Warenhuis Vroom Dreesmann aan Vlissingse C. Buskenstraat Garnaienvissers willen grens sluiten voor Duitse garnalen J. L. D. VAN DER LINDE (38) UIT VIERPOLDERS WORDT BURGEMEESTER KORTGENE Westerterp negeert motie streekvervoer Nu nog directeur van welzijnsstichting almanak Zeeuws biologisch museum wil eigen gebouw in Domburg OP PLAATS VAN VISSERIJSCHOOL EN GARAGE DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 WARENHUIS ZAL EENS ZO GROOT WORDEN ALS HET BESTAANDE VLISSINGEN/AMSTERDAM - Vroom Dreesmann Nederland BV wil een nieuw warenhuis van het 'Vendette- type' bouwen aan de Coosje Busken straat in Vlissingen. Hiertoe is het pand van garage-autocentrum Walcheren BV aangekocht. V I) heeft ook be langstelling voor het gebouw van de Zeeuwseschool voordezeevisvaart. De gemeente Vlissingen heeft in principe geen bezwaar tegen verkoop van dit gebouw, al zal een voorstel van b en w hiertoe nog de raadscommissies en ge meenteraad ter goed- of afkeuring moe ten passeren. V D vindt, dat het huidige warenhuis aan het Betje Wolffplein te klein is ge worden: ..De vraag en belangstelling van het publiek zijn zodanig, dat een IN GOES WAS GEEN PLAATS GOES - De stichting Zeeuws biologisch museum hoopt in de loop van 1977 in een eigen gebouw te kunnen trekken. Nadat pogingen om in Goes huisves ting te verkrijgen afketsten, wordt momenteel onderhandeld over een ge bouw in de omgeving van het natuur- en waterwingebied 'Oranjezon' in de gemeente Domburg. In dat gebouw moet de eerste aanzet voor een semi- permanente tentoonstelling komen. Het grootste struikelblok is: geld. De stichting verwacht dat er tenminste zo'n 50.000,- nodig zal zijn voor het opknappen en inrichten van het eigen museum. ZEEUWSE Reizen In het Middenzeeuwse woont een man. die vanwege de werkzaamhe den welke hem zijn opgelegd met grote regelmaat In Den Haag moet zijn om daar vergaderingen bij te wonen over de resultaten waarvan de wereld nog eens zal opkijken Hij bedient zich voor de reis gaarne van het openbaar vervoer, daar hem dat de gelegenheid biedt onderweg rus tig enige betreffende stukken door te nemen om er ter vergadering diepe dingen over te kunnen zeggen. In de trein treft hij tegenover zich vaak reizigers met een gebrekkige mensenkennis- nadat zij de man enige tijd schattend hebben aange keken. halen ze ter hoogte van Ar- nemuiden vaak damborden, schaakstukken of spelletjes master mind uit. de zak en noodden hem tot meedoen. De man heeft een erge hekel aan dit soort spelletjes. Maar zijn weerzin legt het altijd weer aftegen zijn hoffe lijkheid, die voorkomt dat-ie deel name iveigert. Laatst nam er tegenover hem een man plaats, die al snel twee in elkaar gestoken ringen tevoorschijn haalde en onze man uitnodigde te proberen die uit elkaar te krijgen „Ik geef je de kans tot Rilland", sprak-ie nog Onze man begon met de ringen te manipuleren en daar het hem niet lukte ze los te krijgen, beet-ie zich steeds vaster m de problematiek. Bij Krabbendijke sprak-ie tot de ander ..Voor mij ligt Rilland bij Dordrecht Maar ook daar had hij de ringen nog niet uit elkaar. Wél een rood hoofd. De reiziger tegenover hem lachte smadelijk en demonstreerde moeite loos hoe het probleem opgelost kon worden. En ter vergadering maakte onze man menige ondoordachte opmerking, waar de andere aanwezigen smake lijk om lachten. nieuw en groter gebouw we! verant woord is in Vlissingen". verklaarde directie-secretaris van V D Nederland in Amsterdam drs. G. van Woerkom desgevraagd. Het nieuwe gebouw zal komen aan de Coosje Buskenstraat. vlakbij de dan richting gedempte Spui- kom doorgetrokken Spuistraat. Het zal op de begane grond een oppervlakte van 1800 a 2000 m2 tellen, ongeveer eens zo groot als het huidige warenhuis. Alle verkoopafdelingen worden weer in het nieuwe warenhuis gevestigd, bene vens een 'koffie-shop'. De heer Van Woerkom zei dat er met de gemeente nog verder overleg gepleegd moet wor den omtrent de stedebouwkundige en andere aspecten van de bovenbebou- wing van het nieuwe pand. waar kanto ren niet ondenkbaar zijn. V D heeft geen extra grond gekocht voor aanleg van een parkeerterrein bij het nieuwe warenhuis. Men meent dat de cliëntèle genoeg parkeerruimte zal kunnen vinden, ook op de gedempte Spuikom. Over zoveel .geld geld beschikt de nog j onge stichting bij lange na niet. Daarom wordt geprobeerd om zoveel mogelijk belangstellenden als donateur bij de stichting 'in te lijven'. Het aantal dona teurs van de stichting edraagt thans on geveer 350 en het bestuur hoopt nog in 1976 de 500 te kunnen passeren. Daar naast is er contact opgenomen met het provinciaal bestuur van Zeeland, om na te gaan of er van die zijde een bijdrage te verwachten is. Die gesprekken zijn nog niet afgerond. „Als we veel donateurs krijgen, dan blijkt daaruit dat er belangstelling is bij de Zeeuwse bevolking, Het is dan ook mogelijk om de gesprekken met de pro vincie een stroomversnelling te geven", zeggen de heren J A. Buijsse uit Goes (algemeen adjunct) en W. J. Phaff uit Yerseke (secretaris). De bestuursleden zijn ervan overtuigd dat die belangstel ling er in beginsel in het Zeeuwse wel is. Zij verwijzen naar het aantal bezoekers tijdens winter- en zomerexposities in het museum voor Zuid- en Noord- Beveland te Goes. Er kwamen ruim 10.000 bezoekers kijken, waarvan tij dens de win terexpositie 4.400 (hoofdza kelijk afkomstig van scholen). Die be langstelling en de diverse adhesie betuigingen. hebben de stichting doen besluiten om door te zetten met de plannen voor het bilogisch meseum. te meer daar Zeeland de enige provincie is waar een dergelijk instituut nog niet aanwezig is. De heren Buijse en Phaff geven toe dat het gros van de bezoekers aan de expo sities m Goes afkomstig was van de Be- velanden len de nodige toeristen). „Daarom willen we de aandacht probe ren uit te breiden tot heel Zeeland, want we kunnen niets doen zonder de steun van de hele Zeeuwse bevolking. Boven dien heten we met voor mets Zeeuws biologisch museum", vertellen de be stuursleden „Met de exposities hebben we onszelf in ieder geval waargemaakt en er zijn bij ons mensen aanwezig die de zaak willen uitbouwen Eigen gebouw Voorlopig is hel streven erop gericht om een eigen gebouw in te richten, met een expositie die een semi-permanent karakter heeft. De plaats die de stich ting in de gemeente Domburg op het oog heeft, vindt het bestuur erg gun stig. omdat met het natuurgebied en strand in de nabiheid, aan groepen een totaal-programma geboden kan wor den. Het ligt niet in de bedoeling om al meteen vaste medewerkers aan te trekken, ook al omdat het geld er niet voor beschikbaar is. De stichting hoopt het museum voor shands met lijdelijke medewerkers ibij voorbeeld gepensioneerden en werklo zen i draaiende te kunnen houden Bij de inrichting van het museum wil het be stuur niet alleen de natuurhistorische kant belichten, maar ook de belangen van ecologie en milieu benadrukken. „We willen een baken zijn waar bijvoor beeld biologieleraren op terug kunnen vallen voor het geven van lessen op basis van het materiaal dat in het mu seum aanwezig is", stelt de heer Buijsse. „Het is natuurlijk niet allemaal snel te verwezenlijken, vandaar dat we het in etappes gaan doen De heren Buijsse en Phaff benadrukken dat het niet de opzet is om er een soort 'universiteits-museum' van te maken. Men streeft er naar het nieuwe gebouw in 1978 in gebruik te nemen, en in 1977 met de bouw te beginnen. Wanneer met desloop van visserijschool en garage zal kunnen worden begonnen hangt onder meer af van het vorderen van de ver koopprocedure van de visserijschool en het verder ontwikkelen van de plannen, aldus drs Van Woerkom Het nu nog in gebruik zijnde gebouw van V D op het Betje Wolffplein zal vermoedelijk voor de verkoop worden bestemd. Personeel Bij V& D verwacht men ook dat er bij ingebruikneming van de nieuwbouw personeelsuitbreiding nodig zal zijn. De huidige sterkte van 20 personeelsle den zal dan op een 40 tot 45 moeten worden gebracht. Volgens V D-directie-secretaris Van Woerkom zal met de nieuwbouw een bedrag van on geveer vijf miljoen gulden zijn ge moeid. Garage-autocentrum Walcheren zag zich gezien de verkeerssituatie aan de „Zolang er geen universiteit is in Zee- lafid hoeft dat'niet", menen zij. Wel zijn er gedachten over een natuurhistori sche collectie, zoutr en zoetwateraqua rium, leslokalen v en eventueel een heemtuin. Als het gebouw er in de loop van volgend jaar staat, zal de stichting volgens de heren Buijsse en Phaff pro beren om in 1978 door heeel Zeeland rei zende tentoonstellingen op te zetten op te zetten, ook weerom de naam 'Zeeuws' biologisch museum waar te kunnen maken. De inhoud van die reizende ex posities zal mede afhangen van de hoe veelheid materiaal waarover de stich ting dc beschikking heeft. De heren Buijsse en Phaff houden zich dan ook aanbevolen voor aanvullingen van lief hebbers/verzamelaars. Aanvankelijk heeft het stichtingsbes tuur gesprekken gevoerd over een huis vesting in de gemeente Goes. De twee bestuursleden geven toe dat de Ganzes- tad door de centrale ligging in de pro vincie het meest ideale is. Maar tijdens het informeel overleg bleek dat er in Goes vrijwel geen geschikte ruimte was: het oude gebouw van de keurings dienst van waren ging naar de stichting kunstzinnige vorming, in het museum was geen plaats meer en aan de koop van het oude PZEM-kantoor naast het museum aan het Kerkplein, wilde de gemeente Goes geen medewerking ver lenen. „Voor ons was het dus met te be talen." zegtde heer Buijsse. „En datwas wel bijzonder jammer, omdat dat ge bouw vele praktische voordelen zou op leveren. ook al omdat het naast het mu seum ligt." WEINIG HEIL IN ONDERHANDELEN OP EUROPEES NIVEAU i Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Vertegenw oordigers van de Nederlandse garnalenvisserij heb ben op het ministerie van landbouw en visserij in Den Haag voorgesteld om de grens te sluiten voor de grote hoeveel heden garnalen, die in ons land vanuit West-Duitsland worden aangevoerd. De vissers zien daarin de enige moge lijkheid om op zeer korte termijn een eind te maken aan de moeilijkheden waarin ze verzeild zijn geraakt. Het ministerie acht uitvoering van het voorstel uitgesloten, maar verwacht wel het nodige van de onderhandelin gen die op Europees niveau zullen wor den gevoerd over dit specifieke pro bleem. maar ook over onderw erpen die betrekking hebben op de hele visserij problematiek van de laatste tijd. De vissers zien alleen op de lange duur pas enig heil in de toezegging van de Euro pese Commissie om de problematiek te Coosje Buskenstraat alsmede het feit dat dit autocentrum door de bedrijfs ontwikkeling daar uit zijn jasje groei de'. genoodzaakt naar andere bedrijfs ruimte om te zien. Volgens dc directie denkt men aan nieuwbouw op het Vlis singse industrieterrein op een opper vlakte van 800 m2 die men thans in optie heeft. ..We hopen halfverwege volgend jaar over te kunnen gaan. Meteen van het oude pand in het nieuwe, want we willen de continuïteit van het bedrijf terwille van onze klanten waarborgen", aldus directie-lid Dagevos Tijdens een korte persconferentie ten kantore van de makelaarsfirma Letzer-Ventevogel in Vlissingen werd woensdagmiddag meegedeeld dat de door Vroom en Dreesmann Nederland BV gestelde minimum eisen ten aanzien van het vloeroppervlak zodanig waren, dat feitelijk geen bestaande winkelpan den in Vlissingen in aanmerking kwa men. zodat de oplossing gezocht moet worden in nieuwbouw. In mei wees het makelaarskantoor V D op de moge lijkheden. die er waren op de plaats van het autocentrum Walcheren en de Vis serijschool. waarna de eigenaren van deze panden - de heer G. P M. Janssens en de gemeente Vlissingen - bereid ble ken dit idee nader te bestuderen. Eind vorige maand kwam het al tot een voorlopige overeenstemming tus sen de drie partijen. Wethouder F. G. Smit bevestigde dat de gemeente Vlissingen inderdaad in principe met een eventuele verkoop van de Zeevisseri jschool akkoord gaat. Zijn collega Ch. J. Gillissen Verschage deelde desgevraagd mee dat de Zeeuwse school voor de Zeevisserij ze ker niet wordt opgeheven: „De belang stelling is vrij behoorlijk en de school functioneert ook goed". De visserij school zal nog dit jaar worden overge plaatst naar het gebouw van de St. Pe- trusschool, tot voor kort een r.k. lagere school, dat thans leeg staat. De Vlissingse raadscommissie voor economische zaken heeft zich woens dagavond alvast verheugend uitge sproken over de principe overeenkomst, die de gemeente met V D heeft bereikt. Wethouder G. J. A. M. Adan noemde het een 'belangrijke stap voor de binnenstad'. Op vragen van het PvdA/PPR-raadslid D. J. P. Bruynooge antwoordde de we thouder dat er rekening mee is gehou den om V D te laten betalen voor een groot aantal parkeerplaatsen Later verduidelijkte de wethouder, dat in het totaal bedrag dat V D betaalt een ver goeding aan de gemeente aanwezig is voor de te creêeren parkeerruimte. Foto: De plaats waar de Vendet van V D aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen zal komen. KG 8 sleept jacht naar Vlissingen VLISSINGEN - De viskotter Kortgene 8 heeft woensdagmorgen een Belgisch jacht, dat in het Oostgat ter hoogte van Westkapelle in moeilijkheden was ge raakt als gevolg van het slechte weer (Windkracht 8 en golven van 2.5 meter hoogte), op sleeptouw genomen en naar de (jacht)haven van Vlissingen ge bracht. De moeilijkheden groeiden de drie opvarenden van de 'Esperance' uit Antwerpen boven het hoofd, waarop men vijf vuurpijlen afschoot. Die leidden tot actie bij zowel de loodsboten Antaris en Wega als bij de Breskense redding boot 'Javazee' en de Kortgene 8, die het dichtst bij het bootje in de buurt was. Rond kwart over vijf 's morgens kreeg radio Vlissingen via de kustwacht Westkapelle door, dat er vuurpijlen werden afgeschoten van een jacht. De KG 8 had juist vastgemaakt, toen de andere ter assistentie uitgevaren sche pen aankwamen. De opvarenden van het jacht - een tientons tweemaster - wilden oversteken naar Engeland. In de Deurloo kreeg men het echter te kwaad met de elementen, het jacht waaide voor de wind weg en schoof on der meer over de Kallobank. Daarbij werd het scheepje beschadigd aan dc kiel en verspeelde het ook het roer. Schipper Bout van de KG 8 sprak van 'een penibele situatie": „Het was een ge luk. dat we zo dicht in de buurt waren", zo zei hij. gaan bestuderen, maar ze willen liever vandaag nog maatregelen dan morgen. Allesbehalve tevreden gesteld en ..reuze benieuwd naar hoe de achterban zal reageren, want de gemoederen zijn nogal flink verhit" vertelden de vissers dat woensdagavond na afloop van het urenlange gesprek met vertegenwoor digers van het ministerie. Woordvoerder dr. H A. M. Boelmans Kranenburg, se cretaris van de Stichting Nederlandse Visserij, toonde zich diep teleurgesteld: „In feite hadden we gerekend op een aantal concrete toezeggingen, maar die zijn jammer genoeg niet uit de bus ge komen We weten bijvoorbeeld alleen dat ïn de loop van de volgende week overleg zal plaatsvinden tussen de Ne derlandse en Duitse ministeries. We zul len moeten afwachten wat dat zal ople veren. Verder is er vrijdag nog een ver gadering van de garnalenadviescom- missie van het produktschap. waarop producenten en handel zich over de problematiek zullen beraden". Een woordvoerder van het ministerie betitelde het gesprek van woensdag als ..oriënterend en bedoeld om de gama- lenvïssers in staal te stellen hun pro blemen toe te lichten'Hij onthield zich verder van commentaar. Hervormd en lid van PvdA KORTGENE- Bi j koninklijk besluit van 6 oktober is de heer J. L. D. van der Linde uit Vierpolders (Voorne- Putten) met ingang van 1 november 1976 benoemd tot burgemeester van Kortgene. De heer Van der Linde (38) is lid van de PvdA en volgt de in juni '76 met pensioen vertrokken P. J. Evers op. Kortgenes nieuwe burge meester is gehuwd en heeft twee kinderen (een zoon van 8 jaar en een dochter van 7). Hij is Nederlands hervormd. De heer Van der Linde - geboren op 21 september 1938 te Geervliet - is momenteel directeur van het bureau eilandengemeenschap Voorne- Putten en Rozenburg. Dit bureau is een welzijnsstichting voor opbouw werk en jeugd- en jongerenwerk. De heer Van der Linde heeft gestudeerd aan de sociale academie in Rotter dam. studierichting cultureel werk. In de regio Voorne-Putten bekleedt hij een reeks van nevenfuncties. Zo is hij onder meer secretaris van de plaatselijke ruilverkavelingscom missie Vierpolders, secretaris van de stichting dorpscentrum in zijn woonplaats, voorzitter van de ouder-., commissie van de openbare lagere school en bestuurslid van de stich ting vormingswerk bedrijfsjeugd Eu ropoort/Botlek. Dhr. Van der Linde toonde zich bijzonder verheugd over zijn benoeming. „Kortgene is voor mij een zeer bewuste keuze geweest bij de pogingen die je op 'n bepaald moment gaat ondernemen om in het ambt van burgemeester benoemd te worden", vertelde hij. „Ik heb name lijk voor een veranderende platte landsgemeente gekozen. Dat vind ik belangrijk gezien mijn achtergron den en interesses. Daarnaast is het INBRAKEN IN MIDDELBURG MIDDELBURG - In de nacht van dins dag op woensdag is in Middelburg in gebroken in een touwslagerij op de Turfkaai en in een zelfbedieningswin kel in de Stromenwïjk. De politie was woensdagavond nog niet achter de da ders van beide diefstallen. In de touwslagerij aan de Turfkaai - waar men binnen kwam door een raam open te schuiven - werd een bedrag van ruim 300 gulden en een girobetaalkaart meegenomen Uit de supermarkt aan de Oosterscheldestraat - waar de achter deur werd opengebroken - werd een ra dio van 1350 gulden, rookwaar en an dere artikelen meegenomen. De moeilijkheden zqn ontstaan doordat de Duitsers op de Nederlandse markt zijn gaan aanvoeren voor een prijs die belangrijk onder de in ons land gel dende minimumprijs ligt. 'n Kilo garna len van Duitse garnalenvïssers wordt hier te koop aangeboden voor 1.- tot 11.70. Onze oosterburen kunnen dat doen doordat ze niet allemaal zijn aan gesloten bij producentenorganisaties, die gehouden zijn aan de zogenaamde ophoudprijs die in Brussel is vastge steld. De Nederlandse garnalenvïssers wensen dat die ophoudprijs verplicht wordt gesteld voor alle landen die bij de Europese Gemeenschap zijn aangeslo ten. Steunfonds Tot voor kort ontvingen de vissers voor een kilo garnalen - die werden doorge draaid - nog f2,32. Van dit bedrag kwam j' 1,40 uit een soort doordraaï- steunfonds. dat de vissers zelf hadden geschapen door er in de loop van de tijd steeds enkele centen per gevangen kilo garnalen in te storten. De massale aan voer van garnalen uit Duitsland echter - in het eerste half jaar van 1976 kwa men er evenveel garnalen uit Duitsland als er door Nederlandse vissers werden provincie een aantrekkelijke - en ook wel een wat moeilijke - kant dat er sprake is van drie kernen in de gemeente." De heer Van der Linde benadrukte de recreatieve ontwikkelingen in Kort gene een interessant gegeven te vin den „Dergelijke ontwikkelingen vind ik vanzelfsprekend in de huidige maatschappij. Maarhetmoetnietuit de hand lopen en het moet zeker niet overheersend worden ten aanzien van de oorspronkelijke bevolking", aldus Korgenes nieuwe burgemees ter. „Die spanning tussen recreatieve ontwikkelingen en bevolkingzal zich ongetwijfeld in Kortgene manifeste ren en er moet dan ook omzichtig mee omgesprongen worden. We moe ten oppassen dat de autotochtone be volking niet overspoeld wordt." Boven partijen Hoewel lid van de PvdA, verwacht de heer Van der Linde als burge meester boven de partijen te zullen staan. „In hoeverre ik in de partij nadere activiteiten kan ontwikke len zal de tijd leren. Tot nu toe ben ik ook uit hoofde van m'n huidige functie - vrij rustig geweest, zonder mijn overtuiging te verloochenen", stelde de heer Van der Linde. Hij heeft in het afgelopen voorjaar enkele malen kennis gemaakt metde gemeente. „Onlangs ben ik er nog geweest en de gemeente spreekt me steeds meer aan. Het zijn echt platte landskernen die me aanspreken", betoogde de heer Van der Linde, er nog op wijzend dat hij inmiddels ook al met het bestuur van de afdeling Noord-Beveland van de PvdA heeft kennisgemaakt. Waarnemend-burgemeester A. Wel- leman van Kortgene was zeer ver heugd over de benoeming. „Wij zijn als gemeentebestuur bijzonder con tent. Het is allemaal nog snel ge gaan", verklaarde de heer Welleman. PvdA-FRACTIE GAAT IN BERAAD DEN HAAG - De regering is niet van plan het streekvervoer weer op het oude, omvangrijke peil te brengen. Minister Westerterp gevangen - maakte het noodzakelijk steeds meer van de Nederlandse op brengst door te draaien, met als gevolg dat het eigen fonds van de vissers uit geput raakt en dat er zelfs al een tekort van ongeveer 700.000 gulden is. Tijdens het overleg van woensdag heb ben de woordvoerders van de garnalen visserij de minister om afdoende finan ciële steunmaatregelen gevraagd. Om streeks 700 000 gulden voor het tekort in hun fonds en circa 300.000 voorde eerst komende tijd. bij elkaar zodoende rond één miljoen gulden. Van het ministerie is de bereidheid getoond binnenkort over deze kwestie te praten. Verder is nog toegezegd, dat landbouw en visserij binnenkort met cultuur, re creatie en maatschappelijk werk gaat overleggen over het verlenen van steun aan garnaienvissers die door de droogte van deze zomer, die ook invloed heeft gehad op de garnalenstand, met name in de Waddenzee, de laatste weken lang niet aan de produktie zijn gekomen die ze normaal gesproken zouden halen. Er wordt aan gedacht om deze vissers te laten profiteren van de rijksgroepsrege ling zelfstandigen, waarop ook de dooi de droogte getroffen agTariêrs een be roep kunnen doen. 2 „Het is nog een jonge man en dat is goed ook want in de gemeente is er veel te doen. ook al met het oog op de toekomstige ontwikkelingen langs de Oosterschelde." De waarnemend- burgemeester zei het persoonlijk 'erg plezierig' te vinden dat er een PvdA- er is benoemd. „We hadden er trou wens ook recht op vind ik", aldus de heer Welleman. Vrijdagmiddag zal het Kortgeense gemeentebestuur met de nieuw benoemde eerste bur ger kennis maken. Dan zal ook de in stallatie geregeld worden. De benoeming van de heer Van der Linde is enigszins als een verrassing gekomen. Zoals gemeld in de PZC, werd algemeen aangenomen dat het raadslid van Domburg. A. Don (pvda) in aanmerking zou komen voor de benoeming. De heer Don stond ook als eerste geplaatst op de voordracht van Zeelands commissa ris van de koningin, dr. C. Boertien. De minister van binnenlandse zaken, dr. W. F. de Gaay Fortman, is echter van de voordracht afgeweken. Dhr. Van der Linde stond overigens wel op het 'voorkeurslijstje' van de afd. Noord-Beveland van de PvdA en de PvdA-raadsfractie in Kortgene. De nieuw benoemde burgemeester maakte ook een goede kans om be noemd te worden in de Drentse ge meente Peize. Hij bevestigde desge vraagd naar deze gemeente gesollici teerd te hebben, „De sollicitatiepro cedure liep gelijk met Kortgene. Ook daar was er sprake van een platte landsgemeente, aldus de heer Van der Linde. In Peize werd afgelopen week echter de PvdA-er jhr. J. Al- berda van Ekenstein (59). burge meester van Rockanje, benoemd. Daardoor kof) de heer Van der Linde alsnog in aanmerking komen vooi Kortgene. Foto: Het gezin Van der Linde. heeft dit de Tweede Kamer woensdag per brief laten weten, als reactie op de motie van de PvdA'er Jaap van der Doef, die op 22 september in de Kamer is aangenomen. Van der Doef, die hierop verklaarde „niet bijzon der verrast" te zijn, zal nu met zijn fractie in beraad gaan. In de motie was gevraagd de inkrim pingen van het streekvervoer per 17 ok tober (in principe alle bussen eruit die 's avonds en in het weekeinde minder dan vijf passagiers vervoeren) onge daan te maken. De Kamer achtte dit een onjuist uitgangspunt en gaf de voor keur aan een normc-ringssysteem dat uitgaat van de maatschappelijke be hoefte aan openbaar vervoer. Ge vraagd was tevens zo'n normeringssys- teem te ontwerpen. Hiertoe verklaart Westerterp zich wel bereid. In zijn brief stelt Westerterp dat nu de nieuwe dienstregelingen en voor het personeel de dienstroosters zijn ge maakt. opheffing van de per 17 oktober voorgeschreven inkrimpingen zou lei den tot „onoverkomelijke moeilijkhe den en chaotische toestanden". Daar staat tegenover, aldus de bewindsman, dat nu na 17 oktober een periode van rust ontstaat en tot 22 mei volgend jaar geen nieuwe aanpassingen nodig zullen zijn Zouden wijzigingen in dat tijdvak toch nog noodzakelijk blijken, dan zal eerst worden bezien op welke wijze op geheven zal worden. Westerterp stelt ook dat herstel van de situatie van 30 mei dit jaar niet mogelijk is. Maar dat was in de motie niet aan de orde. Hierom had het kamerlid Van Kuijen (PPR) gevraagd, maar zijn motie was bij de stemming verworpen. In zijn commentaar noemt Van der Doef Wes- terterps door het kabinet gesanctio neerde besluit „geen goede zaak voor het openbaar vervoer en evenmin voor Westerterps betrekkingen met de Ka mer Een motie van wantrouwen zou echter een te zwaar middel zijn en het feitelijke probleem evenmin oplossen". IN OMGEVING GEBIED 'ORANJEZON' MINISTERIE: VOORSTEL UITGESLOTEN BEZUINIGINGSPLANNEN ONVERKORT GEHANDHAAFD

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2