hoort-ziet-sc/tnV# De linkerhand wat naar rechts Hoe warm het was. Huisartsen gaan klachten na Overziet men wel alle gevolgen van sluiting PZC/p „Man, je gelooft je ogen niet" CSM MET SLUITING BEDREIGD DINSDAG 5 OKTOBER 1976 provincie onder redactie van Jacques Cats hier op cle cursus krijg je goeie lips De Middelburgse advocaat Teun Peeck hoort ook tot de amateur- metselaars. Hij zegt: „Als ik drie han den had gehad zouden ze alle drie links zijn geweest. Toen ik vanavond begon dacht ik: bet zal wel weer klote worden, maar ik begin toch aardig greep op de materie te krijgen. Mis schien lukt het me dan toch nog om die linkerhand wat naar rechts te krijgen." Bijna iedereen is tegenwoordig thuis aan het klussen. Je kunt practisch geen straat doorkomen of er staat zoel ergens een container met puin of een klamp stenen voor de deur. En in de doe het zelfioinkels kunnen ze zo langzamerhand het van de hakkerswinkel en slagerij bekende bonnetjessysteem gaan ui voeren, zo druk is het daar af en toe. Geen wonder, dat het storm liep toen bekend werd dat de Nederlandse baksteen industrie een metselcursus ging starten in Middelburg. moetje dat zeggen, roept me toe. dat ze al opdrachten heeft. 'l Is een leuke cursus." zegt ze maar je moet elke avond wel weer alles afbreken. Dal. zou er niet. bij moeten zijn." ..Wij zitten al lemaal arglistig naar eikaars werk te kijken," zegt de middelburgse poli tieman De Kuijper, Hij heeft wel eens eerder gemetseld, bracht toen in dc praktijk wat hij had afgekeken, „Maar Nog iets te melden? Bel 01184-15144 Dezer dagen ben ik eens op een avondje binnen gestapt in de oude technische school aan het Molenwa ter, waar op het ogenblik de school voor beroepsbegeleidend onderwijs is gevestigd. Daar waren enkele tien tallen dames en heren driftig doende niet liet optrekken van muurtjes in Vlaams verband, wat weer anders is dan klezorenverband, maar als u het verschil wilt weten moet u zich ter plekke gaan aanmelden als cursist, want wellicht gaat er over enkele maanden een nieuwe cursus draaien. Nou. dacht ik In eerste instantie, toen van de cursus hoorde, dat zullen de hh metselaars ook niet in dank afnemen, want via die cursus worden daar in Middelburg regelrechte concurrenten opgeleid. Toch blijkt dat mee te vallen met die concurrentie: leraar bouw kunde D. A, de Witte zegt: „Een cursist haalt hier nooit het tempo van een echte metselaar Op een avond als deze legt hij hooguit dertig stenen In diezelfde tijd legt de vakman er mis schien wel vijfhonderd, Bovendien de metselaars hebben het tegenwoordig allemaal razend druk, die zullen er heus niks van merken dat iemand zijn eigen barbecue bouwt. Maar het zijn niet allemaal barbecue bouwers in spé. die de metselcursus volgen. „Erzijner." zo vertelt leraar De Witte, „die plannen hebben om zelf een bungalow te bouwen Maar ook heb je mensen die een garage willen wegzet ten Weer andere willen in de toekomst nog eens een tuinmuurtje zetten of bloembakken in elkaar metselen." En sommigen komen hier om eens een avond weg te zijn." In de twaalf lessen, waarvan er drie aan theorie zijn gewijd, krijgen de cur sisten de kneepjes van het vak bijge bracht, Het is een heel gemeleerd ge zelschapje dat twee avonden in de week met de troffel aan hel werk gaat. Een huisvrouw van rond de zestig heeft er al aardig de smaak van te pak ken. „Als je het een metselaar ziet doen denkjedathetniks is." vertelt ze. „Maar dat valt toch nog tegen. Maar ik vind het leuk om te doen. Als er nog eens een timmercursus komt doe ik ook weer mee. Wat ik met mijn kennis straks ga doen? Och, misschien metsel ik nog eens een vijvertje in mijn tuin." Een andere deelneemsterzegt; „Ik heb me voor die cursis ingeschreven om dat ik eens wat minder alhankelijk wilde zijn van mijn man, Anders moet ik steeds zeggen: doe dit eens of doe dat eens. Nu kan ik het. als het op met selen aan komt. straks zelf doen Zo wil ik nog eens een muurtje in de tuin gaan metselen. En bloembakken. Grotere bouwwerken zullen het wel niet wor den Wéér een andere metselares of-in. hoe U hebt nog steeds de uitslag van de fotowedstrijd te goed. U weet het nog wel: het motto luidde 'hoe warm het was." En dat sloeg natuurlijk op die lange hete zomer. Tientallen foto's kwamen er binnen voor namelijk aandoenlijke plaat jes van blote kleuters, kinde ren in badjes, likken aan ijs jes. Maar er waren ook veel inzendingen van (lieren, die op de meest merk- frissing zochten. Vee, dat practisch tot schofthoogte in het water staal, een duif die uit een koffiebekertje drinkt, een hond. die zijn dorst lest aan een kraantje, paarden die uitge- vlocrd in de wei liggen. Het was er allemaal. Foto's ook van kinderen en volwassenen met hoofden en voeten in emmers water. De plaat van slieren in het water wasgoed vooreen eerste prijs. Inzender J. Dingemanse uit Brouwerijstraat in Koudekerke krijgt daarvoor een waardebon van 100 toegestuurd. De tweede prijs (een waardebon van ,f 501 is voor de dorstige duif die werd gekiekt door \V. Nijs, Prinsenlaan 85 in Middelburg. En omdat de inzending van Hennv Wieckardt uit Axel zo treffend aangaf dat we de afgelopen zomer onder on barmhartig hoge temperaturen heb ben geleefd, wordt haar foto van de slappe kaars beloond met een waar debon van 25. Onder de kop' prachtige Grevelingen nog omgeven door hoge ambtelijke muren" haalt de journalist Daan van der Vet uit Renessc flink uit naar een deel van de overheidsdienaren, die beslist onvoldoende de belangen van de sportvisserij in dit gebied zouden begrijpen. Van der Vet. schrijft. „Na een lijdens weg van enkele jaren, een weg die be zaaid was met dc voetangels der com petentiekwesties en de angels der on derlinge naijvers tussen diverse de partementen en rijksdiensten, is er tenslotte een commissie gekomen die een nota Inrichtingsschets Grevelin- genbekken heeft gepubliceerd. Man jc gelooft je ogen niet! Wie de hoop zou hebben gekoesterd dat hel, langza merhand toch wel bekend was dal erin Nederland meer dan een miljoen men sen hengelen, dat we dat hengelen rustig recreatiesport nummer één kunnen noemen en dat alleen uit dien hoofde in een inrichtingsschets voor de toekomst van een dergelijk gebied melde belangen van de hengelsporler terdege rekening zou worden gehou den. komt van een bijzonder kille ker mis thuis." Van derVetdie er verbaasd over is dal er geen vertegenwoordiger van de hengelsporters in de commissie zit. steit vast dat er maar in een hand vol regels gewag wordt gemaakt van het bestaan van hengelaars. En hij vindt het helemaal de waanzin ten top gedreven, dat men volgens die nota een gebied voor waterskïérs wil neer leggen. precies in het allerbeste hen- gelgebied van de Grevelingen, tegen de Brouwersdam aan. Er wordt vol gens hem ook nauwelijks wat gezegd o ver de noodzaak goede voorzieningen te scheppen voor de hengelaarsvaar tuigen. „Hel, zijn," zo concludeert Daan van der Vet." benauwende vra gen. die een mens bezig houden als hij op de verrukkelijke Grevelingen zijn zoveelste knappe schol pakt. Benau wende vragen waarop tienduizenden hengelaars die hier zalige dagen door brengen nu eigenlijk wel eens een ant woord zouden willen hebben. Is dat te veel gevraagd, dit vijl"jaarna de afslui ting?" Misschien horen we nog eens wat nan hem. van Piet van Kerkvoorde uit de Inslaan in VUsspfgen. Sinds hij dooreen ongeval invalide is geworden is hij zich op hel schrijven van een hoek gaan toeleggen Op het sch rijven van een aiUobiograjie. om precies te zijn. ..Ik zal." zo vertelt Piet. die 59 is. ..me stierlijk le vervelen. Je zit daar maar moederziel alleen thuis door het raam le koekeloeren. En dan duurt een dag helemaal een eeuwigheid. En om nou in 'n kroeg le cigan zitten is ook niks voor mij. dus dacht ik: ik ga maar eens een boek schrijven." En zo is het gekomen. „Piel van Ko van Fientje' gaat het. boek. helen. Zo kendenzepijp- litter Piet in Sas v. Gent. „Mijn vader heette Ko en mijn grootvader heette Fientje. Dus zodoende." legt Piet uit. Die titel zal wel aanslaan." meent hij. ..hij is in ieder geval niet gegapt" Over de inhoud zegt de Vlissinger: „Ik heb het allemaal wat in het komische ge trokken. Dat zwaargewichtige ligt mij niet." 9 Opdezcpiaatshadikgraagnogwat verleid over Piet den Outer uit Vlis singer. sinds zijn veertiende jaar in dienst van bakkerij De Waal aan de Kasteelstraat in Vlissingen. Binnen kort gaat Piet met pensioen. En met hem verdwijnt cr een bekende figuur in het Vlissingse straatbeeld. Piel den Outer voelt er niks voor. „Geen pop- vroeger ook wel noemde, was echt nog een bakker van de oude stempel. Een man ook die weigerde om zijn bakkerskar te laten motoriseren. Veel te gevaarlijk, vond Piet. Kortom er zal wel een verhaal in Piet. Maar Den Outervoelt er niks voor. „Geen pop penkast," heeft hij uitgeroepen. Daar moet ik niks van hebben." Jammer van het verhaal. Ik zag er wel Twee I9-de-eeuwse machines waarmee de wereldberoemde Tower- brug in Londen sinds de opening in 1S94 zonder haperen is bediend, zijn sinds maandag te koop. De comorat.ie van Londen, die de brug bezit, onderhoudt en heeft laten bou wen. zegt dal de verkoop mogelijk ge worden is door de recente installatie van moderne electro-hydraulische apparatuur die het ou.de. op stoom werkende hydraulische systeem ver vang t. Te koop zijn een glanzend gepolijste stoompompmachine met een vliegwiel van 3.5 meter doorsnee, en een hy draulische machine. Samen wegen de gevaartes meer dan 60 ton. Daarbij komt nog een werkend model van de Tower-brug. op schaal gebouwd in voornamelijk kunsthars. De bouw van de brug. die vlakbij de oude vesting de Tower of Londen ligt. heeft destijds meer dan een miljoen pond gekost en heeft. acht. jaar ge duurd. In de twee gemetselde torens die een monument zijn van de zware, sierlijke architectuur van die tijd., zijn de hydraulische machines onderge bracht waarmee het. middelste brug- deel kan worden opgeheven om de schepen door le laten naar de Boven- Theems. waar al 300 jaar scheepswer ven liggen Bernard Brown van de corporatie zegt: „We hebben deze mechanische meesterstukken l.e koop aangeboden in de hoop dat een veel groter publiek tenslotte zal kunnen zien over welke grote talenten de ingenieurs van Iv Victoriaanse tijdperk beschikten". In de Towerbrug blijft een van c pompmacliines als toeristische attrac ties gehandhaafd. Slot van past. 1) gatel beschouwen en dat vinden we na tuurlijk niet. We hebben niet voor mets van hét begin af aan geprobeerd de zaak op telossen'. Straatje Met het resultaat van de bespreking van maandag komen b. en w. overigens in het straatje van de vereniging'Voor komen is beter' en het Milieu- Actiecentrum Nederland (MAN). Deze verenigingen houden zich sinds vorige week vrijdag bezig met de milieu- overlast van de CSM op verzoek van een aantal Sassenaars, met name be woners van de Witte Wijk. Uit die wjjlt kwamen de meeste en ern stigste klachten over de milieuhinder. Er was volgens de bewoners sprake van een miselijkmakende 'rotte-eleren- stank'. De bij de CSM vrijkomende zwavelwa terstof zou verder verf en metalen aan tasten en leiden tot allerlei klachten over de gezondheid (misselijkheid, hoofdpijn, hoesten, diarree) VTB en MAN hielden zaterdag in Sas van Gent een vergadering, als resultaat waarvan enkele honderden Sassenaars konden worden genoteerd als lid van 'Voorko men is beter'. De vergadering besloot om een gezamenlijke eis tot schade er- goeding in te dienen bij de CSM en ver der om van het bedrijf onmiddellijke maatregelen tot beperking van de hin der te eisen. Brieven van die strekking zijn maandag verstuurd aan de suiker fabriek, Verder stuurt VIB een brief aan minister Irene Vorrink van volksge zondheid, waarin wordt, aangedrongen op een algeheel medisch onderzoek van alle inwoners van Sas van 'Gent, Zorg Inmiddels zijn ook de Industriebonden van NVV en NKV zich gaan interesse ren voorde CSM-kwestie. „Het vervult ons met grote zorg", zei maandag dis- trictiebestuurder G. Schneiders van de Industriebond NVV. Hij heeft over de problemen nog geen officiële contacten gelegd. „Maar nu het zulke ernstige vormen aanneemt zullen we zeker gaan doen". Verwijzend naar onder meer problemen rond Iloeehst, Cruson (Breskens) en nu weer de CSM. Foto: De Witte Wijk in Sas van Gent. Het hoekpand is door de vervuiling totaal verkleurd komt de heer Schneiders tot de alge mene conclusie 'dat Zeeland onderhand mank gaat aan allerlei milie- probelemen en dat er reden is om liet hele milieu-beleid eens nader onder de loep le nemen'. Over een eventuele slui ting van de Sasse CSM-vestiging zegt de districtsbestuurder: „Als er zoveel el lende is. dat het echt niet anders kan. nou. dan moet het maar'. Milieuverenigingen in grensgebied bij Sas bundelen de activiteiten (Van onze correspondent) GENT - Inwoners van Assenede, Boek- houte. Bassevelde en Oost-Eekelo in liet Belgische grensgebied bij Sas van Gent een nieuwe 'Vereniging tot Be scherming van hel Leefmilieu' opge richt. Omdat de vier gemeenten op 1 januari worden samengevoegd vonden ze dat het ook nodig was dat ook de milieugroepen van de vier te bundelen en een gemeenschappelijk programma op te stellen. De nieuwe vereniging zal. naar woord voerder Ricourt meedeelde, de strijd aanbinden met milieuhinderende be drijven en voor het behoud van een agrarisch karakter van de streek. Een andere zorg van het comité is het be houd van de bomenrijen langs de dijken. De oerige specifieke wensen variëren van het tegengaan van de verzanding van de kreken, het verbod inzake het rooien van bomen, tot het beteugelen van de clandisliene huisvuilstorting. Een en ander moet volgens de lieer Ri court uitmonden in een nog op te stellen gemeentelijk groenplan. „Wat wij nu voorstellen is in Nederland al jaren een feit. Om dat te weten volstaat het een paar kilonieter verder dc grens over te wippen naar Sas vn Gent. De achtr- stand dient zo snel mogelijk te worden ingelopen.Aldus de heer Ricourt. IR. DE VLETTER, MILIEUDESKUNDIGE CSM: NAAR AANLEIDING MILIEU-OVERLAST CSM BEDRIJF NEEMT VANDAAG AANTAL MAATREGELEN SAS VAN GENT - ..Overziet men wel alle gevolgen van een dergelijke beslis sing? Het is de vraag of je doorsluiting van de fabriek wel alle problemen op lost. Je kunt namelijk een suikerfa briek niet zomaar stil zetten. Je moet 'm eerst leegwerken en daarna alle appa ratuur weer helemaal schoonmaken voor je opnieuw zou kunnen beginnen. Dal schoonmaken kan leiden tot een sterke vervuiling omdat heel wat suiker- en hietenresten terechtkomen in bet walercircuit. Ik vrees dat men die consequentie niet ziet", aldus de reactie van de landelijk milieu deskundige van de Centrale Suiker maatschappij (CSM), ir. R. de Vletter, op het bericht dat b. en w. van Sas van Gent overwegen om de suikerfabriek te sluiten als dc milieu-overlast woens dag niet drastisch is beperkt. De CSM-direclie gaf maandag opening van zaken over de problemen die bijna anderhalve week geleden ontstonden bij de Sasse vestiging van het bedrijf Volgens de directie is een ongelukkige samenloop van omstandigheden de oorzaak van alle problemen. De voor loop van omstandigheden de oorzaak van alle problemen. De voor de tijd van hetjaarhogebuitenluch ttempera turen, het uitvallen van een beluchter in de be luchtingsvijver en het extra hoge sui- kerverlies bij het wassen van 'ver broeide bieten' zouden de belangrijkste factoren zijn die hebben geleid tot het ontstaan van zwavelwaterstof in de be- luchtingsvïjfer. Daar komt nog bij dat als gevolg van de droog van de afgelo pen zomer bij het begin van de bieten campagne abornaal veel waterr uit het vervuilde kanaal Gent-Temeuzen moest worden gepompt. „Als je zoveel extra water nodig hebt kunjedatnietzomaaruitdekraanlaten lopen", zegt de directie in verweer op het verwijt dat geen schoon water van de WMZ is betrokken. Het gaal, volgens de directie om een hoeveelheid van 40.000 kubieke meter kanaalwater. Analyses hebben aangetoond dat dat een zeer hoog gehalte aan sulfaat bevatte. „En gekoppeld met zuurstofloos water, le vert dat zwavelwaterstof op", legt de heer De Vletter uit. Het aanvankelijk aangevoerde argument dat een kalkte- kort- de belangrijkste oorzaak zou zijn van de problemen is Inmiddels 'gede- graderd' tot een bijkomende factor. De Sasse suikerfabriek heeft nu een aantal maatregelen in petto die vooreen belangrijk deel al vandaag (dinsdag) hun beslagzullen krijgen. Men verwacht dat de toestand daardoor meteen sterk zal verbeteren. Om de zuurgraad in de Ir. De Vletter voegt daaraan toe: „We hebben niet prompt alarm geslagen omdat we echt dachten dat het snel zou verbeteren. Dat was namelijk onze on dervinding bij andere fabrieken, laat men nu niet denken dat wij als maat schappij gods water maar over gods ak ker laten stromen. Ook wij zijn verrast door de problemen. Het trof ons onaan genaam op een moment dat we dachten het redelijk goed te doen." Het argument dat met name het Mi lieuactiecentrum Nederland en de ver eniging 'Voorkomen is beter' naar voren brachten, dat de zuiveringsinstallatie van de Sasse fabriek te klein zou zijn in verhouding tol, de produktiecapaciteit, legt de directie nasstzich neer. „Het is hier beter dan bij andere CSM- fabrieken. waar we geen problemen hebben. In Sas van Gent is zelfs een reserve-capaciteit aanwezig." In beperking van de produktie capaciteit. in plaats van sluiting van het bedrijf, ziet de directie weinig liiel. „De vraag is of je daarmee ietswinU Zeker is wel dat het ten koste gaat van de kwali teit van de suiker omdat de verblijftijd van het produkt. in de installaties langer is", aldus directuer ir. J. van Loon van de CSM-vestigingen in Sas van Gent en Steenbergen- In samenwerking met de landbouwho geschool m Wageningen en met de technische hogescholen in Dellt en beluchtingsvijver te verhogen zal een Eindhovenwerkt.de CSM op hetoenbük - ia,cictMmuan wn pranver- SAS VAN GENT - De huisartsen in Sas van Gent zullen in de komende dagen actief nagaan of de milieu-overlast van de Centrale Suikermaatschappij (CSM) aantoonbaar leidt tot klachten over de gezondheid van de Sasse bevolking. Ze zullen met name navraag doen bij men sen die, voorzover de artsen weten, ex tra gevoelig kunnen zijn voor het gif tige zwavelwaterstof, dat sinds ruim een week opstijgt uit de beluchtings vijver van de Sasse suikerfabriek. De huisartsen Dierick, Du Puy en Puylaert toonden zich maandag graag bereid om in tegaan op een dergelijk verzoek van de geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid voor Zeeland, dokter S. Lelie, De heer Lelie houdt zich, in nauwe samenwerking met milieu- inspecteur dr. A. Adriaanse, intensief bezig met de CSM-kwestie. De huisartsen en cle heer Lelie hebben zich inmiddels min of meer gedistan tieerd van het verzoek om een algeheel medisch onderzoek van alle Sassenaars, dat de vereniging 'Voorkomen is beter' wil richten tot minister Voorrink van volksgezondheid. Ze vinden dat zo'n onderzoek tijd- en geldrovend zal wor den. dat bepaalde symptomen moeilijk zijn te kwalificieren als directie gevol gen van zwavehvaterstofvergiftiging en bovendien dat Sas van Gent al is 'voor belast' door verontreiniging vanuit Bel gië Mocht het toch tot een onderzoek komen, dan moet dat volgens de huis artsen en dokter Lelie. „intensief, totaal, wetenschappelijk verantwoord en sta tistisch begeleid' zijn. De heer Lelie heeft maandag, samen met dr. Adriaanse, b. en w. van Sas van Gent wel geadviseerd te besluiten tot gehele of gedeeltelijke uitsluiting van liet bedrijf ais de problemen woensdag niet de wreld uitzijn. „Inderdaad' zegt hij in een toelichting op dat advies, „ge zien de meetgegevens lijdt, hetgeen twij fel dat. de concentratie zwavelwaterstot in Sas van Gent schadelijk kan zijn voor cle gezondheid. Maar je moet mét een algeneei medisch onueizoeK wei weten waaraan je begint. De mens is namelijk een biologisch wezen. Geen twee men sen op de hele wreld reageren op precies dezelfde manier op zwavelwaterstof. Er bestaat veel misverstand over zo'n on derzoek en het kan tot veel misverstan den leiden. Je wekt een hoop onrust ol valse zekerheid bij mensen die zijn on derzocht. Bovndien moeten de onder zoekers het wel heel duidelijk eens zijn over medische omschrijvingen en diag noses. Anders ontslaat er alleen maar verwarring. Ik vind hjet. onder de hui dige omstandigheden daarom beter dat de huisartsen zich gericht onénteren over klachten in Sas van Gent en ik ben erg blij dat ze daaraan willen meewer ken." Mocht minister Vorrink hem vra gen om een advies over het verzoek van 'Voorkomen is Beter', dan zal dokter Le lie zich daarover niettemin 'driftig be raden." rlij wil zich niet, afzetten tegen deze door jonge progressieve artsen opgezette vereniging. „Over het algemeen ben ik blij al.s uit de bevolking belangstelling wordt getoond voor medische proble men. Maar wie zich ermee bemoeitmoet zich wel goed op de hoogte stellen. Het uitgangspunt 'Voorkomen is beter' vind ik wel goed. Welke arts vindt dat trou wens niet." aldus de heer Lelie. Hij grijpt overigens de 'gelegenheid' van de pro blemen rond de CSM aan om opnieuw te pleiten voor het opzetten van districls- geneeskundige en gezondheidsdiensten in Zeeland. „Zoiets mis ik node in onze streek. De randstad heeft op dat punt een bevoorrechte positie. De Zeeuwse gemeenten zouden eens initiatieven moeten nemen om hier ook iets derge lijks van de grond te krijgen. In gevallen als nu de CSM-kwestie. kan men er een beroep op doen. Zeker in Zeeuwsch- Vlaanderen waar blijkbaar van alles kan gebeuren met het milieu, lijkt het me erg nuttig." extra hoeveelheid soda en kalk in de vij ver worden gedeponeerd, de defecte be luchter komt vanavond weer in gebruik en vgrefer heeft mem uit.alle delen van het land extra beluchters aan laten ruk ken, waarmee zuurstof aan het water kan worden toegevoegd. Door een nu droogliggend bezinkveld in gebruik te nemen denkt de CSM de belasting van de beluchtingsvijver gedurende enkele dagen sterk te kunnen verminderen. Overigens is men ervan overtuigd dat de kwaliteit van het water in de fabriek ie dere dag be ter wordt. Volgens directie is er in hel verloop van iedere dampagne steeds sprake van een teruglopende aan een nieuw systeem van waterzuiver ing en recvcling. Het gaat om de me thode van "vergisting' waarbij in een ge sloten tank. methaangas wordt gepro duceerd Volgens ir. De Vletter is het 'een geheel nieuwe technolbgie, waann meteen forse rijksbijdrage (net ministe rie van volksgezondheid) veel know how een geld is geïnvesteerd." Blijkens proefnemingen biedt dat sys teem volop perspectief voor de toe komst. In Sas van Gent zal het mogelijk binnen enkele jaren worden toegepast. De heer De Vletter zegt dat de CSM de bezwaren die kleven aan de beluch tingsvijvers al lang heeft onderkend. ,Op de lange duur is dat niet de ideale vervulling. Men voegt namelijk bij de omdai dat eysieen, produktie vnjkomend gedistilleerd wa- on ter toe a n het watercircuit. Onervaren Dat niet eerder zulke ingrijpende maatregelen zijn genomen schrijft de directie tóe aan 'onervarenheid'. Hoe wel dit soort terugnamesysteem (recy cling) met beluchtingsvijvers reeds 7 jaar bij de CSM in gebruik zijn, is een dergelijke toestand nooit eerder voor gekomen, zodat geen ervaring aanwe zig w as om snel en doelmatig in te grij pen. eel oppervlakte (bezinkvelden) energie (beluchters) vraagt- Daarom onderzoekt de CSM diepgaand andere methoden", aldus ir. De Vletter. Examen DeheerM. KerckahertuitHulstslsagde aan de katholieke hogeschool te Tilburg voor het doctoraal examen rechten. Aan de katholieke hogeschool te Til burg slaagde de heer A. Th. M. cle Maagt uit Kloosterzande voor het doctoraal examen rechten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7