Middenvelder Tonnie Buijs is opnieuw geveld door een blessure f^^EUWSCH-VLAANDEREN SPORTHAL- VA RIA Inspannende duels in top van het zondagvoetba! RIA-HOOFDPLAAT WORDT TOPDUEL VIERDE KLAS Sluis-Nieuwland interessant duel in de vierde klasse zaterdag Hoofdplaat niet geheel zonder angst KOEWACHTSPELER ONDERGING MENISCUSOPERATIE VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 KOEWACHT HEEFT GEBREK AAN ZELFVERTROUWEN KOEWACHT - In de Ronde van Frankrijk is liet gebruikelijk dat er dagelijks een prijs wordt uitgekeerd voor de ongelukkigste renner. Een traditie die in de voetbalwereld nog niet in zwang is. Was dit wel het ge val, dan zou Tonnie Buijs uit Koe wacht daarvoor ongetwijfeld in aanmerking komen. De talentrijke middelvelder zit zich weer al veer tien dagen thuis te verbijten. Trainen en voetballen zijn er mo menteel nog niet bij, al heeft hij goede hoop dat hij er zondag in de uitwedstrijd tegen Meto weer bij zal zijn. Een verrekening van een rug- spier weerhoudt hem ervan om te trainen en te voetballen. Maai- deze spierblessure is niet de bron van ellende in de voetballoop baan van Tonnie Buijs. Vorig jaar november ging hij in de thuiswed strijd tegen Hoofdplaat door zijn lin kerknie. Hij probeerde het nog een aantal weken, maar uiteindelijk moest er toch een meniscusoperatie aan te pas komen. Die operatie ge- Tonnie Buys. beurde pas in maart van dit jar waar door het voetbalseizoen voor Tonnie Buijs wel snel ten einde was. Door die knieoperatie miste Tonnie Buys wel het kampioenschap van Koewacht in de vierde klasse. Bij de start van de nieuwe voetalcompetitie stond Ton nie Buijs te trappelen van ongeduld om te kunnen beginnen. In een vriendschappelijke wedstrijd tegen Axel kreeg hij van trainerLevien Die- leman een kwartier de kans om zich waar te maken, een week later speelde hij tegen RIA W een volle dige wedstrijd en ook in de eerste competitiewedstrijden stond Tonnie Buijs in de basisopstelling bij Koe wacht Tonnie Buijs: „Om dat te kunnen be reiken heb ik veel moeten trainen. Ik heb veel voor mezelf getraind, vooral veel looptraining. Ik was in de pe riode dat ik niets kon doen een kilo of vier aangekomen en die moesten er eerst at Het ging Iedere week een stukje beter, maar dan moetje weer afhaken. Omdat voetballen alles voor mij betekend is dit een gewel dige afknapper. Ik hoop dan ook zo snel mogelijk weer aan de slag te kunnen". Een meniscusoperatie is in huize Buijs de gewoonste zaak van de we reld geworden. Het lijkt veel meer op een familiekwaal omdat eerder al Ivo Buijs en nu ook Andrë Buijs zijn geopereerd aan een voetbalknie. Voor Ivo Buijs had dat zelfs ver gaande gevolgen omdat hij later door dokter Strikwerda definitief werd afgekeurd voor voetballen. Tonny Buijs: „Ik weet niet hoe het komt, maar we sukkelen er allemaal mee. Mijn vader heeft tot zijn 33ste jaar gevoetbald zonder iets te man keren". Over zijn eigen knie heeft Tonny Buijs zijn twijfels. Hij is er nog niet van overtuigd dat de knie het zal houden. „Ik heb", zo vertelt hij, „Nog altijd een beetje pijn en bepaalde oe feningen op de training kan ik hele maal niet doen. Onder de wedstrijd valt het wel mee, maar de angst is er nog altijd dat hij niet zal houden". Die angst wordt dan ook nog in de hand gewerkt door de verklaring van dokter Steenhuis dat het raadzamer zou zijn een andere sport dan voet ballen te kiezen. Tonny Buijs: „Hij heeft met niet afgekeurd, maar het is natuurlijk wel een bewijs dathetniet zo goed is met mijn knie. Met name mijn kniebanden zijn erg zwak". Het is-Qvèrigens niet de eerste keer dat Tonny Buijs is behandeld aan zijn knie. Een jaar of vier geleden knap ten de buitenbanden van zijn lin kerknie en liep hij lange tijd in het gips en kon hij een jaar lang niet voetballen Ellende genoeg dus voor Tonnie Buijs. Spelmaker «ÜR De ellende van Tonnie Buijs wordt ook zorgwekkend bekeken door trainer Levien Dieleman. De in Koewacht op handen gedragen oe- fenmeester zou niets liever zien dan dat Tonie Buijs er iedere week bij is en dat hij zich zal ontpoppen als de spelbepaler op het middenveld. Die leman: „Hij heeft de capacitei ten om een spelbepaler te zijn. Daarbij komt dat hij in Koewacht geweldig gezien is. Maar hij mist een beetje de flair en de durf om deze taak naar hem toe te trekken". Als we Tonnie Buijs met de uitlating van zijn trainer confronteren blijkt dat er tussen hun tweeën al heel wat isafgepraatoverde taakverdeling op het middenveld. „Ik weet", zo rea geert Tonnie Buijs, „dat hij van mij een spelbepaler wil maken, dat heeft hij al dikwijls genoeg gezegd. Maar ik weet niet of ik daarvoor de man ben. Met Tonnie Hendrikse en Eddie Bauwens heeft Koewacht al uitste kende krachten op het middenveld. Daarbij komt dat ik nog altijd een beetje voorzichtig ben vanwege die knie. Ik ben er een beetje te angstig van. Ik durf het niet aan". Handhaven Het gebrek aan zelfvertrouwen bij Tonnie Buijs is typerend voor het Koewacht van dit moment. De ploeg speelt momenteel zeer krampachtig en lijkt reeds bij voorbaat geïmpo neerd door tegenstanders. Niet verwonderlijk als men bedenkt dat Koewacht nog nooit zo hoog heeft gespeeld als op dit moment Lang zaam maar zeker komt het zelfver trouwen terug. Tonnie Buijs is er van overtuigd dat Koewacht zich zal handhaven in de derde klasse. „De sfeer binnen de ploeg is uitste kend, er wordt op de trainingen kei hard gewerkt. Ik geloof dat dit toch succes zal gaan opleveren, Ondanks de wat mindere prestaties, de tegenvallende start is de sfeer uit stekend. Trouwens daar zorgt Le vien wel voor. Wie niet naar hem wil luisteren kan wel opstappen", aldus Tonnie Buijs. Cbiel Harte 'De Sluisse Rakkers' bezoekt Heimbach (D) SLUIS - Het jongerenkoor 'De Sluisse Rakkers' uit Sluis brengt op 30 en 31 oktober een bezoek aan de zusterge- meente Heimbach in Duitsland. Daar wordt 's zondagsavonds de eucha ristieviering verzorgd, ook geven ze zondag een concert in het Kurpark te Heimbach. Hiervoor is een geheel nieuw repertoire ingestudeerd. Verder bren gen ze een bezoek aan de omgeving van hetstadje. Het koor wordt begeleid door een combo bestaande uit W. Lecluyse, B. de Bruine, C. Ultee en M. Bukkens- Van de Vijver. Het geheel staat onder leiding van de heer J. Roosse uit Brugge. Blessure Jan Jonkman zet ploeg voor problemen WESTDORPE - HOOFDPLAAT - Niet helemaal zonder angst gaat Hoofdplaat zondag de zeer zware uitwedstrijd tegen het VVestdorpse Ria tegemoet. Op dit moment is het nog altijd twijfelach tig of Jan Jonkman zondag zal spelen. De Hoofdplaat-spits moest zondag twintig minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Biervliet geblesseerd het veld verlaten. Hoe belangrijk de aanwezigheid van Jan Jonkman in de frontlinie van Hoofdplaat welisliebben de vijf voorbije competitiewedstrijden overduidelijk aangetoond. Hij is tot nu toe een doorlopend gevaar geweest voor iedere verdediging en ze ker als Hoofdplaat de kans krijgt om op de counter te spelen is hij levensgevaar lijk. Jonkman passeert erg gemakkelijk een mannetje en alleen voor de keepr blijft hij ijzig kalm door de bal meestal met een klein tikje in het doel te schui ven. Het is dan ook begrijpelijk dat Hoofd plaattrainer George de Backer wat zor gelijk doet over de eventuele absentie van zijn topscorer. „Jan Jonkman heeft in de eerste wedstrijden uitstekend ge speeld, alle verdedigingen beginnen schrik van hem te krijgen en dat zegt voldoende over zijn capaciteiten. Voor ons zou het een strop zijn als hij zondag nietzouspelen Maardatzegtnietdater zonder Jan Jonkman geen mogelijkhe den od ccn goed resultaat zouden zijn. Heel de ploeg draait lekker en iedereen is bereid om er keihard voor te knok ken", aldus George de Backer. De Hoofdplaattrainer koestert nog geen. illusies omtrent een eventueel kam pioenschap: „Daarvoor is het nog te vroeg", zegt hij maar hij wil toch wel met Hoofdplaat in de top van de ranglijst blijven. Vorigj aar hebben we lang in de onderste regionen vertoefd. Voornaam ste oorzaken waren toen wel het vertrek van Jan Rietdijk naar Temeuzen en het feit dat Jan Jonkman weken aan de kant is moeten blijven wegens ziekte. Toen hij er eenmaal weer bij was. slaag den we er in om ons veilig te spelen. Daarom mik ik toch wel op een plaats bij de eerste vijf', aldus George de Backer. Het duel tussen Ria en Hoofdplaat be looft op het knusse sportpark in West- dorpe in ieder geval een attractief duel te worden. Het ongeslagen Hoofdplaat staat drie punten voor op het eveneens zeer sterk gestarte Ria. De formatie van trainer Willy Kramers speelt zeker op eigen veld dikwijls beresterk en dat zou ook zondag wel eens het geval kun- nene zijn. Willy Kramers wil zondag in ieder geval beide punten pakken. „Waarom ook niet", zegt hij. „We zijn goed gestart en als we nog een beetje mee wallen doen dan zullen we zondag wel verplicht zijn om te winnen." Hoewel het alweer twee jaar geleden is speelt bij de thuisclub ook het feit, dat Hoofdplaat één van de twee ploegen was die aan het eind van het seizoen 74/75 van promotie naar de vierde klasse af hield. In dat seizoen ging de Westdorpse formatie formidabel van start maar klapte in de tweede competitiehelft vol ledig in elkaar. Maar dat men rijp was voor de vierde klasse kwam het jaar daarop tot uiting en momenteel neemt men zelfs een plaatsin de sub-top van de vierde klasse. „Ik geloof wel", zo zegt Kramers „dat we ons kunnen handhaven. Als we ons in de middenmoot kunnen handhaven ben ik tevreden. Maar zolang we van boven mee kunnen doen is dat natuur lijk nog fijner, niet alleen voor ons, maar ook voor het publiek. Ik hoop dan ook dat het zondag een fijne wedstrijd wordt." OOSTBURG - In de zaalvoetbalcompe titie in Oostburg heeft Dhaenens/Ver- duyn op het nippertje gewonnen van Oktopus. Het werd 4-3. Trico Noble won ruim van Hofzicht Varkens met 5-1. Ook Diepvries haalde flink uit. Slachtoffer werd Van Looy/Groosman dat met 5-1 klop kreeg. De Rode Leeuw scoorde een keer tegen Rabobank II en dat was genoeg voor de volle winst. Rabobank I sloeg OBV met 5-0 rond de Pauls Music Center en De Smet BV deelden na twee keer twintig minuten de punten eerlijk (2-2). Steba scoorde twee keer zo veel als Eloy en won dik met3-6 Karibarl was beter dan het on volledig Leraren en won verdiend met 3-0, Alheo - De Sikkels bracht de eind stand 1-2 op het scorebord en Eloy leed voor de tweede keer binnen een week een nederlaag. De laatste keer was tegen Temboys I (3-0). Standen: A-poule: Trico Noble 3 3 0 0 6 Dhaenens/Verduyn 4 3 0 1 6 Peugeot 2 2 0 0 4 Hofcicht Varkens 3 2 0 1 4 Batselaere 110 0 2 Oktopus 3 10 2 2 Sporthal 2 0 0 2 0 Jansen Sport 2 0 0 2 0 Durlet 2 0 0 2 0 Riemens 2 0 0 2 0 B-poule: Eksakt 3 3 0 0 6 Rabobank I 3 3 0 0 6 Karibarl 4 3 0 1 6 Diepvries 3 2 0 1 4 Aers Olie 4 2 0 2 4 Veteranen 3 10 2 2 OBV 3 10 2 2 Leraren 2 0 0 2 0 Van Looy/Groosman 2 0 0 2 0 Administr.Pers. 3 0 0 3 0 C-poule: Temboys I 4 4 0 0 8 W Sasput 2 2 0 0 4 Steba 2 2 0 0 4 NMB-Blondeel 3 1113 Int, Transport Bron 2 10 12 Vooruit BV 10 12 Buitenlust 4 10 3 2 Eloy 4 10 3 2 La Porte d'Or 3 0 13 1 Trimclub 2 0 0 2 0 D-poule: De Rode Leeuw 3 3 0 0 6 Temboys II 3 2 115 Skandia Sauna 2 2 0 0 4 Pauls Music Center 4 12 14 De Sikkels 3 1113 In den Koning 4 112 3 De Smet BV 3 10 12 Rabobank II 3 0 12 1 PTT Oostburg 1 0 0 10 Alheo 2 0 0 2 0 Bedrijfsvolleybal INHAALPROGRAMMA KLAS 2B LIEP ONGUNSTIG AF VOOR AXEL In de eerste klas van de Temeuzense hedrijfsvollevhalcomnetitie voeren Promenade 1 en DOW1 de ranglijst aan. Promenade had weinig moeite om zich in die top te handhaven. Gemeente 1 was ondanks de aanwezigheid van top- speler Jan de Ruyter volslagen kans loos (3-0). DOW 1 had wat meer proble men met Roelofs. Het werd een uiterst spannend duel waarin DOW tenslotte de langste adem had (2-1). PSV1 rukt op naar de derde plaats na de 3-1 winst op Dees 1. Leraren 1-PZEM 1 wordt pas volgende week gespeeld. De stand in le klas: Promenade 1 3 3 0 0 6 9-0 Dow 1 3 3 0 0 6 8-1 PSV 1 3 2 0 1 4 5-5 Leraren 1 1 1 0 0 2 3-0 Roelofs 3 1 0 2 2 4-5 Gemeente 1 2 10 12 2-4 PZEM1 2 0 0 2 0 1-5 Dees 1 3 0 0 3 0 2-8 Promenade 2 2 0 0 2 0 0-6 In de tweede klas bleef PTT aan de lei ding. De 'bestellers' hadden echter hun handen vol aan het team van Braven- boer en Scheers. Na een spannend slot werden de punten gedeeld (2-2). Eenzelfde eindstand werd bereikt bij Douane-Leraren 2. Philips 1 leed een verrassende nederlaag tegen Belastin gen. De nog ongeslagen koplopers wer den met 3-0 cijfers naar huis gestuurd. DOW 2 haalde winst tegen Marechaus see (2-1) en B. en S. speelde later op de avond nog een wedstrijd tegen Leraren 2 die met 3-1 werd gewonnen. De stand: PTT B. en S. Philips 1 PSV 2 DUEL RIA- HOOFDPLAAT BESLISSEND TERNEUZEN - Het inhaalprogramma in de 2e klas B is voor de Zeeuws- Vlaamse clubs bijzonder ongunstig af gelopen. Een eerste nederlaag voor Axel kon moeilijk uitblijven en als dal in een uitwedstrijd tegen koploper Cluzona gebeurt kunnen we zelfs min ol meer spreken van een logische uitslag. Maar de nederlaag van Vlissingen is niet goed te praten. Op eigen veld tegen het zwakke BSC mag een serieuze kampioenskandidaat geen punt ver spelen. Bij Terneuzen blijft het trouwens ook sukkelen Hoewel er bij vlagen toch weer uitstekend gespeeld werd tegen RAC maar als de achterhoede eindelijk na drie wedstrijden de zaak weer eens dicht houdt faalt de aanvalslinie. Met die achterste lijn heeft Han van der Hooft deze week nogal wat problemen. Maarten van der Staal heeft last van een blessure aan de achillespees; Alex de Hulster is ook nietzeker en Eugene Lau- ret kan iedere dag een schorsing bin nenkrijgen. „Maar als het meezit zijn ze er zondag alle drie bij"zegt Han van der Hooft. „En dat zal nodig zijn want Be rkdijk is een pittige ploeg die vooral thuis erg goed speelt." Axel kan zondag ineens weer aanslui ting verkrijgen met de top in een rechtstreeks duel met leider Rood Wit. De Brabanders worden algemeen getipt als te kloppen ploeg maar ze zullen in ieder geval in Axel geen geschenken krijgen. Derde klas Vlamingen genoeg aan een gelijkspel. Steen-trainer Ruud Luteyn: „Zierikzee staat een punt voor op ons en als we gelijkspelen blijft dat zo. Ook dat zal echter niet meevallen want ik geloof wel dat Zierikzee sterker is geworden door de komst van trainer Olijhoek." Steen speelde dinsdagavond nog een oe fenpartij tegen RIA en won met 3-2. Frank de Regterdie nog steeds niet vol ledig hersteld is, speelde een halve wed strijd mee en Edwin Franckaert was ook niet volledig fit. Maar zondag hoopt Lu teyn toch weer op volle sterkte binnen de lijnen te kunnen komen. Bij HW is er na de uitstekende wed strijd tegen Goes toch weer een sprankje hoop op betere tijden. De formatie van Honoré Neefs had weinig moeite om Goes te overklassen maar eenmaal aan de zestienmeterlijn is HW opeens alle overtuiging kwijt. Jack de Booy is de man die voor de doelpunten moet zorgen want HW heeft niet een schutter rondlopen. Tegen Jong Ambon kan dat zondag gevaarlijk worden. Want als het meezit bij de Souburgers hebben ze heel wat minder moeite met scoren. Koewacht heeft nog steeds wat aanpassingsmoeilij khj edenTegen N S V zat er een eerste overwinning in maar dat kleine tikkeltje geluk ontbreekt. Zondag bij Koewacht wordt het onget wijfeld ook weer erg lastig. Topper Het topduel in de vierde klas H tussen RIA en Hoofdplaat zal zondag de be slissing brengen wie van deze clubs voorlopig met Breskens en Zeelandia om de leidersplaats gaat spelen. Breskens heeft het overigens zelf ook niet gemakkelijk want ook Hontenisse, zondag te gast bij Breskens, vecht voor een plaats in de kopgroep. Philippine kan de Zeeuwsvlamingen een handje toesteken door op eigen veld te winnen van Zeelandia. Dat zou tevens de eerste overwinning zijn voor Philippine. Biervliet komt gevaarlijk dicht bij de laatste plaats door een nederlaag bij RCS. In die onderste regionen gaat het tussen Clinge, Domburg en Biervliet, Clinge heeft ook zondag weinig kans op een goed resultaat bij Vogelwaarde. Guust Voet van Vogelwaarde is opti mistisch: „Ik reken op een kleine over winning. Het is een belangrijke wed strijd met het oog op de laatste plaat sen Maar Clinge zal er wel alles aan doen om daar weg te geraken. Ik zie ze trouwens toch terugkomen alleen hoop ik dat het niet tegen ons is." Prog noses Zondagvoetbal KNVB: res. le klas: Wilhelmina 2-Temeuzen 2 (3); res. 2e klas B: Axel 2-Intemos 2 (1): res. 3e klas D: Temeuzen 3-Hontenisse 2 (1), HW 2-Middelburg 3(1). Afdelingsvoetbal zondagcompetitie: le klas Schoondijke-Hulsterloo (1), Lewed. Boys 1-SDO 1 (2), Sluiskil 1-Robur 1 (3). Graauw-Aardenburg (2), Corn. Boys-Patrijzen (1); res. le klas: HW 3-Jong Ambon 2 (3), Zierikzee 2-Clinge 2(2); Breskens 2-Vogelwaarde 2 Znnlnnpthn I (3); Corn. Boys 2-Axel 3(2); 2e klas A: ^ULVOeiuai Oostburg 1-Philippine 2(1), Hoofdplaat 2-Schoondijke 2(1), Biervliet 2-Hansw. Boys 1(2), Oostburg 2-IJzendijke 1(2), Aardenburg 2-Terhole 1 (2), Steen 2-Breskens 3(1). 3e klas A: Axel 5-HW 4 (1), Hontenisse 4-Clinge 3 (2). SDO 2-Terhole 2(1), Terneuzen 6-Vogelwaarde 4(2). Graauw 3-Temeuzen 7 (2), Hulsterloo 2-Steen 2 Leraren 2 4 1 1 2 3 7-7 Douane 3 0 12 13-8 Marechaussee 2 0 0 2 0 1-5 Dees 2 2 0 0 2 0 0-6 In de derde klas is Gemeente 2 leider geworden. De leiders wonnen overigens vorige week ook met 2-1 van Rabo in tegenstelling tot de uitslag die vorige week in de krant stond. Gemeente 2 deed er bovendien dinsdagavond nog een overwinning bij (3-0 tegen De Hoop) en dat brengt de lijstaanvoerder op 6 punten. Daarna volgen Philips 2 en Rabo dat tegen concurrent AMRO met forse 3-0 cijfers uitpakte. Ter Schorre had weinig tegenstand van Promenade 3 (3-0) en PZEM 2 won met3-l van PSV 3. De stand is Gemeente 2 Philips 2 Rabo Ter Schorre PZEM 2 Promenade 3 De Hoop PSV 3 AMRO (2). 3e klas B: Terneuzen 4-Axel 4( 1Groede 1-Graauw 2(1). Koewacht 2-Corn. Boys Temeuzen 3(1), Hontenisse 3-RIA 2 (2), Vogel- Philips waarde 3-Sluiskil 2(1), IJzendijke Centr. Lab 2-Philippine 3(1), 3e klas C: IJzendijke CHU 3-Hoofdplaat 3(2), Corn. Boys 4-Groede PZEM 2 2(1), Terneuzen 5-Biervliet 3(1), Schoon- Atoom Boys dijke 3-Breskens 4(2), Sluiskil NSM 3-Aardenburg 3 (3). Van Hecke In de zaalvoetbalcompetitie nam Ter neuzen Veteranen maandagavond meer afstand van Philips omdat Philips tegen NSM niet verder kwam dan een 2-2 ge lijkspel. Temeuzen pakte tegen Atoom boys ouderwets uit met 9-1 cijfers. Cen traal Lab kwam tegen PZEM 2 ook al niet verder dan een 2-2 gelijkspel en daardoor kon CHD, dat zelf met 3-0 won van Van Hecke totop een punt naderen. De stand is: HOEK MOGELIJK WEER MET PIET DE KOEYER Trouwens als Sluis voeling wil houden met de top van de ranglijst dan zal er zaterdag moeten worden gewonnen. Al les bij elkaar wordt het zaterdag in ieder geval een pittig wedstrijdje. Heel wat minder is de start van Temeuzense Boys. Na twee wedstrijden heeft de ploeg van Wies Avermaete nog maar één punt. Het is een even groot aantal als de doelpunten die men m beide wed strijden gescoord heeft en dat wijst op weinig produktiviteit.in de voorste lijn waar het meeste gevaar nog altijd van Peter Simons schijnt te moeten komen. Zaterdag knjgt Temeuzense Boys Ka- pelle op bezoek en dat is tevens een mo gelijkheid om de punten in eigen huis te houden en zodoende wat verder van de rode lijn te geraken. zen. Na een matige start is Krabben- dijke zich aan het herstellen al was de overwinning bij Yerseke bepaald niet overtuigend. Koploper Zaamslag moet zaterdag in Breda de strijd aanbinden tegen hek- kesluiter PTT Breda Normaal ge sproken zou daar voor Zaamslag winst in moeten zitten, maar naar hetgeen het zaterdag tegen AZW liet zien zou een gelijkspel, 0-0, wel eens de uitslag kun nen zijn. De Bredase formatie heeft on getwijfeld moed geput uit het gelijke spel in en tegen Hoek. Tegen datzelfde Hoek bewees Zaamslag een week eerder dat het wel degelijk positief kan voet ballen. Hoek zit momenteel in dat hoekje waar de slagen vallen, Het startte de compe titie overtuigend meteen royale 3-0 zege bij Yerseke, maardaama ginghetzowel tegen Zaamslag als tegen Wit Zwart goed mis en zaterdag slaagde men er niet in om het zelfvertrouwen wat op te vijzelen. Tegen het tot dan toe puntloze PTT Breda kwam men op eigen veld niet verder dan 2-2. Gelukkig voor Hoek zijn de problemen met doelman Kees Pladdet opgelost, Na de wedstrijd tegen Zaamslag vertelde de zeer betrouwbare Hoek-doelman dat hij er een punt achter ging zetten. „Ilc zie het niet meer zitten", vertelde hij toen, „Ik erger me dood aan dat autoritaire gedoe van sommige scheidsrechters en daar dupeer ik dan de ploeg mee en dat wil ik niet". Tegen Wit Zwart bleef Kees Pladdet thuis. Vervanger Leen Diele man kreeg er maar liefst zes rond zijn oren. Dat was reden genoeg om nog eens met Kees Pladdet te gaan praten. „Ik ben blij", vertelde Ronnie Bouchaute, „dat Kees op zijn beslissing is terugge komen. Door niet meer te willen spelen dupeerde hij ons nog meer. Helaas maakte hij zaterdag een geweldige blunder". Mogelijk speelt zaterdag ook spits Piet de Koeyer weer. Als alles een beetje meezit tijdens de training van deze week, komt hij zaterdag weer in actie. „Dat scheelt natuurlijk wel een beetje, met Piet de Koeyer erbii heeft de ploeg Ronnie Bouchaute. TERNEUZEN - In de derde klasse van het zaterdagvoetbal gaat het Axelse AZW haar derde krachtmeting op een rij tegemoet. Na de thuiswedstrijd tegen het als zeer lastig gekwalifi ceerde Kloetinge en de uitwedstrijd tegen Zaamslag moet de Axelse forma tie zaterdag naar Krabbendijke. Gezien het spel van AZW in de twee voorgaande wedstrijden behoren de Axelaars tot de favorieten voor het kampioenschap. Krabbendijke miste vorig jaar net het kampioenschap door de beslissingswedstrijd tegen Dinte- loord te verliezen. Na vier wedstrijden heeft AZW een voorsprong van twee punten op Krabbendijke en bij een eventuele winst hoeft men voorlopig van Krabbendijke verder niets te vre- weer wat meer zelfvertrouwen", aldus RonnieBochaute Meteen overwinning op eigen veld tegen Smerdiek zou Hoek in ieder geval een eindje uit de zorgen helpen en bij winst zit er zelfs de moge lijkheid in dat Hoek zich opnieuw zal mengen in de strijd om een van de top- plaatsen. Vierde klasse In de vierde klasse is het duel tussen Sluis en Nieuwland bijzonder interes sant. Nieuwland is tot nu toe nog zon der puntenverlies maar dat zegt tegen een ploeg als Sluis totaal niets. De door Roel Kattouw getrainde formatie kan soms geweldig uit haar slof schieten en zeker op eigen veld speelt Sluis di kwijls ijzersterke wedstrijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41