Westerterp: in '77 besluit over vaste oeververbinding Onzekerheid over vrijlating maakt je ontzettend gespannen PZC/provincie Rijkspolitie hield weer onderzoek in Hulster sexcinema 's „Uitnodiging Montedison ging om een beleefdheidsbezoek" KVP STEUNT HET AMENDEMENT-DREES vandaag is uw gulden weer een daalder waard Visser onwel en overleden te Ouwerkerk almanak 99 ZEEUWSE NUTSSPAARBANK DINSDAG 19 OKTOBER 1976 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Minister Westerterp van verkeer en waterstaat is ervan overtuigd, dat de regering in 1977 een beslissing neemt over de aanleg van de vaste oeververbinding over en onder de Wester- schelde. Hij hoopt, dat de beslissing „nog op het credit van het huidige kabinet kan worden bijgeschreven". De vaste commissie voor verkeer en waterstaat in de Tweede Kamer heeft de be windsman bij de voorbehandeling van de begroting 1977 van het Rijkswegenfonds unaniem voorgehouden dat belofte schuld maakt en dat spoedige aanleg van de verbinding dringend gewenst is. i ADVERTENTIE' op de markt in GOES .en de gezelligheid is helemaal gratis UIT DRIE ZAKEN FILMS MEEGENOMEN, VIERDE EXPLOITANT WEIGERDE MINISTER 'STERK BETROKKEN' BIJ BESLISSING OVER VOW WESTERTERP Het amendement op de begroting, dat fractieleider Drees van DS'70 kortgele den aankondigde te zullen aandienen om de overheid te bewegen de leningen die voor de verbinding zullen moeten worden aangegaan te garanderen, zal mede ingediend - in elk geval mede worden gesteund - door de fractie van de KVP. de partij van minister Wester terp. Ook verschillende andere fracties in de Tweede Kamer staan welwillend tegenover het initiatief van oud- minister Drces van verkeer en water staat. De PvdA en de WD zijn het in principe eens met de noodzaak van een snelle aanleg van de vaste verbinding tussen Zuid-Beveland en Zeeuwsch- Vlaanderen Vooralsnog houden zij ech ter nog een slag om de arm als het gaat om een standpunt over het amende ment. De financiële deskundigen in de PvdA zouden ter verdediging van de vi sie van minister Duisenberg van finan ciën op voorhand bedenkingen hebben, terwijl de WD het verloop van de ple naire behandeling van de begroting van verkeer en waterstaat wil afwachten, aleer wordt bepaald aan welke stroming steun zal worden gegeven. De begroting komt volgende week in de Tweede Ka mer aan de orde. Opvoering op de begroting 1977 van een garantiepost „pro memorie" voor de le ningen betekent niet, dat dc beslissing over de aanleg is genomen of direct moet worden genomen, maar wordt in politiek Den Haag uitgelegd als een flinke steun in de rug van minister Wes terterp in de strijd die hij op regerings niveau voor de oeververbinding voert. Ook de zelfverzekerdheid van de minis ter bij het uitspreken van zijn overtui ging dat de beslissing in 1977 wordt ge nomen, wordt uitgelegd als bijzonder positief voor de voorstanders. Betrokken Minister Westerterp zei zich sterk be trokken te voelen bij de vaste'oever verbinding over en onder de Wester- sehelde en hij liet duidelijk uitkomen, dat hem er veel aan gelegen is dat de beslissing zo snel mogelijk wordt ge nomen. Hij wees op de hoge kosten van de veerdiensten en de omvangrijke in vesteringen die voor deze verbindin gen voor de deur staan als er nieuwe boten moeten worden gebouwd en veerhavens aangepast: „Mijn opvat ting is bekend. Ik had ten aanzien van de vaste oeververbinding een positief standpunt, ik heb dat nog steeds en ik zal dat ook blijven houden", aldus de minister, die voor zichzelf zei te spre ken en dat hij formeel eigenlijk maar moeilijk iets anders kon beweren dan het officiële regeringsstandpunt dat is neergelegd in de toelichting op de ontwerp-begroting van het Rijkswe genfonds. Tijdens de vergadering met de vaste commissie werd de bewindsman eraan herinnerd, dat hij op een bijeenkomst in het gemeentehuis van Hulst verwach tingen had gewekt door te zeggen dat hij het kabinet had voorgesteld positief over de aanleg te beslissen. Hij rea geerde daarop met de mededeling zich toen sterk gesteund te hebben gevoeld door de positieve adviezen van de Rijksplanologische Commissie en de Raad voor de Waterstaat. Hij zei nu veel belang te hechten aan de mening van de meerderheid van de Tweede Kamer - neergelegd in de motie De Bekker - en aan die van de fractievoorzitters van de Eerste Kamer. Hij wuifde de bezwaren weg met de mededeling dat het project de overheid geen geld kost en dat de exploitatie zodanig os opgezet, dat de verbinding na 50 jaar „om niet" aan het rijk zal worden overgedaan. Stijve Nek Namens de KVP-fractie verdedigde het Tweede-Kamerlid De Bekker de vaste oeververbinding maandag in de com missievergadering over het Rijkswe genfonds. Hij herinnerde minister Wes terterp aan de motie diezijn naam heeft meegekregen en waarin de regering werd uitgenodigd om nog voor de DREES jaarwisseling 1975-1976 positief te be slissen over de aanleg. Hij bood de mi nister de helpende hand aan, door aan te kondigen met het amendement van DS'70 mee te zullen gaan: „De minister heeft met name tijdens de vorige begro tingsbehandelingen zijn nek nogal uit gestoken voor de oeververbinding en in feite is dat nog steeds het geval. Om te voorkomen dat hi j een stijve nek krijgt, willen we hem op deze manier steun geven". De heer Bekker wees op de omvangrijke investeringen die de veerdiensten op de Westerschelde zullen vergen als niet snel een beslissing over de oeververbin ding wordt genomen In dat verband noemde hij een bedrag van ongeveer 150 miljoen gulden. Erkenning door de rege ring van de feitelijke en psychologische scheiding tussen .Zeeuwsch- Vlaanderen en overig Zeeland, zou vol gens hem bij behoud van de huidige veerdiensten kunnen betekenen dat een 24-uursdienst moet worden ingevoerd, een maatregel die hij op een paar hon derd miljoen gulden schatte: „Zo doende zou de staat voor grote uitgaven komen te staan. De stichting die de oe ververbinding gaat bouwen vraagt al leen een garantie. Dat kost geen geld en als in 1977 kan worden begonnen, wordt de werkgelegenheid ermee gediend", aldus de heer De Bekker Hij veronderstelde, dat de minister nauwelijks bezwaar zou kunnen hebben tegen zijn voorgenomen gedragslijn, ge zien de pleidooien van de bewindsman - eerder tijdens de vergadering over we genbouw - dat de continuïteit in de bouwwereld gewaarborgd moet worden en dat de Tweede Kamer een consistent beleid dient te voeren. De KVP'er wees er nog op, dat de bevolking van Zeeland - ondanks sommige kwade tongen - nog steeds op het standpunt staat, dat de verbinding er spoedig moet komen De communist Dragstra kon zich hele maal vinden in de woorden van de KVP-woordvoerder. Hij pleitte „met kracht" voor een zo snel mogelijke aan pak van de vaste oeververbinding en onderstreepte het belang voor de werk gelegenheid en de noodzaak om „deze gebieden" te ontsluiten. Woordvoerder Kornngh van DS'70 her haalde het standpunt van zijn fractie leider, kondigde het amendement aan, wees op de steun daaraan van KVP- zijde en noemde de verbinding van het grootste belang voor een verdergaande economische ontplooiing van Zeeuwsch-Vlaanderen Brugfunctie De VVD'er Dc Beer maakte een woord speling op de maandag eerder ter sprake gekomen „brug-functie" van het kabinet en moedigde de minister aan deze functie ten aanzien van de vaste oeververbinding in de Westerschelde waar te maken. Iets concreets over de door zijn fractie te volgen strategie wilde hij in dit stadium nog niet kwijl. De houding van de WD-fractie in de Tweede Kamer stelde hij afhankelijk van de initiatieven die anderen vol gende week bij de plenaire behande ling van verkeer en waterstaat zullen ontwikkelen. De CHU'er Tolman had ook in eerste aanleg het woord gevraagd, maar zag daar van af na de pleidooien die al ten beste waren gegeven: „Wat ik te zeggen had. is al gezegd", verklaarde hij zich nader De heer Van der Doef van de PvdA hield zich op de vlakte en vroeg of er bij de plannen voor de oeververbinding reke ning is gehouden met de toekomst van de veerdiensten op de Westerschelde. Minister Westerterp antwoordde, dat zulks het geval is Kolonialisme De SGP'er Van Rossum bracht de toe spraak van minister Westerterp in Hulst in herinnering. Hij zei dat belofte schuld maakt en noemde het geven van toestemming voor de aanleg van de oe ververbinding hoognodig en een goede daad in het kader van de opheffing' van een stuk kolonialisme: „We moeten nu maar eens aan het werk. Het kost de overheid tenslotte niet direct geld". OUWERKERK - Om ongeveer twaalf uur maandagmiddag is aan de Ooster- scheldedijk, op een pier bij Ouwerkerk, tijdens het vissen de heer A. J. Sutter (69) uit Breda onwel geworden en over leden. Dokter Van Geer uit Zierikzee die ont boden werd kon slechts de dood consta teren. Het slachtoffer is overgebracht naar het Rode Kruisziekenhuis te Zie rikzee. Algerijn na bedrijfsongeval overleden TERNEUZEN - Zaterdag is in het Zuiderziekenhuis te Rotterdam de Al gerijn Hocin Boucahouache. woonach tig in Axel, overleden. De 34-jarige Algerijn was op 21 oktober ernstig gewond geraakt bij een ongeval op een terrein van DOW-chemical in Terneuzen. De man üep brandwonden op bij het doorbranden van bouten aan een leiding waaruit koolwaterstoffen ontsnapten. Het slachtoffer was in dienst van een Duitse firma. 'ETI-ONDERZOEK VOOR HOECHST EERST EENS BEKIJKEN' MIDDELBURG - Het dagelijks bestuur van het havenschap Vlissingen heeft van de uitnodiging van Montedison een bezoek aan Italië te brengen gebruik gemaakt omdat het als een beleefd heidsbezoek kon worden beschouwd. Voorts viel er wat te Ieren van een ont wikkelingsproject op Sicilië. Dat ant woordde gedeputeerde A. J. Kaland maandagmiddag tijdens de vergader- FILMS 'TER BEOORDELING' NAAR B. EN W. HULST - I)e rijkspolitie in Hulst heeft maandagmiddag wederom sexcine- ma's in het vestingstadje gecontroleerd om te onderzoeken ol'wel voldaan werd aan de bioscoopvergunning. De poli tieambtenaren bezochten gisteren vier sexzaken om te zien of er al dan niet ongekeurde films werden gedraaid. Het draaien van ongekeurde films is in strijd met de bioscoopwet. De ge meente Hulst geeft vergunningen uit, waarin gesteld wordt dat aan de wet moet worden voldaan. De zaken die gisteren met een bezoek van de politie werden geconfronteerd zijn gesitueerd in de Gentsestraat, de Van Waesberghestraat en twee in de Lange Nieuwstraat. Van de zijde van de rijkspolitie werd gis teren desgevraagd meegedeeld dat het onderzoek mede is ingesteld naar aan leiding van het onderzoek dat verleden week in twee cinema's is ingesteld. Uit dat onderzoek kwam naar voren dat on gekeurde films op het witte doek wer den gebracht. Het resultaat van het onderzoek was maandagavond niet bekend. Wel zijn bij drie van de vier bezochte bioscoopjes films voor onderzoek meegenomen. De vierde exploitant weigerde op films mee te geven aan de politie toen daarom gevraagd werd. Volgens een woord voerder van de politie voldeed de man derhalve niet aan de bepalingen in de bioscoopwet. Daar staat m dat een bio scoopexploitant alle medewerking moet verlenen aan een dergelijk onder zoek. „Deze ene betrokkene deed dat niet. Dat is op zich al een administra tieve overtreding", zo werd van de zijde van de rijkspolitie meegedeeld. ing van de statencommissie voor eco nomische aangelegenheden. De heer E. Nieuwkerk had over dit onderwerp vragen gesteld. „We hadden de indruk dat Montedison nog eens de waardering tot uitdrukking wilde brengen voor de wijze waarop zij in Zeeland ontvangen en voorgelicht is, haar waardering voor de gecoördi neerde manier waarop over alle moge lijke facetten van een eventuele vesti ging overleg is gepleegd". De heer Kaland zei dat de uitnodiging ook gedaan was om het dagelijks be stuur van het havenschap te laten ken nismaken met een groot ontwikke lingsproject op Sicilië, waar drie grote De rijkspolitie zal de films .gaan oveil handigen aan de burgemeester va; Hulst Het college van b en w zal da oordelen - als er inderdaad ongekeurd- films zijn gedraaid - wat de te nemca maatregelen zullen zijn. Stoffelijk overschot, gevonden in duinen bij Haamstede, geïdentificeerd HAAMSTEDE - Het stoffelijk over schot, dat zondagmiddag in de duinen bij Haamstede werd gevonden, is in hei gerechtelijk laboratorium in Den Haaj geïdentificeerd. De veronderstelling dat de man <fe Franse nationaliteit zou hebben, bleei juist te zijn. Men identificeerde het stof felijk overschot als dat van een 29-jarigi; bewoner van het Franse Rimaucouni die in Rotterdam werkzaam was. De pc. litie vermoedt dat de man zelfmooM heeft gepleegd. Secties wees uit dat hij; door vergiftiging om het leven is geko men. Terneuzenaar overleden aan gevolgen aanrijding TERNEUZEN - Maandag is in het aca demiscli ziekenhuis te Gent de Terneu zenaar S. J. van der Hooft overleden aan de gevolgen van een aanrijding waarbij hij op 15 oktober was betrok ken. Het slach toffer liep zwaar hoofdletsel op toen hij met zijn personenauto, op dt weg Biervliet-IJzendijke in botsing kwam met een tractor met aanhanger. ondernemingen in 20 jaar tijds een groot project van de grond hadden gekregen „Daar is Montedison trots op, en voor een beheersinstantie als het haven schap is het een goede zaak zich elder: te oriënteren". De kosten, zo zei de heei Kaland van deze reis, benevens kleini verblijfskosten, waren voor eigen rekel ning geweest. Montedison had de hotel) en andere verblijfskosten voor zijn re-j kening genomen. „Er is geen enkele verwachting meer ge wekt over een eventuele toekomstige! vestiging aan het Sloe," aldus de heer! Kaland.. Hoechst wil het ETI laten nagaan wat de repercussies op de arbeidsmarkt zijo van drie toekomstige investeringspro jecten aan het Sloe (het z.g. chloor-trio). Maar gedeputeerde Kaland zei deze opdracht van Hoechst liever eerst in het bestuur van het ETI te willen be spreken. „Het is veel beter als de provincie dit laat onderzoeken. Dan komt het geheel objectiever naar buiten. Men kan moei lijk de indruk krijgen dat - wanneer Hoechst met deze gegevens naar buiten zou komen - van: „Hoeclist tracht een optimistische indruk te maken", ook al zijn de gegevens van het ETI dan juist weergegeven." Dat zei de heer Kaland toen de verhoging van de subsidie aan het ETI werd besproken. Tot de heer P. de Jonge zei de gedepu teerde dat het erg moeilijk is de rappor tage van onderzoekingen van het ETI bij bedrijven in de commissie publieke lijk te behandelen. „Een aantal bedrij ven hebben het ETI vertrouwelijke in lichtingen gegeven". De gedeputeerde zou naar mogelijkheden zoeken de commissie toch meer hierover in te lich ten. Middelgrote en kleinere bedrijven zullen straks bezocht worden bij een onderzoek naar hun sociale en economi sche problemen. Het onderzoek zal uit gevoerd worden door een stichting, die is ingepast in het ETI. Een stuurgroep gaat het onderzoek begeleiden en advi seert de minister. Het rijk staat hierach- ter. Binnenkort kan met de werkzaam heden worden begonnen. Voorlopig is voor driejaar een econoom 'ingehuurd', aldus de heer Kaland tot de heer Niew- kerk, die hierover vragen stelde. Dc commissie ging voorts akkoord met het voorstel van g.s. het ETI met ingang van 1 januari 1977 een provinciale subsidie toe te kennen van ten hoogste 635.590. Aan het begin van de vergadering gaf de hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Zeeland drs. Jansen een toelichting op de arbeids marktbeschrijving 1975. Hij consta teerde dat in de zeventiger jaren het aantal arbeidsplaatsen in deze provin cie met 7000 a 8000 is toegenomen, voornamelijk in de industrie en afge leide branches. De deelnemingsgraad van vrouwen bij het arbeidsproces ligt in Zeeland lager dan elders. 12,8% van de vrouwen be hoorde in 1975 tot de beroepsbevolking. Elders is er sprake van 16 a 18%. Sedert 1974 is er een daling van het percentage werklozen in vergelijking met het lande lijke percentage. De afname van werk krachten in de landbouw is constant gaande, maar verloopt trager, naarmate er minder alternatieve werkgelegenheid is. In 1975 was er een uitgaande pendel van 3696 tegen een inkomende pendel van 2000. De inkomende pendel zal weer toenemen bij de start van nieuwe grond-, weg- en waterwerken. De bouw omvatte 50% werknemers uit Zeeland en 50% van daarbuiten. In 1975 pendel den 830 vrouwen vanuit België naar Zeeuwsch-Vlaanderen en 50 vrouwen in omgekeerde richting ZEEUWSE Paard Op het strand te Vlissingen ver scheen zondagmiddag een mooi ziuart paard. Hel werd bereden door een dame, aan wie je goed kon zien dat ze zich ook figuurlijk boven veel dingen verheven voelde. Een jonge boxer, die al geruime tijd bezig was geweest van alles tegen de zee te blaffen, zag haar Op topsnel heid ging hij in de richting van het paard, dat onmiddellijk en zeer ont steld opschakelde tot in de hoogste versnelling. De berijdster klemde zich vast aan zijn manen en schreeuwde 'weg jij, weg jij, ksst' tegen de hond, die dat opvatte als een aanmoediging. Aan het eind van het strand hield het paard zeer schielijk halt. De vrouiv hotste omhoog uit het zadel en wist zich nog maar net aan haar rijdier vast te klemmen. Het paard keek voor hel eerst echt naar de hond en kwam plotseling op de gedachte dat zijn achtervolger ei genlijk maar zeer gering van gestalte was. Hij brieste vervaarlijk naar de boxer, die de machtsoimoenteling fijn aanvoelde. Enkele seconden la ter ging het paard in hoog tempo achter de hond aan, zich in het ge heel niet storend aan de door zijn berijdster op luide toon gedane ver zoeken om af te remmen. Toen de eigenaar van de hond even later kans zag een eind te maken aan het hippisch gebeuren zat de vrouw, op het paard er een beetje ingezakt bij. Ze hijgde en had het aanzien van iemand die binnen een zeer korte tijdspanne iets heeft geleerd over de betrekkelijkheid der dingen. OUDERS OP CUBA VASTGEHOUDEN VLISSINGSE WERKTUIGKUNDIGE: WOENSDAG MEER GEGEVENS OVER SMIT SALVOR VLISSINGEN - „We kunnen hele maal niets doen, we moeten gewoon afwachten. We zijn ontzettend bang dat de telefoon zal gaan maar voor hetzelfde geld verlangen we ernaar. Als ze dan maar zeggen dat de jon gens zijn vrijgelaten en dat het schip is vrijgegeven. Het is een ontzettend gespannen situatie, we praten nau welijks tegen elkaar omdat we niet weten wat we moeten zeggen. De mensen zeggen wel dat je je niet on gerust moet maken, maar dat on machtige gevoel maakt je gewoon onzeker." Aan het woord is mevrouw C Marijs-Poppe, moeder van de 20- jarige leerling-werktuigkundige van de vorige week dinsdag opgebrachte sleper Smit. Salvor van het Rotter damse havensleepbedrijf Smit In ternational. Samen met 21 andere Fotode 20-jarige leerling werktuigkundige P. Marijs uit Vlis singen, die sinds vorige week dins dag wordt vastgehouden op Cuba. bemanningsleden zit P. Marijs uit Vlissingen sinds dinsdag 12 oktober vast in de Cubaanse havenplaats Isabella de Sagua, omdat de sleep boot Smit Salvor zonder toestem ming van de autoriteiten de Cu baanse territoriale wateren zijn bin nengevaren. „Dat is natuurlijk strafbaar, maar hoe neem je dat op. De sleper was na een SOS op weg naar een Noorse tanker die in nood verkeerde. In de veronderstelling dat de oflïcïële pa pierhandel zou zijn geregeld is die kapitein op weg gegaan. Wat kun je anders doen, die mensen aan hun lot overlaten", vraagtde heer Marijs, zelf 34 jaar zeeman geweest, en sinds acht jaar havenmeester van Veere, zich af. Ook hij bekent de zenuwen af en toe met meester te kunnen blijven maar aan de andere kant wil hij de betrek kelijkheid van deze situatie blijven „Misschien komt Piet straks terug met het idee van een avontuurtje te hebben beleefd. Wij weten het met. Volgens onze informatie zitten die knapen in een huis of hotel onder zware militaire bewaking. Huisarrest noemen ze dat. Als een stelletje mis dadigers worden ze vastgehouden", zegt de heer Marijs gelaten. Telefoontje Vrijdag werd de familie Marijs op de hoogte gebracht van de ontwikke lingen zoals die zich de dinsdag daarvoor voor de kust van Cuba hadden afgespeeld. De Smit Salvor ontving een SOS van een Noorse tanker, die in brand zou staan. De kapitein, de heer Kleywegt. nam contact op met de rederij om de offi ciële papieren voor het binnengaan van de Cubaanse territoriale watéren in orde te maken. In de veronderstel ling dat dit reeds was gebeurd ging men op weg naar de in nood verke rende tanker. In de directe nabijheid van de Noorse tanker werd de sleper evenwel door een aantal Cubaanse schepen van de kustwacht onder schept en opgebracht naar de ha venplaats Isabella de Sagua. Wat zich daarna heeft afgespeeld is vol gens een woordvoerder van Smit In ternational niet helemaal duidelijk. „Direct na het bekend worden van deze ontwikkeling is een directeur van Smit. de heer A. H. Klepke. naar Cuba afgereisd om in samenwerking met de Nederlandse ambassade de onderhandelingen over het vrijko men van de bemanning en het schip te bewerkstelligen. Volgens mijn in formatie zijn de bemanningsleden op advies van de Nederlandse ambas sade van boord gegaan en in een vrijwillige vorm van huisarrest ge gaan; later werd dit door de Cu baanse regering overgenomen", al dus de woordvoerder. Of de beman ningsleden inmiddels terug aan boord zijn kon hij noch bevestigen noch ontkennen. Een feit, dat echter door een woord voerder van liet ministerie van bui tenlandse zaken bevestigend werd beantwoord. „De bemanningsleden zijn terug aan boord. Een paar dagen geleden zijn ze voor een soort recht bank verschenen, waarna ze echter niet werden gearresteerd. Wat er verder gebeurt is nog niet bekend", verklaarde deze woordvoerder des gevraagd. Geschrokken Na het telefoontje van Smit Interna tional was de familie Marijs nogal geschrokken. De heer Marijs heeft zondagmorgen zelf nog een keer con tact gezocht met de rederij. „Mij werd toen verzekerd dat de jongens goed werden behandeld. We hoefden niet bang te zijn dat ze iets zou over komen, werd er gezegd. De kapitein zou voor moeten komen. Hoe lang dat zou duren was niet bekend. Toen zakte de spanning wat", legt hij uit. Maar dat duurde niet lang. Mevrouw Marijs: „Die machteloos heid maakt je angstig. Als het nodig zou z(jn om naar Cuba te gaan zou ik dat zo doen. Je kan gewoon niets doen." Het echtpaar Marys is nogal verbol gen over het feit, dat er niet van rege ringswege wordt opgetreden tegen dit, naar him zeggen, agressieve ge drag van de Cubaanse overheid. „Voor die Ger Dassen lag de regering op zyn kop. Nu wordt de ambassade ingeschakeld, maar die zal wel niet veel uit kunnen richten. En het gaat tenslotte toch over 22 Nederlanders", aldus de heer Marijs. Volgens de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken echter wordt er alles aan gedaan om zowel de bemanning als het schip vrij te krijgen. „Men krijgt alle consulaire hulp die mogelijk is", aldus de woordvoerder. Maandagmorgen volgde weer een telefoontje van Smit International. „Ditmaal werd er gezegd dat de jon gens vermoedelijk maandag of dins dag weer aan boord konden gaan van de Smit Salvor. Verder werd er ge zegd dat men niets kon zeggen over de tijd dat deze hele situatie nog zou duren", aldus de heer Marijs. Een feit dat de woordvoerder van Smit bevestigt. „In het begin dach ten we dat de zaak niet zo serieus zou worden genomen. Na het bekend worden, vorige week woensdaga vond, ging de heer Klepke naar Cuba met de gedachte dat het binnen twee dagen zou zijn opgelost. Dat is ook de reden dat we de familieleden van de bemanning pas vrijdag op de hoogte hebben gebracht. Waarom zou je ze eerder ongerust maken", aldus de woordvoerder. „Zoals het er nu voor staat kan het nog wel een poosje du ren voordat er iets positiefs uitkomt. Voor woensdag kunnen we niets met zekerheid zeggen." Ook over de gevolgen voor de Noorse tanker van het optreden van de Cu baanse kustwacht tast men in het duister. „We weten totaal niet of er nog mensen aan boord zijn of waren, wat er met de tanker is gebeurd en of de Cubanen zelf hebben geholpen. We waren erbij, na dat moment we ten we niets meer. Hetisjammerdat zoiets ie voorgekomen." Het gezin Marijs zit nog steeds in on zekerheid. „Laten we hopen dat de hoge heren iets gaan doen, zodat de bemanning en het schip gauw vrij komen", zegt de heer Marijs tenslot te. ADVERTENTIE i Spaarbankweek IS t/m 22 oktober Daarvoor steekt men in veel landen de vlag uit. Ook de Zeeuwse Nutsspaarbank geeft er een feestelijk tintje aan. Dat u bij de Zeeuwse Nutsspaarbank al uw geldzaken kunt regelen wist u wellicht al. Welkom in de spaarbankweek bij: Bij een min -inleg van 15 - ontvangen nieuwe spaarders eenmalig een premie van 7,50. GEDEPUTEERDE KALAND TIJDENS VERGADERING STATENCOMMISSIE ECONOMISCHE ZAKEN:

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2