Deel onderzeese oever van Eendrachtpolder bestorten Onze verantwoordelijkheid gaat verder dan leveren van huizen Je doet niet veel met subsidie-overzicht competitiewedstrijd moet strijdvaardiger Openbare basisschool Axel heeft ook recht op uitbreiding Bond gepensioneerden moet strijdvaardi opstelling kiezen Axel moet agressiever zijn in zaak Combuta VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 laanderen VOORSTEL AAN DIJKGRAAF SER-LIPPENS Winterdansseizoen van start in Graauw RAADSLID VAN SCHAIK: KOSTEN GERAAMD OP RUIM F 34.000 AXEL - Het dijksbestuur van dc wa terkering van de calamiteuze polders Ser-Lippens. Nieuw Othene, Margare- tha. Kleine Huissens en Eendragt wil een deel van de onderzeese oever van de Eendragtpolder bestorten. Het dijks bestuur vraagt de dijkraad hiervoor een krediet van ruim 34.000 gulden be- scbilbaar te stellen. In 1974 werd ook al overgegaan tot het Het dijksbestuur van de calamiteuze aanbrengen van bestortingen in de waterkering doet de dijkraad het voor- Eendragtpolder. Volgens het bestuur is stel om met de gemeente Terneuzen een het nu noodzakelijk nog een deel onder zeese oever te bestorten- De onderzeese oever neemt voortdu rend af op het overdedigde dijkvak, schrijft het dijksbestuur. Uit peilingen in mei van dit jaar verricht is gebieden dat er nu opnieuw gestort moet worden. De totale kosten worden momenteel ge schat op 34.220 gulden. MR. A. A. SNOODIJK IN COMMISSIEVERGADERING: overeenkomst te sluiten tot overname en onderhoud van de gehele nol van de Kleine Huissenspoler. De dijkraad ver gadert donderdagmiddag 21 oktober in "De Halle" te Axel. waar ook de vergader ing van het waterschap Axeler Am bacht wordt gehouden. Voorts wordt de dijkraad toestemming gevraagd om bij de Rijksdomeinen een verzoek tot verkoop van een gedeelte van de voormalige haven van Zaamslag in te dienen. Het haventje te Griete wordtaan de openbaarheid onttrokken, met. dien verstande dat het in de bedoe- Muziekmiddag voor bejaarden TERNEUZEN - .Je doet er niet veel mee'. constateerde bet CDA- commissielid mr A. Snoodijk donder dagavond tijdens de vergadering van de raadscommissie voor gemeentefi- nanciën, cultuur, recreatie en toerisme van Terneuzen. Aan de orde was over zicht van de subsidies zoals die door de gemeente worden verstrekt. Ook de WD-er H. Wïjnja was helemaal niet te vreden over 'het stuk'. Hij zei onder meen „Er zou twee jaar aan gewerkt zijn .nou, dat haal ik er niet uit Met name mr Snoodijk wees commis- sievoorzitterdrs M. Hekveld erop dathij van het college veel meer een filosofie had verwacht „Wat is nou de filosofie, vraag je je af. wanneer je zo'n stuk voor je neus krijgt. Dit alles roept alleeen maar vragen op. Dit is geen discussies tuk, maar een inventarisatie", aldus de heer Snoodijk Wethouder Rekveld stelde kdat op dit moment ook gewerkt wordt aan een gemeentelijk welzijnsplan. „Het is beter dat we niet vooruitlopen op dat plan", aldus de wethouder. Hij kon overigens vertellen dat het college er naar straaft het welzijnplan nog voor de zomerva kantie van 1977 in de raad te brengen. De commissie stond donderdagavond onder meer uitvoerig stil bij een aantal aan- en verkopen van stukken grond. Ook bood men zich over verschillende onderhandse aanbestedingen. Met name van de PvdA-er J. van de Velde herhaalde nogeens nadrukkelijk zijn bezwaren tegen het 'instituut' onder handse aanbestedingen. „Ik heb vooral bezwaar tegen het feit dat op deze wijze in Terneuzen niet meer dan twee aan- KVO vergaderde GRAAUW - Onder voorzitterschap van mevrouw G. Mangnus-Staal werd in het dorpshuis te Grauw een druk be zochte algemene ledenvergadering van de Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) van de afdeling Grauw gehou den. In verband met het aftreden van me vrouw M. Borm-Borm als bestuurslid, was er een bestuursverkiezing. Me vrouw Borm-Borm stelde zich niet meer herkiesbaar. In haar plaats koos de ver gadering mevrouw I. van EerdenburVan de Velde als bestuurslid. Mejuffrouw Ineke Iemanse, verbonden aan de levensschool te Hulst, gaf met tien leerlingen een demonstratie in spinnen, batikken en bewerken van wol tot allerlei kleingsstukken. Verder was er ook nog een demonstratie in linoleum snijden en leer bewerken. Er volgde daarna een bespreking van het pro gramma van de Grauwse afdeling. In november brengt men een bezoek aan de Hulsterse gemeenteraad en de bi bliotheek. Men doet in oktober ook nog mee aan de pottenbakkerscursus, die in Hulst wordt gehouden en op 21 decem ber houden de leden in Graauw een Ker stavond. De Graauwse afdeling zal ook deelnemen aan de literaire cursus, die op 2,9 en 16 november in de bibliotheek zaal van Hulst wordt gehouden. Deze cursus gaat uit van de KVO-kring Hulst en wordt gegeven door mevrouw De Bruin-Hiel uit Sint-Jansteen. COLLECTE OOSTBURG - De Zeeuwse collecte heeft in Oostburg 612,34 opgebracht. Bridgeclub Axel officieus opgericht AXEL - De poging om te komen tot dc oprichting van een bridgeclub in Axel is succesvol verlopen. Veertien geïnteresseerden, onder wie de heer Simpelaar van de Temeuzense bridgeclub Luctor kwamen donderda gavond bijeen in het stadhuis onder lei ding van wethouder P. T. A. M. Apers. Getracht wordt binnenkort tot een offi ciële oprichting van de Axelse bridge club te komen. In afwachting hiervan werd een voorlo pig bestuur gekozen onder vooratter- schap van de heer Ouweneel. Verder nemen hierin zitting de dames Schnitzler-Camère en Bassi-Botter en de heer De Vries. De adspirant bridgers waren unaniem van mening dat 'De Halle' als clublokaal moet fungeren. In januari start een cursus voor begin ners. Verder wil men zoveel mogelijk ervaren bridgers te interesseren voor het lid maatschap, zodat een vaste clubavond kan worden ingesteld nemers aan bod komen. En dat terwijl andere aannemer zonder werkzitten. Ik vind dat volledig onjuist", aldus de heer Van de Velde. Voorts herhaalde hij dat naar zijn mening, onderhandse aanbe stedingen in vle gevallen duurder uit-- valle dan openbare aanbestedingen. Tenslotte stond de commissie uitvoerig stil bij de nieuwe subsidieverordening voor culturele zaken. ZAAMSLAG - Op dc tweede culturele middag van het open bejaardenwerk in 'De Poort' te Zaamslag verzorgde me vrouw Kort uit Renesse een succesvol optreden met folksongs uit Nederland en Zuid-Afrika, waarbij de aanwezigen volop mee konden zingen. Voor deze activiteit bestond goede be langstelling. De voorzitter, de heer C. J. de Visser, vertolkte de dank van het publiek en deelde nog mee. dat op 2 november de heer Van Beek uit Amsterdam een cau serie met dia's houdt over Istanboel. ling ligt om aan de watersportvereni ging 'Griete' ontheffing te verlenen voor het 'laten liggen en bevestigd houden van vaartuigen op of aan de werken aan de oostzijde van de nol van be Kleine Huissènspotder'. zover het dijksbes tuur. Ook de dijkraad van de waterkering van de calamiteuze polders Ser-Lippens c.a. krijgt een voorstel aangeboden, waarin het in hprneo eaan tecen rip beslissingen die hei college van g.s. van Zeeland gaat nemen in verband met de opheffing van de wet van 1870 op de waterkering wordt voorgesteld. Die wet wordt met ingang van 1 januari van het volgend jaar ver vangen. Dat betekend dan dat de vast stelling van rekeningen van de waterke ringen wordt, gewijzigd. G.s. zullen voortaan de rekeningen van de water keringen waarin niet-subsidiabele uit gaven zijn opgenomen, wijzigen en vast stellen. Hier zijn de waterkeringen het niet mee eens en na overleg is besloten de dijkraden te vragen in beroep te gaan bij de Kroon ten aanzien van de beslis singen van g.s. Wat betreft de waterke ring Ser-Lippens moeten g.s. de reke ningen vanaf 1971 nog vaststellen. GRAAUW' - Zaterdag begint het win terdansseizoen in het tafeltenniscen- truin 'Sïnl-AIoy' bij de heer R. Mangnus te GraauwOm half negen is er een bal, waarvan het muzikale gedeelte in han den is van het orkest 'The New Angles' onder leiding van de heer E. Steijaerl. De baten van het bal komen ten goede aan de Graauwse tafeltennisvereniging 'Sint-Alloy'. Op dezelfde dag speelt Sint-Aloy I tegen Jaski I uit Hilversum een tenniswedstrijd in het Graauwse ta- fcltenniscentrum. Deze wedstrijd be gint om vijf uur. Vrouwenvereniging bijeen TERHOLE - Het bestuur van de vrou wenbeweging van het NKV in de bis dommen 's-Hertogenbosch en Breda, afdeling Terhole. besloot in haar laat ste vergadering om elke maand een le denvergadering te houden. De eerste bijeenkomst is op woensdag 27 ok tober om 19 30 uur in het dorpshuis te Terhole Deze bijeenkomst is voor ie dereen toegankelijk. Verder is is er een lezing over muurbedekking. Rollenzesdaagse gaat spannend slot tegemoet TERNEUZEN - De rollenzesdaagse in café 'La beele vue' gaat een spannend slot tegemoet. Harry van Tiel en Ko Vergouwe ver sterkten weliswaar de leidende positie van café 'Fabie' maar ze moeten nog een rechtstreeks duel uitvechten met Ri- nus Beaufort en Jack Lijbaart, die rij dend voor Piet Friet, de voornaamste belagers zijn. Wie zich bij de laatste vier gaar plaatsen is nig steeds niet be kkend, dat zal pas vanaovhd - vrijdag- worden uitgevochten. De grootste verrassing van deze rolle- zesdaagse is wel de vijftienjarige WiUy van der Kant. Deze voor het Keldertje rijdende debutant in dit selecte ge el- schap gaat met de kdag beter rijden. Opvallend is verder dat het publiek in Terneuzen warm begint te lopen voor hetr evenement. Gisteravond kwam men in-ieder geval stoelen tekort om ie dereen te bergen. De publile belangstel ling zal vanaovnd waarschijnlijk het hoogtepunt bereiken als Daany Lau were, de zoon van Rupske Lauwere, zijn kunsten op de fiets en de rollen gaalla ten zien aan het publike. 'Onder Ons' speelde HULST - De Hulster sioelcluh 'Onder *-3» HULST - Dc Hulster sjoclclub 'Ondi Ons' speelde in het kader van dc com petitie een sjoelwedstrijd in 'De Blaauwe Hoeve' te Hulst. Er namen 6 leden deel. De uitslag luidde: 1 mevrouw A. Vos 355 pnt: 2 mevrouw C. Rombout 338 pnt. 3 mevrouw I. Rijk 327 pnt; 4 mevrouw P Adriaansen 296 pnt; 5 mevrouw J. Storp 277 pnt; 6 L. Storp 265 pnt. De stand van de competitie is; 1 me vrouw I. Rijk 2507 pnt; 2 mevrouw C. Rombout 1846 pnt; 3 P. Mahu 1548 pnt: 4 P. Adriaansen 936 pnt. Openbare bibliotheek Breskens houdt open dag BRESKENS - Ter gelegenheid van de moeten worden. an het bibliotheekwerk li Breskens en het feit dat dc discobui van de Provinciale Bibliotheek Cen trale ook te Breskens een standplaats heeft gekregen houdt de PBC open dag. Deze open dag is in de openbare biblio theek te Breskens. waar men een kijkje kan nemen in de disco-bus en in het be- De vergadering, die goed werd bezocht, stond onder voorzitterschap van J. de Vnes. jaardentehuis 'Ter Schelde' waar bin- Deze zal. samen met het bestuurslid JL van Duyvenbode. de algemene vergadering nenkort met een bejaardenbibliotheek die °P 11 november te Zwolle zal worden gehouden, bezoeken. Op deze vergadering wordt gestart. De open dag is op maan- zal onder andere een voorstel ter tafel liggen om de bondscontnbutie van 10 tot 15 dag 1 november en start om 13.30 uur. gulden per jaar te verhogen. DIRECTEUR J. M. GROENHOF VAN WONINGBOUWVERENIGING TERNEUZEN: Industrieën in Sas van Gent SAS VAN GENT - In het onderschrift bij de foto van fabrieken in Sas van Gent (PZC van donderdag) stond ten onrechte, dat de CSM wasafgebeeld. De foto gaf onder meer een beeld van de fabriek van de Suiker Unie. ACHTERSTALLIG ONDERHOUD BINNEN 3 A 4 JAAR UITGEVOERD TERNEUZEN - Wordt de woning bouwvereniging Terneuzen - 'huis baas' van enkele duizenden huurders- met ondergang bedreigd door woning- leegstand en achterstallig groot onder houd Een vraag die meer dan één Terneuze- naar zich stelde toen deze week het ver slag over het boek jaar'74-'75 verscheen. Een negatief saldo van ruim 5 ton, ge vaar voor de continuïteit, gemiddeld 140 lege flats en de 2 miljoen die nodig was voor het in goede staat brengen van nog maar een deel van het woning- bezit. Alarmerende gegevens, die niet leken op te wegen tegen de vrolijke vaststel ling dat de bouwvereniging de besluurs- en directiecrisis van enkele jaren terug glansrijk te boven is geko men. Directeur J. M. Groenhof - geconfron teerd met eigen feiten en cijfers - voelt zich allerminst aan het hoofd staan van een met faillissement bedreigde boedel. „Dat achterstallig groot onderhoud is een tijdelijk probleem. We zullen daar voor een tijdelijke financiering moeten zien te vinden. Daarover gaan we praten met volkshuisvesting, de gemeente Terneuzen en onze eigen accountants. Het gaat om naar schatting zo'n 2500 woningen, een projekt dat in de miljoe nen zal lopen. Toch denken we om streeks december met de eerste gezin nen te overleggen over hoe ze hun huis verbeterd willen zien. Ik ga er vanuit dat de zaak binnen 3. 4 jaar is opgelost". Het legt uit. dat de Temeuzense wo ningbouwvereniging met het achter stallig onderhoud in een vrij uitzonder lijke situatie zit. „De meeste corporta- ties en woningbedrijven hebben de afge lopen 5 jaar een redelijk aantal huizen kunnen bouwen en huizen die beter op de woningmarkt waren afgestemd dan bijvoorbeeld een aantal van onze flat complexen. Nieuwe woningen vergen aanvankelijk vrij weinig onderhoud. Uit de onderhoudsnormen voor die wonin gen kun je. uitgaand van de gebruike lijke situatie, het achterstallig onder houd van de oudere huizen betalen. Bij het achterstallig onderhoud gaat de kost voor de baat uit. Wie geen achter stallig onderhoud uitvoert, kan geen huurverhoging opleggen. Geen huur verhoging betekent ook weer minder geld voor onderhoud in het algemeen". De bestuursleden van de Temeuzense bouwvereniging krijgen nog dit jaar een uitvoerige meerjarenbegroting voorgelegd, aan de hand waarvan ze kunnen kiezen langs welke lijn het fi nanciële beleid zich dc komende pe riode moet ontwikkelen. In het stuk wordt rekening gehouden met de bedragen die leegstand en on derhoud vergen. Groenhof gaat er vanuit, dat de wo ningbouwvereniging dit cn volgend jaar afsluit met een batig saldo. „De conti nuïteit is pas in gevaar wanneer er aan een aantal voorwaarden niet zou wor den voldaan. Wanneer er geen oplossing zou worden gevonden voor het achter stallig groot onderhoud, wanneer de leegstand niet zou teruglopen en we geen kans zouden krijgen om eenge zinswoningen te bouwen. Er wordt we! eens uit het oog verloren, dat wij als bouwvereniging andere doeleinden na streven dan een willekeurige belegger Die kan - als hij dat wil. en zo gebeurt het ook - uitsluitend verhuren aan so ciaal en economisch sterkeren. Wij zijn betrokken bij het oplossen van een stuk maatschappelijke nood. Als er dan problemen ontstaan willen we die ook individueel begeleiden. Het jaar verslag gaat uit van een ambitieus pro gramma. Dat hebben we ver rond. Dienstverlening aan de bewoners wordt echterpasoptimaal als het achterstallig onderhoud is uitgevoerd. Het is gewoon onaanvaardbaaromdatna te laten. Een belegger kan zijn verantwoordelijkheid laten ophouden bij het leveren van een woning. Wij zijn ook verantwoordelijk voor het sociaal leefklimaat, de functie die een woning heeft binnen de wo ningmarkt. Daarnaast moeten we ie dereen huisvesten. Het onderscheid maken tussen ons en een belegger is een politieke keuze. Bij de gemeente Ter neuzen lijkt de opvatting te leven dal de beleggers voorrang moeten hebben. Nogmaals; een politieke keuze en daar treden wij natuurlijk niet in". Leegstand Terneuzen kan de leegstand naar zijn oordeel voorkomen door bij het afge ven van bouwvergunningen een relatie te leggen met het (toekomstig) vesti gingsoverschot. „Je zou moeten komen tot het uitzetten van een trend, waarbij je niet het aantal aanvragen van het moment als norm neemt maar de bevolkingsprognose voor het jaar daarop. Een jaar geleden zijn we begonnen met een onderzoek naar de bewegingen binnen de woning markt. Je kunt niet verwachten, dat de resultaten nu al zichtbaar zijn in het be leid. Er moeten nog meer gegevens wor den verzameld, dan ben je al gauw twee jaar verder". De woningbouwvereniging Terneuzen 'lonkt' in het recente jaarverslag nad rukkelijk naar de nieuwbouwmarkt en in het bijzonder naar eengezinswonin gen. Groenhof; „In '75 zijn onze laatste wo ningen opgeleverd. Dat waren er 33. dat had niet zoveel te betekenen. We heb ben 315 woningzoekenden ingeschreven staan, mensen die een eengezinswoning willen. Wilje daar adequaatop reageren dan zullen die gebouwd moeten worden. Een andere zaak is. dat de verhouding flats (nu ruim .38 procent van het wo- Biljartwedstrijd NII5UWVLIET - Voor dc biljartcompe- titie le Nieuwvliet werden de volgende wedstrijden gespeeld. P. Dhont - I. de Hullu Cornelis 0-2. J Ameele-J Provoost2-0; P Klaaysen-J. Provoost 0-2:1. de Hullu Basting - P. de Jong 0-2: J. Sijnesael - P. Luteijn 2-0: I de Hullu Cornelis - T Klippel 2-0: T. Klippel - P. de Jong 2-0. J. MEULENDIJK IN TERNEUZEN: TERNEUZEN - Tijdens de ledenvergadering die de afdeling Oost Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse bond van gepensioneerden donderdag in hotel 'Du Commerce] in Terneuzen hield, besprak de heer J. Meulendijk, lid van het hoofdbestuur, in hel kort dc maatregelen die de overheid ten aanzien van de gepensioneerde ambtenaren in studie heeft om een toename van de uitgaven te voorkomen. De voorstellen behelzen, zoals bekend, bepaalde aanpassingen van de pensioenen waaronder die. waarbij de aow voor 100 procent wordt ingebouwd, en een herziening van de ziektekostenregelingen In de studie is voorts de invoering van een waardevast- in plaats van, zoals nu. een welvaartsvast- pensioen voor ambtenaren. De heer Meulendijk benadrukte dat het hier nog slechts een studie van maatregelen betreft waarvoor, als ze uitgevoerd zouden worden, de pensioenwet gewijzigd zou moeten worden. uitbreiding van het bibliotheekwerk le Volgens de heer Meulendijk zou dat teveel tijd vergen. Niettemin wijst het hoofd- bestuur, hierin gesteund door de vakbeweging, deze maatregelen met klem van de hand omdat men van mening is dat hierdoor bi j een ombuiging van het regeringsbe leid ue ambtenaren zwaarder zouden worden getroffen dan de overige werknemers. De heer Meulendijk wees erop. dat de bond zich strijdvaardiger moet opstellen en intensief aan ledenwerving moet gaan doen. „Hoe sterker de bond. hoe meer invloed kan worden uitgeoefend" WETHOUDER APERS: „PLANNEN ZIJN IN BEHANDELING" AXEL - Het Axelse raadslid J. M. van Schaik (PvcsA) heeft donderdagavond tijdens de vergadering van de raads commissie voor onderwijs gepleit voor uitbreiding van de openbare basis school in Axel. De heer Van Schaik deed dat naar aanleiding van de be handeling van een kreditaanvraag van de Canisius-basisschool te Zuiddorpe met een gemeenschapsruimte. Ook dij openbare school in Axel heeft recht op zo'n lokaal. Waarom blijft het schoolbestuur, de gemeente, achter met een dergelijk verzoek indienen bij de gemeente, zo stelde het PvdA-raadslid. Commissievoorzitter, wethouder P. Th. A. M. R Apers zei dat de gemeente plannen voor uitbreiding van de open bare school in behandeling is. „We zijn er volop aan bezig, maar we kunnen geen ijzer met handen breken", zo zei hij. De heer Van Schaik vond toch dat de Kaarten OOSTBURG - Het katholiek vrouwen gilde in Oostburg hield een kaartavond in 'Du Commerce'. Er werd zowel gebo den als gejokerd. De uitslag van het jo keren luidt: 1 mevrouw H. Hoffman-de Koning, 2 mevrouw F. Carpentier-de Pauw; 3 zuster Gumara. De poedelprijs was voor mevrouw Hermans-de Krijger. Uitslag bieden; 1 mevrouw O. Hamelinck-de Coninck: 2 de heer Car- pentïer, 3 mevrouw J. de Rijcke-van de Waeter. De poedelprijs was voor me vrouw Visser. Biljartwedstrijd HULST - In zaal Lijbaart te Hulst was een biljartwedstrijd tussen de Hulster biljartclub 'De Lustige Toepers' cn de Graauwse biljartclub 'De Zandbergse Toepers. Lustige Toepers won met 12-8. De uitslagen luidden; D. Carlos - W. van de Velde 2-0: J. Geemaert - J de Rijck 1-1; J. Verschueren - W. Slrobbe 1-1; R. Geemaert - F. de Smit 0-2: J. d'Hondt - G. de Bakker 1-1: A. de Bilde - C Koole 2-0; R. Verhagen - J. de Maat 2-0; F. Freijsser - J. van Hooye 0-2; W. Bracke - K. Driessen 2-0 en M. Roels- P. Strobbe KVO hield bijeenkomst HEIKANT - Onder voorzitterschap van mevrouw L. Inghles-Ceelaert hielden 120 leden van de KVO (Katholieke Vrouwenorganisatie) van de afdelingen Heikant, Clinge en Koewacht in het ge meenschapshuis 'tHeike te Heikanteen bijeenkomst. Een afgevaardigde van het Nederlands Zuivelbureau uit Den Haag hield een lezing over melk en zui velproducten, Naar aanleiding van die leziang werd later onder de leden een quiz gehouden. Deze Quiz werd gewon nen door mevrouw D'Olieslager- Blommaert, die als prijs een zuivelmand kreeg aangeboden. De KVQ-a.fdeling Heikant brengt op 16 november een be zoek aan Goes. Daar gaat men een be zoek brengen aan een zaak. die zich ge specialiseerd heeft in sanitair, centrale verwarming en andere huishoudelijke apparatuur. KPJ-HuIst houdt biljarttoernooi TERHOLE - In zaal J. Schonenberg te Terhole speelden de 'Terhoolse Toe- pers' en 'Excelsior' uit Hulst een bil jartwedstrijd. De Thoolse Toepers wonnen met 8-6. De uitslagen luidden: G. van Eetvelde - W.k WógingerO-2: A. de Deckere-E. Boeding 2-0: C. van Delft - J. Beerendsen 2-0: A. Freijser- S. Adriaensen 0-2, P. Freijser- J. Haulez 1-1; J. Wesepoel - R. Warrens 1-1: J. Schonenberg - J. Koole 2-0. Verkoping van bejaardenbond Axel AXEL - De katholieke bejaardenbond, afdeling Axel, houdt dinsdag de jaar lijkse tentoonstelling van handwerken. De tentoongestelde artikelen zijn te koop. De opbrengst is voor de aanschai van nieuw materiaal. Er wordt koffie met oliebollen geserveerd. De verko ping is dinsdagmiddag tussen twee en vijf uur in het clublokaal naast het Ge- zcilenhuis aan de Walstraat. openbare school 'achterloopt'. „De be sturen van de bijzondere scholen kunec wel ijzer methanden breken".zo merkte hij op. mede naar aanleiding van hei verzoek van de Katholieke Onderwijs, stichting Axel, waarin ook om uitbrei ding van het schoolgebouw wordt ver-i zocht. Alle leden van de commissie voor on derwijs. culturele- en jeugdzaken kon den zich overigens verenigen met de uitbreidingen van de twee scholen. Gisteravond kwam ook de raadscoro-; missie voor de ruimtelijke ordening bij-: een in het Axelse stadhuis. Naar aanlei ding van het advies over een voorberei- dingsbesluit voor een perceel grond aan; de Axelsestraat te Koewacht, merkte de! heer J. Dieleman (PvdA) op dat de pro cedure die gevolgd is wel erg lang ge-j duurd heeft Het raadslid rekende vooi dat er zeventien maanden overheen zijn gegaan voor de uitbreiding van het be drijf in een ontwerp-raadscoorstel is verpakt. Hij wilde voorts weten wat soort uitbreiding het hier betreft. Bur gemeester A. de Kam kon hem dat niet precies vertellen. Reden voor het raads lid om zijn stem te onthouden. Volgens de heer De Kam betreft het hier een uit breiding van een loonbedrijf. Hij ge loofde niet in de vrees van raadslid Die leman datermogelijkhinderzal kunnen1 optreden. Het gaat om een opsla gruimte voor landbouwmaterialen, zo zei hij. KAMPIOENEN BIJ 'DE VREDE' UIT SAS VAN GENT SAS VAN GENT - De duivenmaat- schappij 'De Vrede' uit Sas van Gent heeft haar kampioenen 1976 bekend gemaakt: I Jonge duiven eerst afgegeven: 1 G. Martens; 2 R. Cappaert; 3 E. Neyt; 4 P. Goethals; 5 W. Wisse, le en 2e aggege- ven: 1 R. Cappaert; 2 P. Goethals; 3 G. Martens; 4 Em. Neyt; 5 G. v. Haetle. Hok 4 eerst afgegeven: 1 R.Cappaert; 2 G. v. Haele: 3 P. Goethals; 4 G. v. Steenberge; 5 Em. Neyt. II Oude duiven eerst afgegeven: 1 B.v.d. Berghe: 2 Fr. v. Hoye; 3 H. Marquime; 4 J. v. Oppenm: 5 Th. v. Zeele. le-2e afge geven; 1 B. v. d. Berghe; 2 Th. v. Zeele; 3 J. du Puy; 4 H. Marquinie; 5 J. v. Oppen. Hok 4 eerst afgegeven: 1 Th. v. Zeele; 2 B. v.d. Berghe; 3 J. du Puy; 4 Fr. v. Hoye; 5 J. v. Oppen. III Jonge duiven Fond: le afgegeven: 1 G. Begijn; 2 Gebr. Kox; 3 R. Velleman; 4 P. Goossen; 5 Em. Neyt. le en 2e agge- gen: 1 R. Velleman; 2 Em. Neyt; 3 G. Begijn: 4 P. Goossen; 5 W. Rademakers. Hok 4 eerst afgegeven: 1 G. v. Steenber-1 ge; 2 G. Begijn; 3 Em. Neyt: 4 P. Goos sen; 5 W. Rademakers. IV Oude duiven Fond 1976: eerst afge geven: 1 R. v. d. Berghe; 2 G. Snelders; 3 J. du Puy; 4 W. Rademakers; 5 Th. v. Zeele.le en 2e afgegeven; 1 R. v. d. Be rghe; 2 J. du Puy: 3 G. Snelders; 4 Fr. v. Hoye: 5 Th. v. Zeele. Hok 4 eerst afgege ven: 1 R. v. d. Berghe; 2 J. du Puy: 3 G. Snelders; 4 Fr. v. Hoye; 5 Th. v. Zeele. Y De Generaal Kampioenen 1976, de 4 eerst afgegeven: 1 Th. v. Zeele; 2 J. du Puy; 3 Fr. v. Hoye; 4 B. v. d. Berghe; 5 G. Begijn; 6 R. u. d, Berghe; 7 R. Velleman; 8 G. v. Steenbergen; 9 P. Goossen; 10 G. Snelders en 11 Em. Neyt. Combuta rekent op behandeling zaak met Axel op 3 november AMSTERDAM - De vastgoedmaat schappij Combuta te Amsterdam (een dochteronderneming van de West- land/L'trecht Hypotheekbank) rekent er op dat de burgelijke zaak met de ge meente Axel op 3 november voor de ar rondissementsrechtbank in Middel burg zal dienen. „Het is juridisch 'n gewone zaak dat err uitstel is verleend", zo zei een woord- voerder van Combuta desgevraagd. Hij I wees er overigens op dat de advocaat van de gemeente Axel om uitstel heeft gevraagd. Hij zal, zo wordt bij Combuta verwacht, zijn conclusies op 3 november moeten hebben samengesteld. Zoals bekend heeft Combuta de gemeente Axel gedagvaard. De zaak stond op de rol van afgelopen woensdag, maar werd niet behandeld. Er is nogjjeen contact geweest tussen de vastgoedmaatschappij en Axel. „We willen best rond de tafel gaan zitten", zo j ze de woordvoerder, „maar dat hangt wel af van wat er aangeboden wordt". RAADSLID D. J. OGGEL: ningbezit) en eengezinswoningen (ruim 58 procent) hoognodig zou moeten ver anderen. Dat heeft ook financieel be langrijke gevolgen". Het jaarverslag gaat uit van 20 procent flat- en 80 procent eengezinswoningen, maar komt dan meteen tot de conclusie dat de woningbouwvereniging nog tien tallen jaren zou moeten bouwen Groenhof: „Het gaat om een politieke keus, waarbij onderscheid gemaakt zal moeten worden tussen het zondermeer beschikbaar stellen van huizen en het opvangen van maatschappelijke nood". Directeur J M. Groenhof van de wo ningbouwvereniging Terneuzen: groot onderhoud binnen 3, 4 jaar uitvoeren'. AXEL- De beer D. J. Oggel, raadslid voor het Gereformeerd Politiek Verbond (gpv) in de gemeente Axel wil dat het college van burgemees ter en wethouders sterker naar bui ten treedt inzake het burgerlijk ge ding dat de vastgoedmaatschappij Combuta tegen Axel heeft aanspan nen. De heer Oggel sprak donderda gavond in de raadscommissie voor de financiën over 'meer agressivi teit' van het gemeentebestuur. „Ik ben pas terug uit Canada en dan lees je m de krant dat Columbia ons heeft gedagvaard. We moeten hierte gen in het offensief gaan. We moeten ons niet in een hoek laten drukken. We moeten er agressief tegenover gaan staan. Ik vind ook dat Axel geen zaken meer moet doen met de Westland Utrecht Hypotheekoank, waar Combuta deel van uitmaakt. We hebben wel eens hypotheken van de Westland gegarandeerd, maar ik vind dat het cóllege daar niet meer aan moet beginnen. Dan moeten we zeker niet meer doen. Gezien hun houding moeten we die hypotheekbank uitsluiten. Dat zal hen zeker geen goed doen en een slechte naam in Nederland bezorgen. „Ik vertrouw ze ook financieel niet meer". De heer K. Hamelink (pvda) zei hierop tegen de GPV'er „Je mag toch geen kwaad met kwaad vergel den." De heer Oggel: „Needatiszo.maarje moet je ook niet in een hoek laten drukken, we moeten ons niet later kennen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38