Noodgreep van Ajax: Hulshoff in spits POORTVLIET UITBLINKER IN PROOOKTEF PSV: 5-2 RKHAvtweodeFeyenoord en AZ hielden estafette eikaar in evenwicht: 1 -1 EERSTE TREFFER VAN FC TWENTE IN UITWEDSTRIJD TEGEN SPARTA Spionagereis PSV naar wedstrijd St.-Etienne VANNAC FC UTRECHT 'VERNIELDE' FC DEN HAAG TWEE MAN NA VOETBALDUEL AANGEHOUDEN op 4x15 km TEBR0KE 4e FC AMSTERDAM VERPLETTERT GRAAFSCHAP IN DOETINCHEM Wedstrijden SPEKTAKEL gestaakt AMSTERDAM - Ajax - FC VVV 1-0 (1-0). 21. Hulshoff 1-0. Scheidsrechter Keizer. Toeschouwers; 8.000. Ajax blijft zijn overwinningen met minimale cijfers binnenha len. Die conclusie, na de zesde (van de zeven) overwinning met een doelpunt verschil, is tegelijk oordeel en veroordeling. Zou over de kwaliteit van een duel nog uiterst verschillend kunnen worden gedacht, over de kracht van een ploeg, die ook tegen standers uit de zelfkant van de ranglijst maar net op de knieën krijgt, kan niet worden gediscussieerd. Het verwende Amsterdamse pu- De goede wil van Ajax bleek uit het bliek heeft zich afgewend van Ajax en liet ook zondagmiddag veel meer dan de helft van de plaatsen onbezet. Dat doet de spelers pijn en in de overtuiging dat de kijkers te weinig is geboden in bijvoorbeeld de duels met Eindhoven en Sparta wilde het Ajax-elftal tegen VVV alles uit de kast halen. Dat lukte een half uur, maar toen stond er nog slechts één treffer op het bord, van Hulshoff na dat La Ling en Geels het basiswerk hadden verricht. spelen met. vier spitsen Hulshoff werd naast Geels in het centrum ge posteerd. maar de onmacht werd schrijnend, toen het tweetal zelfs in de luchtnimmerde heerschappij kon veroveren. Ajax was slechts gevaar lijk als Notten mee op kwam, of als La Ling langs de rechtervleugel dar tel de. VW, voor het eerst sinds veertien ja ai- weer in de Watergraafsmeer, slaagde er redelijk in zijn beperkin gen te verbergen in een enorme hoe- veeldheid nver slechts Slephan Kur- cinac. duidelijk geïrriteerd door niet altijd even gelukkige beslissingen van Keizer Jan. viel uit de toon. Trainer Rob Baan haalde hem naar de kant met de motivering dat bij hem ook de ve delten moeten wer ken. Kurcinac toonde trouwens maar een keer opvallende kwalitei ten, in een zeer sterke solo vlak voor rust. die VVV'-s tweede kans oplever de. Van der Weide had kort. na hel doelpunt van Hulshoff de eerste la ten liggen. Na rust. heeft Ajax nog een minuut of twintig met vier aanvallers gespeeld, maar de vaart, de richting en de over tuiging van het eerste half uur was weg. Het. derde halve uur werd zon der meer de zwarte periode. VW. toch waarlijk niet overtuigend, slaagde erin een vrij constante staat, van paniek in de slotlinie te verwer ken. Maar doordat de aanvalskracht van de Limburgers slechts door twee man werd gedragen en Jovanovic een goede voorzet van Rettkowski van zijn hoofd liet afglijden, kreeg Piet Schrijvers eigenlijk geen kans een hernieuwde sleede van Zwart kruis af te dwingen. ..Wij zijn na een half uur ver terug gevallen'vertelde coach Ivie na af loop. ..Ik geloof dat de wedstrijd van Manchester nog doorwerkte In de laatste twintig minuten waren wij volledig ons verstand en het over zicht kwijt- In de wedstrijden legen Manchester United was er duidelijk vooruitgang zichtbaar, nu weer he lemaal niet. Er zijn nog te weinig spe lers die anderhalf uur goed kunnen voetballen". Die conclusie was even hard als waar. De manier waarop Kurt Rettkowski in het laatste hall uur steeds vrijwel ongehinderd kon opkomen was ontluisterend voor de ploeg die nog niet zo lang geleden ei genlijk iedere tegenstander ander- halfuur lang over het veld kon jagen. ,8 MAANDAG 4 OKTOBER 1976 Willem ran Hangem in actie tegen zijn oude ploegmakker Willy Kreuz. ROTTERDAM - FC Twente heeft za terdagavond het eerste doelpunt in een uitwedstrijd gemaakt. De Twentena ren bielden aan die treffer van Bos, die in de tweede helft met een verdraaide linkerknie van het veld moest worden gedragen, een punt over aan het duel met Sparta: 1-1. Gezien het spelbeeld en het aantal kansen dat FC Twente kreeg, werd de oostelijke formatie iets tekort gedaan. Vooral in die eerste minuten na de hervatting mocht Sparta de handen dichtknijpen. Eerst strandde Müliren in kansrijke positie en even later redde Doesburg twee keer zeer fraai bij een kopbal van Grilleren een schot van Mühren. In de eerste tien minuten van de tweede helft forceerde Twente drie hoekschoppen en er was nauwelijks een kwartier verstreken toen Van der DEN HAAG - FC Den Haag-FC Utrecht 0-3 (0-1). 38. Hamberg0-1,58. Streuer 0-2. 74 Van Staa 0-3. Scheidsrechter: De Bruin. Toeshouwers: 7000. Niet de supporters van FC Utrecht, maar de ploeg zelf was zondag verant woordelijk voor de enige vernieling, die in het Zuiderpark werd aangericht. Een vernieling wel te verstaan van uitslui tend mentale aard. FC Den Haag zal de komende dagen bij zichzelf te rade moe ten gaan wat er allemaal gebeurd is. De video-beelden van de onthutsende ne derlaag van 0-3 kunnen daarbij helpen. Utrecht bezeerde Den Haag, dat daar zelf trouwens veei schuld aan had, men taal en tevens lichamelijk. Van Leeuwen (diepe snijwond) en Schoenmaker moesten.met forse blessures het veld verlaten, Thie kon (geblesseerd) de ontmoeting nog uitspelen. De Utrechters voerden het concept van trainer Berger perfect uit. De oefen- meester kreeg daarmee een extra belo ning voor zijn geslaagde examen voor A-trainer van woensdag. Van Staa was zijn belangrijkste pion. Hij werd voor uitgeschoven en stoorde als een bezete ne. De Haagse aanvoerder Mansveld moest hierdoor zoveel mogelijk in zijn eigen verdediging blijven. Zodra Mans veld naar voren ging. nam Van Veen de taak van Van Staa over. Bij balbezit schakelde het gehele team van Utrecht snel over. De ploeg groepeerde zich ach ter Van Staa. die als een soort schild fungeerde. Daarachter combineerde Utrecht naar hartelust. Den Haag raakte volledig van de wijs en bezweek al snel. Vall buiten bereik paal raakte. Trainer Spitz Kohn was na afloop te vreden; ..Er zit een duidelijk stijgende DEN HAAG - De Haagse politie heeft zondamiddag na afloop van de voet balwedstrijd FC Den Haaf - FC Utrecht twee mannen aagehouden in verband met baldadigheden. Een 18-jarige hef truckchauffeur uit Utrecht werd aan gehouden omdat hij in de Haagse bin nenstad de linnen kap van een auto had beschadigd. Hij kreeg een proces verbaal wegens vernieling. Een 24- jarige Haagse schilder werd als tweede aangehouden omdat hij een van de raddraaiers was in een groep Haagse supporters, die na afloop van de wed strijd een groep supporters uit Utrecht achterna was gegaan. Na te zijn afge koeld, aldus de politie, mocht hij weer gaan. De politie sprak zondagavond van een zeer rustige dag. Men had de groep agenten die FC Den Haag altijd, doet (ongeveer 15 man) verdubbeld uit voor zorg. maar de reserve hoefde nauwelijks in actie te komen. Voor de wedstrijd trok een groep FC Utrecht-supporters van hetstation Den Haag Centraal naar het Zuiderpark, dwars door de binnen stad. Er werd een deurruit van een leegsstaande winkel ingedrukt. Na afloop dreigden enkele malen schermutselingen tussen jongee sup porters van beide ploegen, maar tot werkelijk grote vechtpartijen kwam het nergens. Op het station had de sporwe- grecherche na afloop een perron afgezet en gereserveerd voor reizigers naar Utrecht. Doesburg de lijn in onze prestaties. De angst, die het spel tot nu toe kenmerkte, is groten deels verdwenen. Dat merk je direct- Als we vlak na de rust wat meer geluk had den gehad, pakken we hier twee pun- ten" Sparta's trainer Cor Brom weet het overwicht van TSvente in het. begin van de tweede helft aan de gretigheid van de Spartanen ..We willen het eigen publiek iets laten zien. De spelers hebben de op dracht aanvallend te voetballen, maar mogen natuurlijk de verdedigende ta ken niet vergeten. Dat. gebeurde in het begin van de tweede helft wel en dan krijg je onherroepelijk galen". Sparta had in de eerste helft het beste van het spel. Het afwachtende Twente liet de Rotterdammers komen en dat re sulteerde al snel in schoten van De Goey en Jansen. Na twintig minuten kreeg Clarke een goede kans na een fout van Drost- De Engelsman schoot echter tegen Gross op. In de 22e minuut sloeg Twente toe. Bij een snelle tegenactie maakte Thiissen op rechts de bal vrij In een opeenhoping van spelers voor het doel van Doesburg werd de voorzet door Glitter gemist. Bos zette zijn voet wel goed tegen de bal' 0-1. Sparta reageerde onmiddellijk. Een kopbal van Van Sta veren kon Gross met moeite verwerken, maar de Westduitser was drie minuten voor rust kansloos. Een voorzet van Van Staveren werd door Clarke - even vnj gelaten door zijn directe bewaker Brug- gink - schitterend ingekopt: 1-1 UTRECHT - Daventria uit Deventer heeft, evenals vorig jaar, in Utrecht de 4 x 15 kilometer estafette gewonnen. De atleten Roelof Veld. Gerard en Herman Mentink en Gerard Nijboer waren dit keer met hun totaaltiid van 3 uur, 12 minuten en 46,6 seconden iets langza mer dan in 1975 (3.12.19.3). RKHAV uit Hulst- winnaar in 1974. ein digde als tweede in 3.20 19.0. Er waren bijna honderd deelnemende ploegen in de vierde editie van deze estafette De uitslag is. Heren: 1 Daventria (Deventer) met Roe- lofVeld. Gerard Mentink. Herman Men tink, Gerard Nijboer de 4 x 15 km in 3.12.46.6: 2 RKHAV (Hulsti 3 20.19.0; 3 Tildonck (Bel) 3.22.16.0: 4 Wespelaer (Bel) 3.24.22.0; 5 Ciko '66 (Arnhem) 3.26.58.0: 6 Hellas (Utrecht) 3.28.10.0. Dames: 1 Bocholt. (Wdli 4.20.48.0. BRUSSEL - Gerard Tebroke is vrijda gavond in Brussel als vierde geëindigd op de 2.000 meter. Tebroke noteerde een tijd van 5.10.6 minuten. Het Nederlands record op deze afstand is in handen van JosHermens mwt een tijd van 5.06.2 mi nuten. Winnaar werd de Belg Mark Ne vens in 5.05,8 minuten voor Emile Put- temans, die 5.06,4 minuten liet afdruk ken. DOETINCHEM <- De Graafschap-FC Amsterdam 1-5 (1-2) 1 Storm 1-0. 13 Van Bommel 1-1,19 Wetzel 1-2,77 De Jong 1-3,82 Wetzel 1-4,85 Otto 1-5. Toeschouwers 3500. Scheidsrechter: Van Ettekoven. Zelden heeft. De Graafschap in het Doetinchemse Vijverberg stadion er zo van langs gehad als tegen het als hekkesluiter te boek staande FC Amsterdam. Via verplette rende cijfers werden de achterhoekers met de neus op de eiten gedrukt. Zo pover spelend als tegen de hoofdstedelijke lieverdjes stelde De Graafschap duidelijk zijn kandidatuur voor één der degradatieplaatsen. Uiteraard betekende het ontbreken van Hazelhekke. Stenvoort (beiden gebles seerd! en Mintjes (geschorst! een geduchte handicap voor de Doetinchemse équipe, die vooral in tactisch opzicht volledig faalde en niet bij machte bleek na een bliksemsnelle openingstreffer van Storm de wedstrijd naar zijn hand te zetten. FC Amsterdam wilde na die vroegtijdige achterstand alleen nog maar keihard gaan. Het nam daarbij veel risico's maar de aanvalstactiek had het gewenste resul taat tot gevolg. *it Hi/'Vc-jwpvi ALKMAAR (ANP) - AZ '67 - Feyenoord 1-1 (1-1). 14. Kist 1-0. 19. Schneider 1-1 Scheidsrechter Derks. Toeschouwers 23.000 (uitverkocht). Scheidsrechter Frans Derks besliste het treffen tussen de AZ '67 en Feye noord. De Bredase arbiter weigerde in de 77ste minuut de bal op de strafschop stip te leggen toen Van de Korput hands maakte. AZ wond zich daarover nogal op maar Derks bleef bij zijn beslissing omdat zoals hij later uitlegde, Van de Korput de bal niet opzettelijk met de hand speelde. „Van de Korput viel en kreeg de bal tegen de arm Het was geen opzet en omdat hij zijn arm inzo'n situa tie niet kan afschroeven zag ik,er geen strafschop in". Daardoor bleef het 1-1 en met deze uit- slag konden beide partijen vrede heb ben al waren de trainers na afloop van mening dat hun ploeg had moeten win nen. Het treffen in het uitverkochte Alk- maarse sportpark was in de eerste helft bijzonder aantrekkelijk. Er werd van beide zijden goed gecombineerd en de twee doelverdedigers moesten herhaal delijk in actie komen, waarbij Treytel het moeilijkste werk had bij een kopbal van Kist. De goed opgekomen Hoven- kamp legde na bijna een kwartier de ba sis voor de treffer van de thuisclub. Hij ging op links goed door. trok Van Daele en Van de Korput naar zich toe en be diende vervol.gens Kist op maat: l-Ó, Nog geen vier minuten later was net ge lijk. Uiteen vrije trap, toegekend na ge vaarlijk spel. schoot Schneider de bal via de Alkmaarse muur hoog in het doel achter Heil: 1-1. Hoewel AZ '67 daarna het beste van het spel had, kwamen de Noordhollandse niet meer tot doelpun- EINDHOVEN - „St. Etienne mag dan zaterdagavond in Parijs met 2-0 heb ben verloren van St. Germain des Prés, bet betekent beslist niet dat de Franse kampioen nu zoveel minder speelt dan vorig jaar, tóen PSV twee Europa-Cupwedstrijden tegen ditzelfde Etienne moest spelen". Aldus Jan Keker, assistent van Kees Rijvers bij de Eindhovense landskampioen, die dit weekeinde-samen met Jan van Beveren, Kees Krijghen Ralph Edstrom. de nog altijd geblesseerde PSV-spelers - een spionagereis heeft gemaakt naar Parijs om PSV's komende EC-tegenstander aan het werk te zien. St. Etienne heeft in Parijs een bijzonder goede vvedstrljd gespeeld; waarby St. Germaln wat gelukkig aan de overwinning is gekomen. Do Parijzenaars konden via een strafschop op een voorsprong komen, terwijl daarna een treffer van Larcue ten onrechte voor buitenspel werd afgekeurd en Bathenay vervolgens tegen de paal schoot", zo zei Jan Rekér. die vond dat bij St. Etienne Janvion. Rocheteau en Larcue de grote uitblinkers waren. Vooral- Janvion - hoewel hij de Strafschop veroorzaakte - had op de Eindhovenaren een geweldige indruk gemaakt. Rekers: ;.Janvionisde beste verdediger die ik ooi t aan het werk heb gezien. Hij is razendsnel en vrij wei niet, te passeren". Ook Rocheteau heeft in Parijs grote indruk gemaakt, ondanks het. feit dat hij bijzonder weinig vrijheid kreeg. ..Het was een hard en fel voetbalgevecht, waarin overigens geen moment negatief werd gespeeld- Rocheteau blijkt wel degelijk goed in vorm te zijn Hij was bijzonder acliefeh bond vrijwel :öe gehèle' wedstrijd twee tegenstanders aan zich. Ook Larcue. van wie dan wel wordt gezegd dat hij nog altijd niet in vorm is. 'kon'alleen'dank zij een stringente bewaking van de ex-Benfica- speler Hümberto enigszins in bedwang worden gehouden". De wedstrijd St. Gerniain-St, Etienne, gespeeld in een met 52.000 toeschou wers uitverkocht Pare des Princes, heeft by de vier PSV'ers (zaterdagmiddag vanuit. Eindhoven vertrokken.en onmiddellijk na de wedstrijd weer terugge keerd naar Nederland) de vorig jaar al opgedane indruk bevestigd dat het Franse-voetbal wel degelijk in opmars is; Kekers: ..Ik dacht niet dat St. Etienne op dit moment zoveel zwakker speelt dan vorig jaar. maar de tegen stand is beduidend groter geworden. St. Germain is een van: die ploegen die beslist binnenkort ook internationaal van zich doen spreken woensdag tegen Djurgarden de sterkste ploeg. De Rotterdammers waren in de 54ste minuut vlak bij een tweede treffer. De Jong zag zijn kopbal echter door Spelbos van de lijn gehaald, toen Heil ai gepasseerd was. Aan de andere kant had Treytel de hulp van Van de Korput in een gelijke situatie nodig. Op het middenveld van AZ speelde ex- Feyenoorder Van Hanegem zonder vaste bewaker. Zijn oud-clubgenoten, van wie aanvankelijk De Jong opdracht had om 'de kromme" af te stoppen, lie ten hem alle vrijheid toen bleek dat Van Hanegem vrijwel voortdurend achter bleef hangen. Hoewel Feyenoord ster ker was misten de Rotterdammers toch mankracht, in de aanval, omdat Van Deinsen meestal als vierde middenvel der speelde. Een kwartier voor tijd liet De Jong de winst voor Feyenoord lig gen. toen hij in een kansrijke positie naast schoot. In de blessuretijd kreeg Van Marwijk voor AZ ook nog een goede mogelijkheid, maar hij vond Treytel op zijn weg. DEN HAAG (ANPl - In hel amateur voetbal zijn zondag enkele wedstrijden gestaakt: Scheemda-Bellingwolde (vierde klasse noord) en BPC-Animo (derde klasse west I), wegens inciden ten. Het duel tussen Scheemda en Belling- wolde (noord. 4g) eindigde veertien mi- nuen voor tijd. Scheemda leidde op dat moment met 1-0. Scheidsrechter A. Nij boer (Tynaarlo) wilde speler Glazenborg van Bellingwolde na een zware overtre ding tegen de doelman van Scheemda uit het veld sturen, maar kreeg daarop van de overtreder een 'rechtse' op het gezicht. Scheidsrechter Nijboer ging tegen het gras, volledig k.o. toen hij weer bijkwam, staakte hij het duel. BPC-Animo (west i. 3ci werd vlak voor tijd afgebroken. Scheidsrechter A.W. Ten Hoven (Hoevelaken) had nogal wat moiete met het duel tussen de twee vroegere buurclubs. In de rust riep hij beide aanvoerders bij zich en deelde mee dat de eerste de beste speler die na rust een overtreding zou maken, naar de kleedkamerzou kunnen gaan. Dat lot trof de rechtsachter van BPC. De wat geprikkelde stemming bleef tot vlak voor tijd. BPC leidde met 1-0. Na een botsing tussen een aanvaller van BPC en de doelman van Animo kwam een toeschouwer, vermoedelijk van de bezoekers, het veld op en viel de scheidsrechter aan. Die stopte daarop de wedstrijd- BREDA - NAC - Eindhoven 4-1, (1-1). 8 Goedhart 0-1, 21 Smits 1-1, 53 en 58 Groeneweg 2-1 en 3-1, 65 Quaars 4-1, scheidsrechter: Berrevoets, toeschou wers: 9.000. NAC heeft er in het duel met Eindhoven geen enkele twijfel over laten bestaan welke ploeg de sterkste was. Eindhoven was alleen de eerste twintig minuten in staat goed verweer te bieden. Deforma tie van trainer Rinus Gosens domi neerde zelfs in die periode door een bij zonder hoog tempo te hanteren. Na de gelijkmaker van Tom Sïnits kwamen de Oostbrabanders er echter niet meer aan te pas. Doordat Eindhoven weigerde zich in te graven voor het doel van Ad- Tom Smits en Ad Brouwers, die kort voor rust de lat trof. de hoofdrollen ver tolkten. De twee Bredanaars passeer den moeiteloos en vonden elkaar blin delings in de combina tie, waarmee zij op links routinier Henk Schalks volkomen dol draaiden. Bovendien had NAC in Jan Goreweg, die in de vijfde minuut van de wedstrijd met een schitterende volley de paai teisterde, een bijzonder allerte spits, die door Savic en Bloemers niet te houden was. Het voortdurende aanvallende (Eindhoven kwam nauwe lijks meer aan uitvallen toe) leverde de Bredanaars tenslotte een voor hun doen ongewoon hoge overwinning op. i' boogballelje pass ■i verslaat ook EINDHOVEN - Zo langzamerhand, zo lijkt het. reikt PSV weer naar het ni veau waarbij in het verleden de thuis wedstrijden in Eindhoven steevast met grote cijfers in het voordeel van de Brabanders uitvielen. Na de zes treffers woensdagavond tegen de Ierse kam pioen FC Dundalk volgden er zaterda gavond tegen Telstar nog eens vijf: een totaal van elf doelpunten derhalve in vier dagen tijd. Een doelpuntenpro- duktie die oppervlakkig gezien er op zou moeten duiden dat de Eindhovena ren de weg terug hebben ingeslagen. Als kanttekening moet daarbij echter wel geplaatst worden dat zowel FC Dundalk (de Ieren konden in Eindho ven geen moment Rijvers' uitspraak waarmaken dat het Ierse voetbal danig onderschat wordt) als Telstar zaterda gavond nu ook weer niet over grote ca paciteiten beschikken. FC Dundalk en Telstar zijn zonder meer heel middelmatige elftallen. Een plus punt is echter wel bij PSV dat dergelijke wedstrijden nu - in tegenstelling tot en kele weken geleden - wel met grote cij fers worden gewonnen, echter meer op basis van gretigheid en agressiviteit dan op puur technische en tactische vaar digheid. Wat. zaterdagavond bijvoor beeld voor de 18.000 toeschouwers in Eindhoven een welhaast beeld opleverde. PSV-Telstar was een wedstrijd zoals die wekelijks in de En gelse league en de Westduitse Bundes- liga worden vertoond: voor het publiek bijzonder attractief PSV werd - door ontstellende organisa- tiefouten in de afweer - al in de tweede minuut met een achterstand geconfron teerd. toen Visser - de diepte ingestuurd door Bischot- zowel Van Kraay als Van Beveren kansloos passeerde Kees Rij vers: ..Bij ons klopte het achterin aan vankelijk totaal niet. Telstar profi teerde daar goed van. Stevens moest te veel uit het centrum weg om op Kraal te spelen, zodat er grote gaten vielen". De Eindhovense ploeg was veruit het gevaarlijkst in die beginminuten en kwam in de negentiende minuut door een afstandsschot van Van der Kuylen op 1-1. Toch werd PSV defensief door het goed counterende Telstar herhaal delijk flink onder druk gezet. Dat noopte Rijvers ertoe voortijdige maat regelen ie nemen en de nog altijd fa lende Huub Stevens uit te wisselen voor de extra aanvaller Deacy En vanaf dat moment kon Telstar, dat van Casten- miller opdracht had gekregen PSV met breedtespel te ontregelen, nauwelijks nog gevaarlijke acties ondernemen, te meer niet daar de volijverige J an Poort vliet nu meer naar het middenveld kon opschuiven en daar vrijwel elke offen sieve Telstar-actie voortijdig torpe deerde. Naast Poortvliet en Van der Kuylen onderscheidde zich ook Rene van de Kerkhof, die voor rust eerst Poortvliet en daarna Lubse in staat stelde om te scoren: 3-1. Even dreigde PSV toch weer in de pro blemen te verzeilen, toen de mee naar voren getrokken laatste man Arno Wel- lerdieck met een lage kopbal Telstar te rug liet komen tot 3-2 Willy van der Kuylen: ..Inderdaad, even was het toen voor ons wat moeilijker. Je kunt nu eenmaal niet een hele wedstrijd het zelfde hoge tempo spelen. Af en toe moet je wat gas terugnemen en juist in zo n periode sioeg Telstar met een tweede treffer toe. Toen we daarna weer wat meer op tempo gingen spelen, ging het allemaal een stuk gemakkelijker". In de 28e minuut van de tweede helft bracht. Van der Kuylen. aangespeeld door Willy van de Kerkhof, zichzelf in stelling (onbegrijpelijk dat niemand bij Telstar verhinderde dat Van der Kuylen de bal voor zijn verwoestende linkervoet kon leggen) en scoorde vrij eenvoudig. Zeven minuten voor tijd werd een schit terende één-twee tussen Deijkers en René van de Kerkhof, waarbij de hele Telstar-ploeg ter plekke werd gelaten, door Van de Kerkhof afgerond: 5-2. Telstar-trainer Joop Castenmiller: „Met dat laatste doelpunt werd nog eens dui delijk onderstreept wat het verschil tus sen PSV en Telstar was: de Eindhovena ren waren sneller en agressiever dan wij. Sommige spelers bij ons hebben daar nu eenmaal wat problemen mee. Onze meest agressieve speler. Jonker. kon het deze keer niet opbrengen om meer gre tigheid aan de dag te leggen". Castenmiller wilde echter nog wel een excuus aanvoeren voor de wat groot uitgevallen nederlaag. ..In feite was onze hele voorhoede niet fit. Stout kon zonder meer ai niet worden opgesteld, terwijl Kraal en Kramer evenmin hon derd procent fit aan deze wedstrijd be gonnen. Maar ja, ik heb nu eenmaal niet veel keus. Deze jongens moesten der halve wel spelen".

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9