Fouten bij vakonderwijs zijn niet bewust gemaakt Jeugdnatuurwacht Goes hield hondenkeuringen Afschuiving van dijken ook in de toekomst mogelijk Nutsspaarbank brengt 25 mille bijeen voor de Hartstichting Wordt motor-bewust! Ds. Hilhorst, Kloetinge' vierde 25-jarig jubileum Zeer kleine deelname aan laatste provinciale vlucht MAANDAG 4 OKTOBER 1976 B. EN W. BORSELE OVER 'AFFAIREBRAS'; HEINKENSZAND - B. en \v. van Borselc zijn van mening (lat de routen rond de vaststelling van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs niet bewust zijn ge maakt. noch in de ambtelijke, noch in de bcleidssfecr. „In (ie persen in de brieven van hel raadslid Van Roven blijkt dat ervan uil wordt gegaan dat de betreffende wethouder bewust heeft gelogen en bewust het bijzonder onderwijs heeft bevoor- n deze wijzen wij bewust van de hand", aldus het college n het getal wekelijkse lesuren deeld. Elk w n trouwe: toelichting bij het raadsvoorstel o vakonderwijs, dat onjuist was berekend, te u ij „HET OPENBAAR ONDERWIJS WERD NIET BENADEELD" In hun uitvoerige toelichting schrijven b. en w. dat in 1975 voor het eerst bij de vaststelling van het getal wekelijkse le suren vakonderwijs gebruik werd ge maakt van de lesroosters zoals ze door de hoofden van de scholen werden inge diend. zonder dat een vergelijking plaats vond met de werkelijk uitbe taalde uren vakonderwijs. Tijdens de raadsvergadenng van 6 januari dit jaar merkte het PvdA/PPR-raadslid L A. van Royen bij de behandeling van de vaststelling van het tgetal wekelijkse lesuren vakonderwijs op dat cijfers, waarop het raadsbesluit gebaseerd was. niet juist waren. Hij vertelde dat er aan de openbare lagere school in Borssele vier in plaats van zes lesuren door een vakleerkracht gegeven werden. ..Indien de heer Van Royen toen de wetenschap droeg", schrijven b. en w. van Borsele nu. ..dat niet alle op het lesrooster ver melde uren vakonderwijs door een va kleerkracht ewerden gegeven, maar ge deeltelijk door de onderwijzers zeil', dan vragen wij ons af waarom dit raadslid dit niet aldus heeft gesteld, waarop een onderzoek naar de juistheid van het les rooster had kunnen worden ingesteld. Nustaande de vergadering bleek dathet lesrooster van de school inderdaad zes lesuren vakonderwijs vermeldde, was er geen reden om aan te nemen dat het raadsbesluit onjuist was". In de toelich ting op het raadsvoorstel wijzen b. en w. er verder op in juli ditjaar naar aanlei- Asiel hield open dag VLISSINGEN - Dierendag 1976 was voor het Vlissingsc dierenasiel op nieuw aanleiding voor het houden van een open dag. Omdat dierendag dit jaar echter op maandag viel. werd besloten de deuren zaterdagmiddag open te stel len. Circa 150 mensen hebben van deze gele genheid gebruik gemaakt eens nader kennis te maken met het werk van de Nederlandse Vereniging tot Bescher ming van Dieren en het Vlissingse die renasiel aan de Lange Leenweg. Van twee uur 's middags tot half vijf konden ook vele katten en honden van een nieuw tehuis worden voorzien. Iets dat ook mede in de opzet van dergelijke open dagen meespeelt. „We hebben veel katten en honden kunnen onderbren gen. maar over een dag of veertien zitten we weer vol", volgens een woordvoerder van het asiel, „we hopen dat de mensen zo verstandig zijn om geen nesten meer laten geboren worden, want anders blijft het asiel overvol zitten". Veel mensen, die de open dag bezoch ten. kwamen kijken vooreen mogelijke aanschaf Mensen van het asiel gaven hierover informatie en foldermateriaal. Ook konden enkele groepen worden verwelkomd. Een groep padvinders kwamen onder leiding van hun akela een kijkje nemen in het asiel." ding van vragen een onderzoek naar de luistheid van de cijfers is ingesteld. Toen bleek dat er aan de openbare la gere school in Borssele weliswaar zes le suren vakonderwijs gegeven worden, maar dat slechts twee door een vakleer kracht worden gegeven. De overige twee geeft het hoofd der school zelf. Uit een globale becijfering bleek dat deze on juistheid over de eerste zeven maanden van 1976 slechts een verschil van onge veer tien minuten opleverde, „Uit prak tische overwegingen hebben wij ge meend van een voorstel tot wijziging al te zien. ofschoon de wet lipt formeel wel voorschrijft". Benneming B. en w. leggen de raad ook uit hoe het zit met de benoeming van de derde leerkracht aan de openbare lagere school in Nieuwdorp. Ze stellen dat niet tijdig voor 1 augustus bekend was of op deze school een vakleerkracht no dig zou blijven. Per 1 november aanstaande zal aan deze school geen vakonder wijs meer worden gegeven door een va kleerkracht. Dat heeft een wijziging van het getal wekelijkse lesuren vakonderwijs tot gevvolg. De bijzondere scholen zijn hierover ingelicht. Het Borselse college van b. en w. geeft toe dat over de jaren 1975 en 101 en met november 1976 meer uren vakonderwijs zijn vergoed dan waar bij een luiste vaststelling van het getal recht op zou hebben bestaan. „Hieraan mag niet. de conclusie worden verbonden dat daar door het openbaar onderwijs in onze gemeentezou zijn benadeeld, als wel dat het bijzonder onderwijs een hogere ver goeding heeft genoten dan waarop men normaal recht zou hebben' Over 1975 is 3875 13 meer aan de bijzondere scho len aan vergoeding voor liet vakonder wijs uitgekeerd dan waar men bij een juiste vaststelling van liet getal weke lijkse lesuren recht op zou hebben. Over de eerste tien maanden van ditjaar is di t naar raming een bedrag van 10.414.55. Het college meent dat het in strijd zou zijn met de beginselen van behoorlijk bestuur en met de bepalingen van de besturen van de bijzondere scholen. Tenslotte stellen b. en w. nog eens dui delijk dat wethouder J. Bras van on derwijs bij zijn mededelingen over deze zaak steeds is uitgegaan van de informatie, die bij op de gemeentese cretarie gekregen heeft. Dierendag op de kinderboerderij druk bezocht MIDDELBURG - Ongeveer zestig kin deren waren zaterdagmorgen met hun dieren naar de kinderboerderij aan de Oude Sehroewcg te Middelburg geko men om hun huisdier dooreen deskun dige jur.v onder leiding van een dieren arts te laten beoordelen en even tueel te laten behandelen. Dit evenement was ter gelegenheid van de jaarlijkse dierendag georganiseerd door de stichting kinderboerderij Mid delburg en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren De jury kreeg hierbij een gevarieerd gezelschap dieren, waaronder konijnen, schildpad den. cavia's, honden en katten te beoor delen. leder kind kreeg van de jury een rapport over de verzorging en de conditie van hel dier. waaraan tevens richtlijnen voor de verzorging waren toegevoegd. Ook werden de dieren ter plaatse be handeld door de Middelburgse dieren arts dr. J. Holtijzer. die als juryvoorzit ter fungeerde. Behalve liet juryrapport was er voor ieder kind oen presentje be schikbaar. BANK LEGDE ZELF 15.000 GULDEN OP TAFEL F. A. Bergwerff bevestigd als jeugdadviseur VEERE - Tijdens een dienst iu de her- vromde kerk van Veere is zondagmor gen de heer F. A. Bergwerff bevestigd als provinciaal jeugdwerkadviseur van de hervormde kerk in Zeeland. De heer Bergwerffis de opvolger van wika D. E. Hiensch. die afgelopen vrijdag af scheid nam. De heer Bergwerff was tot nu toe werk zaam als jeugdwerkleider in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en daarvoor als jeugdwerkleider binnen de hervormde kerk in Middelburg. Hij volgt wika Hiensch op nu deze als opvolger van ds. H. Strating is benoemd tot consulent voor de samenlevingsopbouw van de hervormde kerk in Zeeland. De heer Bergwerff werd zondagmorgen in de hervormde kerk van Veere beves tigd door ds. T Rinkema. de scriba van de provinciale kerkvergadering. Voordal de heer Bergwerff met het af leggen van de belofte werd bevestigd als provinciaal jeugdwerkadviseur sprak ds Rinkema de wens uit dat hij niet al- leeen jongeren maar ook ouderen zal weten te leiden, in de provincie aan dacht zal weten te krijgen voor de be langen van jongeren en jongeren zeil bewust zal weten te maken van hun ver antwoordelijkheid in de samenleving. Na de dienst was er voor de aanwezigen gelegenheid de heer Bergwerff met zijn bevestiging te feliciteren -ADVERTENTIE Alléén deze week: 'n onvoorstelbaar-voordelige bandenaanbieding in de wereld beroemde MICHELIN ZX. Wel vlug erbij zijn en in ieder gevel even lengskomen I hofka+sampermans bandenspecialisten ns*28 (Slot van puil. 11 en daarstaateen vaste termijn voor. zo dat dat weer vertragingen zou kunnen opleveren." Daarbij attendeerde hij erop, dat de voorbereidingstijd moeilijk is te versnellen, omdat een gedegen grondmechamsch onderzoek noodzake lijk blijft en Grondmechanica ook met over een onbeperkt arsenaal aan men sen beschikt. Naar zijn mening zal een situatie als in de Noordpolder veelal te voorkomen zijn als er meer tijd tussen voorberei ding en uitvoering zit en als de dijkver sterking 'voorzichtiger kan worden ge construeerd' door een aanpassing van hetdijklichaam. Dat zal in vele gevallen wel betekenen, dat er meer grond voor het werk nodig is. Zoals gemeld wordt de Thoolse situatie opgelost door de binnenberm hoger en breder te maken. De opzet is. dat extra grond wordt aan gekocht om de achterliggende sloot in het bestaande bouwland te situeren. VOOR CENTRUM VAN JEUGDIGE HARTPATIËNTEN MIDDELBURG - De actie 'Een kwart voor het hart' van de Zeeuwse Nuts spaarbank heeft de Nederlandse Hart stichting 25.000 gulden opgeleverd. Het publiek bracht zo'n 10.000 gulden bij een. waarna de Nutsspaarbank er zelf 15,000 gulden bijlegde. Dit resultaat werd zaterdag bekend gemaakt. In de vorm van een spaarbankboekje werd het totaalbedrag 's avonds in de schouwburg in Middelburg door voor zitter L W. Boogert van de Nutsspaar bank overhandigd aan de voorzitter van de vereniging van Vrienden van de Hartstichting, de heer P J. Schipperus. De Zeeuwse Nutsspaarbank hield de ac tie voor de Hartstichting ter gelegen heid van het bereiken van de 250 miljoen gulden aan spaargelden. Het. bereiken van deze mijlpaal wilde men als spaar bank met een van oorsprong sociale achtergrond vieren met het dienen van een sociaal doel. Daarvoor viel de keus op de Hartstichting. De actie bestond uit de verkoop van te keningen en de organisatie van wandel tochten. Deze activiteiten brachten zo'n 10.000 gulden op Aanvankelijk zou de Nutsspaarbank het totaal met een kwart verhogen, maar zaterdagavond maakte voorzitter Boogert bekend dat men daar nog 12.500 gulden bovenop deed. Daarmee werd een totaal van 25.000 gulden bereikt. „Het kwart hadden we nodig voor de slagzin van de act ie, maar in bet bestuur waren wc al lang van plan om het kwart op te rekken", zei de voorzitter van de Nutsspaarbank. Onder applaus over handigde hij vervolgens voorzitter Schipperus van de Vrienden van de Hartstichting het spaarbankboekje met- de 25.000 gulden In zijn inleiding tot de bekendmaking van het resultaat stelde de heer Boogert dat de actie zeker geslaagd genoemd kon worden. ..De hartstichting is weer in de belangstelling van het publiek ge plaatst en heeft zo morele en materiële steun gekregen." stelde hij vast. Geweldig Bij de ontvangst van het spaarbank boekje met de 25.000 gulden toonde de heer Schipperus zich als vertegen woordiger van de Hartstichting bij zonder verrast. „Het is een geweldig groot bedrag, woorden schieten tekort voor deze spontane actie", hield hij de i ADVERTENTIEi Voeg Wynn's aan de olie toe. Voor minder motor-slijtage, betere prestaties en extra bescherming. Wynn's neutraliseert schadelijke Uw garage weet alles variWyr Imp.: Agar B.V., Pr. Mauritslaan 104, Den Haag. Tel. (070) 546100 25 JAAR PREDIKANT, 25 JAAR GETROUWD KLOETINGE - Tijdens een druk be zochte receptie in Amicitia ter Kloe tinge is zaterdagmiddag liet feit her dacht dat (Is. J. I'll. Hilhorst. predikant van de Nederlands hervormde ge meente in Kloetinge. 25 jaar predikant is. Die 25 jaar predikantzijn waren in april dit jaar al volmaakt, maar er was toen geen aandacht aan besteed in de vorm van een receptie. Die receptie was uitgesteld tot zaterdag 2 oktober, de dag waarop de heer en mevrouw Hilhorst 25 jaar getrouwd waren. Zo was het dus dubbel feest. Een groot aantal familieleden was naar Kloe tinge gekomen om de viering van beide heugelijke feiten mee te maken. President-kerkvoogd H. Snijders schet ste in het kort de loopbaan van ds. Hil horst. die als predikant begon in het Friese Buitenpost Zijn tweede ge- mmente werd Kloetinge. waar hij in 1967 beroepen werd. De heer Snijders vond het opvallend dat ds. Hilhorst in die kwart eeuw dat hij predikant is slechts twee standplaatsen heeft gehad. „Dat betekent dat u de mensen weet te boeien. Het is maar weinigen gegeven om zo lang te boeien Dat is op zich al een compliment; waard", aldus de heer Snijders, die ook de inzet van ds Hil horst roemde. „De mensen zien u graag komen, want je hoort ze wel eens zeg gen; wanneer zou de dominee weer eens op bezoek komen" Mevrouw I. M. Radermacher-Schorer. ambachtsvrouwe van Kloetinge. con: stateerde datds. Hilhorst zich bewust is van de belangrijke factor, "die het jeugdwerk voor nel kerkelijk leven is. Ook prees ze zijn ijver en inzet met be trekking tot do restauratie van de her vormde" kerk 'in Kloetinge, Loco- burgemeester dl'S. J. Dijkgraaf van Goes wees er in zijn toespraak op dat de ker kelijke en de burgerlijke overheid elkaar moeten aanvullen en waar nodig steu nen op bijvoorbeeld liet terrein van de sociale dienstverlening. Hij sprak de iioop uit dat die samenwerking nog kan worden uitgebouwd. Namens de pro vinciale kerkvergadering en de Beve- landse ring van predikanten werd ds. Hilhorst toegesproken door respectie velijk ds. T. Rinkema en door ds. C. Met selaar. De in Bevelandse klederdracht gesto ken mej. K Dekker bood ds. Hilhorst na een eeestig toespraakje namens de her vormde gemeente een klok aan en een envelop met inhoud bestemd voor uit breiding van de gramniofoonplatencol- lectie van de jubilerende predikant De heer Rinrgnalda uit Buitenpost haalde wat herinneringen op uit de periode dat ds. Hilhorst daar predikant was De heer Smit voerde het woord namens de her vormde gemeente van Katiendijke. waarmee de hervormde gemeente van Kloetinge in pastoraal verband samen werkt Hij sprak de hoop uit dat die prettige samenwerking in de toekomst zal kunnen worden voortgezet Ds. Hil horst besloot de rij van sprekers met een dankwoord. Aan het begin van de recep tie had de Kloetingse brassband Excel sior de jubilerende predikant een muzi kale gelukwens aangeboden GOES - In de Hollandse Hoeve te Goes hebben zaterdagmiddag ruim 250 kinderen de hondenkeurïngen bijgewoond, die de jeugdnatuur- wacht in Goes op louw luid gezet. De kinderen - en enkele ouders - had den 55 honden meegebracht, varië rend van een Duitse dog tot een dw ergpoedeltje. Ilel ging er niet om welk kind de mooiste rashond had. maar w elk kind zijn hond het best verzorgd had. En dan mocht de hond best van een onbestemd vuilnisbak- kenras zijn. De allerbest verzorgde hond was van Nanda van der Scheer. Zij kreeg dan ook de grootste beker Er werden trouwens heel wat prijzen uitgereikt, want er waren een heleboel catego rieën. zoals langharige honden, kop tharige honden kruisingen en derge lijke. De prijzen liepen uiteen van bekertjes en medailles tot pakken hondebrood en boeken over de ver zorging van de hond. Aan het begin van de middag reikte de heer J. J. Marks de prijzen uit van de wedstrijd die ter gelegenheid van wacht in Goes is gehouden. De eerste prijs was voor Helmi Boogaard van de Stamperiusschool uit Wilhelmi- nadoi-p, de twee tweede prijzen wa ren voor Esther Lijcisinan van de Kohnstammschool en Jan Gunter van de Koelmanschool en de twee derde prijzen gingen naar Marco Vis ser van de Kohnstammschool en Frank Maurits van de openbare la gere school in Kloetinge. Op de foto twee Duitse doggen met hun begeleiders voorzitter an de Nutsspaarbank en de vele aanwezigen voor. De heer Schipperus wees er daarbij op. daterin'thelelandgeenprovincieiswaar zoveel voor cle hartstichting wordt ge daan. Volgens de voorzitter van de Vrienden van de hartstichting wordt er in vrijwel alle gemeenten in Zeeland iets gedaan. De bijzondere actie van de Nutsspaarbank daarnaast noemde hij een geweldige zaak. De opbrengst van 'Een kwart voor het hart" is bestemd voor een recreatie centrum voor jeugdige hart-patiènten in Bilthoven. Hiervoor werd ruim een maand geleden - op de dag dat de Nuts spaarbank de actie begon - de eerste steen gelegd. Hetcentrum datals naam 'De Kinderhartenark' meekrijgt, moet volgend jaar klaar zijn. Dit recreatie-centrum geeft Jeugdige- hartpatiènten in een voor hen speciaal aangepaste omgeving met medische begeleiding en verzorging gelegenheid vakantie te houden. Buiten de vakan tieperiode wil de hartstichting het cen trum open stellen voor hartpatiënten die zich hier na een lichamelijk herstel voor kunnen bereiden op een terugkeer in de maatschappij. Bepaald Volgens de heer Schipperus is 'De Kin derhartenark' het eerste gebouw van dit soort in de wereld. De opbrengst van de Xutsspaarbank-aclie is hier voor een welkome bijdrage. De heer Schipperus zegde toe dat men zal ijve ren om het bedrag vooreen bepaald ob ject binnen liet recreatie-centrum te bestemmen. „Het komt zeker niet zo maar op de grote hoop", zei hij. De actie 'Een kwart voor het hart' werd op zaterdagavond afgesloten op perso neelsfeest van de Zeeuwse Nutsspaar bank ter gelegenheid van het bereiken van de 250 miljoen. Tijdens de pauze van een optreden van de cabaretier Henk Elsink werd het eindresultaat bekend gemaakt en overhandigd aan de Hart- sucnung. Dit gebeuren werd behalve door het personeel van de Nutsspaarbank en ver tegenwoordigers van de hartstichting bijgewoond door medewerkers aan de wandeltochten en een groep genodigde spaarders van de bank. Voorafgaande aan de bekendmaking bedankte adjuncudirecteur J. H. Sandhóvel van de Nutsspaarbank - die de actie leidde het personeel en de medewerkers voor hun inspanningen. Op de foto: de heer Boogert (rechts overhandigt de heer Schippenis een spaarbankboekje met 25.000 gulden. DUIVENRUBRIEK EEN PROCENT LEDEN HAD INGEKORFD Van onze medewerker BIERVLIET - Bourges was de la vlucht van het provinciaal programma en kende, zo mogen we liet wel stellen een teleurstellende deelname van slechts 1216 jonge duiven, terwijl het aantal oude duiven provinciaal gezien een lachertje is. Er kwamen namelijk 81 oude duiven aan de start en dit aantal is welgeteld 4 procent van liet aantal leden. Er heeft clan ook wellicht precies 1 pro cent van liet aantal leden ingekorfd, zo dat deze proef van het provinciaal com- tié om op de twee laatste provinciale vluchten ook oude duiven ie laten mee doeneen miskleun is. die niet om herha ling vraagt. Jac van Noorden uitKruiningenhad de snelste van deze 31 oude duiven meteen duif. die 1312 m.p.m. haalde en de eerste jonge duif kwam aan een snelheid van 1353 m. Er waren slechts 21 prijzen te verdienen bij de oude duiven en de eerste hoofd prijs werd notahene gewonnen door de 13e prijs, terwijl de grote poelen nog ge wonnen werden met overduiven. De uitslag v an de oude duiven ziet er als volgt Jac. van Noorden Kruirungen i. K. Moerman Hoek 2. R. d. d. Berghe Sas 3. F. de Bruyne Philippine 4. C Dijl Kruirungen 5. J. en P Voois Kruinineen 6. Jac. van Noorden Krum- ingen 7. A Merelaar Nieuwvliet 8. L van Goe- them Kloosterzande 9. C. Boogaard Sasput 10. Van de 1216 jonge duiven was de snelste ge constateerd bij D. Nice in Heikant, die met twee duiven mee 1 en 53 constateerde 2 E. v. d. Walle Hulst. 3 A. Arens Axel. 4 M. Bouaens Kwaaendamme. 5 L. v. d. Ketterij Middelburg. 6 P Rijn Schore. 7 J. Comelis Breskens. 8 H Koch en Zn. Temeuzen. 9 M. Klaassen Axel. 10 Smallegange en Zr. Ter- neuzen. 11 de tweede duif van E v. q. Walle Huist 12 R. Mahu Walsoorden 13 de tweede fuif van M. Klaassen Axel 14 gebr. Van Poor ten Ossenisse 15 A. Daansen Oostburg. De 'Heeft Wie Heeft' was voor D. Nice, de hoofdprijs voor E. v. d. Walle cn Koningspoele weer voor D. Nice en cle eerste extra iclem. terwijl de eerste serie onaangeduid naar E. v, d. Walle en cle eerste aangeduid naar M. Klaassen Axel guig. welke ook de eerste ploe- genprijs won. In de Kring West en Walcheren ging de zege van 532 jonge duiven, bijna de helft van het totaal, naar L. v d. Kettenj Middelburg 2 J. ComelisBreskens3 A. Daansen Oostburg 4 A. Duininck en Zn Cadzand 5 J. v. d. Plasse Cad- zand 6 Ch. de Poorter Souburg 7 M. Jaspers Middelburg 9 en 10 G. SChrier Cadzand 11M. de Bree Biervliet 12 M.Quaars Breskens 13 de tweede duif van L. v. d. Ketterij en 14 en 15 de tweede en derde duif van A_ Duininck Cad zand. Se W Daansen Breskens. L. v. d. Ketterij won de Heeit Wie Heelt en de eerste extra, de hoofdprijs ging naar J v. d. Plasse. de ko ningspoele naar A. Daansen. de eerste serie onaangeduid naar A. Duininck en Zn. de eer ste serie aangeduid naar P. de Poorteren de eerste ploegenprijs naar G. Schrier. in deze Kring vlogen welgeteld 19 oude dui- De eerste kwam aan 1200 m.p_m_ tegen 1320 m. voor de eerste jonge duif. A. Merelaar Nieuwvliet 1 C. Boogaard Sasput 2 H. Mookhoek Breskens 3 A. Duininck en Zn Cadzand 4 en 5. Ondertussen werden ook de laatste vï- lessevluchtcn vazn hel seizoen afge werkt en volgen in de diverse vereni gingen nogcnkele tijdraces en of vluch ten uit twee verschillende richtingen, vluchten van ongeveer 25 km. om nog even bezig te blijven. In Breskens had men op Doornik nog 238 dui ven. lste 1541 m p.m. Jn Jacbs :-7 h. Mook hoek 21. de Jonge-M 3 Jn Faa s 4 L de Dekker 5 A. Boechoui 6 D. Mookhoek 8 W. Daansen 9 M. Quaars 10 De jeugdclub korfde nog tien duiven in. lste 1436 m- P. v. d. Bossche 1 J. P. Faas 2 en3 W. Versprielle 4 DE SNELVL1EGERS TE OOSTBURG 125 duiven, lste 1457 m. E. de MiUSane 1 M. Buysse 2 W. van Hee 3-7 J Rïtico 4 J. Vcrkeste 5 A. cle Paepe 6 T. de Poorter 8 A. van Hvfte 0 J. de Lijzer 10. De drie vliegtochten zijn gewonnen door E. de Miiliano.Aulbregtf c-n de Jonge. DE GETROUWE DUIF TE CADZAND met 95 duiven. 1 ste 1369 m. A cle Groote 1 J. v. d. Plasse 2 en 3 W. Goossen 4 Jcle Meij 5-10 A. de Putter en Zn 6-7-8 J. Pleijte 9. In Zuid-Beveland nog 466 jonge duiven lste D_RIijk Heinkenszand l A. Moison 's- Heerenhoek 2 en 3 J. en P Voois Kruinmgen 4 L. Traas 's-Heerenhoek 5-9 M. Beenhakkei 's-Heer-Arendskerke 6 J. Olevier Goes 7 H. Slabbekoom Kloetinge 8-13 J. Balvers Goes 10 J.VAN Hekken Goes 11 Kaho van Oosten Goes 12 P. Rijk 's-Heerenhoek 14 en J. de Be: Goes 15. In de Kring Zuid-Beveland werden bo vendien de activiteiten voor het na kende winterseizoen reeds bekend ge maakt; Men opent er met de Jaarlijkse Kam pioenendag van Lewedorp op zondag 13 november, terwijl de tentoonstel ling welke reeds vaststaan gehouden zullen worden op 19 en 20 november te Kruiningen. gelijk met 's-Heer- Arendskerke. op 26 en 27 november in Kwadendatnme op 3 en 4 december te Wemeldinge op 10 en 11 december in Kapellc en op 17 en december zowel te Goes als te Hanswecrt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7