TAPIJTCENTRUM ZEELANDbv Historisch orgel hervormde gemeente Burgh vermoedelijk zomer977 weer in gebruik PZC/s M Veelzijdige modeshow in verpleegtehuis Ter Valcke KLEDING Elektronische rekenmachines VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 WISSEL BEVELANDM WISSEL SCHOUWEN GEMEENTELEDEN HIELDEN GESLAAGDE ACTIE VOOR DE RESTAURATIE TOTALE KOSTEN F 71.000,- BURGH - Als het allemaal volgens verwachting loopt zal de hervormde gemeente van Burgh in de zomer van het volgend jaar het achttiende eeuwse kerkorgel weer in gebruik kunnen nemen. Sinds het orgel het vlak voor de kerstdagen vorig jaar begaf, moest men zich behelpen met een elektronisch orgel en tijdens de kerstdagen een piano. De her- vormdegemeente van Burgh liet het er niet bij zitten. Met de stimulans van de enthousiaste en actieve do- mina A. A. van Leeuwen in de rug bracht de 470 zielen tellende ge meente in korte tijd door middel van collectes, giften, leningen en een rommelmarkt zoveel geld bijeen dat orgelbouwer Verschueren te Hey- thuijsen intussen al opdracht heeft gekregen voor de restauratic. Het orgel staat sinds het voorjaar van dit jaar op de monumentenlijst en datbetekent dat errijks-. gemeen telijke en provinciale subsidie ver wacht mag worden voor de ruim ƒ71.000,- kostende restauratie. Het is alleen de vraag wanneer Dat is af hankelijk van de ruimte die monu mentenzorg van crm krijgt voor sub sidiëringen. Wanneer dat geld er komt zullen provincie en gemeente niet achterblijven. Domina Van Leeuwen: „Het is ge weldig. wat deze kleine gemeente de laatste paar j aar allemaal aan ex tra's heeft opgebracht. In de zes j aar dat ik hier ben is de kerk gerestaureerd, is er een nieuw ga skachel gekomen van 10.000,- en is nu weer heel wat bij elkaar gebracht voor het orgel". Het orgel in de kerk in Burgh werd in Leeuwarden gebouwd door ene Al- bertus Gruysen. Eelkien Reinders. huisvrouw van kerkvoogd Eelke Wiggers gaf het cadeau aan de her vormde gemeente van het Friese Ee. Bij hun dood bepaalde het echtpaar Wiggers nog dat de kerk van Ee een stuk bouwland onder Engwierum zou krijgen voor het onderhoud van dat orgel. Maar blijkbaar werden de lasten van onderhoud en restauratie toch teveel voor de kerkelijke ge meente. die in 1922 bij de firma Dek ker in Goes een nieuw orgel bestelde Het oude orgel ging naar het gebouw van de hervormde evangelisatie in Klazienaveen-Noord en verhuisde van daar in 1951 naar Burgh. Zoals later bleek, ging de hervormde ge meente van Ee daarmee buiten haar boekje. Volgens de schenkingsactie had het orgel nooit verkocht mogen worden. Toch bleef het toen in Burgh. al werd wel de oorspronke lijke pijp met de naam van de bouwer en de schenkster in het nieuwe orgel van Ee ingebouwd. De oude kerk van Burgh (1671) heeft daarmee een bij interieur en stijl pas send orgel gekregen. „Wat ze hier niet aan orgels gehad hebben", ver telt mevrouw Van Leeuwen. Voor zo ver ik heb kunnen nagaan werd in 1906 een orgel gekocht, wat bij de brand van 1924 verloren ging. Wat ze daarna gehad hebben weet ik niet, maar dat raakte men kennelijk in de oorlog weer kwijt. In 1951 dus kwam dit". De restaurateur zal in januari het orgel af gaan breken. Tot die tijd zal organist W. de Raad uit Zierikzee waarschijnlijk nog wel eens probe ren wat hij er nog uit kan krijgen. Verder behelpt hij zich, evenals de beide andere organisten: mevrouw H. G. J. de Regt-de Rijke en me vrouw P. de Glopper-Driessen, nog met het elektronisch orgeltje. De orgelbouwer heeft beloofd dat nog voor de zomer het orgel weer klaar zal zijn. In die tijd zal er heel wat aan moeten gebeuren. De orgel kast is op verschillende plaatsen ge barsten. de windladen zijn niet goed en ook de speelpijpen zullen in de oude staat moeten worden gerestau reerd volgens de richtlijnen van mo numentenzorg. Aan de buitenkant ziet het er zo op het oog fantastisch uit. Het prachtige snijwerk maakt met alleen op de toevallige bezoeker veel indruk, ook de deskundigen zijn er verrukt over, vertelt de predikan te. ..Gelukkig is de gemeente geweldig enthousiast", zegt ze. „de mensen reageren erg leuk en spontaan. We hebben achter in de kerk orgelpijpen voor giften staan en daar zit iedere maand nog heel wat in. Bovendien hebben we het voordeel dat we nog veel meelevende tweede woningbe zitters en vakantiegangers hier krij gen". Voor de kenners: het orgel is een één-klavierswerk met aangehangen pedaal en heeft tien stemmen. Het manuaal heeft 54 tonen, het pedaal 27 tonen. Het grootste deel van het orgel is nog in de oorspronkelijke staat PATIËNTEN LIETEN ZELF KLEDING ZIEN streek SYNTHETISCHE MATERIALEN FAVORIET GOES - Een avondje uit was het voor vele inwoners van verpleegtehuis Ter Valcke te Goes waar donderdagavond maar liefst zeven Goese middenstan ders hun medewerking verleenden aan een modeshow. Deze zaken waren: Mo dehuis Berco met dameskleding. Bos- Bevahuis voor herenmode, kinderkle ding van boetiek Den Hollander, juwe lier Jan Boer, Sporthuis Olympia met The Snoopy Bunch op kop in Goese bowlingcompetitie GOES - Maandag won The Snoopy Bunch in de Goese bowlingcompetitie met ruim verschil. Het verschil met de no. 2, het Harten- team, was maar liefst 136 pins. Vooral Hans Booij (met een serie van 525 pins) en Lotta Boutens (met een se rie van 495 pins) waren goed op dreef. Het team van Krijger Tours, wat de laatste weken zo goed draaide, ein digde maandag als laatste en zakte hierdoor naar de 7e plaats in het klas- Plattelandsvrouwen maakten reisje GOES - Vijf en veertig dames van de* christelijke plattelandsvrouwenbond afdeling Noord- en Zuid-Beveland maakten een excursie naar Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Vanaf Goes ging de reis per autobus naar St. Jansteen waar het gezelschap in restaurant 'Sport' koffie dronk. Hierna bracht men een bezoek aan het stadhuis te Hulst, waar men onder meer de raadzaal, de burgerzaal en de trouw zaal bezocht. Via de 'smokkelroute' ging de reis terug naar St. Jansteen waar een Zeeuwse koffietafel gebruikt werd s- Middags volgde een excursie naar een textielfabriek en reed men door naar St. Niklaas. Daar werd de bekende 'Heir- mansklok' bewonderd. Na een diner in St. Jansteen ging de reis huiswaarts. Plattelandsvrouwen Goes maken bloemstukjes GOES - De afdeling Goes en omstreken van e Nederlndse bond van plattelands vrouwen houdt dinsdag 19 oktober een bijeenkomst, waar de heer H. Meerhof uit Goes een en ander zal vertellen over droogbloemen. De dames zullen ook zelf een bl.oemstukje kunnen maken. De bijeenkomst wordt gehouden in 'De Prins van Oranje' en begint om twee Ds J. van Oyen, vroeger te Nisse en 's Heer Abtskerke, 25 jaar predikant NISSE - Ds J. van Oyen. hervormd pre dikant te Haren is 21 oktober 25 jaar predikant. Hij deed 21 oktober 1951 in trede in zijn. eerste predikantsplaats Nisse en 's-Heer Abtskerke. In 1955 werd hij legerpredikant. Van 1959 tot 1967 stond hij te Maastncht. waarna hij naar zijn tegenwoordige gemeente ging Jeugdraad Reimerswaal verdaagd REIMERSWAAL - De jeugdraad van Reimerswaal kon donderdagavond geen besluiten nemen doordat er van de veerden leden er maar zes aanwezig wa-, ren De jeugdraad verordening schrijft na melijk voor dat er zeven plus eén van de benoemde leden aanwezig moeten zijn om tot een bersluit te komen Daar de agendapunten niet konden worden afgewerkt werd besloten de ver-' gadering te verdagen tot een nader te bepalen datum. COLLECTE HEINKENSZAND - In de hervormde kerk te Heinkenszand heeft de collecte voor het provinciaal kerkewerk opge bracht 103,83 en die voor kerk en Israël ƒ135.75. Het verjaardagfonds bracht in septem ber 318,50 op. WILHELMIN ADORP - De Zeeuwse col lecte heeft te Wilhelminadorp 387,75 opgebracht. The Four Seasons, die toch weer als The Londoner verder gaan. blijven door een derde plaats aan de leiding in het klas sement. Op de tweede plaats, dank zij een hogere pinfall. The Snoopy Bunch. In het individuele klassement bij de he ren blijft Peter Aertssen op de eerste plaats. Gerhard Soldat kwam door een serie van 532 pins weer terug op de tweede plaats, terwijl Dave Easthope de derde plaats van Uwe Kettenbeil over nam. Bij de dames raakte Ineke Spuy haar eerste plaats kwijt aan Lotta Boutens. Lotta. die vorige week nog vierde stond, behaalde eeen serie van 495 pins. Hierbij scoorde ze een game van 212 pins. Dit is tot nu toe ook de hoogste gzme bij de dames in de huisleague. De uitslagen van maandag waren: 1 The Snoopy Bunch 2199 pins, 2 Har tenteam 2062. 3 The Londoner 2043, 4 Trouble United 1970, 5 B.T. '200' 1968. 6 The Kangeroos 1959, 7 The Ten Pins 1947, 8 The Moonlight Bowlers 1933. 9 Krijger Tours 1874. De stand is nu. 1 The Londoner 34 pnt. 2 The Snoopy Bunch 30 10.340pins), 3 Hartenteam 30. (10.240). 4 B.T. '200' 25 (9.982). 5 The Ten Pins 25, (9.9551. 6 Trouble United 24. 7 Krijger Tours 23. 8 The Kangeroos 23. 8 The Moonlight Bowlers 12. De stand bij dc heren: 1 Peter Aertssen gem. 166, 2 Gerhard Soldat, gem. 162,3 Dave Easlhope, gem. 161. De stand bij de dames: 1 Lotta Boutens gem 144.2 Ineke Spuy gem. 143. 3 Mary Steinhart. gem. 140. Mannenkoor Kapelle opgegeven wegens gebrek aan leden KAPELLE - Tijdens een ledenverga dering van het mannenkoor 'Zang en Vriendschap' te Kapelle is besloten tot opheffing van het koor. wegens gebrek aan leden. Het koor, dat 23 jaar heeft bestaan, had reeds dit voorjaar beslo ten om nog tot september door te gaan om leden te werven. Het ledental was gedaald tot 15. Een streven om tot boven de 20 leden te ko men. bleek niet haalbaar. Het koor trad destijds regelmatig op bij bijzondere kerkdiensten en in verschillende tehui zen. Er waren nog 2 personen, te weten, de heren J. Herselman en D. Mallekoote. lid vanaf de oprichting. De eventuele baten worden aan een plaatselijke ver eniging geschonken. sport- en skikleding en De Goedkope Simon met nachtmode. Hoofdrolspelers waren deze avond in feite de bewoners van Ter Valcke zelf: zowel lopende patiënten als patiënten die zich door middel van een rolstoel moeten voort bewegen showden de kle ding. hierbij gesteund door verplegend personeel en kindeien van personeel die eveneens hun steentje voor het welsla gen bijdroegen Na de opening door een boerinnestoet met kostuums van soms wel vóór 1850 kwam de werkelijke mode aan de beurt. Modehuis Berco toonde japonnen en deux-pièces waarbij duidelijk rekening gehouden was met de sluiting. In dit ge val dus veel voorsluitingen in de vorm van rits of knopen zodat de draagster gemakkelijk het kleingstuk zelf aan- en uit kan trekken. Synthetische materia len die zelf gewassen kunnen worden zijn bij de bewoners van Ter Valcke dui delijk favoriet. Bewegingsvrijheid is een ander aspekt waar duidelijk rekening mee gehouden moet worden. Als je in een rolstoel zit en er toch modieus uit wil zien draag je kleding die niet al te strak zit: loopplooien vóór of achter, plooien rondom, het geeft de nodige ruimte om je behaaglijk te voelen en de rok kan dan bevendien niet optrekken. De deux- pièces waren meest met een blouse die zowel over als in de rok gedragen kon worden. Bijpassend was vaak een smal ceintuurtje van dezelfde stof. Erg mooi was een twee-delig model in zwart/wit dessin waarvan de rok en de blouse een rand-gamering vertoonden. Ook over- jurken die met blouse of dunne pulli ge combineerd kunnen worden passeerden veelvuldig de mode-revue Bij de heren-mode van Bos-Bevahuis stond eveneens de bewegingsvrijheid centraal- Veel pantalons van rekbaar materiaal, vrije-tijds colberts van stof in combinatie met suède, sportieve vesten, maar ook elegantere blazers en kos tuums Voor de jeugdiger heren waren er onder meer spijkerpakken en stoere houthakkers-jacks. Bij de kindermode van Den Hollander zagen we veel sportieve modellen in rib-cord en de nodige folklore-kleding: jasjes in die stijl, gemattelasseerde hes jes, jurkjes met strikjes en bandjes. Sporthuis Olympia liet de nodige ski- en sportkleding zien. waarbij vooral de leuke moon-boots erg opvielen. De ski kleding blfjft ook deze winter erg fleurig, terwijl we bovendien veel streepversie- ringen ondermeer aan de mouwen, tegenkomen. Juwelier Jan Boer completteerde de Foto: Wijnrode 314 coat met mooie stfj stiksels. Eronder wordt een jersey pa- talon gedragen. Het meisje draagt e?j folklore-jasje met lusjes-sluiting in ea breed streep-dessin toiletten met mooie sieraden. De Gotf kope Simon toonde de aanwezin eenvoudige pyama's, romantisch nachtgewaden en fijne tricot pyama Dc Fa. Koolc loonde tussen de bedri ven door lioe de boerin zich modic« kan kleden. De muziek op dit eerste lustrum we? verzorgd door Cees Hoogcsteger t Hans Berks. Als lady-speaker trad» zuster Van Drunen. Groot vaders klok is dtmr cgcwoycfen, ,u. njjiiAOianni ou vUULJJ jm Xr de krant helpt u op weg Q LJ LJ O BBSB ss ss ss ss OBBD in ffl §g fa (Canon) vanaf 64,50 incl. B.T.W. 1 jaar schriftelijke garantie. Wetenschappelijk vanaf 183,- incl. volkeri Havenplein 5 Tel. 01110-2439 zierikzee ad boek-en kantoorboekhandel kantoorinstallaties TIP: Het wordt weer tijd voor HERFSTBEMESTIMGÜ MILIEUBEWUSTE MESTSTOFFEN: Neptuna Maerl, stikstof bevat tende mest uit koraalalgen. Refertiel, stikstof bevattende mest uit zuiveringsslib. BLOEMBOLLEN Vroeg kopen voorkomt teleurstel ling. Vroeg planten bevordert wor telvorming. Beendermeel voor uw compost- hoop. Reductiskaart voor iedere klant. het enige tuincentrum in het hartje van goes HET De tapijtjongens uit de Wijngaardstraat gaan er mee door. Als u deze r erten tie leest, zult u er van overtuigd zijn dat wij niet te veel vragen voor Kwalitei ten, maar dat het zijn geld waard is. Zoekt u tapijt dan kan u het beste even aanwippen om polshoogte te nemen in de doolhof van de tapijten. Drempel vrees hoeft u niet te hebben, wij zijn maar gewone jongens die proberen de kost te verdienen, alles wat wij verkopen is met vijf jaar garantie, gratis leggen of tien gulden zelflrgkorting per meter. Wij leveren rechtstreeks van de fabriek naar klant daarom scheelt u dat vele guldens. Wij brengen u deze week tapijten tegen absolute bodemprijzen. Een pracht van een nylontapijt op 400 breed, het nieuwste van het nieuwste, geen 149,- maar nu 119,- per mtr. en gratis gelegd. Zocht u een wollen tapijt, wij hebben een K.V.T. op 400 breed, normaal kost dat 378,- per mtr. maar nu voor de laatste kamers 230,- per mtr. en gratis gelegd. Dat is een aanbieding waarmee we nog enkele klanten kunnen helpen. Een pracht van een wollen berber op 400 breed nu voor 189,- en gratis gelegd. Een wollen tapijt gedessineerd, iets moois in uw kamer nu voor 189,- per mtr. Een mooie gebloemde nylon op 400 breed nu nog voor 79,- per mtr. De carlton een tapijt om te zoenen nu voor de speciale prijs van 89,- per mtr. Maar ook voor zwaar loopyerkeer hebben wij een tapijt oersterk en degelijk, weinig kans om te pletten nu voor de prijs van 89,- per mtr. Wij hebben nog 3 kamers gedessineerd nylontapijt, wees er als de kippen bij, die moeten er uit, nu van 119,- voor 89,- en nog gratis gelegd. Slaapkamertapijt vanaf 39,- per mtr, maar ook de velourstapijten in pracht kleuren nu voor 59,- per mtr. en gratis gelegd. Zocht u tegels, wij hebben er nog wat van de Heuga in de Lux van 10,74 nu voor 7,90 en de Flor van 12,90 nu voor 8,90 (met kleine foutjes). Biezentegels te kust en te keur. Vanaf ƒ0,89 per stuk, de palmbladtegel, iets aparts, nu voor de prijs van 2,50 per stuk. Novilons in vijftig verschillende dessins vanaf 29,95 per mtr. Doet uw voordeel en brengt een bezoek aan het tapijtcentrum waar u van harte welkom bent en reikt ons de hand en betaal contant. Graag tot ziens in de Wijngaardstraat in Goes. Wijngaardstraat Goes tel. OIIOO-5

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 36