exclusief wonen in k gravenpolder De mensen van de Amro Bank maken't u zo makkelijk mogelijk. VEILINGEN amro bank 13 adverteren Verkoping te Poortvliet VEILING TE WESTKAPELLE Woonhuis en bouwland Wemeldinge Veiling Hofstede Kapelle VEILING WONING TE KOUDEKERKE ZATERDAG 16 OKTOBER 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Bos Sr. stopt vóór z'n 65ste. 'ziB20. IKHEB WE£)£\ 304a kRANTBV SE2£»2G,D. weer Wess vyAr se. ;Nt£ WEKeuDTEKOOP IS J je weet niet half wat de krant voor oplossing brengt. Notaris mr. W. Loof, teTho- len (tel. 01660-2254) is voor nemens ten verzoeke van zijn opdrachtgever krach tens art. 1223 B.W, op dins dag 26 oktober 1976 des namiddags om 2.30 uur in dezaalvanhetcafé "De Tol' van mejuffrouw De Jonge aan de Stoofstraat 27 te Poortvliet in het openbaar te verkopen: WOONHUIS met schuurtje, erf en tuin, te Poortvliet, Onder de Zeedijk 6, sectie 0 nummer 243 groot 3.07 are. Te aanvaarden bij betaling koopsom. Nadere inlich tingen ten kantore van no taris mr. W. Loof te Tholen. Hoogstraat 15. Te bezichtigen: maandag 25 oktober 1976 's middags van 3 tot 4 uur.' Notaris Van den Briel te Middelburg zal op zaterdag 30 oktober 1976 om 1.30 uur in het 'Koffiehuis' aan de Markt te Westkapelle tv.v. de heer P. Lous. publiek bij opbod verkopen: Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan de Noord straat 39, groot 1.49 are. Ontruimd te aanvaarden. Zakelijke lasten 69,62 p.j. Bezichtiging: 23 oktober van 10-12 en 14-16 uur en 30 oktober van 10-12 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris, Londen- sekaai 35, teL 01180-25456. Notaris J C. Kram te Kapelle is voornemens om op donderdag 28 oktober a.s. 's morgens om 11.00 uur in het dorpshuis te Wemeldinge tv.v. de erven mevr. J. Hamelink-Wabeke publiek te verkopen: 1. Het woonhuis aan de Zuidelijke Achterweg 59. groot 3.07 are. Od gebruik te aanvaarden na betaling. Be zichtiging: zaterdag 16 en 23 okt. telkens van 2-4 uur en woensdag 20 okt. van 7-8 uur. 2. Een perceel bouwland aan de Zwaakseweg, kada straal bekend gemeente Wemeldinge sectie C num mers 243 en 2597, tezamen groot 0.76.75 ha. Het per ceel is gelegen in de Ruilverkaveling Kapelle- Wemeldinge en heeft een inbrengwaarde van 7.290,- (is plm. 9.400.- per ha.) met een verrekenpost van 400,- voor stobben. Na betaling vrij van pacht te aanvaarden roven oogst 1976. Nadere inlichtingen ten kantore van de notaris. Tel. 01102-1227 of 1202. De tegen donderdag 4 november a.s. t.v.v. de heer Z. M. de Groene aangekondigde veiling van de hofstede Heijdijke met bouw- en weilanden in to taal groot 28.02.07 ha is wegens omstandigheden uitgesteld tot vrijdag 26 november a.s. Nadere mededelingen volgen. J. C. Kram notaris. Notaris VAN DEN BRIEL te Middelburg zal op vrijdag 29 OKTOBER 1976 des n.m. om 2 uur in Café-Hotel 'Dorpszicht' Dorpsplein 6 te Koudekerke, t.v.v. de erven mw. P. Marijs-Lampert, publiek bij opbod te verkopen: Het woonhuis met schuurtje en tuin a.d. Middelburgse straat 20, groot 1.65 are. ONTRUIMD TE AANVAARDEN bij de betaling. Zake lijke lasten 104,28 p.j. Bezichtiging 22 okt. van 10-12 en 2-4 u. en 29 okt. van 10-12 uur, OP VERTOON VAN EEN TOEGANGSBE WIJS, verkrijgbaar ten kantore van de notaris, Londen- sekaai 35. tel. 01180-25456, alwaar ook nadere inlichtin gen verkrijgbaar zijn. Dat kapitaal daarvan komt op papier tot uitkering als ik 65 ben. Maar door die lijfrentebasis worden 't periodieke uitkeringen, zolang ik leef. Bovendien krijg ik natuurlijk AOW. En wat de jaren daarvoor betreft, m'n accountant was 't er mee eens dat ik nu al begin om geld uit de zaak te halen en om dat vast te leggen, voor de jaren vanaf m'n 58ste pr'fppnjrr' "gg dus." Wil hij ook I 1t |j vertellen hoe precies? HBlflk v- HI „Best wel. Ik ben met de directeur van de Amro hier gaan praten. /jjjj Dat was erg nuttig, ik ben Zoon 'leddpi sergeant. door hem echt weer de bomen in 't bos gaan zien. En toen zijn we eigenlijk op drie beslissingen uitgekomen. Allereerst gaat het spaargeld dat ik nu heb op een vaste looptijd spaarrekening. Da's voor 6 jaar en 't geeft 9Vi rente. Daarnaast gaat er elke maand een flink bedrag op een aandelen- beleggingsrekening. Met 'n beetje geluk is dat over 12 jaar een leuk kapitaaltje." We begrijpen 't, maar hij had 't over 3 beslissingen? „O ja, en 't derde punt is dat ik over een jaar of wat spaarbilietten ga kopen. En dan kien ik 't zo uit dat ik de rente daarvan krijg als ik niet meer werk, da's gunstig voor de belastingen." Het is zonneklaar dat onze gespreks partner zich uitgebreid in de materie heeft verdiept. „We hebben d'r lang over gesproken, m'n vrouw, m'n zoon en ik, Bs, maar we denken 't zo best te kunnen klaren. D'r zijn per slot nog zo ontzet tend veel aardige dingen te doen in 't leven." Wikken en Wegen' Titel van Amro pocket a f 1,50. Samengesteld voor 'n ieder die zo verstandig mogelijk wil omspringen met 't geld dat hij kan overhouden. „Denkt u dat deze ook stopt vóór z 'n 65ste: MAKELAARS MAATSCHAP PO LETZER VENTEVOGEL Ufl Badhuisstraat 95 Vllsslngen Postbus 151 Tel. 01184 JA 4 61 Geeft daar een reeks moge lijkheden voor. Van spaarreke ningen t/m aandelen. Van on roerend goed t/m goud. Nie mand anders dan uzelf kan daar een weloverwogen keus uit maken. De mensen van de Amro kunnen u alleen wegwijs maken. Door voor- en nadelen syste matisch af te wegen. Door naar waardevastheid te kijken, naar de fiscale kant, naar opneem baarheid, in hoeverre je er ver stand van moet hebben etc. Wikken en Wegen' helpt u daarbij. Ook doordat u aan de hand van 'n vaste rij uitgangs punten de diverse mogelijkhe den zinnig kunt vergelijken. Waardoor u gemotiveerd een be leggingsbeslissing kunt nemen. Gemengde verzekering Naast de gewone risicoverze kering (éénmalige uitkering aan nabestaanden bij overlijden), bestaan er ook zogenaamde ge mengde verzekeringen. Die ver zekeren u van 'n éénmalige uit kering op 'n bepaalde leeftijd. En als u vóór die tijd over lijdt, krijgen uw nabestaanden het. Een deel van de premie is voor risicodekking, 'n ander deel is 't spaardeel. De uitkering wordt niet fiscaal belast, maar de premie is ook niet aftrekbaar. Een variant hierop is: gemengde verzekering met lijfrente-clausu le. Die geeft geen éénmalige, maar periodieke uitkeringen (bijv. per kwartaal). Op de einddatum van de ver zekering wordt uw verzekerde kapitaal als het ware omgezet in 'n lijfrente. Het voordeel is voor al van fiscale aard. Want de pre mie die u nu betaalt (max. f 7.500,- per jaar), mag van het inkomen worden afgetrokken. Weliswaar worden later de uitkeringen belast, maar uw in komen is dan waarschijnlijk veel lager dan nu. Vaste looptijd spaarrekening Spaarrekening met een be leggingskarakter. Voor iedereen die meent een deel van zijn financiële reserve voor langere tijd niet nodig te hebben. Door dat geld vast te zetten voor een periode van 2 tot 6 jaar profiteert men van extra hoge rente. 2 jaar 7i%* 5 jaar 9j%" 3 jaar 8|"ó* 6 jaar 9&%* 4 jaar 9 'V>* Die rente wordt lx per jaar uitgekeerd. Het rentepercentage van deze rekening kan tijdens de looptijd met veranderen. Als u nu dus f 1.000,- inlegt voor zes jaar, dan blijft die rente 6 jaar lang 9k%. Huidige rentepercentages. VOLKS7U/NHUI33E VAN CsEPEVSlONEEROE ZEEKAPITEIN Amro Aandelen- '66—6 rekening APF Gebaseerd op het Amro- Pierson Fund, 'n beleggings fonds dat z'n beleggingen - en dus z'n risico's en winstkansen - internationaal spreidt over aan delen in 'n zeer groot aantal on dernemingen. Iedereen kan daaraan mee doen, want deskundigen zoeken uit waarin het best belegd kan worden en nemen u ook 't verde re beheer volledig uit handen. Een praktijkvoorbeeld: u opent een Amro Aandelen-beleggings rekening. Daarop kan elk bedrag boven de f 50,- worden ingelegd (en worden opgenomen). Ver volgens zet de Amro dat gestorte geld om in „participaties" in het Amro-Pierson Fund. Na elke storting ontvangt u 'n rekeningafschrift thuis, waar door u overzicht houdt in uw persoonlijke stand van zaken. (Net als met een spaarrekening.) De waarde staat er eveneens op. Die is trouwens ook op de beurs- pagina van elke krant te vinden. En zodra u dat wenst, kunt u uw participaties geheel of gedeelte lijk weer door de Amro van de hand laten doen tegen de dan geldende koers. N.B. Een zelfde systeem wordt gebruikt bij de Amro Obligatie-beleggingsrekening. /3007 VAN £?EPHA/S10NE£R£>e C,E2AC-,\JOERPER Amro Spaarbiljet Aan toonder, dus ook door b.v. uw familieléden verzilver baar. Looptijd is twee of vijf jaar. U koopt een spaarbiljet voor zeg f 650,- en over 5 jaar is datzelfde spaarbiljet f 1.000,- waard. Rente op rente van 9% per jaar zorgt daarvoor. (Rente percentage vast gedurende de looptijd.) Zeer geschikt voor wie naast een snel opneembare reserve ook nog extra geld heeft om een paar jaar zonder risico vast te zetten. Ook kan het van belang zijn, dat de rente-inkomsten worden uitgesteld. Dit in verband met de belasting. Indeling: woonkamer, hall, keuken, badkamer met ligbad (afzonderlijke douche), drie slaapkamers, (bungalow type lil) en vier slaapkamers (bungalow type IV). Centrale verwarming aanwezig. Grote garage. Grondopper- vlakte vanaf 578 m2. Koopsom: vanaf 242.000,— v.o.n., excl. notariskos- ten. „Maar dan heb ik 't liefst dat u maandagmorgen komt, dan is de winkel nog dicht. En bij voorkeur om 'n uur of elf, kan ik eerst nog wat aan m'n boekhouding doen Aldus de telefonische reactie van A.W.M. Bos (46), oprichter-eigenaar van Sporthuis Bos. We staan dan ook klokslag elf op de stoep. De heer Bos leidt ons naar het kantoortje achter de winkel („Het is wat krap hier, sorry hoor.") en we steken van wal door nogmaals uit te leggen waarom we juist hèm zo graag als hoofdpersoon willen hebben voor een Amro Bank- advertentie over het begrip „bezits vorming". „Ik snap 't, het is natuurlijk een goed illustratief voorbeeld als een man er op z'n 46ste jaar werk van maakt om op pak weg z'n 58ste met pensioen te kunnen gaan." Dat is inderdaad de spijker op de kop. „Bovendien ben ik zo verstandig geweest om me eerst via jullie pocket Wikken en Wegen' te oriënteren," vult hij lachend aan. Amro pocketvso. „Maar om bij 't begin te beginnen: ik heb een goed lopende zaak opgebouwd, gewoon door keihard te werken. Nu heb ik 't geluk dat mijn zoon Ted me wil opvolgen. Hij zit momenteel in dienst. Als-ie d'r uitkomt is-ie 23. Hij wil dan een paar jaar ergens als vertegenwoordiger of inkoper ervaring opdoen, dus zeg dat hij op z'n zes-, zeven-en-twintigste officieel bij mij in de zaak komt. Nou, als we dan zo'n jaartje of zeven samenwerken, dan vind ik 't welletjes, dan wil ik er wel uitstappen." Een snelle berekening leert ons dat Bos senior dan inderdaad ongeveer 58 jaar oud is. Maar we zijn natuurlijk met name benieuwd hoe hij 't financieel denkt te realiseren. „Zal ik jullie uitleggen. Kijk, ik heb destijds een gemengde verzekering afgesloten, op lijfrentebasis. A. IV. AI. Bosnog ontzettend veel aardige dingen te doen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13