Noorwegen wil 'economische' 200-mijlszone instellen SPANNING IN EEG ÖM GROENE PONDEN EN BRITSE MELKPRIJS Sowjet-Unie houdt zijn strijdkrachten op peil Engelse minister verhoogt garantieprijs Progressieven: ar-wet stap in goede richting Radio-actieve neerslag in VS na proef China Metsers gewond bij filmopname WITKAM'S GESCHENKENHUIS H.V. Onderzoek naar omkoping bij Amsterdamse politie Koel weer rem op botulisme WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 LUXEMBURG (ANP) - In de Europese landbouwraad in Luxem burg is dinsdag een grote ruzie ontstaanover de kwestie van de devaluatie van het Britse en het Ierse groene pond. Die ruzie liep zo hoog dat de Ierse minister. Marc Clinton, boos uit de raad wegliep. De voorzitter van de raad, de Nederlandselandbouwminister. Al- fons van der Stee, wist met grote moeite zijn Ierse collega te bewe gen weer aan het beraad deel te nemen. Verder kondigde de Britse minister de verhoging van de garantieprijs voor melk in zijn land aan, terwijl dat een EEG-zaak is cn niet een nationale aan gelegenheid. Na lang touwtrekken nam de raad over de groene ponden het vol gende besluit: het Ierse groene pond wordt gedevalueerd met 7,5 procent en met ingang van volgende week. Met Britse groene pond wordt voorlopig niet gedevalueerd. De Europese com missie, het 'dagelijks bestuur' van de EEG, gaat onderhandelen met de Britse regering over een waardedaling van het Britse groene pond. Het besluit dat dinsdag in Luxemburg viel heeft een aantal gevolgen. Eén daarvan is dat de gemeenschappelijke landbouwmarkt voorlopig nog weer meer geld gaat kosten, terwijl de Euro pese landbouwcommissaris, ir. Pierre Lardinois, juist beoogde besparingen voor het Europese landbouwfonds te bereiken. Ze bespaart namelijk niets op de importsubsidies en die het Verenigd Koninkrijk ontvangt en verliest inkom sten omdat de heffingen die op de Ierse export naar andere EEG-ianden lagen (en die in de EEG-kas vloeiden), door de devaluatie van het Ierse groene pond verminderen. Verbetering Een ander belangrijk gevolg is dat de situatie voor de Ieren er beter op ge worden is. De Ierse boer krijgt voor zijn landbouwprodukten meergeld in han den en Ierland kan nu gemakkelijker zijn produkten naar andere EEG- landcn exporteren, want de heffingen op die uitvoer nemen af. De Britse minister van landbouw, John Silkin, heeft dinsdag in Luxemburg ge zegd dat hij voor de Britse boeren de gegaranderde melkprijs mc-t twee pence per gallon (ongeveer een dubbeltje voor vier en een halve liter) gaat verhogen Silkin kondigde die maatregel aan in hel raam van de droogtemaatregelen. De Britse maatregel kan tot de zoveel ste crisis in het 'Groene Europa' leiden. Ir Lardinois gedreigd het Verenigd Ko ninkrijk voor het Europese hof van jus titie te brengen als de maatregel inder daad getroffen wordt. Minister Silkin kondigde ook aan dat zijn land van zins is anderhalf miljoen Britse ponden, on geveer zeven en een half miljoen gulden, te gaan spenderen aan het op peil bren gen van de Britse watervoorraden Melkpoeder De Europese regeling die beoogde om voor het einde van deze maand 400.000 ton magere melkpoeder weg te werken door het bij veevoeder te mengen, is tot nu toe geen groot succes. Slechts 286.000 ton is werkelijk uit de Europese pakhuizen verdwenen en slechts 243.000 ton schijnt werkelijk in veev oeder verwerkt te zijn. De melkpoeder- voorraad van de EG bedraagt volgens de laatste stand van zaken 1.346.000 ton. Omdat de Europese commissie dit zag aankomen wilde ze do regeling die deze maand afloopt Ze heelt daarvoor echter, niet het groene licht van de Europese landbouwraad gekregen. De ministers van landbouw van de EG hebben nu besloten, het punt van de magere melkpoeder opnieuw te bespre ken in hun vergadering van 25 en 26 ok tober. Snik •er Zes ontwikkelingslanden van de ruim veertig waarmee de Europese Gemeen schap speciale banden onderhoudt in het raam van het zogeheten Lome akkoord. zijn te kort geschoten in hun suikerleveranties aan de EG. Het zijn Suriname. Kenia. Kongo- Brazzaville, Oeganda, de Fidzji- Eilanden en Mauritus. In totaal heeft de gemeenschap 230 000 ton suiker (onge- Minister Vredeling (defensie) meent, dat in kwalitatief en in kwantitatief op zicht de strijdkrachten van de Neder landse Antillen berekend zijn voor de hun opgedragen taken. Hij heeft dit aan de tweede kamer meegedeeld in ant woord op vragen van het KVP-kamerlid Van Zeil. veer tien procent van het totaalte weinig ontvangen. De suiker-afname die door de EG aan de desbetreffende landen gegarandeerd was. zal nu verminderd worden. Italië zal 10.000 ton boter en 40 000 ton rundvlees uit de interventie-voorraden van de Europese Gemeenschap mogen aankopen, Daarvoor heeft de Europese landbouwraad dinsdag in Luxemburg toestemming gegeven. Italië hoeft voor (leze hoeveelheden niet meer te betalen dan de gegaran deerde minimumprijs waartegen de Europese Gemeenschap die hoeveel heden indertijd uit de markt heeft ge nomen. De EEG zal de transportkosten betalen. VERLANGENS FRACTIES GAAN VERDER NEDERLAND VRAAGT GRATIE VOOR POUW (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG - De Tweede- Kamerfracties van de drie progres- de DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse ambassade in Algiers heeft in verband met de komende nationale feestdag van Algerije op 1 november opnieuw om gratie verzocht voor de Nederlander Arthur Pouw. Pouw zou vorig jaar 22 november terecht worden gesteld na dat hij schuldig was bevonden aan het smokkelen van zeshonderd kilo has jiesj. De ambassade heeft tevens verlichting van straf gevraagd voor tien andere Ne- derlandsers, die in Algerije gevangen zitten wegens smokkel of handel van verdovende middelen. Dit heeft dinsdag de woordvoerder van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag be kendgemaakt. Pouw werd vorig jaar januari in Algiers gearresteerd. Een rechtbank veroor deelde hem ter dood en dit vonnis werd in hoger beroep eind oktober vorig jaar door het Algerijnse hooggerechtshof bekrachtigd. HARRISBURG (AP) - De Chinese kern proef van 26 september heeft 'een aan zienlijke hoeveelheid radioactieve neerslag boven Pennsylvania' veroor zaakt, aldus is dinsdag in Harrisburg door Amerikaanse autoriteiten bekend gemaakt De inwoners van de staat Pennsylvania zijn gewaarschuwd tuingroenten te wassen voor consumptie, Geldboete voor DSM SITTARD (ANP) Omdat D.S.Mf Lim burg niet voldoende voorzichtigheid in acht genomen heeft bij het lozen van cyanide in de Limburgse Maas, heeft mr. H. Engelen, kantonrechter bij het kantongerecht in Sittard, dinsdagmor gen het bedrijf, veroordeeld tot 15.000 gulden boete. Door het lozen van het, gif stierven op 11 juli 1975 en 5 april 1976 duizenden vissen in de Maas. De cyanide kwam in de Maas terecht, omdat op de verlaadplaats een afsluiter defectraakte. Hierdoor kwam het gif via een riool in de omloopleiding terecht, die directe verbinding heeft met de Ur. een zijriviertje van de Maas. Via deze zijrivier loost D.S.M. haar afvalwater, dat echter wel eerste klaarinstallaties aandoet. Twee weken geleden eiste offi cier van justitie mr. Marquartscholz 25.000 gulden, de maximale boete. Omdat D.S.M. Limburg reeds 35.000 gulden betaald heeft voor het instand houden van de visstand verlaagde de kantonrechter tot het genoemde be drag. HILVERSUM (ANP) - Tijdens filmop namen van de twaalfdelige televisiese rie Holland Glorie die in liet seizoen 1977-1978 door de AVRO zou worden uitgezonden is hoofdrolspeler Hugo Metsers, Jan Wandelaar, in het bad Boekelo bij Enschede maandagavond zo ongelukkig ten val gekomen dat hij naar het zjekenhuis moest worden ge bracht. Dinsdag wees de diagnose uit dat Hugo Metsers bij een sprong in het bad Boe kelo in een zogenaamd golfdal is te rechtgekomen. waardoor hij een gebro ken hielbeen heeft opgelopen. Met zijn herstel zullen verscheidene maanden gemoeid zijn. Omdater deze maand nog een aantal secundaire opnamen moeten plaatsvinden voor het totstandkomen van de televisieserie heeft regisseur bewerker Walter van der Kamp zich ge noodzaakt gezien hét script waar nodig enigszins aan te passen, teneinde de produktie niet te laten slagneren. voorgestelde wijzigingen van de Wet op de Ondernemingsraden. Hoewel de verlangens van deze fracties ten aan zien van de democratisering binnen de onderneming verder gaan, achtten zij het wetsontwerp toch een stap in de goede richting. Zij staan daarbij tegen- de Tweede Kamer over de WD en de christen- richting doen. democraten, die vorige week lieten we ten nogal wat kritiek op het wetsont werp te hebben. De fractie van de PvdA stelt in de schriftelijke voorbereiding van de par lementaire behandeling van het De PvdA stelt de indruk te hebben dat de regering te bang is geweest voor mo gelijke gevaren van een zelfstandiger ondernemingsraad voor het overleg tussen OR en bedrijfsleiding. Ten slotte vinden zij dat in het wet sontwerp ten onrechte geen bepalingen zijn opgenomen voor een verantwoor dingsplicht van de OR-leden tegenover het personeel. De PvdA-fraclic zal bij de behandeling van het wetsontwerp in •oorstellen in die D'66 De fractie van D'66 zegt waardering voor het wetsvoorstel te hebben „al zijn veel verdergaande hervormingen. stel, dat ze echter niet gelukkig is met SeUch' °P democratisering van de a heiflsvprhfinriinn-pn o-pivpit; Ann in t het feit dat het wetsontwerp nogal compromissen bevat. Er ontbreekt een visie in op een fundamenteler demo cratisering van de verhoudingen bin nen de ondernemingen. De wet geeft, zo zegt de PvdA, instrumenten aan de per- soneelsvertegenwoordigers, richtlijnen voor het gebruik daarvan. Teleurstellend vinden de socialisten dat geen bepalingen zijn opgenomen voor het contact tussen de onderne- De PPR-fractie liet mingsraden en de achterban, de kers in de onderneming. beidsverhoudingen, gewenst dan regeringsvoorstellen zijn opgenomen". D'66 noemt als een van die verder gaande ideeën het voorstel om de werknemersvertegenwoordiging het e ei._ recht te geven een groot deel van de zonder on(iernemiiigslei(ling te benoemen. De Democraten vinden voorts dat de di recteur geen zitting in de onderne mingsraad behoort te hebben. reek al we ten van oordeel te zijn dat het wet sontwerp lang niet ver genoeg gaat. Overlegcommissie voor zeehaven aangelegenheden geïnstalleerd DEN HAAG (ANP) - Minister Wester terp van verkeer en waterstaat heeft dinsdag de interdepartementale com missie voor overleg inzake zeehaven aangelegenheden (ICOZAt geïnstal leerd. Tot de belangrijkste taken van deze commissie zal behoren het voor- waarin onder meer taken en bevoegd heden van de nationale havenraad en het beheer van de havens door de pro vincies nieuwe stijl zullen worden ge regeld. Minister Westerterp sprak bij de instal latie de hoop uit. dat er nu sprake zal zijn van een werkelijk geïntegreerd zee- havenbeleid. Hij deed een beroep op alle partijen een deel van de bevoegdheden over te dragen aan de nationale haven- raad. De ICOZA is een commissie, waarin ze ven departementen zijn vertegenwoor digd: verkeer en waterstaat, economi sche zaken, financiën, volkshuisvesting, binnenlandse zaken, sociale zaken en volksgezondheid. Reden daarvan is. ai- dus minister Westerterp. dat het bij ontplooiing van de zeehavens niet al leen gaal om een economische ontwik keling. maar dat ook de maatschappe lijke gevolgen aan bod moeten komen, zoals milieu-verontreiniging, woon- en leefklimaat, werkgelegenheid enz, Faelldin aangewezen als formateur in Zweden STOCKHOLM (UPI) Thorbjoern Faell din, de 50-jarige leider van de Zweedse centrumpartij, is dinsdag aangewezen als de eerste niet-socialistische kabi netsformateur in Zweden sinds 44 jaar. In een zitting die nauwelijks een minuut duurde, stelde parlementsvoorzitter Henry Allard voor Faelldin als prémier te benoemen. Het nieuwe parlement waarin de 'burgerlijke' partijen, waar van de centrumpartij de grootste is. een meerderheid hebben, kan op zijn vroegst donderdag over het voorstel stemmen Üe Engelse autofirma Britiseh Ley- land heefi een contract afgesloten met het Nederlandse ministerie van defensie Ic welen van 3 miljoen gul voor levering van 512 stuks '.androvers ambulances. De conlrac- voor deze transactie werden dinsdagmorgen ondertekend op de Engelse Ambassade in Den Haag. i.r. lachten A. F. v. d. Linde. De Engelse ambassadeur sir. J. Barnes, brigadegeneraal L. van Eysden. voorste rij), drs J. I'. J De Klaerma- ker iBritiseh Leylandi general major Ir. I'. W. Maris en David Andrews iBritiseh Leylandi 'MILITAIRE DRUK VAN NAVO' Zes jaar voor man die vriendin doodstak MAASTRICHT (ANP) - Wegens dood slag heeft de rechtbank in Maastricht de 63-jarige J. II, uit Heerlen veroordeeld lot zes jaar gevangenisstraf. De man heeft op 16 februari in zijn wo ning te Heerlen zijn 56-jarige vriendin Gerda die hem kwam zeggen, dat zij de relatie na negen jaar met hem wilde breken, vanaf korte afstand meteen pis tool beschoten. Een kogel trof haar in de borst, echter niet levensgevaarlijk. Daarna greep hij uit de keukenla een knipmes en bracht, haar hiermee negen steken toe. waarvan verscheidene wel dodelijk waren. De officier van justitie had acht jaar ge vangenisstraf geëist. MOSKOU (AFP/RTR) - In het eerste vraaggesprek voor de televisie dat hij ooit aan een westelijke journalist heeft toe gestaan heeft de Russische par tijleider Leonid Brezjnev dins dag voor de Franse televisie de grote vraagstukken van de ont- spanningspolitiek. de ontwa pening en samenwerking met het westen aangeroerd. Hij zei dat de NAVO voortdurend mili taire druk op de Sowjelunie en andere communistische landen uitoefent en dat het Kremlin daarom zijn strijd krachten sterk houdt en perfectioneert. Het Kremlin 'heeft echter nooit iemand bedreigd en zal dat ook niet doen." Hij vond echter dat de V.S. en West- Duitsland 'bepaalde krachten' bevat ten 'die willen terugkeren naar de koude oorlog en internationale span ning." Het Kremlin is daartegen 'bereid tot wederzijdse troepenbeperkingen cn lADVERTENTIE VERKOOPEXPOSITIE Schouwburg - Middelburg - Molenwater Donderdag 7 t/m zaterdag 9 oktober van 10 uur tot 18.00 uur De grootste collectie serviezen - bestek - glasserviezen en pannen ooit in Zeeland getoond Kom beslist eens kijken naar onze GEDEKTE TAFELSHOW LANGE DELFT 1 - MIDDELBURG NA GERUCHTEN AFKOMSTIG VAN HEROÏNEHANDELAREN (Van onze correspondent) AMSTERDAM - De Amsterdamse recherche onderzoekt samen met de rijksrecherche geruchten over omkoping van politieman nen van het Amsterdamse bureau Warmoesstraat. „De geruchten zijn zo belangrijk, dat een onderzoek moest worden ingesteld", aldus de Amsterdamse poli tievoorliehter Jagerman. De geruchten komen volgens hem uit de Amsterdamse onderwereld en wel speciaal uit de kring van heroïn ehandelaren. „We moeten echter bedenken dat dit jongens zijn die zelf kilo's boter, of beter gezegd heroïne, op hun hoofd hebben. Bovendien staan Chinese handelaren, als ze iets van omkopingen afweten, nooit te trappelen om iets te vertellenaldus de Amsterdamse politievoorlichter. De laatste vier jaar zijn we in Nederland, aldus de heer Jagerman, verschillende keren geconfronteerd met omkopingspogingen van Chinezen. „Het komt vaak voor dat ze bij hun arrestatie bijvoorbeeld een ton op zak hebben en tegen de betrokken politiemannen zeggen: hou dit maar als je ons Iaat lopen". andere maatregelen die leiden tot al gehele ontwapening." Brezjnev leek goed gezond en op zijn gemak en sprak langzaam en duidelijk. „Wanneer iemand zich werkelijk zor gen maakt over het peil van de Sowjet- strijdkrachten lijkt dat een reden te meer dat de andere partij in ernst gaat trachten de bewapening te beperken en stap voor stap af tc gaan op het grote doel van algemene ontwapening." al dus Breznjev. Hij zei dat de Europese veiligheidscon ferentie in Helsinki vorig jaar nieuwe, goede vormen van samenwerking heeft opgeleverd. DeSowjet Unie 'eerbiedigt en houdt de hand aan de overeenkom sten die in Helsinki zijn breïkt" en staat samen met andere communistische landen aan de spits bij het uitvoeren van die akkoorden. „Er worden echter steeds pogingen ge daan om de geest en de letter van de slotovercenkomst (van Helsinki) te verminken of die in haar geheel in twij fel te trekken. Dat doen degenen die naar de koude oorlog en de spanning terug willen. Gromiko De Sowjetrussische minister van bui tenlandse zaken, Andrei Gromiko. heeft dinsdag op een persconferentie in Brussel gezegd dat hij van de Europese veiligheidsconferentie van volgend jaar in Belgrado, geen 'klachtenbus' tegen zijn land gemaakt wil zien. Op het einde van zijn officiële bezoek van drie dagen aan België zei Gromiko dat. 'Belgrado' constructief zou moeten zijn en 'streven naar versterking van de detente tussen oost en west." De conferentie van Belgrado wordt ge houden om inventaris op te maken over de manier waarop de besluiten van de veiligheidsconferentie van Helsinki van 1975 zijn uitgevoerd. Enkele landen in het westen hebben ge klaagd dat de SowjeLUnie ten aanzien van de rechten van de mens zoals in de verklaring van Helsinki vastgelegd, in bepaald opzicht in gebreke is gebleken. In een gemeenschappelijk communiqué dat over het bezoek in Brussel ïs uitge geven, staat dat België het Sowjetrussi sche voorstel om een internationale ontwapeningsconferentie te houden, steunt, Een dergelijke conferentie zou volgens de Sow jet Unie en België een 'positieve bijdrage aan de oplossing van de ont wapeningsproblemen kunnen leveren'. België is met Moskou van mening dat ook de kernmogendheden aan de confe rentie moeten deelnemen. TOKIO - Zo ging de Russische MIG 25 in de buik van een Amerikaans Calaxy-traiisportvliegtuig op de luchthaven Hakodate. Vanaaar werd het naar een militaire basis ge bracht voor een grondig onderzoek. Op de beschermende hoes staat 'Vaanvel aan de mensen van Hako date en sorry dat ik zoveel moeilijk heden heb veroorzaakt'. VOOR BESCHERMING VISGRONDEN Prof. Van Beusekom (83) overleden HILVERSUM (ANP) - Maandag is in Hilversum overleden prof. dr. ir. Hend rik Gerardus van Beusekom. Hij is 83 jaar geworden. Prof. Van Beusekom is van 1948 leraar aa Na de oorlog was hij hoofd van de afde ling stedebouw en sociaal-economisch onderzoek bij het ministerie van weder opbouw en volkshuisvesting, later werd hij adviseur van de minister Ook na zijn pensionering zette hij zich in voor de woningbouw. Prof. Van Beusekom heeft al zeer vroeg onderkend dat één van de meest wezenlijke behoeften van de mens is het wonen in een behoorlijk huis izijn proefschrift uit 1920 droeg de titel beschouwingen over de woningnood. OSLO (REUTER) - Noorwegen is van plan per 1 januari 1977 een economische 200- (zee)mijlszone rondom zijn kust in te stellen, zo heeft premier Odvar Nordli dinsdag in het de'™\7D.Tffee"w°Lr8" parlement bekendgemaakt Nordli zei dat de maatregel werd genomen om de Noorse visgronden doeltreffend te be schermen en het bestaan van de Noorse kustbevolking te verze keren. De premier wees er echter met nadruk op dat zijn land een confrontatie zoals de 'kabeljauwoorlogen' tussen Groot- Britlanniè en IJsland, uil de weg zal gaan. „De regering zal de zaak op zodanige wijze behandelen dat internationaal recht en banden met betrokken staten orden", zei hij. De Noorse regeringspolitiek in deze wordt bepaald door onderhandeling en niet door confrontatie, zei Nordli. vol gens wie er volledige juridische gronden zijn voor het instellen van een Noorse 200-mijlszone. Van de zeereehiconferentie van de Ver enigde Naties wordt verwacht dat zij hazar goedkeuring zal hechten aan een j ISUOOrrClClcl 'economischezone-systeem'. dat een kuststaat soevereine rechten verleent op alle levende bronnen in zee en de mi neralen en oliën In de zeebodem. Integraal deel van het systeem is de vis- serijgrens. Die van Noorwegen zal wor den uitgebreid van 12 tot 200 zeemijlen voor de hele kustlijn. Dit treft alle landen wier treilervlotén traditiegetrouw gevist hebben op gron den die nu binnen de Noorse jurisdictie komen. IJsland stelde vorig jaar een 200-mijls- visserijzone in. Canada doet het op 1 ja nuari en de Verenigde Staten volgen op 1 maart. De Sowjet-Unie gaat in beginsel met de economische 200-mijlszone akkoord, maar heeft verklaard niet op het resul taat van de zeereehiconferentie vooruit te willen lopen. Nordli verklaarde dat als ge volg van deze visserijgrensverleggin- gen, internationale vissersvloten hun vangsten in Noorse wateren hebben opgevoerd. Dit heeft geleid tot verdere aanspreking van de visvoorraad. Het Noorse parlement zal later in het najaar een debat aan de regeringsver klaring wijden en naar alle waarschijn lijkheid unaniem met het voornemen akkoord gaan. De premier zei dat met visserijrechten van andere landen bij verdrag rekening zal worden gehouden. In een commentaar op de Noorse be kendmaking heeft het Britse ministerie van buitenlandse zaken dinsdag aange drongen op vroege onderhandelingen tussen de negen van de EG en Noorwe gen over visserijgrenzen. Ook Zuid-Afrika wil volgend jaar zijn visserijgrens naar 200 zeemijlen uit de kust verleggen. Minister van economische zaken Chris Huniszeï dat het parlement op zijn vol gende zitting die medio-januari 1977 begint, gevraagd zou worden een des betreffend wetsontwerp goed tc keu ren. ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de sombere voorspellingen van de des kundigen heeft het botulisme geen assale sterfte veroorzaakt onder trekvogels, die vanaf eind augus tus Nederland passeerden," aldus drs. J. Haagsma van het centraal diergeneeskundig instituut in Rot terdam. De bacterioloog neemt aan dat de gunstige ontwikkeling te danken is aan het koele weer in september. De bactene Clostridium botulinum, die het botulisme veroorzaakt, is actiet bij watertemperaturen boven twin tig graden Celsius. Voorde vogeltrek heeft, het botulisme erger dan ooit huisgehouden in de Nederlandse binnenwateren. In juli en augustus stierven volgens een voorlopige ra ming 50.000 watervogels aan de ziekte. Het zwaarst getroffen is. Zuid-Holland; daar kwamen meer dan 30.000 dieren om. In de Bies- bosch kwam het plaatselijk gezag begin augustus handen te kort bij het verzamelen en vernietigen van be smette kadavers. In de loop van augustus sloeg de ziekte over naar Zuid-Limburg, en kele plaatsen in Friesland en de Waddeneilanden. Daar waren de wa teren tot dan onbesmet gebleven. Inmiddels had de Zeeuwse bioloog drs. H. Saijs gewaarschuwd dat vanaf eind augustus tienduizenden trek vogels zouden sterven als de plaag niet voor die tijd afdoende bestreden zou zijn. Dr. Haagsma van het. cen traal diergeneeskundig instituut on derschreef die mening.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9