HONDERDSTE UITZENDING GOAL VANUIT MIDDELBURG Terneuzen/AMC won voor derde keer in successie Noordierse bondscoach: ik ben blij als ik zestien spelers heb al Haags Zeeuwse overmacht jeugdtafeltennistoernooi PZC/s BADMINTON: OPNIEUW VERLIES TERNEUZEN Voorzitster keurturnen AnkWickel stapt op Eindredacteur Bep van Houdt: „Bewust voor programma over sport in Zeeland gekozen" 'Stoot gegeven tot andere aanpak sportprogramma's' 15 SCHEIDSRECHTERS VOOR PSV EiL FEYEN00RD WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 HILVERSUM - Feestvierende omroepen, we zijn er aan ge wend geraakt. In het jaar waarin wordt herdacht dat de televi sie nu al vijfentwintig jaar een ontsierend meubelstuk in de vroeger nog zo oergezellige Nederlandse huiskamer is, volgt het ene jubileumprogramma het andere op. Door al die herha lingen van herhalingen van hoogtepunten dreigt de radio even vergeten te worden. Maar ook daar wordt nog wel eens een feestje gebouwd. Vrijdagavond bijvoorbeeld zijn de ma kers van het KRO-sportprogramma Goal in een joüge bui. Vanuit Middelburg wordt dan de honderdste uitzending ver zorgd. Omdat de samenstellers van mening zijn dat Goal meer is dan zomaar een sportprogramma, vinden ze dat ze best even stil mogen staan bij die mijl paal. „Iets nieuws brengen in de sportjournalistiek is moeilijk", betoogt eindredacteur Bep van Houdt. „Je hebt het idee dat alles al een keer gedaan is. Toch hebben we ons ten doel gesteld met Goal iets nieuws te bereiken. Ik geloof dat we daarmee een stoot hebben gegeven tot een andere aanpak van een radioprogramma. Een hoop programma's van andere omroepen hebben ons idee gedeeltelijk overgenomen Daarom hebben de samenstellers van Goal de pretentie nu al jaren voorop te lopen in de vaderlandse omroepsportjournalistiek. Immers, Goal bestaat al langer dan honderd uitzendingen. Het programma werd in 1967 opgezet door Theo Koomen. die daar volhield tot hij drie jaar ge leden naar de TROS vertrok. Goal had een uitstekende naam in Nederland en het karakter van de uitzendingen verschilde in vele op zichten van de overige - schaarse - sportprogramma's. „Toen Koomen vertrok hield Goal op", vertelt Van Houdt. „Maar in 1974 zijn we er weer mee begonnen. We wilden het liever een andere naam geven, omdat Goal teveel aan Theo Koomen gebonden was. Per slot van rekening was het ook zijn ontdekking en had hij er een swin gend programma van gemaakt". Alle suggesties voor een nieuwe naam werden echter van tafel ge veegd en toen bovendien bleek dat de KRO-top liever de oude ver trouwde naam zag gehandhaafd koos men toch voor Goal. Alleen de opzet werd flink gewij zigd. „We vonden dat we een ander programma moesten gaan maken dan het vroegere Goal. Er waren heel wat sportprogramma's bijge komen en die hadden de Goal formule overgenomén. Je zou kun nen zeggen dat het de voorloper is geweest", stelt Bep van Houdt. Het lag in de bedoeling een 'relativer ende rubriek' te maken. In dat kader past ook het opnamen van een disk jockey in het team, een verschijnsel dat bij meer omroepen te signaleren valt. Aanvankelijk werkte Theo Stokkink mee aan Goal als producer/regisseur en Vincent van Engelen houdt zich nog bezig met de presentatie. „Vin cent heeft juist door de afstandelijke benadering van de sport een posi tieve inbreng, omdat hij komt aan dragen met alternatieve onderwer pen. Dat is nu eenmaal onze doelstel ling; topsporters laten praten over andere zaken dan sport en andere onderwerpen brengen dan topsport, wat niet wil zeggen dat we om de ac tualiteit heen gaan", zegt Van Houdt. „In dat licht bezien", vervolgt Van Houdt, „is de keuze voor Middelburg geen toevallige, ln Zeeland gebeurt natuurlijk genoeg op sportgebied, maar dat haalt de landelijke publici teit vaak niet. Je zou kunnen zeggen dat Zeeland en wat bijhangt, In de honderdste uitzending kunnen we de doelstellingen van Goal onderstre pen". Bovendien is de honderdste uitzending een testcase. Wanneer het experiment slaagt zal Goal waar schijnlijk doorgaan met het uitzen den vanuit de provincie. „Het plan is gerezenom alle provincies aan te 1 pakken,-"maar daii moét het pro- grhmma in "Middelburg Wel een suc ces worden". Goal komt vrijdagavond vanuit de ADVERTENTIE Ook voor U gemakkelijker en prettiger eten met Uw kunstgebit, dank zij een grotere kauwkracht. A's U last hebt met Uw kunstgebit, is het ge bruik van het speciale Denloflx-klee'poeder aan te bevelen Uw gebit komt daardoor vaster te zitten en zal bij het spreken met gaan schui ven ot loslaten, zodat U zich zekerder gevoelt. Het gevoelige tandvlees wordt door Denlollx beschermd, zodat U steviger kunt bijton en ge makkelijker kauwen Dank zij Dentotlx kunt U Zonder bezwaar weer lachen, hoesten, zelts niezen en U spreekt duidelijker. Dentolix geelt U Uw zelfvertrouwen terug. Schaft U nog heden Dec'nflx aan. Bij apothekers en drogisten. BAANSEIZOEN IN GENTSE KUIPJE WEER VAN START TERNEUZEN - Het. baanseizoen in het Gentse 'Kuipje' gaat aanstaande zon dag 17 oktober van start met een 'Om nium der zilveren medailles van Mon treal' en de klassieke trofee der wegren ners. De medaille-winnaars Daniel Mo reion, Herman Ponsteen en Michel Vaarten ontmoeten elkaar op vier on derdelen. Eerst wordt op snelheid gere den. daarna puntenkoers. achtervol ging en vervolgens over 1 km met staande start. De wegrenners rijden 2 reeksen. 15 km in de plaatsingswed strijden en 20 km in de finale. De voor naamste deelnemers zijn: Rik van Lin den, Johan de Muynck. Ferdinand Bracke; Dirk Baert; Ferdi van den Hau te; Julien Stevens, Walter en Willy Planckaert. Willy de Geest en Staf van Roosbroeck. sport OOSTBURG- Het gaat nog niet zo best met het tweede team van Temeu- zen/AMC in de derde klas van het lan delijk badminton. In de uitwedstrijd tegen Blauw Wit verloor de Zeeuws- Vlaamse ploeg met 6-2 en staat daar door nog steeds zonder punten. Paul Tazelaar moest in zijn herenenkel- partij tegen J. de Vos zijn meerdere er kennen in de tegenstander. Het werd een duidelijke overwinning voor De Vos (15-6 en 15-5». Mark Tazelaar deed het beter tegen M. Weber. Hij won met 5-15 en 5-15. Ervira Vermeulen kwam er niet aan te pas tegen I. Musch. De 11-1 en 11-0 uitslag viel wel erg groot uit. Petra Fraanje_ verloor in twee games van L. Marijs (11-3. 11-4). Het gemengd dubbel Marijs/De Vos tegen Petra Fraanje en Paul Tazelaar werd door de Zeeuwse jeugdkampioe nen verloren met 15-7 en 15-4, Ook de combinatie Vermeulen/Jan Peters ver loor. Met 15-9 en 15-10 moesten zij de meerdere erkennen in Musch/Weber. Het tweede Temeuzenpunt kwam op naam van Jan Peters en Mark Tazelaar. De twee heren wonnen in drie games hun dubbel van Vos/Weber. Het dames- dubbel werd een overwinning met twee maal 15-2 voor Musch/Marijs tegen Vermeulen/Fraanje. De nederlaag van Terneuzen is wellicht mede te wijten geweest aan het afwezig zijn Marathon I heeft het zondag thuis niet zo moeilijk gehad tegen Selecta L De laatste ploeg beschikte eigenlijk alleen in de persoon van C. Weterings over een sterke dame. Het was dan ook deze dame die een groot aandeel had in de twee punten die Selecta wist te scoren. Allereerst won C. Weterings met 11-12 en 2-11 van Anita Lammers en de com binatie C Weterings/B. Weterings bleek een te sterke combinatie voor de mixed Anita Lammers/Renë Lips. Overigens had Renë wel een wat mindere dag zon dag. Tobi Lammers won in zijn enkelspel duidelijk met 15-3 en 15-1 van B. Wete rings en ook Rinus ten Haaf deed bet prima. Hij wees F. Jansen met 15-1 en 15-3 duidelijk terug. Corrie HollestelJe scoorde het derde punt voor Marathon door C. de Jong terug te wijzen. Na 11-2 in de eerste game kwam zij in de tweede met 12-9 net met de hakken over de sloot. Samen mei Tobi Lammers won de Marathonspeelster ook haar mixed partij. L. de Jong en F. Jansen kregen totaal geen kans tegen het Marathon duo (15-1 en 15-2). Ondanks zijn slechte dag scoorde Rene Lips toch nog een punt, samen met Tobi Lammers in de hcrendubbel. Beide Vlissingse heren hadden niet veel moeite met B. Weterings en F. Jansen. Het werd een duidelijke 154-5 en 15-8 zege. De damesdubbel tenslotte leverde aantal sterke dames bij de Temeuzense Marathon zijn zesde puntop. Corrie Hol- ploeg. Met name de afwezigheid van Marijke van Driel heeft toch wel zijn ge volgen voor de prestaties. lestelle en Anita Lammers verslogen C. Weterings en C. de Jong met 15-11 en 15-6. PWi concert en gehoorzaal en is toegan kelijk voor publiek. De Nederlandse popgroep Oscar Harris and the Twinkle Stars zorgt voor de muziek. Omhetfeestelijk ka rakter te onderstrepen zal AZ-spe- ler Willem van Hanegem naast Vin cent van Engelen optreden als pre sentator. Omdat Van Hanegem van trainer Hans Kraay om elf uur op bed moet liggen en er gasten uit Zeeuwsch-Vlaanderen komen, die de laatste boot moeten kunnen halen, wordt Goal ditmaal nictrechtstreeks van tien over half elf tot vijf voor twaalf via Hilversum I uitgezonden. De opnames beginnen om tien over half negen en duren tol vijf voor tien. Er wordt aandacht besteed aan een groot aantal Zeeuwse sporten en per sonen. Gasten zijn onder anderen Jan Raas, Keetie en Rien van Oos ten, ex-arbiter Piet Koster. RWDM-trainer Piet de Visser Geert van Oorschot (competitielei der van de Zeeuwse Schaakbond), Sjaak Koppejan (competitieleider van debasketbalbond in Zeeland) en Piet Vonek. Koster zal het vooral BEP VAN HOUDT dringen tot de top. De Visser zal zijn mening gevenoverde mogelijkheden voor Zeeland om tot betaald voetbal te komen en voorts zal aandacht be steed worden aan het wipschieten. „We besteden erg veel aandacht aan sporten die nooit zo bijzonder in de belangstelling staan. Het wipschie ten hoort daar bij. In de afgelopen twee jaar hebben we onderwerpen behandeld als klaveijassen, dames korfbal, rolhockey. bowling en kloot schieten". stelt Van Houdt. Schot in de roos Vrijdag gaat het programma op lo- ka tic. zoals het uitzenden vanuit een provincie wordt genoemd. „Je moet afwachten of 't aanslaat bij het pu bliek om geïnformeerd te worden over zaken die slechts één provincie aangaan", zegt de Goal- eindredacteur. Het Zeeuwse pro gramma zal moeten uitwijzen of het Goal-experiment een schot in de roos is geweest. OOSTBURG - Terneuzen/AMC I lijkt hard van plan om kampioen te worden in de tweede klas van het landelijk badminton. Zondag wonnen de Ter- neuzenaren met 6-2 van Drop Shot II uit Den Haag. Dat betekent dat de bc Ter- neuzen de maximale zes punten heeft behaald uit drie wedstrijden. Terneuzen/AMC won zondag zonder dat Hennie Wesdorp meedeed. Deze sterke Al speelster is weer vertrokken naar Rotterdam maar ze blijft wel voor de Temeuzense ploeg spelen. Het is vol gens Temeuzenvoorzitter Jan Willem Visser in elk geval zeker, dat Hennie Wesdorp alle belangrijke wedstrijden met de ploeg meedoet. SAS VAN GENT - In biljartzaal de Re seda te Sas van Gent wordt vanaf vrij dag 15 l/m zondag 17 oktober de dis trictsfinale 4e klas libre gespeeld- Hei toernooi is gepland op drie dagen Jan Fraanje begon goed met een ffkse m*»1 Leumssen en Quenten van 15-2 en 15-6 overwinning op A. Quanten Muïts- Hetstond op datmoment echter van Muyls Jan Wiüem Visser rekende al 6-0 voor de temeusenaars en de moti- snel en doeltreffend af met zijn zwak- valie was wat waB- Het werc> 4j15' kere tegenstander R Vos het werd 15-6 1M 8-15- Ook de tweMe B™ en jg.j verloren voor de Temeuzense ploeg, ook Dat Ria Elliott en Brigitte van de Water al omdat de sPirit weS was Brigitte van ook zonder Hennie Wesdorp flink veel de Water en Jan Willem Visser moesten punten moeten kunnen scoren in de met 13d5' 15-6 en 12-15 hun meerdere tweede klas bewezen de beide dames, erkennen in Vos/Soudergaard. Ria Elliott was eerste dame en ze had in ,n de damesdubbel wonnen Ria Elliott die rol geen enkele moeite met M. Leu- en Brigitte van de Water in twee games nissen. De 11-3 en 11-6 gamestanden van Leumssen/Soudergaard: <lo-8, la- zeggen wat dat betreft genoeg. Jan Willem Visser en Jan Fraanje De kersverse tweevoudige Zeeuwse haalden een fraai kunststukje uit in jeugdkampioene Brigitte van de Water hun herendubbel tegen Quenten van had drie games nodig tegen K. Suderg- Mu> ts en Vos- Na 15"9 en ,14i aard. Na 11-3 winst in de eerste game MEN DE Temeuzenaren in de derde smashte de Temeuzense in de tweede &ame achter met 14-3. Desonkanks gm- wat te veel en mede daardoor verloor ze 6en beide Jannen door. En ze hadden met 9-12. Ze maakte het echter goed in n°S succes ook. Ze wonnen, ongeloof de derde, beslissende game: 11-7. lijk. toch nog met 17-14 de laatste game Ria Elliott en Jan Fraanje verloren hun en daarmee deze partij. DEN HAAG - Zeven overwinningen en vijf 2e plaatsen was het meer dan goede resultaat van de Zeeuwse jeugddelega- tie die afgelopen zondag aanwezig was bij het le Ranglijsttoernooi dat door de afdeling Den Haag in de residentie ZG°'ckcH' werd gehouden. Zeeland gaf daarmee weer nadrukkelijk de toon aan in dit sterk bezette toernooi waarbij vooral de meisjes succesvol waren. Bij de categorie jongens junioren in de A-klas viel vooral het sterke spel op van André Louwen (MZ). Hij wist in de halve finale Dick Jansen van NMB te verslaan waarna hij in de eindstrijd ook baas bleef over Arie van Opstal (Radio Mole naar). Samen met Fed Luijckx (Wibats) beheerste André Louwen ook het dub belspel dat in de finale werd gewonnen van het Leidse duo Kantebeen-van der Zeeuw (Scylla). Wilno-er Wim Wegman speelde eveneens een goed toernooi en hij zag kans de finale bij de adspiranten A binnen te dringen na winst op Piet Zwier (Scylla). In de eindstrijd moest hij tenslotte de vlag strijken voor de Lim-' burger Theo var. Gasteren (Set-a). Ook behaalde Wegman met Ed Vastenburg nog een tweede plaats in het dubbel waar zij in de beslissende partij van Rossum-Moggré vóór moesten laten gaan. Dick van Iren (MZ) werd tweede bij de pupillen B waar hij tenslotte in de finale verloor van Leo van Hoenderdaal (TOV). Jan Peter Goossen (Zand), in het enkelspel en Marcel Minheere (Zand). Eric Meyers en Eric Roose (MZ) in de dubbelspelen, drongen verder nog door tot de laatste vier alvorens af te haken. Voor een fraaie prestatie bij de meisjes adspiranten A zorgde weer Vivian Blanckaert (Aloy) die kans zag in de eindstrijd de Eeklasse-speelster Addy Snijders (Tanaka) aan haar zegekar te binden terwijl zij voor een dubbele zege zorgde door mét Addy Sniiders het dubbelspel te winnen vóór het duo de I-Iaas-v.d Bosch (TOV). Sterra Blanc kaert verloor in de halve finale van de Limburgse Ine Willems (Meggacles) en laatstgenoemde won met Jeanne Steur het dubbelspel juniorenmeisjes van de St. Aloy-formatie Jeanne de Waal en Sterra Blanckaert. Ingrid van Osselaar (MZ) bewees bij de pupillen A weer haar kracht door de fi nale binnen te dringen waar zij pas in de derde game moest kapituleren tegen KRABBENDIJKE - De volleybalclub VVR ie Krabbendijke is het nieuwe sei zoen begonnen. VVR neemt met een herenteam deel aan de Nevobo- o.ompetitie te Bergen op Zoom en heeft de beide eerste wedstrijden tegen Olympus en Veronica met 2-0 gewon- Marian Willems (Megacles). Het dubbel spel werd echter weer een Zeeuwse zege doordat Ingrid van Osselaar samen met Ingrid Hofman met succes naar de eer ste plaats greep. Tenslotte scoorde ook Ankie Kersten bij de welpen een double door zowel het enkelspel tegen Marian Engelshoven als het dubbelspel mét deze mede- finaliste in winst om te zetten. DEN HAAG (ANP)-De wedstrijd Saint-Ètiennc-PSV, in de tweede ronde van hel Europese bekertoernooi voor landskampioenen, wordt geleid door de Westduitse scheidsrechter Esch weiier. De thuiswedstrijd van PSV tegen de Franse kampioen staat onder leiding van de Oostenrijker Wohrer. De twee UEFA-bekerwedslrijden van Feyenoord tegen FC Kaiserslautern worden va" UTRECHT (ANP) - Het dagelijks be stuur van het Nederlands gymnastiek verbond (KNGV) blijft bij zijn stand punt over de opvolging van de dame- strainster Eva Bartha. Het bestuur wil opnieuw een buitenlandse kracht aan trekken. Eva Bartha besloot het con tract dat eind dit jaar afloopt, niet te verlengen mede na de kritiek, die kort geleden aan haar adres werd geuit door Ank Wickel, voorzitster van het afde lingsbestuur keurturnen dames. Zij vond dat de Hongaarse de opleiding Nederlandse trainers had gearbitreerd doorde Spanjaard Sanchez-Ibanez(in Kaiserslautern) en de Itraliaan Michelotti (in Rotterdam). Van de zeven op de internationale lijst staande Nederlandse scheidsrechters zijn ei twee actief in de tweede ronde van de Europese bekertoernooien. Het dagelijks bestuur heeft zich daarop beraden over de situatie, die is ontstaan door het aftreden van Ank Wickel. Ook Het. Nederlands elftal, dat avanavond in de Rotterdamse Kuip aamreeai legen Noord-Ierland. wordtelt niet meer met een keepersprobleem. Als tweede aoeiman voegde zich gisteren bij de oranje-selectie in Zeist de Amsterdammer Jan Jong bloed. Aanvoerder Johan Crayffwas de eerste die de doelman van FC Amsterdam t Zeist begroeitte. LONDEN - Danny Blancliflower heeft bij Tottenham Hotspurs en in het Noordierse nationale elftal een fabelachtige voetbalcarrière achter de rug. De 50-jarige bondscoach van Noord-Ierland veroverde met de Spurs in 1963 de Europacup voor bekerwinnaars na een overwinning van 5-1 tegen Atletico Madrid, slaagde er met Stanley Matthews in om als enige speler tot twee keer toe tot voetballer van het jaar in Enge land te worden uitgeroepen, en was tevens de grote inspirator van het Noordierse elftal dat in 1958, tijdens de wereldkampioenschappen voet bal in Zweden, tot de kwartfinales wist door te dringen. Gouden dagen waren dat voor het door politieke en religieuze twisten verscheurde Noord-Ierland. Na die tijd is het eigenlijk alleen maar be rgafwaarts gegaan met het voetbal in Ulster, dat met een constante leeg loop werd geconfronteerd van het schaarse talent naar de Engelse eer ste en tweede divisie, waar de grote en kleine profclubs veel meer finan ciële armslag hebben en waar de Noordierse spelers, met als exponent George Best bij Manchester United, veel meer konden verdienen. De resultaten van Noord-Ierland, in groep vier in de voorronden voor het wereldkampioenschap voetbal in 1978 in Argentinië ingedeeld met IJs land, België en Nederland, stellen vooral de laatste jaren, een enkele uitzondering in het kampioenschap van GrootrBiilfaa.."t. wangelaten, dan ook nauwelijks iets voor. Wonderen Het is daarom geen wonder dat de benoeming van Blanchfiower, de tactische en ervaren ex-vedette die de ingewikkelde voetbalwereld met zijn vele ongeschreven wetten door en door kent. in Noord-Ierland een vaag optimisme te weeg heeft ge bracht. Blanchfiower is nog maar enkele maanden in dienst, maar nu rekent men op al wonderen. ..Onzin natuurlijk", aldus de in Lon den wonende Blanchfiower, ..want het is zo simpel dat ik me terdege realiseer dat ik met deze baan mijn hoofd op het schavot leg. De kwali teit waarover Noord-Ierland be schikt, is ten ene male niet gelij kwaardig aan de kracht van Neder land en België. Waarom ik dan toch bondscoach ben geworden?" „Ik ben nu eenmaal een Ier. en die mensen kunnen moeilijk nee zeggen Dat is ook een eigenschap die George Best kenmerkt. Ik voel me moreel tegenover het Noordierse voetbal verplicht om iets terug te doen. Als ik op deze manier kan helpen het imago van het Noordierse voetbal wat op te vijzelen, dan wil ik dat graag probe ren. Ondanks het feit dat er voor mij een aantal onaangename conse quenties aan die baan verbonden zit". De faciliteiten waarover Blanchfio wer beschikt, zijn dan ook gering. Hij heeft voor zijn eerste krachtproef, vandaag (woensdag) in Rotterdam tegen Nederland, alle geluk van de wereld dat Engeland op die datum tegen Finland moet spelen. Blanchfiower: „Toch benijd ik Re- vie (de Engelse bondscuachi natuur lijk. Iedereen is van het belang over tuigd dat Engeland in ieder geval Argentinië moet halen, en daarom kan ik meeprofiteren, nu wij op de zelfde datum tegen Nederland spe len. Maar wat hebben wij voor kans? Ik ben al blij ik steeds 16 spelers bij elkaar kan krijgen. Blanchfiower. die in IJsland al drift ig naar de Nederlandse en Belgische kwaliteiten heeft gespeurd, vertelt vervolgens over zijn problemen om de groep bij elkaar te krijgen. „We hebben in Coventry getraind omdat dit vrij centraal ligt. Ik kan moeilijk in Belfast gaan zitten en allerlei spe lers uit Engeland laten komen om daar te trainen Dat vinden hun clubs niet goed. Ik ben persoonlijk alle clubs afgegaan om de spelers zelf te vragen of zij willen meespelen. Ik ben ook bij Fulham bij Best geweest". „Ik heb hem gevraagd: „Wil je mee naar Rotterdam tegen Nederland spelen. George". Waarop hij ant woordde: „Maar natuurlijk mijnheer Blanchfiower. Ik wil graag tegen Cruijff en zijn makkers voetballen, want zoveel echte topwedstrijden speel ik tenslotte op dit moment niet meer". Ik vind Best een prima jon gen. Je moet zo'n speler niet te veel lastig vallen met allerlei tactische en technische tips. Voetballen hoef je hem echt niet meer te leren. Ook al is hij niet meer de oude. Het is gewoon nuttig voor ons dat hij er bij is". Zeker indien men bedenkt dat de enige voetballer die momenteel ook daadwerkelijk in Noord-Ierland speelt. Walter Feeney van Glentoran Belfast is. De rest van de spelers komt uit Engelse eerste- en tweede- divisieclubs en uit Schotland. Feeney zit bij de groep van 22 (waar bij ook Manchester United's Coppell en Mac Ilroy zitten), maar zal de reis naar Rotterdam waarschijnlijk niet eens halen". Blanchfiower: „Het hangt dus alle maal een beetje als los zand aan el kaar. We hebben ook weinig te verlie zen. Normaal gesproken verliezen we tegen België en Nederland beide wedstrijden". Op de vraag wie Blanchfiower hoger taxeert, Nederland of België, ant woordt hij met een wedervraag. Blanchfiower: „Belgi'is er de laatste jaren toch niet in geslaagd om Ne derland één keer met 5-0 te verslaan, is het wel? Hoewel het Nederlands elftal misschien niet meer dat team is van dat onvoorstelbare voetbal van enkele jaren geleden, is het voor mij toch duidelijk favoriet in groep vier. Voor iedereen trouwens wel, denk ik. Zelfs voor de Belgische bondscoach Thys, al kan hij dat na tuurlijk niet openlijk gaan uit schreeuwen". het beleid voorde volgende Olympische spelen (Moskou 1980). dat ten nauwste te maken heeft met de affaire Wickel- Bartha, werd bekeken. Naar aanleiding daarvan gaf het bestuur hét volgende communique uit: 'Het bestuur gaat op de ingeslagen weg verder. De selectie- ploeg zal opnieuw in pleeggezinnen in de omgeving van Arnhem worden on dergebracht om een intensieve training op Papendal mogelijk te maken. Deze training zal geschieden onder leiding van een buitenlandse trainer of train- ster. Daar het contract met Eva Bartha eind dit jaar afloopt en niet verlengd kan worden, zijn contacten gelegd met buitenlandse trainers en organisaties om dit beleid ten uitvoer te brengen. In het afdelingsbestuur keurturnen dames bleek men zich moeilijk met dit voor nemen te kunnen verenigen. Vrijdag heeft het bestuur onder leiding van me vrouw Wickel hieruit de conclusie ge trokken door af te treden. Hierbij dient nog vermeld te worden dat de secreta resse van dit bestuur, mevrouw And- ringa kort tevoren te kennen had gege ven geen deel meer van het bestuur te willen uitmaken. Het dagelijks bestuur tracht zo snel mogelijk tot de vorming van een nieuw damesbes tuur te komen, daar uiteraard de al aangevangen train ing voortgezet dient te worden. Tevens wil het dagelijks bestuur nadrukkelijk stellen dat de trainingsopzetr en me thoden zoals die door Eva Bartha zijn gevolgd de volledige instemming heb ben. Van publikaties in de pers en het eigen orgaan 'HetTumblad' wenst het bestuurzich te distancieren. De resulta ten onder Eva Barllia's leiding behaald hadden niet beter kunnen zijn, indien de Nederlandse omstandigheden in aan merking worden genomen'. LIVERPOOL EUROPESE PLOEG VAN HET SEIZOEN 1975-1976 PARIJS (ANP)- Liverpool, dat het afge lopen voetbalseizoen de UEFA-beker won door in de finale Club Brugge te verslaan, is dinsdag in Parijs uitgeroe pen tot 'Europese ploeg van het jaari. Landskampioen PSV en de Franse club St. Etienne werden ex-aequo tweede. Deze beide ploegen ontmoeten elkaar binnenkort in de tweede ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Cyprioot Kaiafas ontving 'de gouden schoen', die jaarlijks wordt uitgereikt aan de produktiefste competitiespeler van Europa. Hij maakte 39 doelpunten, De 'zilveren schoen' was voor de bij Stade de Reims spelende Argentijn Car los Bianchi, die 36 keer scoorde. De Zwitser Risi van FC Zurich ontving de 'bronzen schoen'. Hij maakte in zijn na tionale competitie 33 doelpunten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15