwhogeschool met lichtbeelden een lezing toe met als titel 'De toxivologische aspecten van- het milieu'. Vrijdagavond 21 januan van het volgend jaar komt dr H. Collewijn van de Rotterdamse Erasmus universi teit spreken over 'Het zien en de oogbe wegingen'. Op vrijdag 18 februari ver zorgt drs L. F. C. Friele van het Vezelin stituut TNO Delft een lezing over 'Kleurmeting en kleurreceptbereke- ning' en vrijdag 18 maart is het prof. E. P. J. van de Heuvel van het Sterrekun- georganiseerd in samenwerking met de vereniging voor Weer- en Steerekunde. Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur. Jeugd en Muziek houdt activiteiten VLISSINGEN - De stichting Jeugd en Muziek houdt deze week weer een aan tal aktiviteiten waaronder een pop penspel en een film. Woensdag komt het poppentheater Hans Schoen in wijkgebouw 'Walk-Inn' aan de Lely- straat in Vlissingen. Het spel gaat over ijen tovenaar Thijn die in de poppenkast woont en ook graag eens mee wil doen aan het pop penspel. Het optreden begint om 14.30 uur. Verder is er in het filmhuis Jeugd en Muziek een film van de Japanner Suji Terayamz met als titel 'Pastoraal ver stoppertje'. De film draalt woensdag in Souburg in gebouw 'De Zwaan' en be gint om 20.30 uur, donderdag en vrijdag in 'de Kuiperspoort' te Middelburg. Donderdag begint de voorstelling om 21.30 uur en vrijdag om 23.00 uur. Instuif Animo SOUBURG - Donderdag houdt de korf balvereniging Animo te Souburg een in stuif in de Van Duy venvoorde-sportzaal aan de Dongestraat. Deze instuif start om half negen 's morgens en alle jongens en meisjes van 6-15 jaar mogen hieraan deelnemen, 's Morgens kunnen de kin deren meedoen aan een spelen-circuit. hierna wordt een korfbaltoemooi ge houden. Om ongeveer 15.30 wordt de in stuif afgesloten met de prijsuitreiking van het spelencircuït en het toernooi. Animo rekent op vele deelnemers. Aan geraden wordt om sportkleding en schoenen mee te nemen, alsmede brood voor de lunch-pauze. streek Reinigingsrechten, hondenbelasting en leges omhoog MIDDELBURG - De gemeente Middel burg doet definitief mee aan de 'ge meenschappelijke regeling ter finan ciering van het Regionaal Pedagogisch Centrum Zeeland'. De gemeenteraad ging maandagmiddag unaniem ak koord met een dergelijk voorsteL Al eerder was hiertoe in principe beslo ten. Gisteren ging de gemeenteraad van Middelburg akkoord met een her zien ontwerp van de gemeenschappe lijke regeling, waarbij aan verschil- Wijkvereniging Zuid startte seizoen MIDDELBURG - De wijkvereniging Zuid te Middelburg begon zaterdag middag het winterseizoen met een foto-puzzelrit. De deelnemers moesten nadat ze Middelburg waren uitgeloodst aan de hand van een fotostencil een aantal objecten zoeken, die voor de route belangrijk waren. Alle deelne mers waren ruimschoots binnen de ge stelde tijd bij de finish die evenals het startbureau in de Middelburgse statio nsrestauratie was gezeteld. Hier werd de organisatoren veel lof toegezwaaid voor de perfecte organisatie. Zaterdagavond was er een grote dansa vond in het Zuiderbaken in Middelburg-Zuid. De muziek werd ver zorgd door 'Tonnie en de Wilberries' uit Oosterhout, die de talrijke aanwezigen tot in de kleine uurtjes bezighield. Tij dens dit dansfestljn werden de prijzen van de foto-puzzelrit bekendgemaakt. Tevens was er een verloting met een rijkbeladen prijzen tafel." De uitslag van de puzzelrit is: 1. de heer en mevrouw Roelse-Walhout met 1 strafpunt: 2. de heren D. Janssen en J. Melkert. 2 strafpunten en 3. de heer en mevrouw De Visser-Schroevers met 3 strafpunten. A. J. Tholen bedrijfsleider Miro Vlissingen VLISSINGEN - De heer A. J. Tholen is sinds kort benoemd tot algemeen be drijfsleider van de Miro-vestiging aan de Gildeweg te Vlissingen. Hij volgt de heer T. Beekman op, die met ingang van aanstaande maandag is benoemd tot algemeen bedrijfsleider van het grootste filiaal van de tien Miro's in Nederland, in Nijmegen. Die tiende Miro wordt op 10 november geopend in Enschede. De heer Tholen is in 1973 in het Miro-concem gestapt, na een 23-jarige ervaring bij de Coöperatie 'Zuid-Limburg'. Tot voor kort was hij verkoopchef 'non-food' in de Maas trichtse vestiging. lende wensen van de deelnemende ge meentebesturen tegemoet is gekomen. Bok de behandeling van het voorstel merkte de heer W P Rentier (SGP) op, dat zijn frac tie het voortbestaan van het centrum wil mogelijk maken, maar dat ieder schoolbestuur de vrijheid moet houden met tot aansluiting bij het RPCZ over te gaan indien men de voor keur geeft aan een centrum dat meer in overeenstemming is met de eigen iden titeit. „Een bijdrage per leerling was daarom een betere oplossing geweest", zo vond de heer Rentier. De gereformeerde streekschool, zo had wethouder M. A. L. Hubregtse begrepen, wil aansluiting bij een landelijk cen trum; hoe dit zich ontwikkelt zal men nog even moeten afwachten, aldus de wethouder, die zich overigens verheugd toonde over de instemming van de SGP-fractie. Tot vertegenwoordiger van de gemeente Middelburg koos de raad wethouder Hubregtse en als diens vervanger wethouder A. Bergshoeff. Bij een drietal voorstellen tot wijziging van verordeningen (legenverordening, hondenbelasting en reinigingsrechten) vroeg de heer A C. Pijnenburg (CDA): „Is de financiële situatie van de ge meente zo precair dat dit niet kan wach ten tot de begrotingsbehandeling?". Onder druk van de geldontwaarding moet de hondenbelasting ongeveer ne gen procent omhoog, de legen zeven procent en de reinigingsrechten even eens met ongeveer zeven procent. „De begroting", aldus wethouder van finan ciën Bergshoeff in zijn antwoord, „is niet sluitend te maken zonder aanneming van deze voorstellen. Als we wachten tot de begrotingsraad lopen we het risico dat invoering van de verhogingen moe ten wachten tot bijvoorbeeld april". De heer Rentier verklaarde overigens tegen het verhogen van de bouwleges te zijn omdat dit toch al meegaat met de stij gende bouwprijzen. Voor het bouwrijpmaken van een ge deelte van het bestemmingsplan Dau- wendaele IB werd een krediet van 332.000 beschikbaar gesteld; de raad ging eveneens akkoord met het voorstel 183.000 uit te trekken voor verbetering van de riolering en nutsvoorzieningen in een gedeelte van de Herenstraat en de Kleine Herenstraat. ideeën? wensen? klachten? aor: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf: antwoordnummer 2 ideeën-inspraakbus of bel: 15100 toestel 333 of GEMEENTE VLISSINGEN KLEDINGMAGAZIJN BELLAMYPARK 42 VLISSINGEN TELEFOON 12968 Maak eens kennis met onze collectie regenkleding o.a. van Blico modéllen: trenchcoats, sportieve modéllen, Stadhuis op 20 oktober 1976 nm. gesloten voor publiek In verband met het officiële bezoek van Hare Ma jesteit de Koningin aan Vlissingen op 20 oktober a.s„ zullen de kantoren van de in het stadhuis gevestigde diensten van de gemeente (gemeente secretarie. gemeentewerken, gemeentelijke so ciale dienst en het gemeente-archief) die dag na 12.30 uur voor het pubhek gesloten zijn. GEMEENTE VLISSINGEN Oproep tot het uitsteken van de Neder landse vlag in verband met het konink lijk bezoek op 20 oktober 1976 Graag doe ik een beroep op de inwoners van Vlis singen om op woensdag 20 oktober a.s. door het uitsteken van de Nederlandse vlag te getuigen van hun belangstelling voor het officiële bezoek dat Hare Majesteit de Koningin die dag aan de gemeente brengt. Drs Th. J. Westerhout burgemeester van Vlissingen Colpull van 100% acryl. Diverse fraaie kleurstellingen. Mt 128- Trui van 100% acryl.Gebor- duurde tekst. Marine-rood wit of zwart-rood-grijs. Mt 128-176. Colpull van 80% Draion/ 20% wol. Stoer jacquard motief in raf of groea Mt 128-176.2Q Lange Delft, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4