NU STAPT U TOCH OOK OVER OP ROXY DUAL? antalon verkoopster ROXYDUAL. TEER"-EN NICOTINE-ARM, MAANDAG 4 OKTOBER 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Ten-tet van Mengelberg goed na pauze KUIPERSPOORTTHEATER, MIDDELBURG Mischa Mengelberg Ten-tet: Peter Bennlnk, altsax, klarinet en doedelzak, John Tzichi. bongo's en cornet, Bert Koppelaar, trombone Peter Brötzmann. klarinet, aitr. tenor- en ba ritonsax, Michel Waisvisz elektrisch paneel, Maarten van Regteren Altena, bas, Tristan Honzige, cello, Han Bennink, drums, Mischa Mengelberg, piano en Dudu Pukwana, alt saxofoon. In het leader van 'oktober jazz-maand' speelde zondagavond een ensemble on der leiding van pianist Mischa Mengel berg in het Kuiperspoorttheater te Middelburg. Een concert dat zeer duide lijk in twee delen moet worden gedeeld. Zoals gebruikelijk was er een pauze, maar hier diende die onderbreking als voorbereidende smaakmaker. Na de pauze begon het pas goed. Dat had een heel duidelijke oorzaak. Zonder Han Bennink, John Tzichi en Dudu Pukwana werd het grootste deel van het nummer voor de pauze ge speeld. De drie heren waren wat verlaat en stapten pas later in. De komst van Pukwana was overigens een onver wachte verrassing, hij was niet aange kondigd. Desondanks speelde hij na de pauze een nadrukkelijke rol in het spel dat Mengelberg de volle zaal voorscho telde. Dat spel was afgestemd op 'het geluid'. Dat staat namelijk centraal bij Mengelberg, die zijn piano ook nu vaak in de steek liet om de musici in te fluiste ren wat de volgende stap moest zijn. Voor de pauze dus een wat minder sma kelijk muzikaal deel. Te verwardesoli, die het publiek niet erg boeide. Na de pauze was dat wel wat anders. Het eer ste stuk zat vol met Afrikaanse ritmen. In het begin speelden blazers op allerlei percussie instrumenten - of wat daar voor door moest gaan - er kwam geluid uit in elk geval - met Michel Waisvisz die impul sen toevoegde aan het geheel. Han Be nnink deed zijn aanwezigheid zeer nad rukkelijk voelen en horen. Zijn spel be nadrukte - door tempo en volume - de •intentie van de muziek. Het tweede nummer na de pauze had duidelijke Latijns-Amerikaanse gelui den, in het begin althans. Kortom, het concert van hetTen-tetna de pauze kan als 'geslaagd' worden gekenmerkt. p. b. Trio Loek Dikker in Middelburg MIDDELBURG - In de serie jazz concerten die Jeugd en Muziek Zeeland in het kader van de jazz-maand oktober organiseert, speelde zaterdagavond in het Kuiperspoorttheater in Middel burg het trio Loek Dikker. Het trio - Loek Dikker (piano), Pierre Courbois (slagwerk) en Theo Loevendie (alt en sopraan-saxofoon) - dat vrijdag al in Hulst speelde, trok in Middelburg een 40 man publiek. Voor een geïnter- resseerd publiek maakte het trio er een uitstekend concert van. 'Tombola' in Vestzaktheater VLISSINGEN - De stichting Jeugd en Muziek in Vlissingen heeft in samen werking met de stichting culturele ge meenschap het jeugdprogramma Tom bola 2 naar het vestzaktheater 'Eden- burg' gehaald. Zaterdagmiddag waren enkele tientallen kinderen getuige van dit programma van Tom de Graaf. Het programma Tombola 2 is een vervolg van het programma Tombola waarmee Tom de Graaf al geruime tijd van stad tot stad trekt. Het was de eerste maal dat Tombola 2 werd uitgevoerd en het programma werd door de kinderen en thousiast ontvangen. Het programma bestond uit muziek, dans en improvisatie. Tom de Graaf deed dit samen met de aanwezige kin deren en met. behulp van een 'compu ter1, die voor deze gelegenheid was om gedoopt tot Tompjoeter en bestond uit knipperende lampjes en draaiende ta pes. Tom de Graaf, die zelf verantwoordelijk is voor zang en teksten, werd begeleid door een trio bestaande uit Cor Kalk man (piano), Ewoud Zeldenrust (drums), René Mesritz (bas). Willy Roe mers verzorgde de dansen. Naast tek sten van Tom de Graaf werden voor dit nieuwe programma ook teksten ge schreven door onder anderen Bran Hij mans, Cor Kalkman, Sietze Dolstra en Theo Bontes. Woensdag 20 oktober or ganiseert jeugd en Muziek een optreden van het poppentheater van Hans Schoen in jeugdsocièteit 'Walk Inn'. Goesenaar Mellegers presenteerde dichtbundel GOES - Tijdens een bijeenkomst in het Goese St.-Willebrordcollege is zater dagavond de gedichtenbundel 'Sporen die ik achter Iaat' van de Goesenaar Pieter Jan Mellegers ten doop gehou den. De bundel is de eerste uitgave van de uitgeverij 'Joris van Rotterdam', die Mellegers en een tweetal vrienden hebben enkele maanden gelecen heb ben opgericht. Mellegers is leraar Engels aan het Wille- brordcollege. Behalve gedichten schrijft Mellegers onder meer ook liedjes en ca baretteksten. Tijdens de presentatie van de bundel en de uitgeverij zaterda gavond werden enkele van die liedjes en teksten vertolkt door de gebroeders Rens en Tom Stobbelaar. Tom is mede-opnehter van de uitgeverij en heeft de omslag van de bundel verzorgd. Bij de presentatie was een kleine ten toonstelling van werken van de kunste naar Willy de Bruyckere, die de bundel heeft geillunstreerd. Mellegers en zijn vrienden zien hetschrijven en het uitge ven van boeken als een hobby. ,Het is erg leuk om zon'n bundel uit te geven. Als het enigszins kon, zouden wer zelf ook het zetwerk en het drukwerk willen uitvoeren", aldus Pieter Jan Mellegers. Bij de presentatie van de bundel en uit geverij waren zo'n 35 belangstellenden. Vanaf dinsdag is de bundel verkrijg- Met diepe droefheid geven wij u kennis van het plotseling overlijden van onze geliefde vrouw en moeder, zuster en tante DINA JOHANNA QUIST geboren Nelisse, op de leeftijd van ruim 61 jaar. C. Quist A. M. Quist C. van Tongeren M. Quist M Quist-Bertou E. Quist J. M. Quist En verdere familie Biervliet: Aardenburg: Aardenburg, 2 oktober 1976 SinbBavostraat 16. De crematie zal plaatshebben op DV woensdag 8 oktober 1976, om 10.45 uur. in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101, te Rotterdam-Zuid. Geen bloemen Na jarenlang geduldig gedragen lijden is op 2 oktoberin de leeftijd van 81 jaar, in vol geloofs vertrouwen, tot zijn Heer en Heiland heenge gaan, mijn innig geliefde man en onze lieve, zeer zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader JACOBUS JANSEN echtgenoot van Adriana de Jonge, Openbaringen 21, vers 4-7 Terneuzen: A. Jansen-de Jonge Wyoming, U.S.A.: A. Maas-Jansen L. Maas Terneuzen: M. Stoffels-Jansen J. Stoffels L. Maas M. Stoffels-Jansen J. de Poorter-Jansen Axel: J de Poorter Klein- en achterkleinkinderen De begrafenis zal plaatshebben op dinsdag 5 ok tober a.s. om 14.45 uur, op de Zuiderbegraaf plaats, na voorafgaande rouwdienst vanuit de Opstandingskerk, Bellamystraat, aanvangende om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Opstandingskerk. De overledene ligt opgebaard in het mortuarium van 'Ter Schorre', bezoek dagelyks van 19.00 tot 20.00 uur. Zij die de rouwdienst willen bijwonen worden verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. Geen bloemen Met droefheid geven wij kennis, dat de Heere van onze zijde heeft weggenomen mijn geliefde man, onze zorgzame vader, groot- en overgrootvader FLIP JOHANNES ZOETEWEIJ echtgenoot van D. Koster, in de ouderdom van 82 jaar. Yerseke:D. Zoeteweij-Koster D. C. Comelisse-Zoeteweij J. Cornelisse Oostdijk: C. D. Blok-Zoeteweij J. F. Blok Yerseke: C. C. Zoeteweij D. Paauwe-Zoeteweij S. M. Paauwe Klein- en achterkleinkinderen Yerseke, 1 oktober 1976 Spruitstraat 32. De begrafenis zal DV plaatsvinden op dinsdag 5 oktober, op de algemene begraafplaats te Yer seke, om 13.30 uur, vanuit het verenigingsge bouw, Molenlaan 1. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in bovengenoemd gebouw. Enige kennisgeving Heden nam de Here, nog vrij onverwachts, uit ons midden weg, onze lieve, zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JACOBUS PATTENIER weduwnaar van Cornelia Flipse, in de ouderdom van 88 jaar. Vlissingen: Middelburg: Vlissingen: Rotterdam: Zeist: Middelburg: Goes: Goes: P. Pattenier J. Pattenier-Poel M. Walters-Pattenier D. Walters I. Pattemer E. Pattenier-Theunissen F. Pattenier J. Pattenier- de Hollander L. Pattenier L. Pattenier D. Pattenier-ter Horst J. Pattenier A. J. Pattenier-van Hoorn C. Donk-Pattenier G. A. Donk Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Nieuwe Vlissingseweg 148, Middelburg. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Bethesda/St-Josephziekenhuis, ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben woens- dag6 oktober 1976, om 14.30 uur, op de algemene begraafplaats te Vlissingen. De pantalon jeanscentre vraagt voor haar filiaal te Middelburg, Korte Geere 15 met enige ervaring. Sollicitatie richten aan VU. J. C. Nijman, St.- Jacobsstraat 26, Vlissingen, tel. 01184-19698. Enige en algemene kennisgeving Dankbaar voor wat hij in zijn zorgzaam leven voor ons betekend heeft, delen wy u mede, datop de leeftijd van 84 jaar, gesterkt door de Sacra menten der Zieken, van ons is heengegaan mijn lieve man, onze zorgzame vader, groot- en over grootvader DANIËL OOMS Middelburg, 3 oktober 1976 Burggang 10. Correspondentieadres: Familie Van Hese- Ooms, Grevelingenstraat 105. Onze overledene ligt opgebaard in het mortua rium van het ziekenhuis, Noordpoortplein. Be zoek van 17.30 tot 18.30 uur. De gezongen uitvaartdienst ^al gehouden wor den in de parochiekerk van de H H. P<_;rus en Paulus te Middelburg op donderdag 7 oktober 1976, om 10.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de algemene begraafplaats. Aankomst aldaar om plm. 11.45 uur. Na de begrafenisplechtigheid is er in de aula van de begraafplaats gelegenheid tot condoleren. Geen bezoek aan huls J. de la Hayze van 6 tot 18 oktober geen praktijk Waarneming dr. Pel en dr. v. d. Rijst Heden overleed'mijn geliefde man en onze lieve vader, behuwd- en grootvader, de heer S. SOHIER geboren 10 januari 1900. J. P. Sohier-Jasperse P. Sohier W. Sohier-van Sparrentak Sjaak Werner J. Sohier P. B. D. Sohier-Fllers Christian De overledene is opgebaard ln de rouwkamer van het Bethesda/Sint-Josephziekenhuis, in gang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks 18.30 - 19.30 uur. De crematie zal plaatshebben op donderdag 7 oktober 1976, om 11.15 uur, in het crematorium Rotterdam, Maeterlinckweg 101 te Rotterdam-Zuid. Liever geen bezoek Heden overleed, toch nog onverwachts, mijn lieve moeder, schoonmoeder, onze groot- en overgrootmoeder WILHELMINA JACOBA BEENHAKKER op de leeftijd van 85 jaar. Vlissingen: C. van Sluijs-Hatersel A. van Sluijs Jo Lia Dick Joke Jacqueline De begrafenis zal plaatshebben op woensdag 6 oktober 1976, op de algemene begraafplaats te Biezelinge. Vertrek vanuit de consistorie van de Ned. herv. kerk om 13.45 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de consistoriekamer. De overledene ligt opgebaard in de aula te Ka- pelle. Geen bezoek aan huis Ja u. Want uit een officiële publikatie van het ministerie voor Volksgezondheidkomt Roxy weer uitstekend tevoorschijn. Dat was te verwachten. Maar wat er jammer genoeg niet bij staat is dat Roxy Dual gewoon de lekkerste 'teer'- en nicotine-arme sigaret is. Dat moet u zelf proeven. Ook in menthol. INFORMATIEVE ETIKETTERING NEDERLAND mg.,nicotine0,5mg. Nu ook Roxy Extra Light 'teer' 6 mg., nicotine 0,2 mg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4