oriënterings trim evenement Plet Vonsk loopt in zesde PZC-cross vierhonderdste wedstrijd P Seizoen kalender IF i =E PZC-cross eerste op Zeeuwse wedstrijdkalender Routekaarten mm PZC-evenesnenten Dank rasi dg atleten MIJLPAAL EXTRA PRIKKEL VOOR OVERWINNING cross-krant-197 6 START GROTE PRESTATIELOOP 3000/77-8 CAMPING ORANJEZONj Met de zesde PZC-cross wordt het crossseizoen in Zeeland zaterdag geopend. Dat blijkt uit de hieronder opgenomen wedstrijd- en prestatielopenkalender zoals Koos Oggel uit Kapelle, secretaris van de technische commissie van de KNAU- afdeling Zeeland, die heeft opgesteld. Zo goed als elke week wordt tot begin april wel een Zeeuws crossevenement gehouden, goed verdeeld over alle delen van deze provincie. In dit overzicht wordt duidelijk uiteengezet waar de liefhebbers terecht kunnen: eerst vindt u op deze kalender de datym vermeld, daama de soort loop en de plaats, waar ze gehouden wordt, de a Is tanden in kilometers, het aanvangstijdstip en tenslotte de vereniging of het comité, waardoor het evenement georganiseerd wordt. In het schema zijn ook ondergebracht de zeven wedstrijden, die zoals gewoonlijk meetellen voor de Zeeuwse crosscompetitie, waarvoor van de zijde van wed strijdatleten en prestatielopers immer een zeer grote belangstelling bestaat. De data voor deze crosscompetitie zijn: zaterdag 16 oktober: eerste wedstrijd (KMS-cross Westduin), zondag 14 november: tweede wedstrijd Heidecross Hei kant), zaterdag 4december: derde wedstrijd Sint-Nicolaascross), zaterdag 15 januari: vierde wedstrijd cross Westenschouwen), zaterdag 29 januari: vijfde wed strijd IBraakmancross), zaterdag 19 februari: zesde wedstrijd lGalgecross West duin), zaterdag 26 februari: zevende wedstrijd (cross Wilhelminadorp). VLISSINGEN - Op deze en de volgende pagina staan twee flinke kaarten afgedrukt, die de deelnemers aan de prestatieloop, de KNAU-wedstrijden, en het oriënterings-trimevenement kunnen gebruiken bij het bepalen van de route. De deelnemers aan het trimevenement moeten zich vanaf de start bij de camping Oranjezon op de meest simpele manier oriënteren via acht punten. Men kan niet mislopen. De finish is ook bij de camping, waar voor iedere deelnemers, groot of klein, een herinnering ligt te wachten, voor meerderen zelfs een verrassing. Maar daar vertellen we natuurlijk niets over De toelichting bij de KNAU-wedstrijden en bij de prestatieloopparkoersen spreekt voor zich. De deelnemers aan de prestatieloop gaan over het strand, ze hebben daarbij altijd de wind mee, de wedstrijdatleten blijven in het duingebied, de jeugd heeft een 'eigen' route. Belangrijk voor de deelnemers a lood of balpen mee. n het oriënteringstrimevcnement: neemt u pot- De met medewerking van de Zeeuwse atletiekverenigingen samengesteld kalender ziet er als volgt uit: Datum: Soor tl Plaats: Km: Aanvang: Ver./comité za 9 okt. 6e PZC cross 3 14.00 u Afd. Zeeland Vrouwenpolder 6,5 14.30 Zld. Sp. za 16 okt. 7e KMS cross Westduin Vlis. 7 16.00 u za 23 okt. 41e Boulevardloop 4 15.30 u Marathon za 30 okt. Vlissingen 3,2-4,2 i 15.45 Dynamo '70 Singelloop Middelburg 14.00 u Zld. Sport za 6 nov. Rammekensloop 4 Ritthem 9 15.00 u Astrow zo 14 nov. 7e Heidecross 4 16.00 u RKHAV Heikant Heikant Sp. za 20 nov. 9e Mosselloop 2 14.00 u Delta Sp. Westenschouwen 7 15.00 u za 4 dec. St. Nicolaascross 2 16.00 u Dyn.'70 Middelburg 6 16.00 u za 11 dec. Schol.wedstr. pr.l. div. 13.00 u AV'56 Goes Zuid 6 15.15 u za 18 dec. Prestatieloop Veere 5 13.30 u Dyn.'70 10 14.30 u SC Veere zo 26 dec. Kerstloop Westduin 2 10.30 u Marathon 6 11.00 u za 8 jan. '77 Goese Wallenloop 3,9 15.30 u AV'56 za 15 jan. 5e Deltacross Westenschouwen 4-8 14.30 u Delta Sp. za 29 jan. Braakmancross Hoek 4,4 15.50 u Schelde Sp. za 19 febr. Galgecross Westduin 5 15.30 u Marathon za 26 febr. Cross Wilhelminadorp 3-6 15.30 u AV'56 za 5 maart Duinenloop Oostkapelle 4 14.00 u Dyn.'70 5-10-15 15.00 u za 12 maart Loop te Kapelle 3 14.00 u AV'56 6 15.15 u za 19 maart Pannenkoekenloop Westenschouwen 15 14.30 u Delta Sp. za 26 maart Uurloop Braakman 1 uur 15.00 u Schelde Sp. zo 3 april Westduinklassieker 2 14.00 u Marathon 6-16 14.30 u ADRESSEN VOOR INLICHTINGEN: AV'56 Goes J. Polfliet - Biezelinge tel. 01102-2093 Delta Sport Z'zee W. K. Schot - Zierikzee tel. 01110-3428 Dynamo '70 J. Vermeule - Middelburg tel. 01180-28917 Marathon VI. J. Segeren - Vlissingen tel. 01184-17249 RKHAV Hulst A. Koster - Hulst tel. 01140-3434 Schelde Sport J. de Jonge - Terneuzen tel. 01150-3588 Zeeland Sport J. Broere - Vlissingen tel. 01184-14118 TC Afd. Zeeland J. M. Oggel - Kapelle tel. 01102-1815 Piet Vonck: zaterdag 400e wedstrijd HULST - Zonder de werkelijkheid geweld aan te doen kan men zeg gen, dat Piet Vonck zaterdag één van de grootste favorieten is voor de overwinning in de PZC-cross. De uit Heikant afkomstige en in Hulst wonende topatleet verkeert in een uitstekende conditie, hetgeen hij onlangs onderstreepte door in het Belgische Aldergem de zeer sterke Belg Walter van Renterghem te kloppen in een halve marathon. Toch is de favorietenrol die Piet Vonck zaterdag vertolkt, niet het opvallendste aan zijn verschijning bij Oranjezon. Het blijkt namenlijk dat Pietje Vonck tijdens de PZC-cross van start gaat voor de vierhon derdste wedstrijd uit zijn loopbaan. Een mijlpaal dus voor de Hulste naar en voor hem een extra prikkel om nog harder voor de overwin ning te lopen. cross zijn de mooiste wedstrijden in Zeeland. In deze twee wedstrijden is er altijd weel tegenstand en dat vind ik geweldig. Al die andere wedstrijden in Zeeland zijn voor mij niet interessant. Ik wil gewoon knokken voor een over winning of voor een goede klassering. Van nature ben ik een knokkertje". Het is aan zijn loopstijl te zien dat Piet Vonck het vooral van zijn inzet moet hebben. De prijs voor de stijlvolste at leet zal hij nooit krijgen. Lachend zegt hij zelf: „Ik weet maar één atleet die een nog lelijker stijl van lopen heeft dan ik, datis Kareltje Lismont. Maar watheb je aan een mooie stijl als je niet mee kunt. Totaal niets. Ik weet dat ik loop als een waggelende eend. Maar het is net als bij wielrenners, het gaat niet er om hoe mooi je het doet, als je het maar doet". „Dat moet die dag gevierd worden", zegt Piet Vonck. Wat verbaasd reageert hij verder: „Ik heb altijd het idee gehad dat er veel meer wedstrijden in ston den. Ik dacht dat ik in de buurt van de vijfhonderd zou zitten. Maar het is van mij toch wel klasse als je het over veer tien jaar zo kunt uitrekenen dat je in de PZC-cross je vierhonderdste wedstrijd loopt". De reactie van Piet Vonck typeert hem het best. Altijd in voor een lolletje, maar uiterst serieus als hetom atletiekpresta- ties gaat. Het is ook daarom dat Piet Vonck wat angstig in de richting van het komende crossseizoen kijkt. De angst dat zijn knie het andennaal zal begeven koemt als een spookbeeld voor hem op. „Ik ben vorig jaar in december door die blessure moeten stoppen, Pas in juni ben ik weer gaan trainen. Daama is het geweldig goed gegaan, Tijdens baan- wedstrijden en stratenlopen heb ik er weinig last van gehad. Maftr crossen is heel wat anders, dat is zo zwaar, datje een khie gemakkelijk opmeuw in de vernieling kunt lopen. Daar ben ik echt bang voor. Temeer, omdat ik me reali seer, dat wanneer ik deze winter op nieuw moet afhaken dit wel eens het einde van mijn atletiekloopbaan kan zijn. Ik geloof nietdat ik hetdan volgend jaar de zomer nog op zou kunnen bren gen om opnieuw te beginnen. Ik ben tenslotte al 29 j aar", vertelt hij. PZC-cross Als het enigszins kan is Piet Vonck ieder jaar present bij de PZC-cross. Het is één van de weinige wedstrijden waaraan hij in Zeeland deelneemt. Behalve aan de PZC-cross gaat Piet Vonck dit jaar ook van start in de Heidecross te Heikant. Voor het overige zal men hem niet in actie zien, de Zeeuwse crosscompetitie ziet hij bijvoorbeeld helemaal niet zit ten. Piet Vonck: „De PZC-cross en de Heide- A la Zoetemelk De opmerking van Piet Vonck brengt het gesprek even in een andere richting. Helemaal onbekend met het wielerwe- reldje is Piet Vonck niet. Zijn broer Pe ter koerste een aantal jaren geleden niet helemaal zonder succes bij de amateurs. Piet Vonck zegt zeil'dat hij een beetje de stijl van Joop Zoetemelk heeft overge nomen bij het lopen. Hij bedoelt daar mee dat hij meer afwachtend is gaan lo pen om in de laatste ronde toe te kunnen slaan. Het is dan wel zo, dat Piet Vonck dit momenteel met succes doet, terwijl dit van Joop Zoetemelk amper gezegd kan worden. „Toch is het zo", verteld Piet Vonck, „dat ik tijdens de wedstrijden minder grote inspanningen doe dan vroeger. Toen moest ik er altijd zonodig hard aan trekken. Mijn instelling is op dat punt veranderd. Vroeger liep je alleen om een goede tijd te realiseren. Dat is het be langrijkste. Nu loop ik uitsluitend nog op plaats. Voor mij telt alleen de uitslag. Gaat dat dan samen met een goede tijd dan is het mooi meegenomen. Daarom vergelijk ik het een beetje met Joop Zoe temelk". Naar Nederland Als we naar zijn plannen voor de ko mende winter informeren krijgen we toch wel een verrassend antwoord. „Als die knie het houdt, dan ga ik op de eerste plaats mijn wedstrijden selecte ren. Ik loop misschien een stuk of tien crossen en wellicht de meesten in Ne derland", vertelt hij. Verrassend, omdat tot voor kort man nen als Piet Vonck het crossen in België van het grootste belang vonden. „Dat was zo", zegt Piet Vonck, „maar als je net als ik behoorlijk meekan zijn de wedstrijden in Nederland nog interes santer geworden qua prijzenschema. In Nederland zijn de grote wedstrijden van steeds betere prijzen voorzien terwijl het in België j uist wat aan het minderen is. Van daat dat ik veel wedstrijden in Nederland ga doen". Piet Vonck vindt de ontwikkeling in Nederland verheu gend maar plaatst er meteen een paar kanttekeningen bij. „Ik weet natuurlijk niet, hoe lang dit in Nederland kan stand houden. Bij grote wedstrijden in België is er altijd een be hoorlijke belangstelling, in Nederland zie je maar twee man en een paardekop langs de kant staan Belangstelling is er geen beetje". Reisgeld De amateurwielrenners mogen dan de naam hebben zich een flink reisgeld te laten betalen om ergens in den lande een wedstrijd te rijden, ook bij de topat leten komt dit gebruik steeds meer in zwang. Een tendens die Piet Vonck met belangstelling volgt en waqr hij zeker niet tegen is. „Ik zou wel stom zijn ook. Het kost tenslotte ook nog wat om top sport te kunnen bedrijven. Speciale voeding, regelmatige controle bij dokter Van Opstal in Breda, iedere week naai de am masseur. Dat moet Pietje wel zelf betalen. Alleen voor het bezoek aan dokter Van Opstal krijgen we de helft door de gemeente vergoed. Tenslotte doen we qua representatie meer dan ge noeg voor de gemeente Hulst. Overal kent men die atleten uit Hulst", vertelt Piet Vonck, die er onmiddellijk aan toe- voegd dat hij in ex-amateurwielrenner Waldie van Campen de beste masseur van Nederland heeft. „Als die met me meegaat naar wedstrijden in Papendal dan zijn Scham en dat soort mannen direct bij hem om zich door hem te laten masseren. Dat zegt voldoende". VLISSINGEN - Op even unieke als prettige wijze kregen de leden van het PZC-crosscomitë na afloop van de tweede cross een bedankje van enkele atleten, die in Kamperland hadden deelgenomen aan de wed strijdloop. Drie atleten van de Rotterdamse at- letiekclub Metro schreven het co mité een brief, waarin ze de organisa toren complimenteerden met 'deze fijne wedstrijd die bijzonder sfeervol was dankzij de uitstekende verzor ging'. De brief was ondertekend door Henk Tiebosch namen zijn clubge noten Sjaak Boekhout (voorheen bij Zeeland Sport uit Vlissingen) en Pe ter Fritz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22