Tunnel onder het station in Middelburg nu officieel open rniim bedienden aankomende Meten met twee maten etherreclame België P1IJS-SLAI kerkdiensten m KOSTUUMS EN JASSEN VOOR NAJAARS DAGEN... ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 WALUIItKtN BELANGRIJKE VERBINDING TUSSEN ZUID EN OUDE STAD 'IETS GOEDGEMAAKT VAN WAT WERD MISDAAN AAN STAD' MIDDELBURG - Met een lampionop tocht, marcherende tamboers en majo rettes en een discobal in het ontmoe tingscentrum Dauwendaele heeft Mid delburg en vooral Middelburg-Zuid vrijdagavond de openstelling gevierd van de tunnel onder het Middelburgse stationsemplacement. Vele honderden mensen trotseerden de 'koude' van deze eerste herfstige avond om te zien hoe burgemeester drs. P. A. Wolters van Middelburg, de heer H. A. van den Heu vel. chef van het exploitatierayon Roosendaal van de Nederlandse Spoorwegen tesamen en in vereGiging een bord optakelden dat aan de kant van Middelburg-Zuid, bij de oude Se- geerssingel, de toegang tot de tunnel voor deze officiële opening enige tijd had versperd. Achter dat bord bevond zich toen al een heel actief deel van de jeugd van Middelburg-Zuid, dat de nieuwe tunnel kennelijk al geruime ttjd geleden in ge bruik had genomen. Maar dat gaf alleen maar extra kleur aan deze weinig plechtvolle plechtigheid, waarbij het mes van twee kanten sneed. De spoor wegen hebben met de tunnel een veilige weg gebaand tot de verschillende per rons van het Middelburgse station en de gemeente Middelburg kreeg er een prachtige verbinding - voor voetgan gers en fietsers - bij tussen de wijken in Zuid en de oude stad. Van de zijde van de spoorwegen sprak daarbij de heer Van den Heuvel een 'ex cuus' uit voor het feit, dat in 1872, kort na het graven vanhetKanaal door Wal cheren met de aanleg van de spoorlijn een lijn werd getrokken, die zowat een eeuw later, toen Middelburg in het zuiden moest uitbreiden, een belemme ring zou gaan betekenen in de - met name lokale - verbindingen. „We heb ben nu iets goedgemaakt van wat hon derd jaar geleden ismisdaan aan de stad Middelburg", zo zei de heer Van den Heuvel, die bovendien de verzekering kon geven dat de tekortkoming, dat in de tunnel geen voorzieningen zijn ge troffen voor invaliden, slechts van tijde lijke aard zal zijn. Siervogels gestolen VLISSINGEN - Uit een volière van de Vlissinger A C V aan de Bosjesweg zijn 20 kanaries en 4 Chinese kwartels gesto len. De vogels hebben een totale waarde van 150,-. V. deed vrijdag bij de Vlis- singse politie aangifte van de diefstal. 33 werknemers bij Hoechst ontvangen diploma bedrijfs opleiding VLISSINGEN - Aan '33 Hoechst- medewerkers is donderdag een di ploma uitgereikt, naar aanleiding van het met goed gevolg doorlopen van een opleiding aan de bedrijfsschool. De ge slaagden werden toegesproken door de heer ir. J. Hofland, bedrijfsingenieur en scheidend lid van het opleidingscen trum. Vervolgens reikte de heer J. W. Ensing, hoofd van de personeelsdiensten lid van het opleidingscuratorium, de diploma's uit. De geslaagden zijn: N. P van Antwer pen. A. J. v. d. Berge, E. Kempe. J. a- bruyère, F. H. Wentink. allen Bernetel Bank/Plaatwereken U.B.; R. van Dij- ke, C. J. van Iwaarden, G. W. M. v d. Hoek, J. Meijer, allen V.E.V. Elektro- monteur M.B.I.; A. W. Francke, J. v d. Guchte, J. J. Veerhoek. allen Bemetel Meet- en Regeltechniek deel Ila; C. A. Dorst, J. A. J. v. d. Eeden. C. H. Hame- leers. allen Bemetel Meet- en Regel techniek deel I; M. Hoogesteger, M V. D. Driest, beiden Bemetel Meet- en Regel techniek deel IIB; j. Lorier. I. P. F. v. d. Plassche, C. M. van Wanrooij. H. L. Oos terveen, M. G. Gijssel, N. W. Bal, J. Kos ten, P. Warman. W. Lepoeter, allen Va- Pro Procesoperator B; H. van Dronge- len VaPro Analist B; Mej. A. de Bruyn, Mej. Ch. E. A. Scherbeijn, beiden Ecabo Ad. Medewerkster B: J. A. van Antwer pen, D. P. J. M. Moerings, A. G. Mulder. J. A. J. de Winter, allen Bemetel Pijpen- bewerken. VOOE EIND '76 INFORMATIEAVOND VOOR BEWONERS ORANJEKWARTIER VLISSINGEN - Burgemeester drs. Th. J. Westerhout heeft het Comité Behoud Oranjekwartier laten weten, dat het in het voornemen van b. en w. ligt om voor het eind van dit jaar een informatiea vond in de voormalige Willem III- kazeme te houden voor de bewoners van het Oranjekwartier. Het tijdstip zal waarschijnlijk liggen tussen Sint Nikolaas en Kerstmis, zo schrijft de Vlissingse burgemeester aan de heer E. T. J .Reindersma. B en w. zullen ook deskundigen van de zijde van rijkswaterstaat en de rijks dienst voor de monumentenzorg vragen bij die bijeenkomst - voor het geven van informatie - aanwezig te zijn. Verder schrijft drs. Westerhout, dat bij de ge meente momenteel een brochure wordt voorbereid, "waarin nog eens de stand van zaken zal worden weergegeven en waarin onder meer de stedebouwkun- dige consequenties van het plan van rijkswaterstaat en de door uw comité ontworpen alternatieven in kaart zullen worden gebracht Afhankelijk van de termijn waarop deze brochure gereed zal zijn, wordt de da tum van de informatieavond bepaald. „Wij streven er naar", aldus drs. Wester hout, "de brochure één maand voor die datum huis-aan-huis in het Oranje- kwartier te verspreiden" Wijzigingen in de verkeerssituatie op de Markt MIDDELBURG - In de verkeerssituatie op de Middelburgse Markt zijn - met ingang van gisteren, vrijdag - enkele wijzigingen aangebracht. Het gedeelte voor het stadhuis is nu gesloten voor alle verkeer in beide richtingen, be halve voor fietsers en bromfietsers, tmnmt Melde auto mag men echter nu weer wel het gedeelte berijden van de Markt naar Plein 1940. dat korte tijd in deze richting gesloten is geweest. Vanuit de Lange Noordstraat is thans het middenge deelte van de Markt voor auto's nog wel bereikbaar als parkeerterrein. Hiervoor is een route 'vrijgehouden', waarlangs men, vanuit het middengedeelte, ook weer terug kan rijden de Lange Noord straat in. Openingstijden studiezaal archiefbewaarplaats gewijzigd VLISSINGEN - Met ingang van 1 okto ber zijn de openingstijden van de stu diezaal van de gemeentelijke archief bewaarplaats te Vlïssïngen gewijzigd. De archieven en verzamelingen kunnen dan op werkdagen, behalve op zaterda gen, geraadpleegd worden van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.30 Aan de officiële openingshandeling ging een korte bijeenkomst vooraf in de - vernieuwde - stationsrestauratie, waar burgemeester Wolters als eerste spreker het belang van de nieuwe verbinding schetste, een verbinding tussen spoor- perrons, maar ook een verbinding van de oude binnenstad naar Middelburg- Zuid en omgekeerd. Daarmee is de vei ligheid van de spoorreiziger gegaran deerd, maar de tunnel betekent ook 'een aansluiting en ontsluiting' aldus bur gemeester Wolters, wie het vooral goed deed dat de tunnel de belangen va de bewoners in Middelburg-Zuid zal die nen. Met de aanleg van de spoorlijn in 1872. zoals gebruikelijk aan de rand van de stad. werd een barrière opgericht, waarvan de drempel thans weer wat is verlaagd, aldus drs. Wolters, die er voorts op wees, dat door de bereikbaar heid vanuit Middelburg-Zuid het sta tion centraal in de Middelburgse ge meenschap is komen te liggen Middelburg-Zuid. aldus de heer Wolters. is een wijk met veel mogelijkheden, die door de ondertunneling van het Mid delburgse stationsemplacemen t weer in betekenis heeft gewonnen. Dit past, zo Verbinding In een korte toespraak herinnerde de heer Van den Heuvel er aan. dat Mid delburg via het spoor al beschikte over comfortabele verbindingen met de rest van het land, waaraan thans een goede voor iening is toegevoegd. Punt van studie, zo bleek uit zijn toespraak, is thans nog een goede 'verbinding' te leggen tussen twee vormen van open baar vervoer (spoor en autobussen) die thans nog door het Kanaal door Wal- Bazaars 'Tesselschade Arbeid Adelt' MIDDELBURG - De ardellng Walehe- ren en de Bevelanden van de vereniging 'Tesselschade - Arbeid Adelt' houdt dinsdag 26 oktober een bazaar in het hotel Britannia' te Vlissingen en vrij dag 29 oktober in Middelburg, ten huize van mr J. A. Heyse. Molenwater 127. De openingstijden van de beide bazaars zijn van 10 30 tot 15.30 uur. AD VOCA TEN IN PROCES MI AMIGO: EIS ACHTTIEN MAANDEN TEGEN SYLVAIN TACK BRUSSEL-Volgens tal van advocaten die vrijdagmorgen in het monsterpro ces van de piratenzender Mi Amigo voor de rechtbank van Brussel hebben gepleit, wordt er in België gemeten met twee maten en gewichten als het gaat om de naleving van de wet op de ra diouitzendingen. „TTerwijl België het enige land is in West-Europa waar geen etherreclame wordt toegelaten, neemt minister Cha- bert de Luxemburgse televisie over. compleet met storende reclamebood schappen". De procureur vervolgt in deze zaak al leen de kleinere bedrijven waarvan de reclame op Mi Amigo te beluisteren was. Multinationals als Coca Cola en Peter Stuyvesant worden ongemoeid gelaten, aldus de raadslieden van de verdediging. Deze argumenten lieten zowel de open bare aanklager, mr. Orbie, als de voor zitter van de rechtbank. An de Molina niet onberoerd. Want na een korte felle woordenwisseling onderbrak de rechter de zitting voor een tiental minuten In het proces staan 41 personen terecht, de grote baas van Mi Amigo, de naar Spanje gevluchte Silvain Tack, zijn naaste medewerkers, een aantal recla meronselaars en ook een tiental firma s, die volgens de procureur langs slinkse wegen reclame zouden hebben gemaakt via de zeezender Mi Amigo is sinds 1 januari 1974 actief. Vanaf een zendschip dat in de Theems- monding juist buiten de territoriale wa teren van Engeland voor anker ligt wordt een gemengd programma van tophits en reclame de ether ingestuurd. Op het ogenblik, dat Nederland het ver drag van Straatsburg inzake radiouit zendingen heeft onderschreven is Mi Amigo volledig illegaal geworden De Belgische wetgeving, die nog iets stren ger is voor radiopiraten dan de Europe se. maakt ook vervolging mogelijk wan neer de feiten buiten de territoriale wa teren worden gepleegd. het gebruik in de reclamewereld eerst een tijdje gratis te werken en daarna de firma's te verzoeken 'voortaan te beta len' Procureur Orbie reageerde daar erg schamper op: „Deze heren hebben toch niet de moeite gedaan om protest aan te tekenen tegen de zogeheten 'onge vraagde reclame". Doorbreken Enkele raadslieden probeerden sympa thie op te wekken voor Mi Amigo. Mr. F. de Luyck: „Ik zal de laatste zijn om voor meneer Tack te pleiten, maar dat beetje piraterij hoort bij ons. Zoals bij Veronica het geval is. hebben deze mensen een middel gevonden om het monopolie of destaatdwingelandij te doorbreken. Als goede Belgen is Mi Amigo ook te be schouwen als een fiscale kunstgreep". Ook de 'kunstgreep' met het tienerblad Joepi kwam ter sprake. In Joepi werd reclame gemaakt die vervolgens door Mi Amigo werd voorgelezen. De mensen van Joepi. hoofdredacteur Van Lieffe- nnge en de heer Boesmans van de uit geverij Sparta uit Antwerpen voelen zich evenmin schuldig omdat reclame werving gebeurde door een apart agent schap. Hun raadsman: „Staart u niet blind op Joepi. Ook uit Het Laatste Nieuws, De Volksgazet en de Gazet van Antwerpen zijn deze boodschappen voorgelezen. De kranten staan daar evenzeer mach teloos tegenover". Uitspraak volgende maand. 16 EN 17 OCTOBER CENTRAAL ALARMNUMMER: 01100-14444 Ambulance bij ongevallen: 01184- 12323. Artsen: Vlissingen: za. 0.00-24 uur: A. H van Dijk. Koudekerkseweg 52. tel. 13459; zo. 0.00-24 uur. J. A. B. Cramer, Gerbrandystraat 6, tel. 13619. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen: 12 30-13 uur en 17.30-18 uur. Middelburg: za. 0.00-24 uur J. E. v. d. Rijst. Rouaansekaai 11. teL 26659: zo. 0.00-24 uur H. A. Delfos. Rouaansekaai 47. teL 12637. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len: 12.30-13 uur enJ7.30-18 uur. Middelburg-zuid; Patiën ten van Dr Jansen, dhr Perquin en dr. Kodde, zie dienst onder Souburg, Nieuwland en Amemuiden. Souburg, Nieuwland en Amemuiden: za 09.00-zo. 24 00 uur: N Kapteyn. Lek straat 6. Souburg tel 01183-61630. Spreekuur voor dringende gevallen. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur Gapinge. Grljpskerke, Oostkapelle, Se- rooskerke, Vrouwenpolder. Veere en Zanddijk: A. C. Kousemaker. Torenstr 46, Serooskerke, tel. 01189-1212. Westkapelle, Zoutelande.l Koudekerke Op de foto: het bord. dal de toegang tot de tunnel versperde, wordt opgehesen. cheren gescheiden zijn. Zoals bekend ligt thans, gezien vanuit het station, aan de overzijde van het kanaal het busstation aan de Loskade. De heer Van den Heuvel bood tenslotte burgemeester Wolters het boek 'De ro mantiek van de spoorwegen' aan, dat de heer Wolters kon beantwoorden met de aanbieding van een aandenken aan Middelburg. Na de ceremonie van de opening begaf het gezelschap zich naar het ontmoe tingscentrum Dauwendaele. waar met een 1 evendig discobal de opening van de tunnel werd gevierd. Gevonden voorwerpen VLISSINGEN - Aan het bureau van gemeentepolitie te Vlissingen zijn in de periode van 6 Lot 13 oktober de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: dameszonnebril, bruine skai riem. da meshorloge merk Ancre. geel/blauw shawl, kinderarmband zilverkleurig, di verse sleutels. Huisdieren: Drentse patrijshond. OOST-SOUBURG - Aan het bureau van gemeentepolitie te Oost-Souburg zijn in de periode van 6 tot 13 oktober de volgende gevonden voorwerpen aange geven: verzekeringsplaatje, slaapzak, inentingspenning rabies, leren hals band met penning. Veel kinderen bij cabaret 'Potvoordrie' MIDDELBURG-Het optreden van het kindercabaret 'Potvoordorie' met het speciale programma voor de kinder boekenweek 'Zeg het in je eigen woor den na' trok vrijdagmiddag in Myid- delburg een paar honderd kinderen. Het jeugdige publiek zorgde voor een bomvolle 'kinderboekenfeesttent' op de Burgpromenade, waar 'Potvoordorie' op uitnodiging van boekhandel Fanoy optrad. De voorstelling in Middelburg was de eerste na de première eerder deze week in Amsterdam. 'Zeg het in je eigen woorden na' is een door Karei Eykman geschreven pro gramma. waarin taal - en dan vooral kindertaal - een belangrijke rol speelt. Cabaret 'Potvoordorie' weet het jeug dige publiek daar op een ongedwongen manier voortdurend bij te betrekken. Dat is mogelijk doordat 'Zeg het in je eigen woorden na' een programma is, waarin kinderen op hun eigen wijze - en bepaald niet kinderachtig - benacerd worde. Het is dezelfde eerlijke en onbe vangen benadering als van 'De stratenmaker-op-zee-show', waar Karei Eykman eerder voor schreef. 'Zeg het in je eigen woorden na' sprak het jeugdige publiek in Middelburg dan ook sterk aan. Het programmabood alle gelegenheid om ongeremd te reagere. Door een voortdurende afwisseling van liedjes en skeches bleef het bovendien boeiend. Ned. Hervormde Kerk: Aagtekerke 10 ds. Otte, 19 ds. De Wit (jeugddienst); Ar- nemuiden 9.30-2.30 ds. Post: Biggekerke 10 dhr. Schoenmaker; Domburg 10 ds. Buunk 19 (Ger. Kerki ds. Otte; Gapinge 2 ds. v d Wind; Grijpskerke 10 ds. de Wit. 14.30 ds. Buunk; Kleverskerke 9.30 ds. Hoogenkamp: Koudekerke 9-10.30 ds. De Jong; Meliskerke 10 ds. v. Woer den. M'burg: Oostkerk 10.15 ds Vrq- landt. 19 ds. Korevaar (G.B.); Nieuwe Kerk 10 ds. Brummelkamp; De Hoek steen 19 ds. Delbeek en ds. De Bakker; Koorkerk 10 ds. Hage; Ontmoetingskerk 10 ds. Van Eijk. 19 ds. Rodenburg (zangdienst): Zuiderbaken 10 ds. Delbeek; Jeugdka- pel Stad: Nassaulaan 10.15 dhr Bim- mel* Stromenwijk: Ontmoetingskerk 10 dhr. Schot; Eglise Wallonne 10 past. Le Gras; Nieuw en Sint-Joosland 9 ds. Kö- ther: Oostkapelle 10 ds. Richard: Oost- Souburg 9.30 ds. v. d. Heide. 7 ds. Klink; West-Souburg9 ds. Vanhaelen; Ritthem 10.30 ds Köthen. Serooskerke 10-14.30 ds. Rutgers; St-Laurens 10 ds. Fox; Veere 11 ds. Hoogenkamp; Vlissingen: St-Jacobskerk 10 ds. v. d. Schoot; Jo- hanneskerk 9 30 ds. Pettinga. 10 ds. Hoogewerfen ds. Pettinga; TerReede 19 ds. Snoep; Bethesda-St. Joseph 10 ds. Hoogerwerf, Open Hof 9.30 ds. Den Heeten; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wind; Westkapelle 9.30-18.30 ds. Beze- mer; Zoutelande 9.30 ds. Bergkotte, 14.30 ds. v. d. Schoot. Gereformeerde Kerk: Amemuiden 9.30 ds. Bijman. 2.30 ds. v. Stam; Domburg 10.30 drs. Stoker. 19 (in n-h kerk); Ga pinge 10 ds. v. Til, 2.30 ds. Hofstra; Gnjpskerke 10 kand. Dekker, 2.30 ds. Boomsma; Koudekerke 9.30 ds. v. Stam, 7 ds. Schelling; Meliskerke 10 ds. De Craene, 14.30 ds. v. Pijkeren; Mid delburg: Hofpleinkerk 9.30 ds. Bakker. 2.30 ds. Dillingh. 5 ds. v. Eijk; Oostkerk 9 ds. Vlijm; Getuigemskerk 9.30 ds. Roodenburg. 2.30 ds. De Bakken De Hoeksteen 9.30 ds. Dillingh, 5 dr. Vlijm: Oost-Souburg 10 ds. Bosscha. 7 mevr. ds. Klink; WesGSouburg 9 ds. Vanhae len: Oostkapelle 10-5 ds. Bruyn; Seroos kerke 10-2.30 ds. Ytsma: St-Laurens 10 ds. v. Pijkeren, 2.30 ds. De Craene; Veere 10 ds. Hofstra, 2.30 kand. Dekker: Vlis singen: Petruskerk 9.30 ds. Elshout, 5 zie Johanneskerk; Open Hof 9.30 ds. Den Heeten. 5 zie Johanneskerk; Vrouwen polder 10-2.30 ds. Hofland; Westkapelle 9.30 ds. Egmond. 2.30 ds. Bruin. Geref. Gemeente: Aagtekerke 9.30-7 ds. v. Vliet, 2 leesdienst; Meliskerke 9.30 Ieesd., 2.30 ds. v. Vliet: Middelburg- Centrum 9.30-6.30 ds. Zijderveld, 2 lees dienst; Middelburg-Zuid 9.30-7 leesd. 2 ds. Zijderveld; Oostkapelle 10-2.30 ds. Driessen; Vlissingen 9.30 (H.A)- 4.30 ds. Snoep: Westkapelle 9.30-2-6 leesdienst; Zoutelande 9.30-2.30 leesdienst. Gereformeerde Kerk (BV): Middelburg (Engelse Kerk) 9-7. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt): Middelburg 9-16 ds. Douma: Souburgen Vlissingen (de Lannoystr.) 9.30-16.30 ds. Kamphuis; Vrouwenpolder 9-14.30 ds. Woudt Chr. Geref. Kerk: Middelburg 9.30-16.30 ds. Leendertse; Vlissingen 9.30-5 ds. Den Hertog. Ver. van Vrïjz. Hervormden en Re- monstr. Kring: Middelburg i Koorkerk) Geweld Naast de beschuldiging van onwettige radiouitzending in stand te houden wordt ook beklaagde Tack nog be schuldigd van geweld of bedreiging naar aanleiding van zware incidenten met een cameraman van de AVRO, op wie hij een knokploeg af stuurde. Oook zou hij geprobeerd hebben hande laars geld af te persen onder bedreiging van het uitzenden van anti-reclame voor hun firma. Tijdens de eerste zitting eiste de procu reur 18 maanden effectieve gevangenis straf en 4 miljoen franc boete tegen Syl- vain Tack De andere betichten kregen vorderingen te horen van voornamelijk financiële aard: tussen 60.000 en 2 mil joen franc. Alle firma's hielden bij monde van hun raadsman vo dat zij geen enkele op dracht hadden gegeven voor het maken van reclame via Mi Amigo. Zij wezen op O iedereen feest de krant altijd en TE KOOP GEVRAAGD: door reclame-ontwerper een geschikte WERKRUIMTE met min. afmetingen 5,5 x 8 meter hoogte 3 meter in Middelburg of omgeving, ligging of stand niei belangrijk, achterstallig onderhoud geen be zwaar. Tevens te koop gevraagd: BOUWGROND afin.: 10 x 18 meter. Uw brieven onder no 1405 aa; delburg bureau PZC Mid- Oproep tot het uitsteken van de Neder landse vlag in verband met het konink lijk bezoek op 20 oktober 1976 Graag doe ik een beroep op de inwoners van Vlis singen om op woensdag 20 oktober a.s. door het uitsteken van de Nederlandse vlag te getuigen van hun belangstelling voor het officiële bezoek dat Hare Majesteit de Koningin die dag aan de gemeente brengt. Drs Th. J. Westerhout burgemeester van Vlissingen Stadhuis op 20 oktober 1976 nm. gesloten voor publiek In verband met het officiële bezoek van Hare Ma jesteit de Koningin aan Vlissingen op 20 oktober a s., zullen de kantoren van de in het stadhuis gevestigde diensten van de gemeente (gemeente secretarie, gemeentewerken, gemeentelijke so ciale dienst en het gemeente-archief) die dag na 12.30 uur voor het publiek gesloten zijn. 10 ds. Hage: Vlissingen (Ophir): 10.15 ds. v. d. Meiden. Evang. Luth. Gemeente: Middelburg 10.30 ds. Van Tuyll: Vlissingen 9 ds. Van TylI Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersg.) 10-4.30 dienst Hersteld Apostolische Zendingskerk: Vlissingen (Kasteelstraat) 10-5 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10-7.30 kapte. Meulenbelt; Vlissingen 9.30-7,30 samenkomst. Bethel Pentecostal Temple: Middel burg 3 dienst; wo. 7.30 dienst. Vergadering van Gelovigen: Souburg (Rode Kruisgeb 10-5 dienst Anglicaanse Kerk: Vlissingen-Oost (Kapel zeemanshuis Scheldepoorti: 10.30 (Holy Communion) Rev. Burgess. 7.30 Evening Prayer. Zevendedags-Adventistcn (zaterdag): Vlissingen (Doopsgez. Kerk) 9.15; Mid delburg (Doopsgez. Kerk) 11. Evang. Baptisten Zend. Gemeente: Middelburg (Klarenbeek LTS) 16 K. van Berghem. Pinkstergemeente: Vlissingen 2.30 dienst Volle Evang. Gem: Middelburg (de Wijngaard. Dam 6) 10 Br. v. d. Meer: Vlissingen (Vrouwestraat 29) 9.45 dienst. Geref. Gem. in Ned: Middelburg (Hoog straat 29) 9.45-2.30-7 leesdienst; Ame muiden 9.30-2-6 leesdienst. Evangelische Gemeente: Westkapelle (gebouw Herrijst): 9.30 dhr. De Jong. Kristen Zuid-Molukse Kerk in Neder land: Oost-Souburg 11.30 dhr. Waisapy; Koudekerke 12 dhr Siwabessy. Orthodox Oosterse Kerk: Middelburg (Engelse Kerk) 11 dienst. R-K Kerk: Middelburg zat. 19, zon. 10.15-19; De Hoeksteen zon. 11.30; Sou burg zat. 19, zon. 10.30 parochiekoor; Vlissingen zat. 19, herenkoor plus gem. koor. zon. 9.30 dameskoor (Ned). 12 sa menzang: Open Hof zon. 11. boetedienst en euch.viering (zonaggroepi, 19 boete- dienst en euch. viering (samenzangi; Bethesda-St Jospehzon. 11; TerReede vrijdag 9. en Domburg: vr. 18. zo. 24 uur P. K. Noorlander, Middelburgsestr. 94. Kou dekerke. tel. 01185-1231. Tandarts: Spreekuur, za. en zo. 11-12' I uur: J. A. L. Vaessen, Koepoortstr. 25, Middelburg, tel. 01180-13403. Dierenarts: Consult alleen na telefoni- sche afspraak: visites aanvragen van 08.00-09.00 uur: L. van Dijk. Middelburg, tel. 01180-13118Apotheken: De dienst van elke apotheek vangt aan te Middel burg om 18 00 uur en te Vlissingen om 17.30 uur en eindigt vrijdagmorgen daaropvolgend. Middelburg: W. K. Hummelen. Markt 69. tel. 12134.Vlissin gen. C. P. Lastdrager, v. Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-61593. Wijkverpleegster: Kruisvereniging Walcheren-Oost Middelburg en Nieuw land: M. den Boer, A. Lauwereyszstr. 77. Middelburg, tel. 01180-26286. Domburg. Aagtekerke. Oostkapelle, Grijpskerke. Serooskerk. St. Laurens, Vrouwenpolder. Veere en Gapinge: E. Vogelaar, Markt 36. Veere, tel. 01181- 339. Kruisvereniging Vlissingen: N. v. d. Wal, I Troelstraweg 215, tel. 18874. Kruisver. Souburg en Ritthem- M. Dek ker, Spaamestraat 110, Souburg, teL 01183-61736. Koudekerke. Meliskerke. Biggekerke, Zoutelande en Westkapelle: vr. 19-a. 08.00 uur: Adrie Mijnders. Zuldstr. 14, Zoutelande. tel. 01186-1765. Verloskundige: Vlissingen: P. J. van Ginkel, Pr. Rooseveltlaan 232, teL 12775. Ouderavond Markusschool VLISSINGEN - Op de eerste ouder avond dit schooljaar van de Markus- school te Vlissingen werden mevrouw Bronkhorst en de heer Ritter gekozen tot lid van het oudercomité. Zij nemen de plaatsen in van mevrouw Stam en de heer Paul. Na de pauze werd de film 'Markus-Journaal 1975/'76' vertoond. Controle op rijden in promenade Lange Delft MIDDELBURG - Vanaf vandaag, za terdag, gaatr de politie in de Lnge Delft promenadecontroles uitoefenen op het rijden met fietrsen en bromfietsen. Gebleken is namelijk, dat hierdoor fiet sers en bromfietsers gereden wordt in beide richtingenen op tijden dat dit ver boden is. Het werk in de Lange Delft is al zover gevorderd, dat een gedeelte al functioneert als promenade. Op be paalde tijden mag niet met fietsen en bromfietsen in één richting gereden worden, van de Markt in de richting Damplein. Op de promenade mag ech ter niet gereden worden van maandag tot en met vrijdat tussen 's middags twaalf urn-en "s avonds zes uur. 's Zater dags mag men er niet rijden van 's mor gens negen uur tot 's avonds vijf uur. Ledenvergadering industriebond CNV MIDDELBURG - De afdeling Middel burg van de Industriebond CNV houdt a.s. dinsdagavond een ledenvergader ing in gebouw 'De Schakel'. Districts bestuurder R. Bil zal op deze avond (aanvang 19.30 uur) spreken over het onderwerp 'De invloed van de vakbewe ging op lonen en prijzen'. JAC. HERMANS B.V. In onze consumentenmarkten werken wij met actieve jonge mensen, die de bedrijfsleiders ter zijde staan bij het ontvan gen en afhelpen van de, groeiende, klantenstroom. De werk sfeer is Drettia en de werkzaamheden afwisselend en interes sant. Doordetoenemende drukte willen wij een aantal winkel teams uitbreiden. Belangstellenden voorzo'n werkkring kun nen bijvoorbeeld in onze filialen te MIDDELBURG en VLISSIN GEN geplaatst worden als: Wij bieden, naast de basisvoorwaarden, aantrekkelijke ex tra's zoals een gratificatieregeling en waarderingstoeslagen boven het wettelijk loon. Belangstellenden kunnen een afspraak maken bij onze be drijfsleiders te: MIDDELBURG adres BLAUWEDIJK 47; VLISSINGEN adres HERMESWEG 25 of rechtstreeks bij de afd. personeelszaken te GILZE adres GROTE AALSTRAAT 2, telefoon 01615-2C56 van maandag t/m vrijdag tussen 8.30 en 17.00 uur. Volop keus in prachtige kostuums van merken als Wil son Glenny en Mayfair. Namen, die kenners alles zeggen. Meesterlijk gesneden kostuums. Echt exclusief. Comfortabele winterjassen, fijn om te dragen. Grote keus in allerlei modellen. Komt U eens kijken. ATELIERSERVICE: alle veranderingen worden snel en goed verzorgd door ervaren kleermakers. SINDS 1900 GORTSTRAAT 32-34 MIDDELBURG - TELEFOON I2508

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8