Er zijn van die dingen N die je beter doet in'n goed pak Het zakelijke pak Het karrieie pak Het zondagse pal* Het luxe pak Het uitgaans pak Hetveijaardagsp Het ondernemers Het play-boy pak ^et reis pak ^p~^xrepresentat]j^ ZEELAND WEDVLUCHTEN SCZ Postbusl 24MiddelburgTel.(01180) 15256* 4 WISSEL BEVELANDEN WISSEL SCHOUWEN PROVINCIALE ZEEUWöE COURAIM1 DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 SCHOUWEN—DUIVELAND Cabaret, Lezingen, Muziek, Toneel I zaterdag 9 oktober 20.00 uur zvu Concertzaal Zierikzee DE R voGELHaND le r - Carl Zeiler door de Hoofdstad Operette. Regie: Alexander Pichler. Solisten zijn oa. Marga den Boer, Jacco van Renesse. Speciale gast: Johan van der Zalm. Kaarten f 13,50; leden f 12,00; CJP/Pas-65 f 6,00. Uitsluitend telefonisch te bestellen (01110)2192 op vrijdag 8 oktober van 19- 20 uur en voor zover nog voorradig op 9 oktober v.a. 19.00 uur a/d zaal. Schade bij brandje in huis Kapelle KAPELLE - Woensdagmorgen, om streeks half negen, brak tijdens schoonmaakwerkzaamheden brand uit in de tijdelijk leegstaande woning Dlj- kwelsestraat37 te Kapelle. Oorzaak was het vlamvatten van een bus brandbare vloeistof Een tegenover het pand wo nende brandweerman wist de brand met een poederblusser te doven, voor dat de brandweer arriveerde. De schade in de woning bleef beperkt. Veel inzendingen op dierendagwedstrijd voor Schouwse scholieren ZIERIKZEE - Zesendertig schoolklas sen op Schouwen-Duiveland hebben deelgenomen aan de wedstrijd van de gezamenlijke organisaties voor die renbescherming op Schouwen- Duiveland ter gelegenheid van we relddierendag. Dinsdagmorgen stond de jury voor de moeilijke taak om u i t de vele inzendingen de beste te zoeken. Uiteindelijk besloot men om behalve de zes winnende klassen nog vier klassen een extra prijs toe te kennen. Ook zij mogen woensdagmiddag (vanmiddag) naar het Dolfirodam m Scharendijke. Voor de overige deelnemende klassen hebben de organisaties een kalender beschikbaar gesteld. De jury heeft be sloten de inzendingen ook aan ouders en andere belangstellenden te laten zien. Dat gebeurt vanmiddag (woensdag) van vier tot acht uur in Tineke's Dierenpen- sion in Kerkwerve en zaterdag 16 okto ber van twee tot vier uur m de huishoud school in Zierikzee. In Zierikzee kunnen dan na afloop van de kijkdag de inzen dingen afgehaald worden. De uitslag is als volgt: Klas 1 van den Doelschool, Zierikzee met plakwerk; klas2 (combinatie 1 toten met3) open bare school Zonnemaire met 'De Berg' van Sint André'; klas 3 christelijke na tionale school Kerkwerve met het werk stuk Dierenboek; klas 4 openbare school Ouwerkerk met plakwerk; klas 5 (combinatie met 4) rooms-katholieke basisschool Zierikzee met 'Gekooide en ongekooide dieren'; Klas 6 'De Kirrewei' uit Burgh-Haamstede met 'Kangeroe'. Extra prijzen: klas 3 openbare school Bruinisse met geluidsband en stripboek over dieren in het circus; klas 1 en 2 school Scharendijke met aquarium en mobielen; klas 4 en 5 .'De Staepel' met doosjes over dierendag; klas 3 openbare» school Ouwerkerk met mobielen. Ko Polderman winnaar jeugdcompetitievan 'Oosterschelde Vissers' SINT-MAARTENSDIJK - De jeugd van de sportvereniging 'De Oosterschelde Vissers' te Sint-Maartensdijk hielden hun laatste wedstrijd voor de jeugd- competitie. De wedstrijd werd gehou den aan de Oosterschelde bij de Noord- polder. Er werd veel vis gevangen. De winnaar van de wedstrijd wist 20 stuks boven water te halen. De uitslag luidt: 1. Ko Polderman 3620 pnt.: 2. Dirk Knook 2460 pnt.; 3. Bert Koopman 1940 pnt.; 4. Jan Scherpenisse 1830 pnt.; 5. Maja Bos 1685 pnt.; 6. Ro nald v. Beveren 1680 pnt.; 7. Nel v. d. Brouw 1680 pnt.; 8. Remi Lindhout 1590 pnt.: 9. Johnie Neele 1540 pnt.: 10. Arie Bogers 1470 pnt Hiema werden ereprijzen van deze competitie uitgereikt Eerste en algeen kampioen werd: Ko Polderman met 323 punten, 2 Johnie Neele 304 punten, 3 Jan Scherpenisse 303 punten, 4 Remie Lindhout 300 punten, 5 Neleward o. d. Brouw 297 punten. De beker voor de beste junioren dames werd gewonnen door Maja Bos met 301 punten. Alle winnaars kregen uit han den van J. Stoutjesdijk een prachtig boeket bloemen aangeboden. Hiema volgde de prijsuitreiking over deze competitie van vier wedstrijden. Aan alle 34 deelnemende junioren werd een prachtige prijs aangeboden. De avond werd verder gevuld met het Bingospel. Openbare basisschool houdt ouderavond OUWERKERK - De oudercommissie van de openbare basisschool te Ouwer kerk houdt maandag een ouderavond. De bijeenkomst begin t om half acht. Op de agenda staat onder meer: een be stuursverkiezing (de heer P. J. van de Werf is aftredend). Verder wordt ge sproken over de rekening 1975/'76 en be staat gelegenheid het werk van de leer lingen te bekijken. Bidstond OOSTERLAND - Maandag zal in de kerk van de gereformeerde gemeente aan de Sint Joostdijk te Oosterland een bidstond voor de nood der tijden wor den gehouden. De bidstond staat onder leiding van ds. G. Mouw. predikant van de gereformeerde kerk te Tholen en be gint om 19.30 uur. Wat u er ook mee van plan bent, het gaat er bij C&A om dat uw pak een perfekte pasvorm heeft, goed gesneden is en onder alle omstandigheden korrekt zit. Met deze typiese kenmerken, kun je er letterlijk alles mee doen. Raf-blue met opgesneden revers, drie- delie: 275.- C&ól ii taxA Oxroïdudi^ex! UW houdt contactavond ZIERIKZEE - De afdeling Zierikzee van de U.V.V. houdt dinsdag een contacta vond. Dat gebeurt in het r.-k. parochie centrum te Zierikzee. De U.V.V. heeft overigens de data al vastgesteld voor de volgende ontspanningsavonden: op 25 oktober in het nh verenigingsgebouw te Zierikzee. op 26 november treedt in het nh verenigingsgebouw de toneelgroep 'Platogo' op. Collecte KRUININGEN - De collecte voor het Prinses Beatrixfonds heeft in Krumin- gen een bedrag opgebracht van 1.717,30 en in Yerseke f 3.458.-. De opbrengst van deze collecte is bestemd voor polio-patiënten en gehandicapten. Kerkdienst SINT ANNALAND - Vandaag - don derdag - is er in de kerk van de gerefor meerde gemeente een kerkdienst waarin ds. E. Venema uit Drachten voor zal gaan. Aanvang 19.00 uur. Echtpaar Van Dijke vijftig jaar getrouwd OOSTERLAND - Morgen - vrijdag - viert het echtpaar Willem van Dijke jz. en Daatje van Dijke-Hage hun vijftig jarig huwelijksfeest. De bruid is 73 en de bruidegom 76. Ze hebben drie kinderen en zeven kleinkinderen. De heer Van Diike was werkzaam in de landbouw, bij aannemersbedrijven en op de Cicho- reifabriek te Kapelle bij Zienkzee. Mor gen - vrijdag - is er van 17.00 tot 18 00 uur gelegenheid het echtpaar geluk te wensen in de zaal van cafetaria 'Neffen d'Eule'. Kleuterschoolleidster nam afscheid SINT-ANN ALAND - Mevrouw F. Burgers-Reijngoudt heeft afscheid ge nomen als leidster aan de christelijke kleuterschool te Sint-Annaland. De hoofdleidster, mejuffrouw J. de Rooy sprak een afscheidswoord. Van het be stuur kreeg mevrouw Burgers een ge schenkenbon. Zang-orgelavond in Grote Kerk WEMELDINGE - De heer M. Oudeman van 'De Postduif te Wemeldinge is we derom generaal kampioen van deze ver eniging geworden. Aangezien hij dit voor de derde achtereenvolgende maal werd komt de door 'De Postduif be schikbare wisselspeler definitief in zijn bezit. De uitslagen van de overige kam pioenschappen luiden; Vitesse hok- kampioen: 1. J. Wilderom, 2 P. Glas, 3 M. Oudeman, 4 F. Timmerman, 5 J. Feytel. Vitesse duifkampioen: 1. J. Feytel, 2 M. Oudeman, 3. J. Wilderom, 4 J. Wilderom, 5 J. Feytel. Midfond hokkampioen: 1 P. Glas. 2 M. Oudeman. 3 F. C. Timmer man. 4. H. van Stel. 5. C. Lamper Mid fond duifkampioen: 1. F. C. Timmer man. 2 H. v. Stel, 3 P. Glas. 4 P. Glas, 5 M. Beenakker. Fond hokkampioen 1. L. W. Schipper. 2. M. Oudeman, 3. H. M. Oudeman. 4. J. Wilderom, 5. J. Feytel. Fond duifkampioen: 1L. W. Schipper, 2. M. Oudeman, 3. L. W. Schipper, 4. J, Wil derom. 5. H. M. Oudeman. Jongeduif hokkampioen: 1. H. van Stel, 2. L. W. Schipper. 3. M. Oudeman. 4. P. Glas. 5. J. Wilderom. Jonge duilkampioen: 1. H. van Stel, 2. H. van Stel, 3. L. W. Schipper, 4. A. A. Klap, 5. P. Glas. Navluchten hokkampioen: 1. M. Hengsdijk, 2. M. Beenakker. 3. H. van Stel. 4. J. Wilder om. 5. P. Glas. Navluchten duifkam pioen: 1. M. Beenakker. 2. P. Glas, 3. J. Wilderom, 4. M. Hengsdijk. 5, J. FeyteL 6 daagse oude duiven: 1. F. C. Timmer man. 2. M. Oudeman, 3. P. Glas, 4. J. Wilderom, 5. J. Feytel. 6 daagse jonge duiven: 1. H. van Stel, 2. L. W. Schipper. 3. P. Glas, 4. M. Hengsdijk, 5. A. A, Klap. Koppel wedstrijden: 1. P. Glas - H. van Stel, 2. L. W. Schipper - H. M. Oudeman, 3 M. Oudeman - KL Beenakker. 4 J. Wilderom-F C. Timmerman, 5 J. Feytel M. Hengsdijk. Orleanskampioen: 1. P. Glas, 2. J. Wilderom, 3. H. van Stel. Aan gewezen duifkampioen: 1. M. Oudeman, 2. H. van Stel, 3. J. Feytel, 4. J. Wilderom, 5. P. Glas. Generaalkampioen 1976: 1. M. Oudeman 27509 punten, 2. H. van Stel 25066 punten. 3. P. Glas 24224 pun ten; 4.L. W. Schipper 22636 punten, 5. J. Wilderom 22472 punten. THOLEN - De concertcommissic Orga- num houdt op 16 oktober een zang- en orgelavond in de Grote Kerk van Tho len. Aan de bijeenkomst wordt mede werking verleend door het christelijk gemengd koor 'V.Z.O.S.' uit Sint- Philipsland. Het koor staat onder leiding van de heer J. Wesdorp. Met begeleiding van de or ganist Frans van Tilburg wordt een ge varieerd koor- en orgelprogramma uit gevoerd, afgewisseld met samenzang. Korfbal SINT-MAARTENSDIJK - Het tweede pupillenteam van de korfbalvereniging Emergo uit Sint-Maartensdijk speelde met 0-0 tegen Breda P2 gelijk. De pupil len I van Emergo speelden uit tegen VIOS P uit Willemstad. Emergo verloor met 4-0. De adspiranten van Emergo speelden thuis tegen Breda Noord A2, zij wonnen met 6-0. De Senioren speel den tegen NOAD 2. De eindstand: 16-0 voor Emergo. CURSUS EHBO VOOR JEUGD GOES - Voor kinderen van 10 tot 13 jaar bestaat er van 13 oktober tot en met 15 december 1976 iedere woensdag gele genheid om zich te bekwamen in eerste hulp bij ongevallen. Onder leiding van de heer De Koninck. instructeur van het Oranje Kruis, houdt de stichting voor sociaal-cultureel werk (SKW) iedere woensdag van 18.30-20.00 uur een werk plaats eerste hulp bij ongevallen. De deelnemers kregen, mede aan de hand van het werkboekje voor de EHBO, in structie over hulpverlening bij kleine ongevallen. Bisamratten OUD-VOSSEMEER - In de maand sep tember zijn op het eiland Tholen en Sint-Philipsland in totaal 165 bisamrafr ten gevangen. Van dit aantal komen er 145 van Tholen en 20 van Sint» Phillpsland. Dit vangresultaat is vol gens rijksrattenvanger de heer J. Meijll uit Poortvliet een teken dat men met de bestrijding van bisamratten op de goede weg zit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34