Rijschoolhouders willen terrein voor geven van rijles in Hulst Burgemeester Somers stelt nog eens voorstander VOW te zijn AXELSE PLATTELANDSVROUWEN VIEREN HET 30-JARIG BESTAAN Afscheid C. van de Walle van bejaardenbond Hulst Feestelijkheden op 21 oktober WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 Wissel Zeeuws-Vlaander VERZOEK WORDT INGEDIEND BIJ B. EN W. GESPREK MET GEMEENTE OVER BINNENSTAD HULST - Rijschoolhouders in Hulst, gaan bij het college van burgemeester en wethouders van die gemeente een verzoek indienen om de beschikking te krijgen over een terrein waarop rijlessen gegeven kunnen worden. De rijschool houders hebben op dit ogenblik twee terreinen op het oog: het grote parkeer terrein bij het voetbalveld in Sint Jan steen en het parkeerterrein bij de wallen te Hulst (Schuttershofstraat). Een van die terreinen zou dan voor het verkeer afgesloten moeten worden op dagen dat er weinig gebruik van gemaakt wordt Maandagmiddag hebben vijf rijschool- houdders een gesprek gevoerd met een delegatie van de gemeente Hulst, onder leiding van burgemeester P. J. G. Mol- thoff. De heer W. C. Vermeulen, rij schoolhouder te Sint-Jansteen, heeft het gesprek bijgewoond. Dat gesprek ging in eerste instantie over klachten die rijschoolhouders en examinatoren bij de gemeente Hulst hebben geuit "Het gesprek ging over de verkeerssitua tie in de binnenstad. Er staan hier en daar borden bij kruispunten en die staan er naar onze mening niet goed", vertelt de heer Vermeulen. „De gemeen te, zo is ons toegezegd, dzal die punten gaan bekijken. Neem nu bijvoorbeeld de Frans van Waesberghestraat. Bij de kruising met de Gentsestraat moet voorgesorteerd worden. Er staan pijlen naar links en naar rechts aangegeven. Maar Je kan ook rechtdoor en daar staan geen pijlen voor. De mensen weten zo niet of ze de linker- of rechterbaan moe ten pakken als ze rechtdoor willen. Ook de voetgangersoversteekplaats daar is bezwaarlijk. Als je linksaf de Ge ntsestraat in wil rijden moetje voorrang verlenen. Dat betekent datje daar moet stoppen op het zebrapad. Als er een hele rij auto's komt. moeten de voetgangers van het zebrapad af om de andere kant van de straat te bereiken", legt de rij schoolhouder uit. Volgens de heer Vermeulen zijn de sug gesties van de rijschoolhouders goed op het stadhuis ontvangen. „Het is een schoon initiatief van de gemeente ge weest om ons uit te nodigen. Er waren wat klachten van de examinatoren en van de rijschoolhouders. De gemeente gaat nu uitzoeken of er wat aan te doen is". Volgens de heer Vermeulen zou het goed zijn om een verkeerscommissie voor de gemeente ln het leven te roepen om pro blemen op verkeerstechnisch gebied te bekijken. In die commissie, zo vindt hij, zouden vertegenwoordigers van ge meente, politie en rijscholen moeten zit ten. De rijschoolhouders hebben ook het parkeerprobleem in de binnenstad van Hulst naar voren gebracht. Als er tij dens topdagen in Hulst - bijvoorbeeld maandags - examens moeten worden afgenomen, hebben de mensen die moe ten rijden, vaak last van verkeerd ge parkeerd staande auto's. Van de zijde van de politie werd tijdens de bespre king op het gemeentehuis nog eens ge wezen op het gebrek aan mankracht. De 'neer Vermeulen bij het parkeerter- waardoor het moeilijk is om daar tegen rein van het voetbalveld te Sint- op te treden. Verkeersplein De rijschoolhouders zijn de mening toegedaan dat een verkeersplein in de gemeente Hulst een vooruitgang in het lesgeven zal betekenen. De heer Ver meulen: „Het is goed voor het zelfvertrouwen van de mensen die rijles nemen. Ze kun nen dan eens een keer alleen rijden. Sommigen denken bijvoorbeeld dat als ze wegrijden, ze dat niet zelf doen. maar datde instructeur erbij helpt. Ze denken dat ze het zelf nog niet kunnen. Dat is een gebrek aan zelfvertrouwen. Op zo'n terrein zouden ze eens alleeen kunnen rijden. Op dat terreintje zou ook een hel ling gemaakt kunnen worden. Helling- trekken is er in Huls t niet bijWe hebben geen helling meer". Ook ziet de heer Vermeulen mogelijk heden voor het verkeeronderwijs op de basisscholen. „Zo'n terrein zou ook als een soosrt van verkeerstuin gebruikt kunnen worden". Prof. dr. Brugmans van ZVU in Oostburg over Europa OOSTBURG - „Europa maakt zich in de ogen van Amerika meer en meer be lachelijk". Dat is de mening van prof. dr. H. Brugmans, dinsdagavond geuit tijdens een lezing voor de Zeeuwse volksuniversiteit (ZVU) in het gemeen tehuis te Oostburg. De heer Brugmans is rector van het Europacollege tc Brugge, een instituut dat beoogt te ko men tot een betere Europese samen werking. De heer Brugmans was vroe ger geschiedenisleraar in Terneuzen. „Al meer dan dertig jaar roept men in Europa om een verenigd Europa", aldus de heer Brugmans. ..Maar we staan meer dan ooit op het nulpunt. Het ver wachte sneeuwbaleffect van de ge meenschappelijke landbouwpolitiek is niet uitgekomen". Cebtraal probleem is volgens hem de omstandigheid, dat de samenwerking is teruggevallen op de klassieke besluitvorming, die leidt tot hetfeit. datergeen beslissingen worden genomen omdat één van de negen lan den er tegen is. Inzake grote problemen lijkt men het in Europa niet eens te kunnen worden en zijn we niet in staat een ecologisch probleem als de vervui ling van de Rijn tot een adequate oplos sing te brengen. „Duidelijk voelt men hier.", aldus prof. Brugmans. „het gemis aan Europees ge zag, dat door middel van een Europese wetgeving tot daadwerkelijke oplossin gen kan komen". Met veel nadruk stelde hij dat Europa ondanks de huidige vreedzame co-excistentie op zijn hoede dient te zijn in verband met de toene mende Sowjet-inspanningen. Naar zijn mening hebben de nationale verdedi gingssystemen een onvoldoende capa citeiten is het wenselijk, dat men ook in dit verband komt tot een Europese éénwording. Verder toonde professor Brugmans zich dinsdagavond een groot voorstander voor rechtstreekse verkiezingen van het Europees parlement. NA 15 JAAR VOORZITTERSCHAP L. Rammeloo nieuwe voorzitter B. en w. Terneuzen: geen nieuwe normen 'stille subsidies' ACTIVITEITEN KINDERBOEKENWEEK IN HULST EN KLOOSTERZANDE HULST - In het kader van de kinder boekenweek 1976 houdt de Stichting Katholieke Openbare Bibliotheek Oostelijk-Zeeuwsch-Vlaanderen oost woensdag 20 oktober activiteiten in Hnlst en Kloosterzande. In de grote zaal van 'Den Dullaert' treedt die morgen, aanvang 10 uur, de clown Louis Gray op. De voorstelling is bestemd voor kinderen van zes tot elf jaar. In het blbliotheekflliaal in Kloos terzande treedt woensdag de twintigste om 14.30 uur poppenspeler Jobse op. Kaarten voor dit optreden kunne afge haald worden in de bibliotheek. Politie Terneuzen verkoopt brommers en fietsen TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen gaat fietsen en brom mers die in het tweede kwartaal van dit jaar onbeheerd werden aangetroffen te verkopen. Dat gebeurt na vandaag - woensdag. Zij die tot dusver nog geen aangifte deden van vermissing van hun voertuig kun nen zich alsnog melden op het politie bureau. Handelaren die fietsen en brommers willen kopen zijn tot 15 oktober welkom Ze kunnen - na bezichtiging - schrifte lijk een bod uitbrengen op het totaal aantal brommers en fietsen dat dan wordt opgeruimd. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN - Aan het bureau van de gemeente politie Terneuzen Rosegracht 15, kunnen inlichtingen worden verke- gen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: handschoen, 4 bankbiljet ten, sleutels in eui, plastic tas met kle ren. lederen halsband met penning, bosje autosleutels, huissleutel, lederen kinderjasje, handzaag, polshorloge, be- schermkap van motor, sleutels in etui, damespolshorloge, babyschoen, groen jack. handschoen, huissleutels, dames- polshorloge, borendoos. zilverarmband je. sleutels aan ring. bruine hong, steek- lorrie. polshorloge, bos dleutels, huis sleutel, motorhandschoen, damespor temonnee met inhoud, etui met sleutels, sleutel aan hanger, driewieler, bankbil jet, damesvest. portemonnee, bril. por- temnonnee. met inhoud, 2 sleutels, etui met bromfietssleutels, grijs tasje met regenkleding plus boekje, regenpak, 'plastic tasje met gymspullen, gouden speld letter U. beschermstuk van brom fiets. bankbiljet, trouwring Anella, vier kante damessjaal, huissleutels. TERNEUZEN - Nu wordt gewerkt aan een meerjaren-welzijnsplan, vinden b. en w. van Terneuzen het niet oppor tuun om daarnaast nog een normen stelsel op te bouwen waaraan subsidies in die sector kunnen worden getoetst. Men geeft de voorkeur aan de bea- taande gang van zaken, ook 'omdat absolute maatstaven kunnen worden gevonden, welke de subjectivi teit vij de verdeling van de lasten zou den kunnen uitsluiten'. Dat bestaande systeem leidt overigens, zo wordt toegegeven, tot grote verschil len in de subsidie-bedragen. Dat geldt in de eerste plaats bij de zogenaamde stille subsidies, bedragen die de gemeente bijpast om voorzieningen als de schou- burg, de sporthal, zwembaden, sport velden en muziekschool wat betreft de jaarlijkse exploitatie uit de rode cijfers te houden. De financiële adviescommissie be spreekt de stille subsidies in de verga dering van morgen donderdag). Uit een overzicht dat de commissieleden is toe gestuurd blijkt dat de gemeente grote bedragen bijpast om de exploitatiever liezen op te vangen. Aan stille subsidies voor de sportvelden komt men bijvoorbeeld uit op 243.000 guïlden, voor de zwembaden op ruim 147.000 gulden, voor het Zuidlandthea- ter op bijna een ton en voor de muziek school op 205.000 gulden. HÜLST - Dinsdag namen ruim 200 le den van de katholieke bond van be jaarden en gepensioneerden van de af deling Hulst afscheid van hun voorzit ter, de heer C. van de Walle, die op 81- jarige leeftijd de voorzittershamer overdroeg aan de heer L. Rammeloo. De heer Van de Walle werd toegespro ken doof de vice-voorzitter van de Hul ster afdeling, de heer R. Boon, die wees op de staat van dienst gedurende het 15-jarig voorzitterschap en die vooral benadrukte, dat de heer Van de Walle ogenblikkelijk was toegetreden tot de indertijd gëno'emde 'bejaardéribönd' én daarmee het voorbeeld gaf aan de zoge naamde- 'begoede middenstand' De heer Boon deed zijn woorden vergezeld gaan van een cadeau. Woorden van Ioi werden tot de scheidende voorzitter ook gesproken door de voorzitter van de diocesane bondde heer J. de Jaeger uit Bergen op Zoom. de secretaris van de diocesane bond. broeder Legorio, pas toor A. Fick uit Hulst als geestelijk ad viseur en de heer C. van Aert uit Sint- Jansteen in zijn kwaliteit van kringlei der van het rayon Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen. Allen onderlijnden de woorden van de heer Boon, dat de heer Van de Walle, naast een grote werk kracht ook een groot sociaal gevoel be zit Aan mevrouw Van de Walle werd door secretaresse E. Lockefeèr- Bleijenbergh bloemen aangeboden. De vergadering benoemde de heer Van de Walle daarna tot ere-voorzitter. De heer Boon richtte daarna een woord van welkom tot de nieuwe voorzitter, de heer L. Rammeloo. Ook de heren Van Aert en broeder Legorio richtten zich daarna tot de nieuw benoemde voorzit ter. Daarna vond voorlezing van diverse jaarverslagen plaats. Vervolgens kwam aan de orde de benoeming van een lid van de kascommissie in verband met hetoverlijden van de heer A. Buysrogge. De vergadering voorzag in deze vaca ture door de benoeming van mejuffrouw M. van de Walle. De aftredende bestuursleden mevrouw Lauwereijs en de heer R. Boon. die zich herkiesbaar stelden, werden herkozen. Raadscommissie akkoord met bouwrijp maken grond woningbouw Blokken Terneui-en TERNEUZEN - De stuurgroep voor de rehabilitatie van de Terneuzense bin nenstad wil zich niet vastleggen op vestiging v;m een warenhuis aan de Blokken. liet warenhuis-eventueel een Vendet- stond ingetekend op een voorontwerp- struct. .plan van de Terneuzense dienst openbare werken. Destuurgroep wil, dat de plaats waar grootschalige winkelruimte kan verrijzen wat globa ler wordt aangegeven, zodat er binnen een definitief structuurplan nog kan worden geschoven. Andere zaken die nadere studie verdie nen zijn, naar het oordeel van de leden, de parkeergelegenheid in de totale bin nenstad en de toekomstige bestemming van de Dijkstraat. De stuurgroep vergaderde ditmaal met drs. Van Peurssen van het 'Centraal In stituut voor het Midden-en Kleinbedrijf (CIMK) en ir. Bootsma van het bureau Van Hasselt en De Koning, die respec tievelijk een distributie-planologisch en een verkeersonderzoek hebben uitge voerd. De heren Van Peursken en Bootsma gingen in grote trekken akkoord met het gewijzigde voorontwerp van open bare werken. Aan de hand van notulen van de vorige stuurgroepbijeenkomsten zullen de twee deskundigen een schrifte lijke reactie op dit voorontwerp geven. De volgende stuurgroep vergadering is 8 november. NKV-HONTENISSE- „MOBILITEIT ZEEUWS- VLAMING IS BEPERKT" Mevrouw De Windt, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd opgevolgd door de heer Jac. van Dorsselaer. Me vrouw Lockefeer-Bleijenbergh bood aan mevrouw De Windt, die veel voor de le den en de bond had gedaan, bloemen aan. Na een koffie-pauze konden de leden genieten van een lezing met dia's van de heer Riemslag, die fauna en flora van de Braakman en de Vlaamse en Zestig- voetkreek besprak. OVERLEGORGAAN NKV-HONTENISSE BESPRAK ONTWERP STREEKPLAN KLOOSTERZANDE - Burgemeester mr. RL Somers van Hontenisse heeft dinsdagavond nog eens gesteld een voorstander te zijn van een vaste oe ververbinding over/onder de Wester- schelde. De heer Somers deed dit tijdens een bijeenkomst van het overlegorgaan NKV-Hontenisse. Ook het overlegor gaan heeft zich over de V'OW beraden en kwam voor de vergadering, die geheel aan het voorontwerpstreekplan Oost- Zecuwsch-Vlaanderen was gewijd - de VOW maakt daarvan een belangrijk onderdeel uit, met een verklaring 'voor' een VOW. Het NKV stelt zeer gelukkig te zijn met deuitslag van een enquête over de VOW in Zeeuwsch-Vlaanderen gehouden. Uit die enquête blijkt, zo stelt het NKV, dat tweederde van de Zeeuws-Vlaamse be volking voor aanleg van de vaste oever verbinding is. Het overlegorgaan te Hontenisse spreekt de bewering van de PPR, dat er een groeiend aantal mensen tegen de VOW zou zijn, tegen. De verklaring van het NKV: 'Zeeuwsch-Vlaanderen is door het ont breken van die VOW nog steeds een moeilijk bereikbaar gebied en wanneer de weergoeden ons niet gunstig gezind zijn zelfs af en toe onbereikbaar (storm en mist). Zeeuwsch-Vlaanderen is nog altijd min of meer geïsoleerd ten op zichte van de rest van Nederland, een factor van psychologische betekenis, een niet te onderschatten iets, denk maar eens als het gaat om het opvullen van vacatures, hoe moeilijk dit soms is door de geïsoleerde ligging'. Er wordt op gewezen dathet volgen van onderwijs en het avondonderwijs met name voor Zeeuws-Vlamingen moeilijk te verwezenlijken is, omdat men is aan gewezen op Goes, Middelburg of Bergen op Zoom. Mobiliteit „De mobiliteit van de Zeeuws-Vlaamse werknemer is geringer door alweer de geïsoleerde ligging. In feite is het ont breken van de VOW een rem op de to tale ontwikkeling van Zeeuwsch- Vlaanderen", slaat in de verklaring van het NKV. Het overlegorgaan wil de vaste oever verbinding op zomogelijke termijn ge realiseerd zien. Daarbij wordt er op ge wezen dat het niet de bedoeling van het NKV is om Zeeuwsch-Vlaanderen vol te stoppen met industrie, „maar om de zelfde kansen te krijgen als andere Ne derlanders,wij willen geen bezinswaar- digheid worden waar je straks een kwartje voor betaald om naar te mogen kijken. Wat wij willen is echt bij Neder land horen en dat kan alleen door de aanleg van de VOW", zo eindigt de ver klaring van het overlegorgaan NKV- Hontenisse. Burgemeester Somers vertelde tijdens de vergadering dat de Zeeuws- Vlamingen de aanleg van de VOW niet los mogen laten. Het vormt naar zijn mening een belangrijk onderdeel voor de ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen. „Om het isolement te doorbreken is de VOW de enige moge lijkheid. Ik had de plannen liever giste ren dan vandaag begonnen gezien". Ook wethouder P. J. Everaert van Hon- TRACTOR REED BOOM OMVER SAS VAN GENT - In de voortuin van de familie R, S. in de Stationsstraat te Sas van Gent werd dinsdag grote schade aangericht toen een boom op het trot toir werd omvergereden door een trac tor en vervolgens in de tuin terecht kwam. De aanrijding ontstond toen de bestuurder van een tractor met aan hangwagen. de heer A. J. B. uit Koe wacht, zodanig van een uit tegenover gestelde richting komende auto schrok, dat hij hierdoor zijn stuur naar links omgooide. De tractor liep lichte schade op. De personenauto bleef onbeschaigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Leden brengen bezoek aan de Axelse hoerenkamer AXEL - Op 21 oktober viert de afdeling Axel van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen het 30-jarig be staan. Vóór de tweede Wereldoorlog was er ook al een afdeling, in combina tiemet Terneuzen en Zaamslag, doch in de oorlog werd de organisatie verbo den. Toen echter na de oorlog bleek, dat men ook in Terneuzen weer van start ging, werd in 1946 de afdeling Axel op gericht. De eerste presidente was me vrouw C. de Feijter-Dieleman. Het jubileum zal gevierd worden in de aula van de nieuwe MAVO 'De Welle' aan de Willem de Zwijgerlaan, in beslo ten kring met de leden. Om ongeveer h alf drie komen ze bij elkaar en na koffie te hebben gedronken brengen de dames een bezoek aan de Axelse Boerenkamer. 's-Avonds voordrachten, een toneelstuk en een optreden van het zangkoor van de afdeling, dat voorde gelegenheid een feestlied ingestudeerd heeft op de melo die van het Zeeuws-Vlaamse volkslied. iïjcienseen gesprekje meienkele dames van het huidige bestuur van de afdeling Axel, de presidente mevrouw J. E. de Feijter-Dieleman. vice-presidente me vrouw J. v. d. Linden-de Bruijn en de secretaresse mevrouw G. v. d. Bosse- Meijers komt het een en ander naar vo ren overde ontwikkelingen en verander ingen die de bond van Plattelands vrouwen heeft ondergaan in de afgelo pen jaren. In de beginperiode was het meer een boerinnenbond, aldus de da mes, maar geleidelijk aan is de opzet gewijzigd en heeft men zich meer gericht op de vrouw op het platteland in het algemeen. Vooral de laatste jaren is de vrouw veel meer tot zelfbewustzijn ge komen. Binnen de bond is hieraan aandacht ge schonken nadat het jaar 1975 was uitge roepen tothet jaar van de vrouw. Naar aanleiding daarvan is een landelijke werkgroep in het leven geroepen, die tot taak kreeg de nieuwe doelstelling te verwezenlijken, de bevordering en de erkenning van de gelij kwaardigheid van vrouwen onderling, ongeacht maat schappelijke positie, als mens tegen over mens, meer waardering op te wek ken voor het werk van de huis vrouw/moeder en aanverwante beroe pen. de vrouw aan te moedigen zich te interesseren buiten het geijkte patroon als tiaar dat aantrekt en mogeujiuicucu te stimuleren tot verdere ontwikkeling en scholing van de vrouw en op deze manier te bevorderen dat de vrouw meer invloed zal krijgen op de algehele gang van zaken. Veel ondenuerpen Voor het nieuwe seizoen heeft het bondsbestuur als discussie-onderwerp gekozen 'werk', gezien in hetlichtvan de economische teruggang. Wat houdt het begrip 'werken' voor ieder in en is wer ken alleen echt als er voor betaald wordt? Hoe moeten we dan staan tegenover het werk van vrijwilligers en huisvrouwen? Ook de werkloosheid en de vrije tijd zullen in de komende winter aan de orde komen onder het motto "werken om te leven - leven om te wer ken'. Cursussen Ook de afdeling Axel zal zich hiermee zeker bezig gaan houden. Door de in vloed van de televisie is het een tijdlang erg moeilijk geweest om de leden te in teresseren voor cursussen, doch de laat ste tijd is er sprake van een duidelijk veranderende opstelling ten opzichte van dit nieuwsmedium Ook naar aan leiding van gespreksavonden die in de afgelopen periode gehouden zijn is men in streekverband weer gekomen tot het houden van cursussen, onder meer 'po litieke scholing' en een cursus economi sche vorming van agrarische vrouwen, met o.a. als onderwerpen: erfrecht en huwelijksgoederenrecht, bedrijfsfinan- ciering en bedrijfsbegroting. Onderwer pen die natuurlijk vooral voor de vrouw in de agrarische sector van belang zijn, maar evengoed ïnteressantvoor iemand uit de middenstand. In diverse plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen. waaronder Axel, is men be zig met de oprichting van Vrouwenad viescommissies, welke de gemeentebes turen adviezen geven inzake de wo ningbouw. Sinds enige tijd neemt het bestuur van de afdeling Axel ook de programma's van de Z.V.U. op in haar convocaties, met als doel het stimuleren van de culturele belangstelling van de leden. Momenteel zijn de dames in Axel bezig met de oprichting van een brïdge-club en men probeert wat zwemliefhebsters hij elkaar te krijgen om met elkaar deze tak van sport te gaan beoefenen. Alle activiteiten voor de komende tijd zijn nog niet bekend, maar er zal zeker naar gestreefd worden om als jubilerende afdeling met een zo gevarieerd moge lijk programma te komen. tenisse. die eveneens aanwezig was, zei Raadslid W. Gelderland, die de bljeen- voorstander van de VOW le zijn. Hij komst als lid van het NKV bezocht, vond het een lichtpunt dat de aanleg vroeg zich af of gs. er wel goed aan doen nog niet is afgeschreven op regeringsni- om een voorontwerp-streekplan te ont- veau. Statenlid Th. Baertzei daarop nog werpen en ter discussie te brengen, zon- dat de wijze waarop de regering de aan- der dat een van de belangrijkste pijlers legg van ae VOW aanhoudt, als positiel van dat plan - de VOW - gerealiseerd is. moet worden ervaren. - Burgemeester Somers vond dat geen Tijdens de discussie over het bezwaar. Hij zei dat er naar gestreefd voorontwet-p-streekplan nam de VOW wordt een streek op een bepaalde ma- Hjgj. te ontwikkelen. .Als gemeenten en provincie het eens zijn over hoe deze streek ontwikkeld moet worden, kan de VOW daaraan op gehangen worden. Dan kun je zeggen zo en zo moet het en daar is een oeverver binding voor nodig". De heer Everaert wees er nog op dat de aanleg van de VOW een van de drie hoofdpunten in het voorontwerp is. De ontwikkeling van de Axelse Vlakte tot industrieterrein is een andere. De statenleden Everaert en Baert zei den beiden voorstander te zijn van aan leg van de weg Terhole-SpuL Verkeer stellingen hebben uitgewezen dat die weg nodig is, zo werd gesteld en in de huidige weg zitten knelpunten. In dat kader werd Zaamslag genoemd, waar de huidige weg doorheen loopt. Alleen een rondweg om Zaamslag zagen beiden niet zo zitten. Die zou ongeveer 80 pro cent van het trace beslaan zoals die nu in het voorontwerp is ingeschetst. Burgemeester Somers leidde de discus sie in hotel Van Leuven in. Ook gedepu teerde A. L. van Geesbergen zou als in leideroptreden, maar doorziekte moest hij verstek laten gaan. Mr. Somers zei onder meer dat het nieuwe plan van 1975 voor de gemeente Hontenisse voordelen biedt ten opzichte van het plan van 1971. Hij noemde de 2300 hec tare zeehavenindustrie die in het plan van 1971 waren gedacht bij Ossenisse. Die industrie gaat gelukkig niet door, zo zei hij. verreweg de belanerïikste plaats i Voor derde maal bevrijdingsmars in West-Zeeuwsch- Vlaanderen OOSTBURG - Op 1 november wordt in West-Zeeuwsch-Vlaanderen en in Bel gisch West-Vlaanderen voor de derde achtereenvolgende maal een bevrij dingsmars gelopen. De organisatoren, de heemkundige kringen West- Zeeuwsch-Vlaanderen en 'Cnoe is ier" uit Knokke willen daarmee de bevrij ding van die gebieden herdenken door de Canadezen in het najaar van 1944. Vorig jaar namen bijna 500 wandelaars aan de mars deel. Aan het komende evenement verlenen onder meer hun medewerking de Canadese ambassades in Den Haag en Brussel en de gemeen tebesturen van Oostburg, Sluis en Knokke. De deelnemers vertrekken om 9.00 uur in Hoofdplaat. Om 12.00 uur is er een stop in Oostburg, waarna men via Re- tranchement en het 'Haze gr as' naar Knokke wandelt. De aankomst daar is gepland om 17.00 uur. Men loopt met de harmonie 'De Zeegalm' naar het mo nument der gesneuvelden waar een bloemenhulde wordt gebracht. De groep wordt ontbonden aan het Boude- wijncentrum in Knokke. Er is daar een doorlopende dia-voorstelling over de marsen van de vorige jaren. Om 18.15 uur begint er een filmvoorstelling over de mars van 1975. Deelnemers kunnen zich inschrijven bij de organiserende heemkundige krin gen. Werkgroep adviseert b. en w. Terneuzen over inrichting plantsoen en speelweiden TERNEUZEN - Een werkgroep be staande uit zeven wijkbewoners en vier ambtenaren gaat een advies sa menstellen aan b. en w. van Terneuzen over de inrichting van plantsoen en speelweiden in het plan-Hof Zelden- rust in Terneuzen. Het gaat met name om een terrein tussen de Sloelaan en de Berkelstraat en om de weide bij de boerderij Hof Zeldenrust. De werkgroep -werd dinsdagavavond gevormd op een informatiepe en in- Dropping 'Cecilia' HULST - De volleybalvereniging 'Ceci lia' uit Hulst houdt zaterdag 23 oktober een droppingsavond. De dropping be gint om haif acht. Na afloop is er een gezellig samenzijn van de leden in het clublokaal bij Ron de Vilder te Hulst. Axelse commissies houden vergadering AXEL - Vrijdagavond vergaderen in hetstadhuisvan Axel de raadscommis sie voor de gemeentebedrijven, sport en recreatie cn onderwijs, culturele- en jeugdzaken. Tijdens de vergadering van'de commis sie voor de gemeentebedrijven wordt de verkoop van stukken grond besproken. De leden van de commissie onderwijs, culturele- en Jeugdzaken moeten onder meer adviseren over het beschikbaar t steloen van een krediet voor een be- schermrooster ten behoeve van T.L.- armatuur in de kleuterschool 'Rood kapje". Op de agenda van de commissie voor sport en recreatie staat een be- spraakavond voor de bewoners van Hof spreking van het plan voor de uitbrei- Zeldenrust in het TRemeuzense ge- dhig van de tennisaccommodatie. meentehuis. Ongeveer 55 bewoners ke- o regen er informatie over de ligging van l-OflïTBIDPtitip de terreinen en de voorwaarden waar- wiiipcuuc aan bij de inrichting moet worden vol- HULST - Op het OZO-terreln nabij daan. Zo zal het geheel functioneel, be- Hulst werden zondag 7 wedstrijden ge- taalbaar en goed on derhouden moeten speeld in competitieverband. De uitsla- zijn. gen in de eerste klas lulden: FC Cen- Er kwamen dinsdag ook wensen van de truml-FCNiksI: eindstand 0-1 en rust- bewoners op tafel; zoals de aanleg van stand 0-0. R. de Nijs maakte voor Niks wandelpaden, een trapveldje, een rol- dewinnendegoal. FCTrimverenigingl- schaatsbaan en een groengordel ron- FC Monkey I: eindstand en ruststand dom de speelterreintjes om de overlast 0-0. FC Paris I - FC Van Waes Verstrae- voor omwonenden te beperken. De ten: eindstand en ruststand 1-0. Th. de werkgroep, onder voorzitterschap van Wit maakte voor Petit Paris de goal. FC directeur J. Huigh van openbare wer- Parochie Bar - FC Lampo 1-2 na een ken, zal proberen die wensen 'mee te ruststand van 1-1. De Block maakte nemen' in het advies aan b. en w. Men voor Parochie Bar het doelpunt en G. wil snel een afgerond advies op tafel Lockefeer en C. Romeijn maakten voor krijgen. Het is de bedoeling on met Lampo de doelpunten, name aan het terrein tussen Sloelaan en FC Stoffels/Wuytack - FC Monkey II: Berkelstraat nog de komende winter eindstand 2-0 na een ruststand van 1-0 iets te doen. Huisvrouwen bijeen P. de Bral en K. Hamelinck maakten voor Stoffels/Wuytack de doelpunten. FC Trim vereniging II - FC Trimvereni- ging IL eindstand en ruststand 1-0. J. Blommaert maakte voor Trimvereni- ging het doelpunt. FC Niks n FC Noens: eindstand 1-1 na een ruststand van 0-0. K. Navarro maakte voor Niks en P. de Munter voor Noens het doelpunt. De stand in de eerste klas luidt: 1. Mon key 16 wedstrijden 8 pnt., 2. Niks 16-8,3. Parochie Bar 6-7, 4. Petit Paris I 5-6, 5. OOSTBURG - De affeling West-. Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse Christen Vrouwenbond hield een ledenvergadering in het hervormd kerkcentrum te Oostburg. Mevrouw Hoogerwerf uit Vlissingen jsrpak over het thema 'Zending in Indo nesië'. waarbij zij dia's vertoonde. Afge- T sproken werd verder dat de afdelüig „6; 7' West-Zeeuwsch-Vlaanderen een bezoek Cent™" M. Van Waes/Verstraeten brengt aan de streekvergadering van de N.C.V.B.die dinsdag 26 oktober in de 5-L .-„„..u-I.,, „o-wuuti uc De stand 'n de tweede klas luidt: 1. Opstandingskerk te Terneuzen wordt Trimvereniging II 5-8.2. Monkey II6-8, gehouden. Ds. A A Kleine uit Gent, zal l ?.to5ek™"ït?cS 4 5- daar sprëxen over Israel, verleden, he den, toekomst'. De aanvang is half acht. Heden is in haar Heer en Heiland ontslapen, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalnr, onze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder, zuster, behuwdzus ter en tante JANNEKE HERREBOUT weduwe van Jacob de Leyser, in de gezegende ouderdom van 84 jaar. „De Heer is mijn Herder, mij zal niets ontbre ken". M. I. de Leyser L. M. de Leyser-Uyl F. M. in den Bosch-de Leyser H. C. in den Bosch Klein- en achterkleinkinderen Familie Herrebout Familie De Leyser Terneuzen, 11 oktober 1976 Verpleeghuis 'Ter Schorre' Correspondentie-adres: Narcisstraat 5 De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 14 oktober a.s. om 14.45 uur op de Zuiderbegraaf plaats te Terneuzen, na voorafgaande rouw dienst in de Opstandingskerk in de Bellamy- straat, welke aanvangt om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde kerk na de begrafenis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28