PRIJSPRIMEUR JACKS OM vm TE WATERTANDEN! PZC/s BOUW ONTMOETINGSCENTRUM OOSTKAPELLE NOG ONZEKER WÏK-T1P PZC DE KRANT VAN ZEELAND KEURSLAGER SCHOUWENAAR Burgemeester overweegt beslissing raad ter vernietiging voor te dragen bij de Kroon Verschil van mening over geluidseisen winkelcentrum 'Dauwendaele OPEN HUIS Donüerdao tevens biefstukdag Heel vers hraadkuiken 4,51 WOENSDAG 13 OKTOBER 1976 Corduroy jongensbroek van 100% J katoen. 2 Steekzakken en 2 achterzakken. Zwart, groen, grijs, bruin of beige. Mt 116-174. t Normale prijs alle maten 28- tlm a.s. zaterdag \alle maten Bekendmaking openbare vergaderingen Vaste commissies van advies en bijstand voor: - de openbare werken en de volkshuisvesting maandag 18 oktober 1976 om 19.30 - de financiën dinsdag 19 oktober 1976 om 19.30 uur - de onderwijszaken woensdag 20 oktober 1976 om 17.00 - de oudheidkundige verzameling in het museum woensdag 20 oktober 1976 om 19.30 uur - de culturele, sport- en jeugdzaken en de recrea tie Donderdag 21 oktober 1976 om 17.00 De vergaderingen vinden plaats in het stadhuis, behalve die van de commissie voor "dè oudheid kundige verzamc' :g in het museum, welke wordt gehouden in i: (lelijk museum, Bellamypark 19. De agen a< plaatsen ter stadhuis Yii.v de v '...Jjgcn van 8.00 lot v .n 33.30 tot 17.00 uur (infonmitiehock 'under de trap') openbare leeszaal en bibliotheek, Spuistraat 22- 24, op werkdagen van 10.00 tot 21.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 12.30 wijkcentrum 'Middenhof, Kanaalstraat 64, Oost-Souburg, maandag t/nl vrijdag van 8.30 tot 11.00 uur, t/m donderdag bovendien nog van 19.30 tot 21.00 uur. Tijdens de schoolvakanties is het centrum gesloten wijkcentrum 'Open Hof, Alexander Gogelweg59. maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur, en van 19.00 tot 23.00 uur. Petit-four schaaltje (Engels porselein) Nu per stuk 3,95 per 6 22,50 UW Dange Delft 50 Tel. 01180-13221 Middelburg Keurslager Schouwenaar zegt... Wij gaan met vakantie van: maandag 18 okt. - zat. 23 okt. Maandagmorgen 25 okt. weer gaarne tot uw dienst! Maar om u in deze week toch uw vertrouwde stukje vlees en vleeswaren te kunnen geven, ver pakken wij het voor u vacuüm en blijft het in de koelkast lang houdbaar. Zaterdag hebben we speciaal nog aanbieding in gehakt, zodat u dat in uw vriezen tjekunt bewaren, maar vraag ons ge rust eerst inlichtingen, ivij adviseren u graag! Keurslager Schouwenaar WOENSDAG - GEHAKTDAG! 500 gr. gehakt (h.o.h.i 3.88 500 gr. nasi-bami 2,50 150 gr. hamkaas 1,28 250 gr. bakbloedworst0,98 DONDERDAG - HACHEEDAG! 300 gr. hachee vlees 3,45 250 gr. leverworst 1,78 150 gr. ontbijtspek 1,18 150 gr." huzaren salade 1,18 ALLÉÉN VRIJDAG 500 gr. mooie schouderkarbonade 4,18 5 st. frikandellen halen, maar 4 betalen. VRIJDAG EN ZATERDAG! 500 gr. malse magere runderlappen 6,40 100 gr. gebr. varkensrollade 1,90 100 gr. gebr. kalfspastei0,90 150 gr. crab-salade (uit eigen'keviken)2,40 ALLEEN ZATERDAG 200 gr. malse biefstuk 4,40 150 gr. filet amercain 2.20 500 gr. gehakt (h.o.h.) om in te vriezen 3,88 WIE KIESKEURIG KIEST... KIEST in het Bellamypark, Vlissingen Modern - pittig - fris - hygiënisch streek 14 OOST-SOUBURG - Dinsdagmiddag trad kleuterleidster José Zwigtman in het hu welijk met Wuzi de Kam. Na de huwelijksvoltrekking op het stadhuis te Vlissingen ging het echtpaar naar kleuterschool 'De Kubus' te Oost-Souburg, waar José werkzaam is. Hier werd het ontvangen door de kinderen die hel bruidspaar met een ereboog stonden op te wachten. Vervolgens stapte het paar in een enorme boot die klaar stond in de hal van de school. Dit omdat Wim. die schipper is van zijn beroep, zijn bruid mee moest nemen in het huicehjksbootje. Verder moest het bruidspaar het cadeau van de kinderen zoeken, een frituurpan, die verstopt was in de school. Ook zongen de kinderen een lied dat speciaal voor het huwelijk was verzonnen. Aan het eind van het feest op school kregen de kleuters van juf José een gebakje en limonade. Tijdens het feest speelde er op het schoolplein een draaiorgel. DOMBURG - De bouw van een nieuw ontmoetingscentrum in Oostkapelle blijft voorlopig nog onzeker. Welis waar nam de gemeenteraad van Dom burg dinsdagavond met de kleinst mo gelijke meerderheid een bezwaar rond de bouwvergunning weg, maar burge meester P. A. D. H. Diepenhorst over weegt dit besluit ter vernietiging voor te dragen bij de kroon. Het gaat hier om de geluidseisen die b. en w volgens bepalingen in de algemene Keurslager Jac. de Visser opent zijn tweede zaak in op woensdagavond 13 oktober van 19.00 tot 21.00 uur. U bent van harte welkom Donderdagmorgen 10 uur starten wij met feestelijke aanbie dingen voor iedereen Bij bestellingen van 15,-of meer... bakje vleessalade a 200 gram heiamaal gratis voor iedereen 200 gram zuigmalse biefstuk van 4,80, nu voor 3,78 als extra openingsaanbieding ^5^. 500 gram varkensfilet of rollade, nu 6,98 250 gram ring kookworst f 1,48 5 Hamburgers, nu 3,98 100 gram peperpaté 1,28 "Volop dierenvoedsel voor uw trouwe viervoeter, zoals: pens, hart, long paardevlees, enz. Als openingsaanbieding het tweede pak van dezelfde soort voor halve prijs. Deze aanbiedingen gelden in beide zaken. politieverordening (apv) bij de bouw vergunning stellen. De Stichting Ge meenschapsbelangen acht .deze te zwaar en ging tegen deze voorwaarde bij de bouwvergunning in beroep. Tegen de wil van b. en w. verklaarde de raad dit beroep met 6 tegen 5 stemmen gegrond. ■Burgemeester Diepenhorst is echter van mening dat deze beslissing ingaat tegen het algemeen belang. Hij bracht tijdens het debat uitvoerig naar voren dat verschillende horeca-bedrij ven in de gemeente zich al aan de APV- geluidseisen hebben moeten aanpassen en de gemeente een semi- overheidslichaam als de stichting ge meenschapsbelangen hier niet van kan uitsluiten. Vanuit de raad werd hiertegen inge bracht dat deze eisen achteraf werden opgelegd en het ontmoetingscentrum nog gebouwd moet worden. En zolang kan men niet vaststellen wat de ge luidshinder eventueel kan zijn. Daar naast vroeg men zich af of b. en w. ge rechtigd zijn bij een bouwvergunning eisen uit de politieverordening te stel len. De disucssie van de raad werd gevoed door tegenstrijdige rapporten van twee verschillende bureau's die over de ge luidseisen een advies hadden uitge bracht. Het bureau dat de Stichting Gemeenschapsbelangen in de hand had genomen vond de eisen van b. en w. 'exorbitant hoog', maar het bureau dat door het college werd ingeschakeld vond de eisen alleszins redelijk. Burgemeester Diepenhorst meende echter een onzuiverheid bij de adviseurs van het gemeenschapscentrum te sig naleren. Hij wees de raad erop dat dit- zelfde bureau de gemeente in het verle den herhaaldelijk had geadviseerd en de geluidseisen in de APV toen niet te hoog vond. De discussie werd verder bepaald door verschil van mening het niveau van ge luidshinder dat aanvaardbaar is. Ver schillende raadsleden vochten de kop peling met achtergrondlawaai aan. Dit houdt in dat de toelaatbaarheid van la- waal wordt bepaald door het lawaai in de omgeving. Kousenvoeten Voor het nieuwe ontmoetingscentrum - dat op de plaats van het bestaande ge meenschapsgebouw aan de Dorps straat is gedacht - achten zij dat on juist. Raadslid L. Wat tel (christelijke groepering. „Als je dat toepast kun je zelfs nauwelijks hoesten of niezen. Dan zou je enkel op kousenvoeten kunnen lopen". Raadslid A. Schuiling (pvda). „Het ach tergrondlawaai is alles bepalend. Als er veel verkeerslawaai is kun je veel lawaai maken, maar in de Dorpsstraat heerst soms absolute stilte. Daar kun je niet onder. Dan is een speld die valt nog een dreun". De heer Schuiling stelde verder dat b. en w. niets uit handen geven als ze de eisen uit de APV bij de bouwvergunning laten vallen. Zodra het ontmoetingscentrum er is kan men alsnog bepalingen stellen en heeft men met de mogelij kheid om de muziekvergunning in te trekken altijd een machtsmiddel achter de hand", was zijn redenering. In antwoord op de opmerkingen vanuit de raad benadrukte burgemeester Die penhorst dat het college er niet op uit is om het ontmoetingscentrum tegen te houden maar men wel moet zorgen dat bestaande bepalingen worden nage leefd. „Verschillende particulieren heb ben hier al aan voldaan. Voor de stich ting gemeenschapsbelangen kan dat nu niet anders zijn", zei hij. Nadat hij had aangekondigd een besluit van de raad om de bezwaren van de stichting gegrond te verklaren mogelijk ter vernietiging voor te dragen bij de kroon volgde een korte schorsing voor beraad in de fracties. Na deze schorsing deelde de heer S. J. Lous namens de meerderheid van de christelijke groepering mee dat men be twijfelt of b en w. bepalingen uitde APV bij een bouwvergunning kunnen opleg gen. De fractie van de PVDA onder schreef dat. Alleen de fractie gemeente belangen en de heer J. Paardekoper (chr. groepering) onderschreven de op vatting van b. en w. Bij de stemming werd het voorstel van b. en w. het be roepsschrift ongegrond te verklaren zo met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Na deze beslissing deelde burgemeester Diepenhorst mee dat hij zal overwegen dit bewsluit ter vernietiging voor te dra gen bij de kroon. Hij hield de raad echter voor dat hij hierover eerst nader overleg zal plegen. Bij de rondvraag lanceerde de christe lijke groepering een voorstel om een nieuwe verordening voor de beperking van het tweede woningbezit in de ge meente te ontwerpen waarmee de be zwaren van het provinciaal bestuur worden ondervangen. Zoals gemeld hebben gedeputeerde staten besloten de huidige verordening voor vernieti ging voor te dragen bij de kroon omdat men van mening is dat deze een beper king van het erfrecht bevat. In de verordening is namelijk opgeno men dat een tweede woning bij erving alleen van vader op zoon of dochter als vakantiewoning mag worden gebruikt Neven en nichten die een vakantiewo ning erven mogen deze niet als tweede woning gebruiken. Dit laatste zou in gaan tegen het erfrecht. Namens de christelijke groepering stelde de heer W. Warners het college voor deze verordening in te trekken en een nieuwe te ontwerpen waarin dit wordt ondervangen. Men wil daarmee voorkomen dat Domburg anders van een verordening tweede woningbezit blijft verstoken. Van de kant van de fractie gemeentebe langen, die als enige tegenstander was van de verordening merkte de heer C. den Hollander op dat de raad in het ver volg nauwlettender verordeningen zal moeten opstellen. „Begint eer ge be gint", hield hij de raadsleden van de an dere fracties voor. Van de kant van de PvdA veronder stelde de heer A. Don dat b. en w. te weinig overleg hadden gevoerd met het provinciaal bestuur om de negatieve beslissing van gs. te voorkomen. Bur gemeester Diepenhorst bestreed dat in felle bewoordingen. Hij vond dat de raad de hand eerst in eigen boezem moest steken omdat de meerderheid tegen de wil van b. en w. het omstreden artikel over het erfrecht in de verordening wil-1 den. Pv 'De Zwaluw' te Westkapelle 25 jaar WESTKAPELLE - De postduivenhou- dersvereniging 'De Zwaluw' te Westka pelle bestaat zaterdag 23 oktober 25 jaar. Ter gelegenheid van dit feit reci- pieert het bestuur van 'De Zwaluw' die dag in hotel 'De Valk'. Nylon jack met tricot wind vangers in de mouwen. Groen, rood, zwart, marine of korenblauw. Mt 116-170. Alle maten 25, Lekker warme jopper van voortreffelijke duffel. Diepe steekzakken. Zwart. Mt 116- 176.38.-/62, Geruit jack van 50% wol/50% acryl. Capitonvoering. Blauw grijs of bruin-beige. Mt 116- 176. 56.-/80.- Puntparka met uitneembare Acryl bontvoering.Verstelbare mouwriempjes. Army green. Mt 116-176. 75.-/105.-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14