„Leefbaar houden van dorpen is ook een stuk mentaliteit" Veere heeft ophaalbrug nog dit jaar over haven GOES HEEFT IN 1977 ACHT TON VOOR UITVOERING VAN PLANNEN Meeste naar openbare werken 9 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 WETHOUDER L. H. DE LEEUW VAN GOES VOOR PvdAAFDELING NOORD-BE VEL AND: 'BLAUWDRUKKEN' UITGANGSPUNT VOOR PLANNEN COLIJNSPLAAT - „Leefbaarheid van de dorpen is een wijds begrip en roept vele vragen op. Toch geloof ik dat we door moeten gaan met het aanpakken en verbeteren van die leefbaarheid. Als je met elkaar als gemeenschap het ge loof op kunt brengen om er wat aan te doen, dan lukt het wel. Het is ook een stuk mentaliteitsverandering." Dit zei de. Goese wethouder L, H. de Leeuw (ruimtelijke ontwikkeling) vrijdaga vond tijdens een bijeenkomst van de PvdA, afdeling Noord-Beveland, in zaal Juliana te Colijnsplaat. De heer De Leeuw hield een inleiding over het leefbaar houden van de kleine dorpskernen en de daarmee verband houden van de kleine dorpskernen en de daarmee verband houdende subsidie mogelijkheden. In kort bestek schetste hij de wijze van aanpak in de gemeente Goes, waar enige jaren geleden begon nen werd met het verzamelen van de knelpunten en wensen in de dorpen. Naar aanleiding daarvan werden zoge naamde 'blauwdrukken' opgesteld, die uitgangspunt zijn voor het opstellen van plannen die de leefbaarheid moeten bevordren. De Goese wethouder ver telde dat een van de eerste zaken die door de gemeente aangepakt werden, het invoeren van een gebruiksverorde- ning op de tweede woningen was. „In de twee jaar dat de verordening nu bestaat, hebben we er heel weinig problemen mee gehad. De wijze van aanpak blijkt goed te lopen," aldus de heer De Leeuw, die benadrukte dat het terugdrinken van het aantal tweede woningen in de kleinere dorpskernen een 'levenszaak' is voor de leefbaarheid omdat anders al lerlei voorzieningen (scholen, vereni gingsleven, winkels, en dergelijke) in de knel komen. Wethouder De Leeuw noemde het verschijnsel van de tweede Gepensioneerden van de Bevelanden vergaderden GOES - De afdeling Zuid- en Noord- Beveland van de Nederlandse bond van gepensioneerden is donderdag tijdens haar algemene ledenvergadering ak koord gegaan met de voorstellen, die het hoofdbestuur over voornamelijk financiële zaken aan de afdelingen heeft gedaan. Zo gaf de afdeling haar fiat aan de ver hoging van de contributie tot vijftien gulden per j aar met ingang van 1 j anuari aanstaande en de verhoging van de af dracht van het hoofdbestuur aan de af delingen tot 2,50 per lid. De minimum-afdracht aan de afdelingen zal verhoogd worden tot vijfhonderd gulden. Verderging men ermee akkoord dat de contributie in de toekomst zo no dig geheel of gedeeltelijk gekoppeld wordt aan de loon- en prijsstijgingen. De afgevaardigden van de afdeling alge mene vergadering, die op II november in Zwolle wordt gehouden, zullen de standpunten van de afdeling overbren gen. Tot afgevaardigden werden be noemd de heren De Ruiter en Kloos terman. Penningmeester en plaatsvervangend-secretaris M. Kra- merwerd tot plaatsvervanger benoemd. Verder vertelde voorzitter J. Meulen- dijk, die lid is van het hoofdbestuur, over verscheidene zaken, die tijdens die algemene vergadering verder nog aan de orde zuüen komen. Advertentieblad 'De Scheldepost' stopt verspreiding KAPELLE - In Kapelle gratis verschij nend advertentieblad 'De Scheldepost' zal per 1 november niet meer verschij nen. De uitgever, drukkerij Herselman, zag zich hiervoor genoodzaakt wegens het teruglopend aantal advertenties en het zich specialiseren op ander dru kwerk. 'De Scheldepost' is 32 jaar aan huis verschenen. Eerst om de veertien dagen, later wekelijks. De laatste jaren verschenen er onder de' rubriek 'Kernpuntjes' berichten van plaatselijke verenigingen en activitei ten. Ook de berichten van het gemeen tebestuur en de toelichtingen op de raadsagenda werden via dit blad be kend gemaakt. Firma Van den Dries vierde het 50-jarig bestaan LEWEDORP - De oliehandel Van den Dries BV in Lewedorp hèCft Vrijdag ïn 'De Korenbeurs' te Goes drie feesten te gelijk gevierd. Het bedrijf bestaat namelijk 50 jaar, heeft al 50 jaar een relatie met Shell en de heer en mevrouw J. H, van den Dries-Huige vierden hun gouden huwe lijksfeest. Die drie jubilea vormden aan leiding om een grootscheeps feest te houden. Dat feest begon 's morgens in Lewedorp al. waar de 80 muzikanten tellende Shell-harmonie uit Pernis. onder leiding van dirigent Engels, de familie Van den Dries en de medewerkers van het bedrijf een muzikale hulde bracht. De harmo nie maakte ook een rondwandeling door het dorp, waarbij een kort concert bij huize 'De Kraayert' werd gegeven, 's Middags werd in Goes een receptie ge houden waar ruim 500 vrienden, beken den en relaties de jubilarissen geluk kwamen wensen. Aan het eind van die receptie bracht de Shell-harmonie een serenade. Daarvoor waren twee muziektenten no dig. 's Avonds was er voor ongeveer 250 genodigden een geanimeerd koud buffet-dansant. Dat werd voorafgegaan door een kort officieel gedeelte waarop onder anderen het woord werd gevoerd door vertegenwoordigers van Shell en collega-oliehandelaren. woning 'één voort woekerende kwaad' Hij wees erop dat een gemeente wel ver plicht is om de eventuele gevolgen van beperkende maatregelen op de tweede woningen op te heffen. Mogelijkheden daarvoor zag hij in de aankoop en het slopen van krotten en het beschikbaar stellen van nieuwe bouwkavels op die plaatsen. Om als gemeente aan het geld daarvoor te komen, verwees de heer De Veranderingen in klassement Goese bo wlingcompetitie na vierde speeldaG GOES - De vierae speeldag van de Goese Bowlingcompetitie gaf veel ver anderingen in de klassementen. Zo zakte het Hartenteam één plaats door maandag laatste te worden. Ook nu deed Krijger Tours het weer goed met een dèrde plaats. Hierdoor steeg het team ook in het klassement naar de derde plaats. De grote over winnaar van maandag was echter het team The Four Seasons (vroeger het team The Londoner I). Zij wonnen met ruim verschil en staan nu in het alge meen klassement op de eerste plaats meteen voorsprong van 5 punten op de nummer 2, 3 en 4. In het individuele klassement bij de he ren verdedigde Peter Aertssen zijn eer ste plaats met succes. Hij behaalde een goede 509 serie; iets wat alleen Dave Easthope hem verbeterde. Hij scoorde namel 511 pins en kwam hierdoor op de derde plaats terecht. Uwe Kettenbeil speelde een constante wedstrijd en steeg van de vierde naar de tweede plaats. Bij de dames bleef Ineke Spuy, ondanks een slechte dag op de eerste plaats. Dit mede, doordat de andere dames ook geen scores behaalden. De enige veran dering was weer het van plaats verwisse len van Jaqueline Stols en Lotta Bou- tens. Ditmaal ten nadele van Lotta Bou- tens. De uitslagen van maandag waren: 1 The Four Seasons 2092 pins, 2 B.T. '200' 2051 3 Knjger Tours 2039, 4 The Ten Pins 1999,5 B. T. 'Trouble United' 1992,6 The Kangeroos 1968, 7 The Peanuts 1930, 8 The Moonlight Bowlers 1907. 9 Harten team 1905. De stand na de vierde speeldag is: 1 The Four Seasons 27 punten. 2 Harten team 22 (8134 pins), 3 Krijger Tours 22 (8048). 4 The Ten Pins 22 (8008), 5 The Peanuts 21, 6 B. T. '200' 20, 7 The Kangeroos 18 (8003), 8 B. T. 'Trouble United' 18 (7991), 9 The Moonlight Bowlers 10. De stand bij de heren is: 1 P. Aertssen (12-g), 2 U. Kettenbeil (9-g), 3 D. Eas thope (12-g) De stand bij de heren is: 1 P. Aertssen (12-g) 2009 pins, 2 U. Kettenbeil (9-g) 1446, 3 D. Eathope (12-g) 1920. De stand bij de dames is: 11. Spuy 1724 pms, 2 M. Stemhart 1707,3 J. Stols 1669. Leeuw naar een toeslag op de verkoop van gronden voor de gemeente. In zijn betoog ging de wethouder van ruimtelijke ontwikkeling ook nader in op deetappe na het maken van blauwd rukken: het ontwerpen van de zoge naamde 'invilplannen," waarin met name de bouwmogelijkheden voor de toekomst aangegeven zijn. De heer De Leeuw onderstreepte dat een goede in spraak van de zijde van de dorpsbevol king daarbij van zeer veel belang is. „We hebben wel het nodige moeten le ren, onder andere datje in een zo vroeg mogelijk stadium overleg moet plegen met de bevolking,"betoogde de we thouder. De heer De Leeuw stelde dat 'een opsomming van alle regelingen die er zijn voor het opknappen van wonin gen, het saneren van woonbuurten, ver nieuwbouw enz., niet in één inleiding verwelkt konden worden. „Er zijn veel meer regelingen d an .we denken ."zei hij De wethouder zegde toe hierover in een speciale bijeenkomst nog eens te komen praten. Naar aanleiding van verschil lende vragen van bezoekers ging de heer De Leeuw nog nader in op de noodzaak van invulplannen voorde dorpen. ..Met behoud van de kwaliteit van het dorp is het zeker mogelijk om verbeteringen aan te brengen," vond hij. Burgemeester De voorzitter van de PvdA Noord- Beveland, N. Filius, besteedde in zijn openingswoord aandacht aan de be noeming van de nieuwe burgemeester, de heer J. L. D. van der Linde uit Vier- polders. „De heer Van der Linde was één van de kandidaten die op het lijstje van onze parij stonden. We hopen dat hijer vlug in niag slagen lijn te brengen in het gemeentelijke beleid, maar wat ik het allerbelangrijkste vind is dat de nieuwe burgemeester het vertrouwen van de bevolking in het gemeentebes tuur weet terug te brengen," aldus de heer Filius. „Ik wens persoonlijk dat hij een kantoor met een lage drempel zal hebben en iemand is met normale tnen, waar men niet al te vlug op staat." De afdelingsvoorzitter had scherpe kri tiek op de confessionele partijen in de gemeenteraad (AR, CHU. SGP), naar aanleiding van hun houding rondom de verordening tweede woning. „Als fractie hebben we er weken aan besteed om met een initiatiefvoorstel te komen. Maar we hebben geen enkele reactie ge hoord. alleen een berichtje van de WD. Dat is treurig, juist ook omdat de con fessionele zeggen zo'n pnjs te stellen op samenwerking met ons." stelde de heer Filius. „Ik vind het ook in strijd met de normen van politiek fatsoen dat men zonder argumenten te geven een ont werpverordening afwijst Als de christe lijke partijen de moeite hadden geno men om de stukken te bestuderen en met ons overleg gepleegd hadden, dan was het best mogelijk geweest om sa men de verordening in te dienen." De ledenvergadering- die zeer druk be zocht werd - besprak verder nog di verse gemeentelijke zaken, waaronder de problemen rond het opknappen van 28 gemeentewoningen in Colijnsplaat, Kats en Kortgene. Van onze adverteerders KORSTANJE-GOES IN NIEUWE KANTOORRUIMTE GOES - De maatschap Korstanje-Goes heeft vrijdagmiddag tijdens een 'open huis' haar nieuwe kantoor op de hoek van de Vosmaerslraal en de Van de Spiegelstraat in Goes aan een groot aantal belangstellenden gepresen teerd. De maatschap, waarin een rechtskundig- en incassobureau en een bcmiddelingskantoor in onroerende goederen zijn ondergebracht, was ge zien de grote toename van de activitei ten hard aan zo'n nieuw onderkomen EEN HOUTEN 'ENKELE KLAPBRUG' De heer J Korstanje begon in 1972 zijn rechtskundig- en bemiddelingskantoor in onroerende goederen. Aanvankelijk was hij opzijn eentje. later kwam er een typiste bij en na een paar jaar bleek dat hij toch al niet zo grote kantoor aan de Naereboutstraat door negen mensen gedeeld moest worden. Het eenmans bedrijf was in een bijzonder korte tijd uitgegroeid tot een maatschap, waar van naast oprichter Korstanje de heren R J C. M. Thiry i rechts- en incassop raktijk) en H. W. van 't Westeinde ion- roerende goederen) deel uitmaken. De andere zes medewerkers werken in de administratieve sector'. Het oude kantoor was door de groei van het bedrijf veel te klein geworden, zodat vertrouwelijke zaken niet onder vier ogen besproken konden worden en de werkzaamheden bleven steeds maar toenemen. Uiteindelijk liet men het oog vallen op het voormalige kantoor van het Groene Kruis, dat qua bouw (het zijn twee met elkaar verbonden panden) uitstekend geschikt was als onderko men voor de maatschap. Korstanje-Goes heeft nu dan ook een doelmatig en fraai kantoor, dat boven dien verdere toename van de werk zaamheden in de toekomst, kan opvan gen. Vrijdag kwam een groot, aantal cliënten, vrienden, bekenden en relaties een kijkje nemen en de medewerkers van de maatschap gelukwensen met het fraaie kantoor. Oudercommissie openbare kleuterschool Kortgene drong aan op nieuwbouw KORTGENE - In de openbare kleuter school te Kortgene werd een ouder avond gehouden van die school. We thouder A. Welleman en districts oprichter C. Mechielsen gaven een over zicht van de stand van zaken betref fende de bouw van een nieuwe kleuter school. Momenteel is men in onderhan deling met diverse aannemers. De ouders dringen op spoed aan omdat het gebouw waar momenteel 37 leerlin gen verblijven, niet aan de hedendaagse eisen voldoet. tn plaats van de heer A. de Vos werd in de oudercommissie de heer Van Zwoll gekozen. De avond werd besloten met bingo, waarvan de opbrengst bestemd werd voor een speelgoedgarage. 'Groot Goes' maakte reisje GOES - De leden van de damessociêteit 'Groot Goes' hebben een reisje, met de trein gemaakt naar Eindhoven. Daar bezochten ze het Evoluon en werd er wat gewinkeld. Na een dineetje reisde men weer terug naar Goes. PASSEND IN HISTORISCH DECOR KADE EN HAVEN VEERE - Eind deze maand wordt in Veere een begin gemaakt met de bouw van een houten ophaalbrug over de Stadshaven. een ophaalbrug die qua aanzien historisch verantwoord zal zijn en daarom bijzonder goed passend in het decor van Veere. Verantwoord ook voor wat de realiteit van het verle den betreft, want op de plaats waar nu een uit 1915 daterende draaibrug de Kaai met de noordkant van de haven verbindt vond men in de achttiende eeuw al een dubbele ophaalbrug of en kele klapbrug. De nieuwe ophaalbrug met een breedte tussen de leuningen van één meter tach tig wordt een voetgangersbrug. De ge meente Veere heeft het ontwerp en de uitvoering toevertrouwd aan de Grontmij NV te Goes, die ook de klap brug over de binnenhaven van Goes ontwierp. Het Veerse aannemingsbe drijf Dekker voert de houtconstructies) uit en indien zich geen belangrijke tegenslagen voordoen kan de brug met een klap van bijna zes meter lengte reeds op het eind van 'november van dit jaar gereed zijn. Factor van betekenis is nog of men tijdig het materiaal voor de twaalf meter lange houten bovenliggers te pakken kan krijgen: het hiervoor be nodigde hout met een dergelijke lengte GOES - De gemeente Goes heeft voor 1977 ruim ƒ800.000 beschikbaar voor het uitvoeren van allerlei nieuwe wer ken en plannen. Daarnaast wil het col lege van burgemeester en wethouders voor veel geld plannen gaan uitvoeren op het gebied van openbare werken, waarvoor vooral geput zal moeten worden uit reservefondsen van de ge meente en subsidies van rijk en provi- cie. In het bedrag van 8 ton zit 345.000 aan hogere inkomsten van de gemeen telijke belastingen: de gemeenteraad moet daar nog goedkeuring aan geven. Een en ander blijkt uit de zogenaamde 'bestedingsplanning 1977 tot en met 1981." De juiste volgorde van de uitvoer ing van de plannen, gaat de gemeente raad op 20 oktober '76 vaststellen. Het college van b. en w. heeft zelf al per on derdeel aangegeven welke plannen men het komende jaar beslist wil verwezen lijken. Het meeste geld is uitgetrokken voor openbare werken en sociale zorg, daarna volgen de uitgaven voor alge meen beheer en cultuur. In de omvan grijke planning (62 kantjes) staat ook vermeld wat er in de periode 1978/1981 in Goes kan gebeuren. In het hoofdstuk openbare werken staat de vernieuwing van het sluizencomplex bij het Goese Sas nummer een. Het opnieuw inrichten van de Grote Markt en het bouwen van eenopenbaar-tailetin-de OstendestFaat in kern Goes krijgen van b. en w. ook hoge voorrang, evenals de aanpassing van de Ring in kern Oud-Sabbinge. Als elfde op de lijst van totaal 22 punten voor openbare werken, staat het aan sluiten van de Van Hogendorplaan (Goese Polder) op de Ringbaan-Westen het aanleggen van een fietsersroute naar de binnenstad; de kosten van dit plan worden betaald uit de exploitatie van de bestemmingsplannen Goese Polder en Klein Frankrijk. Het college is ook van plan om de aansluiting van een nieuwe weg tussen de Ringbaan-Oost en de Beatrixlaan (onderdeel van de zo genaamde stadsring) prijkt als nummer dertien op de lijst; het geld ervoor wordt gehaald uit de reserve voor het opknap pen/verbeteren van straten. Of de aan leg van deze nieuwe weg in '77 door kan gaan, hangt mede af van de beslissing van gedeputeerde staten op het besluit om grond en bomen van wethouder J. H. Roose aan te kopen (volgens de plannen moet de nieuwe weg namelijk dwars door de groenrijke tuin van de wethou der komen). Het college van b. en w. denkt in 1977 ook geld uit te moeten geven voor de ontwikkeling van het Schuttershofge- bied: aankoop van huizen, bouwgereed maken van het terrein en de aankoop van grond voor een vervangend par keerterrein (bij het Bekhof). Verwacht wordt dat het bouwrijp maken onge veer een miljoen gulden kost. Dit uitga ven die voor het Schuttcrshofgebied gedaan moeten worden, kan de ge meente betalen met de opbrengst van de grondverkoop (voor winkels en een warenhuis). In de planning is nog geen ruimte vrij gemaakt voor een betere toegang tot de wijk Goes-zuid via/zonder de spoorwe govergangen. Wel is rekening gehouden met de aansluiting van de A. Fokker straat op de Deltaweg (die de provincie gaat doortrekken naar rijksweg 58) en het dempen van een sloot langs de spoorbaan vanaf de Kloetingseweg tot aan het station. Deze werken vallen on der- 'verbetering ontsluiting woonwijk zuid." Voor de verdere toekomst staat daaronder ook de herbestrating van de Beukenstraat. Stationsgebied B. en w. willen in '77 beginnen met de daadwerkelijke vernieuwing van bet stationsgebied, dat wil zeggen: er wordt geld vrijgemaakt voor de aan koop van grond en gebouwen en een nieuwe weg te kunnen maken. Deze weg (achterlangs de I". Q. den Hollan- derlaan, via Piet Ileiiistraat naar Westival). moei er eerst zijn, voordal met de andere plannen kan worden be gonnen. Het college van b. en w. heeft globaal berekend dat de hele ontwikke ling van het stationsgebied zo'n zes miljoen gulden gaat kosten: verplaat sen busstation van de Koepoort naar de Lijnbaan, aanleg parkeerterrein voor de Nederlandse spoorwegen, vernieu wing van het stationsplein, aanleg van de nieuwe weg en overige bijkomende voorzieningen. De geldmiddelen van de gemeente in '77 en volgende jaren zijn daarvoor te gering, vandaar dat het stap voor stap moet. Er wordt op gere kend dat er van het rijk en de spoorwe gen bijdragen zullen komen. Uit de bestedingsplanning blijkt dat b. en w. van plan zijn om een scheidings muur aan te brengen (kosten 16.000) op de zolderverdieping van het pand Beestenmarkt 3 (de Duiventil en de firma Gunst). De verbouwing van de Duiventil tot jeugd- en jongerencen trum is voor het komende jaar voorhans niet opgenomen. Voor de uitbreiding .van personeel bij de gemeente (secretarie en openbare wer ken) is een bedrag van 2 ton opzij gezet. Er wordt onderzocht bij welke aldelin- gen uitbreiding het meest noodzakelijk is. De gemeentelijkesoeiale dienstzal er in elk geval 4 mensen bïjkrijgen. B. en w, zijn er niet in geslaagd om de tekorten op het onderwijs terug te drin gen; er is juist sprake van een belang rijke stijging, waardoor een flink deel van hetbeschikbare geld vooronderwijs opgesnoept is. Bovendien krijgt de ge meente minder geld dan was verwacht van het rijk voor het kleuteronderwijs. Grote plannen zijn er dan ook niet op genomen. hoofdzakelijk wat onder- houdszaken. Wel wordt gewag gemaakt van verschillende plannen voor uitbrei ding van het onderwijspakket in de Ganzestad. school voor gehoorgestoor den en spraakgebrekkige kinderen, een afdeling voortgezet buitengewoon on derwijs aan de lom-school, middelbaar sociaal- en pedagogisch onderwijs in Middelburg, een dagschool voor lager economisch-administratief onderwijs en een sociale academie lal zijn de plan nen daarvoor erg pril). C uituur Op het gebied van cultuur hebben b. cn w. ruimte gemaakt voor diverse subsi dieverhogingen en de aanleg van een onderbrekingsinstallatie in het carril- lon. Voorde verbeteringen nieuwbouw van toneel- en vergaderaccomodaties is 62.500 opgezet. Opgeschoven (tot na 1978) worden onder meer een biblio theekvoorziening in Goes-zuid, een nieuwe repetitieruimte voor de Goese muziekverenigingen en uitbreiding van het museum aan de Singelstraat. In de sector sport staan op het pro gramma de bouw van een sportzaal (Ba ren tzstraat), de aanleg van een halfver- hard oefenveld langs het halfverharde oefenveld van sportpark het Schenge. Ook zal verder worden gewerkt aan het recreatiegebied Hollandse Hoeve (re creatie). In de sector jeugd, samenle vingsopbouw en vormingswerk wil het college bijna 32,000 uitgeven aan nieuwe plannen. Belangrijke post is een uitgave voor een sociaal-culturele ac- comodatie in Goes-Zuid. Aan de bouw ervan kennen b. en w. hoge voorrang toe. zodanigzelfs datmen de kosten van de nieuwbouw voor een deel wil halen uit de reserve "verbetering ontsluiting Goes-Zuid" Voor latere jaren staan op het programma de aanleg van een speelgelegenheid in Wolphaartsdijk en een accomodatie voor het verenigings leven in 's-Heer Hendrikskinderen. Per 1 januari 1977 zal het rijk waarschijnlijk 80 pet. subsidie geven voor een project leider bij de stichting welzijn voor ou deren. De gemeente moet de overige 20 pet bijdragen. In de sector 'economische aangelegenheden' is geld uitgetrokken voor een campagne ter bevordering van de werkgelegenheid en een garantie bedrag voor hel plaatsen van een tele fooncel in kern Wilhelminadorp. Foto: De ringbaan-West in Goes op liet punt waarde ontsluitingsweg vanlnaar de nieuwe woonwijk Goese Polder in 1977 mogelijk zal komen ifoto PZCi. ligt in Nederland niet 'voor het opra pen'. Reeds eind maart van dit jaar hechtte de gemeenteraad van Veere zijn goed keuring aan een voorstel van b. en w. de draaibrug, die al geruime tijd versleten is, te vervangen door de houten klap brug. In het officiële orgaan van het ge- P. Vis nam afscheid van Oosterbaan in Goes GOES - Vrijdag heeft adjunct- directeur P. Vis van drukkerij Ooster baan in Goes afscheid genomen. De heer Vis is 29 jaar aan het bedrijf ver honden geweest. Hij gaat nu met pen- Tijdens een zeer druk bezochte receptie in hotel Terminus werd de zeer druk be- zochtte receptie in hotel Terminus werd de heer Vis van alle kanten lof toege zwaaid. Directeur J. M. Smit van druk kerij Oosterbaan roemde de ijver en de nauwgezetheid waarmee de heer Vis van zijn taak heeft gekweten. Hoofdboekhouder C. W. Bras compli menteerde de scheidende adjunct directeur vooral voor de manier waarop hij zich voor het personeel heeft ingezet. Lovende woorden kwamen er ook van de heer C. van Liere. De heer Van Liere voerde het woord namens het personeel. Namens het oud-personeel werd ge sproken door de heer Stevens. Ook werden toespraakjes gehouden door een aantal leveranciers, klanten en vertegenwoordigers van collegabedrij- ven. De heer Vis kreeg tal van geschen ken aangeboden. Vrijdagmorgen werd er in De Prins van Oranje een aantal grafische films vertoond voor medewr- kers. oud-medewerkers, familieleden en relaties van de heer Vis. Vrijdagmiddag maakte het gezelschap een rit met de stoomtrein Goes-Borsele. Burgemeester van Kapelle opende nieuwe tabakszaak KAPELLE - Burgemeester H. G. van Suijlekom van Kapelle, opende vrij dagmiddag de tabaksspeciaalzaak van Sjaak en Hannie Hertgers te Kapelle. Hij deed dit door een laken weg te trek ken waardoor een uithangbord te voor schijn kwam met een pijprokende Zeeuwse boer. De zaak is overgenomen van de familie i.eelerq, die deze winkel 30 jaar hebben gedreven. De burgemeester haalde dan ook in zijn toespraak herinneringen op uit de periode dat hij pas in Kapelle was en zijn eerste aankopen deed in de zaak. Na de opening was er gelegenheid om nader kennis te maken met de nieuwe eigenaars, waar druk gebruik van werd gemaakt. FOTOEXPOSITIE IN MUSEUM GOES GOES - Vanaf dinsdag 12 oktober tot en met zaterdag 30 oktober worden in het Museum voor Zuid- en Noord-Beand aan de Singelstraat in Goes de foto's geëxposeerd, die zijn gemaakt, in.fret kader van een fotowedstrijd, die was georganiseerd door de vereniging 'De Zeeuwse Molen'. De expositie kan dage lijks van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 to 17.00 uur bekeken worden. Het museum is op zondag en maandag gesloten. Het uit 1915 daterende draaibruggetje over de haven van Veere, dat nog deze maand moet plaatsmaken voor de con structie van een houten ophaalbrug. meentebestuur. 'Kroniek van Veere' werd dit besluit toegelicht: „De draai brug zou uiteraard door een zelfde exemplaar kunnen worden vervangen. Het behoeft echter geen nader betoog dat de huidige brug weinig fraais heeft om het aanzien van het stadsbeeld van Veere te verhogen. Een houten klapbrug zou veel beter passen in het stadsbeeld, zonder hierin evenwel te domineren. Es thetisch gezien is het gewenst om de brug door een houten klapbrug te laten vervangen. Men lette in dit verband op de verschillende houten klapbruggen die onder meer in Amsterdam aanwezig zijn en die bijzonder goed passen in een omgeving met monumentale gebouwen en daarmede een passend geheel vor men. Ook om historische redenen kan voor een houten klapbrug worden ge pleit. Het huidige aftandse bruggetje is namelijk niet de eerste brug geweest die over de stadshaven werd gelegd, maar de zesde in successie. Reeds vele eeu wen heeft op dezelfde plaats een brug over de stadshaven gelegen." Oude kaarten uit 1550. zo heeft de 'Kroniek van Veere' achterhaald, laten al een brug over de haven zien. Verschillende fraaie bruggen hebben er gelegen, tot dat in 1805 de Fransen duidelijk de klad in de zaak brachten. Ze braken een - toen versleten - dubbele draaibrug af en vervingen die door twee houten balken met een bedekking van planken. Tussen 1836 en 1864 moest men het in het geheel zonder brug over de haven stellen, toen 'n spuisluis en een dam de beide overs van de haven weer verbonden. Toen het drukker werd in de haven ontstond hierdoor ruimtegebrek en dit leidde in 1915 tot de bouw van het huidige draai bruggetje. Al jaren leefde bij het Veerse gemeen tebestuur het plan hier nog eens een brug te krijgen die zou passen in het historische decor van haven en kade. De Stichting Veere was dezelfde ge dachte toegedaan en droeg de eerste stenen aan door het schetsontwerp voor de brug te bekostigen. De stich ting zal ook de bouwkosten bijdragen. MAKELAAR P. Kostenbroek Bemiddeling bij aan- en ver koop Taxaties - Beheer Bouwkundige ad- Poststraat 53 ZIERIKZEE Molendreef 5 Zonnemaire 01112-472. BEKENDMAKING Gemeente Reimerswaal De burgemeester der gemeente Rei merswaal maakt bekend, dat voor ie dereen ter gemeentesecretarie afdeling algemene zaken ter inzage ligt het be sluit van de raad dezer gemeente van 28 september 1976, nummer 8, waarbij wordt verklaard dat voor het gebied, ge legen buiten de verschillende be bouwde kommen van de gemeente Reimerswaal, nader omschreven in het voornoemde besluit, een bestemmings plan wordt voorbereid. Kruiningen, 8 oktober 1976 C. Slabbekoorn, wnd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 39