George Best zint op wraak in de Britse voetbalwereld Toekomstbeeld voor HVV blijft voorlopig somber KEEUE VAN OOSTEN LOST HET STARTSCHOT VAN DE PZC-CR0SS Tommy Docherty haat Best MIST CONDITIE VOOR INTERLAND TEGEN NEDERLAND PZC/s MAAR DE SPELER VAN WELEER ZAL HIJ NOOIT MEER WORDEN Belangrijk duel Middelburg-Zuid tegen Dennenberg WHS-Middelburg ZEVENTIEN SPELERS IN N00RDIERSE SELECTIE MM GOES BRUIST VAN OPTIMISME TAFELTENNIS IN 'S HEERENH0EK VOETBALLERS 'BEKEREN' EN HALEN IN Vianen kopman Teunissen weg Zaalhandbal Bij Arnemuiden- Meeuwen afscheic Rinus van Belzen ZATERDAG 9 OKTOBER 1976 Als er één man bij Manchester United een hekel aan George Best heeft, dan is het wel manager Tommy Docherty. De rap babbelende en altijd grappen makende Docherty, die in veel op zichten op Haarlem-trainer Barry Hughes lijkt, haat Best. Als je alleen de naam Best maar bij Docherty laat vallen, dan betrekt het. gezicht van deze vriendelijke coach op slag. Docherty heeft dan ook wat. ellende met dit Ierse voetbalwonderkind moeten doorstaan. De ene week miste Best de trein voor een belang rijke uitwedstrijd van Manchester United, tenoijl hij de nacht ervoor nog wel was gesignaleerd in een ex clusieve nachtclub in het Londense uitgaanscentrum Soho. De andere keer vertelde Best de Engelse pers dat Docherty er tactisch nauwelijks iets van begreep en de week daarop bekritiseerde hij de kwaliteiten van zijn medespelers. Vaak bij het onre delijke af. Tenslotte speelde Best jarenlang in één elftal met de legendarische Bobby Charlton, aartsschoffelaar Noby Stiles, Dennis (Danny Kaye) Law en Brian Kidd. Een team dat op de pijlers hardheid, individuele klasse en conditie rustte en als enige Engelse vereniging tot nu toe erin slaagde om tegen Benfica (4-1) de fi nale van de Europa Cup voor lands kampioenen te winnen. Dat Manchester United was verre- weg het beste clubelftal dat Enge land. zelfs naar Europese maatsta ven, ooit heeft gehad. Maar zelfs dat waardeerde Best maar matig. Zijn nachtelijke escapades met een rits, liefst blonde, vriendinnen stortten een dosis negatieve publiciteit over het nette Manchester United uit, die zelfs medespelers, bestuursleden, di recteuren, coaches en supporters murw maakten. Best was niet langer te handhaven. Er was één man die dat met pijn in zijn hart tenslotte ook moest toege ven. Dat was de menselijke sir Matt Busby, de beroemde ex-president van Manchester Uniteddie Best als 15-jarig voetballertje uit de sloppen van Belfasthaal.de, Ontelbaar zijn de keren geioeest dat Busby het volsla gen onberekenbare gedrag waarmee Best iedereen en alles binnen en bui ten de club tot wanhoop dreef, recht praatte. Ten slotte nam Busby Best zelfs zijn villa af om hem in een pen sion onder te brengen, zodat zijn hospita kon controleren of hij wel op tijd op bed lag. Het. was een laatste poging van mis ter Manchester United himself om Best in het rechte spoor te krijgen. Maar ook dat mislukte en Best ver brak zijn contract met United. Op in stigatie van Busby heeft Manchester United met Kerstmis 1975 aan de En gelse voetbalbond laten weten dat het geen transferbedrag voor Best meer claimt. Daardoor kon Best na zijn Amerikaanse voeibalavontuur bij de Los Angeles Aztecs ook trans fervrij bij Fulham neerstrijken. Busby hield als een vader van Best. Het volgende verhaal bewijst dat ook. Op een ochtend kwam Best het kantoor van de secretaris binnen stormen. omdat hij duizend pond voorschot nodig had om wat meube len te kopen voor een in financiële nood geraakte ex-vriendin. De secre taris hanteerde echter stringent de regels en zei dat Best daar eerst toe stemming voor moest hebben en dat hij niet van plan was om het bedrag te geven. Best bitste hem echter toe „Ach barst jij eigenlijk ook. met je 1000 pond. Ik teil ze al niet eens meer hebben". Hiermee zou het incident zijn afgedaan als Busby het voorval niet ter ore was gekomen. De president sprak op zijn beurt ivoedend tegen de betrokken secre taris „Waag het niet. otn nog één keer zo'n speler te vernederen. Als hij om 1000 pond vraagt, dan geef je hem die. Heb je dat goed begrepen?" daarna wat vriendelijker: Begrijp het toch. Ondanks alles wat de jon gen uitspookt, heeft Manchester Uni ted miljoenen en nog eens miljoenen aan Best verdiend. Dat moetje nooit vergeten". sport 25 LONDEN - Op het eerste gezicht lijkt het aantrekken van George Best door de Engelse tweede divisieclub Fulham niet meer dan een ordinaire publiciteitsstunt. De club heeft naast Best dit seizoen ook nog de beschikking over de ex-internationals Bobby Moore en Rodney Marsh, ook al zo'n rebel als Best, die via Manchester City naar Amerika uitweek om daar grof geld te verdienen. Het is eigen lijk een gekke zaak met dat Fulham. Het zou een vergelijkbare situatie zijn wanneer bij ons plotseling een eerste divisieclub als FC Den Bosch met Piet Keizer, Gerrie Muhren en Willem van Hanegem zou gaan spelen. Fulham, dat al enkele seizoenen door de concurrentie van Queens Park Rangers danig in de versukke ling zat, profiteert gretig van zijn nieuwe „sterren". Sinds de komst van Best en Marsh, twee wedstrijden na het begin van de competi tie, is de recette van de Londense club in thuiswedstrijd verdub beld. Best en Marsh worden per week betaald omdat je het met zulke vrijbuiters maar nooit weet wanneer zij weer eens niet komen opdagen. Best ontvangt 500 pond per week (ongeveer 2200 gulden) en Marsh werkt op contractbasis. De club verdient er dik aan. Fulham heeft snel een lening van 250.000 pond afgesloten om de accom modatie te verbeteren en wanneer het team erin slaagt om, zoals nu, bovenaan in de competitie mee te draaien, ziet ook de naaste toekomst er rooskleurig uit. Bovendien profiteren ook de tegenstanders mee. Vorige week zaterdag was de uitwedstrijd Southampton-Fulham tot de laatste plaats bezet (29.000 toeschou wers) om het duo Best-Marsh in actie te zien. Fulham lijkt een gouden slag te hebben veld. Hij heeft evenals ik oog en gevoel geslagen. Te meer daar Best op wraak voor het buitengewone in het voetbal- zint. Hij koestert een ongekende ran- spel, waardoor je je onderscheidt van de cune tegen bondsofficials, scheidsrech- ters, supporters die hem hebben laten vallen en Manchester United, de club die na zijn breuk in januari 1974 ruim 300.000 pond aan Chelsea. Queens Park Rangers en Glasgow Rangers - vereni gingen die Best graag wilden inlijven - vroeg. Niet vergeven Best: „Ik ben door de omstandigheden in moeilijkheden geraakt bij Manches ter United, Docherty heeft het hele oude elftal opgedoekt, omdat hij opnieuw wilde beginnen. Dat neem ik hem niet kwalijk. Nadat Charlton en Law af scheid hadden genomen was de kwali teit binnen het team zover teruggelo pen. dat ik dat standpunt kon billijken. Wat ik Manchester echter niet vergeef is dat de club mij nooit de kans heeft gege ven om ergens anders opnieuw te be ginnen. Manchester vroeg krankzinnige transferbedragen voor mij aan belan- genstellenden. Ik weet ook wel hoe dat MIDDELBURG - Een uiterst belang- komt". rijke tafeltenniswedstrijd in de lande lijke promotie hoofdklas staat „Binnen de club was men ontzettend Middelburg-Zuid 1 zaterdagavond om benauwd dat ik ergens anders weer zou zes uur te wachten aan de Kruitmolen- schitteren en dat de supporters zich iaan in Middelburg waar concurrent zouden gaan afvragen: waarom hebben Denncnberg wordt ontvangen. De ze Best in hemelsnaam laten gaan? Ik Zeeuwse hoofdstedelingen zijn mo- ben namelijk populair weet je. Na drie menteel in een erg spannende race naar kleurloze middenmoot. Bovendien is het belangrijk dat Georgie hier een spe ler als Bobby Moore heeft aangetroffen. Moore is een voetballer die alles in het nationale en internationale voetbal heeft meegemaakt en met zo'n man kan George natuurlijk goed praten Die be grijpt ook meer van zijn gedrag dan een ander. Daarom is zijn rentree dit keer echt serieus". Bovendien wil Best Fulham aangrij pen om straks met succes een al les ver- fabuleuze dribbels ligt het publiek weer aan mijn voeten. Manchester was daar bang voor omdat het mijn menta liteit kent en weet dat ik met voetbal len altijd de beste wil zijn. Want hoe er privé ook over mij geroddeld is, de liefde voor het spel heb ik altijd behou den. Ondanks alle kritiek op mijn le venswandel heb ik altijd met erg ple zier gevoetbald. Dat doe ik nog steeds. Een wedstrijd in de eerste divisie of in de tweede divisie maakt voor mij niet zoveel uit. Ik vind het gewoon vaak prachtig om 90 minuten te voetballen". Geen privacy Daarom beweert Best dat Fulham niet zijn zoveelste gril is. In 1974 heeft hij al een serie benefietwedstrijden gespeeld, terwijl hij ook voor de vierde-divisieclub Dunstable Town uitkwam. Volle sta dions waren het gevolg. Via Stockport County, Cork en Canada tekende hij in december bij de Los Angeles Aztecs, de Amerikaanse voetbalclub van popzan ger Elton John. Best: „Als ik over een paar jaar ben uit- gevoetbald dan ga ik definitief in Ame rika wonen. Het klimaat in Californië is geschikt voor mij, je leeft er relaxed en Amerika is gewoon groter. Eén van de redenen dat ik Manchester wel moest verlaten was dat het in feite maar een kleine stad met een nog kleinere menta liteit is. Ik had daar totaal geen privacy meer. Iedere stap die ik deed werd in de pers breed uitgemeten. Belachelijk na tuurlijk. Want, laten we eerlijk zijn: Ik ben natuurlijk niet de enige voetballer die van een drankje en vrouwen houdt. Hier in Londen lopen de dingen een stuk gemakkelijker voor mij. Londen is een echte wereldstad en hier word ik niet zo veelvuldig herkend. Dat zijn voor mij al lerlei bijkomende omstandigheden die het verblijf bij Fulham prettig maken voor mij". Echt serieus Het is een visie die wordt bevestigd door Rodney Marsh. Marsh: ..George en ik voelen elkaar ook uitstekend aan in het ZEEUWS TAFELTENNIS HEEFT 2 NIEUWE B0NDS0EFENMEESTERS MIDDELBURG - In Rotterdam zijn en kele dagen geleden twee Zeeuwse tafel- lennisinstructeurs, Peter Boon van de t.t.v.Zand en Albert de Vries van St- Laurens gesaagd voor het examen bondsoefenmeester, de hoogste train erslicentie bij de N. T.T.B. Zij waren bij de zeven geslaagden van de negen kandidaten die door de examen commissie der NT T.B. na 130 studie uren aan een strenge theoretische en praktische toets werden onderworpen. SINT-ANNALAND - De zaterdagmid dagvoetbalclub WHS uit Sint- Annaland speelt vanmiddag op eigen veld een vriendschappelijke wedstrijd tegen de zondagclub Middelburg. De wedstrijd begint om drie uur. de titel met daarbij gelijkwaardige tegenstanders zoals het Haagse Steeds Hoger 1, Polec Engeneers 1 (Haarlem) en Dennenberg. In de onderlinge wed strijden tussen de vier kanshebbers worden elkaar over en weer punten af handig gemaakt en dat maakt het ver dere verloop van de competitie erg aantrekkelijk. Om de aansluiting met de kopgroep te kunnen behouden zal daarom de wed strijd tegen het team uit Valkenswaard gewonnen moeten worden. De Braban ders hebben routinier Jan Suiskens (ex-ereklasser) in hun gelederen. Maar gezien de stijgende vorm van het Mid delburgse trio André Louwen, Peter Kersten en Koen de Vries staan de kan sen van de thuisclub gunstig. Momen teel neemt Middelburg-Zuid samen met Dennenberg de gedeelde tweede plaats in met vijf punten uit vier wedstrijden terwijl Steeds Hoger en Polec samen aan de leiding gaan met zes punten uit vier wedstrijden, nietigende aanval op het Engelse voet bal en zijn officials, scheidsrechters, coaches en spelers te doen. Best is van plan om over enkele jaren een onthul lend boek te schrijven. Hij zegt al een uitgever te hebben en gniffelt: „Dat wordt een bestseller. Ik kan het nu nog niet schrijven, want als het gepubli ceerd wordt dan word ik voor mijn le ven door de FA (Engelse voethalbond - red.) geschorst. Ik moet een beetje voorzichtig zijn. Tn dat boek zal ik op veel lange tenen trappen. Eerst wil ik hier echter nog een paar jaar bewijzen dat ik nog echt niet ben afgeschreven. Ook al denkt het merendeel van wel". Nachtclub Het merkwaardige is dat Best over en kele jaren spreekt terwijl Fulham een principe-overeenkomst van vijf seizoe-' nen met hem heeft afgesloten. Tussen de bedrijven door wil Best in de zomer maanden in Amerika spelen omdat hij dringend om geld verlegen zit. Terwijl sommige voetballers er een sigarenwin kel of in deze tijd een slijterijtje of bruin café op nahouden opende Best een nachtclub. Slack Alice genaamd. Een transactie die hem bij de gedwongen verkoop vepl geld heeft gekost Boven dien heeft Best allesbehalve braaf en oppassend geleefd. Zelfs na zijn formi dabele carrière is zijn bankrekening na genoeg leeg. Fulham-manager Alex Stock daarom: „We zijn een vriendelijke club. Als Best van de zomer weer een paar maanden in Amerika wil gaan spe len dan zullen wij hem geen strobreed in de weg leggen. Een jongere speler zou ik zoiets verbieden. Die zou op die manier niet aan vakantie en rust toekomen. Maar Best kun je toch moeilijk tegen houden. Dat zou onzin zijn". Nieuwe vriendin Bovendien kan zijn nieuwe vriendin Angela MacDonald Jones, een part time model, moeilijk in Londen aarden. Zij heeft vijf jaar in Los Angeles ge woond en wil graag terug. Aan iedereen die het horen wil, roept blonde Angela onvermoeibaar uit, dat het vanaf nu af gelopen is met de uitspattingen van Best. Door haar is zijn leven totaal ver anderd. omdat hij nu de ware gevonden heeft. De 29-jarige Best laat haar maar praten. Hij heeft dat verhaal wel vaker gehoord. Van eerdere vriendinnen als ex-miss Great Britain Carolyn Moore en ex-miss World Marjorie Wallace, Al dit gebabbel interesseert Best niet erg, want hij laat nu al openlijk weten dat hij zelfs met Angela voorlopig niet van plan is te trouwen. Best heeft andere zorgen aan zijn hoofd. Peinzend denkt ook hij over zijn vorm na. Of het nog mogelijk is voor hem om werkelijk topvoetbal te kunnen spelen. De Engelse pers is daar uiterst sceptisch over gestemd. Brian Scovell van de Londense Daily Mail, die Best sinds het begin van zijn carrire gevolgd heeft: „Best is wat minder onbeschoft en wat gediscipli- neerder geworden. Dat is ook logisch. Zolang je de beste bent kun je je wat permitteren. Maar dat is afgelopen. Best is natuurlijk nog wel een goede voetballer, maar de geweldige speler die hij was, is hij beslist niet meer. Het spel van Best was ook grotendeels ge baseerd op enorme atletische kwalitei ten. Naast zijn geweldige dribbel moest hij het ook hebben van zijn sprintsnel- heid. Die is hij kwijt. Hij heeft weinig conditie, want ook momenteel drinkt hij weer erg veel. Best is op grond van zijn inzicht en techniek goed voor twee. drie goede momenten in een wedstrijd. Met zo'n man als Marsh erbij is dat voor Fulham voldoende. Daarom staat de club ook zo hoog. Maar Best zal wat voetballen betreft nooit meer de oude worden". Tegen Nederland Scovell lijkt gelijk te hebben. In het duel tegen Southampton kwam Best nauwe lijks aan de bal. verdedigde hij niet mee omdat hij daar ten ene male de conditie voor mist. en werd hij ten slotte ook nog van het veld verwijderd. De faam lijkt Best op dit moment ten onrechte voor uit gesneld, hoewel Fulham sinds zijn komst enorm omhoog is geschoten. De Best in deze vorm kan natuurlijk voor het elftal van Noord-Ierland, dat woensdag in de Rotterdamse Kuip tegen het Nederlands elftal speelt, een factor van betekenis vormen. Alleen al zijn aanwezigheid geeft de anderen meer zelfvertrouwen. Maar als de Best van het duel tegen Southampton tegen een Willy van de Kerkhof of Johan Neeskens komt te staan, dan wordt het een drama voor de Noordier. Best: „Ik mis inderdaad momenteel wat wedstrijdritme. Ik heb te lang stil ge staan. Want in Amerika leer je niks. Hoewel er erbarmelijk slecht wordt ge voetbald, heeft Manchester United tij dens een tournee door de States geen wedstrijd gewonnen. Daar kun je alleen maar1 geld verdienen. Bij Fulham speel ik een beetje als teruggetrokken spits. Maar over een paar wedstrijden wil ik weer naar de spits verhuizen. Verdedi gers passeren en doelpunten maken. Dat heb ik tenslotte mijn hele leven ge daan. Maar daarvoor moet mijn condi tie eerst wat op peil komen. Fulham is met Moore en Marsh een constante uit daging voor mij. Die spelers voelen mij aan. Een paar van die voetballers heb je toch nodig, want anders red je het niet". BELFAST - George Best, die afgelopen zaterdag tijdens een competitiewedstrijd met zijn club Fulham uit het veld werd gezonden, behoort nog tot de selectie van zeven tien spelers voor het Noordierse team. dat 13 oktober in hetFeyenoordstadion te Rotterdam tegen Nederland speelt in het kader van de kwalificatieronde voor het wereldkampioenschap (groep vier). Over één speler bestaan nog twijfels. Chris Nicholl van Aston Villa heeft last van een voetblessure. Indien hij niet beschikbaar is wordt hi) vervangen door Pat Sharkley van Liverpool. Er maken geen debutanten deel uit van de selectie. De groep bestaat uit de volgende spelers: doel: Pat Jennings (Tottenham Hotspun en Jim Piatt (Middlesbrough), Achter Pat Rice (Arsenal), Allan Hunter (Ipswich Town), James Nicholl (Manchester United), Chris Nicholl (Aston Villa) of Pat Shar kley (Ipswich Town). Peter Scott (York); midden- Tommy Jackson (Manchester- United), Bryan Hamilton (Evertom, George Best (Fulham) en Tom Casslde (New castle United): voor: Chris McGrath (Tottenhem Hotspur). Trevor Anderson (Swin don Town), Martin O'Neill (Nottingham Forest). Derek Spence (Bury), David McCreery (Manchester United) en Sammy Mcllroy (Manchester United). Nog altijd is George Best sterk aan de bal. HULST/VLISSINGEN - HVV '24- trainer Honoré Neefs verwacht dat de cyclus zwakke vertoningen van zijn ploeg in de derde klas van het zondag voetbal voorlopig nog niet zal zijn afge lopen. De Hulsterse trainer kampt met een enorm gebrek aan spelers, waar door hij tot nu toe steeds een beroep heeft moeten doen op A-junioren die de nodige routine missen. „De spelers willen wel, maar kunnen dit niveau met aan. Er zijn spelers gestopt, anderen hebben voorde zaal gekozen en we hebben nkele blessures. In totaal gaat het om zo'n vijf, zes spelers. Daarom draaien we dit seizoen tot nu toe ronduit sledcht". Ook zondag tegen Goes komt aan die problemen geen einde en Neefs verwacht dan ook dat HVV het erg moeilijk zal krijgen. Erg belangrijk is bijvoorbeeld het ontbre ken van links-back Peter Taggart, die volgens Neefs pas volgende week - voor het duel tegen Jong Ambon - weer van de partij zal kunnen zijn. Taggart heeft nog steeds last van een kaakbreuk. Gisteravond (vrijdag) heeft Neefs met zijn ploeg het aanvallende concept dat Goes tot nu toe heeft gehanteerd nog een nadrukkelijk onder de loep geno men. „Goes is steeds een moeilijke tegenstander. We zullen ons instellen op het spel dat ze aanvallend laten zien: vanuithet middenveld snel opkomen en gaten trekken, In ieder geval zullen we ze wel opvangen". s-HEERENHOEK - Met enthousiasme is nu ook in 's-Heerenhoek enkele we ken geleden een tafeltennisvereniging gestart. In de pas geopende gloed nieuwe sportzaal heeft de vereniging, die nog geen naam heeft, onderdak ge vonden en de actieve groep beschikt reeds over zes tafels, ruim voldoende om nog een aantal nieuwe leden toe te kunnen voegen aan de huidige 25 de helft uit jeugdleden be- met vo- Leuk arsenaal In tegenstelling tot zijn vakbroeder van HVV beschikt Harrïe Tijssen van Goes over voldoende spelersmateriaal. „Ik heb een leuk arsenaal aan spelers. Ook ons tweede elftal maakt leuke uit slagen, Bovendien is de sfeer in het eer ste en tweede erg goed en dat is een eerste vereiste." De in Vlissingen woonachtige Tijssen is zelfs zo tevre den over zijn spelersgroep dat hij op merkt: „Als ik zie hoe Vlissingen en Axel spelen, dan zeg ik dat wij dat met dit materiaal ook ziuden moeten kun nen. Maar daar komt natuurlijk meer voor kijken". Tot nu toe heeft Goes goede resultaten behaald in de competitie met uitzonder ing van de laatste wedstrijd tegen Steenbergen. „Ik denk dat de jongens het door de wedstrijd tegen Koewacht, dié lekker liep, een beetje te licht heb ben opgevat", zegt Tijssen. Over de wedstrijd tegen Hulst zegt hij: „HVV is altijd een lastige tegenstander. Juist omdat ze vorige week met 2-0 heb ben verloren van Dosko, denk ik dat we een geprikkelde ploeg tegenover ons krijgen". Goes zal waarschijnlijk volle dig zijn. Alleen het meespelen van Rini Houtepen is nog een vraagteken, omdat hij licht geblesseerd is. Ook Leo Slabbe- koom heeft een lichte blessure, maar Tijssen verwacht dat zijn team wel compleet tegen HW zal aantreden. staat. Het ligt in de bedoeling, sam leeybal en badminton, een z.g. 'omni- vereniging te stichting met één bestuur en drie secties voor deze sporten. De ta feltennisvereniging is nog op zoek naar een trainer. Het ligt ook in de bedoeling dat de club zich per janaruari aan slaande aansluit bij de Nederlandse Ta- feltennisbond waardoor ook in competi tieverband zal kunnen worden ge speeld, zowel bij de jeugd als bij de se nioren. VLISSINGEN - Dit weekeinde is er in Nederland minder voetbal te beleven dan gewoonlijk op zaterdag en zondag. Veel betaalde clubs komen niet in actie, omdat dc eerste ronde van het beker voetbal wordt afgewerkt. De amateurs spelen inhaalwedstrijden met onder meer belangrijke thuiswedstrijden voor Terneuzen en Vlissingen. Het programma ziet er als volgt uit: Eerste bekerronde: Helmond SporOSW. Heerenveen- Rheden, MVV-IJsselmeervogels (zater dag). FC Vlaardingen-FC Groningen, Excelsior-SC Amersfoort, Volendam- Wageningen, Fortuna SC-CW, FC Dordrechc-Limburgia, De Zwervers- Noordwijk (zaterdag), Veendam-FC Den Bosch, RKC-PEC Zwolle, Willem II-SC Cambuur. Heracles-Germanicus, Vitesse-RVC. Amateurvoetbal Zuid I Eerste klas: Veerse Boys-NOAD. Tweede klas B: Cluzona-Axel, Terneuzen-RAC, Vlïssingen-BSC. Derde klas D: HVV '24-Goes. Vierde klas G. RSV-DIVO. Vierde klas H: Hoofdplaat-Biervliet. Reserve le klas: Vlissingen 2-Veerse Boys 2, Terneuzen 2-TOP 2. Reserve 2e klas B: SC Gastel 2-Vlissingen 3. Reserve 3e klas D: HVV 2-Vlissingen 4, Terneuzen 3-Goes 2. ORANJEZON - In het schitte rende duingebied bij Oranjezon (tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle) geeft Keetie van Oosten-Hage vanmiddag het startschot voor de zesde PZC- cross. Meermalen zal de meer voudige olympisch-, wereld- en Nederlandse kampioene wiel rennen het startpistool hante ren, want dit festijn voor jong en oud omvat meer evenementen. Om één uur gaan de eerste lo pers op weg. Als de kleine en grote wedstrijdatleten 'weggeschoten' zijn dan is er beslist iets voor iedereen te beleven: om half drie start de grote prestatieloop over 6500 meter, en tussen twee uur en hall drie wordt gestart voor het orienterings- trimevenement over 3200 meter. Dit laatste evenement is speciaal be doeld voor hen, die het harde lopen ün een prestatieloop bijvoorbeeld) niet zo zien zitten, maar die wel graag wandelen en dan vooral in de natuur. Het is dus eel uitermate geschikte 'onderneming' voor de voltallige familie, waarbij men zelfs de hond kan Het orienterings-trimevenement start in de kanune van de camping Oranje zon. Bordjes wijzen de weg. Vanuit de kantine gaat iedereen in zijn eigen tempo het parkoers af. Onderweg moe ten een aantal interessante opdrachtjes worden uitgevoerd. De uitkomsten van deze orienterings-punten moeten op een in de kantine gekregen kaart worden geschreven. Bij terugkomst wordt de kaart uiteraard gecontroleerd en bij een juiste invulling gehonoreerd met een fraaie herinnering. De prestatieloop, die om half drie start, is overigens evenmin een wedstrijd, al maken sommige lopers, die al jaren aan dergelijke evenementen meedoen, dat er wél van. Maar men kan bij wijze van spreke ook wandelend het parkoers van 6500 meter door dit schitterende natuurgebied afleggen. Een paar honderd liefhebbers hebben in de aflopen weken reeds ingeschreven voor diverse evenementen van de PZC- cross. Het grote voordeel van de ac commodatie van de campint Oranjezon (men kan er zich verkleden, een hapje eten of de dorst lessen, er is toiletruimte, en zelfs een dokterskamer) is, dat er nog gemakkelijk honderden bijkunnen. De pupillen en junioren beginnen om één uur, om twee uur begint het orienterings-trimevenement en om half drie de prestatieloop. De PZC-cross wordt gehouden in een gebied dat normaal slechts beperkt toe gankelijk is. (Van onze sportredactie) KOCKENGEN-GOUDA - Na (icn wie- Ierseizoenen als knecht (voornamelijk van Joop Zoetemelk en Raymond Pou- lidor) gereden te hebben, is Gerard Vianen uiteindelijk toch nog kopman geworden. DOETINCHEM - De Graafschap en trainer Evert Teunissen gaan uiteen. Tijdens een donderdagavond gehouden bijeenkomst tussen bestuur en oefen- meester werd besloten dat Evert Teu nissen met onmiddellijke ingang zijn werkzaamheden bij De Graafschap zal beëindigen. De training wordt nu ver zorgd door hulptrainer Ben Polak, Nadat de definitieve breuk een feit was, verstrekte het bestuur een communiqué dat als volgt luidde: „Het bestuur van De Graafschap en de heer Teunissen zijn in overleg met de WON en de FBO overeengekomen uiteen te gaan". Omdat De Graafschap's directeur Joop van der Klink de gehele week het ver trek van Evert Teunissen bij De Graaf schap vrijwel uitgesloten achtte, is de beslissing toch vrij onverwacht tot stand gekomen. Directe aanleiding- daartoe was het feit dat De Graafschap afgelopen zondag met 1-5 verloor van FC Amsterdam, alsmede de perikelen rond de wissel van Guus Hiddink. Het Achterhoekse publiek stelde zich en bloc op achter Hiddink en wees trainer Teunissen aan als de zondebok. Afgelo pen maandag vond een gesprek plaats tussen Van der Klink en de spelers (waarbij trainer Teunissen niet aanwe zig wenste te zijn) over de gang van za ken bij De Graafschap. Het is inmiddels duidelijk dat de spelersgroep geen ver trouwen meer had in zijn trainer. GOES - Zondag worden in de Goese sporthal drie zaalhandbalwedstrijden gespeeld. De topper is Volharding 1-Sport Vereend 1, om 13.00 uur. De an dere wedstrijden zijn Volharding-GSC om 11.00 uur en Volharding-Jeugd om 12.00 uur. ARNEMUIDEN - Zaterdagmiddag her leeft de derby Arnemuiden - Meeuwen. Weliswaar niet in competitieverband, maar de inhaaldag wordt door beide clubs gebruikt voor een vriendschap pelijke wedstrijd. De ontmoeting wordt gebruikt als af- scheidswedstrijd voor de 26-jarige Ri nus van Belzen, die van dokter Krediet in Vlissingen te horen heeft gekregen met zijn knieblessure nooit meer te mo gen voetballen, De selectie met echtge noten neemt diezelfde avond tijdenzeen fondue-avond nog eens feestelijk af scheid. De derby begint zaterdagmiddag om kwart voor twee

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25