PRIfSPRIMEUR Raad Kortgene trekt verordening tweede woningen geheel in M. D. van der Slikke in Goes kreeg gouden eremedaille ON CRM moet verlossend woord spreken over woonwagenkamp Onduidelijkheid over renovatieplannen in raad Kortgene 10 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Zeeland heeft in het sei zoen 19*3-1974 met 35,3 miljoen kilo een derde van de totale landelijke aanvoer van consumptiemosselen voor zijn re kening genomen. De mosselkwekerijen in de Waddenzee spanden in dal seizoen de kroon met een gezamenlijk bedrijfs resultaat van 66 miljoen kilo, 67 pro cent van de totale aanvoer. Dit blijkt uit een zojuist verschenen publicatie van hel landbouw-economisch insti tuut. In het overzicht wordt er melding van gemaakt dat de totale aanvoer van con sumptiemosselen in 1973-1974 daalde met 35 procent tot rond 100 miljoen kilo ten opzichte van het seizoen daarvoor, toen een aanzienlijke overproductie werd bereikt. De kwaliteit van de mos selen, zo blijkt verder, was over het al gemeen goed tot. zeer goed, terwijl de gemiddelde prijs van aan de handel ver kochte mosselen, vooral in de eerste maanden van het seizoen goed was en dat die zich ook later op een redelijk niveau wist te handhaven (gemiddeld f 19.05). De totale bruto-opbrengst, in clusief de door het fonds verkochte mos selen. bedroeg 17.6 miljoen gulden tegenover 16,6 miljoen in het seizoen 1972-1973. De invoer was in 1973-1974 gering. De uitvoer daalde ten opzichte van het voorafgaande seizoen met. 18 miljoen kilo (is gelijk aan ruim 29 procent) tot 44.6 miljoen kilo, waarvan naar Frank rijk 25.4 miljoen kilo (daling plusminus 35 procent) en naar België 18,7 miljoen kilo (daling plusminus 20 procent). De gemiddelde prijs van de uitvoer naar België steeg met 24 procent en lag voor Frankrijk ruim 20 procent hoger. De to tale waarde van de uitvoer daalde met 3 miljoen gulden (plusminus 12 procent) ten opzichte van seizoen 1972-1973 tot 21,5 miljoen gulden. In december 1973 kwam door gasolieschade in de Ooster- schelde de aanvoer en de export tijdelijk stil te liggen. Het aantal bedrijven in de mosselsector daalde met 9 procent tot 83 bedrijven, de verdeling naar bedrijf somvang bleef vrijwel gelijk. De gemiddelde bedrijfsresultaten lagen bij alle onderzochte groepen gunstiger dan in het seizoen 1972-1973. Het netto resultaat van kleinere bedrijven nam met 1800 gulden toe. dat van middel grote bedrijven met 6700 gulden en dat van grotere bedrijven zelfs met 97.100 gulden per bedrijf, voor deze laatste groep voornamelijk als gevolg van een in verhouding veel gunstiger prijs. De voortgaande kostenstijging en de lagere aanvoerhoeveelheden werden meer dan goed gemaakt door de redelijk tot goede gemiddelde prijzen. De toegevoegde waarde gemiddeld per bedrijf bedroeg in 1973-1974 voor de kleinere, middelgrote, en grote bedrij ven respectievelijk 86.000, 135.000 en 250.000. En lag voor alle groepen hoger dan het voorafgaande seizoen (respec tievelijk 10 procent. 11 procent en 75 procent hoger). Bestuurlijk kader gemeente Kortgene raakt 'uitgedund' KORTGENE - Het bestuurlijke ka der in de gemeente Kortgene raakt steeds verder uitgedund. Afgelopen maanden zijn er in de gemeenteraad door overlijden en vertrek van raadsleden de nodige wijzigingen geweest. In juni van dit jaar ver dween bovendien burgemeester P. J. Evers met pensioen. Zijn taak werd nadien overgenomen door loco- burgemeester A. Markusse, die tus sentijds aankondigde te zullen ver dwijnen wegens verhuizing naar Middelburg. Tijdens de raadsvergadering van dinsdagavond was de heer Markusse inderdaad niet aanwezig. De ooi-zaak was niet een verhuizing, maar ziekte. Op advies van zijn arts moet de loco-burgemeester minstens 14 da gen rust nemen. De raadsvergader ing werd daardoor geleid door we thouder A. Welleman, met de in au gustus '76 tijdelijk benoemde we thouder L. M. van der Weele aan zijn zijde. De heer Welleman zal gedu rende de ziekte van loco burgemeester Markusse voorshands optreden als waarnemend- burgemeester. tenzij in de tussentijd een nieuwe burgemeester voor Kort gene benoemd wordt VEERTIGJARIG JUBILEUM BIJ OOSTERBAAN LE COINTRE BURGEMEESTER HUBER SPELDDE MEDAILLE OP GOES - Burgemeester mr. F. G. A. Hu- ber van Goes heeft dinsdagmorgen aan de heer M. D. van der Slikke de gouden eremedaille behorende bij de orde van Oranje Nassau uitgereikt. De heer Van der Slikke vierde gisteren zijn veertig jarig jubileum bij de drukkerij Ooster- baan en le Cointre in Goes. Meer dan 25 jaar is de heer Van der Slikke (55) chel van de machinezetterij geweest. Na de technische omschakeling van het be drijf werkt hij sinds enkele jaren in de foto-zetterij. De heer Huber speelde de jubilaris de onderscheiding op tijdens een feeste lijke bijeenkomst ten huize van de fami lie Van der Slikke in de De Grootstraat. De heer Huber prees de heer Van der Slikke om zijn inzet en zijn vakman schap. Directeur J. M. Smit van Ooster- baan en le Cointre noemde de heer Van der Slikke een loyaal medewerker, iets wat met name bleek tijdens de omscha- Jubileum-viswedstrijd Kapelse Kanaalvissers KAPELLE - Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de hengelsport vereniging "De Kapelse Kanaalvissers' werd zaterdagmiddag voor de leden een viswedstrijd gehouden in het Ka naal door Zuid-Beveland. De 83 deel nemers hadden maar een matige vangst, 96 bovenmaatse en 29 onder maatse vissen. Het puntentotaal be droeg 10.955 De eerste prijs was voor M. van Hoepen met een paling van 690 gram, verdere prijswinnaars: 2. W. Meyer 675 pnt, 3 P. Temmerman 570,4 J. de Hooge 555, 5 A. Deegens 400, 6 J. Langenberg 395, 7 C. Vergouwe 330, 8 mevr. Veigouwe 325, 9 Rob Vergouwe 325, 10 J. Oele 280. Voor iedere deelnemer was er een prijs, die door de voorzitter, de heer L. C. Oele, in hotel 'de Zwaan' werd uitgereikt. De eerstvolgende wedstrijd van de vereni ging is een internationaal concours op zaterdag 23 oktober inde Westerschelde van 13.00 tot 16.00 uur. ling op de fotozet-produktiemethode. De jubilaris is jarenlang hoofdbestuurs lid geweest van de grafische bond van het CNV. CNV-bestuurder Van der Kamp bood hem namens de vakvereni ging gelukwensen aan. Bedrijfsleider P. Vos roemde de inzet van de heer Van der Sükke. Hij kenschetste hem als een man voor wie niets te veel was. Namens het personeel van de drukkerij bood de heer M. Verburg gelukwensen en een ge schenk aan. De heer Van der Slikke sprak tenslotte een dankwoord. Foto: De heer Van der Slikke en zijn echtgenote na het uitreiken van de ko ninklijke onderscheiding. WETHOUDER DE LEEUW TIJDENS BIJEENKOMST IN WILHELMINADORP: „GEMEENTE HEEFT HAAR HUISWERK NU GEDAAN" YVILHELMiNADORP - „De plannen voor het nieuwe woonwagenkamp lig gen momenteel bij erm ter goedkeu ring. Wij zullen nu moeten afwachten tot erm de plannen weer naar de ge meente terugstuurt. Dan kunnen we verdere stappen ondernemen. De ge- meenteheeft z'n huiswerk verricht. Het ministerie van erm zal het verlossende woord moeten spreken." Dat zei wethouder L. H. de Leeuw dins dagavond tijdens de jaarlijkse informa tiebijeenkomst van het Goese college an b. en w. met de bevolking van Wil- helminadorp. De belangstelling voor deze contactbijeenkomst die in het Wil- helmmahuis werd gehouden, was zeer matig. Het grootste deel van de vragen, waarmee hetcollege gisteravond gecon fronteerd werd, werden beantwoord door wethouder De Leeuw. Zo meldde hij, dat in de bestedingsplanning voor 1977 een openbare telefooncel voor Wil- helminadorp is opgenomen. De we thouder vertelde ook, dat de uitbreiding van het dorp in westelijke richting zal plaatsvinden. De gemeente heeft al nieuwe bouwgrond oip het oog.. Die grond' is eigendom van 'De Wilhelmir.a- polder. De gemeente voert op het ogen blik besprekingen met deze maat schappij. De plaats van de nieuwe brug over het kanaal van Goes naar de Oos terschelde is nog niet bekend. Wethou der De Leeuw deelde verder mee, dat in 1978 - maar dan moet alles wel meezit ten - begonnen kan worden met de bouw van een nieuwe sluis bij het Goese Sas. Hij kon nog geen concreet ant woord geven op de vraag welke recrea tiemogelijkheden er bij het Goese Sas liggen. Het komende jaar zal in met de dijkverzwaring worden gestart. Als die werkzaamheden achger de rug zijn, zal de gemeente in overleg met het water schap en 'De Wilhelminapolder" bekij ken wat er op het recreatieve vlak gaan gebeuren. Over de klachten van stan koverlast van het rioolzuiveringsge- maal, zei wethouder De Leeuw, dat het waerschap mogelijk in 1978 maatrege len zal nemen. Dan is Wilhelminadorp definitief van de stank verlost. Verder kwamen er nog wat vragen over ver keerssituaties buiten en in het dorp aan de orde. Er werd gewezen op de gevaar lijke situatie op het kruispunt Deltaweg-Langeweg en er werd gepleit vokor snelheidsbeperkende maatrege len in de Brugstraat. \K BEGK.I <!p Nier waa£\ die voete&uj&isz\cm zo DRUK OM MAKEN 'N DE KRAMT STAAT PRECIES HOEhe bal MOET ROLLEN Daar wij op 2 oktober stopten met onze zaak willen wij u allen hartelijk dank i zeggen voor het vertrouwen, dat u in ons gesteld hebt. iDe zaak zal voortgezet worden door mijn collega en zijn vrouw J. KARTAN lEN J. C. M. KARTAN-POLFLIET, die ik beleefd bij u aanbeveel. Lekker behaaglijke pull met rolkraag. 100% Acryl, mooi fijn gebreid. U gaat kiezen uit 6 fraaie kleurenkombinaties. Normale prijs 13- t/m a.s. zaterdag J. RIJK Op 7 oktober om 9.00 uur gaat onze zaak open en heten u dan vanharte welkom. Wij bieden u een groot assortiment vers vlees, vleeswaren en verse kip. Onze openingsaanbieding is: Hamlappen 1 kg 10,48 Varkensfrikando 500 gram5,48 Verse worst 500 gram2,48 Verse kuikenbout 500 gram3,48 Vleeswaren: Snijworst 100 gram 115 ct 50 gr. gratis Leverkaas 100 gram 89 ct. Kalfsboterhamworst 150 gram 99 ct. Let verder op onze extra aanbiedingen in dezaak. UW SLAGER J. KARTAN Hoofdstraat 23, Ovezande, tel. 01195- 336. VERORDENING VAN PvdA EN VOORSTEL B. EN W. AFGESTEMD WEL WERKGROEP LEEFBAARHEID VAN DE KERNEN KORTGENE - De gemeenteraad van Kortgene heeft dinsdagavond met 6 tegen 4 stemmen besloten om de 'ge- bruiksverordening gebouwen' in te trekken. Dil betekent dal beperkende epalingen voorde koop en verkoop van. zogenaamde 'tweede woningen' in de dorpskommen en bungalowparken komen te vervallen. Het werd tijdens de raadsvergadering niet duidelijk of gedeputeerde staten van Zeeland nog hun goedkeuring aan het intrekkings- besluit moeten geven, Voorstemden de VVD (indiener van het voorstel) en de PvdA: tegen waren de CHU, ARP en SGP. Tevoren was een initiatief-voorstel van de PvdA om permanent bewoonde hui zen in de dorpskommen en bungalow- leefbaarheid voor raad van Kortgene KORTGENE - Tijdens de raadsver gadering van Kortgene heeft de fractieleider van de PvdA, N. Filius, dinsdagavond informatiemap jes uitgereikt aan zijn collega- raadsleden over verbetering en ver nieuwing van huizen en woonwij ken. Hij wilde daarmee zijn betoog voor het instellen van een werk groep 'leefbaarheid kernen' onder strepen In het mapje zaten folders van het ministerie van ruimtelijke ontwikke ling en volkshuisvesting en het voor stel van de PvdA tot instellen van de wrkgroep. Tijdens zijn betoog over deze zaak, had de heer Filius ook voor het college van b. en w. een in formatiemap. volgestopt met af schriften van regelingen en bepalin gen over renovatie, rehabilitatie, en zovoorts. „Om hetcollege wegwijs te maken," zei de PvdA-er. „Ik hoop dat het college er z'n voordeel mee kan doen." De raad nam nadien met B tegen 4 stemmen het besluit om de werkgroep in te stellen. Scholieren hielden eigen dierendag WISSENKERKE- De leerlingen van de openbare lagere school te Wisscnkerke hielden maandag hun eigen dierendag in de landbouwschuur van de heer P. de Winter. Eerst werden 's morgens op school ver schillende werkstukken gemaakt, waarna de kinderen' 's middags in de schuur een parcours uitzetten, met stands waar zij de bezoekende ouders wat over dieren vertelden. Er waren onder ander dokjes, pony's, grote paarden en tal van kleinere die ren. Naditalles werd doorliethoofd van de school, de heer T. Koppejans, enkele films over dieren vertoond: Schietingen KWADENDAMME - De handboogver eniging 'A.D.L.M.' gaf bij de heer W. Huige een schieting op de liggende wip pen waaraan door 48 schutters van 12 vereniginhgen werd meegedaan. Uit slag van de eerste wip: hoofdvogel W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendam- me, eerste zijvogel B. Spanjaard van St. Andries uit Wemeldinge, tweede zijvo gel P. de Jonge van Vooruitgang uit Kwadendamme; eerste bovenkal J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oude- lande; tweede bovenkal J. A. Rijk van A.D.L.M. uit Kwadendamme; eerste onderkal mevrouw Steenaert van Voor uitgang uit Kwasendamme, bij loting; tweede onderkal Mat. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. bij loting; eerste klep C, D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme; tweede klep Henk Koens van Spes-Nostra uit Ovezande; derde klep P. Oostdijk van Willem-Teil uit Ovezande; meeste kleine vogels O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme, negen stuks, De vliegende vogelprijs was voor P. Vette van Con cordia uit 's Heerenhoek; Uitslag van de tweede wip; hoofdvogel Leo de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme; tweede hoofdvogel H. v. Stee van Diana uit Yerseke; eerste zijvogel B. Looy van Victoria uit Kwadendamme: tweede zijvogel Math. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. bij loting; derde zijvogel H.V. Stee van Diana uit Yerseke, bij lo ting; vierde zijvogel D. Geys van A.D.L.M. uit Kwadendamme. bij loting: eerste kal Si, de Jonge van A.D.L.M. uifi- Kwadendamme; tweede kal J C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissin- gen, bij loting; derde kal mevrouw Steenaert van Vooruigang uit Kwaden damme, bij loting, vierde kal W. de Jonge van A. D.L.M. uit Kwadendam me, bij loting; Meeste kleine vogels O. Steenaert van Vooruitgang uit Kwa dendamme. acht stuks: de vliegenden vogelprijs was voor W de Jonge van A.D.L.M uit Kwdendamme, deze wer den geschonken door W. Huige. Openbare kleuterschool houdt ouderavond COLIJNSPLAAT - De oudercommissie van de Kortgeense openbare kleuter school houdt donderdag een ouder avond in de kleuterschool te Colijn- splaat. Tijdens deze bijeenkomst zal een lid van het college b. en w. van Kort gene een toelichting geven pver de stand van zaken betreffende de nieuw t;e bouwen kleuterschool. De vergadering ■begint om 20.00 uur parken te beschermen tegen doorver koop als tweede woning, afgestemd. Voor was alleen de fractie van de PvdA (4 stemmen); de andere partijen stem den tegen Ook een voorstel van de meerderheid van het college van bur gemeester en wethouders om de be staande verordening zodanig te wijzi gen dat de huizen in de bungalowparken Veerse Meer I en II buiten de verorde ning vallen, haalde het niet, VVD en PvdA waren tegen (6 stemmen), de an dere partijen voor. Een voorstel van de PvdA om een werk groep 'leefbaarheid kernen in te stellen die op korte termijn met zogenaamde 'invulplannen' voor de dorpskernen moet worden, werd door de meerderheid van de gemeenteraad (pvda en vvdi aangenomen. Gesteld werd dat deze werkgroep aan een nieuwe verordening op het gebruik van tweede woningen moet gaan sleutelen. Over de juiste sa menstelling van deze werkgroep zal het college van b. en w. nog overleg plegen met verschillende provinciale instan ties. De stemming over dit voorstel was het einde van een verwarrend debat in de raad over de gebruïksvei'ordening, een kwestie waarover de raad ook al in augustus-vergadering uitvoerig van ge dachten wisselde; toen kwam men er niet uit Het gesprek werd geopend door de nieuwe fractievoorzitter van de PvdA, N. Filius. Hij herinnerde eraan dat de bestaande gebruiksverordening voort- durend aanleiding gaf tot problemen en aan alle kanten rammelde. „Daarom is de fractie van de PvdA met een nieuwe ontwerpverordening gekomen, die een oplossing biedt zowel voor de 'eigen' mensen in de kernen als voor de perma nente en tijdelijke bewoners in de bun galowparken". aldus de heer Filius..Hij benadrukte dat bij zijn fractie een ge lijke behandeling van alle inwoners van de gemeente vooropstond. Volgens de heer Filius was er in het voorstel van het college van b. en w. (de bungalowparken uitzonderen van de bestaande verorde ning) sprake van een bevoorrechting van de bewoners van de bungalowpar ken ten opzichte van de mensen in de dorpskommen. „Wij vinden dat geen zaak van goed bestuur en we kunnen ons niet voorstellen dat de collega raadsleden met deze ongelijkheid zullen instemmen. Een gemeente heeft immers de zorg voor alle inwoners en daarbij gaat het met om 'n bepaalde categorie voor te trekken", betoogde de heer Fi lius, De PvdA-fractieleider benadrukte dat het voorstel van zijn partij uitging van het accepteren van de bestaande situa tie: „Permanente woningen blijven dat, tweede woningen mogen dat even eens hlïjven. tenzij ze worden doorver kocht als tweede woning. Aan gedane toezeggingen en gewekte verwachtin gen van bewoners en aspirantbewo- ners van de bungalowparken wordt te gemoet gekomen", meende de heer Fi- Si tu a tie Hij vond het geen voorbeeld van 'be hoorlijk bestuur' dat het college van b. en w. op grond van een juridisch advies uitzondering wilde maken voor de bun galowparken. Het raadslid maakte be zwaren tegen de strekking van dat juri disch advies (van de Middelburgse ad vocaat mr. J. J. van der Weel). „In het verleden is er aan de pure recreatieve bestemming van de bungalowparken gesleuteld, namelijk door toe te staan dat mensen zich permanent vestigden Van de zijde van de eigenaar van de grond is daar nooit bezwaar tegen ge maakt. Door toe te staan dat er in de parken zowel permanente als tweede huizen kwamen is er een duidelijk pre cedent geschapen, dat het hele juridis che advies op dit punt op losse schroe ven zet", constateerde de PvdA-leider. „De bungalowparken hebben in het ver leden een gemengde bestemming ge kregen en als zodanig is het een vanzelf sprekende zaak dat ten aanzien van de bestaande permanente woningen de gebruiksverordening wordt toegepast." De heer Filius oefende kritiek uit op het college van b. en w. omdat het voorstel van de PvdA over een werkgroep voor de leefbaarheid van de kernen nietbij de raadsstukken was gevoegd. Hij eiste alsnog behandeling en stemming over het voorstel. Daarbij stipte de heer Fi lius aan dat het bijzonder belangrijk is dat er voor de dorpskommen van de ge meente studies worden gemaakt om de leefbaarheid met gebruikmaking van rijksregelingen!renovatie, rehabilitatie, wijkverbeteiing, en dergelijke) te be vorderen. „Er kan namelijk niet vol staan worden met het aannemen van een verordening met beperkende bepa lingen. Integendeel, alle maatregelen en mogelij kheden die er van o verheidszijde zijn, dient men aan te grijpen om de eventuele nadelen van de gebruiksver ordening te compenseren", aldus de heer Filius. Weerklank Het betoog van de PvdA-er vond weinig weerklank in de raad. „Ik sluit me graag aan bij het voorstel van b. en w." zei de heer F. A. Klaassen (chu). Mevrouw J. H.van Oeveren-de Rijke (vvd) vond dat de huidige verordening onbruikbaar is. „We willen eigenlijk maar voorstellen om de hele verordening terug te nemen. Dat lost een heleboel problemen op", vertelde zij. Raadslid M. de Smit (ar) toonde zich voorstander van het voor stel van b. en w.: „Ik ben nog altijd van mening dat de verordening een preven tieve werking heelt; het is een aanzet tot verbetering van de leefbaarheid." De heer G. Balkenstein (sgp) stelde dat het voorstel van het college, gelet op het juridisch advies, noodgedwongen moest worden aanvaard. Wethouder L. M van der Weele (chu) meende dat de gelijkheid in het voorstel van de PvdA niet aanwezig was. Hij be nadrukte dat aan het juridisch advies veel waarde toegekend moest worden. „Als we dat met opvolgen, dan hadden we het advies net zo goed niet kunnen vragen, want hét zal nog niet zo weinig kosten." In de tweede ronde wees de heer Filius erop dat zijn fractie liever geen verordening had dan een onrecht vaardige verordening. Hij had kritiek op ARP. CHU en SGP, „omdat zij op geen enkele wijze met argumenten op het voorstel van de PvdA ingegaan zijn. Wij ■nebben getracht een zo rechtvaardig mogelijke verordening te maken. Het heeft nu lang genoeg geduurd. Daarom is het erg jammer dat men ons voorstel met wil aanvaarden." De heren De Smit en Van der Weele wezen er nog op dat het intrekken van de bestaande veror dening gaat leiden tot problemen. „Het grootste deel van de huizen in Colijn- splaat en Kats wordt dan met spoed verkocht", stelde het AR-raadslid. We thouder Van der Weele vertelde dat er wel eens gevolgen kunnen opdoemen voor de toewijzing van woningwetwo ningen als de gemeente geen verorde ring op twee woningen meer heeft. VEEL VRAGEN NIET BEANTWOORD N. FILIUS (PvdA) BEEDIGD ALS NIEUW RAADSLID KORTGENE - Een groot aantal vragen over het niet doorgaan van de renova tieplannen voor 28 woningen in Kort gene. Kats en Colijnsplaat kon dinsda gavond tijdens de gemeenteraadsver gadering van Kortgene niet worden beantwoord wegens afwezigheid van wethouder A. Markusse. Zijn waarne mer. wethouder A. Welleman. kon wel mededelen dat er woensdagmiddag een bespreking is met de directie van de Technische Dienst over het achterstal lig onderhoud van deze woningen. Mevrouw I. van Oeveren-de Rijke (vvd) stelde voor om bij mogelijke verander ingen de, pas op Noord-Bevel and opge richte vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw in te schakelen. We thouder Welleman deelde mee dat de huuradviescommissie gevraagd is haar mening te geven over een eventuele huurverhoging voor deze woningen. De heer N, Filius werd op deze gemeen teraadsvergadering beëdigd als raads lid. Hij wordt fractievoorzitter van de PvdA. Namens alle raadsleden werd hij welkom geheten door de heer F. A. Klaassen, die een beroep deed op de heer Filius een goede samenwerking te helpen bevorderen. „Wij vormen niet een front tegen de PvdA-fractie." aldus de heer Klaassen. „Wij wensen niets lie ver dan met u de belangen van Kortgene te behartigen." De heer Klaassen vroeg de PvdA-fractie voortaan wat milder te zijn in haar oor deel als er verschillende standpunten zijn in de raad, zoaLs onlangs bij de pro fielschets voor de nieuwe burgemeester De heer Filius zei zeker te zullen probe ren met de hele raad samen te werken,, indien dit mogelijk zal zijn. „Maar wel ieder vanuit zijn eigen politieke over tuiging en de eigen verantwoording," aldus de heer Filius. Hij wilde wel probe ren zijn standpunt mild naar voren te brengen, zonder daarbij zijn mening geweld aan te hoeven doen. Kleuterschool Wethouder Welleman deelde mee dat er aan drie aannemers gevraagd is in te schrijven op de bouw van de kleuter school in Kortgene: „Woensdag is er een vergadering van de oudercommis sie." aldus de heer Welleman, „en dan zullen met de opzichter de tekeningen worden bekeken. Voor de bouw van de school zal geld moeten worden ge leend," aldus de raadsvoorzitter, „maar dit project staat nu als eerste op ons programma. De verbouw van het gemeentehuis zal nog even moeten wachten." De gemeenteraad ging eenstemmig ak koord met het voorstel van het college van b. en w. toe te treden tot de gemeen schappelijke regeling van het RPCZ. Mevrouw Van Oeveren vond het wel een dure regeling en zij drong er bij het col lege op aan toe te zien dathet RPCZ zich aan de begroting zal houden De heer Filius meende. „Het onderwijs op onzè dorpen mag toch wat kosten." De heer G. Blankestijn (sgp) vroeg zich tijdens de rondvraag af hoe het te ver klaren is dat er zoveel naar buiten was gekomen over de informele vergadering, die onlangs was gehouden. De heer A. de Smit (an meende dat als zoiets toch ge beurt de vergadering beter openbaar kan zijn. „Dan komt tenminste ieder standpunt naar buiten." voor rekening IN SEIZOEN 1973-1974 Zeeland nam derde deel aanvoer consumptiemosselen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 24