KVP en AR houden de boot af Ford geeft vergissing over Oost-Europa toe Samenstelling delegatie-Smith Rhodesië-conferentie bekend Na kritische preek verhelderend gesprek met prins Bernhard WERKGEVERS: GEEN L OONMAA TREGEL PZCX Het MINISTERIE VAN VOLKSGEZONDHEID heeft in zijn mededeling van 29 september 1076gepubliceerd dat Peter Stuy vesant Extra Mild de allerlaagste inteergehalte is van de 152 onderzochte sigarettenmerken. Politie in Haarlem rolt oplichters bende op België gaat geld lenen in buitenland Dringend beroep op kamerleden WOENSDAG 13 OKTOBER 197€ GESPREK MET AMERIKANEN VAN EUROPESE AFKOMST binnen-buitenland I ADVERTENTIE) WASHINGTON (UPI) - President Ford heeft een 'vergissing' be gaan door - tijdens het tweede tv-debat met zijn democratische opponent Jimmy Carter - te zeggen dat Oost-Europa niet door de Sowjet-Unie wordt gedomineerd. De president heeft dat dinsdag op het Witte Huis toegegeven tegenover vooraanstaande Ameri kanen van Oosteuropese herkomst. In republikeinse kring wordt gevreesd (en in democratische - gehoopt) dat Ford de Oosteuropese 'etnische' stemmers door zijn geruchtmakende blunder van zich heeft vervreemd. Carter komt in elke toespraak op Fords 'black-out' terug. Juist dat doorhame ren van Carter wordt nu echter door Ford gebruikt om het leider schap van de democraat in twijfel te trekken. Europa smachten naar de vrijheid. Hoewel hun landen fysiek worden ge domineerd. geldt dat niet voor hun geest. Hun geest is nooit gebroken en zal nooit worden gebroken. Eens zullen zij vrij zijn". Fords perschef Ron Nessen, had maandag laten doorschemeren dat Ford deze verklaring na het gesprek persoonlijk op een persconferentie zou voorlezen Nessen bleek zich daarin ech ter te hebben vergist en de verslaggevers kregen de verklaring alleen op schrift. Aanval Het laatste deel van de verklaring be staat uit een bijzonder scherpe aanval op Carter. Volgens Ford dient het Ame rikaanse volk zich af te vragen 'of een man die zo weinig besef toont voor Amerika's kracht, Amerika's aanzien en Amerika's behoeften - zoals mijn tegenstander in zijn campagne heeft gedaan - in staat moet worden gesteld het fortuin van de machtigste natie ter wereld te beheren „Willen wij", vraagt Ford. ..het leider schap van deze machtige natie toever trouwen aan een man die zich naar het Witte Huis wil tillen door de reputatie van de Verenigde Staten in discrediet te brengen9" ..Is het leiderschap dat wij wensen van het soort dat beweert dat Amerika niet langer wordt gerespecteerd, terwijl het de Verenigde Staten zijn - en de Ver enigde Staten alleen die het vertrouwen genieten van alle partijen in het Midden-Oosten en van zowel zwart als blank in zuidelijk Afrika?" ,.Ik wil dal het Amerikaanse volk zich rekenschap geeft van de fundamentele verschillen tussen ons, zowel in beleid als in filosofie", aldus Ford. „Ik ben derhalve van plan meneer Carter in deze vraagstukken te bevechten met alle bekwaamheid die ik kan opbren gen". President Ford heeft dinsdag een drie man sterke commissies benoemd, welke toezicht gaal houden op het oost-west akkoord van Helsinki. Met dat akkoord werd indertijd de confe rentie over veiligheid en samnerking in Europa afgerond. Het akkord speelt een rol in de Ameri kaanse verkiezingsstrijd, omdat tegen standers van Ford zeggen dat het de Sowjet-suprematic in Oost-Europa of ficieel sanctioneert. Ford en zijn aan- hagers zeggen dat Helsinki juist een middel is om de Europese barrières tussen oost en west te slechten. LONDEN (RTR/AFP/L'PIl-De Britse regering lieefl de Rhodesische nationalisten Robert Mugabe, bisschop Abel Muzorewa en Joshua Nkomo uitgenodigd voor de conferentie over Rhodesïe, die op 25 oktober in Geneve moet beginnen. Aan premier Ian Smith is gevraagd een delegatie van het Rhodesische front (de blane regeringspartij) samen te stellen. Ondanks een verzoek van Mugabe en Nkomo om de conferentie twee weken uit te stellen houdt Londen vast aan de datum van 25 oktober. Door een vergissing van de zittende pre sident dennate meedogenloos uit te buiten, redeneert Ford. heeft Carter ge toond dat hij desnoods de Verenigde Staten zal schaden om het Witte Huis te bereiken. Op het Witte Huis las Ford zijn van af komst Oosteuropese gasten een verkla ring voor. waarin hij zei: „Ik had me exacter moeten uitdrukken - het was allemaal een misverstand". „Maar", vervolgde Ford. „er kan over mijn standpunt in dezen geen twijfel be staan iedereen die u van het tegen deel tracht te overtuigen maakt zich schuldig aan bedrog en verdraait de fei ten". De presidentiële verklaring bevatte drie kernpunten, 'om nog eens precies aan te geven hoe ik over de zaak denk'. „Ten eerste", zei Ford, „de landen van Oost-Europa worden, vanzelfsprekend, gedomineerd door de Sowjet-Unie. Als er niet op dit moment meer dan 30 Rus sische divisies zouden liggen, hadden X7JLTJ; ï,u" NKOMO, MUZOREWA EN MUGABE UITGENODIGD enigde Staten hebben de Sowjet- overheersing van Oost-Europa in het verleden nimmer erkend, aanvaard of erin berust, doen dat nu niet en zullen dat in de toekomst ook niet doen. „Ten derde, de volkeren van Oost- HAARLEM (ANP) - De politie in Haar lem heeft dinsdag acht mannen tussen 21 en 41 jaar aangehouden wegens valsheid in geschrifte en oplichting van negen banken en financierings maatschappijen in Amsterdam en Haarlem met behulpvan vervalste identiteitskaarten tot een totaal be drag van 176.650 gulden. De drie belangrijkste verdachten zijn voor de officier van justitie te Haarlem geleid. De vijf anderen zijn op vrije voe ten gesteld. Zij verleenden medewer king aan de oplichtingen door het teke nen van contracten of andere papieren. De29-jange platenhandelaarW. C. R. A. R. uit Hoofddoip is volgens de politie het brein achter de oplichtingen ge weest. Hij zou het grootste deel van de buit hebben geïncasseerd en er schul den mee hebben afgelost. De 23-jarige platenhandelaar R. C. M. S. uit Bever wijk stond R. bij zijn werk ter zijde en de 29-jarige directeur van een financie ringsmaatschappij uit Haarlem S. B. verleende medewerking bij het ver strekken van gegevens en adviezen. De platenhandelaar uit Hoofddorp ver zamelde foto's en trok hiermee naar de Nederlandse spoorwegen om in het be zit te komen van identiteitskaarten. Hij hoefde alleen maar een naam op te ge ven en legitimeren was niet nodig. Deze kaarten werden bij de banken en finan cieringsmaatschappijen erkend als legi timatiebewijs. De mannen konden hier door grote geldsbedragen opnemen. Bij navraag moesten de geldschieters con cluderen dat de adressen cn namen ge fingeerd waren, waarna aangifte bij de politie volgde. In Laos worden in april 1977 aile boeddhistische heiligdommen geslo ten, zo heeft een naar Thailand uitge weken Laotiaanse functionaris be kendgemaakt. De beslissing hiertoe was vervat in een officieel doenment, dat afgelopen augustus werd toegezon den aan alle heropvoedïngscentra van het land, aldus de functionaris. Dinsdag heeft prinses Margriet het medisch pedagogisch cen trum voor geestelijk gehandicapten de 'Merwebolder' in Sliedrecht officieel geopend. Engeland heeft voorgesteld dat de dele gaties al op 21 oktober in Geneve zijn voor enkele dagen van voorbereidend overleg, alvorens de formele conferentie op 25 oktober begint. In Salisbury maakte premier Ian Smith de samenstelling van zijn delegatie be kend. Behalve Smith zelf gaan nog vier ministers naar Genève: vice-premier en minister van financiën David Smith, de minister van domeinen, natuurlijke rijkdommen en waterstaat Mark Par tridge, minister van buitenlandse zaken Pieter van der Byl en de minister van justitie en openbare orde Hilary Squire. Crosland zei dat hij de uitnodigingen aan de nationalisten heeft gestuurd in overleg met de Afrikaanse presidenten. Een andere bekende zwarte Rhodesiér. dominee Ndabaningi Sithole, is niet genodigd. Sithole is met Mugabe ver wikkeld in een twist over het leider schap van de ZANU, een van de belang rijkste nationalistische bewegingen. Mugabe heeft met Nkomo een 'patriot tisch front' gevormd om gezamenlijk te kunnen optrekken bij de komende Ge- neefse conferentie. Crosland zei ook dat minister Kissinger, die een deel van het voorbereidend werk voor de conferentie heeft verricht, niet aan de conferentie zal deelnemen. De Britse minister zei dat de Geneefse con ferentie bedoeld is om tot vorming van een overgangsregering te komen. Daar naast zal er nog volledige constitutio nele conferentie moeten komen, waarna het Britse parlement de juridische on-, afhankelijkheid van Rhodesië zou be krachtigen. Gevechten Bij gevechten met guerrilleros zijn acht nationalistische verzetsstrijders en een blanke 17-jrige Rhodesische sol daat gedood. Dit betekent dat er in oktober tot nu toe 75 nationalisten en twee blanke solda ten zijn gesneuveld. Sinds de nationa listen de strijd begonnen in december 1872 hebben zij 1.G95 manschappen ver- (Van onze corresponedent) BRUSSEL - De Belgische minister van financiën Willy de Clerck acht het niet uitgesloten dat de Belgische staat bin nenkort in het buitenland geld moet gaan lenen om in de liquiditeitsbe- hoefte van de schatkist te kunnen voor zien. Dat is evenwel geen ramp, want België heeft thans geen buitenlandse schuld, aldus De Clerck. De Belgische bewindsman' gaf dinsdag toe dat de schatkist In 'grote liquidi teitsmoeilijkheden' verkeert. De natio nale bank van België liet vorige week al weten dat. de staat zijn kredietmarge bij dit instituut al volledig had opgebruikt. Ook de mogelijkheden voor monetaire financiering zouden hun plafond heb- volk,S«ondhe,denm,l,euh,S,ene ben berelkE verwacht, dal nog in het pas begonnen D problcmen waarmee de Belgische narlpmpninirp inar pon vnnrslh inisk-p DOMINEE TON: „IK ZOU HET NU ANDERS ZEGGEN" i Van onze correspondent) DORDRECHT - De Dordtse gereformeerde predikant M. Ton (53) blijft, ook na het gesprek van dinsdag op paleis Soestdijk met prins Bernhard. bij zijn kritiek op de rol van de prins in de Lockheed-affaire zoals hij die in een preek heeft geuit. In een verklaring, die mede was ondertekend door prins Bernhard. zei de Dordtse domi nee wel in de toekomst te zullen afzien van preken over de prins en de Lockheed- affaire. De ex-legerpredikant. die vond dat het leen naar Soestdijk te hebben opge- gesprek verhelderend heeft gewerkt, stuurd omdat het zijn gewoonte is niet meent nu wel dat als hij op de hoogte over mensen te preken als bij ze niet geweest zou zijn van bepaalde omstan- zelf op de hoogte stelt van het feil dat digheden waarop prins Bernhard hem hij ze in zijn preek aanhaalt. De reactie heeft gewezen, hij bepaalde delen van van prins Bernhard bleef niet lang uit. zijn preek anders gezegd zou hebben. De Hij vroeg dominee Ton naar Soestdijk Dordtse dominee, die zegt nog steeds te komen, waarvan de predikant in het geschokt te zijn door de inhoud van het kerkblad van zijn gemeente melding rapport van de commissie-Donner, blijft maakte, de prins ondanks alles echter een warm PERQUIN TEGEN AANVULLENDE COMPENSATIE loren. alleen in 197G al 1.000 man. dezelfde periode zijn 1G6 soldaten politiemannen en 564 burgers, van 43 blanken, gedood in de strijd. WET OP BODEM BESCHERMING OP KOMST DEN HAAG (ANP) - Minister Vorrink parlementaire jaar een voorstel inzake de wettelijke regeling van de bodem bescherming bij de tweede kamer kan worden ingediend. De regeling noemt de bewindsvrouw wenselijk in haar dinsdag gegeven ant woord op schriftelijke vragen van het tweede-kamerlid Van Kuijen (ppr) over ©Het hof van beroep in Washington de verontreiniging van het opgebag- heeft, dinsdag de Watergate-vonnissen gerde slib in_de Rotterdamse havens en tegen oud-minister van justitie John schatkist wordt geconfronteerd, zijn volgens minister De Clerck een gevolg van de keuze van de regering aan de verdediging van de Belgische frank ab solute prioriteit te geven. MOSKOU: Wachters schuiven voor het Lenin-mausoleum op het Rode Plein van Moskou de vers gevallen sneeuiv opzij, die in het kielzog van een najaarsstorm de Moskovieten voor het eerst met de naderende winter confronteerde. Europoort. Een deel van dit slib wordt op de vaste wal gedeponeerd m loswal- len, die daama worden ingericht voor recreatie, bebouwing of agrarische doe leinden. Het slib, aldus mevrouw Vorrink, is ver ontreinigd met olie. aromaten, bestrij dingsmiddelen, zware metalen en bate- riën. Mietchel en de voormalige Nixon- topmedewerkers John Ehrlichman en H. R. Haldeman bevestigd. Mitchell. Haldeman en Ehrlichman werden indertijd veroordeeld tot ge vangenisstraffen van 2,5 - 8 jaar wegens het in de doofpot stoppen van het schandaal dat Nixon uiteindelijk tot af treden dwong. hart toedragen. Over het gesprek wilde hij verder alleen nog kwijt dat dit ge voerd was in een „open. eerlijke en on omwonden sfeer, er was een toon van onderlinge religieuze verbondenheid", aldus dominee Ton. Achteraf wil hij kwijt dat hij niet al leen prins Bernhard heeft willen kapit telen. Wat voor de prins heeft gegolden, geldt voor iedereen. „Ik wilde verder duidelijk maken dat als God op een bij zondere manier is bezig geweest met bijvoorbeeld een volk of een vorsten huis, daarop ook een passend antwoord wordt verwacht". Als we ons daaraan onttrekken kunnen we volgens de predikant verwachten dat 'de ploegschaar van Gods gericht door onze werkelijkheid heentrekt'. Dat is volgens hem de prins overkomen. Adeldom De titel van de preek, gehouden kort-na het verschijnen van het rapport-Donner was 'adeldom verplicht'. Het uitgangs punt van de predikant was dat een grote vrijheid ook een grote verantwoorde lijkheid oplegt. De tekst uit Amos 3 vers 2 sloeg op het volk Israël dat van de voorrechten die God had gegeven, da nig een potje had gemaakt. „Die voorrechten heeft het koninklijk huis ook. De Oranjes zijn op een be paalde manier door de eeuwen heen door God op een bepaalde manier geze gend. De prins bekleedt ook een be voorrechte positie", aldus dominee Ton die op zijn preek zowel veel posi tieve als negatieve reacties heeft ont vangen. Sommige mensen meldden hem telefonisch wel in de grond te kun nen stampen. Anderen verweten hem dat hij alleen maar op goedkope publi citeit uit was. Dit ontkent de Dordtse predikant echter. Hij zegt zijn preek al- DEN HAAG (ANP) - De voorzitter van het Koninklijk Nederlands Onderne- mersverbond (in oprichting), de heer W. Perquin, ziet geen mogelijkheid, noch de wenselijkheid van een aanvullende prijscompensatie zoals de federatie Nederlandse Vakbeweging eist. De heer Perquin heeft dit verklaard in een vergadenng van het algemeen be stuur van zijn in oprichting zijnde orga nisatie waarin het Koninklijk Verbond van Ondernemers en het Nederlands Katholiek Ondememersverbond zullen samenwerken. De heerPerquin legde deze verklaring af in de vergadering van het algemeen be stuur - het hoogste bestuurscollege van zijn organisatie - naar aanleiding van de uitnodiging van de regering aan werk gevers en aan werknemers om volgende week dinsdag over een dergelijke prij scompensatie te kome npraten. Naar de mening van de heer Perquin overtreft de loonontwikkeling over 1976 reeds nu wat de regering toelaatbaar vond, om het het oog op de werkgele genheid. de ook door haar noodzakelijk geachte verbetering van de rendemen ten te bereiken. •De schade als gevolg van de brand in de Bredase Profimarkt van zaterdaga vond beloopt volgens de eigenaars van de in totaal 22 zaken in deze markt al meer dan twintig miljoen gulden. DEN HAAG - De raad van bestuur in arbeidszaken heeft dinsdagmorgen door middel van een pamflet op de leden van de tweede kamer een beroep gedaan te bevorderen dat werkloosheid en inflatie krachtiger worden aangepakt dan in de troonrede en in de miljoenennota ligt besloten. In de raad van bestuur in arbeidszaken werken de centrale orga nisaties van industriële werkgevers, van ondernemers in land- en tuinbouw en van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf samen. De werkgeversorganisaties menen dat een loonmaatregel voor 1977 niets zal oplossen. Er is volgens hen geen andere keus dan dat de overheid ruimte schept om echte loononder handelingen op centraal niveau en-of bedrijfstak mogelijk te maken of er valt niets te verdelen, als men de werkloosheid tenminste effectief te lijf wil gaan Afstand In het pamflet zeggen de werkgevers dat voor een verant woord beleid op het gebied van de arbeidsmarkt en de so ciale zekerheid, hoe pijnlijk het ook is voor sommige groe pen. een begin moet worden gemaakt met het vergroten van de materiële afstand tussen werken en niet werken. Dit kan volgens de werkgevers worden bereikt door de sociale uit keringen niet meer met de lonen, maar met de prijzen mee te laten stijgen en de bodemuitkeringen in de sociale verzeke ringen en de bijstandsuitkeringen te ontkoppelen van het netto minimumloon. „Wij zijn voor winstdelingsregelingen", zeggen de werkge vers. doch zij voegen er aan toe: alleen die winstdelingsrege lingen die voor het individuele bedrijf hanteerbaar en voor de individuele werknemer herkenbaar zijn. bij voorkeur via een raamwet. Gezegd wordt dat na de vele kritiek op het wet sontwerp vermogensaanwasdeling. de regering dit ontwerp beter kan intrekken en na overleg tussen regering en sociale partners een nieuw voorstel kan indienen. Consequenties van de invoering van een systeem van inves teringssubsidies (de zogenaamde investeringsrekening) in plaats van fiscale faciliteiten, zijn nog onvoldoende onder zocht. Daarom vinden de werkgevers en de ondernemers invoering op 1 april 1977 te vroeg. van de 1/elde, K. n W. F. be Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok.' Adjunct-hoofdredacteuren M. P Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walsïreat 56-60, tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51, tel. (01180) 27651. Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraal 22, tel. (01150) 4457. Hulst: Steervstraat 6, tel. (01140) 4058, Plaatselijk een bui Wolkenvelden en plaatselijk een bui. Zwakke tot matige wind uit uiteenlo pende richtingen. Maximumtempera turen omstreeks 16 graden. Vooruitzichten voor donderdag en vrij dag. Enkele opklaringen, vooral later ook regen. Middagtemperaluren ongeveer 15 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland: Voor donderdag: Aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.: om streeks 9 graden; max temp.: om streeks 15 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent: kans op een geheel droog etmaal 60 pro cent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 0 tot5; min. temp.: om streeks 10 graden; max. temp: om streeks 15 graden: kans op een droge penode van minstens 12 uur. 60 procent: kans op een geheel droog etmaal 30 pro cent ZON EN MAAN 14 oktober Zon op 07.03 onder 17,43 Maan op 21.41 onder 12,50 (Slot van pag. I) Nederland binnen de NAVO zijns in ziens is aangetast. Wiegel noemde de de fensie de belangrijkste collectieve voor ziening waar de overheid voor te zorgen heeft. Bezuiniging CHU-fractieleider Kruisinga ver klaarde dat het kabinet eerder met een verdergaande bezuiniging op de over heidsuitgaven had moeten komen. Een nul-lijn voor de overheidsuitgaven, zoals bepleit door de VVD. wees hij evenals de KVP'er Andriessen echter van de hand. De begroting voor 1977 moet volgens de CHU-leider waar mo gelijk worden bijgesteld, omdat die mede bepalend is voor de omvang van de moeilijkheden in de komende jaren. Kruisinga wil dat het kabinet advies vraagt aan de SER over de problemen rond dc bezuiniging op de overheid suitgaven. Bas de Gaay Fortman ippr) betoogde dat in cms land een gunstig klimaat aanwezig is voor een collectieve verso bering. Driekwart van het volk is tevre den met. zijn inkomen, en twee derde is bereid van loonsverhoging af te zien als iedereen zulks doet en er een redelijke kans geboden wordt op vermindering van de werkloosheid, zo meende hij. Fractieleider Drees van DS"70 vond dat het kabinetsbeleid van de afgelopen ja ren verwoestend op onze economie heeft gewerkt. Volgens DS'70 mist het kabinet-Den Uyi de moed om de inflatie te stoppen. DS'70 vindt ook dat de over heidsuitgaven moeten worden terug gedrongen, dat de individuele burger 'meer lucht gegund moet worden', dat de lasten van de lonen voor het bedrijfs leven draaglijker moeten worden en dat pas in dat laatste geval van prijsverho gingen door het bedrijfsleven kan wor den afgezien. DS'70 vindt, aldus Drees. dat inkomens niet meer vanzelfsprekend waardevast moeten zijn. Evenals de VVD, heeft ook DS'70 kritiek op dc opstapeling van macht bij het kabinet. Volgens Drees is er niets terechtgekomen van het stre ven van dc regering naar spreiding van macht. Deze mening van Drees werd gedeeld door D'66-fractieleider Ter louw. Hij betoogde dat de macht zich geconcentreerd heeft bij de overheid, bij de bureaucratie en niet bij de indi viduele burger. „Al met al heb ik niet veel van de beloofde machtsspreiding gezien, behalve indirect via de sprei ding van inkomens cn kennis", aldus 'Terlouw. De communist Bakker stelde zich. afge zien van zijn gebruikelijke kritiek op onderdelen van het beleid, ditmaal op merkelijk positief op tegenover Den Uyl en de PvdA. Hij betoogde dat het tijd wordt voor deelname van de communis ten aan een regering van progressieve eenheid, omdat, zo zei hij. 'een echte vredespolitiek zonder communisten niet mogelijk is'. Bakker wees uitdruk kelijk op de verantwoordelijkheid die communisten nu al dragen in het be stuur van vakverenigingen, gezond heidszorg en onderwijs, en op provin ciaal en gemeentelijk vlak, bijvoorbeeld in Amsterdam. Ons land wordt door de verkeerde regeringscombinatie geleid, aldus Bakker, die premier Den Uyl ver weet te veel te hebben toegegeven aan de wensen van rechts, en de hoop op maatschappelijke hervormingen te hebben beschaamd. 2Motie Bakker diende een motie in. waarin hij er hij de regering op aandringt de loonmaatregel in te trekken. De werk nemers moeien volgens de CPN een vol ledige prijscompensatie krijgen, ter wijl de vrijheid van de vakbonden om met de werkgevers te onderhandelen, moet worden hersteld. GPV-fractievoorzitter Jongeling stelde zich op het standpunt dat de regering haar eigen uitgaven in het geheel niet wil beperken „Zij wil alleen de verdere groei wat afremmen. De plannen die de regering heeft met kinderbijslag en aftrek zijn in dit verband veelzeggend Na invoering hiervan zou het weer de overheid zijn die er het meest van profi teert. aldus Jongeling. Om de werkloosheid effectief te bestrij den, moet het loon- en inkomensbeleid zich volgens Jongeling voor de komende jaren minstens richten op een ontwikke ling langs de nullijn. Plannen van de re gering met de VAD. de bedrijfsdemocra- tïsering en de grondpolitiek zullen de stagnatie in de economie alleen maar bevestigen, zo vond Jongeling. In dezelfde geest liet ds. Abma (sgp) zich uit. De regering hinkt op twee gedach ten als ze enerzijds de winsten in het bedrijfsleven weer wil herstellen en an derzijds via VAD en ondernemingsra den de mogelijkheid tot verbreding van de winstmarges bedreigt, zo verklaarde hij. De PSP-fractie vindt dat het regerings beleid geen enkele garantie biedt voor een toeneming van het aantal arbeid splaatsen. Dat beleid - het bevorderen van de investeringen van het bedrijfs leven - brengt bovendien grote finan ciële risico's met zich mee. In een motie wijst de PSP de loonmaatregelen en de beperking van de overheidsuitgaven af. Alleen een vergaande toetsing van investeringen kan leiden tot het schep pen van arbeidsplaatsen. De overheid zelf heeft daarbij als grootste werkge ver een eerste taak. aldus dc motie. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9 00-11.30 uur. Redactie: (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11 30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. per Abonnementsprijzen: per kwartaal f 37,75; franco post 42,-; per maand f 12,75 losse nummers 0.55 (Tnclusier- pa. btw) Advertentieta neven 77 cent per mm: minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'/ix tarief. Voor brieven bureau van dit blad I 2,50 meer. Volledige tarieven met coniraa- prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3