Wolkbreuk bracht bewoners van Terneuzense binnenstad en Sluiskil veel wateroverlast Bezwaren tegen taxivergunning voorBorselse kern Kwadendamme ZLM: NOG GEEN BESLISSING OVER BOUW NIEUW KANTOOR Oostkapellenaar met wegschap 'in de clinch' over uitrit 'Hedenesse' begon cursus voor WAO-ers WITKAM'S GESCHENKENHUIS B.V. DINSDAG 5 OKTOBER 1976 WONING FAMILIE KIELMAN OP STROODORP LIEP HELEMAAL ONDER, DUIZENDEN GULDENS SCHADE Het kantoor van de ZLM aan de Grote Markt, te Goes. Het is niet uitgesloten datde alndbouwmaatschappij dit pand over enige tijd gaat vemiilen voor een nieuwbouwpand in de Goese Polder. Op terrein in Goese Polder „ZONDER NIEUWE POMPEN WAS HET RAMP GEWORDEN" TERNEUZEN/SLUISKIL - Tal van in woners van Sluiskil en Terneuzen be ginnen er schoon genoeg van te krijgen. Iedere keer, wanneer de regen met bakken uit de hemel komt vallen, moe ten ze alle mogeli jke voorzorgsmaatre gelen nemen om hun huis tegen het re gen water te beschermen. Toen vrijdag avond een kleine waterhoos over Zeeuwsch-Vlaanderen trok konden verschillende Terneuzenaren. met name wonend in de binnenstad, nog net voorkomen dat hun woning onderliep. Er moesten hier en daar dammetjes voor de deuren worden aangelegd. Maar bij verschillende mensen was er geen tegenhouden aan. De heer P. Stoffels, woonachtig in de El leboog in de binnenstad van Terneuzen: „We zagen het aankomen en toen heb ik met plastic huisvuizakken de deuren gebarricadeerd Met de grootste moeite hebben we het water tegen kunnen houden. Toen ben ik via een raampje naar buiten gekropen om m'n auto in UITRIT ZONDER VERGUNNING AANGEBRACHT MIDDELBURG - Een bewoner van een bungalow aan de Duinweg in Oostka- pelle, J. A. marijnissen, ligt al geruime tijd met hel Wegschap Walcheren 'in de clinch' over een door hem eigenmach tig, zonder de vereiste toestemming van het wegschap, aangelegde uitrit naar de Duinweg. De zaak ligt nu ter beoordeling bij gedeputeerde staten, die maandagmiddag een beroepschrift van de heer Marijnissen behandelden. Het wegschap bleef bij herhaalde ver zoeken de vergunning voor de door de héér Marijnissen aangebrachte uitrit weigeren op grond van het wegenregle ment, Zeeland. Mr. J. J. van der Weel braehtmaandagmiddag bij de behande ling van deze zaak namens het weg schap naar voren, dat het beleid in deze erop is gericht het aantal uitritten op druk bereden wegen - zoals de Duinweg - om verkeerstechnische en veiligheids redenen zoveel mogelijk te beperken. Volgens het wegschap is in dit geval heel goed een andere uitrit mogelijk, via de PvdA West Zeeuwsch- Vlaanderen houdt ledenvergadering OOSTBURG - De PvdA. afdeling West-Zeeuwsch-Vlaanderen. houdt 12 oktober een algemene ledenvergader ing in 'Chez René' te Oostburg. Op de agenda staat onder meer de verkie zingsvoorbereiding. het stellen van ka merkandidaten en bespreking van de plannen voor ledenwerving. Bovendien komen er weer mededelingen van de kant van de raadsfracties van Oostburg en Aardenburg en van de vrouwen praatgroep. De vergadering begint om 19.30 uur. het Niewediep in veiligheid te brengen. Nu bleef de schade beperkt, maar we hebben het wel erger meegemaakt Bij iemand bier in de buurt, een vrouw die op vakantie was. liep toen alles hele maal onder. Toen hebben we de voor deur eruit moeten breken om de zaak een beetje te reinigen.' Ook bij de familie Stoffels zelf heefl de zaak al eens blank gestaan.Dat ge beurde jaren geleden. De heer Stoffels. ..We hebben toen nog geprobeerd om een bepaalde vergoeding te krijgen, maar dat was er niet bij. Directeur openbare werken J. J. Huigh van Terneuzen constateert: „Het is een erg gelukkige zaak dat wij destijds de pompen, die het water uit dat deel van de binnenstad moeten weghalen, heb ben vernieuwd. Was dat niet gebeurd, dan hadden we vrijdagavond toch wel een kleine ramp gehad. Dan was het niet best geweest" Volgens directeur Huigh is er sprake geweest van wateroverlast in de Nieuwediepstraat. de Vlooswijk- straat, de Van der Waalstraat en de Newtonstraat. De heer Huigh: ..Er zijn direct alle mogelijke maatregelen ge troffen. Er is direct een mannetje de pompen gaan controleren. Zowel aan de nieuwe Eikenlaan (een vroegere dreef), een zijweg van de Duinweg. De heer Marijnissen voerde aan dat hij dan echter veei kosten zou moeten ma ken, omdat dan onder meer wijzigingen aan zijn garage zouden moeten worden aangebracht Het wegschap heeft al ge ruime tijd geleden met palen de door de heer Marijnissen geasfalteerde uitrit geblokkeerd. Deze palen zijn in het ver leden twee keer door de heer Marijnis sen verwijderd. Strijdpunt is of de door de heer Marijnissen het asfalt geheel op eigen grond of gedeeltelijk ook op een strook grond van het wegschap heeft aangebracht De heer Marijnissen zegt nu genood zaakt te zijn om zijn auto op het aan grenzende terrein voor betaald parke ren van het wegschap neer te zetten, nu zowel op de Duinweg als in de Eikenlaan een parkeerverbod is ingesteld. Vergunning Ook met de bouw van de onderhavige garage was de heer Marijnissen des tijds voorbijgegaan aan de nodige ver gunning, in dit geval van de gemeente Domburg. Hij had een bouwvallig schuurtje tot garage verbouwd zonder toestemming van de gemeente. Het kwam uiteindelijk tot een compromis met de gemeente, wat betekende dat de garage werd verkleind tot de toeges tane afmetingen. De heer Marijnissen interpreteerde deze uiteindelijke medewerking van de ge meente Domburg zodanig dat daarbij, gezien de situenng van de garage, ook als vanzelfsprekend werd aanvaard dat de uitrit op de Duinweg zou uitkomen. Mr. Van derWeelweeserechteropdalb. en w. er destijds juist uitdrukkelijk op hebben gewezen dat voor deze uitrit vergunning van het wegschap nodig was. De heer Marijnissen wees erop dat drie nieuw te bouwen bungalows aan de Baandijk als in de Roeiersgang hebben ze zonder onophouden een hele avond gewerkt. In de Roeiersgang ging later op de avond alleen het alarmsignaal werken, omdat hel water boven het aanslagpeil was uitgerezen." Ovengens is de directeur openbare werken er van overtuigd dat er bepaalde gebreken aan de riolering in bepaalde delen van de Terneuzense binnenstad voorkomen. „Die zullen bij die renovatie uit de we reld geholpen moeten worden," aldus de heer Huigh. Het water uit de binnenstad wordt via een persleiding naar de Af valwaterleiding Kanaalzone vervoerd. Die transporteert bet water - en dal ge beurde ook vrijdag - naar de Wester- schelde. Directeur A J Krols van de A. W L. maandagmiddag desgevraagd. ..De A. W. L heeft vrijdagavond - en daar ben ik heilig van overtuigd - per fect. gewerkt. Wij hebben trouwens ge noeg overcapaciteit om deze boeveel heden water zonder problemen te ver werken. Wanneer er zich dan toch pro blemen voordoen, moet dat te maken hebben met de gemeen te liike riolering." In Sluiskil werden de bewoners van de Bos.iesweg en de familie Kielman in Duinweg vermoedelijk ook een uitrit op deze weg zullen krijgen. Volgens de heerS. J. Lous. functionaris van het wegschap, staat al vast dat in elk geval voor twee van deze bungalows een uitrit op een zijweg is geprojecteerd en dat dit voor de derde bungalow nog niet vaststaat, zo antwoordde hij op een vraag van gedeputeerde mr. J. F. G. Schlingemann. De heer Schlingemann wilde ook weten of hetjuist is datzo'n 60 huizen aan de Duinweg wel een uitrit op de Duinweg hebben. De heer v. d. Weel merkte op dat het hier gaat. om al lang bestaande situaties ol om situaties waar het niet anders kon. „Hetbeleid van het wegschap is ook niet om uitritten onmogelijk te maken", al dus mr. Van der Weel, „maar om. waar mogelijk, een andere oplossing te zoe ken." De heer Schlingemann toonde zich er overigens verwonderd over dat het in deze kwestie met tot een com promis had kunnen komen tussen be trokkene. de gemeente en het weg schap. Gedeputeerde staten zullen schriftelijk uitspraak doen. „HUIDIGE BEDRIJVEN KUNNEN AAN VRAAG RUIMSCHOOTS VOLDOEN" MIDDELBURG - Twee taxi- ondernemers in de gemeente Borsele, M. W. Jacobusseuit Heinkenszanden A. 1, Burgier uit Hoedekenskerke, maken bezwaar tegen een besluit van b. en w. van Borsele om, voorlopig voor een jaar. een taxivergunning te verlenen aan de heer IV. II. Bek te Kwadendam- mc. Zij zijn van mening dat de be staande taxibedrijven in de gemeente ruimschoots in staal zijn om aan de vraag te voldoen, llun bij gedeputeerde staten ingediende beroepschriften werden maandagmiddag in bet pro vinciehuis behandeld. Het besluit van b. en w. dateert van 17 februari. Het in Kwadendamme be staande taxibedrijf van L. C. Vroonland werd eind vorig jaar verkocht aan de Autohandel en autosloperij W. Bek te Hoedekenskerke. die overname van de vergunning vroeg. Nadat uit het advies van de rijksverkeersinspectie was ge bleken J.. mer niet om ecu sla- Stroodorp met Fikse wateroverlast ge confronteerd. Snel optreden van ge meente en mei name de brandweer kon aan de Bosjesweg grote problemen voorkomen. Dat was niet het geval in de woning van de familie Kielman op Stroodorp. In de loop van het week einde en ook maandag nog zijn me vrouw Kielman en een kennis constant bezig geweest met het schoonmaken van de woning, die in een soort put tus sen de weg en een hoger gelegen wei land ligt. Mevrouw A. Kielman: „Het is de tweede keer dat zoiets gebeurde. Een jaar of tien geleden - ik weet niet meer precies wan neer dat was - hebben we ook de hele boel moeten vernieuwen omdat alles ondergelopen was. Toen hoorden we nog bij de gemeente Westdorpe en van de gemeente hebben we toen een ver goeding gekregen. Of we die vergoeding nu weer krijgen..." Vrijdagavond tussen zes en zeven uur trokken de hevige regenbuien over Stroodorp. Mevrouw Kielman: „Het stroomde zomaar over de drempel de keuken en de kamer binnen. Er was ge woon niks Legen te doen." De vloerbe dekking in zowel de keuken als de woonkamer is door hel modderwater volkomen vernield. Maandag heeft me vrouw Kielman het eruit gehaald. „We hebben direct, toen we zagen dat het misliep, de politie gebeld. In Sluiskil kregen we geen gehoor en in Terneuzen vertelden ze dat er direct iets aan ge daan zou worden. Maar toen ze hier kwamen kijken was het al veel te laat." vertelt mevrouw Kielman. De oorzaak van de wateroverlast in de woning van de familie Kielman is niet moeilijk te achterhalen. De wonmg ligt, vergeleken met de omliggende bebou wing erg laag. Vroeger was dat niet het geval, maar door allerlei werkzaamhe den (de aanleg van een weg, de kanaal- werken en het dempen van een afvoer- leidingi is het huis steeds verder 'de diepte' ingegaan. Mevrouw Kielman tenslotte: ..We hebben de zaak al vaker voorgelegd aan de gemeente, maar van die kant hebben we alleen het advies gekregen zandzakjes aan te schaffen om die voor de deur te leggen..." Directeur Huigh van openbare werken in Terneuzen is van het laatste geval op de hoogte: „Er is gewoon weinig tegen te doen. Die woning ligt in een put en dat geeft enorme problemen. Bij mijn weten is er overigens geen regeling, die een fi nanciële vergoeding bij wateroverlast mogelijk maakt. Het is gewoon een kwestie van overmacht. Zeker tegen wolkbreuken als deze is erg weinig te doen...." Foto: De vloerbedekking in de woning van de familie' Kielman op SfróÖdorp." ....trieste aanblik na wolkbereuk.... BEELDJE BIJ EXPOSITIE BESCHADIGD GOES - Tijdens de laatste dag vanl een expositie van de Goese kunsten-l naar Anton Beijsens in het lunch- café te Goes (schilderijen en beeld houwwerken), is één van de beeldjes - genaamd 'Beri cn met een waarde van 800,ernstig beschadigd. Het beeldje stelt een knielende jongen met kruik voor en de exploitant van het Lunchcafé ontdekte afgelopen vrijdag dat het hoofd van het beeldje afgerukt was. Aanvankelijk lag het hoofdje nog naast het beeldje, maar kort daarop was het verdwenen. Kunstenaar Beijsens is door de be schadiging ernstig gedupeerd. In de eerste plaats door de schade aan het beeldje zelf, maar ook omdat het kleine beeldje als model diende voor een levensgroot beeld dat Beijsens van 'Bor' aan het maken is. Door het ontbreken van de kop zit de Goese beeldhouwer nu in moeilijkheden. „Ik zou dan ook graag willen dat de gene die het hoofdje meegenomen heeft, contact met mij opneemt", al dus Beijsens. „Dan kan ik in ieder geval het grote model afinaken." pende vergunning' ging, maar om een bedrijf dat gemiddeld ƒ3000.- inkom sten per maand opleverde, kwam het gemeentebestuur tot de conclusie dat een taxivoorziening in het kerkdorp Kwadendamme een noodzaak was. „Het gemeentebestuur wilde Kwaden damme niet direct van een taxivoorzie ning beroven", zo lichtte gemeenteamb tenaar J. de Ruiter toe. B. en w. stond voor ogen dat men Kwadendamme. als een van de 15 kleine kernen in de ge meente, niet onnodig een dergelijke voorziening moet afnemen, omdat juist veel moeite wordt gedaan om in deze kernen de meest elementaire voorzie ningen te handhaven. Knelpumt bij de vereniging van de ver gunning was dat het aanvragende be drijf statutair in Hoedekenskerke was gevestigd. De oplossing werd gevonden door de vergunning op naam te stellen van de heer W. H. Hek ir, die in Kwa dendamme woont. Daarbij werd de eis gesteld dat het taxibedrijf op Kwaden damme bleef gestationeerd en dat het tarief, ook al zou men vanuit Hoede kenskerke rijden, daarop zou zijn geba seerd. De vergunning is nadrukkelijk voor een jaar verleend, methet oogmerk Dagelijks bestuur wil meer informatie GOES - Het dagelijks bestuur van de ZLM heeft maandag nog geen beslis sing kunnen nemen over de plannen om in Goes een nieuw kantoor te bouwen. Het dagelijks bestuur van de ZLM wil eerst nog wat meer informaties inwin nen, alvorens tot een definitief stand punt te komen. Volgende maand zal het d.b. van de ZLM zich opnieuw met de plannen bezighouden. Het is echter de vraag, of hel dagelijks bestuur er dan uit zal komen. De ZLM heeft het ooglaten vallen op het zogenaamde 'motelterrein' in de zuid west punt; van de Goese Polder. Met de nieuwbouwplannen is een bedrag van enkele miljoenen guldens gemoeid. ZLM-secretaris J. Oggel verklaarde maandagavond desgevraagd: „We wil len het allemaal nog eens bekijken. Met name ook, omdat we van de gemeente nog geen gegevens hebben gekregen over de uiteindelijke grondprijs. Bo vendien zijn we nog aan het onderzoe ken, welke mogelijkheden er zijn, om iW Ijet rijJi subpiclip te.krijgen. Ik had gehoopt, dat, men vandaag tot een prjpeip£;besUijs)ng had kupnen kpmen. Maar- het gaat om dermate h'ógé bedra- VTV won derde prijs VLISSINGEN - Het majorettenpeloton en drumband van de Vlissingse turn vereniging VT Vdeden zond ag mee aan een concours in Goirle. Ze traden op in de derde divisie en wonnen de derde Prijs.. Bromfietser en fietser gewond bij aanrijding 's-GRAVENPOLDER - Een fietser en een bromfietser zijn maandagmiddag omstreeks kwart over drie gewond ge raakt bij een aanri jding op het fietspad van de Goesestraatweg tussen Goes en 's-GravenpoIder. De bromfietser werd met hoofdwonden en een hersenschud ding opgenomen in het ziekenhuis De Bev.elanden-Noord te Goes, de fietser kon, na in het ziekenhuis te zijn behan deld aan een schouderwond, weer naar huis. De fietser, de 60-jarige J. van W. uit Kwadendamme, reed over het fietspad in de richting 's-Gravenpolder. Achter hem reed. in dezelfde richting, de brom fietser M. D. M. S. (16 jaar! uit 's- Gravenpolder. Door onbekende oor zaak kwamen de fietser en de bromfiet ser met elkaar in aanraking, waardoor beiden kwamen te vallen. om na dat jaar te bezien of er nog steeds behoefte bestaat aan een taxibedrijf op het dorp. !\orm De bezwaren van de twee taxi- ondernemers zijn dat de taxi door de heer Bek vermoedelijk toch wel vanuit het bedrijf te Hoekenskerke zal worden geëxploiteerd, waar echter reeds twee ondernemers drie taxi's exploiteren, die nog best wat vervoer kunnen gebruiken. Hun bezwaren werden tijdens de be roepszitting toegelicht door de heer N. Pons van de Federatie van Nederlandse Organisaties voor het Personenvervoer (FNOP) uit Den Haag, Deze voerde aan dat de bewoners van Kwadendamme er op deze wijze niet op vooruitzijn gegaan en dat men in de praktijk toch wel aan- gewezen'zal zijn op de taxibedrijven in Hoedekenskerke en Baarland, waar twee bedrijven met drie taxi's op 629 in woners en een bedrijf met een taxi op 591 inwoners bestaan. Een taxivergun ning voor Kwadendamme kan, zo be toogde hij, achterwege blijven, waar door in de omliggende kernen grote en levensvatbare bedrijven kunnen be-i staan. Het zou - zo voerde hij aan - oe- gen. dat men de zaak gewoon wat voor zichtig moet bekijken." Het nieuwe kantoor zou het huidige pand aan de Grote Markt moeten ver vangen. Ook zou het administratie- en adviesbureau van de ZLM, dat momen teel gehuisvest is aan de Wijngaard straat, er ondergebracht moeten wor den. In totaal werken er zo'n honderd vijfentwintig mensen. Bij de ZLM speelt men al 'n j aar met de gedachte om tot nieuwbouw over te gaan. De kan tooraccommodatie. waarover de land- bouwmaatschappij nu beschikt, is niet 21 DEELNEMERS PRATEN OVER VERVROEGDE PENSIONERING CADZAND - Qjjjret vormirtg^efaUrum 'Hedenesse' in Cadzand is maandag een, voor Nederland unieke, cursus voor WAO-ers van start gegaan. De cur sus, die een week duurt, vloeit voort uit de cursussen die het vormingscentrum sedert drie jaar geeft aan mensen, die de pensioengerechtigde leeftijd berei ken. Deze cursussen vormen een voor bereiding op de aanstaande pensione ring. Uit opmerkingen van een aantal cursisten leidden de cursusleiders af dat er met name bij de WAO-ers een grote behoefte bestond aan een 'eigen, meer gerichte cursus'. Daarmee is maandag begonnen. Maan dagochtend arriveerden eenentwintig deelnemers uit heel Zeeland in het vor mingscentrum. 's-Middags volgde de kennismaking. De heer M. Glaus van 'Hedenesse' over de belangstelling voor de WAO-erscursus, die de titel 'Ver vroegd gepensioneerd zijn, wat is dat nu?' heeft meegekregen: De belangstel ling is bijzonder groot. Zo groot zelfs dat we mensen hebben moeten afeeggén. We hadden de WAO-ers, die in aanmer king kwamen voor deze cursus de keuze gelaten. Ze konden aan de meer alge meen gerichte cursus over de voorbe reiding op de pensionering deelnemen, maar ze waren ook welkom op deze spe ciale cursus. Men heeft uiteindelijk massaal gekozen voor de nu gestarte cursus." Drie jaar geleden begon net vormings ter zijn de lijn te volgen om bestaande bedrijven zonodig toestemming tot uit breiding te geven, in plaats van nieuwe eenmansbedrijfjes te stichten. Momen teel zijn er in de gemeente Borsele - al dus de heer Pons - 8 bedrijven met sa men 14 taxi's, ofwel 1 taxi per 1169 in woners. Uitgaande van de veel gehan teerde norm van 1 taxi per 1500 inwo ners, concludeerde de heer Pons dat de bestaande taxi's nog lang niet aan een topvervoer zijn en er dus best nog ver voer bij kunnen hebben. Hij vroeg dan ook 't besluit tot verlening van de vergunning aan de heer Bek te vernieti gen. Naar aanleiding van de opmerking van tie heer Pons over de norm van 1 taxi op 1500 inwoners, merkte de heer L. de Bruyn, hoofd afdeling personenvoer- voer van de rijksverkeersinspectie in Middelburg, op dat déze norm reeds enige tijd is verlaten, omdat de om standigheden per gebied verschillen. Tegenwoordig wordt, zo legde de heer De Bruyn uit, de levensvatbaarheid van een taxibedrijf beoordeeld op grond van de kilometerproduktie per jaar. Gedeputeerde staten zullen schriftelijk uitspraak doen. toereikend meer. Eerst werd overwogen om de bestaande kantoorruimte aan te Dassen. De uitbreiding zou echter dusdanig in de papieren lopen, dat weldra het plan ontstond om over te gaan tot nieuw bouw. ZLM-secretaris Oggel vertelde maan dagavond, dat de ZLM het aanvanke lijke idee om de bestaande kantoor ruimte te verbouwen, nog steeds niethe- lemaal heeft laten varen. „Ook. dat is nog volop in discussie." centrum met de cursus 'Voorbereiding op de pensionering' of korter gezegd 'Pensioen in zicht'. Énkele malen per jaar kwam een groep 'bijna gepensioneerden' naar het vormings centrum om er te praten over het gepen- sipng.erd, zim..pu;rs.usleider Cfiaus: „We hebben "tóén 'al de vraag gestéld .of som migen niet liever een meer gerichte cur- 'sbs wilden,Iri fie.t geval van de WAO-eis zou dat gewoon een efficiëntere bena dering mogelijk maken, je zou ook op tal van andere dingen kunnen ingaan. Dat was eigenlijk de gedachte achter het starten van deze nieuwe cursus..." Deze week gaan de deelnemers praten en denken over hun situatie. De heer Claus: „We hopen dat ze op deze wijze meer greep op de zaken krijgen, dat ze elkaar steun zullen kunnen geven, dat zé 'contacten opdoen... We hopen het denkproces op gang te brengen. Dat kan bijvoorbeeld door middel van het instel len van gespreksgroepjes, waar de speci fieke problemen aan de orde 'kunnen komen... Maar dat kan ook aan de hand van een 'aantal lezingen. In de loop van de week komt een arts de lichamelijke kanten belichten, er komt iemand praten over de geestelijke ach tergronden. Er wordt gesproken over vrije tijdsbesteding en over bijvoor beeld de relatié man/vrouw. De eenentwintig deelnemers aan de cursus zijn werkzaam geweest bij twee bedrijven in Zeeland. Deze bedrijven le veren ook een flinke financiële bijdrage. De heer Claus van het vormingscen trum: „We zijn erg ingenomen met die bijdrage van beide bedrijven. Ze zijn liet tenslotte niet verplicht..." Waarschijnlijk zal de cursus voor WAO-ers jaarlijks herhaald worden. Het aantal 'algemene' cursussen voor 'bijna- gepensioneerden' wordt met ingang van het volgend jaar uitgebreid. Volgens cursusleider Claus is de kans groot dat er in 1977 vijf of zes cursussen van elk een week zullen worden gehouden. Reünie van oud-brandweerlieden VLISSINGEN - Mensen, die in de oor logsjaren lid waren van de brandweer in Vlissingen en Oost-Souburg houden za terdag een reünie in de brandweerka zerne van'Vlissingen. Zij zullen daar het huidige materieel bekijken. De reëunie begint om 15,00 uur. Boete geëist wegens oprichten eigen bewakingsdienst DEN HAAG - De procureur-generaal bij het Haags gerechtshof heèft een geldboete van ƒ750,- geëist tegen de Middelburger L. C. G. M„ die ervan werd beschuldigd dat hij zonder de daartoe nodige vergunning eèn bewa kingsdienst had opgericht. De officier van justitie by de politie rechter te Middelburg had in eerste in stantie een boete van 750,- geëist. De politierechter had deze boete opgelegd, waarvan ƒ600,- voorwaardelijk. Zowel de officier als de verdachte waren van dat vonnis in hoger beroep gegaan, gaan. De procureur-generaal verweet ver dachte, dat hy -hoewel op de hoogte van de wet - doorging met het organiseren van een particuliere bewakingsdienst, terwijl daartoe de nodige vergunning ontbrak. Verdachte zei dit te hebben ge daan, omdat in de buurt waar hy woont veel inbraken voorkwamen. 'ADVERTENT IE i VERKOOPEXPOSITIE Schouwburg - Middelburg - Molenwater Donderdag 7 t/m zaterdag 9 oktober van 10 uur tot 18.00 uur De grootste collectie serviezen - bestek - glasserviezen en pannen ooit in Zeeland getoond Kom beslist eens kijken naar onze GEDEKTE TAFELSHOW LANGE DELFT 1 - MIDDELBURG IN BEROEP BIJ GEDEPUTEERDE STATEN TAXI ONDERNEMERS UIT HOEDEKENSKERKE EN HEINKENSZAND IN BEROEP BIJ GS UNIEK VOOR NEDERLAND

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4