Kelly De zachtste vanalfemaal. m i i i ISSffy Vlissingse loods H. M. Zoon voor twee jaar naar Bangladesh PTT begint maandag nieuwe fase aanleg centrale Terneuzen Koningin Juliana bezoekt Vlissingen Hulpactie voor landverhuizers op Indonesisch eiland Sumatra ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 WERELDDIAKONAATACTIE VLISSINGSE KERKEN „OVER KOETJES EN KALFJES GESPROKEN" VLISSINGEN - De hervormde en gere formeerde diaconieën in Vlissingen starten op zondag 17 oktober, gelijktij dig met de jaarlijkse collecte voor het Werelddiaconaal, een actie tedn be hoeve van de landverhuizers op het In donesische eiland Sumatra. Deze actie, 'over koetjes en kalfjes gesproken', start tijdens een bijzondere dienst om vijf uur in de Johanneskerk aan de Bo- nedijkestraat in Vlissingen. Naast deze dienst zullen er kleine koien van aardewerk worden verkocht, waar van de netto opbrengst ten bate zal ko men van deze transmigranten, die in bijzonder moeilijke omstandigheden moeten leven. Deze transmigranten zijn voornamelijk afkomstig van het buurei- land Java, waar ruim 70 miljoen mensen leven op een stuk grond dat maar vier maal zo groot is als Nederland. „De overbevolking is dan ook de reden van de landverhuizing", vertelt ds. E. Hoogerwerf, die gedurende vijf jaar (1968-1973) op het eiland Sumatra ver bleef. „In die jaren heb ik de levensom standigheden van deze mensen grondig leren kennen", vertelt hij aan de voor avond van de actie. Waarom een gezamenlijke actie van ge reformeerden en hervormden? „Omdat deze situatie op Sumatra is ontstaan. De transmigranten kwamen van Midden-Java, waar gereformeerden wa ren en OostrJava, waar hervormden wa ren. Op Sumatra echter vormden deze twee groeperingen samen één kerk", legt ds. Hoogewerf uit. Coördinatie-orgaan is boos op b. en w. van Hulst VLISSINGEN - De Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur- Landschaps- en Milieubescherming is bij de Kroon in beroep gegaan tegen hel besluit van gs van Zeeland om een ont grondingsvergunning te verlenen aar 'Het Zeeuwse Land B.V.' te Renesse voor het afgraven van een inlaagdi jk ir de Oudelandschepolder (gemeente Sluis). Het coördinatieorgaan heeft tegen het verlenen van deze vergun ning een aantal bezwaren ingediend. Volgens het streekplan West-Zeeuw! Vlaanderen heeft de betreffende dijk een waterstaatkundige functie, waar door afgraven in strijd lijkt met dit plan Als men in tegenspraak hiermede stelt dat een binnendijk met waterstaatkun dige functie van deze functie en de die novereenkomstige bescherming kar worden ontheven, dan zal eerst 'moeter worden overwogen of deze dijk in aan merking komt om te worden aangewe zen als landschappelijk waardevolle dijk'. Deze zinsnede komt eveneens ir. de toelichting op het streekplan voor. Het coördinatieorgaan schrijft van me ning te zijn dat de dijk landschappelijk een waardevolle functie vervult. Omdat het dijkenpatroon in Zeeland in het al gemeen en in Zeeuwsch-Vlaanderen in het bijzonder één van de meest karakte ristieke landschapselementen vormt moet afgraven van dijken in principe worden afgewezen. Het coördinatieorgaan voert voorts aan dat bij het afgraven de grond die vrij komt zal worden gestort in de bijzonder waardevolle, lage aanliggende terrein en, waardoor een belangrijk zoutwater- vegetatiegebied en broedgebied verlo ren gaat. Voor de natuurwetenschappelijke waarden verwijst het coördinatieorgaan naar 'Het voorlopig rapport betreffende de ornithologische waaiden van het be dreigde gedeelte van de Oudelandsche polder', van de Natuurbeschermings vereniging 'Het Duumpje'. Als soorten die sterk aan de dijk gebonden zijn wor den genoemd de Roodborsttapuit en de Velduil. beide zeldzame broedvogels in Nederland. Het omringende gebied her bergt als broedvogels de Tureluur, de Scholekster, de Kluut en biedt buiten de breodtijd fourageeermogelijkheden aan vogels uit het Zwin. Ook botanisch gezien is het gebied bijzonder waarde vol. In een gradiëntsituatie van zout naar zoet komen orchideeën en schor- replanten naast elkaar voor. De uiterst zeldzame Witte Munt bereikt er de noordgrens van zijn verspreidingsge bied. Het coördinatieorgaan verzoekt tens lotte op grond van de aangevoerde ar gumenten de door gs van Zeeland ver leende vergunning te vernietigen. Ds, Hoogerwerfis volgens de voorzitter van de werkgroep, die deze actie heeft georganiseerd, de initiatiefnemer. „Het onderwerp sprak ons erg aan We heb ben het voorgelegd aan de diaconieën en deze wilden wel meewerken", aldus de heer Wisse. ..We willen één jaar door gaan mei, deze actie, ook met andere ac tiviteiten, zoals ondermeer een bazaar. Hierna zullen we starten met een ander project voor een ander land", vertelt de heer Wisse. Het geld dat door deze actie beschik- Bromfietser brak been HAAMSTEDE - De bromfietser P. ,1. v. E. uit Haamstede heeft bij een botsing met een auto vrijdag zijn been gebro ken. Hij werd aangereden door de automobi list J. R. K, uit Haamstede, die op het Sluispad te Haamstede reed. richting Kraaijesteinweg. Hij verleende geen voorrang aan de bromfietser waardoor deze tegen de auto reed. Beide voertui gen zijn licht beschadigd. baar is voor hulp op Sumatra komt te recht bij de leider van de sociaal- economische hulpactie van de kerk op Zuid-Sumalra. ir, Gunarto. De heer Gu- narto heeft in de periode dat ds Hoog erwerf op Sumatra verbleef veel met de Vlissingse predikant opgetrokken. De reden waarom koeien worden verkocht voor deze actie komt voort uit het verle den. De heer Hoogerwerf: „De mensen die op Sumatra kwamen konden een koe in bruikleen krijgen, het eerste kalf was dan voor hen. Geld lenen om een koe te kopen, hetbeestisdaarvan vitaal belang, is vrijwel niet mogelijk door de enorme woekerwinsten die door de geldschieters worden gemaakt. Van het beschikbare geld worden koeien gekocht voor deze mensen en krijgen ze tegen uiterst lage prijzen goede pootgrond. Verder worden er me dicijnen uitgedeeld, die van hetgeld van deze actie worden gekocht. Vorig jaar is er veel over acties gepraat, dit jaar willen we actie voeren, want praatjes vullen geen gaatjes en zeker geen lege magen", De koeien kosten 5 gulden per stuk, drie koeien 12,50. IEDERE ABONNEE MAXIMAAL 2 UUR BUITEN BEDRIJF... Coördinatie-orgaan tegen vergunning afgraven dijk door Het Zeeuwse Land MIDDELBURG - De Slicüiing Zeeuws Coördinatie-orgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieubescherming is boos op hel college van burgemeester en wethouders van Hulst, dat volgens het Coördinatie-orgaan toezeggingen over herstelwerkzaamheden aan de Li- niedijk niet is nagekomen. Het coördinatie-orgaan schrijft in de brief aan b. en w. van Hulst dat het college toezeggingen heeft gedaan, terwijl het wist dat die niet konden worden nage komen. In een brief aan b. en w. herinnert het coördinatie-orgaan eraan dat het in 1974 bezwaar maakte tegen het be stemmingsplan 'Woonwagencentrum'. Daarna overlegden de stichting en b. en w. „In dit overleg en in een daarop vol gende briefwisseling zijn van uw zijde toezeggingen gedaan, waaronder de volgende: 'Voorts zal de verharding vzn het huidige woonwagenkamp, voor zo ver die niet nodig is voor het bereiken van het nieuwe kamp worden verwij derd'. De stichting heeft daarna het be zwaarschrift ingetrokken. „Wij hebben indertijd geen tijdslimiet bedongen, waarbinnen de werkzaamheden vol tooid zouden zijn. Wij zijn van uw goede trouw uitgegaan en hebben aangeno men dat u bij het doen van een toezeg ging alle consequenties, ook de financië le, zou overzien". De stichting wijst erop dat b. en w. van Hulst nu menen dat ze alleen aan hun verplichting kunnen voldoen als voor het werk DACW-subsidie wordt gege ven. De stichting is het daar volstrekt mee o (ADVERTENTIE) ZIEKENHUIS, POLITIE EN BRANDWEER WEL BEREIKBAAR TERNEUZEN - Terneuzen krijgt het tweede kwartaal van volgend jaar een nieuwe telefooncentrale. Het werk aan dit omvangrijke project, zal zo worden uitgevoerd, dat de 6100 Tcrneuzense telefoonabonnees er zo weinig mogelijk hinder van ondervin den. De PTT is in juni met de voorbereidin- V ormingsinstituut Werkende Jongeren geeft ook in 1977 cursussen op Tholen THOLEN - Het Interlevensbeschouwe- lijke Vormingsinstituten voor Wer kende Jongeren in Midden- en Noord- Zeeland hebben b. en w. van Tholen la ten weten ook in het cursusjaar 1976/'77 in deze gemeente door te gaan met de cursussen. Ze schrijven dit aan het col lege naar aanleiding van een artikel in de PZC van 5 oktober, waarin het col lege zich weinig optimistisch uitliet over de kansen dat de dependance van het in Vlissingse gevestigde instituut in Stavcnissc zal kunnen blijven. ..Bij eventuele uitbreiding van de par tiële leerplicht en/of vestiging van deze dependance in een meer centrale plaatq op het eiland is er zeker nog een kans op blijvende vesting in uw gemeente", al dus directeur C. Schoof in zijn brief. Drie auto's flink beschadigd bij aanrijding bij spoorwegovergang VLISSINGEN - Bij een aanrijding bij de spoorwegovergang op rijksweg 58 bij de PZEM-centrale te Vlissingen zijn vrijdag drie auto's zwaar beschadigd. Toen de bomen neer gingen, remden twee achter elkaar rijdende auto's. Een derde auto botste tegen hen aan, waar door een kop-staart-botsing ontstond. De automobilist S. J. S. merkte de stil staande auto's te laat op. Alle drie voer tuigen liepen flinke schade op. waarbij de middelste het zwaarst werd bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor gen begonnen. De afgelopen 4,5 maand zijn besteed aan het voorbereiden van de kabelwerkzaamheden en met name aan het doortrekken van kabels naar het nieuwe gedeelte van de telefooncen trale, Tussen oude en nieuwe apparatuur moet een afstand van circa 20 meter worden overbrugd. Dit is gebeurd door het leggen van 210 kabels. In elk daar van zijn 60 dubbeladers verwerkt. De volgende fase begint 18 oktober en 20 december hoopt men bij de PTT alle abonnee- en speciale verbindingen om te lassen op de nieuwe apparatuur. In die tijd is de PTT overigens gedwon gen om elke abonnee eenmaal maxi maal twee uur buiten dienst te stellen. De betrokkenen krijgen vooraf een briefkaart, waarop de datum van de storting is aangegeven. Gezien deomvang van het project zal het met mogelijk zijn het juiste tijdstip van de onderbreking te bepalen. In en kele gevallen is de exacte datum zelfs met te voorzien. Deze abonnees ontvan gen een mededeling waarop twee data worden vermeld. Voor bijzondere abonnees, zoals het Ju- lianaziekenhuis. brandweer, politie en dergelijke worden speciale voorzienin gen getroffen. Zij blijven doorlopend be reikbaar. Hiervoor zal met deze abon nees nog afzonderlijk contact worden opgenomen. Ex-directeur van bouwvereniging Terneuzen verliest ontslagprocedure TERNEUZEN - De vroegere directeur van de woningbouwvereniging Ter neuzen, de heer B. Zielschot heeft vrij dagmorgen een procedure bij de Ter- neuzense kantonrechter tegen zijn ont slag verloren. De heer Zielschot was van oordeel, dat de bouwvereniging in deze zaak onjuist heeft gehandeld. Hij gaal vanf de uit spraak van de kantongerecht in hoger beroep. De heer Zielschot werd op 6 maart '74 op staande voet aan de dijk gezel, nadat de nationale woningraad een maand eer der was begonnen met een organisatie onderzoek bij de woningbouwvereni ging. Dat Werd geleid door de huidige direc teur J. M. Groenhof, die Indertijd als re den voor het ontslag opgaf dat de van een directeur gevraagde kwaliteit een andere was, dan de heer Zielschot had verwerkelijkt. Hij verweet de toenmalige directeur een 'wanbeleid' te hebben gevoer. waardoor de bouwvereniging in grote administra tieve moeilijkheden kwam. De heer Zielschot stelde dat hij op het moment van zijn ontslag in de ziektewet liep. Hij vond ook, dat hij steeds had gehandeld in nauw overleg met het be stuur. De toenmalige voorzitter W. J. Wetenngs bedankte tijdens de bestuurs- en direktiecrisis overigens voor zijn functie. Over sigaretten kun je weinig zeggen. Je vindt ze lekker of je vindt ze niet lekker. En ze hebben een hoog of laag 'teer'- en nicotinegehalte. Welnu. Wat 'teer' en nicotine betreft is Kelly wel bijzonder laag. 'teer' 7 mg., nicotine 0,4 mg. En als 't om de smaak gaat is Kelly de zachtste van allemaal zonder flauw te worden. Veel meer valt er met te zeggen. Zelfs over Kelly niet. Maar 't is meer dan genoeg om Kelly 'n keertje te proberen. INFORMATIEVE ETIKETTERING NEDERLAND MINOER STIPPEN. MINDERTEEFT EN NICOTINE KB PHILIPSDAM IN STAATSBLAD (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - In het Staatsblad is het koninklijk besluit verschenen van het globale plan van de comparlimente- ringsdam tussen Sint-Philipsland en de Grevelingendam. Deze dam. de zoge naamde Philipsdam, wordt aangelegd in het kader van de compartimente ringswerkzaamheden die verband houden met de afsluiting van de Oos- terschelde. De dam zal in het noorden aansluiten op de Grevelingendam op ongeveer 1300 meter uit de kust van Goeree Overflak- kee en in het zuiden op de kust van Sint-Philipsland binnen een gebied van 3 kilometer oostelijk van dijkpaal 70. Het definitieve tracé zal nog nader wor den bepaald. In de dam komt een slui- zencomplex. dat wordt voorzien van een zoutbestrijdings systeem. Bij de aanleg wordt rekening gehouden met het op de dam aanleggen van een weg met, een pa rallelweg. De overbrugging van ten minste een van de twee grote sluizen zal beweegbaar zijn. IN KADER WERKBEZOEK AAN ZEELAND Geslaagd GRONINGEN - Aan Bakker's culinaire vakschool te Groningen slaagde voor hetexamen A-kokcursus 1976 de heer D. J. Franken uit Oud-Sabbinge. ONTVANGST IN STADHUIS VLISSINGEN - In het kader van haar tweedaags werkbezoek aan de provin cie Zeeland bezoekt koningin Juliana woensdag 20 oktober Vlissingen. Hel bezoek aan de Scheldestad speelt zich 's middags af, tussen half drie en kwarl over vijf. Om half drie wordt de vorstin bij het Vlissingse stadhuis ontvangen dooi burgemeester drs. Th. J. Westerhout en gemeentesecretaris van gemeentepoli tie J. van Marion en de heer G, J. C, Slots, districtscommandant van de ko ninklijke marechaussee. De koningin in Zeeland, dr. C. Boertien en mr. H. F. M. van der Heijden, chef kabmet van de commissaris der koningin. Nadat in de burgerzaal van het stadhuis de wethou ders, de directeur van gemeentewerken en de gedeputeerden mr. J. P. Boersma en A. L. van Geesbergen aan de konin- ADVERTENTIE' De stoere stofzuiger uit Denemarken BELANGRIJKSTE TAAK IS OPLEIDEN VAN LOODSEN VOOR DOCHTER BEGIN MOEILIJK VLISSINGEN - De heer II. M. Zoon, binnenloods in dienst van het loodswezen in Vlissingen, vertrekt zondag 24 oktober met zijn gezin naar Bangladesh om gedurende een periode van twee jaar op de Pussur, een bij de Gangesdelta behorende rivier, als binnenloods werkzaam te zijn. Samen met vier andere Hol landse loodsen, de heren A. van der Sprong uit Abbenés, N. de Boer uit Velzen, W. Ozinga uit Rotterdam en J. Kloos. eveneens uit Rotterdam, krijgt hij tevens de taak Bengaalse loodsen in dit vak bekwaam te ma ken. De vijf binnenloodsen zijn op verzoek van de regering van Bang ladesh via het ministerie van bui tenlandse zaken te werk gesteld. Ruim een week voor het vertrek naar het land, dat door de Nederlandse re gering met- financiële en materiële hulp wordt gesteund, vertelt de heer Zoon in zijn woning aan de Burg. van Woelderenlaan in Vlissingen hoe hij tot deze stap is gekomen. In een al enigszins ontruimde kamer zegt hij: „Het feit dat ik in de jaren '66-'71 op Aruba werkzaam ben geweest in dienst van het gouvernement heeft bij het nemen van onze beslissing ze ker meegespeeld. Het leven in de tro pen bevalt ons goed en ik geloof dat als je eenmaal in het buitenland hebt gewoond, het verlangen ernaar ster ker is". De heer Zoon is zijn loopbaan begon nen bij de Koninklijke Nederlandse Stoomboot Maatschappij KNSM) in 1954 en heeft daar tot 1962 gewerkt, waarna hij als loods in dienst trad in Vlissingen. De 41-jarige binnenloods heeft in Den Helder de zeevaartr school doorlopen. Na tot 1966 als loods werkzaam te zijn geweest werd hem 'speciaal verlof verleend om vijf jaar op Aruba te gaan werken. „Ik was daar in dienst bij het gouverne ment, maar we werkten in Sint Niko las voor de Esso. Nadat het vijfjarig contract was afgelopen kon ik weer gewoon terugkomen bij het Vlis singse loodswezen", vertelt hij. De heer Zoon vertelt, dat de vijf deelnemers aan deze uitzending sa men met hun gezinnen t hebben gevolgd, die op verzoek van het ministerie van buitenlandse za ken door het Koninklijk Instituut voor de Tropen in Amsterdam werd gegeven, over de verschillende fa cetten van Bangladesh. Naar aan leiding van de cursus zet de heer Zoon: „De economie van dit land is niet al te best en er zit in de naaste toekomst ook geen directe verandering in. Verder hebben we een beeld gekre gen over de leefsituatie van de Be ngalen. In de stad waar we komen te wonen gedurende deze twee jaar. de ruim 500.000 inwoners tellende plaats Khuna. heeft bijvoorbeeld de helft van het oppervalk als een stad als Vlissingen. Dat schetst wel de si tuatie hoe deze mensen moeten le ven. een enorm aantal mensen op een veel te klein oppervlak". Bij de cursus werden nog andere as pecten, zoals religie, leefgewoonten en ontwikkelingshulpprojecten, be licht. „Met name de reeds uitge voerde projecten, of ze gelukt zijn of niet, zo ja, waarom of waarom niet", zegt hij. Opleiding gin zijn voorgesteld, spreekt burge meester Westerhout een welkomst woord en houdt hij een inleiding. Tegen drie uur vertrekt het gezelschap per auto per auto naar de binnenstad voor een wandeling, die begint bij de SVJacobskerk en eindigt bij het stad- beeld van Michiel de Ruyter. Tijdens deze wandeling wordt van koningin Ju liana de aandacht gevraagd voor ver schillende restauratieprojecten- Om half vier gaat de rit per auto naar OosVSouburg, waar een bezoek wordt gebracht aan de Van Duijvenvoorde- school. De koningin wordt ingelicht over het integratieproject voor kleuter en basisonderwijs, waaraan de open bare kleuterschool 'De Springplank' en openbare lagere school H. K. van Duij- venvoordeschool deelnemen. Aanslui tend bezoekt de vorstin de Van Duij- venvoordesportzaal, die dan in gebruik is voor tennis en judo. Om tien over vier vertrekt men weer naar het Vlissingse stadhuis, waar in de burgerzaal de echtgenoten van de leden van het college van b. en w. en de raads leden met hun echtgenoten aan konin gin Juliana worden voorgesteld. Om vijf minuten over vijf spreekt burgemeester Westerhout een woord van afscheid en biedt hij de vorstin een wandbord van Makkumer aardewerk met het wapen van Vlissingen aan. Het Scheldelood- senkoor- in de bovenzaal van het stad huis opgesteld, brengt twee liederen ten gehore, waarna de heer A. J. Veldkamp, voorzitter van dit koor, koningin Ju liana twee langspeelplaten van het Scheldeloodsenkoor aanbiedt. Koningin Juliana zal tevens een bezoek brengen aan het zeehospitium 'Zonne veld' te Oostkapelle. Donderdag 21 oktober zal de koningin zeer waarschijnlijk een bezoek brengen aan de nieuwe Kreekkraksluizen, on derdeel van de Schelde-Rijnverbinding. De koningin zal dan per schip via het Schelde-Rijnkanaal (langs Tholen en St-Philipsland) de provincie Zeeland verlaten. Hetligt. in de verwachting, dat koningin Juliana de nacht van 20 op 21 oktober zal doorbrengen in de Abdij gebouwen in Middelburg, ten huize van commissaris dr. Boertien. Hetuitzenden van de vijf loodsen zou ontwikkelingshulp kunnen worden genoemd. „Onze belangrijkste taak is ook het opleiden van mensen met de benodigde papieren tot loods op de Pussur. Een rivier die bijzonder belangrijk is voor de havenstad Mongla Anchorage, die na het weg vallen van de havenstad Calcutta, de belangrijkste afvoermogelijkheid bleek te zijn voor het grootste expor tartikel van Bangladesh, de jute". Hij vertelt dat er op het ogenblik tien afmeerboeien zijn in deze haven plaats, maar dat er hard wordt ge werkt om een kademuur te bouwen. „Dit werk, dat waarschijnlijk begin volgend j aar klaar zal zijn, wordt uit gevoerd door Joegoslaven", vervolgt hij. Voordatde Nederlandse loodsen hun werk in Bangladesh kunnen begin nen moeten ook zij wegwijs worden gemakt op deze rivier. „Hiervoor zijn twee Bengaalse loodsen aanwezig. Zodra wij zijn ingewerkt zullen we. naast de gewone werkzaamheden starten met de opleiding", verklaart de heer Zoon. „Ik hoop dat er na af loop van deze twee j aar iets achter is gebleven dat de afvoer van jute be vordert. namelijk meer loodsen". Het gezin Zoon zal de eerste twee maanden haar intrek nemen in een woning in Dacca, de hoofdstad van Bangladesh, omdat de toegewezen woning in Khuna nog moet worden afgebouwd. Mevrouw Zoon, die evenals haar man is voorbereid op de eventuele ellende die in Bangladesh aanwezig is, hoopt haar dochtertje, de achtjarige Hyke-Anneloes, deze eerste maanden op een internatio nale school onder te brengen. „Vooral de beginperiode zal voor haar moeilijk zijn. Er is daar geen tennisclub of zoites, waar ze mee be zig kan zijn. En als we eenmaal in Khuna wonen kan ze ook niet meer naar school", legt zij uit. Hyke krijgt daar. evenals de kinde ren van de andere vier gezinnen een speciale begeleiding. Deze cursus, IVIO, is voor kinderen die in het bui tenland niet naar school kunnen. „Ik geloof niet dat zij het makkelijk zal hebben. Ze mist de derde en vierde klas van de lagere school, maar ik denk dat ze daarentegen veel erva ring op zal doen". Ook voor haarzelf zal het naar haar zeggen niet makkelijk zijn. „In de stad waar wij gaan wonen zijn vrijwel geen Europese vrouwen. In totaal wonen er geloof ik 20 buitenlanders, waaronder Oostenrijkers, Duitsers en Italianen. We zullen gedurende die twee jaar voornamelijk op elkaar tijn aangewezen". Volgens de heer Zoon is het niet be kend hoeveel loodsen in de twee jaar dat zij in Bangladesh zijn, zullen worden opgeleid. „Als dat in ieder geval maar zoveel is als het aantal waar we gedurende die twee jaar mee werken, de vijf Hollanders en de twee Bengalen". Actie vluchteling zoekt in Zeeland nog collectanten MIDDELBURG - De nationale actie de vluchtelingenhulp 'Vluchte ling 1976'. die van 25 tot en met 29 okto ber in heel Nederland wordt gehouden, kampt in Zeeland nog met een gebrek aan medewerkers. In veel plaatsen heeft men nog een groot aantal collec tanten nodig. De actie wordt in Zeeland al geruime tijd voorbereid door een provinciaal werkcomité onder leiding van commis saris der koningin, dr. C. Boertien. Door de onbekendheid van de actie bij veel mensen verloopt het aantrekken van collectanten zeer moeizaam. 'Vluchteling '76' is een nationale Inza melingactie, waarmee geld bijeen ge bracht wordt voor de duizenden vluch telingen in de wereld. Tien jaar geleden werd in Nederland een soortgelijke actie gehouden, waarbij onder meer de naar India gevluchte volgelingen van de Dalai-Lama uit Tibet werden geholpen. De hulp is er op gericht om vluchtelin gen een menswaardig en zelfstandig be staan te geven. De vluchtelingen uit Ti bet werden via de inzameling van 10 jaar geleden aan eigen nederzettingen ge holpen. Dit jaar wil de actie maar liefst 30.000 vluchtelingen in Azië, Afrika en Latijns Amerika helpen. Diefstal portemonnee VLISSINGEN - Mejuffrouw Y. U. Ulfc Vlissingen heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een portemon nee en een sleuteL De portemonnee werd gestolen tijdens het popfestival dinsdag, in de Vlissingse sporthal

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7