EZRC OEMOEMENOE LIJKT EEN VERGETEN TOPCLUR Trainer verkoopt auto om spelers te kunnen aantrekken Handgemeen rond voetballer met scheenbeenbreuk SINT-LAURENS VERSLAAT 'EFFECT' IN TERNEUZEN Derde nederlaag Zeeuws rugbyteam in de ereklasse PZC/s Gebrek aan geld en kader om nieuwe clubs op te richten Zeeuws-Vlaamse successen op titelstrijd zwemmend redden Rudi Lubbers bokst in Madrid ARTS BUITEN DEUR GEWERKT NA RUW ONDERZOEK DINSDAG 5 OKTOBER 1976 MIDDELBURG - Het is zondagmiddag vijf voor twee. Het veld op het sportpark de Voorborch te Middelburg is nog vrijwel volledig uitgestorven. Alleen de karakteristieke pa len geven je de zekerheid dat op deze grasmat rugby wordt gespeeld. Wanneer even later vijftien sportmannen met een ovalen leren voorwerp aan de warming-up beginnen is dat helemaal zeker. Langs de lijn hebben zich inmiddels een tiental toeschouwers geposteerd. Het is duidelijk dat er een wedstrijd moet beginnen. Dat het een duel is op het hoogste nationale niveau valt echter nergens af te leiden. Dat lijkt het droeve lot van Oemoemenoe. Een bekende naam in Zeeland en daarbuiten. Maar veel meer dan een moeilijk klinkerrijk woord, waarover radioverslaggevers en gewone mensen hun tong breken, blijkt dat niet te zijn. In ieder geval wordt het niet duidelijk uit het aantal toeschouwers. Toch is de eerste - en nog steeds de enige - Zeeuwse rugbyclub Oe moemenoe uit Middelburg binnen vijfjaar doorgestoten naar de ereklasse, de hoogste rugbyklas in Nederland. Het ge beurde razendsnel, maar eigenlijk net iets te geruisloos. Je zou Oemoemenoe de vergeten topclub van Zeeland kunnen noe men. Na het kampioenschap vorig seizoen is er in de vereniging lang gesproken over de vraag of Oemoemenoe wel of niet moest promoveren. „Een van de motieven om het wel te doen", vertelt voorzitter Bob van Arend, „was voor de publiciteit. Maar als je steeds ver liest is die publiciteit ook niet zo po sitief'. Tot nu toe heeft de Zeeuwse rugbyclub nog alle duals verloren. „Dat is eigenlijk een fout van de competitieleider", merkte Rien Mondeel. de man die de public rela tions voor Oemoemenoe verzorgt, op. „We hebben in de eerste drie wed strijden steeds een erg sterke tegen stander gehad. Ik vind dat ze dat hadden moeten afwisselen". Geen hinderpaal In hetverleden trok de Middelburgse club soms wel meer dan honderd t oe schouwers, maar juist nu ze op het hoogste plan zijn gekomen neemt dat aantal af „Het feit dat de toe gang gratis is bij ons", zegt Van Arend, „zegt de mensen kennelijk niks. Misschien komt het ook wel omdat ze niks van zo'n wriemelende massa mensen begrijpen. We hebben in het verleden wel eens stencils rondgedeeld met de spelregels". Toch gelooft Mondeel niet dat het gebrek aan spelregelkennis een hin derpaal vormt. „De attractie van het spel is dat die mannen tegen elkaar opvliegen en je er elke keer weer ver steld van staat dat ze er heel uitko men". stelt Mondeel. De Oemoemenoe-voorzitter voegt er aan toe dat af en toe een kleine ople ving in het bezoekersaantal te con stateren valt. „Vooral wanneer er een wedstrijd op televisie is geweest, zie je dat er meer mensen komen". Overigens worden nieuwe toeschou wers bij Oemoemenoe bijzonder aandachtig door de 'vaste groep' be keken. „We denken in eerste instan tie". vertelt Van Arend, „zou dat een nieuw lid voor ons kunnen zijn. Als iemand een keer komt kijken en ver volgens de week er op weer komt. gaan we even vragen of er misschien interesse is om rugby te spelen, want we hebben hard nieuwe leden nodig" Oemoemenoe bestaat uit leden uit heel Zeeland. Maar hun aantal is te gering om tot een opsplitsing in ver schillende plaatsen te komen, „Als we ergens een club zouden kunnen oprichten zou dat in Goes zijn, maar we doen het niet omdat onze vereni ging dan uit elkaar zou vallen. Bo vendien zijn er twee grote vragen: waar haal je het geld vandaan en waar is er goed kader voor een rugby club". stelt de Oemoemenoe- voorzitter Het district Zuid- Nederland heeft geen contanten en van de provincie is ook geen subsidie los te peuteren. Oemoemenoe heeft getracht in de Zeeuwse Sportraad te komen - er werd zelfs een 'papieren districtsbestuur' geformeerd maar omdat er slechts één club is in Zee land ging dat niet door. Het ziet er dus naar uit dat Oemoemenoe voor lopig met alleen de eerste-, maar te vens de enige Zeeuse rugbyclub zal zijn. Reiskosten Toch is het voor de vereniging be langrijk dat er elders in Zeeland rugby-verenigingen ontstaan. Nu moeten er met jeugd- en senioren teams lange reizen worden gemaakt. "Zaterdag ging ik met een jeugd-- ploeg naar Eindhoven. Die jongens betalen zelf zeven gulden per per soon en de club legt er in totaal hon derdvijfentwintig gulden bij", ver telt Mondeel. Ook de reiskosten voor het eerste- en tweede seniorenteam zijn enorm hoog. Daar komt nog bij dat in de rugbtsport sponsors (al thans het dragen van trainingspak ken met een sponsornaam, en dat is het minste wat je een geldschieter kunt bieden) niet zijn toegestaan. Zonder geld is het echter onbegon nen werk om te trachten elders clubs van de grond te krijgen. „Je komt gewoon niet van de pot af', merkt Van Arend op. Desalniettemin krijgt Oemoemenoe veel voor elkaar. Op het sportpark De Voorborch heeft men met eigen middelen een lichtinstallatie met agregaat neergezet. Kosten zeven- Een worsteling om het ovaal, tijdejis de wedstrijd tussen Oemoemenoe en Aserum. (Foto PZCt. duizend gulden. Subsidie werd er niet gegeven. De trainingen moeten echter op gras gebeuren. Tackles uitvoeren op het arodaveld - dat wel verlicht is - is een tamelijk onaange name bezigheid. Zelfs te onaange naam voor rugbyers die wel tegen een stootje kunnen. Daarom moest Oemoemenoe zelf een lichtinstallatie aanleggen. Volgend probleem is zien te bewerk stelligen dat het aantal leden (mo menteel zijn dat er ruim tachtig) snel toeneemt. Het eerste team moet met goed rugby en goede prestaties in de ereklasse reclame zien te maken Aanvoerder van het eerste team Ad Buys, die vijf jaar geleden nog ver dienstelijk voetballer was bij de vv Goes, zegt ..Ik ben er van overtuigd dat er onder de Zeeuwse voetballers veel goede rugbvspelers zitten" Overigens zullen voetballers wel en kele aanpassingsmoeilijkheden hebben. Hoewel vaak wordt gedacht dat rugby gemener is dan voetbal, is - volgens de rugby-enthousiasten - hel omgekeerde het geval. „Ik ben ervan overtuigd", zegt Rien Mondeel. „dal rugby sportiever is dan voetbal. Ex cessen zoals je die bij voetbal ziet hebben we gelukkig met in rugby" Tijdens de wedstrijd tegen Aserum bijvoorbeeld was het opvallend dat er niet gepraat werd tegen de scheidsrechter. „Er is één man in het veld die de beslissingen neemt", zegt aanvoerder Ad Buys „Daar leggen we ons bij neer. Vandaag lieeft er één speler wat gezegd. Daar ben ik woe dend over. Als een scheidsrechter naar mijn mening een verkeerde be slissing neemt dan maak ik me kwaad op de tegenstander Niet op één, maar op alle vijftien. Ik reageer dat af met een harde tackle". Die tackles leveren overigens in de meeste gevallen geen blessures op. Rien Mondeel: „Je weet dat wanneet je de bal hebt, je getackled kunt wor den. Daar stel je je op in. Zodra je gevloerd wordt, ontspan je jezelf. De enige keer dat ik een blessure heb opgelopen was toen ik dacht dat ik ei helemaal alleen door was en nie mand mij meer kon pakken. Geheel onverwachts gebeurde het toen toch nog". Buys vertelt verder: „Je krijgt ech t wel behoorlijke tikken, maar het is een overwinning op je tegenstan der om gewoon door te gaan. alsof ei niks gebeurd is" Rugby, immers, blijft een mannenspel. Ad Buys is er overigens van over tuigd dat Oemoemenoe in de ere klasse blijft „Als we compleet zijn kunnen we een zevende plaats halen Als we veel blessures hebben zullen we dat niet kunnen. Maar we blijven er wel in". Mondeel voegt er aan toe: „Onze driekwartlijn is niet compleet. Peter Kruijk is geblesseerd en daar door komt het nietzo uit de verf Dal luistert heel nauw. Maar onze voor waartsen zijn heel sterk. Van de trainer van Aserum heb ik de tip ge kregen meer via de voorwaartsen te spelen". Boerenkool-rugby Oemoemenoe krijgt door het spelen tegen de sterkste teams van Neder land wel vee! wedstrijdroutine Voorzitter Van Arend: „Je krijgt een stuk ervaring. Ook al krijg je dik op je donder. Het is misschien wel ont moedigend als je constant voor je broek krijgt, maar we moeten ook leren verliezen. Die ervaring hadden we helemaal niet". Daarom is Oe moemenoe nog een tikje gevoelig Scheidsrechter Knoop maakte zon- dag de opmerking: „Jullie spelen nu in de ereklas. Je moet nu geen boerenkool-rugbv meer spelen". Dt ploeg was even geraakt. Die opmer kingen werden vorig jaar ook we) gehoord, maar door een dikke over winning te behalen snoerde de ploeg iedereen de mond. Nu zit dat (nog even wat tegen. Maar op de vraag 'ot moe me noe'?" (hoe moeten we nu? zal Oemoemenoe stellig het ant woord vinden. OOSTBl RG - De reddingsbrigade West-Zecu wsch-Vlaanderen heeft zon dag in Nijmegen enkele prachtige suc cessen behaald. In hel sportfondsenbad in die plaats werden die dag de Neder landse kampioenschappen in het zwemmend redden gehouden. De West-Zeeuws-Vlaamse ploeg slaagde erin om t wee keer goud en cên keer zil ver te behalen. De strijd ging tussen ju nioren uit geheel Nederland. De West-Zeeuws-Vlaamse viermaal 25 nieter estafetteploeg, waarbij gezwom men werd in rugslag. schoolslag, vrije slag en vrije slag met zwemvliezen, le verde een gouden plak op voor Gerleen Leenhouts. Ellen Plalschorre, Judith Herman en Els van Cruyningert. Het viermaal 25 meter vervoeren van een pseudo-drenkeling in kopgreep. oksel- greep. polsgreep en schoudergreep le verde weer een succes op voor de esta fetteploeg van de reddingsbrigade. Het waren Els van Cruyningen. Lize Leen houts. Janien Christiaansen en Elien Platschorre die voor het succes zorgden. Els van Cruyningen zorgde nog voor een derde medaille. Zij behaalde zilver op de 25 meter rugslag. gevolgd door 25 meter schoolslag De jongensploeg van de junioren (het waren zondag de jeugdige zwemmende redders die aan bod kwamen) viel net buiten de eerste drie prijzen. De senio- renploeg van West-Zeeuwsch- Vlaanderen kwam in maart van dit jaar op de Nederlandse kampioenschappen tot een bronzen medaille en enkele eer volle plaatsen, zodat de brigade in Oostburg uiterst tevreden kan zijn over de prestaties van de leden. DEN HAAG (ANP) - Rudi Lubbers, de oud-Nederlands kampioen in het zwaargewicht, bokst vrijdag in het sportpaleis in Madrid tegen Alfredo Evangelista (Uruguay). Het gevecht in het zwaargewicht gaat over acht ron- In de hoofdpartij van het programma verdedigt Jose Duma iSpai zijn wereld kampioenschap in het zwaarwelterge- wicht (WBA-versie) tegen de Argentijn Miguel Castellini. sport 11 SCHOONDIJKE - Een gewonde voet baller en de begeleiders van zijn elftal hebben het zondagmiddag op het voet balveld van Schoondijke hevig aan de stok gehad met de arts. die eerste hulp verleende. Volgens ooggetuigen ging de arts bij zijn onderzoek veel te ruw te werk. Hij zou zich bovendien zo aan de krachttermen, die de gewonde speler gebruikte, hebben geërgerd, dal hij uit woede naar het gebroken been van de speler zou hebben geschopt. De rijkspolitie van de groep Oostburg en de groep Huist heeft de zaak momen teel in onderzoek. De politie werd zon dagmiddag verwittigd door elftalbege leiders vap de voetbalvereniging Steen, waarvan de gewonde speler lid is. De rijkspolitie wil. „angezien 't vertrou wen van de arts in het geding is", geen nadere mededelingen over de zaak doen. De problemen ontstonden zondagmid dag even voor drie uur. Tijdens de voet balwedstrijd Schoondijke 2-Steen 2 bleef de Steenspeler A. Thijs na een bot sing met een tegenstander liggen. De verzorgers van beide elftallen consta teerden direct dat het rechterscheen- been van de speler waarschijnlijk ge broken was. De gewonde speler sverd daarop per brancard naar het kleedlo kaal van de scheidsrechter gebracht Intussen was een arts. dokter L. van de Berg uit Groede. gewaarschuwd. De arts was snel ter plaatse en startte zijn onderzoek. Toen ontstond de ruzie met de speler en enkele begeleiders van het Steen-elftal. Daarvan was het bestuurs lid H Everts van Schoondijke ooggetui ge. De heer Everts: „De dokter was wel tien minuten met het ondeizoek bezig. En volgens mij, als leek, gebeurde dat erg ruw. Hij bleef wel tien minuten aan het been van die jongen trekken en du wen. Dat moet ontzettend veel pijn hebben gedaan en het is dan ook niet vreemd dat die jongen wat krachtter men gebruikte... Aanvliegen Dokter Van de Berg ergerde zich. vol gens het bestuurslid van de voetbal vereniging Schoondijke, bijzonder aan liet gedrag van de gewonde speler. De heer Everts: „Op een gegeven moment werd de dokter rood van woede. Toen heb ik gezien dat hij een trapbeweging maaktcnaar het been van de jongen. Of hij hem geraakt heeft, weel ik niet... toen enkele mensen van Steen zagen wat de dokter deed. wilden ze hem aan vliegen en naar buiten werken. Toen ben ik er zelf nog tussen gesprongen. De dokter vertrok en bij de deur heeft hij onsnog gezegd datdiespelereen ambu lance nodig had en dat hij die wel zou bellen." De begeleiders van het elftal van Steen hebben, na het vertrek van de arts. zelf het alarmnummer gebeld en voor alle zekerheid ook om een ambulance ge vraagd. Daarbij werd de politie ge- kertijd op de Hoogte gébracht van het gebeurde. Later op de middag werd de gewonde speler per ambulance overgebracht naar het Julianaziekenhuis in Temeu- zen. Maandag was hij alweer thuis. Voorzitter J. Ringoot van Steen wilde maandagmiddag niet diep op de zaak ingaan: „Ik ben er niet bijgeweest en ik heb het allemaal uit de tweede hand. Het zou onjuist zijn om er dan iets over te vertellen. Ook dokter Van de Berg wenste maandag geen toelichting op de gang van zaken te geven. Hij zei: „Ik ga nietop de affaire in Ermoet maar beke ken worden of het via het tuchtcollege of iets dergelijks gespeeld wordt...." De rij kspolitie van Hulst gaat in de loop van deze week met de gewonde speler. A. Thijs, praten. De mogelijkheid be staat dat de zaak wordt opgelost door het aanbieden van wederzijdse excuses voor het gebeurde. Een dergelijke op lossing sloot een woordvoerder van de rijkspolitie in elk geval niet uit. MIDDELBURG - Reeds bij de opening van de Zeeuwse afdelingscompclitie tafeltennis stond in de le klas de ont moeting tussen Effect en St. Laurens de relatief sterkste teams, op het pro gramma. Effect startte via Frans van Waterschoot met een overwinning, maar zijn teamgenoten Delforge en Roeland konden in de volgende par tijen geen vuist maken tegen Duininck, Smet en invaller John van Veen die voornoemde spelers allen aan hun ze gekar bonden. Met een 3-7 overwinning keerden de Middelburgersderhalve huiswaarts. Big Smash 1 begin in eigen huis overtui gend tegen het Oostburgse ONA 1 door een forse 9-1 overwinning op het score bord te toveren Bijzonder spannend was de ontmoeting tussen debutant St. Laurens 2 en Zand 1. dat pas na een 4-4 stand werd beslist in een kleine 4-6 zege voor Zand, vooral dankzij Slootmans en Lampert De laatste klap bleek hier dus een daalder waard. In de 2e klas Midden-Zeeland begon MZ 3 met het clubduel tegen MZ 4 in een royale 9-1 zege om te zetten waarbij haarverhou- ding de cijfers iets te royaal uitvielen. Rudie Gelöof redde de eer voor team 4 ten koste van Bram van Gilst. Het op papier sterke Wilno 2 overmeesterde Zand 2 met 3-7 waarbij Nico Veldhuis al zijn partijen in winst wist om te zetten. Debutant Westerzicht 1 moest al in de eerste wedstrijd tegen Goes 1 met twee invallers aantreden voor Rudie van Wa terschoot en Jo Bouffen dat resulteerde MIDDELBURG - Ook de derde wed strijd, die het eerste vijftiental van Oemoemenoe in de ereklasse van de Nederlandse rugbycompetitie heeft ge speeld, is in een nederlaag geëindigd, lil Middelburg werd met 10-37 van As erum uit Amsterdam verloren. Aserum had vorige week al getoond over een goed team te beschikken, want toen werd in Amsterdam mctG3-4 gewonnen van de Rotterdamse studenten. Oemoemenoe speelde met invallers voor Peter Kruijk (geblesseerd). Hans Tilroe (vakantie) en Onno Jongewaard (werk). Ondanks deze handicap werden de Zeeuwse rugbyers niet weggespeeld. Gebrek aan raffinement en hardheid en vroegtijdig uitvallen van Andr-e de Haan (knie) zimn als oorzaken voor de nederlaag aan te wijzen. Aserum trachtte vanaf het eerste fluitsignaal van de internationaal fluitende scheids rechter Henk Knoop het initiatief in handen te nemen. Dat lukte aardig, want na vijf minuten legden de dne- kwarten van Aserum een goede combi natie op het veld. die kundig afgerond werd door Henk Pieterse Df Bastfiere„ hielden de boel daarna echter keurig in evenwicht De voorwaartsen lieten m line-out en scrum evenals in de voor gaande wdstrijden goed wrk zien. Het duurde tot de 25ste minuut voordat As erum opnieuw kon scoren. Uit een line- out ging de bal goed de driekwartlijn in, zodat Kees Rusman een try kon druk ken, die door Gerrit Dekker - de uitblin ker van de Amsterdammers - geconver teerd werd. Stand toen 0-10. Vijf minu ten later mocht Aserum een strafkick nemen. Gerrit Dekker zorgde met een prachtige kick over 45 meter voor een 0-13 stand. Kees Rusman kon nog een keer door gaan en met de extra schop tussen de palen werd de ruststand be paald op 0-19. Na de veldwisseling kreeg Oemoemenoe de in de lengte richting over het veld staande wind mee. Metdat natuurlijke voordeel ging de thuisclub met goede moed van start. Een goede actie van de Oemoemenoe driekwarten stelde Adrie Markusse m staat de eerste tegen-try te drukken: 4-19. Aserum kwam echter via Gerrit Dekker meteen terug. Met conversie 4-25. Ook Oemoe menoe kreeg echter wel kansen. Ad Buijs bracht zowel voor de veldwisse ling als daarna enkele keren goed door, maar hij kreeg te wienig steun van zijn mede-driekwarten. Het leek er op of Oemoemenoe niet erg in zichzelf geloofde. Was het maar even rustig aan Zeeuwse kant, kwam dat zelfvertrouwen wel met als gevolg dat Aserum flink onder druk werd gezet. Nadat Gerrit Dekker nogmaals voor de bezoekers had gescoord in de verdedi ging werd gedrongen. Koos van Dalen en Bob Fuchs scoren gezamenlijk na fouten in de Aserum defensie. Ad Buijs converteerde, zodat de stand 10-29 werd. De eindstand werd 10-37 via de linker buitenspeler van Aserum die tweemaa onvoldoende werd getackeld. In vel band met de zondag aanstaande te spe len interland tussen Nederland en Zwe den zijn er dan geen competitiewed strijden. Oemoemenoe kan veertien da gen bekomen van de moeilijke start in de ereklasse, waarin direct tegen drie zeer sterke tegenstanders moest worden opgetornd. Oemoemenoe 2 lang met op volle oorlogssterkte verloor 2 kostbare puntjes in de uitwedstrijd tegen de Bre- da'se rugbyclub, die in een 8-0 nederlaag f| eindigde Het jeugdteam van Oemoe menoe won wel. Zaterdag overtroefden de 14-16 jangen PSV Eindhoven, in de lichtstand met 4-30. is doorgebroken en laat verslagen Oemocmenoe-spelers achter zich. (Foto PZC- uiteindelijk in een 2-8 winstpartij voor de Goesenaren waarin alleen van Moor ten tweemaal een tegenstander moest feliciteren. In Zeeu wsch-Vlaanderen greep Effect '2 zoals verwacht de -volle winst tegen Effect 3 (2-8) en St. Aloy 3 wist het met 7-3 te klaren tegen clubge noot St. Aloy 4. De verrassingen in de 3e klassen scholen in de clubduels tussen MZ 7 en MZ 10 (5-5) en vooral in MZ 5 tegen MZ 8 waar bij laatstgenoemd team zelfs met 2-8 aan het langste eind trok. Amemuïden 1 kon het tegen Zand 3 net niet redden i4-6) en in groep C stelde Wilno 3 teleur door met grote cijfers van PNL 1 te ver liezen 2-3). In 3D rondde AKF1 deeerste uitwedstrijd tegen SAR 1 af met een 4-6 overwinning. Groot verschil zat er in sterkte tussen de nieuwlingen in de 4e klas A bij NAPMen Answest 2 waarbij eerstgenoemd team met 10-0 zegevierde. De uitslagen zijm senioren le Idas: Effect 1 - Laurens 13-7: Laurens2 -Zand 14-Ö; B. Smash 1-ONA 1 9-12e klas A MZ 3-MZ 49-1: Wester zicht 1-Goes 12-8: Zand 2-Wi!no2 3-7; 2e klas B: Effect 3-Effect 2 2-8: Sc. Aloy 3-St, Aloy 4 7-3: 3e klassen: MZ 7 -MZ 105-5: Amemuiden 1-Zand 3 4-6; Goes 3-Laurens3 1-9; Marathon 1-B. Smash 2 0-10 MZ 6-MZ 9 7-3; Goes 2-Amemuiden 2 9-1; MZ 5-MZ 8 2-8; Wilno 3-PNL 1 2-8; B. Smash 3-Seladina 1 7-3; Effect 4-Effect 5 10-0; SAR 1 -AKF 1 4-6: 4e klassen: Zand 6-Marathon 2 4-6; NAPM-Answest 2 10- 0: MZ 11-MZ 1610-0; KapeUe3-Zand 0-10; MZ 22-MZ 17 10-0: MZ 13 - PNL 2 5-5; Zand 4-Kapelle 1 8-2: Scaldina 2-Veere 2 4-6; Veere 1-Amc-muiden 3 9-2; \VUno4-MZ 14 4-6; Mara thon 3-Zand 7 2-8: MZ I8-MZ 15 1-9; Effect 6-Effect 7 6-4: AKF 2-SAR 2 2-8 Jeugd le klas: MZ5-Effecll 4-6; Aloy 2-ONA1- 6-4; 2e klas A: Westerzicht 1-MZ 6 8-2; Zand 2-Scaldina 1 8-2; 2e klas B; Amemuiden 1-Zand 3 9-1; Effect 2 -Wilno 2 5-5; MZ 11 - Wilno 4 0-10; Zand 4 - B. Smash 1 6-4; Scaldina 2 - MZ 10 7-3: Laurens 2 - Zand 5 7-3; MZ 9-Kats 1 7-3; Zand 6-Kapelle 1-9: Marathon 3-Laurens 5 9-1; Amemuiden 4-Marathon 4-Marathon 4 1-9. Amemuiden 3-Marathon 1 0-10; Laurens 4-Zand 810-0: MZ 14-Marathon 2 0-10; Wester zicht 2-Amemuiden 2 5-5: Kats2 -8. Smash 2 3-7. Zand 7-SAR 3 1-9; SAR 2-Effect 3 7-3 WEST-BERLIJN - Rudi Gutendorf is momenteel ontegenzeggelijk de meest besproken trainer in het Westduitse voetbal. Als trainer- coach van het dit seizoen naar de Bundesliga gepromoveerde Tennisl Borussia Berlin maakte hij in de af gelopen weken niet alleen naam door sprekende resultaten tegen de topclubs FC Koln en Hamburg SV. ook in andere opzichten vestigde hij nadrukkelijk de aandacht op zich. Ofschoon de Berlijnse club. althans gelet op het spelerspotentieel. op dit moment een alleszins redelijke rang lijstpositie inneemt, zal de ploeg van Rudi Gutendorf op ten minste twee plaatsen versterkt moeten worden om zodoende een redelijke kans te hebben het verblijf in de hoogste Duitse klasse te kunnen continue ren. Daarnaast acht Gutendorf het aantrekken van een tweede doelman een absolute noodzaak. Mei dit wensenpakket meldde Rudi Gutendorf zich onlangs bij het be stuur van de Berlijnse club. waar hij echter nul op het rekest kreeg Er kon onmogelijk worden voldaan aan de verlangens van de trainer, omdat daarvoor enerzijds het geld ont breekt en anderzijds de Duitse voet balbond Tennis Borussia voor dit seizoen een verbod heeft opgelegd spelers aan te trekken vanwege de enorme schuldenlast. Kennelijk zo zeer begaan met het lot van Tennis Borussia bood Rudi Gu tendorf daarop zijn onlangs ge kochte auto te koop aan, waarvoor hij inmiddels het niet onaardige be ginkapitaal van bijna 40.000 gulden heeft geïnd. Dat in de voetbalwereld volstrekt unieke initiatief vond binnen enkele dagen zoveel weer klank. dat Rudi Gutendorf eind vo rige week opgewekt kon melden, dat dit bedrag via particuliere giften inmiddels is opgelopen tot ruim 300.000 gulden. De publiciteit die Rudi Gutendorf tot dusver in de Duitse pers kreeg, was kennelijk echter een doorn in het oog van Gunther Siebert, de voorzit ter van Schalke 04. bij welke club Gutendorf van 1968 tot 1971 als trainer onder contract stond In een radio-interview hekelde Siebert vooral het vakmanschap van Gu tendorf. Schalke's voorzitter noemde Gutendorf zelfs een uitgesproken slechte trainer. „Toen hij destijds bij Schalke werkte, was hij nog niet eens in staat alleen de opstelling te ma ken. Ik moest hem daarbij steevast helpen". Rudi Gutendorf, die bij Tennis Bo russia het voor Bundesliga- begrippen onaanzienlijke maandsa laris van 2500 gulden verdient, voelde zich als trainer in zijn goede eer en naam aangetast en heeft in middels gedreigd een aanklacht tegen Siebert in te dienen. De immer bemoeizieke Siebert. wiens beleid en optreden naar buiten binnen de ei gen kring steeds meer weerstanden oproept, liet zich daardoor niet van de wijs brengen. In pmiis daarvan haalde hij enkele voorbeelden uit het verleden aan om zijn gelijk te beves tigen. In een vervolginterview sprak Gun ther Siebert zo mogelijk nog laat- dunkender over de „schertsfiguur- Gutendorf'. Siebert; „De ogen van Gutendorf zijn vreselijk slecht, maar hij is te ijdel om een bril te dragen. Destijds bij Schalke kon hij vanuit de dugout niet eens de spelers op het veid onderscheiden. In een Europa- Cupwedstrijd in Joegoslavië wilde hij op zeker moment een speler uit wisselen. nadat hij nota bene al twee spelers had vervangen. Hetzalmij nu benieuwen of Gutendorf het- lef heeft om die aanklacht door te zetten". Het woord is aan Rudi Gutendorf. WERNER WIEME ZESDE 1JZENDIJKE - Aan het eind van het wielcrscizoen begint de IJzendijkse iwclingen Werner Wieme zich steeds nadrukkelijker bemoeien met de strijd om de prijzen in zijn categorie. Regelmatig reed hij de laatste weken binnen de eerste tien. Ook dit wee keinde was dit weer het gevaL Zaterdag kwam hij in Ter Nevele niet verder dan een gedeelde veertiende plaats. Zondag legde hij in het Belgische Landegem be slag op de zesde plaats. NOORDIEREN OEFENEN TEGEN COVENTRY LONDEN - Noord-Ierland is al begon nen met de voorbereiding vop de voet balwedstrijd tegen Nederland vol gende week woensdag in het Olym pisch Stadion in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioen schap. Deze week traint de selectie van bonds coach Danny Blanchflowerin Coventry, waar gebruik wordt gemaakt van de fa ciliteiten van de eerste divisieclub. Co- ven try City zal ook een keer fungeren ais sparringpartner voor de Noordleren. De club behoeft zaterdag niet in actie te komen in de Engelse league. De Noord ieren spelen tegen Nederland hun eerste 1 wedstrijd in groep 4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11