Kritiek 'slappe Palestinacomité op regering Gemeente zwicht voor opstandige Molukkers ARP wil extra geld voor vervanging van marine-Neptunes PVDA EN PPR: ALLEEN REGEREN NA WINST DASSEN WEEK VAST IN ISRAEL ZONDER BESCHULDIGING EN RECHTSBIJSTAND Vier doden bij verkeersongeluk CIRCA 55 MILJOEN Arrestaties in Soweto Roem en Azoer veroverd SYRIË ZOU DERDE LEGER- OFFENSIEF VOORBEREIDEN Hendriks: geen personeelsstop gezondheids zorg meer Het MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID heeft in zijn mededeling van 29 september 1976 gepubliceerd dat Peter Stuyvesant Extra Mild de allerlaagste inteergehalteis van de 152 onderzochte sigarettenmerken. DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 NIJMEGEN (ANP) - Het Nederlandse Palestinacomité is uiter mate teleurgesteld door de slappe houding van de Nederlandse regering met betrekking tot de Nijmegenaar Ger Dassen die sinds vorige week donderdag door Israël wordt vastgehouden. Dit heeft de voorzitter van het Palestinacomité, Bertus Hendriks, woensdagavond in Nijmegen verklaard op een persconferentie. De Nederlandse regering had naar zijn mening krachtiger kunnen protesteren tegen het feit dat Israël de Nederlander één week vasthoudt zonder enige be schuldiging en dat Nederland ook de rechtsbijstand van Ger Dassen krachti ger had kunnen aanpakken. Ook het verzoek van de algemeen se cretaris van het Palestinacomité, dr. K. Wagtendonk, aan de Nederlandse am bassade op Cyprus om contact op te nemen met het kantoor van de Pales tijnse bevrijdingsorganisatie PLO werd niet ingewilligd. „Omdat de am bassade op dringende instructies van minister Van der Stoel geen contact op mag nemen met de PLO". Het Palestinacomité heeft inmiddels via de voorzitter van de Isralische Liga voor mensen- en burgerrechten Sha- hak, de advocaat Ali Rafa uit Haifa, be reid gevonden bijstand te verlenen. Volgens het Palestinacomité is het tot woensdagavond echter deze advocaat niet mogelijk gebleken hem een bezoek te brengen. Alhoewel er geen enkele relaties bestaat tussen het Palestinacomité en het Ne derlandse meisje Ludwina Jansen dat nu al twee weken in Israël vastzit onder verdenking van een poging tot het ka pen van een vliegtuig, heeft het Palesti nacomité de advocaat ook gevraagd haar te verdedigen. Mr. Ali Rafa heeft dit toegezegd, maar met de mededeling dathij de twee zaken strikt wil scheiden. De beschuldiging van Isralische zijde dat Ger Dassen relaties met terroristi sche organisaties zou onderhouden zou volgens het Palestinacomité ook kun nen leiden tot aanhouding van een aan tal kamerleden, zoals Roethof, Beek mans, en Van Eisen en een aantal jour nalisten, omdat ook zij vee) in het Midden-Oosten reizen. Ambassade De Nederlandse ambassadeur in Israël, drs. C. B. Arriëns, heeft woensdag op het Israëlische ministerie van buiten landse zaken gesproken over de zaak- Ger Dassen. De directeur West-Europa van het ministerie zou drs. Arriëns na dere informatie hebben toegezegd over de gronden waarop Israël Dassen, lid van het Palestinacomité, in voorarrest vasthoudt. Bovendien mag een func tionaris van de Nederlandse ambas sade Ger Dassen vanmorgen bezoeken in de gevangenis van Ramle, bij Tel Aviv. Op het ministerie van buitenlandse za ken in Den Haag wordt aangenomen dat vandaag meer informatie uit Israël los komt over het hoe en waarom van Das- sens aanhouding. Tot nog toe is van Is raëlische zijde officieel niet veel meer verklaard dan dat de 'omstandighe.den waaronder de arrestatie plaatsvond, re den gaven tot verdenking van relaties met een terroristische organisatie'. De Nederlandse ambassade in Israël werd pas dinsdag officieel op de hoogte DELDEN (ANP) - Bij een frontale bot sing op de rondweg rond het Overijs selse Delden hebben woensdagavond vier mensen het leven verloren en zijn twee mensen zwaar gewond geraakt. Wat de toedracht tot de botsing is, is de politie nog niet duidelijk. Zij zoekt nog getuigen. De slachtoffers zijn de 74-jarige J. P. Jansen uit Holten en zijn even oude echtgenote, mevrouw G. Jansen- Moerman, die vermoedelijk met hun auto uit de richting Hengelo reden. In de andere auto kwamen de 24-jarige Spanjaard Lopez Perez Gonzalez en zijn twee maanden oude zoontje Roberto om. De echtgènote van de Spanjaard en een vriend, die ook in de auto zaten zijn zwaargewond naar een ziekenhuis over gebracht. gebracht van Dassens arrestatie. Van Israëlische zijde wordt deze trage gang van zaken geweten aan 'interne bureau cratie'. Aangenomen mag worden dat ambassadeur Arriëns in Israël op meer spoed en openheid bij de behandeling van de zaak-Dassen heeft aangedron gen. Volksfront Dassen zou volgens Israël contact heb ben gehad met het Volksfront voor de bevrijding van Palestina, en wel met het hoofd van de kapingsafdeling van die organisatie, Wadi Hadad. Dit is de zelfde organisatie waarmee de op het Israëlische vliegveld gearresteerde RAMLE Israël) - De 23-jange Nederlandse Ludwina Jansen, die vonge maand op Lvdia Janssen ook contact zou hebben hel Ben Goerion-vliegveld in Israël werd aangehouden op verdenking een agente gehad, aldus gewoonlijk goed inge- van een Palestijnse terroristenorganisatie te.zijn, is gisteren opmeuw door ae lichte Israëlische bronnen. Lydia Janssen Volgens een zegsman van de Neder landse ambassade in Jeruzalem is het niet juist dat de Israëlische autoriteiten zouden hebben verhinderd dat Lydia Janssen juridische bijstand van een ad vocaat krijgt. Hij noemde het feit dat Lydia het zo lang zonder advocaat heeft moeten doen te wijten aan 'technische en praktische omstandigheden'. Deze bestaan dan hierin dat een aantal advo caten die in aanmerking komen niet in het land zijn, terwijl ook de vraag of zij een advocaat pro deo moet krijgen ver tragend heeft gewerkt. Het KVP-kamerlid mevrouw Cornelis- sen heeft de ministers van buiten landse zaken en van justitie gevraagd het mogelijk te maken dat Lydia Jans sen juridische bijstand krijgt. rechtbank in Ramle verhoord. TReclits de aankomst v rechtsgebouwlinks Ludwina in het gebouw. i het meisje bij hel ge- TNO: Op witte was kan veel energie worden bespaard iVan onze redactie economie) DEN HAAG - Op witte was kan 50 procent energie worden bespaard, nog afgezien van geringere slijtage die met een andere manier van be handelen mogelijk wordt. Dit con cludeert TNO na onderzoek van de werkwijze van een wasautomaat met een zogenaamd spaarprogram ma. Dergelijke automaten zijn se dert kort ïn de handel. Het Rotter damse bedrijf Gerard de Lange liet TNO rapport uitbrengen over de re sultaten van deze automaten. Het indrukken van de energiebespa- ringsknop, waardoor de wastempe- ratuur wordt verlaagd tot 60 graden Celsius, leidde in het wasprogramma (met voorwas) tot: een energiebespa ring van 50 procent; een verminder ing van chemische slijtage van ka toen met 50 procent; een kleinere vergeling van het wasgoed (14 pro cent); een kleinere vergrauwing van het wasgoed (23 procent); een kortere wastijd (7 procent). Slechts in 30 procent van de gevallen is het wasgoed zo vuil. dat een witwa sprogramma van 95 graden noodza kelijk is. meent De Lange. Indien men de overige witte was ge heel op 60 graden zou wassen, zou dit' - uitgaande van een kilowatt- uurprijs van 15 cent. een besparing van ten minste f45 miljoen opleve- i Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De verhoging van de defensiebegroting met 100 tot 150 miljoen gulden, die AR-fractieleider Aantjes dinsdag in de tweede kamer voorstelde, moet volgens de AR voor een belangrijk deel worden gebruikt voor de eerste fase van de vervanging van de marine-Neptunevliegtuigen. ONTRUIMING BARAKKEN VAASSEN AFGELAST EPE (ANP) - Burgemeester J. V. Bergh van Epe heeft dinsdag een actie tot ontrui- mee uiting wilden geven aan hun onlusb- ming van het Zuidmolukse woonoord in Vaassen (gemeente Epe) afgelast. Het gevoelens over de situatie van de Zuid vermoeden bestond namelijk dat het verzet tegen de ontruiming te groot zou zijn molukkers. voor de politie om de zaak goed in de hand te kunnen houden. In zijn begroting voor 1977 kondigde de fensieminister Vredeling aan dat vol gend jaar nog geen beslissing over de vervanging genomen zal worden. Voor de defensiespecialiste van de AR, me vrouw Van Leeuwen, is dat niet aan vaardbaar. „We willen dat er nu geld vrijgemaakt wordt voor de vervanging van de Neptunes. In het eerste jaar gaat datongeveer 55 miljoen gulden kosten". Mevrouw Van Leeuwen zei woensdag het resterende bedrag - als de meerder heid van de kamer dat tenminste ook wil vrijmaken-te willen besteden aan de aanschaf van nieuwe anti tankwapens. aan verbindingsmate- rieel voor de landmacht en voor mate rieel voor het leggen van landmijnen. In zijn begroting heeft minister Vrede ling die aanschaffingen uitgesteld. Hij spreekt daarbij van 'verschuivingen van investeringen'. De AR vindt echter - en zij wordt daarin gesteund door de andere christen democratische fracties - dat die aan schaffingen nu toch door moeten gaan. „De eveneens uitgestelde aanschaf van een nieuw commando-fregat voor de marine laten we nu er maar eventjes buiten", zo zei mevrouw Van Leeuwen. den uit de zogenaamde vergoedingen voor excessieve prijsstijging. In 1975 en 1976 zijn die prijscompensaties bij de fensie respectievelijk helemaal niet en slechts ten dele verle d. De AR vindt dat de overloop daardoor best wat min der ingekrompen mag worden dan de 70 miljoen die Vredeling voor ogen staan. Het lijkt zeer waarschijnlijk dat de tweede kamer de regering bij de behan deling van de defensiebegroting (begin november) zal opdragen meer geld voor defensie te vinden. AR-leider Aantjes liet dinsdag al weten dat daarvoor best geput kan worden uit de grote post on voorzien op de begroting, die 1.1 miljard gulden bedraagt. Die post is bedoeld om eventuele prijsstijgingen te kunnen compenseren. De steeds verdergaande beperkingen van het defensiebudget zijn voor de christen-democraten niet langer aan vaardbaar. Volgens Aantjes zou er ei genlijk 350 miljoen extra nodig zijn om de defensie-inspanning weer op het peil te brengen van de defensienota van 1974. Aantjes wil dat de regering zelf met voorstellen in die richting komt, zo niet, dan zal zijn fractie bij de behandeling van de defensiebegroting zelf met amendementen komen. De VVD zit min of meer op dezelfde gol flengte. De liberalen stellen ïn hun al ternatieve begroting dat voor defensie volgend jaar 113 miljoen gulden extra uitgetrokken moet worden, vooral JOHANNESBURG (DPA) - In Soweto zijn de verantwoordelijken voor een vlugschriftactie die de blanken in Jo hannesburg angst moest aanjagen gearresteerd, aldus heeft het Zuidafri- kaanse hool'd van politie, generaal Gert Prïnsloo, woensdag meegedeeld. In de vlugschriften, die met duizenden zijn uitgedeeld, worden de negers en an deren opgeroepen de komende vrijdag tot een 'dodendag' te maken en de blanke wijk Hillbrow binnen te dringen. De mensen die weigeren, hun barakken te verlaten, belemmeren daarmee de voortgang van de bouw van nieuwe wo ningen op het zelfde terrein, die be stemd zijn voor de bewoners van het 'kamp'. Het woonoord in Vaassen, dat sinds 1957 in gebruik is, was indertijd een van de zestig woonoorden die in Ne derland werden ingericht voor de tijde lijke opvang van Zuidmolukse gezin nen. Van die zestig zijn er nog maar twee over. dat in Vaassen en 'Lunetten' in Vught. Na overleg tussen liet ministerie van erm, de gemeente Epe en vertegen woordigers van de bewoners is in 1970 besloten het woonoord op te heffen. In 1971 werd het bestemmingsplan goed gekeurd dal voorziet in de bouw van nieuwe huizen op het terrein van het woonoord. Daartoe was besloten, om dat de meeste Zuidmolukkers als ge meenschap bij elkaar wilden blijven. Het gaat in totaal om 277 nieuw wonin gen voor ongeveer 600 mensen. Het bouwplan wordt in drie fasen uitge voerd. De eerste is al achter de rug. Enkele bewoners weigeren echter uit de barakken de laatste barakken te ver trekken. De staat spande (als eigenares van de barakken) een kort geding tegen hen aan en depresidentvan de rechtbank in Zutphen wees de eisen tot ontruiming toe. Volgens burgemeester J. H. Bergh van Epe vormen de - meest jeugdige - weige- slechts een kleine minderheid on- Opleiding tot orthopedisch chirurg i afgekeurd Nieuwe alsemeen GRONINGEN - De opleiding tot ortho- J Overloop Zij heeft trouwens ook nog bezwaar tegen enkele andere bezuinigingen. De AR zal dan ook bij de behandeling van de defensiebegroting met amendemen ten komen om nog eens 49 miljoen gul- voor het onderhoud van verouderd den niet te bezuinigen. Die gelden ko- terieel. men uit de zogenaamde 'overloop', gelden uit 1976 die niet in dit jaar be steed worden en daarom zijn overge heveld naar de begroting van 1977. Vredeling wil op die overloop 70 mil joen gulden bezuinigen, onder andere door minder geld uit te trekken voor onderhoud van het materieel en inven tarisgoederen bij alle drie krijgsmach tonderdelen; het meest bij de lucht macht. Het geld daarvoor kan verkregen wor- inspecteur rijks politie voorgedragen DEN HAAF (ANP) - Minister Van Agt van justitie heeft P. J. Plattel, com mandant vanhet distrïctNijmegen van de rijkspolitie, voorgedragen KEA, GRIEKENLAND - De 36-jarige mevrouw aneua micneu, ae enige over levende van het Britse schip Britannic, dat 60 jaar geleden in de Egeische Zee op een mijn liep en zonk, heeft de onderwateronderzoeker Jaques Coustau medewerking toegezegd om het. wrak van het schip op te sporen. Mevr Mit chell, die samen met Cousteau in een duikklok tot een diepte van 110 meter af willen dalen, hoopt in haar kabine op het gezonken schip haar ivekker terug te vinden. pedisch chirurg zoals die wordt gege ven in het academisch ziekenhuis in Groningen is afgekeurd. Eerst zal aan belangrijke voorwaarden moeten zijn voldaan voordat nieuwe assistent geneeskundigen mogen worden opge leid. Deze beslissing is genomen door de Specialisten-Registratie- Commissie, een tamelijk zelfstandig derdeongeveer360mensendienunogin opererende organisatie binnen de Ko- noeming tot algemeen inspecteur v£ idebarakkenwonen.Hijschathunaantal ninklijke Maatschappij ter Bevorder- het korps rijkspolitie. W.M. Rehorst zal op30a40.Maarvolgenshemhebbenzijde mg van de Geneeskunst. deze functie per 1 januari 1977 neerleg- afgelopen weken laten blijken, bereid te De commissie gaat na of de opleidingen gen omdat hij met pensioen gaat. Hij zijn 'agressief verzet te bieden. De bur- tol- specialist zoals die in ons land wor- was sedert 1 oktober 1973 algemeen in- gemeester heeft de indruk, dat ze daar- den gegeven, voldoen aan de wettelijke specteur. bepalingen. Van onze. parlementaire redactie) DEN HAAG - Staatssecretaris Hend riks (volksgezondheid) heeft de verte genwoordigers van de samenwerkende bonden in de gezondheidszorg gega randeerd dat er niet opnieuw een per soneelsstop zal komen. Hij zei dat in een gesprek ter toelichting van zijn be leidsvoornemens op het gebied van de kostenbeheersing. Aan de arbeids voorwaarden van de personeelsleden zal niets veranderen. De staatssecretaris stelde dat er tussen hem en de bonden een 'spanningsveld' zal blijven bestaan op diverse gebieden, ook wat de verbetering van de arbeids voorwaarden betreft. Aangedrongen werd bij Hendriks op kwaliteitsbewa king en het meten van de kwaliteit in verhouding tot het aantal personeelsle-' den. Wat de regionalisatie betreft, werd de bewindsman verzocht vertegen woordigers van de vakbeweging te be trekken bij de regionale gezondheids zorgorganen. BEIROET (RTR/UP1) - Syrische strijdkrachten hebben woensdag een regen van raketten en zware artilleriegrana ten doen neerdalen op linkse en Palestijnse stellingen in de bergen ten oosten van de Libanese hoofdtad. Deze nieuwe aanval heeft de besprekingen over beëindiging van de burgeroorlog in Libanon voor onbeplaade tijd uitge steld. Het doelwit van de hevige Syrische beschieting van woens dag waren Aley. Bhamdoen, Kayfoen en Soek Al-Gharb, alle linkse bolserken aan en bij de hoofdweg, die Beiroet met oostelijk Libanon en met Syrië verbindt. Dinsdag veroverden de Syriërs in een groot tankoffensief, verder zuidelijk, de stra tegisch belangrijke plaatsen in de bergen achter de haven Sidon. De Palestijnen hebben het verlies van Roem en Azoer toege geven. Zij verwachten een hevige aanval op de weg tussen Sidon en Beiroet en wanneer deze verbinding ook wordt afge sneden houden zij geen ruimte meer over om te manoevreren. Van linkse zijde is woensdag gezegd, dat de artilleriebeschie ting van woensdag waarschijnlijk een voorbereiding is van het derde grote Syrische offensief in Libanon in een tijdvak van ruim twee weken. Enige uren na de Syrische aanval van woensdag zei een woordvoerder van de Arabische Liga, dat de verslechterende toestand rondom Bhamdoen aanleiding had gegeven tot uit stel voor onbepaalde tijd van vredesonderhandelingen, die woensdag hadden mieten worden hervat in de door Syrië bezette stad Sjtoera. Bhandoen ligt aan de weg, die de Palestijnse onderhande laars moeten nemen om Sjtoera te bereiken. De onderhande laars hadden rechtsomkeert moeten maken vanwege de Sy rische beschieting. In Sjotoera hadden Libanese, Syrische en Palestijnse on derhandelaars een ontwerp-overeenkomst moeten vol tooien over een manier om een eind te maken aan de reeds anderhalfjaar durende oorlog. Dit onderwerp was maandag uitgewerkt tijdens besprekingen die acht uur duurden. Ook de rechtse strijdkrachten in zuidelijk Libanon hebben hun aanvallen verhevigd, zo is van reizigers vernomen, die uit dat gebied kwamen. Woensdagochtend vroeg werd ook in Beiroet en omgeving hevig gevochten. De Egyptische minister van buitenlandse zaken Ismail Fachmi heeft het nieuwe Syrische offensief in Libanon gehekeld als 'een brutale uitdaging aan het adres van de Arabische koningen en staatshoofden' die volgende week een topconferentie over Libanon houden. (Slot- van pag. 1} i cijfers gemid- Wolkenvelden Wolkenvelden, maar op de meeste plaatsen droog. Tot matig en later aan de kust tot vrij kr chtig toenemende zuidelijke wind. Maximumtemperatu ren rond 15 graden, vooruitzichten voor vrijdag en zater dag. Weinig verandering in het huidige weertype. Weersvooruitzichteh deld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon 0 tot 5; min.temp. omstreeks 9 graden; max.temp. omstreeks 15 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur; 90 procent; kans op een geheel droog etmaal 60 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon 0 tot 5; min. temp. omstreeks 9 graden; max. temp. omstreeks 15 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. ZON EN MAAN 15 oktober Zon op 07.05 onder 17.46 i- Maan op 22.40 onder 13.32 kernpunten bevatten uit de verkie zingsprogramma's van beide partijen. Die 15 kernpunten zullen niet gehan teerd worden als een minimum pro gram. Ria Beckers: „Die hoofdpunten zijn niet onaantastbaar. Maar er moet zoveel mogelijk van het regeerakkoord overeind blijven in het regeringspro gramma". Bij de vaststelling van de inhoud van het regeerakkoord zullen de stemmen van de PPR zwaarder tellen dan die van de PvdA. „Dat is het bewijs dat wij het grootste vertrouwen hebben in de inten ties waarmee het akkoord wordt uitge- voerd. Het is een vertrouwensvotum van de PvdA voor de PPR", zei Van der Doef. Hij was er niet. bang voor dat de PPR samen met de linkervleugel van de Partij van de Arbeid hierdoor haar stempel op het akkoord zou drukken. Reactie Het CDA heeft verontwaardigd gerea geerd op de ontwerpresolutie van de partijbesturen van PvdA en PPR. Drie christelijke fractieleiders, Andriessen (kvp), Aantjes (arp) en Kruisinga (chu), noemen het onbegrijpelijk dat de par tijbesturen tijdens het hoofdmoment van de regeringsperiode met deze ont werpresolutie komen. „Het zegt iets van het denken binnen PPR en PvdA dat partijen blijkbaar de dienst uitma ken", aldus de fractieleiders. De ontwerpresolutie is volgens de drie fractieleiders gebaseerd op machtsden ken. „Slechts als PvdA en PPR de grootste worden, zijn zij bereid rege ringsverantwoordelijkheid te dragen. Voor het CDA is de inhoud van het be leid beslissend voor de regeringscombi natie. In de verklaring van PvdA en PPR staat te weinig het beleid centraal en te veel de persoon", aldus de fractie leiders, daarmee verwijzend naar de eis van PvdA en PPR dat Den Uyl minister-president van het niéuwe ka binet moet worden. De voorzitter van het CDA, prof. P. Steenkamp, zei in een reactie op de re solutie dat hij zijn oren niet kon gelo ven. „De PvdA en de PPR stellen hier mee onmogelijke voorwaarden die de ontwikkeling opnieuw volkomen klemzetten", aldus Stcenkamp. Ook in Pvd A-kringen is hier en daar met zeer grote verbazing gereageerd op de resolutie van de partijbesturen van de PvdA en de PPR die de samenwerking met het CDA geheel op losse schroeven zet. Binnen de tweede-kamerfractie van de PvdA gingen stemmen op die de voorwaarden die de progressieve par tijen aan regeringsdeelname willen stel len, beslist te ver vinden gaan. Opmerkelijk is verder, dat bij de verga dering van het partijbestuur van maan dagavond waarop over de spraakma kende resolutie werd gedebatteerd, noch premier Den Uyl, noch fractie voorzitter Van Thijn, noch partijvoor zitter Ien van den Heuvel aanwezig wa ren. Wel verklaarde partij- vicevoorzitter Jaap van den Doef woensdagmiddag, dat het gehele par tijbestuur, alsmede premier Den Uyl, achter de resolutie staat. Terlouw Volgens D'66-fractieleider Jan Terlouw is de kans dat de PvdA en de PPR zich door deze ontwerpresolutie een opposi tierol toebedelen, vrij aanzienlijk. „Met name van,een grote partij als de Partij van de Arbeid is een dergelijke houding niet verantwoord", aldus Terlouw. In een periode waarin grote economische en maatschappelijke veranderingen op treden, mag de PvdA, die zo'n groot deel van de kiezers vertegenwoordigt, vol gens Terlouw niet de kans lopen zichzelf van regeringsverantwoordelijkheid uit te sluiten. „D'66 vindt dit een onverstandige hou ding en voelt zich genoodzaakt om - als PvdA en PPR zich op deze wijze buiten spel zetten - te bezien of zij onder alle omstandigheden dan ook van deel name aan de regering zou moeten af zien", aldus Terlouw. I ADVERTENTIE) Directie: F. van de Velde, K. ècherphuis en W. F. "de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Wslstraat 56=60, 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Goob: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. (01184) ln de avonduren is de centrale redactie bezet van 2ondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummer» buiten kan- Advertentie-afdeling; (01186)1584. 's Zaterdags-(01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14796 Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Gverl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen: per kwartaal 37,75; franco per post 42,-; per maand 12,75; "fosse nummers 0,'55 (inclusief 4 pet. btw). Advertentiatarievon: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2Vjx tarief. Voor brieven bureau van dit btad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3