Danny Mol pakt in mooie finale badmintontitel Herstaco-heren wonnen van nog ongeslagen Rooy Middelburgse hockeyers versloegen Rapide: 1-0 0LYMPIA WINT BIJ MEISJES A VERENIGINGSWEDSTRIJDEN ZEBRA HENNIEWESDORP ONGENAAKBAAR TJOBA OP DE DERDE PLAATS DOOR ONNODIG GELIJK SPEL COEN VALCKENIER NA VIJF JAAR ONTTROOND St.-Aloy: maximale winst op Jaski Manifestatie met schaken Opnieuw een forse (0-68) nederlaag Oemoemenoe Overwinning damesteam Operatie '71 MAANDAG 18 OKTOBER 1976 Danny Mol in actie tijdens de schitte rende finale, waarin hij Coen Valcke- nier onttroonde als Zeeuws badmlnton- kampioen. OOSTKAPELLE - Met defraaie overwinning van Dannv Mol opz'n clubgenoot Coen Valckenier is zondagmiddag in Oostkapelle een eind gekomen aan de lange reeks van zeges die de laatste op de Zeeuwse districtskampioenschappen badminton behaalt. Vijf jaar achtereen veroverde Coen Valckenier de titel in het he renenkel maar de 6e keer in successie werd hen dat verhinderd door Danny Mol. Zondagmiddag vond de onttroning plaats. In een geweldig boeiende partij, waarbij het publiek regelmatig de handen - terecht - op elkaar bracht, vond Coen zijn meester in de bijna 22-jarige Danny. Niemand had verwacht dat Danny Mol zo goed zou spelen. Hij zit immers in militaire dienst en kan zodoende niet wekelijks zijn competitiepartij spelen of regelmatig trainen. De uitslag van deze partij was toch wel één van de verrassingen van dit toernooi. Bij de dames was het Hennie Wesdorp. de nieuwe kracht van de b c. Temeuzen, die de regerend kampioene Nel Riri- hena onttroonde. Ze deed dat in een toch wel spannende en boeiende finale met 11-2 en 12-9 Met name in de tweede game was er sprake van spanning. Op dat moment wist Nel nog voor te komen, maar zij moest het hoofd buigen voor de grotere klasse en de meerdere routine van Hennie Wesdorp. De andere Zeeuwse kampioenen: Danny Mol en Tobi Lammers in het herendubbel en Coen Valckenier met Ciska Duden in het gemengd dubbel. De grootste verlie zer op dit toernooi was ongetwijfeld Nel Rinhena die geen enkele titel wist te behalen en dat is niet haar gewoonte In de spannende herenfinale liep Coen Valckenier al vlug uit naar 14-6. Hij leek gemakkelijk op een overwinning af te gaan. Via 14-11 en een foute service van Coen kwam Danny echter terug tot 14- 14. Coen koos voor drie punten verlen ging. Een prachtige backhand smash van Danny en een gelukje doordat een netbal net goed voor hem viel, zorgden voor 17-16 winst In de tweede game stoomde Danny Mol snel naar 6-1. GRAAUW - Zaterdag speelde St Aloy sius in eigen huis de uitgestelde tafel- LBflQCTC 306111 tenniswedstrijd in de hoofdklas tegen Jaski uit Hilversum. Het door de on langs door de belangrijke overwinning op Ravenstijn sterk gemotiveerde Zeeu ws-Vlaamse team gaf de bezoekers bij deze ontmoeting geen schijn van kans en met de regelmaat van de klok werd de score opgevoerd tot een maxi male 10-0 winst werd verkregen. St. Aloysius sloot de eerste competitie- helft hierdoor ongeslagen af en toonde opnieuw aan de meeste aanspraak op de titel te hebben. Toen kwam de vermoeide Coen - hij had een zeer zware drie-gamespartij in de mixed achter de rug - terug. Het werd 11-11 en beide spelers hadden toen graag wat conditie gekocht Danny Mol had een net iets langere adem en hij won In de landelijke jeugdcompetitie had het Vlissingse Wilno in de A-klas een goed weekeinde want, zelf werd via 3-7 de volle winst bij Scyla in Leiden wegge haald maar bovendien werd leider Lu to in eigen huis geklopt door Noad waar door Wilno op gelijke hoogte van Luto op de eerste plaats kwam MZ 1 behield zijn kansen door bij VVV in Leidschen- dam een forse 1-9 zege te behalen. Ook MZ 2 kwam aan de leiding in de B-klas. De Middelburgers versloegen zelf St. Laurens met 3-7 en van de concurrentie wist Hotak mede-leider Alblasserdam met 4-6 af te troeven waardoor MZ 2 nu alleen aan kop gaat. St. Aloysius maakte thuis tegen Zand geen fout en scoorde 7-3. De MZ-meisjes stelden op nieuw teleur door nu bij Steeds Hoger de punten achter te laten na 7-3 waardoor de kampioenskansen werden verkleind. KAR ABIJNSCHIETING IN WESTDORPE SAS VAN GENT - De karabijnclub 'Oud Raedhuys' te Westdorpe. hield in café 'Het, Oude Raedhuys' te Westdorpe de maandelijkse schieting. Er waren 52 deelnemers. De heer GustaafTaeymans uit België schoot de eerste topvogel af, zijn echtgenote liet de linker zijvogel met een wel gemikt schot tuimelen, en de heer Guust Taeymans liet op zijn beurt de rechter zijvogel naar beneden komen, Willy Bultink schoot de tweede topvo gel af. Frank Aerens won de prijs voor de meeste vogels (4 stuks). Bij de dames was dit mevrouw Taeymans-de Jaeger en bij de jeugdige deelnemers waren de leden van 'Oud Raedhuys' de sterksten. Tonny Raem- donck schoot drie vogels af, en de jongste dame, Elsje de Jaeger liet twee vogels vallen tenslotte met 15-11. Met beide armen hoog de lucht in besloot Danny Mol deze voor hem zo goed afgelopen partij waarin het publiek talloze keren kon genieten van goede ralleys en snel spel. In de halve finale van het. herenenkel had Coen Valckenier Tobi Lammers uitgeschakeld met 15-5 en 18-13. Nico Smolders verloor van Danny Mol met 5-15 en 6-15. In de halve finale bij het damesenkel won Hennie Wesdorp met 11-2 en 11-1 makkelijk van Ria Elliott. Nel Ririhena had meer moeite dan ver wacht met Brigitte van de Water (12-10 en 11-7). De halve competitie in het damesdub- bel werd een overwinning voor Brigitte van de Water en Hennie Wesdorp. Zij werden gevolgd door Nel Ririhena met Ria Elliott. Bij het herendubbel (ook een halve competitie) haalde Danny Mol samen met Tobi Lammers de Zeeuwse titel voor Coen Valckenier met Nico Smolders. In de mixed haalde Coen Valckenier tenslotte toch nog een titel binnen. Hij deed dat samen met Ciska Duden in de finale tegen hun clubgeno ten Danny Mol en Nel Ririhena. De laat- sten kwamen in de finale door met 15-5 en 15-10 te winnen van Trudie en Nico Smolders. Coen en Ciska speelden een erg mooie partij tegen Jan Willem Visser en Hennie Wesdorp. In drie games won nen de Middelburgers (3-15,18-17 en 15- 12) van de Temeuzenaars. Naast' deze kampioenschappen was er nog een X-toemooi. De finale uitslagen hiervan waren als volgt: Herenenkel: DjanHasjim - J. Hellemans 15-10 en 15-8. Damesenkel: Janme den Engelsman - Ria de Rechter 12-10 en 12-9. Herendubbel: Ad Davidse met Djan Hasjim tegen J. Hellemans met J. ten Klooster 15-9 en 15-11. Damesdub- bel: A. Bults met Lilian Zweedijk tegen Sarie Pieters en Ria de Rechter 15-7, 9-15 en 15-9. Gemengddubbel: Estella Vermeulen en Hans Smolders tegen Li lian Zweedijk en Djan Hasjim 15-8,11-15 en 15-11. Vermeldenswaard is zeker de prestatie van Djan Hasjim. Hij slaagde er in om drie finales te halen en er daarvan twee te winnen. Aan het eind van de kam pioenschappen reikte districtsvoorzitr ter Arnold Emmerik de prijzen uit. Tru die Smolders had de wedstrijdleiding. Haar echtgenoot Nico was bondsgede- legeerde en Jan Peters uit Temeuzen lioofdscheidsrechter op deze door Ava- ti/Massee georganiseerde kampioen schappen in 'De Halve Maan* te Oost- kapelle. BREDA - „De jeugd heeft de toekomst'. Onder dit motto kwamen de schakers in actie tijdens de denksportmnnifesta- tie in Breda.De nationale kampioene mevrouw Kathy van der Mije-Nicolau kwam in een klokseance uit tegen tien sterke jonge Brabantse spelers. Ze won negen partijen en moest alleen tegen Aart Gcurlz een half punt afstaan. Internationaal meester Rov Hartoch speelde simultaan tegen 25 tegenstan ders. Ook hij stond slechts een remise toe en wel aan Alfred Algra Hoogtepunt van de schaakmanifestatie was de si multaanseance waarvoor prof dr Max Euwe, Kortsjnoj, de Nederlandse kam pioen Tiniman en Nederlands nummer twee Sosonko naar Breda waren geko men. Zij kwamen tot de volgende resul taten: Euwe 26 gespeeld 25 gewonnen 0 remise 1 verloren. MIDDELBURG - Het eerste vijftien tal van de eerste Zeeuwse rugbyclub Oemoemenoe dat debuteert in de ereklasse van di Nederlandse rugbycompetitie is n& vier wedstrijden nog steeds zondei winstpunten. De gisteren in Mid delhurg gespeelde wedstrijd tegen bet Leidse Studenten Rugby Ge nootschap ging met groot verschil verloren. De gasten konden met een 0-68 overwinning naar de sleutel stad terugkeren. Bij de veldwisse- ling stonden de studenten al mei 0-12 voor. Oemoemenoe heeft het. zeer zwaar in de hoogste klasse zo kan in deze fase van de competitie geconstateerd worden. De Zeeuwse rugbyspelers hebben de afgelopen jaren steeds veel wedstrijden gewonnen, waarbij de aanval uiteraard het belangrijkst wapen was. Daardoor is kennelijk dc- kunst van een goede verdediging te weinig in praktijk gebracht. Nu tegen veel sterkere tegenstanders gespeeld moet worden breekt dit. de Middel burgers op. Er wordt veel te weinig getackeld. Voorts treden de voor- waartsen. die in het algemeen toch goed werk doen, te traag op om de driekwarten steun te geven. Daar door komen de snelle mensen steeds tegen een overmacht aan tegenstan ders te staan. Ook bij tegenaanvallen is dit het geval. De Leidse studenten, die al jaren in de bovenste regionen van het Nederlandse rugby spelen lieten een goed spelletje zien. De scrum werd vaak gewonnen, zodat aanvallen opgebouwd konden wor den. Aanvallen, die met fantasie werden uitgevoerd, waardoor geva rieerde patronen op de grasmat wer den gedeponeerd. Tegen ditspeltype was Oemoemenoe duidelijk niet op gewassen. Natuurlijk kwamen ook de Zeeuwen wel tot offensieve acties, waarbij Luc Ringoot (de gerouti neerde scrumhall en Peter Kruijk (die ook weer van de partij was) zich onderscheidden. Ook Andrë de Haan was enkele malen gevaarlijk, maar het ontbrak ook hem aan steun van voldoende medespelers om een vuist te kunnen maken. De Leidse studen ten brachten de stand na vier minu ten vla een strafkick op 0-3. Na tien minuten werd het 0-9 na een fraaie combinatie van de driekwart-lijn, daarna verhoogden de gasten de voorsprong met regelmaat, waar door de vijf minuten rust aanbrak: met een 042 stand. Het einde kwam met een 0-68 score. Samen met de Rams die ook alle wedstrijden heb ben verloren staat Oemoemenoe nu onderaan de ranglijst. VLISSINGEN - In de tweede divisie van de landelijke volleybalcompetitie zijn de heren van Herslaco/EVVC za terdag in Venray uitstekend voor de dag gekomen. Tegen VC Rooy - samen met VC Maastricht zonder puntenver lies lijstaanvoerder - behaalden de Vlissingers een duidelijke 3-0 overwin ning. Een goede prestatie leverden ook de dames van Marathon door Oikos. een van de topploegen in de tweede divisie, een punt afhandig te maken dank zij twee gewonnen sets (2-3). In de derde divisie verloor Ardito- dames met 3-0 van Encson en bij de heren leed Roe- lofs/seheldesport een 3-1 nederlaag tegen het Emdhovense Hajraa. VC ROOY-HERSTACO/EVVC. Herstaco/EVVC heeft tegen koploper VC Rooy een goede wedstrijd gespeeld Met snel aanvalsspel werd bij tijd en wijle de verdediging van VC Rooy vol komen ontredderd en in die periode scoorde Herstaco vele punten achter el kaar. Toch kende de Vlissingse ploeg nog een aantal zwakke momenten. Daarbij verslapte de concentratie en stokte de aanval. In het achterveld vie len er dan gaten doordat de achterspe lers te ver naar voren kwamen. Die mo menten kwamen voor in bijvoorbeeld de tweede set. waarin Herstaco een 7-2 ach terstand opliep en in de derde set, waarin Herstaco een 8-1 voorsprong uit handen gaf. De Vlissingers herstelden zich echter steeds tijdig en moesten dan ook geen set afstaan. De setstanden: 9-15, 10-15 en 11-15. MARATHON-OIKOS Marathon heeft tegen Oikos een goede wedstrijd gespeeld, die voor het pu bliek erg leuk was om te zien. Het was ook een wedstrijd waarin de Vlissingse dames hun beste spel tot nu toe in deze competitie lieten zien. Het verschil tussen beide ploegen zal vooral in de verdediging. Oikos - derde op de ranglijst - beschikt over een uit erst beweeglijke verdediging, terwijl het verdedigen bij de thuisclub veel te sta tisch was. Daar tegenover stond bij Ma rathon. dat de opbouw goed was en dat de aanval goed draaide. Het blok daar entegen was weer niet agressief genoeg om de door de uitstekende spelverdeel- ster C. Geraedts van Oikos opgezette aanvallen voldoende te stuiten. Bij Ma rathon speelde Anneke Maquelin - on langs aan de selectie toegevoegd - een goede wedstrijd. De setstanden: 15-9, 10-15, 7-15, 15-10 en 11-15. ERICSSON-ARDITO Het Souburgse Ardito heeft tegen Erics son een redelijke wedstrijd gespeeld. Het moreel was bij de Souburgse dames stukken beter dan vorige week en zij vochten hard voor een goed resultaat Hoewel de pass goed was. kwam Ardito in de verdediging nog te veel snelheid j tekort. Wat de ploeg voorts ontbreekt t< de durf om door te gaan bij een voor sprong. Dat was bijvoorbeeld het geval in de eerste set (bij de stand 5-7) en in de derde set. waarin de Souburgse dames een 12-10 voorsprong hadden De setstanden: 15-9, 15-4 en 15-12. HAJRAA-ROELOFS/scheldcsport. Het. Terneuzewnse Roelofs/scheldej. I port heeft in Eindhoven tegen Hajras I een redelijke wedstrijd gespeeld. Dit dan met uitzondering van de tweedeset waarin werkelijk niets lukte bij de Ter-; neuzenaren. In de eerste bleef Roelofs aardig bij tot 8-8 en 9-9. Daarna konden de Eindhovenaren wat afstand nemen mede dank zij het benutten van de vee; grotere lengte in de ploeg. Na een kans loos verloren tweede set, kwamen er wat| omzettingen in de Temeuzense ploeg, wat resulteerde in goed spel in de derdt set In de vierde set bleef Roelofs goed bij tot 12-12. Bij die stand gaf de scheids rechter aan. dat een van de Terneuzena- ren bij een korte aanval hetnetzou heb ben aangeraakt, terwijl men bij Roelols de mening was toegedaan dat niet de' speler maar de bal het net had beroerd. Hoe het ook zij, de opslag ging naar dt overzijde en Roelofs verloor. De set standen: 15-12. 15-2, 12-15 en 15-12. I GOES - Op de laatste dag van de veld- handbalcompetitie werd alleen de se-j niorenwedstrijd in de dames 2e klas tussen Sluiskil II en Operatie '71 ge speeld. In de heren 2e klas wachtte Zee land Sport vergeefs op tegenstander Hontenisse. Ook de scheidsrechter die deze wedstrijd moest fluiten, kwam niet opdagen. De dames van Operatie '71 hadden be paald geen nadelige gevolgen van de feestavond die de vereniging had ge houden in verband met het vijflarig be staan. De Oostburgse ploeg speelde een leuke snelle wedstrijd en gaven Sluiskil II, dat uit routiniers bestaat, weinig mo gelijkheden om de wedstrijd te maken. Een 10-6 overwinning voor Operatie '71 was het loon naar werken. Kortsjnoi Sosonko Timman 34 33 0 1 32 28 3 1 26 23 2 1 OOST-SOUBURG - In de eerste klas van het landelijk veldkorfbal heeft Tjoba in deze wedstrijd tegen TOP slechts eén puntje weten te pakken. Toch nestelden zij zich hiermee voor lopig op een gedeelde derde plaats in de westelijke eerste klasse C. De verschil len zijn echter erg klein, zodat de groen-witten wel blij mogen zijn met dit ene puntje. Al vrij vlot werd het 1-0 uit een goed genomen vrije bal en Tjoba bleef steeds voorstaan, De rust ging met een 3-2 voorsprong in. De Sassenheimers dron gen in de laatste periode van de eerste helft ontzettend aan, maar het kwam er allemaal niet uit. Na de rust liep Tjoba door via 5-2 naar 6-3. met nog ongeveer een kwartier te spelen. Het leek erop of Tjoba de punten in zijn zak had. maar TOP dacht daar anders over. Net nog zo'n tien minuten te spelen ging Tjoba op balbezit spelen, wat achteraf te vroeg zou blijken te zijn. Er werd aanvallend nog wel op kansjes gespeeld, welke ech ter niet benut werden, zodat de bal weer naar de TOP-aanval ging. die in een laatste offensief nog drie doelpunten produceerden en hiermee de halve winst mee konden nemen naar Sassenheim. Doelpunten: Jopie Rijn (2xi. Wim Ha- rinck. Piet de Schipper. Hans de Schip per en Ger Philipse. Animo-Regenboog In een meer spannende dan mooie wed strijd heeft Animo in de tweede klas van het veldkorfbal tegen een toch niet zwak De Regenboog beide punten in eigen huis gehouden De Dortenaren blonken uit door intimiderend praten en optre den. ook langs de kant- In het begin van de wedstrijd gaven beide ploegen elkaar niet veel toe en toen Animo zijn 3-1 voorsprong zag slinken tot 3-2. hing de gelijkmaker in de lucht. die. gelukkig voor de Soubur gers, achterwege bleef Via twee stratworpen wisten de zebra's nog voor rust op 5-2 te komen. Na de rust werd het spel wat harder en alweer zou een strafworp ervoor zorgen, dat de afstand vergroot werd, waarna halver wege de tweede helft Animo op 7-2 kwam. Toen werd echter de grote fout gemaakt. De Souburgers dachten ken nelijk. dat zij wel twintig minuten ach ter elkaar konden combmeren. maar steeds weer leidde dit tot balverlies, waarvan De Regenboog in de reste rende tijd gretig gebruik maakte. De ze nuwen gingen de Zebra's parten spelen, wat weer tot gevolg had. datzij onnodig strafworpen tegen zich kregen. Geluk kig was de tijd voor De Regenboog te kort en bleef de volle winst in Souburg: 7-6. Waardoor Animo nu alleen aan kop staat. Doelpunten: Ko Crucq (3x) Matr tie de Groote (2x). Sjaak Koole, Tom Jo- ziasse. Zuid westers-Juliana Zuidwesters (3e klas) heeft zaterdag in een spannende wedstrijd tegen Juliana de punten thuis weten te houden. Beide ploegen hielden elkaar constant in evenwicht, waardoor de wedstrijd een spannend verloop kreeg. Doordat er veel doelpunten vielen, was de wedstrijd het aanzien beslist waard. Al na vier mi nuten nam Zuidwesters een voorsprong, die door Juliana werd omgebogen in een 1-2 achterstand. Maar ook Zuidwesters produceerde twee doelpunten: 3-2. De verdedigingen van beide partijen sloten niet zo erg goed. zodat de doelpunten elkaar vlug opvolgden. Met een 6-5 voorsprong ging Zuidwesters de rust in. Na de hervatting verloor Juliana op een gegeven moment het hoofd, wat door de groen-zwarten werd uitgebuit. Na nog met 8-9 te hebben achter gestaan stel den zij de overwinning veilig Bij de laatste vier Zuidwesters-doelpunten waren er drie uit een strafworp. doordat Juliana domme fouten ging maken, waartegen de scheidsrechter zeer goed optrad. Een van de Juliana-spelers kreegs zelfs een officiële waarschuwing. Door deze overwinning is Zuidwesters weer terug op de goede weg en kunnen zij de aanlsuiting bij de middenmoot weer verkrijgen. Doelpunten: Chiel van Schijndel i4xi, Peter Wisse i3xi. Harry- Buys i2xi. Johan van Sluïjs i2x) en An neke Schat. Stormvogels-Maassluis In de thuiswedstrijd tegen Maassluis heeft Stormvogels een kostbare en zwaarbevochten 6-4 overwinning be haald. In een spectaculaire en doelpun trijke eerste helft kwamen de vogels al vrij snel met 0-2 achter, maar door goed terugvechten werd die achterstand in een 4-2 voorsprong omgezet, waarna Maassluis op zijn beurt terugkwam tot 4-4. Toch wist Stormvogels nog voor rust op voorsprong te komen (5-4). Na de her vatting werd de strijd steeds grimmiger, waardoor het spelpeil daalde en het. wat rommelig werd. Een gevolg van een en ander was. dal. Rinus van de Sande tegen een officiële waarschuwing opliep. Typerend was ook wel. dat er na rust nog slechts eenmaal gescoord werd en dan nog wel uiteen strafworp. waardoor de verdiende 6-4 overwinning een feit was. Doelpunten: Wim Wouters <3xi, Lies Faasse, Nel Reijnierse. Wim Roelse. HULST - Het herenteam van Middel burg heeft de derby in de derde klas D J van de veldhockeycompetitie tegen j Rapide in Hulst met 1-0 gewonnen. In de eerste helft had Middelburg een overwicht, maar de hooi'dstedelingen konden niet tot scoren komen. In de tweede helft ging de strijd gelijk op. In de 25ste minuut kreeg Middel-1 burg een strafbal toegeween. Herman I Landsman liet die kans niet onbenut en sloeg keihard in: 0-1. In de resterende tien minuten kreeg de slreekontmoeting een grimmiger ka rakter. De toenemende hardheid kwam het spel niet ten goede en zonder dat er nog gescoord werd eindigde het dueL Op de foto: een aanval van Rapide. TERNEUZEN - Olympia uit Kapelle heeft zaterdag in de sporthal te Ter- neuzen de finale van de krïngvereni- gingswedstrijden meisjes A van de Zeeuws-Brabantse Turnkring gewon nen. Het bleef Udi uit Bergen op Zoom maar net voor. Via de voorwedstrijden hadden zich voor deze finale geplaatst: Olympia Ka pelle. Udi Bergen op Zoom. Tumlust Overzande. Deltapsort Zierikzee. Prins Hendrik Breda en BTV Bergen op Zoom. Zij gingen strijden om de zes ere- Driizen welke in deze afdeling, met een deelname van 67 verenigingsgroepen. waren te verdelen. Na een prachtige wedstrijd, waarbij ie der wedstrijdonderdeel door vier jury leden werd beoordeeld, was het wachten op de einduitslag, omdat vast stond dat het een ware nek aan nek race was ge weest. De uitslag gaf dat ook wonderlijk goed aan. Olympia Kapelle kwam met 160.40 punt als hoogsigekiasseerde naar voren op vijfhonderdste van één punt gevolgd door Udi uit Bergen op Zoom met 160.35 punt. Ook de andere vereni- gingsploegen behaalden zeer hoge pun ten Derde werd Prins Hendrik Breda met 158.7 punte. vierde Tumlust Over- zandemet 157.1 punte. vijfde Deltasport Zierikzee met 156.45 punten zesde BTV Bergen op Zoom met 154,05 punt Ook in de andere wedstrijden vielen uitr stekende prestaties te noteren. Daar door konden in totaal 38 eerste. 34 tweede en 23 derde prijzen worden toe gekend. Buiten de prijzen vielen maar zes wedstrijdgroepen Behalve in de finale-wedstrijd meisjes A waren nog meerdere ere-prijzen te beha len. Daarvoor kwamen in aanmerking in wedstrijd meisjes B Deltasport Zierik zee en Volharding Goes. In wedstrijd C jongens MTV'69 Middelburg. Prins Hendrik Breda. BTV Bergen op Zoom en Astrow Souburg, in wedstrijd D jon gens Volharding Goes. Onder de deelnemende verenigingen waren er een tweetal voor het eerst in Zebra-verband deelnemend. Dat waren Oranje Nassau uit Vlissingen en SHF uit Scherpenisse. Beide kunnen op een zeer geslaagde entree terugzien. Oranje Nas sau behaalde bij de meisjes twee eerste prijzen, SHF in dezelfde wedstrijd een eerste en een tweede prijs. Wedstrijdleider de heer L. C. Wisse uit Kapelle zorgde in samenwerking met Thor Sas van Gent voor een zeer vlot verloop van deze massale wedstrijd. De behaalde resultaten waren: Wed strijd A meisjes: Kwiek Bruinisse le prijs. Turlunst Ovezande le prijs, Olympia Tholen le prijs. SV Borsele 2e prijs, V K Hoek 2e en 2x 3e prijs. VTV Vlissingen 2e prijs, Oranje Nassau Vlis singen 2 le prijs, Spido Oud Vossemeer 2x 2e prijs. WIK St-Annaland le en 2e prijs. BTV Bergen op Zoom le en 3e pnjs. WIK Wemeldinge le prijs. Excel sior Poortvliet 2e en 3e prijs, WWV St. Maartensdijk le prijs. Inter Scaldis Waarde 2e prijs. KWV Kruiningen le en 2e prijs. Duiveland Oosteriand 3e prijs, Thor Sas van Gent 4x 3e prijs, 2e prijs, OKK Kortgene 3e prijs, Volharding Goes le. 5x 2e en 3e prijs, CV Clingen 2x 3e prijs. Prins Hendrik Breda le prijs. Udi Bergen op Zoom 2x le prijs. MTV'69 middelburg 3x le. 2x 2e en 2x 3e pnjs. Kwiek Stavenisse le prijs. KGV Kloe- tinge 2e prijs, SHF St.Maartensdijk le en 2e prijs. Deltasport Zierikzee le prijs. Sparta Krabbendijke le. 2e en 2x 3e prijs. Olympia Kapelle 2x le en 3x 2e prijs. Wedstrijd B-meisjes: Spido Oud Vos semeer le prijs. WIK StrAnnaland le prijs. OKK Kortgene 2e prijs. Volhar ding Goes2x le prijs en Delta Sport Zie rikzee le prijs. Wedstrijd C-jongens: Tumlust Over zande 2e pnjs. SV Serooskerke 2e prijs. VTV Vlissingen le prijs. Spido Oud Vos semeer 3e prijs, BTV Bergen op Zoom le prijs, Astrow Souburg le prijs. Inter Scaldis Waarde3e prijs. Duiveland Oos teriand 2e prijs, Thor Sas van Gent 2e en 3e prijs. Volharding Goes 3e prijs. GV Clinge 2e prijs. Prins Hendrik Breda le en 2x 2e prijs. Udi Bergen op Zoom le prijs. MTV'69 Middelburg le en 2e prijs, Kwiek Stavenisse 2e en 3e prijs. Sparta Krabbedijke 2e prijs en Spido Oud Vos semeer 3e prijs. Wedstrijd D jongens: Volharding Goes le prijs en MTV'69 Middelburg le prijs. WALCHEREN BEGON MET NEDERLAAG GELEEN - Het damesteam van Walche ren uit Vlissingen is de zaalhandbal- i competitie in de eerste landelijke klas slecht begonnen. De formatie van trainer/coach Wim Geerlings leed in Geleen tegen Fortuna een 14-11 neder- laat. Walcheren speelde een slechte wed strijd. Overigens waren de Vlissingse meisjes gehandicapt door de afwezig heid van keepster Wilma Schillemans en een blessure van Nel Geerlings, die overigens wel meespeelde. Vooral in de eerste helft liep het slecht, al slaagden I de Zeeuwse eersteklassers er in de score van Fortuna binnen de perken te hou- I den. Door hel le trage spel bleven er te veel kansen onbenut en om het drama com pleet te maken miste Tineke Geijs een I strafworp. De ruststand van 6-4 gaf een vertekend beeld van de werkelijke ver schillen tussen de twee ploegen al bood het Walcheren nog wel mogelijkheden. In de tweede helft startte Fortuna/Ge- leen bijzonder snel en bouwde zo de score uit. Walcheren begon aan een slo- i toffensief en kwam tot op drie punten. De Vlissingse dames waren echter te laat wakker geworden en de Limburgse zege kwam niet meer in gevaar. Zaalhandbalsters kloppen Noorwegen HORTEN (ANP) - Het Nederlandse da- meszaalhandbalteam heeft zondag re- I vanche genomen voor de verloren in terlandwedstrijd zaterdag tegen Noorwegen. In Horten (Nool werd het een overwinning van 16-11 na een rust stand van 8-6. Nederland speelde l vooral in de hoeken om daarmee de lengte van het Noorse verdedigings- blok te omzeilen. De Noorse dames speelden opnieuw erg hard, hetgeen Nel Martens op een ge broken linkerarm kwam te staan toen zij bij een sprongschot uit balans werd i gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14