cosmetica-nieuws alles draait om haar maquillage fortis VRIJDAG 8 OKTOBER 1967 Een verzorgd uiterlijk is erg belangrijk eti ook het haar, of misschien wel juist het haar, behoort daartoe. Kort, lang, gekruld of stijl, U doet er alles aan om het er goed uit te laten zien. Een goede shampoo speelt een belangrijke rol voor Uw kapsel. Toch bestaan er over shampoo's meer misverstanden dan over welk ander haarmiddel dan ook. Gelukkig zijn we afgestapt van het gebruik van wonderolie en jodium, waarmee vroeger soms het haar gewassen werd ter voorkoming van haaruitval. Eén van die misverstanden is, dat U Uiv haar niet vaak moet wassen, omdat het dan vet zou worden Een Zeeuwse dameskapper met wie we een praatje hielden om wat meer te weten te komen over de ontwikkelingen in de kapperswereld, vertelde er ons het volgende over. 'Bij vet haar hebt U een shampoo nodig die corrigerend werkt, dus geen agressieve anti-produkten die chemisch zijn sa mengesteld. Bij de corrigerende produkten die uit natuurlijke bestanddelen worden samengesteld, zal het iets langer duren voor U resultaat ziet, maar het komt het haai- zeker ten goede. Natuurlijk geldt dit evenzo voor andere haarsoorten, zoals droog of poreus haar. Al is de prijs vaak niet bepaald laag te noemen, onthoudt U dit: goedkope goede sham poo's bestaan niet.' mogelijkheden Het kappersvak bruist van de mogelijkheden, dat merkten we wel. Op onze vraag wat het nieuwe seizoen ons op haar gebied gaat voorschotelen hoorden we tot onze verbazing dat de krullen- hoofden weer in de belangstelling staan, en denkt U nu niet meteen aan de Afro-look, want die is inder daad passé. Krullen '76/77 betekent nieuwe tech nieken en nieuwe methoden van permanenten. Eerst wordt een krul-basis in de haren aangebracht en daarna wordt het in de juiste coupe (passend bij Uw gezichtsvorm) geknipt, dus juist het tegenover gestelde van het aloude permanentje. Het nog nat te) geknipte haar wordt nu met speciale lampen die niet blazen, gedroogd en het resultaat is een kapsel dat drijfiiat kan worden om daarna toch weer per- fekt op te krullen vanaf de hoofdhuid tot aan de punt. teinture-plage Een andere revolutie in de kappers-branche is de dubbeltint-kleuring en de z.g. teinture-plage. De dubbeltint-kleuring, ook wel kleur-in-kleur ge noemd ontstaat door twee verschillende kleuren in het haar, De zij- en onderkant worden iets donker der gemaakt dan de bovenharen en wel zo dat het zacht in elkaar overvloeit, Vooral de coupe van het haar is hier belangrijk. De teinture-plage is een nabootsing van datgene wat de zon 's zomers met Uw haar op natuurlijke wijze doet: het verschieten. Vroeger was het zo. dat men de geverfde haren in het zomerseizoen regel matig bij moest laten kleuren, winter '76 wordt dit verschieten chemisch toegepast en het effect is zeer attractief. kleuren Op het gebied van kleuren is nog veel meer moge lijkheid. Zo kan men ook met produkten die geen waterstof-peroxide en ammonia meer bevatten, kleur aanbrengen op de haren. Het produkt heeft het voordeel, dat er bij natuurlijke kleuren nage noeg geen uitgroei behandeling nodig is. We! is het zo. dat grijze haren door dit produkt niet gedekt worden, hier is dus de conventionele keurbehande ling op z'n plaats. Welke kleuren zijn er te maken met dit produkt? Bijna alle natuurkleuren en en kele warme kleuren met wat rood erin. technieken Over de kniptechnieken hoeven we nauwelijks meer iets te zeggen. J a, we weten 't. de prijs voor een goede coupe is hoog, maar heeft U er ook al eens op gelet, hoe lang men aan uw haren bezig is? Het resultaat is dan ook. dat U kunt schudden met Uw hoofd zoveel U wilt, het haar valt weer onmiddellijk in z'n oorspronkelijke knipvorm terug. Al met al kunnen we rustig stellen dat U deze winter geen kapselproblemen hoeft te hebben. De nieuwe winter-look van het huis Ayer: Maquillage Fortissimo Aansluitend op de levendig ge kleurde wintermode kozen we de herfst-winter look van het huis Harriet Hubbard Ayer, die de naam kreeg 'Fortissimo'. Karakteristiek voor deze iijn is de oogpartij, die zeer langgerekt is in een puntige, platte lijn. Het oog is rondom grafisch omlijnd in een fijne, scherpe contour met de nieuwe crayon in een blauwe kleur vanaf de iris tot de binnenkant van de neus en in zwart vanaf de iris rondom de buitenkant. Op het be weeglijke deel van het ooglid komt een witte, parelmoerachtige oog schaduw: de super nacre fixante. In de holte van het ooglid, uitge werkt in een puntige lijn tot aan de slapen brengt U Ombre soyeuse prune aan. een pruimachtige mauve tint. Op de arcadeboog on der de wenkbrauwen in een aureool tot onder het oog komt een fluore scerende roze oogschaduw. U ziet kleurrijk is 't zonder meer. De wenkbrauwen zijn langgerekt en worden aangezet met de crayons in grijs of bruin. Tenslotte de wimpers die dik en donker moeten worden met zwarte mascara. Uw teint krijgt een parelmoer-roze ondersteuning met de base ultra fine pastel-beige die verzacht wordt door een parelmoerkleurige poeder. Zeer hoge jukbeenderen worden verkregen met de Ayer tint compact in roze. De lippen en nagels worden in de zelfde donkere kleur pink bijge werkt. Vooral de oogpartij vraagt wel wat geduld en enige oefening, maar het resultaat mag dan ook gezien wor den! Niet voor elke dag, maar toch zeker eens per week, hoort een gezichtsmasker thuis onder het hoofdstuk regelmatige huidverzorging. Een masker met een wel heel speciale geur en waarbij bovendien de verpakking al een lust is voor het oog, is de Green Apple (groene appeltjesvan Max Factor. Dit appeltjes-geurtje zit in een fraai uitgevoerde glazen pot waarvan de deksel is voorzien van een kwast om 't masker Eveneens van Max Factor is een revo lutionaire nagellak met enkele unieke voordelen. Niet alleen is ze extra hard en blijft daardoor langer zitten, maar bovendien is het flesje van plastic en dus onbreekbaar. U mag het flesje ook gerust laten vallen: de nagellak kan er niet uitvloeien omdat er een veilig heidsringetje in de fles zit. Nieuw van Helena Rubinstein is de z.g. Nudine Brush-on, een ontharings- créme speciaal aanbevolen voor de tere huid van het gezicht en andere gevoelige delen van het lichaam. Het is een schuimende crème die verzach tende geurige kruiden-essences bevat. Onhandig geschraap met spateltjes is niet meer nodig: ook hier een inge bouwd penseel in de dop van de fles. De prijs is f 16.50. Van Harriet Hubbard Ayer is een ver nuftige stick speciaal bestemd om kleine rimpeltjes rondom de ogen te bestrijden: de Stick Paupieres Anti- Rides. Deze draaistift met compact- créme kan men eenvoudig over de om geving van de ogen laten glijden. De substantie smelt onmiddellijk op de huid en zorgt voor een onzichtbare film die zowel overdag als 's nachts de tere weefsels van de oogpartij be schermt tegen uitdroging, kraaie- pootjes bestrijdt en kleine rimpeltjes glad strijkt. De stick kost 22,50. Na Lancome brengt nu ook het huis Ayer crayons voor de ogen. Ze zijn zo zacht (en bestand tegen water), dat ze op de meest gevoelige oogleden als oogschaduw, maar ook rondom het oog als eye-linev dienst kunnen doen. Ze zijn er in de kleuren zwart, grijs, bruin, blauw en groen en kosten f 9,90 per stuk. Het Zweedse huis Pierre Robert brenot een nieuwe, fris geurende aan te brengen. crème-spoeling die na het haar-wassen wordt gebruikt onder de naam Quick Balsam. Het haar kan gemakkelijk uitgekamd worden en het blijft bo vendien beter zitten dan vroeger. De Quick Balsam wordt geleverd in twee typen, namelijk voor droog tot nor maal haar irose kleur) en voor droog tot vet haar (groene kleur). Dankzij een handige lipsluiting kan de creme goed worden gedoseerd en daarna op de huid en de haren gemasseerd. De prijs van de Quick Balsam is f 7.50. Lancöme brengt de Crayon-Khol als een nieuw produkt om de ogen aan de binnenzijde te kleuren. Er zijn twee tinten: noir en gris-bleu en de prijs voor deze mysterieuze blik bedraagt f5,75. Na het bad of de douche kunt U zich heerlijk verwennen met Harmoline Peau Douce. een verzachtende creme-achtige body-milk, eveneens van het huis Lancijome. De huid krijgt een fluweelachtig, fris en levendig aanzien en blijft dat gedurende de hele dag. De parfumering is bescheiden zo dat het de geur van Uw dagelijks par fum niet beïnvloedt. Deze body-milk kost met een inhoud van 180 ml. f33,75. 'Vu' is de naam van een nieuwe eau de toilette en parfum gebracht door mo dekoning Ted Lapidus. Houtachtige luchtjes, diepere geuren als o.a. ei kenmos. wierook, salie en blauwe ka mille. exotische en warme bosgeuren en bloemengeuren zijn de extracten die uiteindelijk leidden tot de ge boorte van 'VU'. De flacon is in Lapidus-stijl: streng, sober en puur, terwijl de verpakking zich presenteert in voor de parfumwereld ongebruike lijke kleuren. Niet goedkoop, wel ex clusief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 47