„Ik ben een van de laatste sokkenidioten, een sokkenboer Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen MA- Westdorpe kan veteraan Eddie Verschelde nog niet m Gildehuis Sluishd drukker dan ooit 55 cIiN Programma J'uit West bleef sober extra WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 WALTER LOCKEFEER VAN 'MILOCK' HULST: 'MILOCK' DRAAIT WEER MET WINST „Ik ben een sokkenidioot, een van de weinigen die nog rond lopen, een echte sokkenboer Als je me 's nachts wakker maakt kan ik zo iets over sok ken schrijven." Walter Locke- feer is algemeen directeur van de sokkonfabriek 'Milock' in Hulst en tevens houdt hij zich zeer intensief bezig met de ver koop. En die loopt weer bij de Hulster sokkenfabriek. Als één van de weinige bedrijven in de textiel wordt er sinds enkele ja ren weer winst gemaakt. „Dankzij een formule van mij, die blijkt te hebben gewerkt: de mode. Ons bedrijf is mode bewust en dat heeft succes af geworpen. We draaien weer met winst", vertelt de directeur, ,,en dat komt omdat we zijn wegge gaan van de massasok. Ekele jaren geleden dacht ik dat: dat is onze enige kans om te overle ven, specialisme, moderne sok ken, mooi goed." Massaproduktie zo legt de heer boeke teer uit. kan in bijvoorbeeld Zuid- Korea veel goedkoper worden gedaan. Economisch directeur J. van Ginniken is het met hem eens: „Buik-artikelen kunnen in Nederland niet meer gepro duceerd worden. Neem nu Zuid-Koren. Daar hebben de Amerikanen en Japan ners sokkenfabrieken. Ze zijn daar naar toe gegaan, omdat de arbeids krachten er goedkoop zijn. Ze laten de mensen twaalf uur per dag werken en. pompen maar jongens. De winst ver dwijnt naar Amerika en Japan. Ont wikkelingshulp noemen ze dat. maar dat is natuurlijk helemaal geen ont wikkelingshulp". De heer Van Ginni ken zegt verder: „Die sokken worden hier ingevoerd tegen de prijs die wij voor ons garen betalen." Directeur Lockefeer beaamt de woor den van zijneconomische man. „In onze hoek vallen harde klappen. De laatste tien jaar is er in de textiel, ook in de sokkenindustrie een enorme sanering geweest. Het aanbod van over de gren zen heelt geleid tot het volgende: de Nedèrlandse sókkënïnduslriUè ope reert op een markt waar tweederde Quantum wordt aangéboden voor één derde prijs. Om een voorbeeld te noe men. Als er in Nederland 60 miljoen paar sokken wordt gemaakt en die kos ten 2,40, dan betekent dat, dat er 40 miljoen voor ,f 0,80 weggaan." Uitgebreid De heer Lockefeer vertelt dat het assor timent van 'Milock' zeer uitgebreid is. „We hebben 2500 verschillende sokken, soorten en maten. Dat is onze buikpijn, maar ook onze kracht. Hier hebben we een constante voorraad van een half miljoen paar sokken. Als je dat alle maal ziet heb ik eigenlijk de zotste din gen". Als gevolgvan het mode-bewust werken van Sokkenfabriek Emilie Lockefeer bv Hulst, zoals het bedrijf volledig heet. staat het bedrijf volledig in de belang stelling, ook in het buitenland. De ex port is de laatste drie, vier j aar gestegen van tien procent van de produktie tot dertig procent. Echter, modebuwust zijn is niet vol doende. Directeur Van Ginniken: „We hebben een heel goed distributiesysteem, sprei- dingover afzetkanalen is erg belangrijk. Daarnaast natuurlijk kennis van het produkt en technische mogelijkheden. Lockefeer is een sokkengek. Hij weet al les van de mode en kan het projecteren in de sok, hij kan het vertalen in het ontwerp." Tussen beide directeuren heersteen ge zonde strijd: de man van de centen ener zijds en de mode-man anderzijds. Loc kefeer tegen Van Ginniken: „Als jij je zin zou krijgen, zouden we alleen maar zwarte sokken maken in één maat". Van Ginniken tegen Lockefeer: „Als jij hier een man met aan één voet een gele sok ziet binnen hmkelen, bei je er één voor zijn andere voet." 'Milock' hecht veel waarde aan het goed presenteren van artikelen. In de Hulster .fabriek is daarom een 'Soxorama' inge richt, 'n soort van expositie van sokken die de firma te bieden heeft. Dat gebeurt in een stand, die ook op beurzen komt te staan, in Keulen bijvoorbeeld tijdens de •grote vooijaarsshow. Als enige Neder landse sokken fabrikant stond Locke feer daar temidden van 'de grote Duitse jongens', zoals hij dat zelf noemt. Tij dens die show werd overigens veel suc ces geoogst met de sokkencollectie. Bij de Hulster fabriek werken in totaal een kleine 150 mannen en vrouwen. Meest vrouwen, ongeveer honderd, die bijvoorbeeld werkzaam bij de afwerking van de nieuwe sokken. Die nieuwe sok ken dragen een naam. Elk nieuw model krijgt een naam fnee van directeur Loc kefeer. „Als ik geen naam weet voor een sok, dan maak ik hem ook niet", is één van de uitspraken van de heer Locke feer. Bridgeeursus in Lamswaarde LAMSWAARDE - Uitgaande van de bridgeclub 'Lamswaarde' begint maan dag een bridgeeursus in het gemeen schapshuis 'De Luifel' te Lamswaarde, waaraan 21 personen deelnemen. De cursus bestaat uit 10 lessen, die 's maandags gegeven worden en beginnen om 20.00 uur. Docent is de heer L. Sim pelaar uit Temeuzen. Bij Milock werken honderdvijfiig mensen. OOSTBURG - Omdat J'uit West Zeeuwsch-Vlaanderen het vorige sei zoen een tekort van ruim 2000 gulden had zal de werkgroep in het komende seizoen wat kalmer aan doen. Er staan vijf aktiviteiten op het programma. Oorzaak van het begrotingstekort is de achterblijvende publieke belangstel ling in vergelijking met voorgaande ja- Deze ontwikkeling heelt de werkgroep doen besluiten dit jaar 'publiektrek- kers' als George Baker Selection en Maggie Mc Neal naar West Zeeuwscli- Vlaanderen te halen. Dat wil volgens J'uitibegeleider Joop Wielakker niet zeggen, dat men nu vol ledig op de commerciële toergaat „Ook groepen die niet zo bekend zijn maar bijzondere muziek maken of iets bijzon ders hebben te vertellen komen bij ons aan bod". Naar het optreden van de theatergroep Werk in Uitvoering op 17 december in Oostburg zullen, zo verwacht Wielak ker. weinig jongeren komen. „Toch is het belangrijk dat zulk soort groepen ook hier komen omdat de jongeren er iets van hun eigen problematiek in kun nen herkennen". J'uit West is een onderdeel van de Stich ting Cultuurspreiding Zeeland, De werkgroep krijgt een jaarlijkse subsidie om tekorten aan te vullen. Ditjaar heeft men 9000 gulden te 'verspijkeren'. Bij ieder concert is 600 gulden uitge trokken voor de huur van podia en spots. Om die steeds terugkerende kos ten te drukken overweegt de werkgroep zelf spots en een podium aan te schaffen. Joop Wielakker: „In 2 jaar heb je de kos ten eruit. Het grote probleem is het vin den van een goede opslagruimte" Het J'uit West programma ziet er als volgt uit. 19 november. IJzendijke: Maggie Mc.Neal: 17 december, Oostr burg: Werk in Uitvoering; 21 januari. Sluis: Urbanus van Anus; 25 maart, Groede: Zjef Vanuytsel: 16 juli. Bres- kens: George Baker Selection. gj Uitgebreid program 'Uit' Sas van Gent De werkgroep van 'Uit' te Sas v. Gen heeft het theaterprogramma voor het komende winterseizoen vastgesteld. Zaterdag start men met een cabaret voorstelling van de groep 'Honoloeloe'. Aanvang 20.00 uur. Op 12 november is er een optreden van 'Armand en Bolland en Bolland' Aanvang 20.00 uur. Op 19 december is er een kerst-koffieconcert metSaskia en Serge Alle optredens zijn in cultureel centrum 'De Speye' in Sas van Gent. 'Ons Belang' houdt 40ste reclame-actie IJZENDIJKE - De leden van de vereni ging 'Ons Belang' uit IJzendijke hou den vanaf 9 tot 23 oktober voor de 40-ste maal e m reclame-actie. Voor deze 40e jubileumactie hebben de leden' van de vereniging de eerste prijs verhoogd tot 1000 gulden en zijn er ver der nog 24 prijzen te winnen die worden uitbetaald in waardebonnen. Dit jaar zullen ook de leden uit de horeca-sector loten aan hun klanten verstrekken bij hun consumpties. Ge durende deze 14 dagen zijn er ook di verse activiteiten: zaterdag 9 oktober is de opening. ZEEUWSCH-VLAANDEREN •Donderdag 7 oktober draait de Filmliga Temeuzen 'lm Lauf der Zeit' van Wim Menders. Aanvang: 20 uur. •Vrijdag 8 oktober komt de Hoofdstad Operette met 'Der Vögelhandler' naar het Zuidlandtheater in Temeuzen. Kaarten verkrijgbaar vanaf maandag 4 OKTOBER TUSSEN 14 en 16 uur via telefoonnummer 01150-5555. •Zaterdag 9 oktober. De Speye. Sas van Gent: cabaret Honoloeloe met het programma 'Leuke Vent'. An vang: 20 uur. Honoloeloe bestaat uitHessel van der Wal en Rob van de Meeberg. Zij brengen eigen teksten en muziek van pianist Henk Alkema. Engagement wordt afgewisseld met huis-, tuin- en keuken-nummers over zaken als de hartelijke moeder van het grote gezin en de dankzegger van de personeelsbond. Liedjes, sketches, grappen en parodieën - een avond waar het opletten geblazen is. VERDEDIGER BELEEFT TOPSEIZOEN WESTDORPE - „In de herfst van m'n carrière wil ik nog een jaar alles geven. Daarna sta ik mijn plaats af aan de jeugd.,' Eddie Verschelde, niet zo ver meer van de 30 en daarmee een van de veteranen in de ploeg van het zo uitste kend gestarte Ria, roept het al twee jaar. Maar trainer Willy Kramers laat Verschelde voorlopig niet los. „Hij loopt nog altijd vooraan op de training, heeft een schitterende conditie en is niet weg te denken uit heteerste elftal", zegt Kramers. Die instelling van Eddie Verschelde („vorig jaar na het behalen van het kampioenschap was ik vast van plan om op te stappen maar er was nog geen aanvulling") valt eigenlijk moeilijk te rijmen met zijn doorzettingsvermogen en inzet als voetballer. „Ditjaar ben ik zelfs gestopt met roken en 's zaterdags ga ik nooit op stap. Alleen 's zondags na de wedstrijd een paar pinten, maar dat kan geen kwaad." Een typisch voorbeeld van een voetbal ler die kost wat kost wil slagen en die blijft knokken voor een vaste plaats tot ze hem met pensioen sturen, zou je zeg gen. Maar nee. Eddie Verschelde tilt er niet zo zwaar aan. Ook als Willy Kra mers hem niet meer nodig heeft zal hij in het tweede elftal tot het uiterste gaan, Het is z'n mentaliteit, en hij heeft het er een heel eind mee geschopt. Twee goals Eddie Verschelde begon als voetballer bij Com. Boys. Hij woonde wel in Westdorpe maar het veld in Sas van Gent was dichter bij huis. Later, toen hij net senior was geworden, vroeg hij toch overschrijving aan naar Ria. Ver schelde debuteerde in een beslissings wedstrijd tegen Patrijzen voor de pro motie naar de le klas afdeling. Ria won met 5-0 en Eddie Verschelde maakte furore met twee fraaie treffers. Daarna ben ik er niet meer uit ge weest". vertelt hij. „We speelden steeds bovenaan in die eerste klas maar kwa men in de eindsprint altijd net iets te kort. Totdat Kramers kwam, twee jaar geleden. De ploeg bleef vrijwel dezelfde maar er werd harder getraind en door het orga niseren van contactavonden werd de sfeer opeens ook veel beter Dat werd natuurlijk bevorderd doord at we het vo rig jaar wel hebben gehaald." Voor Eddie Verschelde lagen in dat sei zoen geluk en tegenslag erg dicht bij elkaar. Want in een oefenwedstrijd tegen Hoek, nog voor de start van de competitie, liep de inmiddels tot ver dediger omgeschoolde 'tempobeul' een beenbreuk op. De eerste tien competi tiewedstrijden was Verschelde niet meer terug in de opstelling van Ria. „Ik ,moest weer helemaal terug in conditie komen en ik weet van mezelf dat ik een speler ben die het van inzet en conditie moet hebben. Het was moeilijk om weer terug op het oude niveau te komen maar na tien wedstrijden kreeg op nieuw een kans." Verschelde kwam de ploeg versterken in het heetst van de strijd. Ria zat weer in de slag. Vooral met Aardenburg en Schoondijke. Maar in de laatste wed strijd. toen Ria thuis tegen Graauw speelde, werden die laatste twee legen- standers definitief teruggewezen. Ria mocht feestvieren en Eddie Verschelde had bereikt waar hij al zo lang van had gedroomd. Verschelde: „We hadden er al zo vaak net naast gegrepen en voor mij was de bekroning van m'n carriere. Na die beenbreuk nog terugkomen en dan bovendien nog kampioen worden, ik had het niet meer verwacht." Met het behalen van die titel kwam ein delijk ook de erkenning voor Ria. „Daarvoor had men weinig vertrouwen in Ria", vindt Eddie Verschelde. „Vooral in de kranten. Ik kon me mateloos erge ren aan de voorspellingen. Als we thuis spelen kregen we voortdurend een 'tweeke' bij de voorbeschouwing terwijl we in Westdorpe toch bijna nooit verlo- Aan de andere kant geeft hij wel toe dat Ria steeds op de beslissende momenten in de fout ging. Daar ziet het echter dit jaar zeker niet naar uit Ria is gestart met overwinningen op Hontenisse en Domburg terwijl de duels met Philip pine en Breskens met een gelijkspel werden afgesloten. Eddie Verschelde, die aanvankelijk weer eens had aange kondigd dat hij ditjaar een stapje lager wilde spelen, beleeft een topseizoen. Verschelde: „De verwachtingen waren niet al te hoog gespannen. We dachten wel dat we ons zouden kunnen handha ven maar niemand had zo'n mooie start durven voorspellen. We blijven echter met beide benen op de grond staan. Het publiek is natuurlijk geweldig enthou- UITGEBREID PROGRAMMA NA AANVANKELIJKE AARZELING SLUISKIL - In een voorwoord bij de presentatie van het nieuwe program maboekje voor het seizoen 76-77 vap het buurtcentrum 'Het Gildehuis' te Sluiskil schrijft het werkbestuur: „De samenwerking met bestaande vereni gingen was bijzonder goed". Buur- thuisieïder Horoné Kips van het 'Gil dehuis' is het daarmee volledig eens. Hij zegt: „Het contact met het vereni gingsleven loopt op rolletjes". Kips vindt dan ook dat het 'Gildehuis' als gemeenschapscentrum van Sluiskil een begrip aan het worden is: „Bij velen is de drempelvrees weg" Vier jaar geleden werd het Gildehuis. dat eigendom van de katholieke kerk was. aangekocht door de Centrale Stichting voor Sociaal-Cultureel Werk in de gemeente Temeuzen. Een ver koop. die niet iedere Sluiskillenaar de toenmalige beheerscommissie van het Gildehuis in dank afnam. Horoné Kips: „Volgens velen betekende de verkoop van het gebouw aan een Temeuzense stichting dat het voorgoed voor de Sluiskilse gemeenschap verlo ren zou gaan. De meesten zijn daar nu van. teruggekomen, omdat ze hebben kunnen constateren dat er tegenwoor dig iu het Gildehuis nog net zoveel voor Sluiskil gebeurt als vroeger". Het aan tal bezoekers neemt jaarlijks toe. Voorbeeld hiervan is volgens Kips de Jeugdvakantieweek in Sluiskil. Vijf da gen lang stond Sluiskil op z'n kop. Ruim 1200 kinderen en tieners maakten van de mogelijkheden, die de Sluiskilse Jeugdvakantieweek hen bood. gebruik. „Een aantal dat bewijst dat ons werk in Sluiskil aanslaat." Velen voelden zich na die week sterker dan voorheen bij het 'Gildehuis' be trokken en het was dan ook een zeer goed begin van het nieuwe seizoen. In het programmapakket '76-'77 zijn in vergelijking met het vorige jaar weinig veranderingen aangebracht. Ditjaar is er in het Gildehuis een danscursus die wordt gegeven door de heer J. Lavoir uit Hulst. Nieuw is ook de gymnastiek voor de 5- en 6-jarigen op woensdag in de ge meentelijke gymzaal. Het geheel staat onder leiding van de heer L. Sijs. De schaakcursus en de damesclub zijn ge handhaafd. Op de 'Grote aktiviteiten'lijst van het Sluiskilse buurthuis zijn ook het ko mende seizoen weer geheide toppers opgenomen als: Dierendag (9 oktober). Kindercarnaval (februari) en de ten toonstelling van Sluiskilse hobbyis- ten.De vooreind december vastgestelde Honoré Kips. hobbyistententoonstelling krijgt een iets andere opzet dan vorig j aar. Men wil voor dit jaar dat de hobbyisten naast het exposeren ook demonstratie's ver zorgen. De Sluiskilse peuters kunnen drie mor gens in de week terechtin hetGildehuis. Het totale programmapakket ziet er als volgt uit: Dinsdag: 9-11.30 u. peuterspeelzaal; 19- 20.30 u. meisjes van 10 t/m 13 jaar: 16- 17.00 u. jongens en meisjes 6 t/m 9 jaar- Woensdag: 14-15.00 uur gymnastiek; 14-15.30 uur meisjes en jongens 7 t/m 9 jr.; 19-20.15 schaakkursus; Donderdag: 9-11.30 uur peuterspeel zaal; 13.30-15.15 damesklup: 19-20.30 jongens van 10 t/m 13 jr. Vrijdag: 9-11.30 uur peuterspeelzaal:) 19,30- 22.00 uur jongeren-soos; 20.00- 22.00 uur danscursus voor volwasse nen. Zaterdag: 10-11.30 uur meisjes en jon gens 6 t/m 9 jr. Zondag: 17-18 30 uur danscursus voor jongeren. NKV-vrouwen Hulst bijeen Demonstratie spinnen voor KVO Hulst GRAAUW - Op 13 oktober is in het ge meenschapsgebouw te Graauw de al gemene ledenvergadering van de Ka tholieke Vrouwen Organisatie (KVO), afdeling Graauw. Tijdens deze verga dering is er een bestuursverkiezing vanwege het aftreden van mevrouw M. Borm-Borm, die zich niet meer herkies- vrouwenbeweging van de afdeling Kloosterzande samen in hotel Van Leu ven te Kloosterzande. De firma Rath en Dodenhever verzorgde ereen lezing over 'De Kunst' van 'tmuurbekleden. De bij eenkomst. die druk werd bezocht, was de eerste van het winterseizoen. Na af loop was er een gezellig samenzijn. Ontspanningsavonden jubilarissen NSM SLUISKIL - De vereniging van jubila rissen van de NSM te Sluiskil houdt za terdag voor haar leden de eerste ont spanningsmiddag van dit seizoen. Deze is in caf-e DaUinga te Sluiskil en begint om 14.00 uur. Ook die dit jaar 25 jaar op de NSM werkzaam zullen zijn worden uitgenodigd. Tijdens deze middag zal „imionHor men kunnen doen aan een kaart en biljart-competitie. De data van de mid- frouw Ineke Iemanse, verbonden aan de dau zijn f3 nQvember (met jaarverga- Wpnc«-h™. te Hnkt crppft PPn ripmrm. Hp^ng, jg december, 15 janUOIÏ 1977. 19. rusplantjes gegeven in verband met de te houden plantenwedstrijd. Mejuf- levensschool te Hulst geeft een demon stratie in spinnen, weven en batikken. Daarna is er een bespreking van het jaarprogramma. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Uitstapje Axelse plattelandsvrouwen tebruari en -9 maart. EHBO-cursus Westdorpe WESTDORPE - Door de grote belang stelling die er bestaat voor een nieuwe cursus EHBO te Westdorpe, heeft het bestuur van de EHBO-vereniging 'St. AXEL - De afdeling Axtd van de ^^tober ^starten met een nieuwe Bond van Plattelandsvrouwen heeft pi)rsiis Ef lg reeds besloten om de les- donderdagmiddag als opening van het SS? 13.00 uur vanaf het Szydlowskiplein om 'mEen vertegen bu het bestuur, een bezoek te brengen aan de vlasfa briek Arolit te Koewacht. Daar werd een film vertoond, die de verwerking van vlas tot linnen toonde. De vele zuivere linnen artikelen in de bij de fabriek ho rende winkel vonden gretig aftrek. De reis werd voortgezet naar Sas van Gent. Het uitstapje werd besloten met een fondue-avond. Om 21.00 uur waren de dames weer terug in Axel. avonden te houden op maandagavond. Geïnteresseerden kunnen alle inlich- Uitstapje bejaarden EDDIE VERSCHELDE siast maar wij zijn blij met ieder puntje. Ik geloof alleen dat we nu vóór geen enkele tegenstander angst moeten heb ben. Omdat iedere ploeg voor ons vreemd is durven we soms nog niet vo luit te gaan." HULST - Onder leiding van de heren C. van de Walle en R. Boon reden vier bus sen met 200 leden van de Hulster 'Bond voor Bejaarden en Gepensioneerden' via Antwerpen, Leuven én Diest naar Scherpenheuvel. In Leuven bezochten ze eerst de Zimmertoren en het Bagiju- hol In Leuven werd in de Theirbrau ge- Zeebenaelen pauzeerd. In Scherpenheuvel ging pas- toor A.Fick uit Hulst voor in een Eucha- KLOOSTERZANDE - De zeehenge- ristievlering, waarbij het Hulster be- laarsvereniging'De Vogel'uit Klooster- jaardenkoor onder leiding van mejuf- zande houdt zondag op de Wester- frouw M. van de Walle de kerkelijke ge schelde nabij de Wilhelminuspolder of zangen verzorgde, aan het orgel bege- Ossenisse haar voorlaatste clubwed- jeid door mevrouw R. Verdurmen-de strijd. Gezien het watergetij wordt er Theije. Na afloop zat men in restaurant gevist van 14.30 tot 17.30 uur. 'Sint-Jozef aan aan een diner.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27