„Situatie kleuteronderwijs in Hontenisse is alarmerend" bosch optiek Raad Hontenisse koopt grond aan industrieterrein 'Oudeweg' aan Opruimingsdienst groef explosieven op in Biervliet assistent-bedrijfsleider Doelbewuste jonge mensen passen in dat bijzondere bedrijf donderdag 7 oktober 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen LIJST ALGEMEEN BELANG TEGEN RAAD STELDE OOK EXPLOITATIE VAN TERREIN VAST KLOOSTERZANDE - De raad van dc gemeente Hontenisse heeft woensda gavond met drie stemmen tegen beslo ten om grond aan te kopen van de Dienst der Domeinen voor een bedrag van 145.000 gulden. De grond ligt in het industrieterrein 'Oudeweg' in Kloos terzande. De driemansfractie van de lijst Gemeente Belangen stemde tegen het voorstel van het college van bur gemeester en wethouders. De drie le den van de lijst waren het ook niet eens met de vaststelling van de exploitatie berekening voor dit industrieterrein. De heer P. Mangnus van Gemeente Be langen stelde in liet begin van de discus sie nadrukkelijk dat beide raadsvoor stellen naar zijn mening gelijktijdig moesten worden behandeld. Burge meester mr. M. Somers bestreed dit: „Dit is een logische volgorde. Je kunt pasuitgaan van het vaststellen een prijs voor de verkoop van grond, als die grond ook is aangekocht. De heer Mangnus vroeg zich ook af of de gemeente de grond moestaankopen. Hij voelde er meer voor om eventuele be langstellende ondernemers met de Dienst der Domeinen te laten onder handelen over erfpacht. Samen met zijn fractiegenoot J. Menu wees hij op belas tingtechnische kant van deze zaak. „Erfpacht is aftrekbaar voor de belas tingen," zo zeiden zij, vrezend dat de hoge grondprijs - naar hun mening- on dernemers zou afschrikken. Burgemeester Somers was het er mee eens dat de grond goedkoop zal zijn. „Echter goedkoper dan in omringende gemeenten," zo wisthij te vertellen. La ter stelde de heer Mangnus bij de be handeling van de exploitatieberekening nog voor om een ton uit te trekken als tegemoetkoming voor ondernemingen die zich in 'Oudeweg' willen vesti- gen.Dat geldbedrag zou uit de pot voor de algemene middelen moeten komen, zo stelde het raadslid zich voor. „We ge ven al tien jaar een ton per jaar uit voor de haven van Walsoorden. Waarom nu dan een keer eens niet een ton voor het stimuleren van industrievestigingen zo luidde zijn beweegreden. De heer A. P. J. Roctus (lijst Bruggeman voelde ook wel voor subsidiëring. Burgemeester Somers kon het niet met de heer Mangnus eens worden „Dat krijgen we er in Middelburg nooit door," zei de burgemeester van deze 'artikel 12'-gemeente. Tijdens de raadsvergadering somde de ^burgemeester drie redenen op, waarom het college voor aankoop van de grond De grondprijs is hoog, maar dat was in het bestemmingsplan Kloosterzande Noord ook het geval. Er zijn dezelfde nonnen aangelegd. Een beëdigd taxateur heeft de schat ting van de grondprijs verricht. Volgens het college is er geen reden om aan die taxaties te twijfelen. Als er gegadigden voor vestiging In (ADVERTENTIE) Naar 60,— school in praktische parka het industrieterrein •Oudeweg" zijn, kan de gemeente als het de grond in bezit heeft gelijk onderhandelen. Dit laatste punt lichtte mr. Somers toe met de mededeling dat in het verleden belangstelling is geweest van de zijde van het bedrijfsleven, maar de ge meente kon geen prijsopgave doen. Dat resulteerde er dan in dat de bedrijven zich niet hebben gevestigd. Zoals gemeld waren er drie gegadigden voor een plaats op het industrieterrein. Een daarvan (het tegelzettersbedriji Jonkheym uit Kloosterzande) heeft de gemeente Hontenisse schriftelijk laten weten als gevolg van de hoge grondprijs van mogelijke vestiging te willen afzien. Burgemeester Somers zei daar gistera vond van dat er toch best nog eens een gesprek over te voeren valt met deze firmant, De gemeente is daar tenminste voorstander van. Van verschillende frac ties kwamen geluiden dat b. en w, alles in het werk moeten stellen om bedrijven voor de grond te interesseren. Het voor stel van deheerMangnus om een ton uit te trekken haalde het niet. Mr. Somers maakte aan het eind van de raadsvergadering bekend dat het nood zakelijk is om de (noodlijdende) haven van Walsoorden te laten uitbaggeren. Dat gaat de gemeente 6727 gulden kos ten. De raad stemde met dit voorstel in en zhl in de novembervergadering een begrotingswijziging krijgen. Nog een begrotingswijziging komt er in de vol gende raadsvergadering, namelijk over de inrichtingskosten van de archiefbe waarplaats en vergaderzaal. De ge meente laat daarvoor een gebouw ver bouwen. Bij de aanbesteding dinsdag bleek ech ter dat de laagste inschrijver boven de raming van de gemeente zat. Hij wil verbouwen voor bijna 171.000 gulden. Het krediet dat de raad indertijd be schikbaar stelde was 175.000 gulden. „Dan zouden we nog maar 4000 gulden voor de inrichting hebben en dat is wel wat weinig," vond de heer Somers. De juiste kosten van inrichting' moeten nog berekend worden, zo legde de burge meester uit, maar zullen rond de 25 a 30.000 gulden liggen. De raad stemde in principe voor dit voorstel. Schietingen KOEWACHT - Aan de bejaardenschie- ting bij J. de Guchtenaere te Koewacht deden 40 schutters mee. De uitslag luidt: hogevogel: J. Ferket, Stekene. eerste zijvogel: R. de Guchtenaere, Koewacht, tweede zijvogel: Fr. Marti net, Koewacht, grootste aantal (4 stuks): A. Verdurmen, Kloosterzande. BIERVLIET - Wederom heeft de explo sievenopruimingsdienst uit Gil/.e- Rijen een hoeveelheid explosieven op gegraven in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Stootte men enkele weken geleden in een weiland hij IJzendijke op een partij oorlogstuig, woensdag werd een nieuwe vondst gedaan in de drooggevallen paardendrinkput bij de boerderij van de heer S. van Hoeve in de Oranjepolder bij Biervliet. Naar aanleiding van de spectaculaire vondst bij IJzendijke was de heer Van Hoeve naar de gemeente Oostburg ge stapt, omdat hij vennoedde dat er zich in zijn weiland en in de droge paardend rinkput ook explosieven bevonden. Woensdag toog de explosievenoprui mingsdienst bij de heer Van Hoeve aan het werk. Twee uur intensief graven lverde een aantal mitrailleurkogels, een lichtkogel, een grote fosforbom, mitrail leurmagazijnen en verschillende Duitse geweren op. Deze geweren zijn. volgens de heer Van Hoeve, afkomstig van Duitse SS-troepen, die zich tegen het einde van de oorlog in zijn boerderij ver schansten. Enkele kogelgaten in de muur en in het dak van de schuur herin neren nog aan de strijd rond de boerce- nj. De explosievenopruimingsdienst beëindigde in de namiddag de zoekac tie, die door het geboomte enigszins werd belemmerd. Men heeft overigens wel het vermoeden dat er nog het een en ander in de paardendrinkput zit Ook de buurman van de heer Van Hoeve deed woensdagmiddag een beroep op de op ruimingsdienst. Bij hem werden zes Duitse helmen gevonden. Op de foLo: Een kraan graaft naar ex plosieven in een oude paardendrinkput bij de familie Van Hoeve SINT-JANSTEEN - De biljartclub 'De Steense Toepers' speelde twee biljart wedstrijden tegen de Graauwse biljart club 'Zandberg'. De wedstrijd, die in café 'De Kroon' te Sint-Jansteen werd gespeeld tegen 'Zandberg' eindigde, in een gelijke stand: 8-8. De retumwedstrijd, die zij tegen 'Zandberg' in zaal 'Mosselhuis' 'Zandberg1 speelde werd eveneens een gelijkspel: 10-10. GOES - Prins van Oranje, 19.30 uur: Modeshow. HULST - St.Liduinaziekenhuis, 19.35- 21 uur: 19.35-21 uur: Uitzending Radio Nightingale. MIDDELBURG - Kuiperspoorttheater, 21.30 uur: Filmhuis Jeugd en Muziek. Gasthuis, 20-21.15 uur: Uitzending Ra- wa. Schouwburg, 10-18 uur: Gedekte tafels how. Concert- en gehoorzaal, 20 uur: Lezing. VLISSINGEN - De Schakel, 20 uur: Vergadering Ouders Geestelijk Gehan dicapten. ONDERWIJSCOMMISSIE BRENGT RAPPORT UIT: EEN SCHOOLBESTUUR IN GEMEENTE IS IDEAAL BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 jr. Luxor, 20 uur: When Taek Wondo stri kes, 14 jr. GOES - Grand theater, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest. 14 jr. HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: The outlaw Josey Wales, 14 jr. 20.30 uur: Het Deens sleutelgat, 18 jr. MIDDELBURG - City theater, 20 uur: André van Duin's pretfilm, a.l. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De peet vader, 14 jr. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Black Belt Jones, 18 jr. TENTOONSTELLINGEN GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: Drie luik. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: Werken Antoine Mes en Cees Vlag. MIDDELBURG - Zeeuws Kunstenaars centrum. 14-17 uur: Elf creatieve vrou wen. Kunstzaal Van Benthem en Jutting, 9-18 uur: Keramiek en schilderijen L. P. Boone. Zeeuwse Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Rolstenen en expositie Mei 1968 en wij. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Rolstenen en expositie Mei 1968 en wij. Galerie Pictura, 11-17.30 uur: Ned. Gra fiek. Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens. NISSE - Galerie De Mooije Staak. 9-20 uur: Werken de heer Messemaker. SAS VAN GENT - De Speye, 14-17.30 en 18.30-21 uur: Fossielen in Herlevend Verleden. Galerie Uilenspiegel, 9-12 en 13.30-18 uur: 'werken Kees van de Wetering. TERNEUZEN - Stadhuis. Kunst uit Zeeland III. Zuid, Openbare Bibliotheek: Werken Liesbeth de Jonge. VLISSINGEN - Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap met grafi sche werken. IJZENDIJKE - Galerie M4, 14-18 uur: Tekeningen Wim Smorenburg. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg, 1575-1576. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Temeuzen, tel. 01150-4444. THOLEN - 0011. SITUATIE LAGER ONDERWIJS SOMBER KLOOSTERZANDE - Uit het onder zoek van de onderwijscommissie van de gemeente Hontenisse is gebleken dat er 'in het algemeen een alarme rende situatie' voor het kleuteronder wijs in de kleine kernen is. Wat betreft de scholen voor basisonderwijs in de dorpen Ossenisse, Lamswaarde, Ter hole en Hengstdijk zijn de vooruitzich ten 'somber', zo vindt de onderwij scommissie in het Rapport over de on derwijssituatie in de gemeente Honte nisse. Een belangrijk aspect in het rappor is de stelling van de commissie dat de vor ming van één schoolbestuur voor de hele gemeente ideaal is. Er wordt ge steld dat in de contourennota van de minister van onderwijs, inzake de inte gratie van het onderwijs, een schoolbes tuur in de gemeente als een wezenlijk element wordt aangestipt. Als er niet tot een schoolbestuur wordt besloten vindt de onderwijscommssie: „Mogelijke op lossingen van de problematiek kunnen pas verwezenlijkt wordt wanneer de verschillende schoolbesturen bereid zijn elkaar te helpen en één gedragslijn te volgen De onderwijscommissie van Hontenisse stelt verder er voorstander van te zijn om het beleid voor de toekomst - het rapport doet een prognose tot 1980 - te baseren op de te verwachten integratie van het kleuter- en basisonderwijs. „Bij de geschetste mogelijkheden zijn wij dan ook van dit standpunt uitgegaan", zover het rapport. Kleuteronderwijs Wat betreft het kleuteronderwijs wordt in de hele gemeente een terug gang van het aantal leerlingen ver wacht. Over drie perioden van het jaar gemeenten komt de commissie voor 1976 op een gemiddeld leerlingental van 265,3. Voor 1980 luidt de verwach ting 204. Daarbij is gesteld in de prognose, dat er geen verdere leegloop van de kleine kernen optreedt, en dat de grotere ker nen zich uitbreiden. Een terugloop van het aantal geboorten is debet aan de vermindering van het aantal kinderen „De prognose bevestigt in het algemeen een alarmerende situatie van het on derwijs in de kleine kernen", wordt n het rapport geschreven over het kleuteron derwijs. 'Voor de scholen te Klooster zande en te Vogelwaarde zien we een lichte teruggang in het aantal leerlin gen, welke niet alarmerend is. De voor uitzichten voor de scholen in de overige vier kernen zijn ongunstig", aldus het De onderwijscommissie verwacht dat de kleuterschool in Lamswaarde vanaf 1 augustus van het volgend jaar geen rijksvergoeding meer zal ontvangen. De enige mogelijkheid om de school te be houden is te zorgen dat het aantal kleu ters niet tot onder de twintig daalt. Wat betreft de kleuterschool in Hengs tdijk ziet de toekomst er gezien de prog noses somber uit; een driegende ophef fing per 1 augustus 1979, schrijft de commissie. Het rapport: „Aangezien de werkelijke sitautie in 1976 iets gunstiger blijkt te zijn en er over dat jaar geen gemiddelde van net boven de twintig mogelijk is, is het opheffingsgevaar iets minder accuut geworden." Basisonderwijs jaar haar deuren moeten sluiten wegens een te gering aantal leerlingen De school in Terhole heeft van de minister van onderwijs en wetenschappen tot 1 augstus 1977. toezegging gekregen voor rijksvergoeding. Wat betreft het basisonderwijs in de gemeente Hontenisse voorziet de commissie een daling van hel aantal leerlingen, vooral in de kleinere ker nen. „Voor de lagere scholen in Osse nisse, Terhole, Hengstdijk en Lams- waardeZIJN DE VOORUITZICHTEN SOMBER", VINDT DE COMMISSIE. De prognose gaat uit van een terugloop van het aantal leerlingen van 736 in 1976 tot een getal van 629 in 1981 (deze prog nose loopt een jaar langer). De commis sie zet in haar rapport uiteen dat in de contourennota van de minister van on derwijs en wetenschappen over de inte gratie wordt gesproken over een 'onder bouw' (voor kinderen vier tot acht jaar) en een 'bovenbouw' (voor kinderen van acht tot en met twaalf jaar). „Voor het platteland zou men eventueel kunnen denken aan losse onderbouwen in de kleine dorpen en één bovenbouw in een centrale kern", suggereertde commissie in het rapport over de onderwijssituatie in Hontenisse. In 1980 zou het aantal leerlingen volgens prognose in het geïntegreerd onderwijs 862 bedragen. Mocht er nu al van deze vorm van onderwijs sprake zijn. dan zou het aantal leerlingen op 999 liggen. „Aangezien er omtrent toekomstige leerlingenschalen nog mets bekend is, kunnen er nu nog geen conclusies ge trokken worden inzake de mogelij klieid in de diverse kernen of een onder- en bovenbouw of slechts een van beide te handhaven. In de prognose valt op dat in de periode tot 1981 vooral de aantallen van de on derbouw sterk teruglopen. De daling van de,bovenbouw is met uitzondering van Kloosterzande en Vogelwaarde vrij geleidelijk. De sterke daling ten aanzien van de onderbouw zal in de periode na 1981 zijn werslag vingen op de boven bouw", zo stelt het rapport. Mogelijkheden In het rapport wordt gesteld dat als de basisschool - nieuwe - stijl van de grond komt, er verschillende moge lijkheden zijn. - Een school per kern De verschillende scholen per dopskem kennen, met uitzondering van Kloos terzande, dezelfde signatuur (katho lieke scholen, in Kloosterzande is echter ook nog een openbare school), zodat de mogelijkheid aanweezig is het kleuter en lager onderwijs samen te smelten. Bovendien is per dorpskern zowel het beheer van de kleuterschool als van de lagere school in handen van hetzelfde schoolbestuur. De vraag is echter of de leerlingenaantallen voldoende zullen zijn voor het bestaan van een nieuwe basisschool, - Gezamenlijke bovenbouw voor ver schillende kernen. Als het leerlingentaantal in de kernen niet toereikend is voor de instandhou ding van een basisschool in elke kern, zou van in de contourennota gesug- geeerde mogelijkheid gebruik gemaakt kunnen worden om in een aantal kernen over een onderbouw te beschikken, ter wijl de bijbehorende bovenbouw in de meest centrale kern gehuisvest is, - De streekschool In het geval dat in bepaalde kernen geen bestaansrecht aanwezig is voor een af zonderlijke onder- of bovenbouw kan voor de mogelijklieid van een streek school worden gekozen. Voor enkele kernen zal dan een centrale basisschool in de onderwijsbehoefte moeten voor zien. Per kem bezien wordt er op gewezen dat het aantal leerlingen in Kloosterzande geen aanleiding geeft tot het nemen van maatregelen. In het kader van de inte gratie wordt de mogelijkheid van twee scholencomplexen van acht lokalen ge noemd. Ook voor Vogelwaarde, signaleert de commissie geen aanleiding tot onge rustheid. Wat, betreft het kleuteronder wijs wordt er nog op gewezen dat de eenklassige kleuterschool aan het Ker- hofpad in het kader van de integratie waarschijnlijk zal moeten sluiten op lange termijn. De daling van het aantal leerlingen in het lager onderwijs in Lamswaarde zal zich voortzetten, aldus het rapport. Ook het kleuterbestand toont een dalende tendens. Het verdient aanbeveling in het kader van de integratis de kleuter en baisschool samen onder te brengen, hetzij in het oude gebouw van de Sint- Josephschool, hetzij in een nieuw ge bouw. Het rapport gaa t verder met de medede ling dat het leerlingenbestand voor de kern Hengstdijk zorgen baart. In 1975 daalde het aantal leerlingen beneden de 50. „De aantallen voor de kleuterschool dalen sterk in de prognose." En verder: „De vraag rijst of de integratie uitkomst zal bieden vanwege hel feit dat het niet zeker is of hier een levensvatbare basissehool-nieuwe-stijl iniet drie leer krachten, een minimum-eis volgens de onderwijscommissie) zal kunnen be staan." In Terhoie - waar de kleuterschool aug stus volgend jaar dicht zal gaan. als het aantal kleuters niet mer dan twintig is - zal spoedige integratie misschien moge lijkheden bieden voor het behouden van onderwijs van de kinderen die de leeftijd van vier jaar bereikt hebben, schrijft de commissie in het rapport. Daarbij wordt Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u goede informatie krijgt over alles wat met contactlenzen te maken beeft. U kunt bij ons terecht voor een erste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over goed geschoolde mensen en moderne apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig advi seren over de verschillende soorten contactlenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. brillen - contactlenzen. Korte Nieuwstraat 3, Hulst, tel. 01140-2327 Noordstraat 43, Temeuzen, lel. 01150-4677 echter aangetekend dat het onwaar schijnlijk is dat de integratie op korte tennijn gestalte zal krijgen. Wat betreft Ossenisse worden de som berste voorspelingen gedaan. „Gezien de huidige situatie en de toekomstver wachtingen zijn de mogelijkheden te Ossenisse zeer beperkt. Een bassis- scliool met één leerkracht biedt geen mogelijkheden." Gezamenlijke bovenbouw Wanneer het behouden van het onder wijs per kern geen oplossing biedt, suggereert de onderwijscommissie een gezamenlijke bovenbouw vooor enkele kernen. „Deze mogelijkheid veronder stelt dan dat elke kern een afzonder lijke onderbouw in stand kan houden. De prognose, vooruitlopend op het geïntegreerd onderwijs toont aan, dat voor de kernen Ossenisse, Terhole, Lamswaarde en Hengstdijk op langere termijn een afzonderlijke onderbouw waarschijnlijk geen bestaansrecht heeft, gezien de lage aantallen leerlin gen", stelt de commissie. VEILING TERNEUZEN Per stuk: bloemkool a2: 86, b2: 57: gr. kom kommers: 25-42: knolselderij: 40; per bos pe terselie: 17; per kg.: prei 88; tomaten a: 50-52. a2: 42-54, b:70, b2: ypaupn c; 42; sav. kool: 42-55; rode kool: 42-49: spinazie: 8-35; kassnij- boen 1: 322-331,2 krom: 150; witte kool: 39-52; per doos aardbeien; 2: 29-40. VEILING 'KAPELLE-TERNEUZEN: kroetappelen 15.60; doyenné du cornice: 180, 175 60-61. 170 58,165 46. 1180 46-47. il75 46.30- 47.70, 1170 45.60-46.80, 1165 34.60-36.40. 1160 2810; beurre alexander lueas: 175 25. 165 30.10-33.30, 1175 25-26. 1165 19.40, 1160 19.40: legipont N.O.Z. 165 33, 160 34; conference n.o.z. 1165 41-54. 1160 32-51, 1155 17.60-34; beurré hardy: 170/80 61-66, 165 54; bonne louise d'avranches: 1155 41; saint remy: 180 61, 170/80 69, 160/70 59-62, 1170/80 60. 1160/70 56. 11D 38-42, m grof 32; pondsperen: 185 48, 175 54,16548. UI grof 30: voorverkoop beurre hardy: onverkocht; rode goudreinette: 195 71, 135 1.08.175 1.21,165 88,1195 76; 1185 95-1.03, 11751.10-1.16,116579-81.11DB0 30, IIIgrof45- 51 goudreinette 19571,18591-95,175 1.03-1.12, 165 76-81, 1185; 86-88. 1175 96-1. 1165 61-78. 11D60 27-42, IUgrof 35; cox's orange pippin: 1180 67,1175 82-83,117087-88,1165 80.50-82.20. 1160 50 20-51.60. 1155 27.10-35.50 27.10-35.50, IUgrof 30; HX80 41-56,11X75 46-64,11X70 54- 67,11X65 31-49,11X60 25-doordr. spencer 180 51-58,170/80 64,16540, IUgrof 24; ingrid marie: 180 54, 170/80 65-67, 165 51, 160 34, 1180 34-47, 1170/80 38-51,1165 35-40.1160 24-25. IUgrof24; lobo 180/90 72. 170/80 68, 165/70 44, karmijn 1170/80 64-65, 1165 43. 1160 26-28; glorie van holland 170/80 38, 165 24; odin 165 59-64, 160 28-31, golden delicious 170/80 62-68.165 46-53, 160 25-26; jonathan: 17542-49.170/8045-67,165 48, 160 30; bramen per doos 1. aardbeien per doos 1 90,1129-47, frambozen 95, druiven per kg 11x2.-. 111.50, noten per stuk 2-10; aardap pelen 1 65, drielingen 20, kriel 15; groenten dubbele bonen 2.20, kropsla 11-16, bloemkool 28-67; rode kool 32, savoye kool 19-22, andijvie 32-40. kassnijbonen 2.90-3.-. knolselderij 38. pronkbonen 1.60-2.10. VISMIJN COL1JN.SPLAAT 6 oktober. Exportgamaelen 1.897 kg, 2,32-2,62; handelsgamalen 845 kg, 2,32-2,46; schar 46kg;bot7kg; kabeljauw 87 kg; tarbot 4 kg; wijting 69 kg; schol 351 kg; tong 34 kg-, griet 11 kg; zeebaars 2 kg; herder 10 kg; krab 3 kg. VEEMARKT DEN BOSCH DEN BOSCH - Aanvoer: totaal 8775, runderen 2211. graskalveren 329, vette kalveren 66. nuchtere kalveren 3008. schapen en lamme ren 2119. geiten 113, slachtvarkens 924, lopers 5 en slac'ntninderen 1298. Prijzen (ln guldens): melk- en kalfkoeien 1425-2550. gulste koeien 1200-1800. kalfvaarzen roodbont 1750-2600, zwartbont 1500-2175, klamvaarzen 1450-1775, guiste vaarzen 1325-1675, pinken 950-1250. graskai veren 625-850. nuchtere kalveren voor fok en mesterij roodbont 340-530, zwartbont 310-475 (zware hoger), weideschapen 110-15Q, lammeren 105-145, stieren le kwal. 6.65-7.25, 2e kwal. 6.45-6,70, vaarzen le kwal. 6,60-7.15, 2e kwal. 5.90-6.50, koelen le kwal. 6.30-6,90,2e kwal. 5,45-6.20,3e kwal. 5,15-5,40. worstkoeien 4,10-s,05, vette kalveren le kwal. 5.10-5.30,2e kwal. 4.85-5.05. 3e kwal. 4.55-4,80. nuchtere slachlkalveren 1.35-1.60, slachtzeugen le kwal. 2.63-2.68, 2e kwal. 2,57-2,62. 3e kwal. 2.50-2.56. slachtvarkens 2.80-3,00. vette schappen 140-190 en vette lammeren 150-200. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien minder - levendiger - vas ter. guiste koeien behoorlijk - vrij vlot- hoger, jongvee ruimer - williger - ruim prijshoudend, vette kalveren minder - traag - minder, nuch tere kalveren minder groot - kalm - lager, schapen en lammeren redelijk - tamelijk vlot- stijf. duurder, slachtvee minder - williger - duurder, slachtzeugen groot - stroef- iets ge drukt. Streekschool Nog een suggestie is de streekschool, als de vorige twee mogelijkheden niet toe gepast kunnen worden. Er worden en kele combinaties genoemd. Een streek school voor Kloosterzande en Ossenisse gevestigd in Kloosterzande. Een streek school voor Kloosterzande, Ossenisse en Hengstdijk. Een streekschool voor Vogelwaarde en Hengstdijk, gevestigd te Vogelwaarde. Een streekschool voor Lamswaarde en Terhole (beide dorpen kunnen als vestigingsplaats dienen). Voorts is dc kans aanwezig dat in Ter hole bij het wegvallen van kleuter- en/of lager onderwijs een aantal leerlingen een school in Hulst gaat bezoeken. Uit het rapport van de onderwijscom missie blijkt dat de taak is geweest het onderzoeken en bestuderen van de pro blemen op onderwijskundig gebied in de gemeente Hontenisse. .,De commis sie is een tijdelijke commissie van ad vies aan het college van burgemeester en wethouders. De commissie bezit al- leeen adviserende bevoegdheid", zover het rapport. Er wordt gesteld dat rekening wordt ge houden in het rapport met de levensbe schouwelijke opvattingen en met hét leefbaar houden van de kernen. Nu het rapport is aangeboden aan de raadsleden, de schoolbesturen en de pers, is de volgende stap het benaderen van het onderwijzend personeel en de oudercommissies door de schoolbestu ren. Daarna brengen de schoolbesturen b. en w. op de hoogte van hun visie en die van het onderwijzend personeel en de oudercommissies. Hierna buigt de on derwijscommissie zich over de adviezen. Het antwoord dat de commissie dan eventueel zal vormen, wordt als bijlage geboegd bij de nota De laatste stap zal zijn; „Burgemeester en wethouders be naderen de raad ter vaststelling van de nota over het door de gemeente te voe ren beleid." Een bijzondere zaak zoekt bijzondere mensen die met inzet willen bouwen aan hun eigen carrière, de vertrouwensrelatie bedrijf - consument, de verdere groei en versteviging van de werkgemeenschap, waarvan zij deel uitmaken, Jac.Hermans Prijs-slag is een modern snel groeiend groot winkelbedrijf met een jaar omzet van meer dan f 300.000.000,-. Zo'n 60 drukbeklante super markten vervullen een duide lijk eigen funktie in het heden daagse detailhandelspatroon in het Westen,Zuiden en Mid den van het land. Als u wilt werken in één van .de boeiendste detailhandels- bedrijven, als u bereid bent de klant vriendelijk en behulpzaam 1 tegemoet te treden, als u een steentjewlltbijdragen in de verdere modernisering van de detailhandel, moet u solliciteren naar de funktievan Na een gedegen eigen bedrijfsopleiding assisteert u en vervangt u de bedrijfsleider Wij vragen van u: dat u niet ouder bent dan 25 jaar, dat u een opleiding op Mulo/ Mavo- niveau hebt, datueenprakiisch commerciële instelling hebt, dat u bereid bent om een vak te leren. Wij bieden u: een goed salaris, een gedegen vakopleiding, goede promotiekansen, goede secondaire arbeids voorwaarden, - een goede pensioenvoor ziening met pensionering op 60-jarige leeftijd. Sollicitaties kunt u richten aan onze afdeling personeelszaken. Voor Zeeland, Brabant en Limburg: Grote Aalstraat 2 Gilze. Tel.: 01615-2056. Voor West- en Midden-Ne derland: Gemeenschapspolderweg 26-32 Weesp. Tel.: 02940-12757.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 23