Deskundigen sluiten rijen: voorbarige conclusie VIB Solidariteitsstaking van een uur bij Haven van Vlissingen ONGEKEURDE FILMS IN HULSTER SEXBIOSCOPEN almanak Prof. Heyndrickx: Iets te veel fluor in Sasse groente eKKer ER IS GEEN REDEN TOT PANIEK' Belgisch binnenschip aan de grond en weer vlot op de Westerschelde Vragen bereidheid hulp mossel- en oestercultuur Rijkspolitie controleerde VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 SAS VAN GENT - Deskundige instanties hebben donderdag de rijen gesloten in hun reactie op de bewering van de vereniging 'Voorkomen Is Beter' dat Sas van Gent zou worden bedreigd door een fluorvergiftiging. Dr. J. Tesink, directeur vande gezond heidsdienst voor dieren in Zeeland, nauw betrokken bij het on derzoek naar schadelijke gevolgen van fluor voor vee, noemde woensdag de conclusie van de vib 'voorbarig'. Hij wees op de recente meetresultaten van zijn eigen dienst en van het TNO, die aangeven dat defluorvervuiling bij Sas van Gent de laatste jaren juist is teruggelopen. IR. G. ADEMA: AANVULLENDE METINGEN Anderen sloten zich donderdag aan bij deconclusie datniet teveel waarde mag worden toegekend aan hoge piekwaar den. De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland dokter S. Lelie, zei: „Ik baseer me op de mij ten dienste staande gegevens van de daar toe bevoegde meet-instanties en die wij zen zeker met in de richting van een fluorvergiftiging. Wie een dergelijk on derzoek instelt moet zich op verant woorde wijze oriënteren". In dezelfde geest het de milieudeskun dige van provinciale waterstaatir G. Adema zich uit. De heer Adema, advi seurvan het provinciaal bestuur, dat is betrokken bij de fluorvervuiling, omdat de veroorzaker ervan, Zuid-Chemie in Sas van Gent valt onder de wet lucht verontreiniging. het niettemin weten dat volgende week aanvullende metin gen zullen volgen. De monsters van planten, groenten en gras zullen worden onderzocht door het Instituut voor Planteziektekundig On derzoek (IPO) in Wageningen. De moes tuinen in Sas van Gent zullen de meeste aandacht krijgen. Volgens burgemeezter drs W. R. V. Du- sarduyn van Sas van Gent sluiten de aanvullende metingen een groot opge zet wetenschappelijk verantwoord on derzoek niet uit. In eerst instantie bin nen het college van b en w zal hij een onderzoek bepleiten zoals dr K. Bier steker van de GG en GD in Rotterdam datheeft uitgevoerd in de omgeving van hetSloegebied Dat onderzoek heeft uitr gewezen dat de fluorverontreiniging in het Sloegebicd nauwelijks schadelijk is voor de mens. De heer Adema legt er de nadruk op dat de meetgegevens uit het Sloegebeid en de Kanaalzone elkaar niet veel ontlo pen. Dat zou erop wijzen dat ook de be volkingvan de kanaalzone niet beducht behoeft te zijn. „Er is zeker geen reden tot paniek", meent de heer Adema. Het is volgens hem erg belangrijk om het verschil aan te geven tussen de uitwer king van fluor op mensen en bijvoor beeld koeien. 'Zo'n koe staat de hele d ag te grazen en knjgt dan uiteraard heel wat meer binnen dan iemand die af en toe wat sla eet. dat dan ook nog eens goed gewassen is". De milieuedeskun- dige van provinciale waterstaat wijst er verder op dat de Zuid-Chemie in de afge lopen jaren steeds verbeteringen heeft aangebracht in het zuiveringsproces. Van Waterschoot stelt vragen over PvdA-voorzitter W. Zws- Vlaanderen OOSTBURG - Het PPR-eerste kamer lid C. Th. A. van Waterschoot uit Oost- burg heeft aan de ministers van bin nenlandse zaken en justitie vragen ge steld naar aanleiding van krantenarti kelen over de voorzitter van de Partij van de Arbeid, afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Zoals gemeld voelt die voorzitter, de heer K. Kramer uit Aardenburg, zich be lemmerd bij het doen van politieke uit spraken. De heer Van Waterschoot vraagt of de ministers kennis genomen hebben van deze publicaties 'waaruit blijkt dat de voorzitter van de PvdA- afdeling West Zeeuwsch-Vlaanderen - werkzaam bij het korps rijkspolitie - zich belemmerd voelt bij het doen van politieke uitspraken, omdat hem te ver staan is gegeven dat hij zich an politieke uitspraken dient te onthouden De heer Van Waterschoot vraagt verder of de beide bewindslieden bereid zijn na te gaan of vanuit de gemeente Aardenburg bij de rijkspolitie is aangedrongen in vloed uit te oefenen op de heer Kramer om zich van politieke uitspraken te on t- houden. Als dirtsgebeurd dan vraagt hij wat daar dan de mening van de minister over is en of zij bereid zijn maatregelen te treffen 'opdat zowel in dit geval als in soortgelijke gevallen aantasting van de vrijheid van meningsuiting wordt voor komen'. ZEEUWSE Misverstanden In de medische sector liggen misver standen ook op de loer, hoor. Gisteren vergezelde in het Vlissingse een tienjarig jongetje zijn moeder bij een bezoek aan de huisarts. De heelkundige onderzocht haar nauwgezet en sprak toen peinzend: „Misschien toch de ziekte van Pfei- fer." „Kan niet," reageerde haar zoontje resoluut. „Mamma is nog helemaal geen vijftig." „Maar het kan mog beter en daar wordt dan ook aan gewerkt", aldus de heer Adema. Verbaasd De directie van dc Zuid-Chemie de ge gevens die het onderzoek van de voor aanstaande Gentse toxicoloog profes sor A. Heyndrickx heeft opgeleverd, niet aan. Wel is men verbaasd over de hoge waarden die deze zou hebben ge meten. Uit een staatje dat de gemid delde waarden aangeeft, die zijn geme ten op zo'n twintig punten noord oostelijk van de kunstmestfabriek. blijkt dat het fluorgehalte eerder nog wat lager ligt dan vorig jaar, toen men ook al van gunstige resultaten sprak.gr wordt overigens alleen gras bemonsterd waarop koeien grazen omdat tot nu toe nooit fluor-schade bij mensen is gecon stateerd „Het wordt voor mensen pas schadelijk", zegt bedrijfsleider J. A.. „Als sla hun hoofd voedsel zou zijn en ze zouden dat dan ongewassen opeten, maar bij wie is dat het geval?" De waar den die de gezondheidsdienst voor Die ren heeft geconstateerd liggen voor on gewassen gras op ongeveer 25 ppm (de len per miljoen) fluor en voor gewassen gras zo'n 10 ppm .lager Men gaat er vanuit dat koeien 15 tot 30 ppm kunnen hebben, dat de grenswaarde ligt tussen 30 en 40 ppm en dat de fluorverbindin gen pas echt schadelijk kunnen worden bij een concentratie van boven de 40 ppm. Professor Heyndricxk beschouwt 20 ppm als de 'tolerantiegrens' waarbo ven de fluorconcentratie gevaarlijk kan TWIJFELS OVER BEMONSTERING worden voorde mens". De heer Adema: „Ik weet het niet hoor, die 20 ppm zit dan wel in de groente, maar nog niet in nujnmaag Ikdurfrustigeenbladslaop te eten waarin 400 ppm fluor zit. maar zoiets moetje natuurlijk niet iedere dag doen. Daar gaat het om", volgens de di rectie kan men de f.uomitstcot hoogst waarschijnlijk nog wel verminderen, maar is het een ïiiussie om te menen dat er op den duur helemaal niets meer zou vnj komen Men ziet geen aanleiding tot een extra j onderzoek, bijvoorbeeld in de de Witte j Wijk in Sas van Gent. waaruit de meeste door professor Heyndrickx onderzochte groente zou zijn gehaald. „Maar als ie- WÊÊMiimem. mand de sla in de tuintjes daar deskun dig bemonsterd en onderzoekt, hebben wij daar geen bezwaar tegen. We zijn |||f trouwens bereid om met iedereen over de problemen te praten, ookmetprofes- soer Heyndrickx,' zegt commercieel di recteur K. Horstra. Hij wijst er ook op dat al jarenlang een door dr. Tesink voorgezeten schade- commissie aan het werk is. Die commis sie stelt, de schade vast. die rundveeh ouders in de omgeving van Sas van Gent ondervindenvan de fluorvervui- TERNEUZEN- De sleepboot 'Zeeland' van Willem Muller te Temeuzen heeft donderdagmiddag om 15.50 uur het Belgische ling.HetSassebedrijfkeertin de meeste binnenschip 'Frederilc' <900 ton) op de Westerschelde uit ernstige moeilijkheden gehaald. gevallen soepel uit. vongj aar zo'n 65.000 Het schip, dat geladen was met stookolie, was in de vroege ochtend rond 7 uur op de Lage Springer, ter hoogte van Hoofdplaat, gulden. Het onderzoek alleen al kost op een zandplaat gelopen en zag met geen mogeljkheid kans om op eigen kracht vlot te komen. Zuid-Chemie daarnaast ongeveer 50 Nadat de Frederik door de Zeeland, die om 11.15 uur vastmaakte, was losgetrokken kon de reis van Vlissingen Tiaar Mille. Veehouder Ducarmon, die het dichtst bij de Zuid-Chemie z'n weiland heeft liggen, bevestigt dat er zelden proble men zijn: 'Ze hebben ons altijd degelijk behandeld. Dit jaar is bij ons de schade trouwens minder dan anders, maar dat kan ook aan de windrichting liggen". Antwerpen zonder verdere problemen worden voortgezet. IADVERTENTIE minder schadelijk dan in de lucht. Ongeveer 15 jaar geleden begon de Ge zondheidsdienst voor Dieren m Zeeland een meetnet op te zetten rondom de Zuid-Chemie. waarvan de kosten wor den betaald door het bedrijf zelf. De me tingen begonnen omdat bleek dat het vee in de buurt van Sas van Gent leed A. Heyndrickx is 'iets te veel' fluor onder de fluorvergiftiging. Kreupelheid gemeten in uit Sas van Gent afkom- en geWjChtsverlies waren belangrijke stige monsters van bladeren, groenten klachten. In en om Sas van Gent worden gras. Een assistent van professor DISCUSSIE OVER NORMEN TUSSEN DESKUNDIGEN SAS VAN GENT - In het toxicologisch laboratorium van de Gentse hoogle- Heyndrlckx liet donderdag weten, dat met name de groenten uit Sas van Gent nader zouden moeten worden onder zocht om een 'goed algemeen beeld' te krijgen van de fluorverontreiniging in die plaats. De vooraanstaande toxico loog van de Rijksuniversiteit Gent heeft de Sasse monsters onderzocht op verzoek van de vereniging 'Voorkomen Is Beter'. Uit de resultaten van het onderzoek trok de VIB de conclusie dat het fluor gehalte voor mens en dier in Sas van Gent de grenzen van het toelaatbare ver heeft overschreden. Men schreef daar over een open brief aan b. en w. en de raad van Sas van Gent. 'Voorkomen Is Beter' heeft overigens zelf de monsters genomen De assistent van professor Heyndrickx gaf donderdag toe. dat dat wellicht niet op wetenschappelijk ver antwoorde wijze is gebeurd. „We ver diepen ons er verder in. maar we geven aan de Sasse bevolking zeker niet het advies om nu maar helemaal geen groente meer te eten uit eigen tuin". Professor Heyndrickx houdt wat de fluorconcentratie betreft een 'toleran tiegrens' aan van 20 ppm (delen per mil joen). waarboven de concentratie 'scha delijk zou kunnen zijn' voor de mens. Zijn assistent liet donderdag ech ter we ten dat er over die tolerantiewaarde nogal wat discussie is tussen deskundi gen. De Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland stelt de 'grenswaarde', (maar dan voor koeien) op 30 tot 40 ppm. Men leidt daaruit af dat mensen, die veel minder (gewassen) groente eten, dan koeien (ongewassen) gras oppeuzelen, 'nog meer kunnen hebben'. Volgens gegevens van Sasse huisartsen (bij wie nog nooit een fluorvergiftiging is gemeld) kunnen bij mensen chronische vergiftigingsverschijnselen, als broze botten, stijfheid, bloedarmoede en slechte tanden, optreden als ze iedere dag 6 milligram fluor consumeren. De fluorverontreiniging in Sas van Gent komt voornamelijk van de Zuid-Chemie in die plaats, maar ook van Sidmar en Kuhlmann in Zelzate. Bij de Zuid- Chemie komt fluor vnj bij de verwerking van ruw-fosfaat tot kunstmest. Een be langrijk deel van de fluor wordt 'uitge wassen' en komt zodoende terecht in het kanaal Gent-Temeuzen De rest gaat de lucht in, voornamelijk m de vorm van calcium-fluoride en fluorwa- terstof In water is fluor aanmerkelijk Bromfietser gewond bij botsing Vlissingen VLISSINGEN - Woensdagavond om streeks kwart over negen is bij een on geval in de Vlissingse Walstraat de bromfietser P. M. uil Vlissingen ge wond geraakt. Het ongeluk gebeurde toen de bromfiet ser in de voor verkeer verboden Wal straat reed en ter hoogte van het Groe- newoud verzuimde vrije doorgang te verlenen aan de automobiliste S. L M. S. uit Vlissingen. die over het Groene- woud reed. De auto botste op de brom fiets. De bromfietser kwam ten val en moest - met waarschijnlijk een gebro ken enkel - worden overgebracht naar het Vlissingse Bethesda-Sint Joseph- ziekenhuis. nu maandelijks grasmonsters genomen, die men opstuurt naar het Instituut voor Plantenziektekundigonderzoek. Sinds 1966, toen Zuid-Chemie de zuiver ing actief ter hand nam. is het fluorge halte gedaald, al ontstond er weer een piek in 1971/'72 als gevolg van een pro- duktiestijging. Twee gewonden bij ongeval in Oostburg OOSTBURG - Bij een ongeluk op het kruispunt BakkersstraatrBakkersdam te Oostburg liep een 82-jange mevrouw een hersenschudding op. Zij werd door de arts G. U. M. de Bruyckere naar het St.-Antoniusziekenhuis in Oostburg overgebracht. De Belgische automobiliste mevrouw G. P. T.-de J. verleende geen voorrang aan de over de Bakkersstraat nader ende automobilist A. M. uit Rijswijk. De moeder van de heer M.die met haar zoon meereed, liep een herdddsen- schudding op. Mevrouw T. liep een ver wonding aan de knie op. Er was aanzien- lijke materiële schade. GROEIBRILJANTEN Tot voor kort alléén leverbaar in solitairringen (met één steen), doch thans ook in slagringen en rijringen met meerdere stenen. En als laatste nieuwtje: briljant oorknoppen bnljant hangertjes opgenomen in het groeisys- teem KAMERCOMMISSIE VISSERIJ: IN VERBAND MET PIJLERDAM IN OOSTERSCHELDE teringsmaatregelen; de controle op de vangstbeperking nu een veilplicht ontbreekt; over het moment waarop de EG-ophoudprijzen bindend worden en over het al dan niet bestaan door juri sprudentie van een duidelijke om schrijving van het begrip 'doelmatige bevissing'. In strijd met gemeentelijke vergunning HULST - Twee zogenaamde sexci- nema's in Hulst hebben de van ge meentewege gekregen bioscoopver gunning overtreden. Een controle van de rijkspolitie groep Hulst heeft dat dinsdag uitgewezen. De twee scxcinema's draaiden ten tijde van het onderzoek ongekeurde films. De vergunning die de gemeente uitgeeft stelt dat alleen gekeurde films ge draaid mogen worden. De twee betreffende bioscoopjes zijn 'Miranda' in de Vestdijkstraat, de beheerster is H G. en 'Petit Paris', van R. in de Grote Bagijnestraat De controle in de twee zaken is afge lopen dinsdag gehouden, zo werd donderdag van de zijde van de Hul ster rijkspolitie meegedeeld. Adju dant A. C L. van Hove: „De controle is gehouden op verzoek van de bio scoopcommissie van Hulst. Via de burgemeester kwam dat verzoek bij ons binnen. Het gaat er namelijk om dat twee bioscoopvergunningen op een andere naam zouden moeten worden overgeschreven. Er is nu ge controleerd of de exploitanten de huidige vergunning wel naleefden" Dat bleek dus dinsdag niet het geval te zijn. Er werd geconstateerd dat ongekeurde films op het witte doek verschenen. Het onderzoek dat deze week werd verricht gebeurde niet alleen met manschappen van de rijkspolitie uit Hulst. Volgens adjudant Van Hove had de groep Hulst zelf niet genoeg mensen ter beschikking en is er as sistentie van elders gevraagd. „Wij kampen ook met personeelsgebrek", voegde de heer Van Hove eraan toe. Wat de consequenties van de over tredingen zullen zijn kon de adjudant niet zeggen. De politie heeft de over tredingen alleen maar gesignaleerd, legde hij uit, en zal die doorgeven aan de burgemeester. De burgemeester zal een beslissing in deze zaak moe ten nemen. Burgemeester P. J. G. Molthoff was gisteren niet te berei ken. Hij was naar het landelijke con gres van burgemeesters. Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De vaste commissie voor visserij in de tweede kamer is er be nieuwd naar of de minister van land- De commissie wil ook nog weten of mi- bouw en visserij bereid is de oester- en nister Van der Stee benaderd is voor de mosselcultuur te stimuleren, nu beslo- reorganisatie- en herstructurerings ten is dat in de monding van de Ooster- plannen van het nautische onderwijs en schelde een waterdoorlatende dam of hij bereid is zich te verzetten tegen wordt gebouwd. Ook willen de leden doorgang van deze plannen zonder dat van de commissie van de minister meer landbouw en visserij, verkeer en water- aan de weet komen over zijn visie op de staat en het belanghebbende bedrijfsle- problematiek van met name de garna- ven voldoende geraadpleegd zijn. lenvisserij. Dat blijkt uit de lijst vra gen die de commissie heeft opgemaakt ter voorbereiding van de openbare be- w»- handeling van het hoofdstuk visserij Ui*. f\.# f V 23S IlCCITlt van de nieuwe begroting van het minis- afscheid als terie van landbouw en visserij. Zoals gemeld, heeft minister Van der Stee in de toelichting op zijn begroting aangekondigd dat in overleg met het betrokken bedrijfsleven naar wegen zal worden gezocht om de mossel- en oes tercultuur op peil te houden nu vast staat dat in de Oosterschelde de getij debeweging gehandhaafd zal blijven. De commissie visserij vraagt de minis ter hoe zijn optimistische uitspraken in de memorie van toelichting over de gar nalenvisserij en de haringvisserij te rij men zijn met: „De zeer slechte situatie in de garnalenvisserij in 1976, waarbij bij ongeveer gelijkblijvende aanvoer m KI- directeur van Delta-instituut VERSERE-Dr.K. F. Vaas dedi-ecteur van het Delta-instituut voor Hydro- biologisch onderzoek te Yerseke zal op 1 november zijn functie neerleggen in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Dr. Vaas zal echter tot 1 februari 1977 als weten schappelijk „hoofdambtenaar bij het Delta-instituut in dienst blijven om zijn opvolger in te werken en dan op 4 logrammen ongeveer slechts de helft f afscheid besomd is ten opzichte van 1975; het Deheer Vaas. die in Indonesië ook na de verlies m de grote zeevisserij 1975bi] een souve«Mteltsoïerdracht als visserlJ_ teruggelopen vloottot 44 vaartuigen deskundige werkzaam was en zich daar eind 1875' en tenslotte Het slechte per- der meer ve, spectief dat de haringvloot heeft als ge- het onderzoek volg van de nog verdergaande quotering van haring". onder meer verdienstelijk maakte met de mogelijkheden van het wkeken van vis als voedsel, kwam in 1958 naar Nederland en naar Er worden verder vragen gesteld over he, Deita.instituut. Hij deed verschol- uit de tong- en scholsector voor de saneringsregeling in combina tie met het tong- en scholfonds; het ef fect van de quotering op de sanering; het toezien op het naleven van de quo- Schepen beschadigd bij aanvaring in Schelde-Rijnkanaal lende onderzoekingen naar de visstand in de Zeeuwse wateren en verwierf onder meer bekendheid door zijn publicaties over de schol in het Veerse Meer en de stand van de bodemvis en de komst van de grondel naar de Grevelingen. Dr. Vaas wordt als directeur opgevolgd door dr. E. K. Duursma, thans hoofd van de sectie sediomentologie bij het International Laboratory of Marine Radio-activity van het Oceanografïsch Museum te Monaco. De heer Duursma (47) was van 1950 tot '65 in dienst bij het Nederlands Instituut voor Onderzoek van de Zee, het NIOZ te Den Helder. In 1953 deed hij zijn docto- RILLAND BATH - Bij een aanvaring in het Schelde-Rijnkanaal, aan de noord zijde van de Kreekruksluizen zijn woensdagavond twee binnenvaart- raai examen als biochemicus aan de schepen beschadigd. De ongeladen 'Dorus' (Duitsland) bot ste, komende uit de sluizen, tegen de met grind geladen 'Riètte Nico' uit Bel gië. De Belg werd aan de voorzijde licht beschadigd. Het Duitse schip werd on der de waterlijn zodanig geraakt dat twwee ruimen volliepen. UIT PROTEST TEGEN ONTSLAG VAN COLLEGE vrije universiteit te Amsterdam. Dr. Duursma is een expert op het gebied van het onderzoek naar de produktie van organisch materiaal in zee. Hij werd door het Internationaal Laboratorium te Monaco, 'uitgeleend' voor missies in het kader van de FAO, onder meer voor een pesticiden-onderzoek in Indonesië. De heer Duursma heeft een aantal we tenschappelijke publicaties op zijn naam staan. Hij treedt 1 november in dienst van het Delta-instituut. fADVERTENTIE Diefstallen uit auto's BURGH-HAAMSTEDE - Woensdaga vond is in Haamslede uit een gepar keerde auto een cassetterecorder gesto len. Verder werden twee grote boxen en vijf cassettes vermist. i de ACTIE WAS NIET GEORGANISEERD VLISSINGEN - De complete buiten dienst in het Sloegebied (tussen 60 en 70 werknemers) en alle werknemers in de binnenhaven (10 tot 12 man) van de NV Haven in Vlissingen hebben donder dagmiddag tussen half een en half twee het werk neergelegd. Dat gebeurde uit solidariteit met een collega, de contro leur Schroote, die per 1 december ont slag is aangezegd. Volgens een woord voerder van de ondernemingsafdeling van de Vervoersbond-NVV was de sta kingsactie niet georganiseerd. De controleur Schroote kreeg donder dag zijn ontslagbrief. Hij werd volgens de woordvoerder van de bond ontslagen in verband met een vergissing die hij vorige week maandag in zijn werktijd maakte. „De heer Schroote kreeg toen opdracht om een lege container te plaatsen op een treinwagon. De con tainer was bestemd voor Bazel. Na aan komst van de wagon in Bazel kwam aan het licht dat de heer Schroote een con tainer met wol op de wagon had ge plaatst". Reden, vond de directie van de NV Haven om het ontslag van dc contro- van de ondememingsafdcling van de de opdracht een lege container op de wagon te plaatsen. Daarop is hij het nummer van de container gaan opha len. Nu kan het best zijn, dat een ver keerde container als leeg was opgege ven", zo zei men donderdag. leur aan te vragen. Op het vernemen van het besluit van de directie van de NV Haven besloten de collega's van de heer Schroote donder dagmiddag uit solidariteit hun werk zaamheden gedurende een uur neer te leggen. Men geloofde niet. dat de heer Schroote de enige schuldige aan de ver gissing was. „De controleur kreeg vorige week maandag een briefje met daarop vervoersbond-NW. En zo dacht een woordvoerder van de directie van de NV Haven er donderdagavond ook over. „Ik geloof datje hier nauwelijks kunt spre ken van een staking", zo zei hij. „Het was duidelijk één of andere actie van een paar extreme mensen. Bovendien vind ik het niet juist dat de ondernemingsraden ons niet hebben ingelicht. Men had best eerst met de di rectie kunnen praten". De woordvoer der van de vervoersbond: „De onder nemingsraad is nota bene niet eens in gelicht over de ontslagaanvrage van de heer Schroote. Dat noemt de directie dan zeker wel een juiste handelswijze". Overigens sorteerde de stakingsactie vooralsnog niet het gewenste effect De woordvoerder van de bond: „De stakers zeggen dat ze gelijk hebben en de direc tie van de NV Haven houdt vol dat men gelijk heeft. De bond wacht met even tuele inmenging op de reactie van het gewestelijk arbeidsbureau op de ont slagaanvrage voor de heer Schroote. Wij verwachten dat we morgen (vandaag, red.) wel het één en ander zullen verne men. Zaterdag is er een ledenvergader ing van de vervoersbond, ondeme- mingsafdeling Haven van Vlissingen, en dan kunnen we er over praten. plant nu uw bloembollen door voortgaande omzetstijging opnieuw forse prijsverlaging en toch handhaving van de bekende goede kwaliteit. Kom kijken en overtuig u zelf 1 0'\ 1 StennraimMlft» Langevielesingel 34. Middelburg Tel.: (01180) 25253

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2