Geen grote aantrekken zorg personeel Oosterschelde ALS JE HET MIJ HET VOORT UIT JALOEZIE... Gs willen verdeling protest tegen provinciefonds Studie zendstation voor wereldomroep in Zeeuwsch-Vlaanderen PZC/p Bemanning Smit Salvor in Cuba vast Tien mensen Bevin blijven aan het werk Slachtoffer bedrijfsongeval overleden Rötisserie Michel SKI-SHOW in 'Britannia' VLISSINGEN almanak Prudentia van Zwaal-Dooms verbijsterd over actie van buren tegen haar pension „Uitspraak Dijkstraat belediging" PSD in 1975 f 20,9 min verlies ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 DRS. J. W. JANSEN IN NOTITIE OVER NATTE WERK9: VOORZICHTIGHEID BIJ PROGNOSE VOOR BETONWERK MIDDELBURG - Over de personeels voorziening voor het 'natte werk' bij de bouw van de pijlerdam in de Ooster schelde behoeft men zich geen grote zorgen te maken. Dit blijkt uit een noti tie van de hoofdingenieur-directeur van het districtsbureau voor de ar beidsvoorziening in Zeeland, drs. J. W. Jansen, een notitie, die drs. Jansen heeft opgesteld als adviseur van de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt. Na gesprekken tussen de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt, het districtsbu reau voor de arbeidsvoorziening en de Combinatie dijksbouw Oosterschelde, zo blijkt uit deze notitie, is een eerste globale inventarisatie gemaakt van de personeelsbehoefte bij de bouw van de pijlerdam. „Deze voorshands ruwe schatting", zo schrijft drs. Jansen in het stuk, „be perkte zich tot het 'bouw'-gedeelte van het project; van de behoefte aan me taalbewerkers is mij nog geen enkele raming bekend". De pieken van het 'natte stuk' werkge legenheid liggen in de tweede en derde kwartalen van 1977, 1978 en 1980 (in lente en zomer) en schommelen tussen bezettingen van 325 en 425 arbeids krachten. Bij de personeelsvoorziening voor dit 'natte werk' zo heeft drs. Jansen voor de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt ge noteerd, kan men zich bedienen van al langer bestaande contacten tussen de bij de bouw betrokken bedrijven en ge specialiseerde. relatief gemakkelijk te localiseren groepen arbeidskrachten. Bovendien, zo is een overweging van drs. Jansen, geeft de arbeidsmarktsi tuatie in de grond-, weg- en watersector geen bijzondere spanningen te zien. De hoofdinspecteur-directeur van de ar beidsvoorziening tekent wel aan, dat het anders ligt voor wat betreft het be- tongedeelte. „Het laat zich aanzien", al dus drs. Jansen, 'dat de reeds niet ge ringe bezetting van 300 arbeidskrachten die vanaf het derde kwartaal van 1978 aanwezig moet zijn. in de tweede helft van 1979 een sprong zal maken naar 575 man met een maximale bezetting van 625 man medio 1981 tot medio 1982 Grote reserve In deze sector laten momenteel de aan- bodcijfcrs van werkkrachten in Zee land en West-Brabant op het eerste ge zicht een relatief grote reserve zien. zo vervolgt de heer Jansen, maar de schijn kan bedriegen, zoals zich in de tweede helft van 1976 in alle gebieden van de bouwnijverheid aanboddalingen vraagstijgen zelfs al hier e aan geschoolde arbeiders. Drs. Jansen concludeert, dat het 'niet zinnig' is voor de werving al ruim tevo ren activiteiten te gaan ontwikkelen, die concreet zijn gericht op werkloze bouwvakkers. Hij wil tevens niet uit. het oog verliezen, dat te zijner tijd het belo ningsniveau en de 'image' van dit Oosterschelde-werk een meer spontane toeloop van geschikte krachten uit di verse gebieden zal bewerkstelligen, dan men thans reeds bij andere projecten ziet. markt gaan veelal gepaard met onge wenste nevenverschijnselen" Zo ver wacht drs. Jansen, dat de problemen met de personeelsvoorziening en onge wenste spanningsverschijnselen op de arbeidsmarkt bij een samenloop van meerdere omvangrijke projecten in Zee land en West-Brabant, waarbij hij aan Een gewonde bij ongeval te Halfweg BIERVLIET - Vrijdagmiddag om- oordeden. Zo bestaan streeks half vijf heeft zich tussen IJ- daar nijpende tekorten zendijke en Biervliet, ter hoogte van Halfweg een zeer ernstig ongeval voor gedaan. De heer S. van der H. uit Zaamslag werd daarbij zeer ernstig gewond. De heer van der H. komende uit de rich ting IJzendijke. botste frontaal achter op een tractor met aanhangwagens die geladen waren met bieten, bestuurd door M.S. uit IJzendijke. Van der H. liep verwondingen op aan het hoofd. In zorgwekkende toestand is hij eerst naar het Sint. Elisabethziekenhuis te Sluiskil vervoerd en vervolgens naar het aca demisch ziekenhuis te Gent. De notitie van drs. Jansen komt aan de orde in een vergadering van de Zeeuwse raad voor de arbeidsmarkt, die dinsdag 19 oktober wordt gehouden in het ge bouw van de kamer van koophandel te Terneuzen. Een ander agendapunt voor deze bijeenkomst vormt het horeca- recreatieonderzoek, dat intussen door het economisch technologisch instituut voor Zeeland ter hand is genomen. In de vergadering komt een stuk aan de orde. waarin de opzet van dit onderzoek wordt toegelicht. I ADVERTENTIE J RESTO - VROUWENPOLDER tel. (01189) 1900. b.g.g. 1965 Reserveringen diners - partijen - koffietafels a la carte vlees- en visspecialïteit IJZENDIJKE - De werkgelegenheid van de tien van de vijftien personeels leden van de failliete drukkerij Bevin te IJzendijke is veiliggesteld. De Belgi sche drukker L. Maeyens uit Watervliet heeft de machinerieén en voorraden van de woensdag failliet verklaarde drukkerij opgekocht. Maandag start het nieuwe bedrijf met tien personeels leden. Vijf mensen kunnen niet in dienst treden van de nieuwe drukkerij. „Uiteraard", aldus drs. Jansen, „mag de personeelsvoorziening voor een project, van de omvang van de pijlerdam niet worden onderschat Plotseling optre dende spanningen op de bouwarbeids- TERNEUZEN - In het academisch zie kenhuis van Gent is de 32-jarige G. Mortier uit Heikant overleden. De man werd maandagnacht, tijdens werkzaamheden voor het Terneuzense havenbedrijf Aug. de Meyer, in het. Ze- venaardok getroffen door een neerstor tende lading celluose. De heer Mortier was gehuwd en had een kind. Auto in het afvoerkanaal Vlissingen VLISSINGEN - Vrijdagavond om streeks kwart over zeven is de autobes tuurder F. H. uit Zevenbergen op de Edisonweg te Vlissingen met zijn wa gen geslipt en in het naast de weg gele gen afvoerkanaal van de PZEMbeland. H. zelf kon nog net op tijd uit de auto springen. Zijn wagen moest - zwaar beschadigd - uit het water worden getrokken. H. be weerde later tegenover de politie dat hij in de bocht van de Edisonweg over een olievlek was geslipt. De politie ver moedde dal er tevens drank in het spel was en nam bij II. een bloedproef af. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. GS STELLEN WERKGROEP IN VERGEEFSE TOCHT VAN DE JAVAZEE BRESKENS - De reddingsboot 'Ja- vazee' uit Breskens heeft donder dagnacht een vergeefse reddings tocht ondernomen naar de plaats des onlieils waar dc Duitse coaster 'Antje Olttmann' was vergaan. „Toen wij op de eerst aangegeven po sitie aankwamen hoorden we dat we nog verder moesten. Blak daarna waren door oorlogsschepen de opva renden al uit het water gehaald. Het had toen ook geen zin meer nog ver der te gaan; we zijn er dus in het ge heel niet bijgeweest". aldus de heer W. van de Broecke, kapitien van de 'Javazee'. Overigens, zo liet hij kortna thuis komst- 's middags om twee uur - we ten. zijn de wijf opvarenden van de 'Javazee' voor deze onderneming wel 11 uur m touw geweest. Alleen al voor het- heen- en terugvaren moest bij el kaar 10 uur worden uitgetrokken. „Hetnietbestallemaal op zee", aldus de heer Van de Broecke, die donder- dagnach t om drie uur uitvoer naar de Noordzee. „Het was bijzonder slecht, zeg maar stormachtig weer". PPR-fractie: nog eén mogelijkheid weg Terhole-Spui tegen te houden TERNEUZEN - „De enige mogelijkheid om de aanleg van de weg van Terhole naar Spui nog tegen te houden ligt nu bij de betrokkenen. Als die weigeren grond te verkopen kan de zaak mis schien nog eens opnieuw worden beke ken". Dat zei PPR-fractie-voorzitter in de Zeeuwse staten C. van Waterschoot vrijdagavond tijdens het openbaar fractïeberaad in Terneuzen. „Politiek gezien ligt de zaak ook vast", zo zei de fractievoorzitter De zaak van de aanleg van de weg Terhole naar Spui kwam aan de orde naar aanleiding van een brief die het Zeeuw Coördinatieor gaan over deze zaak aan g.s. heeft ge richt. Het coördinatieorgaan stelt in deze brieg duidelijk tegen de aanleg van de weg te zijn. „De brief is te laat geko men". merkte de heer Van Waterschoot op. Hij vertelde tot de aanwezigen dat procinciale staten in de septemberver- gadering een aanvullend krediet be schikbaar hebben gesteld voor de aan leg. „Wij metz'n drieën van de PPR wa ren de enige tegenstemmers", zei de heer Van Waterschoot. Naar zijn zeggen heeft het weinig zin meer om dit onder werp bij de statenvergadering van vrij dag nogmaals aan te kaarten. Het PPR-statenlid benadrukte nog eens het verzet tegen de plannen voor de weg. Hij noemde hierbij de Kamer van Koophandel, de waterschappen, land bouworganisaties en de actiegroep die tegen de aanleg van de weg zijn. Hij zei het onbegrijpelijk te vinden dat de sta tenleden die gevoelig bleken te zijn in het verleden voor stemmen uit de be- provincie INWONERS VLISSINGEN EN COLIJNSPLAA T ONDER ARREST IN TERRITORIALE WATEREN AANGEHOUDEN VLISSINGEN - De voltallige beman ning van het bergingsvaartuig Smit Salvor, met de Vlissinger P. Marijs en C. M. Sinke uit Colijnsplaat, wordt momenteel vastgehouden door dc Cu baanse autoriteiten. De heer Marijs is leerling werktuigkundige en de heer Sinke1 tweede machinist. De Smit Salvor is eigendom van Smit International in Rotterdam. Naar eerst vrijdag bekend werd ge maakt werd de Smit Salvor afgelopen dinsdag in de territoriale wateren voor Cuba opgepikt door een patrouillevaar tuig van de Cubaanse kustwacht. De patrouilleboot dwong de Smit Salvor vervolgens koers te zetten naar de Cu baanse havenstad Isabella de Sagna. De Smit Salvor ligt bijna altijd gesta tioneerd in Caribisch gebied. Maandag ving he t bergingsvaar tui g noodsignalen op van een Noorse tanker. De tanker, de Stolt Argo, was ten noordoosten van Cuba aan de grond gelopen en vervol gens in brand gevlogen. Op het verne men van het noodsein zette de Smit Salvor koers naar de tanker. De kapi- volkingtein van de sleepboot vroeg via de direc tie van Smit International in Rotter dam vergunning aan om de territoriale wateren van Cuba te mogen binnenva ren. Door een misverstand meende de kapitein enige tijd later dat de vergun ning door de Cubaanse autoriteiten was verleend. De directie van Smit was toen echter nog in onderhandeling. Onderschept Kort nadat de Smit Salvor de territo riale wateren voor Cuba was'binnenge varen werd het schip onderschpt door een Cubaans patrouillevaartuig. Dit dwong de sleper koers te zetten naai Isabella de Sagna. De sleepboot moest aanleggen in de haven en de bemanning kreeg van de directie van Smit Interna tional het advies het schip te verlaten en aan wal te gaanHier zijn de opvarenden later ondergebracht in 'een hotel of een huis' dat weten we niet zeker", aldus een woordvoerder van Smit International, „Maar ze zijn in ieder geval niet gearres teerd". Woensdagavond is een directielid van Smit naar Havanna vertrokken om in samenwerking met de Nederlandse am bassade te trachten te onderhandelen met de Cubaanse autoriteiten. „Hoe lang het gaat duren, voor de Smit Salvor weer wordt 'losgelaten', weten we niet Het kan in ieder geval wel een tijdje du ren", aldus de woordvoerder van Smit VOORSTEL AAN DE STA TEN BEZORGDHEID EN ONGENOEGEN MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland vragen de provinciale sta ten in de vergadering van 22 oktober hun ernstige bezorgdheid en hun ern stig ongenoegen uit te spreken over de voorgenomen wijziging van de ver deelsleutel van het provinciefonds en over de daarbij gevolgde procedure. Hel voorstel van gs komt tegemoet aan de wens, die de statencommissie voor de financiën onlangs uitte. Gs willen de door hen gevraagde uit- l ADVERTENTIE l MIDDELBURG - Gedeputeerde staten van Zeeland hebben een werkgroep inge steld, die zal bestuderen of in West-Zeeuwsch-Vlaanderen een nieuw kortegolf zendstation voor wereldomroepuitzendingen kan worden gevestigd. Vrijdagmiddag stond een gesprek op jn de werkgroep zijn onder andere vertegenwoordigd de provincie, de wereldom- het programma tussen personeel en roep en dc- PTT. Voorzitter is ir. R. Th. M. Adnaansens. directeur van de Provinciale vakbonden. Van de zijde van het perso- planologische Dienst voor Zeeland. neel en vakbonden is men akkoord ge- oe werkgroep zal onderzoeken of er mogelijkheden zijn voor vestiging van het gaan met de nieuwe regelingen die voor zendstation en welke voorwaarden aan een eventuele vestiging in Wesl- de drukkerij van de heer Maeyens zullen Zeeuwsch-Vlaanderen om planologische en milieutechnische redenen moeten gelden. De heer P. de Lijser, die enige worden gesteld, tijd is opgetreden als waarnemend di recteur van Bevin, vertelde gistermid- dag na afloop van de bijeenkomst dat het gesprek vlot verlopen is. „Maandag beginthet bedrijf te draaien", zei de heer De Lijser. De overname van Bevin door de Belgi sche drukker betekent dat in de nabije toekomst ook de voormalige kantoor boekhandel van Bevin nieuw leven zal worden ingeblazen. De nieuwe naam van het bedrijf is Elhape voorheen be- heersmaatschappij Bevin b.v. is gesloten vanaf dinsdag 19 oktober tot en met 1 november Wij zijn met vakantie Rofisserie Michel, Korte Geere 19, Middelburg telefoon 01180-11596 spraak van de staten ter kennis brengen van de ministers van binnenlandse za ken en van financiën, de staatssecreta rissen van die departementen, aan de fractievoorzitters in de tweede kamer en aan de leden van de vaste commissie voor binnenlandse zaken uit de tweede kamer. Bij het ontwerp-besluit dat gs aan de staten voorleggen, wijsthetcollege erop dat over de voorgenomen wijziging van de verdeelsleutel voor het-provincie fonds geen vooroverleg met de provin cies heeft plaatsgevonden, dat niet is aangetoond dat de provinciale uitgaven sterker worden beïnvloed door de be volkingsomvang dan in de huidige ver deelsleutel tot uitdrukking komt en dat evenmin is waargemaakt dat het uitga- venpakket minder sterk wordt beïn vloed door de oppervlakte van de pro vincies dan in die sleutel is verdiscon teerd. Gs stellen verder dat de voorge stelde teruggang in inkomsten de pro vincie Zeeland structureel voor onover komelijke financiële moeilijkheden stelt. In een staatje geven gs aan, wat precies de financiële gevolgen van de wijziging van de verdeling uit het provinciefonds zijn. Daaruit blijkt dat de provincie in 1977 1.114.042.- minder krijgt dan vol gens de oude manier van verdelen het geval was geweest. Dat bedrag loopt in 1978 op tot 2.484.000,- en in 1979 tot 4.142.840,-. Gs wijzen erop datZeeland relatief tot de zwaarst getroffen provin cies behoort. Zij stellen dat te beginnen met 1979. in welk jaar de nieuwe ver deelsleutel volledig zal doorwerken, de provincie Zeeland rekening moet hou den met een structurele vermindering van inkomsten van 8 procent „Wij heb ben er begrip voor dat de regering naar wegen zoekt om die provincies, die in financiële moeilijkheden verkeren, hulp te bieden, doch wij achten het onrecht vaardig en onaanvaardbaar dat dit moet gaan ten koste van andere provin cies voorzover niet is aangetoond dat de huidige verdeelsleutel onjuist werkt", aldus gs. Zij maken "duidelijk dat de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Utracht er bij de nieuwe verdeling op vooruitgaan. Verder voeren zij aan dat voor een nieuwe verdeling een dien- gaande studie zou moeten worden ge maakt en dat overleg gevoerd had moe ten worden met de provincies. Nu zijn die plotseling overvallen door de plan nen van de regering. IADVERTENTIE maandag 18 oktober 's avonds 8 uur Alles op skigebied Kaarten bij: Walstraat 80-82 ZEEUWSE Luisteren De dag, nadat het Vlissingse jongetje een zéér klein draagbaar radiootje ten geschenke had gekregen, kregen zijn ouders bezoek van een kennis, die was uitgenodigd iels te komen vertellen voor de ziekenomroep ra dio Walcheren Zijn optreden zou de volgende dag plaatsgrijpen en het jongetje meldde zijn ouders op het betreffende tijd stip, dat-ie oom Harry wilde horen „O", sprak zijn moeder. „Maar die komt niet op de grote radio, hoor". „Dat geeft mets", sprak haar zoontje. „Dan doe ik die kleine van mij wel TERNEUZEN - „Het komt allemaal voort uit jaloezie. Ik houd al vijftien jaar kostgangers en er zijn nog nooit moeilijkheden of klachten geweest. En dan zegt zo'n raadslid eventjes dat het hier een tweede Dijkstraat dreigt te worden. Dat is een beledi ging". Mevrouw Prudentia van Zwaal- Dooms: 'Jaloezie' Mevrouw Prudentia van Zwaal- Dooms uit Terneuzen laat licht ver bijsterd het ochtendblad zakken, dat haar vrijdagmorgen meldde hoe boze buren een vergadering van de raads commissie voor openbare werken binnentrokken om te protesteren tegen de hinder van haar pension voor buitenlandse werknemers. Lawaai in de nachtelijke uren, gasten die gangetjes tussen de huizen bevui len. de keurige, stille Beatrixstraatis, het meer dan zat, lieten de bewoners rumoerig weten,- Wethouder van openbare werken drs, R. C. E. Barbé maande veron truste raadsleden van SGP. PvdA en PPR/D'66 tot kalmte. Een onderzoek van openbare werken wees uit. dat de slaapplaatsen in het omstreden pen sion er Iris en ordentelijk uitzagen. Momenteel ligt het advies van de dienst bij de politie. De wethouder voelde niets voor overhaast optre den. maar veel meer voor de sugges tie van het PPR-raadslid Magermans om de stichting buitenlandse werk nemers in te schakelen. Overigens verwees hij de kwestie door naar zijn collega van sociale zaken „Van Barbé moeten we 't niet hebben, dat is me wel duidelijk", zei een forse buurtbewoonster, voor ze de raads commissie de rug toekeerde. „Maar gelukkig zijn 't niet allemaal Barbé's. In huize Van Zwaai strijden de och tend na de rel verslagenheid en woede om de voorrang. Woede over het PvdA-raadslid Hamelink, dat de Beatrixstraat in eén adem aan de enigszins Rosse Dijkstraat koppelde, verslagenheid over de als 'achter baks' ervaren actie van de buurt. De pensionhoudster; „Dan lees je. datik drie huizen vol buitenlanders zou hebben. Dat ishelemaal nietwaar. Ik woon zelf op nummer 27. Daar zit geen kostganger. Op nummer 29 kunnen er maximaal 10 slapen en op nummer 31dat ik pas heb gekocht, 8. Momenteel logeert er welgeteld één Joegoslaaf, die bij Dow werkt. Ik be grijp werkelijk niet wat de mensen te zeggen hebben". Vijftien jaar Mevrouw Van Zwaai, een weduwe, ging in '61 gemeubileerd verhuren, nadat ze vooraf toestemming had gevraagd aan de gemeente. Onder dc gasten die voor korte of langere tijd bij haar logeerden waren Joegosla- ven, Belgen, Duitsers en Turken, voor liet merendeel personeel dat betrokken was bij uitbreidingen van Dow. Ook Nederlandse gasten wisten de Beatrixstraat te vinden. Prudentia van Zwaai; „Aanvankelijk kookte ik ook voor die mensen, dat doe ik nu niet meer. Maar we houden de boel natuurlijk wel in de gaten. Er mogen geen vrouwen op de kamers komen en als het erg laat of rumoerig wordt zeg ik er wat van. Ik had hier een Joegoslaaf, een doodgoeie jon gen. met gezinsproblemen. Ja. die jongen dronk teveel en dan kotste hij de boel onder. Die heb ik op een be paald moment voor de keus gesteld: of je houdt op met teveel drinken of je moet weg. Toen het de keer daarop weer mis was moest>ie weg. Ja, sorry hoor; dat kan ik hier niethebben. Als het laat wordt zeg ik wel eens; hup, en nu allemaal naar boven, anders draai ik de stop d'r uit. Ze mogen op de kamers ook met roken. Hoe laat ze thuiskomen? Nou ja. ze hebben een sleutel Hun werktijden wisselen nogal. Ze kunnen dan altijd zelf in huis" Heldere kaniers Ze gaat voor op een kleine excursie door de panden 29 en 31. Op de bene denverdieping makkelijke stoelen, een tv-toestel en een eethoek. Boven heldere slaapkamertjes met steeds vier bedden. Er ligt nergens rommel. In het huis op 29 zijn twee douches, in dat op 31 één. „Ik wil niet dat ze affiches van blote vrouwen op de muren plakken", zegt de pensio nhoudster als we in één van de bo venkamertjes staan. „Een voetba lelftal kan wel. Dat heb ik in de huiskamer opgehangen". Ze vertelt pas 10 Joegoslaven te zijn kwijtgeraakt. Ze moesten weg omdat er problemen waren met papieren en belastingschuld, Turken heeft ze lie ver'niet, „'t Zijn beste mensen hoor, begrijp me wel. Maar ik heb een groepje gehad en die vond ik nogal rumoerig". Prudentia van Zwaai en de kleine oorlog van de buurt; het blijft een verhaal vol vraagtekens. „Ik denk dathetjaloezie is. En misschien heeft het wel te maken met het feit dat een buurvrouw die vroeger bij me werkte wegmoest. Je mag het eigenlijk niet zeggen, maar tochMet de buren heb ik nooit echt ruzie gehad. De po litie? Nou ja, die kwam wel eens langs als het met kerst of oud en nieuw wat rumoerig was. Dan vroegen ze de jongens het wat kalmer aan te doen, En dan zegt zo'n meneer Hamelink in die vergadering dat de politie wel langsrijdt maar nooit stopt. Nee, al licht niet; waarvoor zouden ze? Er gebeurt hier niks bijzonders. Over igens vind ik het jammer dat ik niks van die commissievergadering wist. Eén van de slaapkamers in het pen sion aan de Beatrixstraat Milieu-inspectie bereidt beroep voor in zaak NSM-afval TERNEUZEN - Milieu-inspecteur dr. A. Adriaanse bereidt momenteel een berope bij de kroon voor tegen de wei gering van b. en w. van Terneuzen om de gemeentelijke stortplaats in de Bon tepolder te sluiten. Zoals bekend, staat de milieu-inspectie op het standpunt dat de gemeente op deze belt, waar zo'n 5600 m3 arseen- en loodhoudend afval van de NSM is opge slagen, de hinderwetvoorwaarden op meerdere punten overtreedt. De heer Adriaanse verwacht de beroep sprocedure binnen niet al te lange tijd 'rond' te hebben. B. en w. van Terneuzen hebben de raadsleden inmiddels de notitie van ge deputeerde staten over de problemen met het NSM-afval doen toekomen. Het stuk werd 30 september behandeld in een vergadering van de provinciale commissie voor milieuzaken. In de notitie wordt een uitvoerig beeld geschetst van de voorgeschiedenis van de moeilijkheden, terwijl ook de meet resultaten zijn opgenomen. MIDDELBURG - De Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland hebben over 1975 een verlies geleden van ruim ƒ20,9 miljoen. Dat blijkt uit de jaar stukken van de dienst. Aan de Zeeuwse staten wordt voorgesteld deze jaar-, stukken vast te stellen. Jongen betrapt bij lichten van kas van gokautomaat HAAMSTEDE - Bij een poging de Kas van een gokautomaat in Haamstede te lichten is M. A. M. van S. uit Eindhoven betrapt en in hechtenis genomen. Het voorval gebeurde toen de jongen in cafetaria 'De graaf van Haamstede' sa men met drie vrienden, aan de auto maat aan het spelen waren. Drie ston den te gokken en Van S. was aan de ach terkant met een schroevedraaier bezig de kas er uit te halen. Dit lukte hem wel, maar hij werd hierbij betrapt. De drie anderen vluchtten. De buit, die bij hem werd aangetroffen was 22.75.1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2