Van Hanegem en Neeskens stevig geschorst voor Europees voetbal NIEUWE NAAM SCHALKE'04 NA 7-0 ZEGE OP BAYERN MUNCHEN DE VLAEMINCK ZEGEVIERDE IN L0MRARDIJE Zwaargewonden en golf arrestaties tijdens Rritse oefenwedstrijd PZC Wit begin je met nWA.als je auto inbrand vliegt? Auto weg.Geld weg. Zweden klopte Zwitserland Spanje won van Joegoslavië: 1-0 Van der Smissen won bandstoten- kampioenschap Overwinning damesteam Hontenisse En voor een paar tientjes extra verzeker je ook je medepassagiers. De AGO verzekert alles (en nog wat). MAANDAG 11 OKTOBER 1976 JOHAN NEESKENS BERN (SIZ>- Destrafcoimnissie van de Europese voetbalunie ll'EFAl heeft zaterdag een reeks fikse straf fen uitgedeeld. Willem van Hane gem en Jolian Neeskens. die tijdens de eerste halve finalewedstrijd van liet Europees kampioenschap in Za greb tegen Tsjechoslowakije uit het veld werden gestuurd, zijn door de UEFA geschorst voor respectieve lijk vier en drie interlandwedstrij den voor hel Europees kampioen schap. De straffen hebben geen be trekking op de wedstrijden in de voorronden van bel wereoldkam- pioenschap. De UEFA maakte zaterdag trouwens een waslijst straffen bekend. De zwaarste straf kreeg de Franse club Olympique Marseille De Europa- eupwedstrijd tegen de Engelse be kerwinnaar Southampton moest drie keer onderbroken worden, om dat toeschouwers allerlei voorwer pen het veld in smeten. Olympique Marseille moet daarom de eerstvol gende wedstrijd in een Europees toernooi spelen m een stadion dal op zijn minst 300 kilometer van Mar seille verwijderd ligt. Bovendien moet Olympique een boete van 5000 gulden betalen. De speler Albert Emon werd voor vijf wedstrijden in Europees verband geschorst. Emon was tojdens de wedstrijd gaan vech ten met de Brit Fischer en werd met zijn opponent uit liet veld gestuurd. De Portugese club FC Porto moet zijn volgende cup-wedstrijd even eens op een vreemd terrein spelen. Opzijn minst 200 kilometer ver weg. Tijdens de UEFA-bekerwedstrijd legen Sebalke '01 had een toeschou wer de scheidsrechter willen moles teren. De man in het z\\ art as eer der al met zitkussens bekogeld. Porto heeft vorig jaar ook al eens een wedstrijd op neutraal terrein moe ten spelen. Een boete van 5000 gulden kreeg ook de Joegoslavische club Partizan Bel grado. omdat tijdens de wedstrijd tegen Dynamo Kiev door toeschou wers rookbommen werden gegooid. Temidden der gestrafte spelers, van wie Onisjenko van Dynamo Kiev idrie wedstrijdeni de bekendste is. bevindt zich ook de naam van Nico Keilen, de verzorger van Roda JC. Tijdens de uitwedstrijd tegen Ander- lecht- betrad hij zonder toestemming het speelveld en werd daarom voor een Europabekerwedstrijd ge schorst MÜNCHEN - De naam van de beste voetbalclub uit Gelscnkirchen wordt veranderd: Sebalke '04 wordt Schalke 0-7. Dat mag ook wel, want de overwin ning van Schalke op de negende speel dag van de bundesliga had niet sensa tioneler gekund. Schalke droogde na melijk niemand minder dan Europees kampioen Baycrn München met 7-0 af. In het olympisch stadion te Beieren nog wel. Het enorme verlies van Bayern was on verklaarbaar. Schalke speelde tot nu toe met wisselend succes, doelman Ma rie. eensheldvanhetJ oegosla vische elf tal, is nog niet in vorm. Bovendien kon Schalke in München met beschikken over vedette Branco Oblak. Niettemin speelde Schalke een voortreffelijke par tij en leed Bayern de zwaartste neder laag uit de geschiedenis van de bundes liga Negen jaar geleden won MSV Duis burg in München met 4-0 en in uitwed strijden werd tweemaal met 6-0 verlo ren, Van Euntracht Frankfurt en Kic kers offenbach. maar dat was ook al weer vele jaren geleden. Meer dan 50.000 toeschouwers zagen tot hun verbijstering Schalke al in de elfde minuut de leiding nemen door Fischer, Vier minuten later botste doelman Sepp Maier tegen Erwin Kremers op. Hij raakte daarbij ernstig geblesseerd aan een arm, maar hij besloot toch verder te spelen. Na de wedstrijd wed hij naar een ziekenhuis gebracht om te laten bekij ken of hij zijn arm niet gebroken had. Na die botsing had Bayern. dat over igens Tortensson en Andersson moest missen en later ook nog Schwarzenbeck zag uitvallen, de wedstrijd nog een an dere wending kunnen geven, maar Gerd Müller was netzo slecht in vorm als zijn medespelers en miste een mooie kans. Vlak voor rust werd het 2-0 door Kre mers. Niettemin koesterde het publiek nog hoop op een goed resultaat. Bayern Dit keer pakte alles anders uit. De aan- valsmachine van Schalke begon na rust was immers al eerder d.t seizoen uit Pas goed warm te lopen. De verdediging kansloze positie teruggekomen Bij Bo- van ®a-vern was v00131113 het uitvallen chum bijvoorbeeld werd eerst een ach- van Sellwarzenbeck 20 ,ek als een zeef. terstand van 4-0 weggewerkt, en zowaar Klaus.^her werd de held van de dag nog met 6-5 gewonnen i1161 Y,er doelpunten. De club uit Ge- Isenkirchen ging feestvierend naar huis: beladen met twee onvergetelijke pun ten en een nieuwe naam: Schalke '0-7. Verdere uitslagen: Mónchenglaübaeh-Fortuna Dusselciorl' 3-1: Karlsruher SC-Eintracht Braunschweig 1-1: FC Saarbrücken-Tennis Borussia Berlin 0-0: Hamburger SV-FC Köln 2-1: VFL Bochum- FC KaiserslauLem 1-0; Hert.ha BSC Berlui- Rot-Weiss Essen 2-1; MSV Duisburg- Eintracht Frankfurt Borussia 0 23- 7 16 1 16- 9 14 3 20-11 12 1 20-12 12 2 14- 7 12 2 29-25 11 4 23-18 10 3 14-14 10 4 14-16 10 3 15-16 9 BASEL (ANP) - In groep zes won Zwe- Dorlmund-Werder Bremen 2-4. den met 2-1 van Zwitserland. Dit ge- De stand: beurde in Basel, na een ruststand van MoehchengL j_l Braunschweig Door deze nederlaag in eigen land is Duisburg Zwitserland praktisch kansloos voor Hertha Berlin kwalificatie voor Argentinië '78. want München ook van het zwakke Noorwegen werd al Schalke'04 met 1-0 verloren. Zweden nam ten aan- Hamburg schouwe van 30.000 toeschouwers in de Bocum 29e minuut de leiding door Börjesson. Dor,.mund Vijf minuten voor rust maakte Trin- chero gelijk. Maar in de 74e minuut IvUOQleSDOrOUgn leiOt schoot Sjóberg Zweden toch naar de in de Engelse eerste divisie werd zater- zege en de eerste plaats in groep zes. dag slechts één wedstrijd gespeeld in De stand is: verband met de kwalificatiewedstrijden Zweden 2 2 0 0 4 4-1 van woensdag voor het wereldkam- Noorwegen 2 10 12 1-2 pioenschap. Middlesborough. de club Zwitserland 2 0 0 2 0 1-2 van Jack Charlton, greep deze kans aanom middels een overwinning van 1-0 op Norwich City de eerste plaats op de ranglijst te veroveren. Graeme Souness scoorde zes minuten voor tijd het win nende doelpunt. Middlesbrough Manchester City Manchester United SEVILLA (ANP) - In groep 8 van de Everton •oorronde om het wereldkampioen- Liverpool houdend spelen. Gescoord werd er niet meer. mede omdat Koninx voor Beve- ren een strafschop miste. Zaterdagavond slaagde Antwerp er slechts één helft in zijn koppositie tegen Anderlecht met succes te verdedigen. Nadat Jean Thissen de thuisclub in de zesde minuut de leiding had gegeven, forceerde Anderson twee minuien later de gelijkmaker voor FC Antwerp. Dit had een fel protest van de Anderlecht- spelers, onder wie Rob Rensenbrink. tot gevolg, wegens vermeend buitenspel De inlemational kreeg daarop, evenals Desayere. van scheidsrechter Peeters de gele kaart. Na de hervatting nam Rensenbnnk op zijn manier wraak: hij bracht zelf de stand op 2-1 voor Ander lecht en presenteerde Vercauteren ver volgens de bal op de schoen, die even min faalde (3-1). Thissen bepaalde kort voor tijd met zijn tweede doelpunt de eindstand op 4-1 voor Anderlecht. Beerschot. - FC Luik 1-0: LïerSe SK - RWD Molenbeek 2-1: Waregem Oostende 6-1. Charleroi - KV Mechelen 2-1: Anderlecht - Antwerp 4-1, Standard - Winterslag 1-0: Loke ren - Cercle Brugge 2-3; Club Brugge - Be veren 3-0; Beringen - Kortrijk 3-2, De stand na zeven speeldagen is. Club Brugge 7-13; Anderlecht 7-11; Antwerp 7-11; Standard Luik 7-10; Beerschot 7-9, Llerse SK 7-9; RWD Molenbeek 7-8; Lokeren 7-8; Kortrijk 7-8. Italid De uitslagen van de tweede speeldag in de Italiaanse voetbalcompetitie zijn: Bologna - Torino 0-3; Fiorentina Lazio 0-1. Inter - Catanzaro 2-1, Juventus - Genua 1-0; Napoli - Verona 3-0; Perugia - Foggia 1-0; Roma - Cesena 2-0; Sampdoria - AC Milan 0-0. WYCHEN - Christ van der Smissen in ongeslagen gebleven in het Nederlands kampioenschap bandstoten. Hij ver sloeg Vuitink in de slotpartij te W.vchen in 10 beurten en voltooide het toernooi met een algemeen gemiddelde van 12.72. De titelhouder verbeterde daar mee zijn nationale record met meer dan twee punten, hij was sinds 1974 record houder met 10.35. De eindstand is. 1. Van der Smisse 2. Vuitink 3. Vel 4 De Kleine 5. Velthuis 6. Sundquesl 7. Havermans 8 Van Ham FRANKRIJK GELIJK TEGEN BULGAREN SOFIA - Bulgarije en Frankrijk hebben zaterdag in Sofia met 2-2 gelijkgespeeld. Het was de eerste wedstrijd in groep 5 van de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap. Bij de rust leidde de Franse ploeg, waarin vier spe lers van Saint-Etienne uitkwamen met 2-1 Platina scoorde in de 37e minuut het openingsdoelpunt en drie minuten later zorgde Lacombe voor 0-2 in de laatste minuut van de eerste helft bracht Bone v de stand op 1-2. Pas in de 69e minuut slaagden de Bulgaren erin langszij te komen via Panov. Er waren 38.000 toe schouwers In groep 5 komt behalve Frankrijk en Bulgarije ook Ierland uit. schap heeft Spanje zondagavond i villa met 1-0 gewonnen van Joegoslavië. Voor 35.000 toeschouwers zorgde Pirri (Real Madrid) vijf minuten voor tijd voor de winnende treffer van Spanje Hij scoorde uit een strafschop. Deze wed strijd was voor beide ploegen, die met Roemenië in één poule ingedeeld zijn. de eerste ontmoeting in groep 8. Spanje heeft met de overwinning van 1-0 iets te veel gekregen. Joegoslavië be heerste vooral in de eerste helft het spel door knap werk van laatste man Kata- linski. die zich kon uitleven, omdat het Spaanse middenveld met Villar. Pirri en Del Bosque matig was bezet. Aantrek kelijk was het duel in de eerste helft ech ter niet. Na de hervatting werd dat an ders. De Spaanse bondscoach Kubala 9 3 l 6- 3 13 1 15-10 12 1 15- 8 11 2 15- 9 11 2 11- 6 11 2 14-10 10 2 13-10 10 Brugge leidt alleen Club Brugge, de ploeg van trainer Ernst Happel is na zeven speeldagen van de Belgische voetbalcompetitie zondag al leen aan de leiding gekomen. Moeite loos zette Club Brugge het laag geklas seerde Beveren Waas opzij (3-0). terwijl naaste concurrent Antwerp zaterdaga vond in Brussel tegen Anderlecht kans loos was 1-4). Landskampioen Brugge heeft dertien punten, twee meer dan Anderlecht en FC Antwerp. Bij de wedstrijd Club Brugge - Beveren scoorde Raoul Lambert al na twintig se conden. Zijn goede voorbeeld werd in het overrompelende openingsoffensief binnen het kwartier gevolgd door zijn zette twee verse spelers (Juanito en Ro- ploeggenoten Julien Cools en Roger jonnen dit tweetal bracht meer vaart in Davies. deze comfortabele voor de aanvallen sprong van 3-0 ging Club Brugge be- Juventus Napoli Roma Inter Milan Fiorentina Lazio Perugia Genua 2 2 0 0 4 6-1 2 2 0 0 4 4-2 2 110 3 30 2 1 10 3 4-2 2 1 1 0 3 2-1 2 1 1 0L3 2-1 2 1 0 L 2 2-2 2 10 13 3-3 2 10-122-2 2 0 1112-3 GOES - In de eerste klas van het Zeeuwse veldhandbal heeft het dames team van Hontenisse zich gerevan cheerd voor de slechte competitiestart door met 10-5 te winnen van Olympus II. De dames uit Kloosterzande hebben vanal'het begin de toon aangegeven. Er werd snel gespeeld, maar door de slechte conditie van het veld kwamen de combinaties minder vlot tot stand. Hontenisse beschikt over een aantal goede schutsters en omdat de defensie van Oluympus niet goed sloot werd het een gemakkelijke 10-5 overwinning. In de tweede klas heren heeft Suiskil met 13-10 gewonnen van Hontenisse. Sluiskil, dat eerder deze competitie met 14-10 van Hontenisse verloor, was de completere ploeg. Zeeland Sportiheren leverde een opval lende prestatie door Olympus III een 6-6 gelijkspel af te dwingen. sport am* 16 COMO: De Belg Roger de Vlaeminck tri gaat hier triomferend, over de finishlijn van de 70e Ronde van Lombardije: tweede werd de Fransman Thevenet tl) en derde de Italiaan Panizza t rechts achten 8 111 9.4G 8 89 7.15 8 44 6.31 COMO (ANP) - De laatste coupe van Joop Zoetemelk is mislukt. De drie voudige etappe-winnaar in de Ronde van Frankrijk had zijn seizoen graag willen afsluiten met een klinkende overwinning ïn de Ronde van Lombar- dije. de laatste klassieker van het sei- Zoetemelk, die erg sterk reed. belangrijkste favoriet. De wijze waarop hij recentelijk de Italiaanse semi- klassiekers Coppa Agostoni en Ronde van Emilie had gewonnen, zei veel, zo niet alles. De ronde van Emilie won hij zelfs na een solo van 90 kilometer, een krachtsinspanning die de wielerwereld van de sprintsterke Belg met gewend is. eindigde als vierde. In dezelfde tijd als Tijdens die solorit testte De Vlaeminck r Roger de Vlaeminck, de Belg die van ver terugkwam en op de val reep zijn reputatie, elk jaar winnaar van een klassieker te zijn. waarmaakte. Joop Zoetemelk had het graag andere gezien. De verrassende winnaar van de Waalse Pijl in het voorjaar en de verlie zer van de Ronde van Frankrijk (de tweede plaats was ondanks drie ritzeges in de bergen een teleurstelling) had zijn zinnen gezet op een zege in een naj aars- klassieker. In Parijs-Brussel miste hij de slag door materiaalpech. in Tours- Versailles moest hij 'knechten' voor de oude Poulidor. die in de aanval was ge gaan en uiteraard tweede werd, maar de Ronde van Lombardije was voor Zoe temelk toch het meest geschikt, Het geaccidenteerde parkoers tussen Mi laan en Como lag hem het beste. Zoetemelks vertrouwen groeide vorige week in Angers, waar hij in het officieuze wereldkampioenschap tijdrijden om de grand prix des nations een goede tijd ^SBIII maakte en niet veel achterbleef bij de specialisten Maertens en Schuiten. Zijn kansen stegen ook door de absentie van Freddy Maertens. Henny Kuiper en Eddy Merkcx bij de start. He t enige gevaar voor Zoetemelk school in de onmiskenbare klasse Vlaeminck. de Belg die dit jaar in eigen land na een twist met de bond werd zichzelf voorde Ronde van Lombardije. In die vorm kon hij de laatste klassieker van het seizoen haast niet verliezen. Het kwam ook zo uit. al deed de Belg op nieuw een beroep op zijn krachtige eindsprint. De strijd ontrbrandde pas echt toen de renners er al meer dan 200 kilometer op hadden zitten. Tot dat moment was er nauwelijks iels gebeurd. De Italiaan Zahoni was er al vroeg vandoor ge gaan. Meer dan 100 kilometer reed hij alleen aan de leiding met een aantal minuten voorsprong. Vervolgens reed hij nog eens 100 kilometer voorop in het gezelschap van zijn landgenoot Davide Boifava, eens een belofte maar al lang verdwenen in liet peloton naamlozen. Boifava en Zanoni telden op een be paald moment zes minuten voor sprong, maar die slonk snel toen de ve detten zich in beweging zetten. Wladimiro Panizza cn Bernard The venet gaven het sein tot de aanval. Zij namen een kleine voorsprong, werden echter ogenblikkelijk achterhaald door De Vlaeminck. Zoetemelk en Poulidor. waarmee de beslissing gevallen was. Roger de jjet vijftal nam een voorsprong van een minuut. Het verschil met het peloton, waarin alleen Moser. Gimoncli en Conti Bij de start in Milaan van de 253 kilome ter lange wedstrijd met de mooie bij naam 'de klassieker van de vallende den. maar op dat moment doemde de laatste berg in het parkoers op: de cote de San Fermo di Battaglia, tien kilome ter voor het einde, daar had Panizza een ADVERTENTIE bladeren' gold De Vlaeminck dus als de aanval m pett0 Dle vcn.assing kwam er bijna. De aanval van de kleine Italiaan werd aanvankelijk alleen maar beant- woord door Thevenet. De Fransman ging mee. maar zou in de eindsprint waarschijnlijk geklopt worden. De Vlaeminck leek verslagen, het gat was ruim 200 meter, maar door een uiterste krachtsinspanning waaraan ook Zoe temelk zijn steun gaf. kon hij de aanslui ting tot stand brengen, Op dat moment was het zeker: De Vlaeminck zou deze klassieker winnen in de eindsprint. Zo geschiedde. IPIIT11* u er °P ti)d bil bent. En naast uw gewone W.A. een aanvullende verzekering afsluit bi) de AGO \X'anl er is niet veel voor nodig om in één klap alles kwijt te raken of een fikse schade op te lopen. cataloguswaarde. Naar boven afgerond. De uitslag is: 1 Roger de Vlaeminck (Bel) 253 kilometer van Milaan naar Como in 6 uur en 267 minuten (gemiddelde: 39326 kilometer per uur); 2 Thevenet (Frai zt: 3 Panizza iltai zt: 4 Zoete melk (Ncd) zt. 5 Poulidor (Fra) zt; 6 Moser (Ita) BIRMINGHAM/LONDEN (REUTER) - Voor. tijdens en na twee vriendschap pelijke voetbalwedstrijden in Enge land is het tot ordinaire excessen ge komen met voetbalsupporters. In Birmingham speelde Aston Villa tegen "net Schotse Glasgow Rangers In de 51e minuut, toen Aston Villa op een voorsprong van 2-0 kwam. bestormden honderden Schotse voetbalfans het veld en moest de wedstrijd gestaakt worden. De vijftig aanwezige politie-agenten namen harde maatregelen, maar ston den tegen een te grote overmacht. Een jeugdige toeschouwer raakte levensge vaarlijk gewond door een serie messte ken. Een politieman werd met een sche delbreuk naar het ziekenhuis gebracht. Ook hij verkeerde op dat moment in le vensgevaar Nog drie ordebewaarders Europa-cupfinale v raakten ernstig gewond. Het in rook opgaan. Een slechte bedrading of een lek ir benzineleiding is voldoende om uw ai lichterlaaie te zetten. gehaaide autodief heeft ei Omvallende eik. dat fraaie pannendak. Zeker niet bi) dat hek)C langs het water. Wie garandeert u, dat cr niets met uw auto gebeurt? Wij niet. L- wel? Dan neemt u een groot risico. En waarvoor? De Gedeeltelijke Autocascoverzekering kost u slechts 5 gulden per 1000 gulden verzekeringen supporters hun club andermaal eenzeei t'U voor nodig om een slot open te peuteren, slechte dienst. Vierjaar geleden zorgden De moeilijkheden in Birmingham waren zaterdagmorgen al vroeg begonnen. De supporters van Glasgow Rangers trok ken een spoor van vernielingen in de stad Vijftig van hen werden gearres teerd en ingesloten, zeventig mensen raakten gewond. De schade aan winkels en huizen liep op tot vele duizenden guldens. Daarmee bewezen de Rangers- zij er door een massale vechtpartij na de de bekerwinnaars lussen Rangers en Dynamo Moskou voor. dat nun club werd verbannen uit dc Eurpopese voetbaltoernooien Na de vriendschappelijke wedstrijd tus- Stevige bries, sen Arsenal en Tottenham Hotspur in Bi) een flinke storm staat uw auio nergens Londen kwam het eveneens tot exces- veilig. Niet onder die stevige eik. Niet onder sen. Voetbalsupporters gooiden stenen door ramen van café s en huizen en ver nielden verschillende autobussen. De Londense politie reiende 70 vandalen in En uzelf uiteraard. Dat is met de huidige risico's bepaald niet onverstandig. Als we uitgaan van 4 personen, inclusief de bestuurder en van een verzekering per persoon van 10.000,- bij overlijden en 20.000,- bij blijvende invaliditeit, dan betaalt u een premie van 24 gulden per jaar. Werden er ti)dens het ongeval veiligheidsriemen gedragen, dan wordt de uitkering met 50"."' verhoogd. Deze verzekering kan naast W.A. ook naast een ALL RISK-verzekering worden afgesloten, l'w verzekeringstussenpersoon weet dat. (Voor een auto van 8.680,- dus 45 gulden op 1.20.7 Verbeeck (Bel) zt: 8 Bitossi (Ita) zt; 9 per jaar.) Dan bent u verzekerd zonder eigen Riccomi Htai zt; 10 Houbrechts (Bell zt: 11 risico. Tegen onder andere brand, diefstai. Conti iltai zt. 12 Gïmonüi (Itai zt jov-riding, stormschade, transportschadc, blikseminslag, ruitschade en schade door ZOETEMELK WON dat u loopt. De verzekering kan overigens I\\IJ ARC ook naast een niet AGO W. A.-verzekering U" "n° ™rtk"a,scsk"™- DOOR LAUSANNE LAUSANNE - Joop Zoetemelk heeft zondag de wielerkoers dwars door Lau sanne gewonnen. De fransman Bernard Thevenet eindigde als tweede en de Zwitser Willy Lienhart werd derde. Dwars door Lausanne bestaat uit twee gedeelten, een individuele tijdrit, over vijf kilometer en 150 meter en en een mini etappe op het zelfde parkoers. Beide keren toonde Zoetemelk zich de snelste. De ergtijdrit won hij in 10.37.5. waarmee hij Bernard Thevenet 24 se conden voorbleef, en in de korte etappe was het verschil precies een seconde Het was de tweede achtereenvolgende keer dat de Nederlander de wedstrijd op zijn naam schreef. De uitslag is: 1. Joop Zoetemelk (Ned) 22 mi nuten en 14 seconden. 2 Bernard Thevenet Fra122.40.0.3 Willy Lienhard iZwil 23.28.0.4. Josef Fuchs (Zwi) 23.42.0, 5. Bruno Wolfer (Zwi) 23.43.9. 6. Uli Sutter (Zwi) 23.46.9. 7. Fe lice Gimondi (Ital 23.49.0.8. Michel PoUentier (Bel) 23.52:5. 9. Roland Salm (Zwi) 23.53,0. 10. René Leuenberger (Zwi) 24.03,7.11. Francesco Moser (Ita) 24.06.3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16