Conflict bouwbonden- Louwerse en De Priester Garnalenvissers en de overheid bereiken een principe-akkoord ZEELAND GROEIDE IN HET EERSTE HALFJAAR 1976 MET 1851 INWONERS 'De Ruyter' en 'Tromp' samen even terug op Vlissingse 'basis' PZC/p Leegstand woningen loopt terug VAKBONDSBESTUURDER: „LAAG BIJ DE GROND, GOOR, VIES EN GEMEEN" Minder dan in zelfde periode 1974 en 1975 Sterkste groei op Bevelanden almanak Meisje door goederentrein gegrepen en op slag gedood DINSDAG 12 OKTOBER 1976 GOES - De federatie bouwbonden NW/NKV gaat juridische stappen ondernemen tegen de firma Louwerse De Priester (bouwmaterialen, tegelzetterij) in Middelburg. Inzet is een al enige jaren slepend conflict over het al dan niet toepassen van de bou w-cao op de 25 tegelzetters, die het bedrijf in Middelburg en Terneuzen in dienst heeft. Het bedrijf wil de cao van de bouwma- terialenhandel toepassen, de vakbonden wensen dat de (betere) bouw-cao gehanteerd wordt. GESCHIL TOEPASSING CAO VOOR 25 TEGELZETTERS Tijdens een bijeenkomst in Goes, waar 23 tegelzetters aanwezig waren, hebben de bouwbonden NW/NKV machtiging gekregen om alles in het werk te stellen ixedeli A" om de bouw-cao van toepassing te krij- De vakbondsbestuurder stelde dat op allerlei manieren geprobeerd is om in redelijk overleg tot een oplossing i waarop voor de tegelzeters de bouw-cao van toepassing is". n toepassing te krij gen. Voorshands hebben 20 tegelzetters een verklaring aan de bedrijfsleiding ondertekend, waarin ze weigeren om de bouwmaterialen-cao op zich van toe passing te laten zijn. In de verklaring wijzen de tegelzetters erop dat het so ciaal fonds bouwnijverheid na een on derzoek verklaard heeft dat de bouw- cao geldig is. „Het is laag bij de grond en een goor, vies en gemeen spel", zei bestuurder Henk Lenting van de bouwfederatie maandagavond na afloop van de ver gadering met de tegelzetters. „Het be drijf heeft voortdurend geprobeerd de zaak te vertragen. Financieel gezien is het voor Louwerse De Priester ook erg interessant om de bouw-cao niet toe te passen op de tegelzetters. Dat is na melijk veel voordeliger", aldus Len ting. Volgens de vakbondsbestuurder is de kwestie in het najaar 1974 begonnen, toen het bedrijf aan de tegelzetters meedeelde dat een aantal arbeidsvoor waarden gewijzigd zou worden (onder andere met betrekking tot ziekengeld, onkostenvergoeding, vakantiezegels en dergelijkei. Lenting: „In feite betekende dat een achteruitgang voor de mensen. We hebben bij het bedrijf de zaak aan hangig gemaakt en erop gewezen dat de bouw-cao toegepast moest worden. Probleem dat om de hoek kwam kijken was. dat het bedrijf een zogenaamd sa mengesteld bedrijf is. met een afdeling bouwmaterialen en tegelzetten. De be drijfsleiding wilde daarom de bouwmaterialen-cao hanteren. We kre gen toen al een beetje een vieze smaak in de mond. Uiteindelijke heeft het sociaal fonds bouwnijverheid op ons verzoek een onderzoek ingesteld. In december '75 deelde het fonds mee dat liet een sa mengestelde onderneming betreft, BEZWAAR TEGEN NAAMGEVING MIDDENGEBIED GOESE POLDER GOES - De initiatiefgroep 'Wijkcen trum Goese Polder' heeft bij het college van burgemeester en wethouders van Goes bezwaar gemaakt tegen het voor stel om het middengebied in de nieuwe woonwijk Goese Polder de naam 'Bene- IuxhoP te geven. B. en w. liepen vorige week weten aan deze naam de voorkeur te geven boven de naam (Schenge- zoom'l die uit de prijsvraag wasgerold. De initiatiefgroep verwijt b. en w. in een brief de inspraak van de bewoners die aan de prijsvraag hebben meededaan te hebben genegeerd, evenals het advies van een speciale jury. „Naar aanleiding van inzendingen welke ons niet bekend zijn, kwalificeert u deze prijsvraag als onvoldoende", aldus de groep. Opge merkt wordt dat de naam "Beneluxhof niet meer past, omdat er inmiddels een Europese Economische Gemeenschap (EEG) is. „Met de reenering dat het cen trum aan de Europalaan ligt. zien wij de naam Europahof beter in 't geheel pas sen". schrijft de initiatiefnemer. „Beide namen zijn ons inziens te 'zakelijk' voor een cultureel centrum". Men wil weten nenkortattenderen betoogde Lenting. Hij benadrukte dat verschillende brie ven van de vakbonden aan het bedrijf, waarin diverse ultimatums gesteld wer den, geen gevolg hadeen De federatie-bestuurder stelde dat de bouw-cao voor de tegelzetters op vele fronten voordeliger uitvalt. Als verschil len tussen die cao en de bouwmaterialen-cao noemde hij onder meer: beter tarievenwerk. betere pen sioenvoorzieningen. betere vakantiere geling ook voor oudere en jongere werk nemers. betere scholings- en vakoplei dingsregeling. een hoger basisuurloon <34 cent), betere vakantietoeslagrege ling, betere onkostenvergoeding, een reisurenvergoeding en duidelijke bepa lingen over de fusiegedragsregels: „We hebben langs de weg van het overleg al les geprobeerd en het- is niet gelukt. Daarom zullen we nu hardere maatrege len moeten ondernemen", aldus Len ting. Van de zijde van Louwerse De Pries ter wilde men maandagavond nog geen commentaar geven op de actie van de vakbonden. „We zijn niet op de hoogte gesteld van het gesprek en we nemen aan dat we nog wel iets erover te horen krijgen", verklaarde bedrijfsleider J. Marinissen. „Het is inderdaad een si- Pijpleiding DOW wordt vrijgemaakt van ethyleengas Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - In de omgeving van Woensdrecht zal het deze week gedu rende twee nachten enkele uren duide lijk hoorbaar zijn dat de pijpleiding voor ethyleengas tussen Dow Chemical in Terneuzen en liet Rotterdamse en Antwerpse havengebied wordt vrij gemaakt van ethyleengas. Dit zoge naamde affakkelen gebeurt in het ka der van onderhoudswerkzaamheden aan de pijpleiding en zal in de nachten van dinsdag op woensdag en woensdag op donderdag gesis veroorzaken. Volgens een mededeling van Dow Che mical zal voor het affakkelen gebruik worden gemaakt van een hogedruk- stikstofsysteem om de periode met ge luidsoverlast zoveel mogelijk te bekor ten. Een mobiele eenheid perst stikstof onder een druk van 60 atmosfeer in de pijleiding, waardoor het nog aanwezige gas uit de leiding wordt verwijderd. Bijna al dit gas kan dan nog industrieel worden gebruikt. Alleen het restant dat met stikstof zal zijn vermengd - naar schatting 5 procent van de totale hoe veelheid - moet nog worden afgefak- keld. provincie LENINGEN BIJ WEKELIJKSE AANVOER VAN 3000 KILO M. S1EREVELD: „STAP IN DE GOEDE RICHTING" Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Regering en garnalen- producenten zijn het in principe eens geworden over een maatregel die de garnalenvissers uit hun problemen moet helpen. Ten behoeve van het steunfonds van de vissers zal de over- Verder is in principe overeengekomen tegen het feit dat een kilo garnalen dat iedere aanvoerder per kilo een vast maximaal 620 stuks mag tellen. Daar bedrag van f 0.15 in de kas van het krijgen we volgens mij moeilijkheden steunfonds stort. mee. De producenten beraden zich nog over' Het komt voor dat er 650 tot 660 stuks in het aanbod en zullen het maandag 18 een kilo gaan. Het hangt van de vangst oktober in hun bestuur voorleggen: dat af. Als je grotere garnalen vangt red je is evenwel een formaliteit, want de re- die 620 stuks wel. doe je dat niet dan zit presentatieve onderhandelingsdelega- je met de stukken", aldus de heer Siere- tie toonde zich na afloop van het ge- veld De heer Siereveld vindt de maat- sprek bijzonder tevreden en zei aller minst bezwaren te verwachten van de - vissers: „We kunnen nu in ieder geval heid instaan voor een lening als de gar- ver£jer- het geschil te komen, onder andere met inschakeling van vertegenwoordigers van de vereniging van handelaren in bouwmaterialen in Nederland (HIB1N) en de Zeeuwse bouwondernemers. „Daarbij zijn de bouwondernemers ge wezen op een bepaüng in de bouw-cao dat hoofdaannemers door de werkne mers van onderaannemers (zoals Lou werse De Priester) aansprakelijk ge steld kunnen worden voor een juiste na- - leving van de bepalingen de bouw-cao Selet °P de lange tijd dat de kwestie al de stichting gemeenschappelijke open door de onderaannemers DaaroDzuUen loopt, de vakbonden geen kort geding Dare bibliotheek West-Zeeuwsch- Burgemeester opent bibliotheek in Breskens BRESKENS - Burgemeester A. Schip- tuatie die al lang loopt. Als we iets ho- Per van Oostburg opent donderdag 4 ren dan zullen we ons nader beraden", november in de wijk Glustelkerke te De bedrijfsleider veronderstelde dat, Breskens het nieuwe onderkomen van zullen aanspannen. Vlaanderen. Dat gebeurt om half vier. nalenvisscrs beloven wekelijks per schip niet meer dan 3000 kilogram gar nalen van een goede kwaliteit aan te voeren: een kilo garnalen mag maxi maal 620 stuks tellen. Begin volgende week wordt de overeenkomst van kracht. De regeling bestaat uit een overhefds- earantie voor een lening van maximaal f700 000 over vijfjaar, alsmede een vol ledige rentesubsidie voor twee jaar met een maximum van f 500.000 Tijdens een gesprek tussen de produ centen en vertegenwoordigers van het ministerie van landbouw en visserij, maandag in Den Haag, hebben de pro ducenten het fiat gekregen om de rege ling zodanig uit te werken, dat uit het steunfonds bijdragen kunnen worden gegeven, zodat de Nederlandse garna lenvissers voor de eerste 1000 kilo garna len die ze aanvoeren, een gegarandeerde prijs van f2.32 ontvangen en voor de overige 2000 kilo gegarandeerd f2.-. Uit het fonds wordt geput als de veiling- prijs tot onder de f2.32 per' kilogram zakt en als de hele of een deel van de produktie moet worden doorgedraaid. Een woordvoerder van het ministerie van landbouw en visserij gaf ook blijk van de verwachting dat de garnalenvis sers tevreden zullen zijn met de maatre gel. Zevibel De heer M. Siereveld, voorzitter van de Kottersectïe van de Zevibel is tot op zekere hoogte ook tevreden met de maatregel. „Ik heb me alleen verzet Advocaat uit Utrecht: Borsele vraagt te hoog legesbedrag geboorte-overschot). Sint-Philipsland kreeg er 31 inwoners bij (22 via vesti gingsoverschot, 9 geboorteoverschot), Tholen groeide met 151 inwoners, van wie 99 door vestigingsoverschot en 53 door geboorte-overschot). MIDDELBURG - Het aantal inwoners Voor Walcheren is de situatie over de in Zeeland is in de eerste helft van dit eerste zes maanden van dit jaar aldus: jaar met achttienhonderdéénenvijftig Middelburg plus 543 (445 vestigings- gegroeid. Voor bijna tweederde deel is dat het gevolg van een vestigingsover- schot: er kwamen 1180 mensen méér wonen in Zeeland dan er vertrokken. Er werden 671 baby's meer gebo ren dan er inwoners stierven. Dat blijkt uit bevolkingscijfers over de eerste zes maanden van 1976, die de Provinciale Planologische Dienst heeft verzameld. De toename is minder dan dezelfde periode van de jaren 1975 (groei 3220) en 1974 (groei inwonertal 2075). De grootste toename in de bevolkings groei concentreerde zich in tegenstel ling tot de laatste jaren niet op Walche ren, maar op Noord- en Zuid-Beveland: me t een s tijging van 891 inwoners neemt dit gebied bijna dè helft van de groei voor zijn rekening. Walcheren boekte een winst van 332 inwoners, in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen groeide het in wonertal de eerste zes maanden met 262 mensen, op Schouwen-Duiveland met 257, op Tholen en St. Philipsland met 132. De enige regio waar een daling van het aantal inwoners optrad was West- Zeeuwsch-Vlaanderen het liep met 73 inwoners terug. In het eerste halljaar van 1976 had Mid delburg de grootste groei wat betreft de gemeenten: er kwamen 543 inwoners bij. Vlissingen liep in inwonertal terug met 98. mede als gevolg van het vertrek van tientallen Surinamers. Goes groeide met 213 zielen, maar groter dan de toe name van het inwonertal in de Beve- landse centrumstad was die van Borse le- plus 367 inwoners. Terneuzen boekte in Zeeuwsch-Vlaanderen de grootste groei: plus 237 mensen. Domburg boekte een opmerkelijke score, name- lijk een teruggang met286 inwoners, die «"ter verklaard wordt uit het vertrek Diefstal van aandelen {f 7.000) na enkele jaren opgelost GOES - Op verzoek van de Goese ge meentepolitie heeft de hoofdstedelijke recherche de 24-jarige Amsterdammer P. B. aangehouden. In Domburg werd de 26-jarige G. L. uit die plaats gearres teerd. Het tweetal wordt verdacht van diefstal en heling van tachtig aandelen met een totale waarde van zevenduizend gulden. De aandelen werden enkele jaren gele den bii een Goese middenstander ont vreemd. G. L. uit Domburg heeft- de diefstal ge pleegd. P. B. uit Amsterdam wordt ver dacht van heling. Beiden hebben be kend. Ze zijn inmiddels weer op vrije voeten gesteld. overschot, 98 geboorte-overschot): Vlis singen - 98 (een vertrekoverschot van 290, geboorte-overschot 192), Arnemui- den plus 37 (vestigingsoverschot q ge boorteoverschot 16): Domburg - 286 (vertrekoverschot 292, geboorteover schot 6); Manekerke plus 6 (vertreko verschot 24, geboorte-overschot. 40); Valkenisse plus 66 (vestigingsoverschot 113, meer overleden dan geboren 47): Veere plus 33 (vestigingsoverschot 12, geboorte-overschot. 22); Westkapelle plus 21 (vestigingsoverschot 14, geboor teoverschot 7); De Bevelanden: Kortgene plus 10 (ves tigingsoverschot 8, geboorteoverschot 2); Wissenkerke plus 39 (vestigingsover schot 32. geboorteoverschot 7): Goes plus 213 (vestigingsoverschot 176. geboorte-overschot 37); Borsele plus 367 (vestigingsoverschot 335, geboorteover schot 32); Kapelle plus 123 (vestigings overschot 100, geboorteoverschot 23); Reimerswaal plus 139 (vestigingsover schot 96, geboorteoverschot 43). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Aarden burg - 7 (vestigingsoverschot 18, meer overleden dan geboren 25), Oostburg - 73 (vertrekoverschot34, meer overleden dan geboren 39, vertrek enkele tiental len Surinamers); Sluis plus 7 (vesti gingsoverschot 2, geboorteoverschot 5): Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen: Axel plus 18 (vertrekoverschot 15, geboorteover schot 33); Hontenisse - 54 (vertrekover- schot49, meer overleden dan geboren 5); Hulst plus 143 (vestigingsoverschot 134, geboorteoverschot 9); Sas van Gent-82 (vertrekoverschot 119, geboorteover schot 37); Terneuzen plus 237 (vesti gingsoverschot 127, geboorteoverschot 110). Geslaagd NOORDWELLE - Aan de rijksuniversi teit te Utrecht is voor het doctoraal examen sociologie geslaagd mejuffrouw G. P. van Weelden te Noordwelle. Auto's beschadigd bij botsingen Axel AXEL - Bij een aanrijding op de Roos- eveltlaan te Axel zijn twe.e auto's be- schadilgd. De aanrijding ont stond toen een personenauto, bestuurd door F. M. V. uit Hamme achteruit een parkeerstrook verliet op het moment dat een andere personenautop bestuurd door J. de B. uit Axel, aan kwam rijden. DKe auto van de heer liep flinke schade op bij de botsing die toen ontstond. De auto van de heer V. werd licht beschadigd. Tegen de heer V. is proces-verbaal opgemaalt,. Eenzelfde soort aanrijding ontstond vook toen de bestuurder van een perso nenauto. M. A. M. van G. uit Koewacht, de parkeerstrook in de Nassaustraat achteruitrijdend wilde verlaten, Hij raakte hierbij de nast hem geparkeerde staande auto van A. J. IJ. uit Sint Jan steen regel in zijn algemeenheid 'een stap in de goede richting'. „Het is en blijft na tuurlijk een lelijk ding dat de Duitsers hun garnalen hier vrij mogen invoeren, maar we proberen het voorlopig op deze manier". De heer Siereveld gelooft wel dat de garnalenvissers er door deze maattegel financieel op achteruit gaat. „Maar ja. tenslotte moeten we allemaal een veertje missen. Gaat het helemaal mis. dan nemen we andere maatrege len" De garnalenvissers in de provincie Gro ningen zijn maandagochtend voor het eerst weer uitgevaren. Vorige week ble ven de vissers aan wal uit protest tegen de grote invoer van Duitse garnalen en omdat het opvangfonds, dat de vissers een deel van de minimumprijs voor doorgedraaide garnalen uitbetaalt, leeg was. Vrijdag heeft minister Van der Stee van landbouw en visserij een lening aan het opvangfonds gegarandeerd, zodat het voor de garnalenvissers weer lonend is om uit te varen. De vissers ontvangen nu weer de volle minimumprijs van 2,32 per kilo. MIDDELBURG - De Utrechtse advo- Deze week worden in Den Haag in over- caat mr W. J. Bink heeft er bij de minis- leg met de vissers de garantie- en subsi- ter van binnenlandse zaken en bij ge- dïeregelingen nader uitgewerkt. De heer deputeerde staten van Zeeland be- H. Lindemulder, secretaris van de visse- zwaar tegen gemaakt dat de gemeente rij vereniging hulp in de nood te Lauwer- Borsele 30,- vraagt voor een afschrift soog. hoopt dat dan ook zal worden in- van de in die gemeente geldende ge- gegaan op een minimumprijs en invoer- bruiksverordening. bepalingen in EEG-verband. „Anders is Naar het oordeel van de heer Bink moet ^et f°ncls over een Paar weken weer leeg iedereen m de gelegenheid zijn kennis te en zljn we weer net 20 ver nemen van de wetten en verordeningen van de rijksoverheid en van lagere over heden. Dat wordt naar het inzicht van de heer Bink door de legesverordening van de gemeente Borsele 'verregaand onmogelijk' gemaakt. Hij meldt dat de gemeente Borsele hem voor het. eerst in zijn 22-jarige praktijk een onaangename verrassing bezorgt, en luj vraagt, gs de legesverordeningen in de Zeeuwse ge meenten nader te bezien. Aan de minister van binnelandse zaken vraagt mr. Bink het raadsbesluit tot vaststelling van de legesverordeninge van de gemeente Borsele en het besluit tot vaststellling van de gebruiksveror- dening t.e doen bemietigen door de tot- s tand koming van een koninklij k besluit van die strekking te bevorderen. Burgemeeeeeeese G. H. E. M. van Waes van Borsele verklaarde desgevragd zich af te vragen of Borsele nu werkelijk zo hoog zit met haar legesverordening. „We hebben nu werkelijk informatie ge vraagd bij de vereniging van Neder landse gemeenten en de provinciale grif fie, voordat we de verordening aan de raad aanboden. Toen is niet gebleken dat zo extreem hoog zitten. Boevendien is de verordening goedgekeurde door GS", aldus de heer Van Waes. „We zijn nog niet in de zaak gedoken, maar ik maak me sterk dat er geen gemeenten zouden zijn, die dezelfde bedragen vra gen als wij". Volgens de burgemeester is er geen sprake vandat de gemeente Bor sele haar inwoners geld uit de zak zou willen kloppen met deze legesverorde ning. „Iedereen kan op het gemeente huis inzage krijgen in verordeningen, raadsleden, notulen en dergelijke. Dat geldt ook voor mensen van buiten de gemeente. Maar als men bepaalde stuk ken wil meenemen of toegezonden wil hebben, dan moet er conform de leges verordening voor betaald worden". het vertrouwen dat het college de bewo ners niet wil passeren in de inspraak. Benadrukt wordt dat de naam 'schen- gezoon' voor de Goese Polder een histo- rissche achtergrond heeft. de Surinamers uit het CNV- vakantieoord in Oostkapelle. In inwo nertal achteruit gingen ook Aarden burg, Oostburg, Hontenisse en Sas van Gent. ZEEUWSE Bedenkelijk Vorige week zaterdag stond in deze krant de weergave van een gesprek met A. L S. Lockefeer in Hulst, een welsprekend Zeeuw Hij maakte er gewag van hoe zijn talent het woord te voeren werd aangescherpt in de jaren vlak na de eerste wereldoorlog, loert hij zich fel keerde tegen de Bel gische beweging, die Zeeuwsch- Vlaanderen wilde annexeren Dai moet niet zonder succes zijn ge beurd. als u het ons vraagt. Over het Belgisch verlangen tot inlijving van Zeeland beneden de Westerschelde hoor je niet meer zóveel, de laatste tijd. Soms bevat de krant nog wel eens een in kaderlijntjes gevat bericht, waarin wordt gemeld, dat een bnefis geadresseerd aan een persoon in Aardenburg (België) Maar gisteren werden wij geatten deerd op een bedenkelijke ontwikke ling. Een vereniging uit Terneuzen ont ving een schrijven uit Den Haag, waarvan de enveloppe was geadres seerd: „Terneuzen IBelgië). De onwetendheid in Den Haag schuift hoe langer hoe verder op. als u het ons vraagt Per regio Voor de regio Schouwen-Duiveland geven de cijfers een groei te zien van Zierikzee met 44 inwoners (47 vesti gingsoverschot. een negatiel geboorte-overschot van 3); Brouwers haven plus67 (72 vestigingsoverschot, - 5 geboorte-overschot), Bruinisse plus 34 (vestigingsoverschot 35, - 1 geboor- teoverschot); Duiveland plus 33 (vesti gingsoverschot 19, geboorte-overschot 14); Westerschouwen (plus 77. allemaal via vestigingsoverschot, geboorten en overlijden hielden elkaar in even wicht): Middenschouwen plus 2, door GOES - Maandagmorgen om tien over acht is dc zestienjarige bromfietster Margaretha Appolonia Bal uit Hein- kenszand op de spoorweg overgang aan dc Sinoutskerkseweg in 's-Heer Hend rikskinderen door een goederentrein gegrepen en op slag gedood. Hoewel de knïpperlichtinslallatie in werking was, stak het meisje de spoorwegover gang over. De gDe goederentrein kwam uit de richting Goes. Door het ongeval werd het treinverkeer enkele gestremd. VLISSINGEN - De beide marinefregatten 'Tromp' en 'De Ruyter' - op 'De Schelde' in Vlissingen gebouwd - zijn enige tijd op hun 'basis' teruggekeerd voor een periodieke inspectiebeurt in het kader van de garantietermijn. Voor de 'De Ruyter' gold het een kleine beurt, het fregat kwam medio vorige week op 'De Schelde'aan en vertrok maandagmiddag weer. In juni krijgt het schip de grote beurt. Het garantie-onderhoud wordt nu uitgevoerd aan de 'Tromp'. Dit fregat blijft nog ongeveer twee maanden bij 'De Schelde' liggen om te worden geïnspecteerd DEN HAAG - De leegstand van wonin gen in Zeeland is tussen 1 april 1975 en 1 april 1976 teruggelopen van 3,4 tot 3,1 procent van de woningvoorraad. Dat blijkt uit cijfers, die het Centraal Bu reau voor de Statistiek heeft gepubli ceerd. Op 1 april stonden in Zeeland 3551 huizen leeg tegen 3859 een jaar eerder. De meeste woningen zonder bewoner staan in Terneuzen: 663, wat neerkomt op 5,6 procent van de wo ningvoorraad in die stad. In Middel burg staan 569 huizen leeg - 4,5 procent van de woningvoorraad - en in Vlissin gen 212- 1,3 procent In de cijfers over leegstand zijn wel be grepen de huizen die niet geschikt zijn voor bewoning. Buiten beschouwing zijn gelaten de tweede woningen, waar van er bijvoorbeeld 450 in Domburg en 478 in Westerschouwen staan. De leegstandcijfers in de provincie zien er per gemeente als volgt uit: Aardenburg 59 - 4,3 procent van de wo ningvoorraad - Amemuiden 3 - 0,3 pro cent-Axel 169-4 procent- Borsele 152- 2,7 procent - Brouwershaven 60 - 4.4 procent - Bruinisse 23 - 2,4 procent - Domburg 141,2 procent- Duiveland 35- 2.4 procent - Goes 275 procent - 2,9 procent -Hontenisse 97 - 4,4 procent - Hulst 73 - 1.3 procent - Kapelle 29-1 procent - Kortgene 35 - 4,4 procent - Mariekerke 25 - 2,7 procent - Middel burg 569 - 4,5 procent - Middenschou wen 24 - 3,0 procent. Oostburg 171 - 2,8 procent- Reimerswaal 198-3,2 procent - Sas van Gent 204 - 6.1 procent - Sint Philipsland 6 - 0.9 procent - Sluis 9 - 0,8 procent - Terneuzen 663 - 5,6 procent- Tholen 91 - 1,6 procent, Valkenisse 34 - 2,3 procent - Veere 67 - 4.7 procent - Vlissingen 212 - 1,3 procent - Wester schouwen 32 -1.9 procent-Westkapelle 42 4.9 procent- Wissenkerke 46-4,7 pro cent - Zierikzee 143 - 4,5 procent. Opvallend is in zowel Terneuzen als in Middelburg het aantal woningen dat nog nooit bewoond is geweest en dat al langer dan tien maanden leegstaat. In Terneuzen bedraagt dat 193 en in Middelburg 108. Minister-president van Noorwegen legt krans in Westkapelle Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De Noorse minister president Odvar Nordli legt vanmor gen om half twaalf een krans bij het landingsmonument in Westkapelle ter nagedachtenis van de Noren, die heb ben geholpen bij de bevrijding van Walcheren. Na de plechtigheid bezoekt de premier met zijn gevolg de konin klijke maatschappij 'De Schelde' in Vlissingen. Nordli verblijft sinds zondagmiddag in Nederland en heeft al bezoeken afgelegd bij minister-president Den Uyl. de voor zitters van de eerste en tweede kamer en de koningin. Voor de laatste dag van zijn bezoek is de keus op Zeeland gevallen. De Noorse premier vertrekt tegen half negen vanuit Den Haag richting Rot terdam. waar hij een bezoek brengt aan het Noorse Welfare-centrum in de ha ven. Om vijf voor vier vanmiddag ver trekt hij vanaf het vliegveld Midden- Zeeland naar Luxemburg. Nordli wordt onder meer vergezeld door de Noorse Irene Vorrink; minister Gro Harlem Brundtland van milieuzaken, een staatssecretaris en een reeks Neder landse en Noorse ambtenaren, (zie ook pagina 9)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2