IPZC/, Ploeg Piet Friet na spannende strijd winnaar rollenzesdaagse Pv De Zwaluw viert 25-jarig jubileum W&t begin je met 'nWA.alsje auto qestolen wordt? Autoweg.Geldweg. Tenzij: En voor een paar tientjes extra verzeker je ook je medepassagiers. De AGO verzekert alles (en nog wat). MAANDAG 18 OKTOBER 1976 Grauwe ganzen ERNST JOACHIM trokken massaal EXPOSEERT IN streek CAFE F ABIE TWEEDE Op de foto: Een beeld van de finale tus sen café Fabie en Piet Friet. TERNEUZEN - De ploeg van Piet Friet (Rinus Beaufort - Jack Lijbaart) heeft de rollenzesdaagse in café 'La Belle Vue' te Temeuzen, gewonnen. Dat se- beurde na een spannende strijd, zater dagavond tegen de nummers twee, Harry van Tiel en Ko Vergouwe van café Fabie. De confrontatie tussen de koplopers werd gevolgd door een groot aantal toeschouwers. Rinus Beaufort opende de koppelkoers tegen Ko Vergouwe. Toen Harry van Tiel de taak van Ko Vergouwe overnam had hij een zeer kleine voorsprong, maar Jack Lijbaart zette de achterstand om Brits marineschip in Vlissingen VLISSINGEN - Maandag 25 oktober arriveert om 9.00 uuur in de buitenha ven van Vlissingen voor een vierdaags bezoek het, 440 ton metende, Britse duik-trainingsvaartuig HMS 'Lales- ton'. De commandant van het schip, luite nant ter zee D. A. Barlett, wordt maan dag om 10.30 uur ontvangen door de commandant maritieme middelen Schelde, kapitein ter zee W. J. Huber en om 11.15 door de waarnemend- burgemeester van Vlissingen, de heer Ch. J. Gillissen Verschage. Deze brengt 's middags om 15.00 uur een tegenbe zoek. Op het programma staan verder diverse films en een volley- en voetbal competitie in de sporthal bij de marine kazerne. De 'Laleston' vertrek vrijdagmorgen 9.00 uur. GOES - Ziekenhuis De Bevelanrien, 17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Zuiderbaken, 14 uur: jeugdfilmvoorstelling. Fanoy's Kinderboekentent: activitei ten in verband met kinderboekenweek. Schouwburg, 20 uur: 'Driekoningena vond' door het Zuidelijk Toneel Globe. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: De langste dag, 14 j. Luxor, 20 uur: Vrouwenroof, 18 j. GOES - Grand20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur Het Deense sleutelgat, 18 j; 20 uur: Mashop wielen, 14 j; 20.30 uur: Tarzoom schande van de jungle, 18 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: Flesh Gordon. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Gejodel onder Tiroler rokjes, 18 j. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De Hin denburg, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Gangsters, 18 j. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13.30-17 uur: werken acht Belgische leraren. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-19 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Stadhuis: 'Mooi alleen hoeft niet meer'. MIDDELBURG - Vleeshal: Jonge kunst uit de Kempen. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur. werken Ernest Joachim. Kunstzaal Van Benthem en Jutting, 9-18 uur: expositie L. P. Boone. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: expositie Rolstenen. Rijksarchief: RPA tentoonstelling 'Kweekmosschen en paedagogen'. Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemen s. NISSE - Kunstgalerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken van de heer Messema- ker. TERNEUZEN - Stadhuis: Kunst uit Zeeland III. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. IJZENDIJKE - Galerie M 4, 14-18 uur: tekeningen Wim Smorgenburg. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Temeu zen, tel. 01150-4444. THOLEN eu SINT PHBLIPSLAND - tel. £011. in een voorsprong die daarna door Ri nus Beaufort werd verdedigd. Piet Friet kon als eindoverwinnaar worden gehul digd. De laatste dag van deze succesvolle rol lenzesdaagse werd gekenmerkt door de echte zesdaagse sfeer. Alles bleek moge lij k. Zo verkocht Adriaan Mechiel van Drankenhandel Wauters eerst zijn rit tegen Thea van Tiel voor twee glazen bier-Wat later zou hij zijn laatste serie al (zingende beëindigen. De Belg Francois Jansen won de premie van textielhuis 'Maranda'. Hij was de man die dagelijks de snelste tijd op de sprintwedstrijden realiseerde. Hij ver overde 29 punten. Eén van de hoogtepunten was zaterdag de verloting van een 8-daagse reis naar MaÜorca beschikbaar gesteld door reis bureau Jansen uit Hulst. Als eis aan deze verloting was wel verbonden dat men persoonlijk aanwezig moest zijn om de prijs in ontvangst te nemen. Het lot van Cees de Bree werd uit de emmer getrokken maar omdat Cees de Bree niet meer aanwezig was werd er op nieuw getrokken en werd amateurwiel renner Theo van de Brande die in "La Belle Vue' aanwezig was als jurylid de gelukkige. De eindstand luidt: 1 Plet Friets (Rinus Beau fort - Jack Lijbaart) 171, Café Fabie' (Harry Gereformeerde mannenverenigingen kwamen bijeen VROUWENPOLDER - Zaterdagavond hielden de gezamenlijke gereformeerde mannenverenigingen benoorden de Westerschelde een bijeenkomst in de gerefonneerde kerk te Vrouwenpolder, waar als spreker optrad prof. dr. J. Kamphuis, hoogleraar aan de theologi sche hogeschool te Kampen. Hij hield voor de - ongeveer halfvolle kerk - een lezing over de geschiedenis van het Ré veil en de Afscheiding in de eerste helft van de 19e eeuw. Na de pauze werd een nabespreking gehouden. Het ligt in de bedoeling van de mannenverenigingen dit soort bijeenkomsten eenmaal per jaar te organiseren. Volgend jaar is het de beurt aan Middelburg. BOUWKEET EN DAUWENDAELE UITGEBRAND MIDDELBURG - Zondagmiddag om half twee is een aan de Westmede in Dauwendaele, Middelburg-Zuid staande bouwkeet geheel uitgebrand. De bouwkeet met inventaris, eigendom van de Goese bouwondernemeing Schrijver, vertegenwoordigde een waarde van zesduizend gulden. Het bedrijf is tegen brandschade verze kerd, De oorzaak kon gistermiddag nog niet worden achterhaald, maar de re cherche zet het onderzoek voert. Aan de Westmede had de fa Schrijver twee bouwketen naast elkaar opgetrokken. Door snel optreden van de brandweer kon de tweede keet behouden blijven. Deze liep alleen wat lichte schade op. NCVB hield bijeenkomst VEERE - De afdeling Veere van de N.C.V.B. hield de maandelijkse verga dering onder leiding van de presidente mevrouw Copper-Jappe Alberts in het 'Compas' te Veere. De heer Peene uit Koudekerke hield een lezing, aan de hand van dia's, over molens. De vol gende vergadering werd vastgesteld op donderdag 12 november. Dan zal de heer Poot spreken over 'Effatha'. Ouderavond Pieter Louwerseschool VLISSINGEN - De openbare Pieter Louwerseschool voor basisonderwijs in Oost-Souburg houdt donderdag 28 ok tober haar jaarlijkse ouderavond. De avond, die om 20.00 uur begint, vindt plaats in de 'Van Duyvevoordez aal' aan de Dongestraat in Oost-Souburg. Voor de pauze wordt het huishoudelijk ge deelte afgewerkt. Na deze onderbreking worden enkele dia-series en een door één van de ouders gemaakte film ver toond. Collecte VEERE - De Zeeuwse Collecte heeft in de gemeente Veere 2.977,67 opge bracht, te weten in Serooskerke 975.-. in Vrouwenpolder 544,65; in Gapinge 353,60 en in Veere 1.104,42. van Tiel - Ko Vergouwe) 169,3 La Belle (Vue 1 (Francois Jansen - Peter van de Velde) 163, 4 De Crab/Mini Mono (Jan Helmendag - Sam Riemens) 150; 5 Bloemenhandel Adrie Bak ker (Henk Maas - Wim van der Hooft) 137. 6 Philips/Promenade (Piet 't Westeinde - Gerrit Smit) 135. 7 Reizen Janssens (Jan Hayema- Jurgen Strackei 133, 8 Marinet (Theo Zwar- telee - Jo Hamelinck) 125. 9 Flamingo Bar (Louis de Backer - Freek van der Kant) 106,10 CaTe Centraal (Maarten en Kees de Vos) 105, 11 rijschool Vlaanderen (Cees de Bree-Aector Dooms) 102.12 't Keldertie (Willy van van der Kant - Adrie Wlersma) 90,13 De Schelde/Va* Dixhoom (Cees van Strate - Freddy Ver- mersch, 83,14 de Kledingbokser (Peter Kort- Henk Grimm) 62.15 Drankenhandel Wauters (Adriaan Mechiel - Wim Jansen) 62, 16 La Belle Vue 2 (Thea van Tiel - Godelieve Samijn) 47. Misha de Vreede hield lezing in Middelburg MIDDELBURG - Voor een klein gezel schap hield Misha de Vreede, schrijf ster te Amsterdam, zaterdagmiddag een lezing in de tent op de Burgprome nade, te Middelburg. Zij was in Mid delburg op uitnodiging van boekhan del Fanoy die in het kader van de kin derboekenweek een aantal evenemen ten organiseerde. Misha de Vreede sprak vooral over de leeftijdsgroep van 13-jarigen; een moeilijke leeftijd, die naar zij meende voor velen een moei lijk te begrijpen gebied is. Op deze leeftijd ontdekken de kinderen zichzelf en hebben vaak kritiek op hun naaste omgeving. De schrijfster vroeg zich af of het wel nuttig was om voor deze leeftijd nog boeken te schrijven omdat ze reeds zoveel zien en horen via televisie en radio. De schrijfster stelde echter dat het wel degelijk van belang was dat er voor deze leeftijdsgroep werd geschreven. De kinderen kunnen niet al leen heerlijk wegdromen in de wereld van het boek, maar komen ook vaak hun eigen problemen tegen bij hetlezen. De inleidster vond ech ter dat een ver haal best een goede afloop mag hebben. „Je mag een kind wat dit betreft niet in de steek laten," stelde zij. Misha de Vreede vond overigens dat. het weghou den van bepaalde boeken voor kinderen die daarvoor belangstelling tonen weinig zin heeft. Het leven verbergt ook niets voor hen. Wel achtte zij het zeer belangrijk dat de problemen in de boe ken eerlijk worden beschreven. Vooral de huwelijksproblemen, die er vandaag de dag zoveel zijn, hebben een eerlijke beschrijving nodig, zo stelde zij. Misha de Vreede heeft een buik-boek samen gesteld dat binnenkort verschijnt en waarin een veelheid van kinderboeken wordt beschreven en de verschillende relaties die zich in boeken voordoen zijn uitgelicht. In dit bulkboek, waarin ook een literatuurlijst is opgenomen, praat de schrijfster de verschillende onder werpen aan elkaar. Tot slot ging de schrijfster in op een aantal vragen van de aanwezigen. Belastingverhogingen Vlissingen in raadscommissie VLISSINGEN - De Vlissingse raads commissie voor de financiën zal tijdens de dinsdagavond te houden openbare vergaderingen de ontwerp- raadsvoorstcllen behandelen voor ver schillende belastingverhogingen voor 1977. Deze voorstellen vloeien voort uit de gemeentebegroting 1977. Zo willen b. en w. de reinigingsrechten verhogen. Het eenmaal per week opha len van huisvuil wil het college verhogen van 48 naar 52 en het ophalen van bednjfsvuil zal volgens het voorstel vol gend 104 in plaats van 97 kosten. De hondenbelasting voorde eerste hond willen b. en w. verhogen van 55 naar 60. Voor elke meerdere hond willen b. en w. 120 belasting per jaar gaan hef fen. Voorts willen b. en w. de precario rechten zodanig verhogen, dat een mee ropbrengst van ongeveer 4000 gulden wordt verkregen. De begrafenisrechten willen b. enw. met gemiddeld zeven procent verhogen. Eenzelfde percentage geldt voor de ver hoging van de leges. NCVB vergaderde MIDDELBURG - Voor de afdeling Mid delburg - 't Zand van de NCVB heeft de heer L. P. Westhoff in de Ontmoetings- kerk gesproken over het onderwerp 'Problemen rond de pensionering'. De volgende maandelijkse bijeenkomst van de afdeling is vastgesteld op woens dag 17 november a.s. over Walcheren Zondagmorgen zijn er - massaal - grauwe ganzen over Walcheren getrok ken. In zeer lange slingers en in V-vorm vlogen ze op circa 100 meter hoogte in zuidwestelijke richting. Zo werden wij om zeven uur in de och tend gewekt, door een grote groep gan zen. die luid roepend over Middelburg trok. Even voor acht uur zag de heer J. S. Lenselink over Serooskerke een dub bele 'V' bestaande uit 550 exemplaren, om kwart over acht gevolgd door een kilometers lange V met naar schatting 1000 grauwe ganzen. Om tien over ne gen zagen de heer F. Hendriks en wij staande op de duinen ten zuiden van Zoutelande 352 ganzen over midden Walcheren trekken, eveneens in zuid westelijke richting. Aanvankelijk was deze groep in een- bijna volmaakte 'V' geformeerd, maar eenmaal boVen de kust tussen Vlissin- v gen en Valkenisse aangekomen, viel deze uiteen in kleine V's en enkele slin gers. Onverschrokken trokken ze de ne velige Westerscheldemond over, in de richting van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Deze groep werd om half tien ge volgd door 135 exemplaren die tussen Westkapele en Zoutelande de Wester schelde over staken, tenoijl om 9.51 uur 45 grauwe ganzen eveneens op circa 100 meter hoogte vliegend en luid roepend recht over Zoutelande zuidwestwaarts trokken. In totaliteit mogen we spreken van een opvallende ganzanverplaat- sing. P. SCHOLLEVAER Herfsttoemooi tafeltennis Middelburg MIDDELBURG - Het tafeltennistoer nooi, een sportevenement voor jongens en meisjes van het basis-onderwsijs in de Middelburgse wijken Dauwend ale en Zuid, is weer een succes geworden vooi de organisatoren van Middelburg-Zuid, die deze jaarlijkse sportdag reeds voor de negende maal in successie op touw hadden gezet. Ruim 150 leerlingen, iets minder dan in voorgaande jaren, had den voor dit 'monstertoemooi' in de 'Slaghvaert' in Middelburg ingeschre ven. Er werd weer in twee leeftijdsgroe pen gespeeld waarbij ook de jongens en meisjes waren gescheiden, terwijl bo vendien nog naarsterkte was ingedeeld. In de oudste groep jongens kwamen de MZ-spelers Dic.k van Iren en Coert van Loon tenslotte in de finale tegenover el kaar en eertgenoemde speler won met tweemaal 21-18. Simon Telepary legde beslag op de derde prijs en Stephan Ce- pero greep de vierde plaats. De D2-klas was een overwinning voor Marcel Schoof, die Marcel Eggers naar de tweede plaats verwees. Hier werd Rienk Geene derde vóór Huseijn Cebeci. In de jongste categorie jongens, de B-klas ging de eindzege naar Martin Meyers die de als eerste geplaatste Wim Höweler in de finale versloeg. Erik Didden versloeg René Höweler in de strijd om de derde plaats. In B2 werd Peter Boone eindo verwinnaar want hij versloeg in laatste insantie Ayhan Gagir terwijl Amos Herz DUIVENR UB RIEK KUNSTENAARS- CENTRUM MIDDELBURG - Zaterdagmiddag werd in het Zeeuws Kunstenaarscen trum aan de Lange Noordstraat te Mid delburg een tentoonstelling geopend met werk van de Zeéuws-Vlaamse kun stenaar Ernest Joachim. De tentoon stelling bevat ruim dertig werkstuk ken die bestaan uit tekeningen, oliever fschilderijen en plastieken, hetgeen VVESTKAPELLE- Het is bekend dat de een goed beeld geeft van de veelzijdig heid van de kunstenaar die schildert en beeldhouwt. ZATERDAG IN 'DE VALK' TE WESTKAPELLE De exposi Lie werd ingeleid door de kun stenaar Poi Verheijlezoon, docent aan de kunstacademie te Gent. waar Ernest Joachim enkele jaren de lessen in beeldhouwen volgde. Ook in Brugge, Eekloen Salzburg kreeg Joachim kunst- onderricht De heer Verheijlezoon toonde zich een groot bewonderaar van het werk van Joachim dat typeerde als 'een uitstraling van vormexpansie. atoomkracht, moleculaire uitspattin gen. oneindigheid, cosmos en natuurlijk leven'. ..Stuk voor stuk zijn zijn werken een bezinning, een retraite, waarmee hij ons confronteert door op een stille. Westkappclaars graag in kleine groep jes aan de zeedijk vertoeven. Een gezel schap van 9 man was op 30 juli 1951 in een bunker aan genoemde dijk het ero ver eens dat een postduivenhoudersve- reniging moest worden opgericht. Het ledental groiede spoedig uit tot 20 man en dit aantal hleef jarenlang gehand haafd. De laatste 10 jaar meldden zich steeds meer mensen aan en op dit mo ment is het ledenbestand 53, waarvan ongeveer eenderde woont in de aan grenzende dorpen Aagtekerke, Dom burg en Zoutelande. Het huidige uit 7 man bestaande be stuur onder leiding van voorzitter J. Toutenhoofd, en J. Brasser en Minder hout respectievelijk als secretaris vreedzame en eerlijke manier zich in penningmeester, werkt in de beste harmonie samen met alle leden, waar van ieder naar vermogen zijn steentje bijdraagt aan het vele werk dat voor namelijk tijdens het seizoen moet wor den verzet. Dit jaar werden ruim 9000 duiven in concoursverband verzonden. Door het wegvallen van de regionale concoursen is het verenigingsspel het voornaamste doel geworden, doch de fondclub Zeebra, waarin J. Huyssoon uit Middelburg een bestuursfunctie vervult, maakt zo'n geweldige furore dat dit verlies zeer binnenkort hier door ruimschoots gecompenseerd gaat worden. Het laatste waar je dit zou zoeken is we! in de duivensport. Maar hij bestaat en door wekelijks alle gegevens van de wedvluchten te verwerken prijkt er in het inkorflokaal te Westkapelle een lijst van tien mensen die op dat moment het best geklasseerd staan. De heer een wereld te storten zoals we hem prak tisch niet meer kennen of willen kennen. Hij brengt uit het diepst van zijn mens zijn, van zijn kunstenaarszijn. een ganse massa van waarden die praktisch ver loren zijn. Hij is als het ware een profeet en hopelijk predikt hij niet in de woes tijn", ald\is de heer Verheijlezoon, die vervolede: „Ieder oeuvre van Ernest Joachim, zowel het twee- als het drie dimensionale is geladen met een uiter ste spanning van contrawerkingen - hol-bol. hard-zacht. hoekig-rond - tast baar tegen ruimte. Het is geladen met een contrast en eenheidswerking in lijn en vlak. in teexuur en materie, in kleur en tint. Kortom het is een echt eerlijke, niet modieus getinte, maar doelbewust tot het menszijn gerichte kunst." De ex positie van Ernest Joachim is tot 11 no vember in het Zeeuws kunstenaarscen trum te zien. 'Bewegingsfeest' voor ouderen MIDDELBURG - Dinsdagmiddag 19 oktober wordt er in de sporthal aan de Nassaulaan in Middelburg een 'bewe gingsfeest' voor ouderen gehouden. Op het programma staan diverse spelen zoals: sjoelen, kegelen, piek-gooien, guldenspel, lijnbal, jeu-de-disques. Baby den Toonder (elektronisch orgel), begeleidt de samenzang en oude dan sen: veleta, kruispolka, St>- Bemardswals. Een polonaise sluit het feest af. De bijeenkomst begint om half twee. Het geheel >s voorbereid door de Stichting welzijnswerk voor ouderen. Van onze adverteerders Jakobsen opent 'Eikenland' OOST-SOUBURG - Interieurverzor ging Jakobsen en Zn BV te Oost- Souburg heropende zaterdag in de Pas schap is hevig gestreden. Uiteindelijk won voorzitter J. Toutenhoofd dit met 12 prijzen, maar de bekende combinatie Lievense-Westerbeeke bleef het hem tot het einde moeilijk maken. Als je dull hebt die op een klein vluchtenpro- gramma 11 prijzen vliegt, mag je op de. titel 2e generaal duif ook erg trots zijn. De generaal hoktitel eiste ook de ge noemde combinatie op. terwijl de voor zitter bij de aangewezen duiven de win naar werd. Als we er vluchtig doorlopen zien we dat A. Huibregtse en W. Flipse op de Vitesse knap presteerden, dat op de midfond P. Dingemanse vooraan streed. L. Waas dorp was op de fond de beste. Terwijl bij de jonge duiven, gerekend o alle vluch ten (men kent geen vitesse en fond bij de jonge duiven). S. Maas de triomfator was. L. Heyt pakte het navluchten aan gewezen kampioenschap, doch ook hU kan terugzien op een goed seizoen, ge zien de vele ereplaatsen die hij in veel klassementen bezet. Dat de beide 'gene- ralen' er praktisch overal bij zijn blijkt uit onderstaande. De uitslagen van de kampioenschap pen luiden: Vitesse hok: 1 A. Huibregtse. 2 L. Heyt, 3 P. Hengst. Vitesse aangewezen: 1W. Flipse. 2 A. Huibregtse. 3 L. Heyt. DuUkamploen vitesse: W. Flipse met 7 prijzen. Midfond hok: 1 F. Dingemanse, 2 Lievense-Westerbeke. 3 J. MELIS. Midfond aangewezen: 1 Lievens- Westerbeke. 2 J. Toutenhoofd, 3 F. Dinge manse. Duifkampioen midfond: Lievense- Westerbeke met 7 prijzen. Fond hok: 1 L. Waasodrp. 2 J. Klopmeyer, 3 F. Dingemanse. Fond aangewezen: 1 J. Toutenhoofd, 2 L. Waasdorp. 3 J. Janse. Duifkampioen fond: L. Waasdorp met 4 prijzen. Jonge duiven hok: 1 S. Maas. 2 Lievense-Westerbeke, 3 J. Touten hoofd. Jonge duiven aangewezen: 1 J. Tou tenhoofd, 2 Lievense-Westerbeke, 3 L. Heyt. Duifkampioen jonge duiven: Lievense- Westerbeke met 6 prijzen. Generaal hok: 1 Lievense-Westerbeke. 2 P. Hengst, 3 F. Din gemanse. Generaal aangewezen: 1 J. Touten hoofd, 2 Lievense-Westerbeke. 3 L. Heyt. Ie Mosselmaaltijd Stoepeschieters derde werd door Romke schage voor de Jïtïffï'SgJI opslagruimte gevestigd. ste categorie meisjes was voor Astrid Smit die Mary Lou van Irene op regel matige wijze naar de tweede plaats ver wees terwijl Marloes Remijn en Karin Barentsen in deze volgorde drie en vier werden. Heieen van der Werl' wist in de C2 klas de eerste plaats te grijpen vóór Jeanette Kruit, Esther Aarssen en Conje Kruise. Zoals verwacht ging n de jongste categorie meisjes de eindzege ditj aar opnieuw naar Ankiê Kersten die Anniek Remijn in laatste instantie klopte. Joyce Hokamp werd hierbij drie en Inge Smoldes behaalde een verdien stelijke vierde plaats. Tenslotte ver overde in A2 Ciska Kruit de overwin ning ten koste van Marja Reinhout ter wijl hier Rebecca Franssen en Angelien Willems de overige prijzen grepen. De heer W. van Groesen, hoofd sport- en jeugdzaken van de gemeente Middel burg reikte na afloop de vele nriizpn uit hetgeen nu is verplaatst naar het pand Kanaalstraat 12. De verbouwing van het pand 'Eikenland' nam 2 maanden in beslag en is speciaal ingericht voor de verkoop van eiken meubelen. Tegen over dit pand is de verkoop van de mo derne meubelen gevestigd. In de Ka naalstraat is nu uitsluitend de verkoop van de woningtextiel gevestigd. De heer J. Jakobsen sr. begon 30 jaar geleden te Souburg met een verkoop ruimte van 50 m2. Interieurverzorging Jakobsen en Zn BV heeft in de loop der jaren de verkoopoppervlakte uitgebreid tot totaal 3.250 m2. De panden in Sou burg beslaan hiervan 2600 m2 en de ves tiging te Middelburg is 650 m2 groot. Het geheel is nu ruim en overzichtelijk opgesteld in de bloemstukken gaven een feestelijk aanzien. De belangstelling bij de heropening was groot. Hengst (hij won zelf alle le prijzen op duifkampioen generaal: J. Toutenhoofd met Comniègne) verzorgt tot groot genoe- 12 Prijzen. 2e dullkampioen generaal: S nn rn' Lievense-Westerbeke 11 prijzen. Navluchten gen van de leden deze duiven-top-tien h<jk.T0UMnh00la 2 3 w nauwgezet. Navluchten aangewezen: 1 L. Heyt, 2 W. Fllp- Eigenlijk in strijd met alle reglementen se. 3 P. v. Rooyen. Duifkampioen navluchten: organiseert de postduivenhoudersvere- P. v. Rooyen met 4 prijzen, niging De Zwaluw al gedurende negen jaar een tijdrace vanuit Koewacht. Ie dereen kan deelnemen, lid of geen lid. De prijzen variëren van levend konijn, een meter worst tot een taart. Deelname kan slechts geschieden met 1 duif. Los sing vindt plaats ora de 2 minuten en deze is vooraf vastgesteld bij loting. Een pure sensatievlucht waar heel het dorp met meeleeft. Heb je als duivenliefheb- ber zelf geen duif in de gewenste 'condi tie' dan leen je er een bij je buurman Sterker nog: heb je zelf helemaal geen duiven, dan vraagje aan een melker of je een duif voor die vlucht mag gebruiken. Kortom, een evenement dat ffien niet graag zou willen missen. Voordat men op zaterdag officieel hel feest gaat vieren, had men in het kadet van het 25-jarig bestaan een jubileum- vlucht georganiseerd. Op de oprich tingsdatum vloog men uit Compiègne met een deelname van 336 duiven. Gra tis 1000 - aan prijzen en evenmin was er voor deze vlucht inleg of rekengeld verschuldigd. Door de vorming van een fonds uit de tentoonstellingsopbrengs ten was 500 beschikbaar, voeg daarbij ongeveer 500 - aan prijzen, geschon ken door onder andere middenstand, liefhebbers enz. Al deze prijzen in natura zullen op een feestelijke vergadering in januari worden uitgereikt. Als je zoiets groots kunt verwezenlijken, kun je met recht spreken van een waardige jubi leumviering in wedstrijdverband. Win naar le prijs (top-tien) P. Hengst, met uiteraard talloze andere winnaars van schitterende prijzHet hokkampioen- schap werd behaald met de eerste vier duiven op de uitslaglijst, terwijl men voor de titel aangewezen streed met de 2 bovenste van het pouleformulier. Ook hier telden de navluchten niet mee voor het generaal kampioenschap en toch bestond er zeer grote belangstelling voor. Voor het generaal duifkampioen- OOST-SOUBURG - De ontspannings- en carnavalsvereniging 'De Stoepe schieters' te Souburg hield zaterdag in 'De Zwaan' een mosseldansantavond. De vereniging heeft de aard van haar activiteiten gewijzigd. Naast het cam- valsfestijn vinden ook diverse andere activiteiten plaats, n.1. beatavonden," droppings, bingo dansantavonden een kers- en lentebal. Toch wil de vereniging overgaan to t een echte carnavalsviering zoals dit gebeurd in Noord-Brabant. Op deze avond was de zaal in 'De Zwaan' speciaal ingericht voor de mosselmaal tijd en een gezellig muziekje zorgde voor een goede stemming. Er bestond voor deze avond een goede belangstelling. Op 13 november wordt, eveneens in 'De Zwaan', het 'prinsenbal' gehouden. 'Dokter op school' bij de Arneburch MIDDELBURG - op een ouderavond van de openbare basisschool 'De Arne burch' heeft, mevrouw dokter J. PeU Mellink een lezing gehouden over het onderwerp 'Het kind en de dokteri. Me vrouw Pel wees er de ouders in haar In leiding op, dat kindere nier bang zijn voor de dokter, maar bang gemaakt worden. Zij vond het daarom uitermate belangrijk, dat een aan dit onderwerp gewijd schoolproject tot doel had, deze angsten bij de kinderen weg te nemen. Tijdens deze door sohoolleider J. M. Huijbregtse geleide avond kregen de ouders door middel van beeld en geluid een indruk, hoe de kinderen aan het pro ject 'Bij de dokter" gewerkt hadden. (ADVERTENTIE' :rop lijd bij bent. En naast uw gewone W,A. een aanvullende verzekering afsluit bij de AGO. Want er is niet veel voor nodig om in sén klap alles kwijt te raken of een fikse schade op te lopen., f Rappe autodieven. Een gehaaide autodief heeft er niet veel tijd voor nodig om een slot open te peuteren. Een angstige koe op de grote weg kan Wankele torenspitsen. Niet onder een oeroude eik. Niet in de buurt van een fraai pannendak. Niet op een open vlakte. Zelfs niet in de buurt van een fiere kerktoren. Wie garan deert u, dat er niets met uw auto gebeurt? Wij niet. U wel? Dan neemt u een groot risico. En waarvoor? De Gedeeltelijke Autocascoverzekering kost u slechts 5 gulden per 1000 gulden cataloguswaarde. Naar boven afgerond. (Voor een auto van 8.680,- dus 45 gulden per jaar.) Dan bent u verzekerd zonder eigen risico. Tegen onder andere brand, diefstal, joy-riding, stormschade, transportschade, blikseminslag, ruitschade en schade door loslopende dieren. Dat is toch wel even beter dan het risico dat u loopt. De verzekering kan overigens ook naast een niet AGO W.A.-verzekering worden afgesloten. Overstekend wild. rampzalige gevolgen hebben. Om maar niet te spreken van een losgebroken paard. Bij flinke storm staat uw auto nergens veilig. verzekeringen En uzelf uiteraard. Dat is met de huidige risico's bepaald niet onverstandig. Als we uitgaan van 4 personen, inclusief de bestuurder en van een verzekering per persoon van 10.000,- bij overlijden en 20.000,- bij blijvende invaliditeit, dan betaalt u een premie van 24 gulden per jaar. Werden er tijdens het ongeval veiligheidsriemen gedragen, dan wordt de uitkering met 50% verhoogd. Deze verzekering kan naast W.A. ook naast een ALL RISK-verzekering worden afgesloten. Uw verzekeringstussenpersoon weet dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5