B.enw.van Middelburg zorgelijk over dieptepunt in woningbouw Middelburg ontwikkelt zich steeds meer als 'kantoorstad' Begroting Middelburg sluitend met verhoging van belasting BIBLIOTHEEK INDEGEERE Mavo-Dwarskaai onderkomen Zeeuwse Muziekschool Groei Middelburg zal minder snel verlopen Geleidelijke volgroei Scholenbouw Volgend jaar aanleg derde fase tangent Behoefte aan derde sporthal steeds groter 'BOUW ZAKT TERUG TOT PEIL JAREN VIJFTIG' ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 VOOR RIJKSDIENSTEN EN PARTICULIEREN IN BINNENSTAD EN DAUYVENDAELE MIDDELBURG - De Zeeuwse hoofd stad zal in de nabije toekomst nog meer een 'kantoorstad' worden. ciale bibliotheekcentrale, het winkel- waarschijnlijkheid zal de ruimte achter kennelijk aanwezige behoelte aan der centrum en het kantoor- en motelpro- het winkelcentrum Dauwendaele iwaar gelijke accommodaties losgemaakt. Wij ject van Rouw. De Bruin en Tak. Voor 1,1 het verleden een sporthal was gepio- achten het van belang dat. ook kantoor een aantal van deze vestigingen is de jecteerdi in beslag worden genomen vestigingen die in de binnenstad uit hun nabijheid van het station een belang- door enkele kleine kantoren. B. en w. jas zijn gegroeid, hier mogelijkheden rijke factoraldus b en w. Naar alle ..Deaanzet van kantorenbouw heeft een voor uitbreiding kunnen vinden. „Deze ontwikkeling heeft de volle dacht", zo zegt het Middelburgse col- POSTSTRATENONDERHOUD AANZIENLIJK OPGEVOERD in de sfeer van dc overheidsdiensten als in de particuliere sector worden nieuwe vestigingsmogelijkheden voorbereid. De bundeling van rijksoverheidsdien sten zal. aldus b. en w. deels in de bin nenstad en deels in het plan Dauwen daele II (beneden het kanaali plaats vinden. Zo vindt er nog regelmatig over leg plaats over de realisatie van een cen traal belastingkantoor in de Noord- straat. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft inmiddels zijn pro gramma van eisen voor de concentratie van belangrijke dienstonderdelen van rijkswaterstaat in Zeeland gereed De door het gemeentebestuur van Middel burg aangeboden vestigingsplaats aan de Schroeweg in Dauwendaele voor deze concentratie wordt volgens b. en w. 'uitermate positief beoordeeld ..De hier geschetste ontwikkeling past goed in de gedachten over het plan Dauwendaele II. waar thans gestreefd wordt naar het ontstaan van een stede lijk overgangsgebied. Een belangrijke bijdrage hieraan leveren de vestigingen van de rijks pedagogische academie. het wijkgezondheidscentrum, de provin- B. EN W.: „GEEN INKRIMPING VAN DIENSTENPAKKET" MIDDELBURG - De ontwerp begroting voor 1977 van de gemeente Middelburg zal 'sluitend' zijn als de gemeenteraad akkoord gaat met het begeleidende voorstel van b. en w. om de tarieven van de plaatselijke belas tingen met ongeveer 7 procent te ver hogen. Met de voorgestelde verhogin gen houdt de gemeente zich aan de voor 1977 gestelde regeringsnormen. Het gaat hierbij - aldus b. en w.-voorname lijk om een aanpassing aan de geldont- \s aarding. De ontwerp-begroting, met bi jbehorend investeringspl an is vrijdag aan de gemeenteraad aangeboden. Uit deze belastingverhogingen wordt een meer-opbrengst van ruim 500.000.- verwacht waarmee het 'gat' kan wor den gedicht tussen inkosten en uitga ven in deontwerp-begroting De "gewone dienst' wijst dan een bedrag van 106 568 659.- aan inkomsten en uitga ven aan Alle plaatselijke belastingen, tot haven- en marktgelden aan toe. val len onder de verhogingen. Per 1 januari 1977 zal de nieuwe onroerend-goedbelastmgin Middelburg worden doorgevoerd, die is opgebouwd uit de huidige heffingen voor straal- en noolbelasting. grond- en personele be lasting. Ook de onder deze belasting val lende tarieven zijn aan de voorgestelde verhogingen onderhevig. Daaruit wordt een meer-opbrengst van 382.000.- ver wacht. zodat de totale opbrengst van de onroerendgoedbelasting volgend jaar kan worden geraamd op bijna viereneen half miljoen gulden. In hun begeleidingsbrief bij de ontwerp-begroting spreken b. en w hun verheuging erover uit dat voor volgend jaar een bedrag van 670.000.- als dekking voor nieuwe investeringslasten kon wor den geraamd, aanzienlijk meer dan voor ditjaar.Ditbetekentdaternogeen rede lijke ruimte is voor het uitvoeren van plannen, die grote investeringen vergen. 'Herwaardering' door komst C en A MIDDELBURG-HetGeeregebied in de Middelburgse binnenstad zal zeer waarschijnlijk de vestigingsplaats worden voor de nieuwbouw van de openbarebibliotheek aan de Molstraat. In hun begeleidingsbrief bij de ontwerp-gemeentebegroting 1977 spreken b. en w. van Middelburg de verwachting uit dat al op korte termijn met de bouw kan worden begonnen. Reeds geruime tijd kampt de openbare bibliotheek aan de Molstraat met ruim teproblemen. Elders in de begrotingsbrief plaatsen b. en w. nog enkele opmerkingen over de verdere ontwikkeling van het Geerege bied, dat zoals bekend - na een aanvan kelijke 'grootschalige' opzet met groot winkelbedrijven - nu is gereserveerd voor meer 'kleinschalige' voorzieningen in de winkel-, woon- en dienstensector. B. en w. wijzen er ten aanzien van het Geeregebied op dat inmiddels in vlot tempo de voorbereiding voor woning bouw nabij de Koestraat kon worden afgerond en dat er binnenkort ook ge werkt zal kunnen worden aan het her stel van de laatste oude panden aan de Lange Geere. Ook vertrouwen b. en w er op dat op korte termijn zal worden be gonnen met de bouw van nieuwe win kelvoorzieningen aan de Korte Gepre, bij de toekomstige passage naar de Langeviele. Er zal voorts - zo delen b. en w. mee - een onderzoek worden inge steld naar de mogelijkheid van parkeer voorzieningen in het Geereplan. Alle aandacht zal worden besteed, aldus b. en w.. aan het geleidelijk doen vol groeien van het Geeregebied. „Gelet op de omstandigheden, dient naar onze mening een op te stellen bestemmings plan voor de Geere voorshands slechts de hoofdstructuur aan te geven, opdat voldoende flexibiliteit wordt verkregen om binnen de aangegeven hoofdlijnen in dit gebied verschillende ontwikkelin gen mogelijk te maken", zo merken b en w. verder nog op. C. en A. In relatie met het algehele binnen- stadsbeleid stellen b. en w. dat de voor genomen vestiging van C. A. in de Lange Delft, en de mogelijke daaruit voortkomende verdere 'verzwaring' van de winkelfunctie van deze straat, aanleiding is tot een 'zekere herwaar- n de invulling van het Geere- dering' gebied. De voorgenomen vestiging van C A in de Lange Delft wordt overigens door b. en w. als een belangrijke stimulans voor de toekomstige binnenstadsont wikkeling aangeduid, evenals de uit voering van het verkeerscirculatieplan voor de binnenstad, met als belangrijk onderdeel de aanleg van het voetgan gersgebied Lange Delft. B. en w. tonen zicherverheugdoverdattenbehoevevan de C A-vestigingen de bedrijfsver- plaatsingen van ijzerhandel De Jager en de groothandel Maljers mogelijk zijn gebleken, mede dankzij gemeentelijke bemiddeling. B. en w. delen mee dat naar aanleiding van het verkeerscircu latieplan nog met enkele kleinere bedrij ven in de binnenstad over verplaatsing wordt overlegd. Curiosa-markt in wijkpost Bastion MIDDELBURG - Vandaag - zaterdag - wordt in de wijkpost 'Het Bastion' van de stichting 'Welzijnswerk voor oude ren' een 'curiosa-markt' gehouden. Op deze verkoopdag worden verschillende artikelen aangeboden zoals antiek glaswerk, zilveren lepeltjes, handgewe- ven linnen, baby garnituren, maar ook huishoudelijke artikelen en boeken. Voor kinderen is er een grabbelton. Er wordt koffie met cake en eigen gebak ken oliebollen geserveerd. De markt be gint om tien uur. De opbrengst komst ten goede aan de wijkpost voor onU spanningsdoeleinden. Voor de bestemming van dit bedrag ver- wijzenb enw.degemeenteraadnaarhet investeringsplan 1977. Peil „Hoewel van een belangrijke uitbrei ding van het takenpakket geen sprake kan zijn. zijn wij toch verheugd dat ruimte kon worden gevonden voor het uitvoeren van een aantal nieuwe kapi- taalswerken. het verwezenlijken van noodzakelijke personeelsuitbreidingen en het treffen van een aantal andere voorzieningen. Al deze maatregelen komen het plaatselijke voorzieningen- peil ten goede. Ondanks beperkingen die wij ons moeten getroosten, is het met name in het belang van de burgerij dat van een inkrimping van het dien stenpakket geen sprake is", aldus b. en w in hun begeleidingsbrief. Voor liet realiseren van personeelsuit breidingen is een raming van 294.500,- opgenomen. Voor uitbreiding komen in aanmerking: de culturele dienst met een ambtenaar, de parkeer- en rein- igingspolitie met twee ambtenaren, de dienst sport, jeugd en recreatie met twee ambtenaren en de gemeentelijke sociale dienst met vier maatschappe lijk werkers. Straten Extra middelen moesten ook worden gevonden voor het onderhoud van stra ten. Om het mogelijk te maken de on- derhoudstoestand van de straten in een aantal jaren weer op een redelijk peil te brengen, achten b. en w. een forse ver hoging van de tot nu toe gebruikelijke raming voor dit onderhoudswerk (in 1976: ƒ200.000,-) noodzakelijk. In ver band met kostenstijgingen is voor 1977 20.000.- meer opgevoerd en om een ex tra impuls aan het stratenonderhoud te geven is bovendien een bedrag van 400.000.- extra geraamd, zodat in to taal voor 1977 620.000.- voor strate nonderhoud beschikbaar komt. De Middelburgse gemeenteraad zal de ontwerp-begroting behandelen in een driedaagse zitting op 29 en 30 november en 1 december. MIDDELBURG - B. en w. van Middel burg nemen 'met stelligheid' aan dal in 1978 eindelijk kan worden begonnen met de houw van een nieuw scholen complex voor de christelijke scholen gemeenschap voor economisch beroep sonderwijs in Zeeland aan de Greve- lingenstraat. Naar verwachting zal dit nieuwe gebouw in 1980 kunnen worden betrokken. Deze nieuwbouw wordt al jaren zeer ui-gent geacht. Thans wordt gebruik gemaakt van noodlokalen op het voor nieuwbouw bestemde terrein. De nieuwbouw voor de stedelijke scho lengemeenschap in de wijk Klarenbeek verloopt naar wens. zo delen b. en w. mee ln de begeleidingsbrief bij de ont werpbegroting voor 1977. Gehoopt wordt dat het gebouw met ingang van het schooljaar 1977-1978 in gebruik kan worden genomen. Ook wordt binnen kort begonnen met de nieuwbouw voor de rijks pedagogische academie in Dauwendaele. De moeilijkheden rondom de huisves ting van de christelijke scholengemeen schap aan de Elzenlaan bestaan nog steeds. „Wé hopen dat hiervoor in 1977 een oplossing wordt gevonden aldus b. en w Voor de aankoop van het schoolgebouw Olmenlaan 61 thans de p.c.-lagere school 'De Griffioen') door de mavoschool de Olmenlaan 8. is inmiddels ministe riele goedkeuring verkregen. Het schoolgebouw aan de Olmenlaan 6 zal echter pas door de mavo-school kunnen worden betrokken nadat het nieuwe schoolgebouw voor de lagere school aan de Henn Dunantlaan gereedgekomen is. In de sector kleuter- en lager onder wijs rekenen b. en w. erop dat in 1977 in de wijk Klarenbeek een begin kan orden gemaakt met de bouw van drie scholen complexen voor kleuter- en lager on derwijs. ten behoeve van de Vrije School, de Gereformeerde Streekschool Zeeland en voor de vereniging voor on derwijs op gereformeerde grondslag. Hei MAVO-schoolgebouw aan de Middelburgse Dwarskaai. waar in de nabije toe komst de Zeeuwse muziekschool zal worden gevestigd. TER VER VANGING HUISVESTING IN KUIPERSPOORTCOMPLEX BEZINNING OP FUNCTIE VAN CULTURELE DIENST MIDDELBURG - B. en w. van Middel burg denken het gebouw van de MAVO-school aan de Dwarskaai in de nabije toekomst te kunnen bestemmen voor dc huisvesting van de Zeeuwse Muziekschool, die nog maar sinds en kele jaren, samen met het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming, is gevestigd in de gerestaureerde kuiperspoort-panden. Het schoolge bouw van de MAVO, grenzend aan de Kuiperspoort, komt zeer waarschijn lijk volgend jaar vrij bij de ingebruik name van de nieuwbouw van de stede lijke scholengemeenschap in de wijk Klarenbeek. Behalve om reden dat de problemen rond de akoestiek en geluidsoverlast in het Kuiperspoortcomplex nog steeds niet afdoende zijn opgelost, wordt al ge ruime tijd naar een ander onderkomen voor met name de Zeeuwse Muziek school gezocht, omdat ruimtegebrek ontstaat door de verhoogde activiteiten van zowel de muziekschool als het insti tuut voor kunstzinnige vorming. B. en w. zien het vrijkomende schoolgebouw als een 'uitstekend onderkomen' vooi de muziekschool. Het college deelt één en ander mee in de begeleidingsbrief bij de gemeentebe groting 1977. Onder het hoofdstuk 'cul turele zaken' gaan b. en w. verder onder meer in op het functioneren van de per 1 januari 1975 opgerichte culturele dienst. Het college constateert dat de activitei ten van deze dienst momenteel vooral bestaan uit het fuctioneren als 'boe kingskantoor' voor de in de Schouw burg en de concert- en gehoorzaal te or ganiseren met-culturele activiteiten, 'wat niet. alleen de opzet van de instel ling van deze tak van dienst is geweest'. Het college wil dan ook een uitspraak over de vraag of niet meer aandacht moet worden besteed aan de artïstiek- ïnhoudelijke kant van de culturele dienst met name wordt gedacht aan meer eigen programmering voor de Schouwburg en Concertzaal, zoals dat thans ook gebeurt voor de Vleeshal en het openluchttheater Toorenvliedt. belangrijke financiële offers vragen, zo delen b. en w. mee. Het gebouw moet zowel in- als uitwendig opnieuw wor den geschilderd en ook de stoffering moet nodig vernieuwd. Bovendien zijn nieuwe aanschaffingen nodig om ge lijke tred te kunnen houden met de ac commodaties elders in het land. „De horeca-exploitatie van de Schouw burg, zoals die thans geschiedt, heeft in belangrijke mate bijgedragen aan de ontwikkeling van de Schouwburg tot een multi-functioneel gebouw. Naast culturele evenementen zullen ook in de toekomst evenementen van diverse aard binnen het Schouburgcomplex ze ker blijven plaatsvinden", aldus b. en w. Datzelfde wordt gesteld voor de concert- en gehoorzaal. GEEN NIEUWE, GROTE ZAKEN Schouwburg Woningbouw m de Middelburgse wijk Dauwendaele. B. en w. i 1977 tot een 'dieptepunt' zal dalen. n Middelburg verwachten dat de woningbouw in de gemeente in Het onderhoud van de Schouwburg zal in de toekomst, en zeker ook in 1977, NOG VERSCHILLEND MIDDELBURG - „In de komende jaren zal zeker merkbaar worden, dat dc groei van Middelburg minder snel zal verlopen. Het begrotingsjaar 1977 zal dan ook veel meer gekenmerkt worden dooreen geleidelijke voortzetting of af- MIDDELBURG - B. en w. van Middel burg verwachten dat volgend jaar kan worden begonnen met de aanleg van de derde fase van de zogenaamde 'Noord- zuid-tangent', de westelijke ontslui- tingsweg langs de Middelburgse bin nenstad. Deze derde en laatste fase omvat het gedeelte tussen Seisplein en Sandberg- laaiL De eerste twee fasen (vanaf Groe- newoud tot Seisplein) zijn zoals bekend inmiddels gereedgekomen Voorde aan leg van de derde fase is in het investe ringsprogramma 1977-1981. dat tegelijk met de ontwerp-gemeentebegroting aan de gemeenteraad is aangeboden, voor 1977 een bedrag van ruim een mil joen gulden opgenomen en voor 1978 een zelfde bedrag. Evenals voor de eer ste twee fasen, wordt gerekend op een rijkssubsidie van 50 procent in de aan- legkosten. MIDDELBURG - „Gezien de steeds grotere vraag naar ruimte voor zaalsporten, wordt de behoerte aan een derde sporthal in de komende jaren steeds groter." Dat schrijven b. en w. van Middelburg onder hel hoofdstuk sport in hun begelei dingsbriefbij de ontwerp-begroting 1977. Wat de specifieke veldsporten be treft. zullen de twee in aanleg zijnde voetbalvelden op het complex 'NadorstNassaulaan' de daar be staande velden enigszins ontlasten, doch het gebruik blijft in zijn totali teit bijzonder intensief', aldus b en w.. die voorts zeggen te blijven stre ven naar een volledige realisering van het recreatie-sportpark (aan de Kruitmolenlaamin de wijk Dauwen daele. De aanleg van een honkbal- en rugbyveld in dit park is bijna vol tooid B. en w. zeggen in IS77 subsidie te verwachten voorde uilvoering van de derde fase. bestaande uit een kleedaccommodatie met toelei dend e wegen en afrastering. Voor de komende jaren (1978) gaan de ge dachten van b. en w. uit naar realise ring van een goed geoutilleerde evenementen-sporthal. De bouw van deze hal zal afhankelijk zijn van sub sidies. bouw van eerdere initiatieven, dan door de aanpak van grote, nieuwe za ken." Dat zeggen b. en w. van Middelburg in hun begeleidingsbrief bij de ontwerp- gemeentebegroting 1977. „Voor de bestemmingsplannen kan dit positief worden ervaren", zo vervolgen b. en w.. „indien daardoor de mogelijk heid ontstaat tot kwalitatieve verbete ring en het verwerken van inspraak. De keerzijde is hoogstens, dat een neiging tot afremmen fnuikend werkt op een normale redelijke vraag naar het ge reedkomen van bestemmingsplan- nen."Elders in de begeleidingsbriei gaan b. en w. nader in op aspecten van de ruimtelijke ordening, met name de spreiding van de bevolking binnen de regio. Ze wijzen daarbij op de Oriënte ringsnota ruimtelijke ordening en de Verstedelijkingsnota van de rijksover heid. de 'nota bewoningspatronen' van het provinciaal bestuur en de pogingen van de gemeenten in Midden-Zeeland om te komen tot een structuurschets voor dit gebied. Bij de uitwerking van de hoofdlijnen voor deze structuurschets lijken de sombere voorspellingen uit te komen, dat deze inter- gemeenteüjke structuurschets nog een langdurige en moeizame proce dure zal doormaken, zo stellen b. erfw. van Middelburg „Met name lopen de standpunten tussen de stedelijke en de plattelandsgemeenten over de sprei ding van de bevolking, uiteen." Het Middelburgse college zegt dat er ernstig voor moet worden gewaaktdat deze uitr eenlopende belangen van stedelijke en plattelandsgemeenten de uiteindelijke inname van een grotendeels eenslui dend standpunt in gevaar brengen." Samen werking GROTE VRAAG NAAR EIGEN WONINGBEZIT MIDDELBURG - B. en w. van Middel burg maken zich zorgen over de vol gend jaar in bun gemeente te verwach ten woningbouwproduktie. De nieuw bouw van woningen zal - zo verwacht het Middelburgse college - vooral in de eerste helft van 1977 een 'dieptepunt' hereiken en waarschijnlijk terugvallen tot het peil van de vijftiger jaren. In hun begeleidingsbrief bij de ontwerp-gemeentebegroting 1977 noemen b. en w. deze situatie 'zorg wekkend' en 'problematisch', temeer daar vooral de vraag naar eigen wo ningen aanzienlijk toeneemt. In de loop van dit Jaar is de wachtlijst van particuliere aanvragers voor een bouwkavel gestegen tot een aantal van ongeveer 250. terwijl - aldus b. en w.-de totale koopvraag nog aanzienlijk hoger ligt. doordat de gegadigden voor de wat goedkopere koopwoningen in rijen zich over het algemeen met tot de gemeente wenden, maar advertenties afwachten of makelaars inschakelen Ook in de huursector is volgens b. en w sprake van een onvoldoende woning- produktie. ook al wordt hier de toestand minder zorgwekkend genoemd, hoofd zakelijk door de grotere produktie van huurwoningen in 1976. Voorde toekomst dreigen echter nieuwe problemen, zo schrijven b. en w aange zien het er thans niet naar uitziet dat het vervolgplan Spmhuisweg en omgeving (wijk Zuidi tijdig genoeg gereed zal zijn om een onvoldoende woningproduktie te voorkomen Venvacht wordt dat hier pas in 1979 met de bouw van woningen kan worden begonnen. Te laat De wijk Griffioen II is dit jaar voltooid met de bouw van een complex van 68 woningen en de bouwactiviteiten in de wijk Klarenbeek II zijn afgerond met de bouw van 25 huizen voor het Bouw fonds. In het plan Dauwendaele Ib worden in de loop van dit jaar 136 woningen opge leverd aan de woningbouwvereniging Middelburg en in het eerste kwartaal van 1977 zullen hier de laatste van 157 woningen voor de pensioenfondsen van de havenbedrijven gereedkomen. Het binnen Dauwendaele I liggende Krie- kennof wordt bebouwd met 26 eenge zinswoningen voor het Algemeen Bur gerlijk Pensioenfonds- In dit gedeelte za! binnen enkele maanden ook worden begonnen met de bouw van 66 eenge zinswoningen. Het bouwterrein ligt ten westen van de Meanderfiat en was aan vankelijk bestemd voor uitbreiding van deze fiat, Verdere uitbreiding van de woningbouw zal mogelijk zijn in de reeds door de ge meenteraad vastgestelde bestem mingsplannen Dauwendaele II (achter het station) en Klarenbeek III. Hoewel hier de bouwactiviteiten in de loop van 1977 voor enige opleving zullen zorgen zijn deze plannen-alsdusb. enw.-telaat totstandgekomenomnogeenwezenlijke invloed op debouwproduktie uit te oefe nen. Stadsvernieuwing Over de voortgaande restauratie- en vernieuwbouwactiviteiten in de ge meente laten b. en w. zich optimisti scher uit. Mede door de grote belang stelling van particulieren voor het op knappen van monumentale woningen, verwachten b. en w. dat ook 1977 een goed 'restauratiejaar' zal worden. De aanwijzing van de gehele binnenstad met enkele aansluitende gebieden tot rehabilitatiegebied. heeft een zeer goed effect gehad op de stadsvernieuwing, zo menen b. en w. De 'vernieuwbouw' vindt, over de gehele gemeente ver spreid. op vrij grote schaal plaats B. en w.: „De belangstelling is bijzonder groot, hetgeen onder meer ook blijkt uit het feit dat bewoners van wijken waar voor nog geen rehabilitatieplan of be stemmingsplan is opgesteld, min of meer aandringen op spoedige vastleg ging van gemeentelijke plannen voor hun woonomgeving." B. en w. wijzen er overigens op dat het voorbereiden van rehabilitatie- en be stemmingsplannen voor de binnenstad en directe omgeving zeer arbeidsinten sief is en daardoor veel tijd vergt. Voor een aantal gebieden zullen in het be grotingsjaar de voorbereidingen van rehabilitatie- en bestemmingsplannen kunnen worden afgerond met aanbie ding van die plannen aan de raad. Dat geldt met name voor de gebieden Dokstraat-Eïgenhaardstraat, Herenstraat-Sint Janstraat, Molenberg en omgeving Molenwater- Brandeijmolengang, Elders in de begeleidingsbrief-onder het hoofdstuk 'samenwerking met an dere gemeenten' - wijzen b. en w. van Middelburg er nog eens op dat de vast stelling van een intergemeentelijke structuurschets voor Midden-Zeeland van grote invloed kan zijn op de vast stelling van een nieuw streekplan Midden-Zeeland door de provincie. Op het gebied van gemeentelijke sa menwerking constateren b. en w van Middelbu rg overigens dat inmiddels wel ten aanzien van het ambulance-vervoer en de brandweer bevredigende resulta ten zijn behaald. B. en w. achten deze samenwerking van groot belang met be trekking tot de plannen van minister De Gaay Fortman tot reorganisatie van het binnenlands bestuur, waarin nog steeds de toekomstige functie van de gemeen ten (b. en w. van Middelburg sluiten zich in di t opzicht aan bij het standpunt van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten) onvoldoende wordt gewaar borgd. „De uitvoerende en verzorgende taken zullen bij de gemeenten moeten blijven", zo luidt een van de standpun ten. Bejaardensociëteit ZOUTELANDE - Woensdagmiddag be gint in Zoutelande weer de bejaarden sociëteit De aanvang is twee uur. De bejaarden worden verwacht in de grote zaal van 'Middendorp'. Men kan biljar ten en kaarten. Verder is er thee en kof fie verkrijgbaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8