Gemeentelijk apparaat Oostburg is hard toe aan concentratie Plan Hulst tot verkeersvrij maken van de Overdamstraat GOES HEEFT IN 1977 ACHT TON VOOR UITVOERING VAN PLANNEN Meeste naar openbare werken ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 Wissel Zecuws-Vlaander&n BOUW NIEUWE VLEUGEL OPLOSSING BURGEMEESTER A. SCHIPPER: „WAT ER NU ALLEMAAL NIET VERLOREN GAAT"... OOSTBURG - Op korte termijn ver wacht het gemeentebestuur van Oost burg een brief van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten over de huis vesting van het gemeentepersoneel. Het personeel zit nu verspreid over drie gebouwen: dé secretarie is gehuisvest in het gemeentehuis en in een gebouw achter het Ledeltheater. terwijl ge meentewerken in het oude gemeente huis van Schoondijke is onderge bracht. De VNG zal de gemeente advi seren op korte termijn een onderzoek te beginnen en te bekijken hoe het ge meentelijk apparaat kan worden ge concentreerd. Het gemeentebestuur zelf denkt, wan neer het gaat om die concentratie, aan uitbreiding van het huidige gemeente huis. Volgens burgemeester A. Schipper beschikt men achter het gemeentehuis over voldoende ruimte om daar een nieuwe vleugel neer te zetten. „We moe ten natuurlijk van dit prachtige ge meentehuis uitgaan, wanneer we praten over concentratie. Trouwens, ook de gemeen teraad heeft zich op het moment van de herindeling uitgesproken voor Oostburg als bestuurscentrum. Nou, we hebben hier ruimte om uit te breiden.... Alleen moeten we dan wel uitzien naar een altenatief voor de parkeerruimte, maar ook dat zal wel lukken", aldus burgemeester Schipper. Er wordt in Oostburg al geruime tijd ge dacht over concentratie van het ge meentelijk apparaat. Burgemeester Schipper: „Hetis logisch datje daarover niet direct na zo'n herindeling begint. Toen hadden we wel andere zorgen aan ons hoofd. Men moet niet vergeten dat we toen te maken kregen met personeel afkomstig van tien verschillende ge meenten. Men moest toen eerst inge- pseeld raken. Met name de laatste paar jaar zijn we gaan dénken over de con centratie." Daarbij was ook steeds de vereniging van Nederlandse Gemeenten betrok ken. „De VNG heeft ons steeds, met name ook in verband met die herinde ling, bijgestaan. We hebben, in gesprek ken met VNG-vertegenwoordigers, ook regelmatig over dat probleem van die drie uit elkaar liggende onderdelen van het gemeentelijk apparaat gerept. En dat zal nu resulteren in een advies van de kant van de VNG, waarin men ons ernstig in overweging geeft te streven naar concentratie", legt burgemeester Schipper uit. De raadscommissie voor financiën van Oostburg toonde zich, ruim een week geleden bij de behandeling van het ur gentieschema, enigszins huiverig tegenover de plannen van b. en w. om het gemeentehuis uit te breiden. Men vond met name het uitgetrokken be drag van twee ton (voor onderzoek en de inschakeling van een organisatie deskundige van de VNG) erg hoog. Bur gemeester Schipper nu: „Dat bedrag is eigenlijk maar een slag in de lucht Maar wanneer je deskundigen in wilt schakelen voor een gedegen onderzoek zul je er in elk geval rekening mee moe ten houden dat je heel wat geld kwijt bent." Volgens Oostburg's burgemeester is concentratie van het gemeentelijk ap- gereden moet worden, wanneer je de problemen op het gebied van de com- mumcatie - met tal van kortsluitingen - ziet, dan is het zonder meer noodzake lijk datje streeft naar een betere coördl- natie en een grotere efficiency. Al die extra's, zoals telefoons, verwarming, het is ongelooflijk wat er op deze wijze verloren gaat." Overigens is burgemees ter Schipper uiterst tevreden over de wijze waarop het gemeentelijk appa raat, ondanks die handicap, functio neert. „Ondanks alles is het tot nu toe steeds goed gegaan", constateert hij. De heer Schipper is wel van mening dat het oude gemeentehuis van Schoondij ke, wanneer gemeentewerken zou ver huizen naar Oostburg, in ieder geval opnieuw een functie toebedacht moet worden. Binnen gemeentekringen wordt bijvoorbeeld gedacht aan het on derbrengen van de momenteel met ruimtegebrek kampende muziekschool uitOostburg in het voormalige gemeen tehuis. Auto beschadigd bij botsing met tractor AXEI. - Donderdagavond omstreeks kwart voor zes is op de Kinderdijk te Axel een personenauto, bestuurd door W. A. W: M. van de L'. uitTerneuzen en komend uit de richting Zuiddorpe. Hink beschadigd na een botsing met een tractor. Het ongeval ontstond toen de persone nauto de tractor, bestuurd door M H. M. uit Koewacht, wilde inhalen, maar deze op dat moment linksaf sloeg. Hierdoor was een botsing onvermijdelijk. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De rijkspoli tie te Axel heeft proces verbaal opgemaakt. BEJAARDENBOND SCHOONDIJKE VIERDE 25-JARIG BESTAAN SCHOONDIJKE - Vrijdag vierde de Algemene Bejaardenbond. afdeling Schoondijke, haar vijfentwintig jarig bestaan. 's-Middags was er in zaal Wijf fels te Schoondijke een druk bezochte receptie, waar men de bestuursleden van de plaatselijke afdeling kon gelu kwensen. Tijdens de receptie was er een rij van sprekers. De heer K. Buijze. voorzitter van de algemene bejaardenbond. sprak de hoop uit. dat 'de viering van het 25- jarig bestaan voor alle leden een stimu- lands is om krachtig en eensgezind ver der te gaan'. De heer Buijze brak verder een lans voor de koppeling van de AOW-uitkering aan het minimumloon. Ook wethouder J. Vergouwe van Oost- burg ging op dit onderwerp in en zei, dat in deze tijd iedereen, dus ook de bejaar den een financiële veer zullen moeten laten vallen. ..Als er wat afgehaald moet worden", aldus de Oostburgse wethou der, ..moet dat bij de grote man en niet bij de kleine." De Schoondijkse bejaardenbond telt mpmenteel 269 leden: 90 echtparen en 89 alleenstaanden. De heer A. Janssen en mevrouw P. Moelaert zijn vanaf de oprichting lid van de bond en werden voor dit feit 's avonds tijdens een geza menlijke koffiemaaltijd in zaal Wijffels gehuldigd. Na afloop van de maaltijd was er een grote verloting om de kosten van de jubileumdag te dekken. A. L. van Geesbergen over voorontwerp streekplan bij NKV WINKELIERS NOGAL GERESERVEERD Foto: De Overdamstraat in Hulst. KLOOSTERZANDE - De heer A. L. van Geesbergen, lid van gedeputeerde sta len van zeeland, en burgemeester mr. M. Souiers van Hontenisse zullen dins dag in Kloosterzande inleidingen hou den over hei voorontwerp streekplan Oost-Zecuwsch-Vlaanderen Dat ge- Maar alles is athankeluk van ae Oost henr, UJaens „n bijeenkomst Bolling AARDENBURG - Bij café 'De Vreeze te Aardenburg hield de boldersclub 'De Ware Vrienden' een clubbolling waar aan 75 bolders meededen. De uitslag is: 1 W. Geijsels-J. Goethals-A. Dhooge; 2 H. Marclé-R. de Vreeze-Th. van Deynze; 3 R. Brahé-Mevrouw Dey-Th Voet.; 4 J. Deij-A. Marclé-R. Dobbelaere; 5 Pr. de Geeter-A. Brijeaert-Pr. Staelens. Tevens werd bij café De Vreeze een bol ling gehouden voor bejaarden en invali den. De uitslag is: 1 R. Lampo-L. Reijbroek-G. Beelaert; 2 R. Raman-J. u t Goethals-M. Breijaert; 3 Pr. de Geeter- paraat absoluut noodzakelijk. Hij zegt Ar Ha,crl)Cte.MJ van Kille„m: Pr erover: „Als je siet wat er heen en weer Lampo.A Versyraete„A. Rei.lbroek; 5 A. Roegiers-Pr. Staelens-A. de Baets. burgse gemeenteraad. Wanneer de raad een flink bedrag op tafel legt voor een onderzoek naar de mogelijkheden van concentratie van het gemeentelijk ap paraat dan kan de VNG aan het werk. Burgemeester Schipper: „Dan ver wacht ik toch zeker in de loop van vol gend jaar de resultaten van dat onder zoek te weten." Foto: Het parkeerterrein aan de ach terzijde van 't gemeentehuis van Oost burg:ruimte voor nieuwe vleuael... overlegorgaan van het NKV in Honte nisse. De vergadering wordt gehouden in hotel Van Leuven, aanvang 19.30 uur. Na de inleidingen van de twee sprekers volgt een pauze. Daama bestaat er gele-' genheid voor de aanwezigen om met een forum te discussiëren. Van dit forum maken deel uit de heer Van Geesbergen, burgemeester Somers, wethouder P. J. Everaert van Hontenisse, tevens lid van provinciale staten en het provinciale statenlid Th. Baert. „BETREKKEN BIJ VISMARKT EN BIERKAAISTRAAT" HULST - De gemeente Hulst denkt er momenteel over om de Overdamstraat te betrekken bij het voetgangersdo mein van de Vismarkt en de Bierkaai- straat. De eigenaren van panden in de Overdamstraat hebben vrijdagmorgen per post een brief van de gemeente ge kregen, waarin mededeling over de plannen zoals die bij het gemeentebes tuur bestaan, wordt gedaan. Van de zijde van de winkeliers werd vrijdag nogal gereserveerd op het idee gerea geerd. De gemeente Hulst in de brief: „Wij denken er aan om de Overdamstraat vanaf de hoek van de F. van Waesberg- hestraat tot aan de minderbroederss traat te betrekken bij het voetgangers- domein van de Vismarkt en de Bier kaaistraat". De plannen om ook de Overdamstraat tot wandelgebied te bestemmen zijn niet van vandaag op morgen gekomen. Die plannen zijn eerder ook al geopperd. Mu is de gemeente echter voor het eerst concreet naar buiten getreden. De brief van de gemeente Huist over het ver-, keersvrij maken van de Overdamstraat gaat verder met: „Verkeerstechnisch betekent dit het uitschakelen van de te smalle Overdamstraat voor het verkeer. Alle verkeer, komende uit de Steen straat, dienst in deze oplossing naar de Vestdijkstraat, de Kloostergang en de Minderbroedersstraat (via het 's- Gravenhofplein) te worden gedirigeerd. De heer Bogaert wees er verder nog op dat het aanpalende parkeerterrein op het 's-Gravenhofplein er wel voor zorgt dat er geen overlast van geparkeerde auto's is. Reeks activiteiten in Den Dullaert HULST - In het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst worden de ko mende maanden veel activiteiten ge houden. Het hoogtepunt valt volgend jaar. Directeur H. E. M. de Gucht heeft de 'Tros-tien-attractietour' naar Hulst gehaald. Het programma wordt op 26 maart van het volgend jaar ge maakt. Vele bekende artiesten treden daarbij op. Het definitieve programma is echter nog niet rond. Vrijdag 15 oktober treedt de Mariniers- kapel in 'Den Dullaert' op. Andere be langrijke activiteiten zijn: 4 november opnamen van de BRT voor Slalom, een juegdp-rogrmma, 7 november bonds- concours van de r-k Bond van Harmonie en Fanfaregezelschappen, 13 november het prinsenbal van 'De Vossen', 14 no vember toernooi van de tafeltennisver eniging SintrAloysius, 20 november vol leybal: het Reynaerttoemool, 8 decem ber het toneelstuk 'Spelenderwijs', 10 december jubilarissendag van de NSM, 11 december jeugdtheater Tombola 2 (met onder anderen Tom de Graaf), 12 december karatewedstrijden van de Budo-bond. Een programmapunt dat nog niet ge heel zekér is, vormt het Optreden vaiï 'Focus' op 19 december. Op 21 december is de kerstviering van de r-k bejaarden bond. op 26 december het kersthockey- zaaltoemooi van Rapide. Tour- en trimclub hield rollenwedstrijd SAS VAN GENT - De tour- en trimclub uit Sas van Gent hield een rollenwed strijd. Dat gebeurde in zaal 'Planeta rium' te Sas van Gent. Er waren twee rollen. Iedere deelnemer moest twee maal rijden. De wedstrijd ging over tweemaal 250 meter. De uitslag luidt: 1. H. d'Haene in 24.2 seconden, 2. J. Ramschaert 24.4, 3. P. Pielaat in 24.5, 4. F. Schout 25.5 5 E. Bommelijn 26.7, 6. J. Gillissen 27.5, 7. J. de Jong27.8,8. J. Staelens 28.8,9 J. Rijke 29., 10 J. v. d. Broeke 29.4,11J. v. Passel 29.5 sec. Biertapwedstrijd in café Hofzicht IJZENDIJKE - Vanavond - zaterdag - wordt in het caf-e Hofcicht te IJzendijke voor de vijfde maal een biertapwedstrijd gehouden voor amateurs. Aan de wed strijd kunnen zowel dames als heren •meedoen. Er zijn aan de wedstrijd di verse prijzen vverbonden. Schieting SAS VAN GENT - Aan de jubileum- schieting van de schivereniging 'Sint Sebastiaan' uit Westdorpe deden een voor deze vereniging record-aantal, deelnemers mee: 163 deelnemers uit binnen- en buitenland. De wedstrijd werd op drie staande wip pen gehouden. De uitslag luidt: eerste wip: hogevogel A. Herman, Axel; eerste zijvogel D. de Waal Gent; tweede zijvo- gerl D. Sprangers, Gilze Rijen; tweede wip: eerste hogevogel niet afgeschoten, tweede hoofdvogel C. de Wilde, Zaffelae- re; eerste zijvogel J. Bruggeman, West dorpe; tweede zijvogel A. Hertjens. Cal- loo; eerste kal H. van der See jWestdor pe. Derde wip: eerste hogevogel F. van Dijcke, Axel; tweede hogevogel A. Her man Axel; eerste zijvogei W. Verhelst. Koewacht; tweede zijvogel A. Suy, Koewacht. Wedvluchten SLUIS - De postduivenhoudersvereni- ging 'Recht voor Allen' uit Sluis deed met 28 duiven mee aan een tijdvlucht uit Philippine. De uitslag is: 1 J. van der Wege, 2 J. Coppens, 3 E. Visser, 4 J. Moens, 5 G. de Meijer. 6 G. van Morrel gein, 7 G. de Meijer, -8 M. van der Bus- sche, 9 E. Baaert en 10 J. van de Lijke. CADZAND - De p.v. 'De Getrouwe Duif te Cadzand hield een tijdvlucht vanuit Eede met 34 duiven. Uitslag: 1A. Mabe- lis, 2 P. Goossen, 3. J. v. d. Plasse, 4 A. de Groote, 5 en 10 W. v. Akker, 6 e J. Pleijte, 7 A. Tremou, 8 Iz. de Neef en 9 H. AUaert Tentoonstelling over Oosterschelde in Hansweertse basisschool HANSWEERT - Donderdag opent de heer C. Slabbekoom. waarnemend bur gemeester van Reimerswaal. in de ge meenschapsruimte van het scholen complex 'De Gouden Delta' een ten toonstelling over de Oosterschelde. De tentoonstelling wordt gehouden in het kader van het samenwerkingsverband van de twee Hansweertse basisscholen, waarbij als onderwijsproject 'De Gou den Delta' wordt behandeld. 'NCVB Oostdijk bijeen OOSTDIJK - De NCVB, afdeling Oostr dijk, hield haar eerste vergadering van het nieuwe seizoen. Na de schriftlezing en de meditatie over Romeinen 4 - 13 - 26 hield ds. Verbaas een lezing over het onderwerp belonen en doen. Na de pauze was er gelegenheid om vra gen te stellen. De volgende bijeenkomst is op 26 oktober. Mevrouw Van Herk zal dan soreken over het batikken van stof. GOES - De gemeente Goes heeft voor 1977 ruim 800.000 beschikbaar voor het uitvoeren van allerlei nieuwe wer ken en plannen. Daarnaast wil het col lege van burgemeester en wethouders voor veel geld plannen gaan uitvoeren op het gebied van openbare werken, waarvoor vooral geput zal moeten worden uit reservefondsen van de ge meente en subsidies van rijk en provi de. In het bedrag van 8 ton zit 345.000 aan hogere inkomsten van de gemeen telijke belastingen; de gemeenteraad moet daar nog goedkeuring aan geven. Een en ander blijkt uit de zogenaamde 'bestedingsplanning 1977 tot en met 1981." De juiste volgorde van de uitvoer ing van de plannen, gaat de gemeente raad op 20 oktober '76 vaststellen. Het college van b. cn w. heeft zelf al per on derdeel aangegeven welke plannen men het komende jaar beslist wil verwezen lijken. Het meeste geld is uitgetrokken voor openbare werken en sociale zorg, daarna volgen de uitgaven voor alge meen beheer en cultuur. In de omvan grijke planning (62 kantjes) staat, ook vermeld wat er in de periode 1978/1981 in Goes kan gebeuren. In het hoofdstuk openbare werken staat de vernieuwing van-het-sluizencomplex bij -het Goese Sas nummer een. Het opnieuw inrichten van de Grote Markt en het bouwen van een openbaar toilet in de Ostendestraat in kern Goes krijgen van b. en w. ook hoge voorrang, evenals de aanpassing van de Ring in kern Oud-Sabbinge. Als elfde op de lijst van totaal 22 punten voor openbare werken, staat het aan sluiten van de Van Hogendorplaan (Goese Polder) op de Ringbaan-Westen het aanleggen van een iïetsersroute naar de binnenstad; de kosten van dit plan worden betaald uit de exploitatie van de bestemmingsplannen Goese Polderen Klein Frankrijk. Hetcollege is ook van plan om de aansluiting van een nieuwe weg tussen de Ringbaan-Oost en de Beatrixlaan (onderdeel van de zo genaamde stadsring) prijkt als nummer dertien op de lijst, het geld ervoor wordt gehaald uit de reserve voor het opknap pen/verbeteren van straten. Of de aan leg van deze nieuwe weg in '77 door kan gaan, hangt mede af van de beslissing van gedeputeerde staten op het besluit om grond en bomen van wethouder j' H. Roose aan te kopen (volgens de plannen moet de nieuwe weg namelijk dwars door de groenrijke tuin van de wethou der komen). Het college van b. en w. denkt in 1977 ook geld uit te moeten geven voor de ontwikkeling van het Sehuttershofge- bied: aankoop van huizen, bouwgereed maken van het terrein en de aankoop van grond voor een vervangend par keerterrein (bij het Bekhof). Verwacht wordt dat het bouwrijp maken onge veer een miljoen gulden kost. Dit uitga ven die voor het Schuttershofgebied gedaan moeten worden, kan de ge meente betalen met de opbrengst van de grondverkoop (voor winkels en een warenhuis). In de planning is nog geen ruimte vrij gemaakt voor een betere toegang tot de wijk Goes-zuid via/zonder de spoorwe govergangen, Wel is rekening gehouden met de aansluiting van de A. Fokker straat op de Deltaweg (die de provincie gaat doortrekken naar rijksweg 53) en het dempen van een sloot langs de spoorbaan vanaf de Kloetingseweg tot aan het station. Deze werken vallen on der 'verbetering ontsluiting woonwijk zuid." Voor de verdere toekomst staat daaronder ook de herbestrating van de Beukenstraat. Stationsgebied B. en w. willen in '77 beginnen met de daadwerkelijke vernieuwing van het stationsgebied, dat wil zeggen: er wordt geld vrijgemaakt voor de aan koop van grond en gebouwen en een nieuwe weg te kunnen maken. Deze weg (achterlangs de F. O. den Hollan derlaan. via I'iet Heinstraat naar Westwal), moet er eerst zijn, voordat met de andere plannen kan worden be gonnen. Het college van b. en w. heeft globaal berekend dat de hele ontwikke ling van het stationsgebied zo'n zes miljoen gulden gaat kosten: verplaat sen busstation van de Koepoort naar de Lijnbaan, aanleg parkeerterrein voor de Nederlandse spoorwegen, vernieu wing van het stationsplein, aanleg van de nieuwe weg en overige bijkomende voorzieningen. De geldmiddelen van de gemeente in '77 en volgende jaren zijn gering, vandaar dat het stap voor stap moet. Er wordt op gere kend dat er van het rijk en de spoorwe gen bijdragen zullen komen. Uit de bestedingsplanning blijkt dat b. en w. van plan zijn om een scheidings muur aan te brengen (kosten 16.000) op de zolderverdieping van het pand Beestenmarkt 3 (de Duiventil en de firma Gunst), De verbouwing van de Duiventil tot jeugd- en jongerencen trum is voorhetkomendejaar voorhans niet opgenomen. Voor de uitbreiding van personeel bij de gemeente (secretarie en openbare wer ken) is een bedrag van 2 ton opzij gezet. Er wordt onderzocht bij welke afdelin gen uitbreiding het meest noodzakelijk is. De gemeentelijke sociale dienst zal er m elk geval 4 mensen bijkrijgen. B. en w. zijn er met in geslaagd om de tekorten op het onderwijs terug te drin gen; er is juist sprake van een belang rijke stijging, waardoor een flink deel van het beschikbare geld voor onderwijs opgesnoept is. Bovendien krijgt de ge meente minder geld dan was verwacht van het rijk voor het kleuteronderwijs. Grote plannen zijn er dan ook niet op genomen. hoofdzakelijk wat onder- houdszaken. Wel wordt gewag gemaakt van verschillende plannen voor uitbrei ding van het onderwijspakket in de Ganzestad: school voor gehoorgestoor den en spraakgebrekkige kinderen, een afdeling voortgezet buitengewoon on derwijs aan de lom-school, middelbaar sociaal- en pedagogisch onderwijs in Middelburg, een dagschool voor lager economisch-administratief onderwijs en een sociale academie (al zijn de plan nen daarvoor erg pril). Cultuur Op het gebied van cultuur hebben h. en w. ruimte gemaakt voor diverse subsi dieverhogingen en de aanleg van een hetgeen in het nabije verleden al ver schillende malen is gedaan." De omlei-. ding werd onder meer gebruikt als er braderie was in de Bierkaaistraat. Vis markt en Overdamstraat, welke laatste dan voor het verkeer afgesloten was. De brief gaat verder met een uitnodi ging aan de geadresseerden om over de afsluiting eens met de gemeente komen praten. „Gaarne zouden wij hierover eens met u van gedqchten willen wisse len, waarbij wij denken aan een zelfde soort oplossing als in de Bierkaai straat". De eigenaren van panden in de Overdamstraat kunnen vrijdag 22 ok tober hun mening over het plan van de gemeente Hulst geven tijdens een bij eenkomst in de trouwzaal van het stad huis. aanvang 20 uur. Gereserveerd. Enkele winkeliers vertelden gister middag desgevraagd gereserveerd tegenover het plan van de gemeente te staan om de Overdamstraat af te slui ten. De heer R. d'Hondt; „Ik vind het een beetje vooruitlopend op de ontwikke lingen van deze straat. Deze straat is gedeeltelijk ook woonstraat en het lijkt me moeilijk voor de mensen die er nu wonen. Als het pand, waar vroeger Wil- kingin zitnu vol zat,zou hetwatanders zijn. Ik vind het een beetj'e te vroeg". De heerW. Bogaert: „Ik ben voor 60 procent tegen en voor 40 procent voor. Ik vind het hier wel aan de Overdamstraat ge zellig dat beetje verkeer. Als je tussen 9 en 12 uur in de Bierkaaistraat kijkt... Er trad. is niets te beleven!" heer Tiberghien stelde de ouderen als voorbeeld voor de jongeren. Hij wees op de moeilijke tijd. die de textielindus trie doormaakt in verband met de open grenzen en de concurrentie uit de Oostblok- en de lage lonenlanden. Hij herdacht het overlijden van directeur Jean Deltour. die allen zo goed gekend hebben en wiens heengaan nog dage lijks als een groot gemis wordt ervaren. Tenslotte overhandigde bij aan de twaalf jubilarissen de traditionele enve lop en de medaille van de 'Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Han del' met de daarbij behorènde oorkon de. Daama zaten allen deel aan een di ner om tenslotte in een gezellig samen zijn de rest van de avond door te bren gen. Twaalf werknemers van Clitex te Clinge vierden 40- of 25-jarig jubileum CLINGE - Vrijdag vierden drie dames en negen heren een jubileum bij de tex tielfabriek 'Clitex' te Clinge. Mejuf frouw 1. Moens vierde 40-jarig dienst- jubileuin evenals de heren J. Baart. A. Claus. J. Goossensen G. Hageman. Hun 25-jarige jubileum vierden de dames M. L. van den Bergs-Duerinck en A. Jansen- De Keijzer en de heren P. Blommaert, J. van den Branden, H. van den Ende, R. Mel en L. van Vliember- gen. De heer P. Everaert ontving de jubila rissen met hun echtgenoten in de kan tine van het bedrijf, wat wat werd ge volgd door een rondleiding door de fa briek. Daama werden de jubilarissen ontvan gen in café-restaurant Troubadour' te Clinge, waar de gehele directie van 'Cli tex' bestaande uit de directeuren G. en D. Tiberghien en B. en J. L. Deltour, aanwezig was. Directeur G. Tiberghien sprak de jubilarissen in het Frans toe. waarbij de heer P. Everaert als tolk op- onderbrekingsinstallatie in het carril- lon. Voor de verbeteringen nieuwbouw van toneel- en vergaderaccomodaties Is 62.500 opgezet. Opgeschoven (tot na 1978) worden onder meer een biblio theekvoorziening in Goes-zuid, een nieuwe repetitieruimte voor de Goese muziekverenigingen en uitbreiding van het museum aan de Singelstraat. In de sector sport staan op het pro gramma de bouw van een sportzaal Ba- rentzstraat), de aanleg van een halfver- hard oefenveld langs het halfverharde oefenveld van sportpark het Schenge. Ook zal verder worden gewerkt aan het recreatiegebied Hollandse Hoeve re creatie I, In de sector jeugd, samenle vingsopbouw en vormingswerk wil het college bijna ƒ32.000 uitgeven aan nieuwe plannen. Belangrijke post is een uitgave voor een sociaal-culturele ac- comodatie in Goes-Zuid. Aan de bouw ervan kennen b. en w. hoge voorrang toe, zodanig zelfs dat men de kosten van de nieuwbouw voor een deel wil halen uit de reserve 'verbetering ontsluiting Goes-Zuid". Voor latere jaren staan op het programma de aanleg van een speelgelegenheid in Wolphaartsdijk en een accomodatie voor Liet. verenigings leven in 's-Heer Hendrikskinderen. Per 1 januari 1977 zal het rijk waarschijnlijk 80 pet. subsidie geven voor een project leider bij de stichting welzijn voor ou deren. De gemeente moet de overige 20 pet bijdragen. In de sector 'economische aangelegenheden' is geld uitgetrokken vooreen campagne ter bevordering van de werkgelegenheid en een garantie bedrag voor het plaatsen van een tele fooncel in kern Wilheiminadorp. FotoDe ringbaan-West in Goes op het punt waarde ontsluitingsweg vanlnaar de nieuwe woonwijk Goese Polder in 1977 mogelijk zal komen (foto PZC). Rio DTS speelt tegen Marbuda Den Haag TERNEUZEN - Het bedrijfseiftal van Rio DTS uit Terneuzen speelt zondag middag een wedstrijd op het OZO- terrein in Hulst tegen het Haagse Mar buda. De wedstrijd begint om 14.30 uur Feestavond van personeelsvereniging 'Stadhuis op stelten' SAS VAN GENT - De personeelsvereni ging van de gemeente Sas van Gent, 'Stadhuis op Stelten', houdt op vrijdag 29 October haar jaarlijkse feestavond. Deze avond wordt gehouden in café 'Het Oude Raedhuys' te Westdorpe. Het ge zelschap zal na het gezamelijk gebrui ken van een warme maaltijd de avond doorbrengen met spel en dans. De mu ziek wordt verzorgd door het orkest 'Johny Contra' uit Clinge. De avond be gint om 19.00 uur. Hengelen AXEL - De hengelsportvereniging 'Ge duld Overwint Alles' te Axel heeft de tweede wedstrijd gehouden om 't jeugdkampioenschap. Er waren 26 deel nemers in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar. De uitslag is: 1 Arno Goethals 280 punten, 2 Patrick de Bakker200 punten, 3 Ad Koekkoek 190 punten, 4 Han de Groot 190 punten. 5 Johnny v. Damme 150 punten. In de groep van 8 tot en met 12-jarigen werd Johnny Harms kampioen met 430 punten uit 2 wedstrijden. Patrick de Bakker werd kampioen in de leeftijds groep toten met 14 jaar met 340 punten uit 2 wedstrijden. Open deurdienst in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - Morgen - zon. dag - is er in de hervormde kerk to Wolphaartsdijk «:i open-deurdienst over het thema 'Leren lezen Voorgan ger is ds P. de Die. Medewerking wordt verleend door de kinderen van de zon dagsschool en de zanggroep van de her vormde gemeente. De dienst begint om 10.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 41