Ploeg Piet Friet na spannende strijd winnaar rollenzesdaagse ■EPZCX Dierenasiel Terneuzen kreeg bestelauto cadeau Semipermanent gebouw voor de SV Sluis Wat begin je met 'nWA.alsje auto qestolen woidt? Auto weg.Geld weg. Tenzij: En voor een paar tientjes extra verzeker je ook je medepassagiers. De AGO verzekert alles (en nog wat). MAANDAG 18 OKTOBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen CAFE F ABIE TWEEDE Op cle foto: Een beeld van de finale tus sen café Fabie en Plet Friet. TERNEUZEN - De ploeg van Piet Friet (Rinus Beaufort - Jack Lijbaart) heeft de rollenzesdaagse in café 'La Belle Vue' te Temeuzcn, gewonnen. Dat ce- beurde na een spannende strijd, zater dagavond tegen de nummers twee, Harry van Tiel en Ko Vergouwe van café Fabie. De confrontatie tussen de koplopers werd gevolgd door een groot aantal toeschouwers. Rinus Beaufort opende de koppelkoers tegen Ko Vergouwe. Toen Harry van Tiel de taak van Ko Vergouwe overnam had hij een zeer kleine voorsprong, maar Jack Lijbaart zette de achterstand om Tien groepen op volksdansfeest VOGELWAARDE - Onder leiding van de heer O. Vosveld was zaterdag het jaarlijkse volksdansfeest in het Dorps centrum van Vogelwaarde. Aan dit feest van dans en muziek werkte de uit onge veer twintig personen bestaande volks dansgroep 'De Langeman' uit de Belgi sche plaats Hasselt mee. Vooral hun vendelzwaaien werd gewaardeerd. De volksdansgroep 'Hava Naguila' uit Vogelwaarde trad op met negen groe pen, namelijk drie kindergroepen, twee tienergroepen, een jongerengroep, twee seniorengroepen en de demonstratie- groep. Hierbij waren ook de drie afde lingen uit Biervliet, die al enkele jaren zijn aangesloten bij de Vogelwaardse groep. Onder de aanwezigen was een groot aantal ouders van de leden van de groepen van 'Hava Naguila'. n Tiel - Ko Vergouwe) 169,3 La Belle (Vue 1 (Francois Jansen - Peter van de Velde) 163. 4 De Crab/Minl Mono (Jan Helmendag - Sam Riemens) 150, 5 Bloemenhandel Adrie Bak ker (Henk Maas - Wim van der Hooft) 137, 6 Philips/Promenade (Piet't Westeinde -Gerrit Smit) 135. 7 Reizen Janssens (Jan Hayema- Jurgen Stracke) 133, 8 Marinet (Theo Zwar- telee - Jo Hamelinek) 125, 9 Flamingo Bar (Louis de Backer - Freek van der Kant) 106,10 Cafe Centraal (Maarten en Kees de Vos) 105, - 11 rijschool Vlaanderen (Cees de Bree-Aector bier-Watlaterzouhijzijnlaatsteserie al Dooms, 102,12 't Keldertje (Willy van van der izingende beëindigen. jgg| vn" GOBS - Ziekenhuis De Bevelanden, 16- 17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Zuiderbaken, 14 uur: jeugdfilmvoorstelling. Fanoy's Kinderboekentent: activitei ten in verband met kinderboekenweek. Schouwburg, 20 uur: 'Driekoningena vond' door het Zuidelijk Toneel Globe. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. in een voorsprong die daarna door Ri nus Beaufort werd verdedigd. Piet Friet kon als eindoverwinnaar worden gehul digd. De laatste dag van deze succesvolle rol lenzesdaagse werd gekenmerkt door de echte zesdaagse sfeer. Alles bleek moge lijk. Zo verkocht Adriaan Mechiel van Drankenhandel Wauters eerst zijn rit tegen Thea van Tiel voor twee glazen Kant - Adrie Wlersma) 90,13 De'Schelde/Van Dixhoorn (Cees van Strate - Freddy Ver- mersch, 83,14 de Kledingbokser (Peter Kort - Henk Grimm) 62,15 Drankenhandel Wauters (Adriaan Mechiel - Wim Jansen) 62. 16 La Belle Vue 2 (Thea van Tiel- Godelieve Samijn) 47 De Belg Francois Jansen won de premie van textielhuis 'Maranda'. Hij was de man die dagelijks de snelste tijd op de sprintwedstrijden realiseerde. Hij ver overde 29 punten. Eén van de hoogtepunten was zaterdag de verloting van een 8-daagse reis naar Mallorca beschikbaar gesteld door reis bureau Jansen uit Hulst. Als eis aan deze verloting was wel verbonden dat men persoonlijk aanwezig moest zijn om de prijs in ontvangst te nemen. Het lot van Cees de Bree weid uit de emmer getrokken maar omdat Cees de Bree niet meer aanwezig was werd er op nieuw getrokken en weid amateurwiel renner Theo van de Brande die in 'La SLUIS - Het college van burgemeester Belle Vue' aanwezig was als jurylid de en wethouders van Sluis stelt de ge- gelukkige. meenteraad voor een krediet van 15.500 De eindstand luidt: 1 Plet Friets (Rinus Beau- gulden beschikbaar te stellen voor het fort - Jack Lijbaart) 171, Café Fabie' (Harry plaatsen van een semi-permanent ge bouw op het sportterrein aan de Zuid- Grauwe ganzen trokken massaal over Walcheren Zondagmorgen zijn er massaal grauwe ganzen over Walcheren gelrofo ken. In zeer lange slingers en in V-vorm vlogen ze op circa 100 meter hoogte in zuidwestelijke richting. Zo werden ivij om zeven uur in de och tend gewekt door een grote groep gan zen. die luid roepend over Middelburg trok. Even voor acht uur zaci de heer J. S. Lenselink over Serooskerkc een dub bele 'V' bestaande uit 550 exemplaren, om kwart over aclit gevolgd door een kilometers lange V met naar schattina 1000 grauwe ganzen. Om tien over ne gen zagen de heer F. Hendriks en wij staande op de duinen ten zuiden van Zoutelande 352 ganzen over midden Walcheren trekken, eveneens in zuid westelijke richting. Aanvankelijk was deze groep in een- bijna volmaakte 'V' geformeerd, maar eenmaal boven de kust tussen Vlissin- gen en Valkenisse aangekomen, viel deze uiteen in kleine V's en enkele slin gers. Onverschrokken trokken ze de ne velige Westerscheldemond over, in de richting van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Deze groep werd om half tien ge volgd door 135 exemplaren die lussen Westkapele en Zoutelande de Wester- schelde over staken, terwijl om 9.51 uur 45 grauwe ganzen eveneens op circa 100 meter hoogte vliegend en luid roepend recht over Zoutelande zuidwestwaarts trokken. In totaliteit mogen we spreken van een opvallende ganzanverplaat- sing. P. SCHOLLEVAER PPR vergadert OOSTBURG - De PPR afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag 26 oktober een openbare vergadering in 'De Eenhoorn' te Oostburg. Op de agenda staat onder meer een be spreking van een aantal actuele zaken betreffende gemeentepolitie door het Oostburgse raadslid W. Spinnewijn. Hetzlefde doet Constant van Water schoot over provinciale en landelijke politiek. Tijdens dezelfde vergadering wordt af scheid genomen van Frans Baarends, die enige tijd geleden stopte met zijn raadslid maatschap in Oostburg. Ver der wordt tijdens de vergadering ge praat over ledenwerving en de verkie zingen van 1977. Uitslagen bridgeclub Hulst HULST - In Den Dullaert te Hulst wer den de competitiewedstrijden gehou den van de bridgeclub 'Hulst'. De uit slagen luiden: Groep A: howell: 10 paren: 10 spellen: 27 en Maximum score: 216, 1. echtpaar Deltour 128 pnt. is 59,25%, 2. de dames Aronson en Vroome 120 pnl is 55,56%. 3. mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 118 pnl. is 54.63%. 4, echtpaar Wendels 114 pnt. is 52.78%, 5. mevrouw Bonn en de heer Bar 107 pnt, is 49,54%, 6. de dames Roosmalen en Beaart 105 pnt. is 48,61%. 7. mevrouw Mijenhuis en de heer Koopman 103 pnt. is 47,69%. 8. de heren Snuverink en Bürggrave 101 pnt. 46.76% en 9. echt paar Neve 96 pnt. is 44,44%. 10 het echt paar Beuzenberg 88 pnt. is 40%. Groep B: howell: 10 paren: 12 spellen: 27 en Maximum score: 270. I. ex-aequo de heren Biesbroeck en Nijenhuis jr en de dames Van den Boo- gaert en Van den Dries 155 pnt. is 61,43%, 3. de heren Nijenhuis sr. en Heijndrlckx 153 pnt. is 56,67%'. 4. de da mes Den Boer en Smulders 148 pnt. is 54,81%. 5. de heren Atkins en Van der Jagt 146 pnt. is 54.07%, 6. het echtpaar Holla 141 pnt. is 52,22%, 7. de dames Bosch en Bogaert 139 pnt. is 51,48%, 8. de heren Hermans en Kegels 131 pnt. is 48,52%. 9. de dames Weemaes en Ver- straeten 121 pnt. is 44,81%, 10. de dames Melchersen Van Dam 118 pnt. is43,70%, II. de heren D'Hondt en Verbunt 117 pnt. is 43,33%, 12. de dames De Booy en Van Esbroeck 96 pnt. is 35,56%. Groep C: howell: 10 paren: 9 spellen: 24 en maximum score 144. 1. de dames Kint en Hillege 107 pnt. is 74,36%, 2. mevrouw Molenaers en de heer Plag 87 pnt. is 60,42%, 3. de dames Soniënsen Stolte85pnt.is59,03%,4. het echtpaar De Kort 74 pnt. is 51,39%, 5. de dames Snuverink en Sameel 72 pnt. is 50%, 6. mejuffrouw Stall aert en de heer Molenaers 66 pnt- is 45,84%, 7. mevrouw Aerts en de heer Van Vliet 55 pnt. is 38,19%. 8. het echtpaar Van de Velde 53 pnt. i s 36.817c, 9. de dames Van den Hö- vell en Sanders 49 pnt, is 34,097c. streek Bazaar open bejaardenwerk in Sluiskil bracht 7000 gulden op BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur De langste dag, 14 j. Luxor, 20 uur: Vrouwenroof, 18 j. GOES- Grand, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur: Het Deense sleutelgat, 18 j: 20 uur: Mash op wielen, 14 j; 20.30 uur: Tarzoom schande van de jungle, 18 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: Flesh Gordon. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Gejodel onder Tiroler rokjes, 18 j. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De Hin denburg, a.l. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Gangsters, 18 j. TENTOONSTELLINGEN BERGEN OP ZOOM - Stichting ETC expositie, 13,30-17 uur: werken acht Belgische leraren, HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-19 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Stadhuis: 'Mooi alleen hoeft niet meer'. MIDDELBURG-Vleeshal: Jonge kunst uit de Kempen. Zeeuws Kunstenaarscentrum, 14-17 uur: werken Ernest Joachim. Kunstzaal Van Benthem en Jutting, 9-18. uur. expositie L. P. Boone. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur. expositie Rolstenen. Rijksarchief: RPA tentoonstelling 'Kweekmosschen en paedagogen'. Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens. NISSE - Kunstgalerie 'De mooie staak', 9-20 uur: werken van de heer Messema- ker. TERNEUZEN - Stadhuis: Kunst uit Zeeland III. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13,30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. IJZENDIJKE - Galerie M 4, 14-18 uur: tekeningen Wim Smorgenburg. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444, ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Terneu zen, tel. 01150-4444. THOLEN en SINT PHILIPSLAND- tel. 0011. Bijeenkomsten 'Woningbouw Terneuzen' over actuele zaken TERNEUZEN - De Woningbouwver eniging Terneuzen houdt vrijdag 29 ok tober een bijeenkomst waarop volks huisvestingvraagstukken aan de orde worden gesteld. De bijeenkomst op de laatste vrijdag van deze maand is de eerste van drie inleidingen waar ac tuele of algemene worden behandeld. 'Getracht wordt deze actuele of alge mene vraagstukken te vertalen naar de volkshuisvestingssituatie in Zeeuwsch-VIaanderen', aldus de wo ningbouwvereniging. De eerste bijeenkomst wordt gehouden in de Opstandingskerk aan de Bellamy: straat, aanvang 16.15 uur. Inleiders zijn de heren L. M. de Beer, tweede kamerlid voor de VVD (met name voor de volks huisvesting) en N. van Velzen, directeur van de Nationale Woningraad. De on derwerpen zijn respectievelijk: 'Zicht op de ontwikkelingen in de volkshuisves- VOORSTEL COLLEGE B. EN W. SLUIS: het permanente gebouw op het sport terrein zijn alleen aanwezig kleed- en scheidsrechterruimten en wasgelegen heden. 'Voor taken en werkzaamheden op het bestuurlijke vlak van een sport vereniging zijn dan ook op het sportter rein aan de Zuiddijkstraat geen ruimten aanwezig, evenmin zijn er sanitaire voorzieningen voor de bezoekers van plaatshebbende sportevenementen', schrijft het college aan de raad. De gemeenteraad van Sluis vergadert donderdag 21 oktober, aanvang 20.00 uur. in het stadhuis. Het college van b. en w. heeft bij de raadsstukken een uit gebreid stuk over de invoering van de onroerend-goedbelastïng gevoegd. Die uiteenzetting behandelt de mogelijkhe den en problemen bij de invoering van de onroerend-goedbelasting. B. en w. stellen de raad voor om de onroerend-goedbelasting in te voeren. Volgens b. en w. moeten de tarieven be paald worden op 5,30 voor eigenaren, 4,25 voor gebruikers en 9,95 voor eigenaar-gebruikers per 3000 gulden waarde in het economisch verkeer. De gemeenteraad moet voorts een be slissing nemen over het toekennen van een subsidie aan de vereniging 'Kunst groep Sinefala'. De vereniging heeft een tekort van 431,50 op een gehouden tentoonstelling. B. en w. willen een kre diet van 350 gulden beschikbaar stellen. dijkstraat. B. en w. komen met dat voorstel na een verzoek van de sportvereniging Sluis. Die vereniging stelt gebrek te hebben aan een clubgebouw annex bestuurs kamer, opbergruimte en toiletten. In Fiets en bromfiets bij botsing beschadigd HULST - Vrijdagavond ontstond er op de kruising Tivoliweg-Lyceumstraat te Hulst een botsing tussen een tot nog toe onbekende bromfietser en de wielrijd- ster mevrouw B. uit Hulst. Aan beide voertuigen ontstond schade. Mevrouw B. moest zich onder doktersbehande ling stellen. Gouden speld NKV-leden uit Hulst HULST - In Den Dullaert te Hulst reikte de KABO-districtsleider J. van Dongen uit Oosterhout aan mejuffrouw Tilly Staal uit Graauw en d heren August de Kort uit Hulst en George Staal uit Graauw het gouden NKV-speldje uit 40 jaar dienst bij een overheidsin- SLUISKIL - In het dienstencentrum voor open bejaardenwerk 'De Sterre' te Sluiskil werd vrijdag en zaterdag een bazaar gehouden. De opbrengst van deze twee dagen, waarbij men kon sjoelen, balgooien en diverse zelfgemaakte artikelen kon ko pen, is ruim 7000 gulden. Het geld zal worden besteed aan nieuwe verduiste ringsgordijnen. Tijdens de bazaar was er een informatiestand met tips op sociaal gebied voor bejaarden en werden dia's vertoond over reizen en bezigheden van het open bejaardenwerk, SCW herfstprogramma in Philippine PHILIPPINE - De Stichting Cultureel Werk te Philippine heeft een 'herfstpro gramma' samengesteld voor de school kinderen. Voor de leerlingen van de klassen 1, 2 en 3 van de lagere school oegint dinsdagmiddag pm 2 uur een oriëntatiespeL Voorde leerlingen van de klassen 4, 5 en 6 begint donderdagmid dag om 2 uur een 'knalrace' op de fiets. Verder is er voor kinderen in de leeftijd can 13 tot 15 jaar, donderdagavond een dropping. De aanvang is 7 uur. Voor deelname aan één van de actiteiten kan men zich opgeven in 'De Schotse Hoek' te Philippine. Handwerk tentoonstelling AXEL - De katholieke bejaardenbond, afdeling Axel, houdt dinsdag de jaar lijkse tentoonstelling van handwerken. De tentoongestelde artikelen zijn te koop. De opbrengst is voor de aanschaf van nieuw materiaal. Er wordt koffie met oliebollen geserveerd. De verko ping is dinsdagmiddag tussen twee en vijf uur in het clublokaal naast het Ge- zellenhuis aan de Walstraat. TERNEUZEN-'Een wens van ons is in vervulling gegaan. We hebben nu een auto voor het dierenasiel'. Dat zei de heer J. C. B. Al, voorzitter van de stich ting 'Dierenasiel Zeeuwsch- VIaanderen' zaterdag- Het dierenasiel in Terneuzen kreeg za terdagmorgen een bestelauto aangebo den van het automobielbedrijf Garage Kerckhaert uit Terneuzen. De heer Th. Kerkhaert was namens de directie van het bedrijf aanwezig. Hij zei dat het au tomobielbedrijf niet alleen van auto's houdt, maar ook van dieren. 'We wilden nu buiten hetzakelijke om iets doen', zo ERNST JOACHIM EXPOSEERTIN KUNSTENAARS CENTRUM MIDDELBURG - Zaterdagmiddag werd in het Zeeuws Kunstenaarscen trum aan de Lange Noordstraat te Mid delburg een tentoonstelling geopend met werk van de Zeeuws-Vlaamse kun stenaar Ernest Joachim. De tentoon stelling bevat ruim dertig werkstuk ken die bestaan uit tekeningen, oliever fschilderijen en plastieken, hetgeen een goed beeld geeft van de veelzijdig heid van de kunstenaar die schildert en beeldhouwt. zei hij. Hierna overhandigde bij de sleu tels van de auto en de bijbehorende pa pieren aan de heer Al, die ze op zijn beurt overgaf aan de beheerster van het asiel. By de bijeenkomst in het asiel was on der meer inspecteur G. Blijdorp van de dierenbescherming uit Goes aanwezig. In zijn toespraak wees de voorzitter van het stichtingsbestuur er nog op da t in de 3.5 jaar dat het asiel bestaat, goede re sultaten zijn gehaald. De heer Al merkte onder meer op dat in die tijd meer dan 1500 dieren in het asiel zijn onderge bracht. 'Dat is meer dan één per dag. Het is duidelijk dat het asiel in een grote behoefte voorziet in Zeeuwsch- VIaanderen'. concludeerde hij. De sta tionwagen die het asiel in ontvangst nam. zal worden gebruikt voor het ver voer van dieren en het bevoorraden van het asiel. Symposium over 'Gouden Delta 3' in Gent GENT - De universitaire werkgroep 'Noord-Vlaanderen/Delta-Zuid' houdt op woensdag 10 november in het kader van de 400-jarige herdenking van de Pacificatie van Gent een interdiscipli nair symposium onder het motto 'De gouden delta 3'. Hieraan verlenen me dewerking het ministerie van Neder landse Kuituur. de Stichting Natuur en Millieu, de Stichting Leefmilieu, het Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, landschaps- en Milieube scherming en de vogelwacht 'De Stelt- kluut' uit Hulst. De expositie werd ingeleid door de kun stenaar Pol Verheijlezoon, docent aan de kunstacademie te Gent, waar Emest Joachim enkele jaren de lessen in beeldhouwen volgde. Ook in Brugge, SESM'K'ISSES «,ond toonde flen een eroot bewonderaar van rendeheerC.W A.vanLeuvenmtHulst het werk van Joachim dat typeerde als een "UeHmg houden. In de eespreks- ■een uitstraling van vormexpansie, Koepen zal onder meer aandacht wor- atoomkracht, moleculaire uitspattin- d™ bested de Kanaalzone Gent gen. oneindigheid, cosmos en natuurlijk Terneuzen en aan oostelijk Oost leven'. „Stuk voorstuk zijn zijn werken Zeeuwsch-VIaanderen. Het geheel staat een bezinning, een retraite, waarmee hij organisatorisch onder het Instituut voor Dierkunde van de Ryksumversi- confronteert door op een stille, vreedzame en eerlijke manier zich in een wereld te storten zoals we hem prak tisch niet meer kennen of willen kennen. Hij brengt uit het diepst van zijn mens zijn, van zijnkunstenaarszijn, een ganse massa van waarden die_ praktisch ver loren zijn. Hij is als het ware een profeet en hopelijk predikt hij niet in de woes tijn", aldus de heer Verheijlezoon, die vervolgde: „Ieder oeuvre van Emest Joachim, zowel het twee- als het drie dimensionale is geladen met een uiter ste spanning van contrawerkingen - hol-boi. hard-zacht, hoeklg-rond - tast baar tegen ruimte. Het is geladen met een contrast en eenheidswerking in lijn en vlak, in teexuur en materie, in kleur en tint. Kortom het is een echt eerlijke, niet modieus getinte, maar doelbewust tot het menszijn gerichte kunst." De ex positie van Emest Joachim is tot 11 no vember 111 het Zeeuws kunstenaarscen trum te zien. teit Gent. Muziekfeest tijdens kermis in Kapellebrug KAPELLEBRUG - In verband met de kermis vond te Kapellebrug een mu ziekfeest plaats, waaraan meededen de muziekgezelschappen 'Weldoen door Vermaak' uit Clihge, 'Sint-Jan' uit Sint-Jansteen en 'Nooit Gedacht' uit Graauw. De drie muziekgezelschappen maakten eerst een rondgang door het buurtschap. Later werden zij door de voorzitter van het feestcomité van Ka pellebrug, de heer Willy van Ruymbeek, officieel in zaal De Coninck te Kapelle brug ontvangen. Wethouder B. de Keij- zer wees op de verbondenheid van de kernen die hier te Kapellebrug door het opluisteren van de plaatselijke kermis wel zeer tot uiting kwam. ADVERTENTIE1 ting vanuit de politieke visie van de stelling en aan de heren L. de Bleyer, P. mriv r->o a„ h* Klooster, W. Boddaert. C. Bod- WD' en: ,De rol en de betekenis van woningcorporaties in de volkshuisves ting'. Voor dc twee volgende bijeenkomsten hebben drs. M. van Dam, staatssecreta ris van volkshuisvesting, ir. L. D. Huis man, hoofdinspecteur-directeur pro vinciale directie volkshuisvesting voor Zeeland en mr. A. Steensma, plaatsver vangend directeur-generaal van het mi nisterie van volkshuisvesting hun me dewerking toegezegd om een inleiding te houden. Gewonde bij aanrijding tussen fiets en bromfiets HULST - Op de kruising Lange NieuwstraatrComelis de Vosplein te Hulst was er een botsing tussen een bromfietser en een wielrijdster. De bot- sing ontstond, toen de bromfietser L. M. uit Sint-Jansteen vanaf de Houtmarkt naar het kruispunt reed, toen hij tegen een wielrijdster die daar aankwam en wier identiteit niet bekend is botste. Alles beperkte zich tot materiële scha de. Twee auto's bij botsing beschadigd HULST - Op de kruising Moervaartstraat-Koekenbakkershoek- straat te Hulst ontstond by een botsing schade aan twee auto's. De botsing ge beurde, toen de bestuurster, mevrouw R. A. G. deC. uitHulst bij datkruispuntgeen voorrang verleende aan de autobestuur der P. C. van H. uit Sint-Jansteen. Er was alleen materiële schade. Vergadering 'De Voorwaarts' ZAAMSLAG - Dinsdag houdt de post- duivenhoudersvereniging 'De Voor waarts' uit Zaamslag om 20.00 uur een vergadering in het verenigingsgebouw te Zaamslag-Veer. Na bespreking van de ingekomen stukken en het verloop van de vluchten van het afgelpopen seizoen kunnen de leden van de nieuwe ringen voor het seizoen 1977 bestellen. Hierna zal de komende grote duivententoon- stelling daert, J. van Dorsselaer, C. van de Klooster en J. van de Sande, allen uit Hulst kegen het zilveren NKVspeldje vanwege 25 jaar dienst bij een overheid sinstelling, De echtgenoten ontvingen bloemen. Tevoren had de voorzitter van de afdeling Hulst van de K ABO, de heer Herman Hageman, de jubilarissen, le den en genodigden evenals de bestuurs leden van de zusterafdelingen uit, Hulst en Kloosterzande verwelkomd. Na deze plechtigheid gebruikten de aanwezigen gezamenlijk een broodmaaltijd, waarna de rest van de avond in een prettig sa menzijn werd doorgebracht, afgewis seld met dans, begeleid door het 'Jumbo-orkest' onder leiding van de heer Th. de Kind. Bromfietser gewond bij botsing op rijksweg 80 bij Hulst HULST - Bij een botsing tussen een auto en een bromfiets liep de bromfiet- af in de richting Hulst. Daardoor kwam bij het kruispunt Verrekijker-Grote Kreekweg-Rijksweg 60 nabij Hulst een gekneusde linkerarm en een gekneusde rechter elleboog op. Toen de autobes tuurder J. H. M. F. P. uitAnderlecht(B; bij het betreffende kruispunt aankwam reed hij door het rode stoplicht en sloeg af in de richting hulst. Daardoor kwam zijn auto in botsing met mejuffrouw C T. C. P. uit Heikant, die met haar brom fiets over de weg richting Hulst reed De bromfiets werd zwaar en de auto licht beschadigd. Eucharistieviering HULST - Onder leiding van Jo Ivens verleende het Hulster gemengd koor za terdagavond zijn medewerking aan de Eucharistieviering in de Wiiiibrordus- basiliek te Hulst. Het koor zong de 'Missa Fiesta' van Marinus Monniken dam. terwijl het verder ook enkele mo tetten uitvoerde. Tijn van Eyck uit Breda bespeelde het orgel. Kapellen A. Verheyden uit Hulst leidde de Eucharis tieviering en hield de predicatie met als thema: Dienstbaarheid'. :r op tijd bij bent. En naast uw gewone W.A. een aanvullende verzekering afsluit bij de AGO, Want er is niet veel voor nodig om in één klap alles kwijt te raken of een fikse schade op te lopen., G© a DO 5 gulden per 1000 gulden cataloguswaarde. Naar boven afgerond. (Voor een auto van 8.680,- dus 45 gulden per jaar.) Dan bent u verzekerd zonder eigen risico. Tegen onder andere brand» diefstal, joy-riding, stormschade, iransportschade, blikseminslag', ruitschade en schade door loslopende dieren. Dat is toch wel even beter, dan het risico dat u loopt. De verzekering kan overigens ook naast een niet AGO W.A.-verzekering worden afgesloten. Rappe autodieven. Een gehaaide autodief heeft er niet veel tijd voor nodig om een slot open te peuteren. Een angstige koe op de grote weg kan Overstekend wild. rampzalige gevolgen hebben, Om maar niet te spreken van een losgebroken paard. Bij 'n flinke storm staat uw auto nergens veilig. Wankele torenspitsen. Niet onder een oeroude eik. Niet in de buurt van een fraai pannendak. Niet op een open vlakte. Zelfs niet in de buurt van een fiere kerktoren. Wie garan deert u, dat er niets met uw auto gebeurt? Wij niet. U wel? Dan neemt u een groot risico. En waarvoor? De Gedeeltelijke Autocascoverzekenng kost u slechts Verzekeringen En uzelf uiteraard. Dat is met de huidige risico's bepaald niet onverstandig. Als we uitgaan van 4 personen, inclusief de bestuurder en van een verzekering per persoon van 10.000,- bij overlijden en 20.000,- bij blijvende invaliditeit, dan betaalt u een premie van 24 gulden per jaar. Werden er tijdens het ongeval veiligheidsriemen gedragen, dan wordt de uitkering met 50% verhoogd. Deze verzekering kan naast W.A. ook naast een ALL RISK-verzekering worden afgesloten. Uw verzekeringstussenpersoon weet dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19