,50 2, 1, SCHIETINGEN Nico van Leeuwen start klaverjascluh VAN STRIEN'S BAKKERIJ ONZE WEEKRECLAME: VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 Bowling Nico van Leeuwen TERN I'.l.'ZENSE BLOEMENKOOPMAN 'KLAVERJASSEN BIJ MIJ TROEF' CLINGE - Aan de schieting bij C Woe- maes te Clinge namen 39 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidt: eerste hogevogel: C Hageman. Clinge. tweede hogevogel: S. Schuddings. Nieuw- Namen. eerste zijvogel: R de Vos. Clin ge. tweede zijvogel. P. Reijns. Sinlr Jansteen. derde zij vogel. A. Vonck, Hulst, vierde zij vogel: E. de Vos, Clinge. eerste kal: R. de Vos. Clinge. tweede kal: P.de Baar. Graauw, derde kal: en vierde kal: R. de Vos. Clinge. De uitslag van de tweede wip luidt: eer ste hogevogel: P Verhagen. Hulst, tweede hogevogel: J. Hageman. Clinge. eerstezijvogcl- F. Kraan. Clinge. tweede zijvogel: P Verhagen. Hulst, derde zij vogel: P. Bleijenbergh, Clinge. vierde zijvogel: G. Beletter, Doel, eerste kal: J. van Overmeiren, Clinge, tweede kal: P. Reijns, SinlrJansteen. derde kal: L. de Koster, Clinge. vierde kal: A. Ongenae, Kapellebrug. KOEWACHT - Aan de bejaardenschie- ting bij 'De Oude Molen' te Koewacht namen 37 schutters deeL De uitslag luidt: hogevogel; A. Preenen. Hulst, eer ste zij vogel: R. de Smet, tweede zij vogel: J. Christiaensen. grootste aantal (4 stuks): R. Ongenae. allen van Koe wacht KLOOSTERZANDE - Aan de schieting bij J. de Waal te Kloosterzande namen 34 schutters deel. De uitslag luidt: ho gevogel: J. de Waal. Ossenisse. eerste zijvogel: J. de Waal, Ossenisse. tweede zyvogel: F. Aarsen. Kloosterzande. grootste aantal (4 stuks»: J. Verschue- ren, Kloosterzande KLOOSTERZANDE - Aan de eerste schieting bij J. de Waal te Klooster zande namen 47 schutters deel. De uit slag luidt: hogevogel L. Verschoten. Kloosterzande, eerste zijvogel: J. de Waal. Kloosterzande, tweede zijvogel: E. de Kort, Ossenisse. grootste aantal (4 stuks): A. van Gassen. Kloosterzande, extra vogel: P, van Gassen, Hulst. ZUIDDORPE - Aan de schieting bij A. de Block te Zuiddorpe namen 62 schut- ters deel. De uitslag luidt: hogevogel: R. Sterckx.Zelzate. eerste zij vogel: R de la Heijne, Zuiddorpe, tweede zijvogel: De Schepper. Koewacht, grootste aantal (6 stuks): R. Ongenhe. Koewacht, OP EERSTE AVONDEN 20 TOT 30 MAN VERWACHT TERNEUZEN - De Temeuzense bloe- menkoopman Nico van Leeuwen loopt al lang met plannen rond in Terneuzcn een klaverjasclub op te richten. Maar er was altijd een bepaalde angst: „Het wordt hier niet zo veel gespeeld als bij voorbeeld in Rotterdam of Amsterdam. Ik ben destijds hierheen gekomen en heb me aan moeten passen. Hier is het meestal bieden of zwikken en dat speel Ik ook al aardig mee. Maar klaverjas sen blijft me toch het moest boeien." Nico van Leeuwen heeft het zelf gepro pageerd in Terneuzen, Er was niet altijd animo voor maar soms kreeg hij een ploegje van vier bij elkaar en door toe te kijken waren er dan ook weer altijd mensen die er wat van opstaken Van Leeuwen: „Langzamerhand zijn ze hier in Temeuzen ook enthousiast gewor den. Dat komt ook omdat er veel Hol landers hierheen gekomen zijn, maar het lijkt me nu haalbaar om te beginnen met een klaveijasclub." Het klaverjassen verschilt in wezen niet zo erg veel van bieden. Het wordt ook met vier man gespeeld, iedereen krijgt acht kaarten en troefboer is de hoogste kaart. Tot zover loopt het aardig paral lel. Het belangrijkste verschil is dat er met andere kaarten troef wordt ge draaid en dat de roem pas op tafel be kend wordt. Nico van Leeuwen heeft er weinig moeite mee om het spel uit te leggen aan de liefhebber. Hij zegt: „We beginnen volgende week en iemand die het spel nog wil leren is uiteraard ook welkom. Klaverjassen is gauw genoeg geleerd, vooral als je kunt bieden." Hij verwacht ongeveer 20 tot30 man op de eerste avonden. ..Het moet natuurlijk van de grond komen. Niet ie dereen weet dat we ermee gaan begin nen en de meesten zullen eerst even de kat uit de boom kijken. Maar let maar op. als ze een keer geweestzijn blijven ze komen. Klaverjassen is in de randstad een bijzonder populair spel en als het hier eenmaal is geïntroduceerd komen de liefhebbers vanzelf opdagen." De klaverjasclub gaat maandag (18 ok tober) van start, in cafe La Belle Vue in Terneuzen. Belangstellenden kunnen zich op diezelfde avond aanmelden bij de heer Van Leeuwen. Vooraf kan dat ook in zijn bloemenkraam in de Noord- straatpromenade. Want. hoe druk Nico van Leeuwen het ook heeft met bloe men verkopen als er iemand over kla verjassen komt praten heeft hij altijd wel even tijd. Activiteiten Trefpunt AXEL - In het Trefpunt te Axel is de macramé-cursus weer van start gegaan. Liefhebbers kunnen er terecht op maandagavond. Speciaal voor de be jaarden is er op woensdagmorgen weer gelegenheid deel te nemen aan het zwemmen in het overdekte zwembad De Hon te te Temeuzen. 'De Pinnetjes' hield teerdag HENGSTDIJK - In café E. de Kort te Hengstdijk vond de jaarlijkse teerdag plaats van de gaaibollingverenigmg 'De Pinnetjes' De leden namen deel aan een diner, waarna de verschillende wed strijden van het afgelopen jaar werden besproken en de koningsbolling werd gehouden en was er een gezellig samen zijn. Vrouwenbond NKV houdt bijeenkomst CLINGE - Het bestuur van de NKV- vrouwenbeweging van de afdeling Clinge besloot op dinsdag 19 oktober een bijeenkomst te houden in het Clingse gemeenschapshuis 'Malper- tuus'. Tijdens deze bijeenkomst is er een demonstratie met en over behangpa pier. De bijeenkomst begint om hall acht. Vogelbeurs HULST - In café 'De Ster' te Hulst hield de Hulster vogelvereniging 'Vogel-- vreugd' een vogelbeurs, waaraan niet al leen de eigen leden, maar ook veel leden van andere vogelverenigingen uit Hulst en omgeving deelnamen. Er was een le vendige handel in allerlei soorten vo gels, zoals kwartels, kanaries, tropen, grote en kleine parkieren. Er werd be sloten onder ogen te zien om op een nog nader te bepalen datum in januari offe- bruari 1977 in 'De Ster' een gezamen lijke vogelbeurs te houden. Biljarten SINT- JANSTEEN - In café 'Den Ou den Arend' te Sint-Jansteen speelde de biljartclub 'Den Ouden Arend' tegen de biljartclub 'De Steense Carambole'. De uitslagen luidden: E. van Eck-F. van Eek 40-69, E. van Goethem - A. Valke 35-29: J. de Potter W vanBunder25-4; J. van Houten - E. de Beule 45-37; S. Jo- siassen - L. Vael 10-20, G. Boussen - J. der WEDUWE 35%56, J. van Kerckho- ven - A. d'Hooghe 30-56; W. van de Velde-P. Aerts 19-28. Er werd gespeeld volgens het tien-punten systeem. De eerste wedstrijd tussen beide clubs werd met 6 punten door 'Den Ouden Arend' gewonnen. Deze wedstrijd werd met 3 punten door 'Den Ouden Arend' verlo ren. In de eindklassering won dus "Den Ouden Arend' met 3 punten. HULST - Aan de schieting bij W. Blom- maert te Hulst namen 35 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel: A Verhoe ven, Kloosterzande, eerste zijvogel: P. van Goethem. Kloosterzande, tweede zijvogel: A. Luyckx, Sluiskil, grootste aantal (5 stuks): F. Vonck. Kapellebrug. BOSCHKAPELLE - Aan de schieting bij M. van Schaik te Boschakeplle na men 25 schutters deel De uitslag luidt: hogevogel: J. Louwers. Terhole. eerste zijvogel en tweede zijvogel: A. van Dijk, Vogelwaarde, grootste aantal (4 stuks): P. Strobbe, Lamswaarde, extra vogel: J. Louwers, Terhole. GRAAUW - Aan de schieting bij 'De Friezen' te Graauw namen 62 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luid de: eerste hogevogel: J. Vemimmen, Sint-Jansteen, tweede hogevogel: A Suy, Koewacht, eerste zijvogel: A. van Campen, Graauw. tweede zij vogel: F. de Deijckere, Axel; eerste kal: M. Tieleman Sint Gillis, tweede kal: Th. Praet, Nieuw-Namen. De uitslag van de tweede wip luidde: eerste hogevogel: P. Reijns, Sint- Jansteen tweede hogevogel, verloot, eerste zijvogel: H. Hoop. Kloosterzande. tweede zijvogel: A Vermeulen, Melsele, eerste kal: A. Bruggeman, Graauw. tweede kal: verloot. TERNEUZEN - Aan de schieting op de slaande wip bij 'De Westerschelde' te Temeuzen namen 92 schutters deeL De uitslag van de eerste wip, waaraan 16 kalkoenen als prijzen waren verbonden, luidde: eerste hogevogel: J. Rentmees ter, Kwadendamme. tweede hogevogel: P. van Assel. Zelzate. eerste zijvogel: E. Inghels, Koewacht, tweede zijvogel: H. Comelissen, Gilze-Rijen. eerste kal: G. Baert, Temeuzen. De uitslag van de tweede wip, waaraan 30 kippen als prij zen waren verbonden, luidde: eerste ho gevogel: Th. Inghels, Koewacht, tweede hogevogel: W. Voet, Heinkenszand, eer ste zijvogel: M. Haemers, Zuiddorpe, tweede zij vogel: F. Ducheine. Gilze Rijen, derde zijvogel: J. Hiel, Klooster zande. vierde zijvogel: niet afgeschoten, eerste kak A Baas. Zelzate, tweede kal: F. Kamoen, Westdorpe. KOEWACHT - Aan de schieting bij 'J. de Kind-Ceelaert te Koewacht namen 43 schutters deel. De uitslag luidde: ho gevogel en eerste zijvogel J. Christiaen sen. tweede zijvogel: R. Baert-, grootste aantal (3 stuks): C. Gijsel. allen van Koewacht NIEUW-NAMEN - In café "De Commer ce' te Nieuw-Namen speelde de biljart- PrOgllOStiek club 'De Twaalf Toepen" uit Nieuw- Namen tegen de biljartclub 'Zondags Vermaak' uit Sint-Jansteen. 'Zondags Vermaak' won met 12-8. Sjoelwedstrijd HULST - Aan de competitiewedstrijd van de dames sjoelvereniging 'Wij blij ven actief uit Hulst die werd gehouden in zaal R. de Vilder te Hulst namen alle leden deeL De uitslag luidt: 1 mevrouw Van de Voorde 302 pnt., 2 mevrouw Van Kerkchoven 251 pnt., 3 mevrouw E. Keijzer 231 pnt., 4 mevrouw R. Keijzer 231 pnt,, 5 mevrouw M. de Vilder 224 pnt., 6 mevrouw Schauwaert207 pnt. en 7 mevrouw Gijsel 109 pnt Schaakcompetitie HULST - De schaakclub 'Hulst' hield in Den Dullaert te Hulst competitie- schaakwedstrijden, waarvan de uitsla gen luiden: wedstrijdspelers: groep A: J. Maas-J. Groenensteijn 1/2-1/2, C. Franse-E. de Koning: afgem., A. Lauwereijs-R. Cur- ron: afgem,; groep B' J. Steenbergen-C. Doolaard 0-1. W. van Waterschoot-C. van Gassen 1-0, J. van Eseh-W. Kentie 1-0, W. Kentie-J. Steenbergen 1/2-1/2 (inhaalwedstrijd), groep C: P. de Rijck- F. de Bree 1-0, C. de Wolf-F. de Maat0-1. A. Gering-H. Picavet 0-1. Wedstrijd van de recreatiespelers: W. Dumont-M. Picavet 1-0, G, de Schepper-J. van Rie 1-0, R. Andreas-P. de Maat 0-1, F. Nijssen-A. Smits 0-1, R. Stevens-E. Gering 1-0, B. Bracke-H. Spitters 1-0, P. d'Hondt-E. de Nijs 0-1. Tritsen KLOOSTERZANDE - In verschillende café's en bars in Kloosterzande werden tritswedstrijden gehouden, waarvan de baten bestemd waren voor het majoret- tenpeloton 'Kloortje' uit Kloosterzan de. De uitslag luidt: 1. Eddy de Kort, Hengstdijk, 2. de heer Jansen, Middel burg en 3. mevrouw De Cock-Asselman, Kloosterzande. LAMSWAARDE - Aan de schieting bij R. Heijens te Lamswaarde namen 60 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidde: eerste hogevogel: A Ver hoeven, Kloosterzande. eerste zijvogel: P. Pauwels. Kloosterzande. tweede zij vogel" A Verhoeven, Kloosterzande. grootste aantal (6 stuks): mevrouw Hermans. Ossenisse, extra vogel: J. van Leuven, Rapenburg, De uitslag van de tweede wip luidde; hogevogel: P. Strob be. Lamswaarde. eerste zijvogel: G. van Driessche, tweede zijvogel. J. Louwers, Terhole. grootste aantal (4 stuks): A van Schoten. Hulst, extra vogel: P. Pauwels, Kloosterzande. SLUISKIL-Aan de schieting bil H. Dal- linga te Sluiskil namen 48 schutters deel. De uitslag luidde: hogeovtgel: A. de Waal, Sluiskil, eerste zijvogel: C. Stof fels, Temeuzen, tweede zijvogel: J. de Feijter, Temeuzen. grootste aantal <3 stuks): J. HemelsoeL Sluiskil, P. Ver- WedVIUCht mue. Hoofdplaat en O Rogiest, Philip pine. extra vogel: J. van Gelder. SluiskiL SAS VAN GENT - De personeelsvereni ging 'ONA' van de glasfabriek en de Zuid-Chemie te Sas van Gent organi seerde een prijskrulbolling op de twee nieuwe binnenbanen van de bolclub 'Ons Genoegen' in 'De Vlaanderen' te Sas van Gent. Deze keer deden ook de leden van 'Ons Genoegen' mee. De uitslag was. 1 Joh. Lauret40 punten; 2 J Berkhout40 punten; 3 W. de Caluwé 39 punten; 4 Fr. Pieters 36 punten; 5 R. de Caluwé 36 punten; 6 Hon. Haars 36 punten; 7 E. Lippens 36 punten; 8 Vic Nelen 35 punten; 9 A v. d. Boss he 34 punten; 10 Q. Tak 33 punten; II Rog. Cardon 31 punten; 12 J. Baart 30 pun ten; 13 Fred Gref 30 punten; 14 Th. de Caluwé 27 punten; 15 Rob Hemelsoet27 punten; 16 P Baart 27 punten; 17 A. Verschelden 27 punten; 18 A. Koene 27 punten; 19 J. v. d. Berghe 12 punten en 20 L. de Caluwé 11 en de poedelprijs was voor G. de Block met 10 punten. Schieting AARDENBURG - De handboogschut tersvereniging 'Sint Sebastiaan' hield een prijsschietlng waaraan 19 schutters deelnamen. Diverse vogels, waaronder de hoogvogel, werden niet afgeschoten. Zyvogel J. Houg; Meeste kleine vogels J. Heyboer: Prijsvogels werden geschoten door J. Heyboer. D. van Hermon, II. de Rijcke, R. de Wispelaere, J. Houg, J. de Clerck, Th. Lampaert, A. Ballegeer, Iz. Puijenbroek en G. Blondeel. De prijzen waren geschonken door het Gilde en dhr. H- Verhoosel. Kaarting SLUISKIL - Aan een schieting op de liggende wip in café Dallmga te Sluiskil namen 48 schutters deeL De Hoopvogel was voor A. de Waal Sluiskil, le zijvogel C. Stoffels Temuezen, 2e zijjvogel J. de Feijter Temuezen; extra hoogvogel J. van Gelderen SluiskiL De meeste vo- gerls namelijk 3 werden afgeschoten door J. Hemelsoet Sluiskil. 8.Vermue Hoofdplaat en O. Roegiest Philippine. De volgende schieting. de 'Driekleuren- schieting' is op 31 oktober. KLOOSTERZANDE - Aan de bejaar- denschieting bij Jac. de Waal te Kloos terzande namen 34 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel: P. Klnt, Kloos terzande, eerste zijvogel: A. Pauwels, Kloosterzande, tweede zijvogel: B. de Rooy, Stoppeldijk, grootste aantal (5 stuks): J. Vermeire. Hulst. De volgende bejaardenschietingbij Jac. de Waal is dinsdag 19 oktober om half twee. Bolling HENGSTDIJK - De gaaibollingssociè- teit 'De Pinnetjes' uit Heikant hield in lokaal E. de Kort te Hengstdijk haar ko ningsbolling. De uitslag luidt: koning: Jos Burggrave. Hulst, prins: Piet Her man, Hengstdijk, erfprins: Joep Cap- pendijk. Vogelwaarde. HENGSTDIJK - De uitslag van de gaaibolkng, die bij E. de Kort werd ge houden luidt: hoge vogel: A. de Loos, Vogelwaarde, eerste zijvogel: P. Her man, Hengstdijk, tweede zijvogel: J. Cappendijk, Vogelwaarde, grootste aantal (11 stuks): P. Maes, Kloosterzan de. Kaarten CLINGE - Aan de kaartwedstrijd bij L. Behiels te Clinge namen 128 personen deel. De uitslag luidde: 1 E. Danckert-D. van Vlierberghe, 2 F. Bauwens-L. Pol- fliet. 3 C. de Cock-F. Rottier. 4 F. Smet- L. van Raemdonck, 5 C. Buys-E. van Haever. KLOOSTERZANDE - Aan de kaartr wedstrijd van de 'Stoere Spelers' te Kloosterzande namen 32 spelers deel. De uitslag luidde: 1 J. Leenknecht. 2 P. Pauwels, 3 mevrouw De Waal-Baart, 4.E. Borm, 5 J. Verschueren, 6 R. de Rooy, 7 mevrouw De Kock-Jonkers, 8 W. Bau- wens, 9 F. Maes, 10 R. Scheerders. De competitiewedstrijd kaarten van 'Stoere Spelers' wordt vrijdag 22 okto ber voortgezet in zaal 'De Waal' te Kloosterzande. De wedstrijden begin- inen om 20.00 uur Bridgen CLINGE-Aan de prognostiekwedstrijd in 'De Landbouw' te Clinge namen 260 personen deel. De uitslag luidde: Prijs winnaars: V. Vlaeming. mevrouw A. Hulders. J. de Bruyn, A Bracke, P. Wil- laerL Mejuffrouw C. van Geertruy. R. Seghers, W. de Block, F. van Puyvelde en mevrouw Bracke-Jansens. De extra prijzen gingen naar: F. Brug geman en Ch. Burm. CLINGE - Aan de prognostiekwedstrijd bij C, Weemaes te Clinge namen 130 per sonen deel. De prijswinnaars waren: R. Ferket, C. Weemaes, M. de Wilde, C. van Puyvelde, E. Blommaert-Seghers, B. Bruggeman. A. Luyckx, H. Willaert en mejuffrouw M. de Wit, De extra prijzen waren voor: C. Weemaes. R. Hoefnagels, C. van Puyvelde. J. Jansens, F. Wee maes en L. de Koster. CLINGE - Bij A. Megroedt te Clinge wa ren de eerste vijf prijzen van de prognos tiekwedstrijd voor: W. de Cock, E. de Caluwé, R. Bracke, R. Blindeman en A' van Dorsselaer. De drie extra prijzen wa ren voor: P. Rijckaert, W. van Haneghem, L. Maes. CLINGE - Bij W. Herdewel waren de prijswinnaars van de prognostiekwed strijd: C. de Meurichy, E. Goossens, R. Dupont en W. Maes. CLINGE - Bij M. Vermeulen waren de prijswinnaars van de prognostiekwed strijd: E. Kasparek, A. Ego. F. van Bo ven en R. de Moor. SAS VAN GENT - De stichting sociaal cultureel werk te Sas van Gent hield in het kader van 'De Wijnstübbe' te Sas van Gent, een grote prijskaarting in het verenigingsgebouw 'De Roselaer'. Er was grote belangstelling. De uitslag was: 1 v Steenbergen 59 punten; 2 Ver schelde 58; 3 Coens 57; 4 Impens 51. 5 Kalfsveld 46:6 Bruggeman 42; 7 De Kok 41; 8 Clauwaert 33; 9 De Bunder 32; 10 Van Hljfte 23 punten. KPJ-Hulst houdt zaalvoetbaltoernooi HULST - De KPJ-Hulst houdt zondag 17 oktober in 'Den Dullaert' te Hulst een zaalvoet altoemooi. Aan dit toernooi neemt van elk van de zeven afdelingen van de KPJ een heren team deeL Ook is er een team van de PJZ-AxeL Verder zijn er drie dames teams, namelijk van de afdelingen Graauw, Westdorpe en Koewacht. Het toernooi begint om 13.00 uur. Zuster Beata vierde jubileum WESTDORPE - In het Westdorpse be jaardencentrum 't Verlaet' vierden de bewoners feest ter ere van het 12,5 jarig jubileum van de directrice zuster Bea- ta- Ter gelegenheid hiervan hield men een eucharistieviering in de recreatiezaal van het bejaardencentrum. Hieraan ver leende het dameszangkoor uit West dorpe medewerking. Vervolgens was er een feest met enkele toespraakjes. OOSTBURG - De uitslag van de tweede ronde in de strijd om de winkehersbe- kers bij de bridgeclub Oostburg is als volgt; Groep A: 1 H. H. Arkenbout - Ouweneel 124. 2 echtpaar De Vuyst 118, 3 deh eer Drenth - de heer Van Hee 116. 4 heren Hoffman - Risseeuw 115. 5 mevrouw Rossel - de heer Van der Plas 113.6 echt paar Barendregt 112,7 dames Risseeuw Risseeuw 106, 8 dames Pieters - Ris seeuw 102, 9 heren Neve - Huisman 97, dames Visser - Lutèijn 77. Groep B: 1 heren Rermjn - Ramondt 118, 2 dames Poissonnier - Legrand 87, 3 echtpaar Faas 86,4 echtpaar Visser 80,5 mevrouw Verstraeten - de heer Legrand 79. 6 heren Jansen van Roosendaal - Poissonnier 73. 7 dames Cruson - De Vries 70. HULST - De bridgeclub 'Hulst' hield in Den Dullaert de competitie- bridgewedstrijden. De uitslagen luid den: Groep A: Howell: 10 paren: 10 spellen: 27 en maximum score: 216. 1 echtpaar Beuzenberg 138 pnt is 63,89%, 2 me vrouw Biesbroeck en de heer Blom- maert 131 pnt is 60,65%: 3 mevrouw Borm en de heer Bar 126 pnt is 58.53%4 de dames Amson en Vroome 124 pnt is 57.41%; 5 echtpaar Van de Windt 114 pnt is 52,78%; 6 heren D'Hondt en Van de Jagt. 102 pnt is 47,22%; 7 mevrouw Nijenhuis en de heer Koopman 97 pnt is 44.91%; 8 echtpaar Deltour 90 pnt is 41.67%; 9 heren Snuverink en Burg grave 87 pnt is 40.28% en 10 echtpaar Neve 71 pnt is 32,87%. Groep B: Howell: 10. paren: 10, spellen: 27 en maximum score: 216. 1 heren Nijenhuis sr en Heïjndrickx 124 pnt is 57.41 2 dames Hollaen Beaart 118 pnt is 54,63%; 3 heren D'Hondt sr en Ver- bunt 114 pnt is 52,78%; 4 ex-aequo: he ren Biesbroeck en Nijenhuis jr 111 pnt is 51,39%; heren Hermans en Kegels 111 pnt is 51,39%; 6 ex-aequo: dames Den Boer en Smulders en dames Van den Bogaert en Van den Dries 107 pnt is 49,54%; 8 dames Bosch en Bogaert 104' pnt is 48,15%: 9 dames De Booy en Van Esbroeck 96 pnt is 44.44% en 10 dames Weemaes en Verstraeten 88 pnt is 40,74%. Groep C: Howell: 10, paren: 12, spellen: 27 en maximum score: 270. 1 ex-aequo: dames Stolte en Soniens 156 pnt is 57.78%; mevrouw Molenaers en heer Plag 156 pnt is 57.78"%; 3 heren Melchers en De Maagt 155 pnt is 57.41%: 4 echt paar Van de Velde 151 pnt is 55.93%; 5 dames Snuverink en Sarneel 149 pnt is 55,19%; 6 echtpaar Bakx 145 pnt is 53,70%; 7 heren Bosch en De Vos 144 pnt is 53,33%; 8 echtpaar De Kerf 137 pnt is 50,74%; 9 dames Kinten Hillege 125 pnt is 46,30%; 10 mevrouw Stallaerten heer Molenaers 113 pnt is 41,85%; 11 dames Sarneel en Van den Heuvel 102 pnt is 37,787c; 12 mevrouw Aerts en heer Van Vliet 87 pnt is 32,22%». CADZAND - Er zijn weinig dulvenverenigin- gen waar zo fanaUek gestreden wordt om de kampioenschapsütels dan ln Cadzand. waar men vanaf de eerste zondag van het seizoen met alle beschikbare duiven de strijd aan bindt.. De onderlinge verschillen zijn er bijna ieder Jaar uiterst klein en heel vaak moet de laatste zondag pas de beslissing brengen. Vi tesse oude duiven onaangeduid: 1. J. v.d. Plassc 2623, 2 A de Putter en Zn. 2621, 3. A. Dulninck en Zn 2591. Vitesse oude duiven aangeduid: 1. A dePutterenZn. 1701.2. J. v d. Plasse 1408. 3 A Duininck en Zn. 1368. Vi tesse Jonge duiven onaangeduid. 1. J. v.d. Plasse2499.2. A DulninckenZn. 2142,en3. A de Putter en Zn. 2110 punten. Vitesse jonge duiven aangeduid. 1 W. van Akker 1630,2. A Fremouw 1025,3. J. v d. Plasse 943. Fond oude duiven: 1. A de Putter en Zn. 856,2. A. Duin inck en Zn. 837, 3. J. van der Plasse 449. Fond jonge duiven: 1. A. Dulninck en Zn. 1234,2. J. v.d Plasse 1213, 3. A. de Putter en Zn 1179. Navluchten: 1. J. v.d. Plasse 875, 2. J. Pleljte 826. 3. A de Putter en Zn. 807. Generaalkam- pioenschap 1976:1 A de Putter en Zn 10141. 2. J. v.d. Plasse 1002. 3 A Duininck en Zn 9133. 4. W. van Akker 6319 en 5. J. Kools 6298 punten. Duifkampioenschap VI tesseoud: 1 en 2. J van der Plasse en 3. A de Putter en Zn Duiikampioenschap fond oud: 1. A. de Putter en Zn. 2. A Dulninck en Zn. Dulfkampioen- schap vitesse Jonge duiven; 1. W. van Akker 566, 2. W. van Akker 496, 3. J. v.d. Plasse 448. Duiikampioenschap fond jonge duiven: I. G. Schrlcr 320,2. A de Putter en Zn. 282,3. A de Putter en Zn 266 punten CLINGE - De postdulvenhoudersvere- - niging 'De Grensreïzigers' uit Clinge hield met 54 oude duiven een wedvlucht op Quiévrain. De uitslag luidt: 1 Ch. de Bin, 2 en 4 C. Buys, 3 en 9 L. Bogaert, 5 p\ Vergucht. 6 C. van Landeghem, 7 L. Thierens, 8 J. Nachtegael, 10 A Seghers. Deuitslagmetde79 oude duiven luidt: 1 Ch. de Bin,2 A. de Meurichy, 3,4 en 10 P. Vergucht. 5 F. van Gaever, 6 E- Schel- kens. 7 en 8 L. Pluym, 9 C. van Landeg hem. Zeehengelwedstrijd HEIKANTDe zeehengelaarsvereniging 'De Knorhanen' uit Heikant hield met 17 leden een zeehengelwedstrijd op de Westerschelde nabij De Griete onder Zaamslag. De vangst was zeer gering, want de hengelaars vingen in totaal slechts 5 bovenmaatse en 37 onder maatse vissen. De uitslag luidt: 1 Benny de Neve. Ste- kene, 230 pnt.; 2 Rudi Asselman, Vogel waarde, 160 pnt.; 3 Edward Strobbe, Heikant, 140 pnt.; 4 Guido d'Hollander, Heikant, 120 pnt.; 5 Frans Braem, Hei kant, 115 pnt.; 6 Frans de Neve, Stekene, 60 pnt.; 7 Etienne de Schrijver, Slnt- Jansteen, 50 pnt.; 8 Paul van Gimst, Sint-Jansteen, 40 pnt.; 9 Anita Saghers, Stekene, 20 pnt.; 10 Emiel de Smit, Hei kant, 20 pnt. De volgende wedstrijd vindt plaats op 7 november. Gezien het watergetij vist men van 12.30 tot 15.30 uur. Er wordt dan gevist op de Westerschelde nabij Ossenisse. SLUISKIL - De zeehengelclub Sluiskil hield de zesde zeehengelwedstljd voor het clubkampioenschap in de Wester schelde te Temeuzen. Ruim honderd hengelaars deden hieraan mee. Zon dagmiddag werden na afloop de prijzen uitgereikt in café Dallinga te Sluiskil. De uitslag was als volgt: 1 C. Desatter 652 punten, 2 F. Potvlieg- her470.3 A. Jaxens457,4P. van Quatem. 385.5 R. van Waes 363,6 R. Bogaert248, 7 P. Crombeen 206, 8 J. van Hout 164, 9 R. de Lijser 152,10 G. Pladdet 151,11 D. Hofman 137, 12 L. de Waal 134, 13 J. Geelhoed 133,14 mevr. Desutter 121,15 I. Vergouwe 116. BEWONERS 'TER SCHORRE' KUNNEN WEER NAAR MOSSELFESTIJNEN Terneuzen - Het Temeuzense verpleeg huis 'Ter Schorre' hout dinsdag 19 en donderdag 21 oktober weer 'mosselfes tijnen' voor de bewoners. Op dinsdag begint er om 17 uur een mosselmaaltijd TFRNEUZEN" in het 'Praetuus'. Tijdens het eten No^ditroo» »3 wl.01150-3284 treedt het Cocktail Trio op, terwijl het geheel muzikaal wordt begeleid door het Trio Limited. Donderdagmiddag om 13 uur wordt het mosselfestijn herhaald voor een andere groep bewoners. Ook deze maaltijd knjgt een muzikale begeleiding. Het 'Praetuus' zal worden aangekleed in 'onderwatersfeer'. De mosselmaaltijden worden betaald uit de opbrengst van een bazaar in mei dit jaar. Prins karnaval en raad van elf bijeen IJZENDIJKE - Prins Azino met de raad van elf kwamen in zaal 'Hofzicht' te IJ- zendijkc bijeen om voorbereidingen te treffen voor het carnaval 1977. De heer F. de Jong deelde mede dat er plannen zijn om dit carnaval grootser van opzet te maken. Om dit te kunnen verwezenlij ken zullen alle Azijnhalzen van IJzendijke daad werkelijk en financieel moeten meewer ken. Er zal een huis-aan-huis circulaire worden bezorgd om de Inwoners van een en ander op de hoogte te houden. Wedvluchten IJZENDIJKE - De postduivenhouder- svereniging 'Steeds Sneller" uit IJzen dijke hield een wedvlucht vanuit Doornik. De snelheid van de eerste duif was 1603 meter per minuut, Er waren 311 duiven in concours. De uitslag luidde: 1 F. Die- leman; 2 P. Neve; 3,4 en 6 Putter en zn; 5 Putter-de Boevere; 7 P. de Smet; 10 Jan van de Broeke. Ds M. de Jong, vroeger te Groede 25 jaar predikant GROEDE - Ds. M. de Jong. hervormd predikant to Velsen-Noord, zal 21 okto ber herdenken dat hij 25 jaar predikant is. Ds. De Jong is in 1914 geboren. Hij was predikant te Ter Aa van 1951 tot 1955 toen hij naar Groede ging waar hij stond tot 1961. Hij aanvaardde toen een benoeming als directeur van het streekcentrum 'De Beukenhof in de Hoekse Waard en werd predikant voor buitengewone werk zaamheden. Sinds 1966 is hij predikant- voor de Stichting Evangelie en Indus trie. Marga Minco vandaag niet naar Terneuzen TERNEUZEN - De literaire avond met de schrijfster Marga Minco, voor van avond (vrijdag) aangekondigd bij het Temeuzense jongerencentrum 'De Kousepael', gaat niet door wegens ziekte van de schrijfster. Het even ement is tot nadere datum uitgesteld. Bijeenkomsten voor alleenstaanden bij buurthuis Terneuzen TERNEUZEN - Het Temeuzense buur thuis 'De Soete Inval' houdt elke dins dagochtend een bijeenkomst voor al leenstaanden. Ze kunnen er koffie drinken en wat pra ten. De ochtenden zijn van 10 tot 11.30 uur. Het initiatief kwam begin dit jaar van de groncL BILJARTEN SINT-JANSTEEN - De PJ van de kring Hulst houdt vrijdag 19 november in café 'De Kroon' te Sint-Jansteen een biljart- toernooi. Aan dit toernooi mogen alleen leden van de KPJ deelnemen. Heden nam God onverwacht tot Zich. Zijn kind, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder JANNA DUBBELDAM weduwe van Jan Lourens, in de gezegende ouderdom van bijna 86 jaar. Leerdam: S. de Putter-Lourens C. de Putter Temeuzen: S. Overdulve-Lourens A Overdulve Rozenburg; J. Rouw-Lourens A. M. Rouw Klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal D.V. plaatshebben op zaterdag 16 oktober a.s. om 14.15 uur op de Zuiderbe graafplaats te Temeuzen, na voorafgaande rouwdienst in 'Scheldeoord' welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in Scheldeoord na de begrafenis. Geen bloemen. Deze zilveren voddenkoopman van 73,- is een van de vele miniaturen die wij u kunnen laten zien, voor in uw letterbak. Allëén het beste brooil en gebak is goed genoeg voor u mevrouw GA DAAROM NAAR TERNEUZEN NOORDSTRAAT 79 TELEFOON 6651 1 Roomboteramandeltaart 200 gr. Slagroomsoesies dodere dag verkrijgbaar: verse harde broodjes, stokbrood en maanzaadbroodjes

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 40