Afscheid vanA, Snoodijkals voorzitter centrale stichting Koppelverbinding in Zeeuwsch- Vlaanderen onder spanning Burgemeester Schipper verricht installatie adviescommissie voor totstandkoming sportraad Ps Blommaert uit Clinge 40 jaar in dienst bij gemeente Hulst maandag 4 oktober 1976 Wissel Zeeuws-Vlaander, VANAF DE OPRICHTING ACTIEF BENOEMD TOT RAADSLID TERNEUZEN - Zaterdag heeft de voorzitter van het hoofdbestuur van de Centrale Stichting voor sociaal- cultureel werk Temeuzen de heer A. Snoodijk, in het jongerencentrum De Kousepael te Temeuzen officieel af scheid genomen. De heer Snoodijk, die onlangs is benoemd tot gemeente raadslid, is vnaf de oprcithing bij de centrale stichting betrokken geweest. De rij van sprekers werd geopend door de heer B. Lotusse. Namens de gerefor meerde kerk wees hij op het belang, dat de kerke blijven participeren in stich tingen als de centrale stichting. De heer Lotusse sprak verder zijn bewondering uit voor het vele werk dat de heer Snoodijk ten behoeve van de centrale stichting heeft gedaan. „Het is voor werkers in de kerkelijke arbeid niet ge bruikelijk om de beloning op deze aarde te bieden", zo ging hij verder en over handigde hem een fles wijn. Vervolgens richtte de wethoudster L. van de Pla's- Tanis uit Temeuzen het woord tot de heer Snoodijk. Ook zij was vol lof voor hetgeen hij voor de gemeente Temeu zen gedaan had. De fractie-voorzitter van de PvdA in de gemeente Temeuzen, de heer J. M. Hamelink, sloot zich hier bij aan. De heer Hamerlink betrok ook mevrouw Snoodijk in zijn toespraak en zei veel bewondering op te brengen voor het door haar opgebrachte geduld. Hij bood haar namens zijn fractie een bloe metje aan. Mevrouw K. Helenius-Van Dralen, die sprak namens Salco- Nederland, haalde enkele herinnerin gen op. „Ik heb een diepe bewondering voor je wijze van werken, waarmee je werelden overbrugde", aldus de Salco- functionarissen. Ook de directeur van de Centrale Stichting, de heer H. van den Berg, dook in het verleden en ver telde over de soms tot diep in de nacht uitlopende echtgenotes vragen opriep: „Bepaalde dames beraamden plannen om een inval te doen, helaas is dat niet Mede namens het overig Afscheid ds. Deiman van Zaamslag ZAAMSLAG - Zondag nam ds. A, T. Deinum afscheid van de hervormde ge meente Zaamslag. Dat gebeurde tijdens een dienst in de hervormde kerk. Als tekst van de preek had ds. Deinum ge kozen Mattheus 25 vers 40 met als hoofdthema. Na de dienst werd het woord gevoerd door de heer J. Hamelink namens de hervormde gemeente Sluis kil. waar ds. Deinum consulent was ge weest Verder door ouderling, De Letter uit Temeuzen namens de provinciale kerkvergadering en door ouderling L. Riemens, die de dank van de gemeente overbracht. De dienst werd bijgewoond door afgevaardigden van gemeentebes tuur. plaatselijke kerken, ringgementen en van zijn nieuwe gemeente. Op 17 ok tober doet dominee Deinum intrede in Nij Beets. Veel belangstelling voor 'Alquin' concert in Zuidlandtheater TERNEUZEN - Ruim vierhonderd jon geren hebben zaterdagavond het con cert van de popgroep 'Alquin' in het Zuidlandtheater te Temeuzen bijge woond. Alquin beet hiermee de spits af van 'J'uit'-programma voor dit seizoen. Doordat de groep te laat arriveerde be gon het concert, dat ongeveer ander half uur duurde, een half uur te laat. Alquin speelde voornamelijk nummers van de elpee 'The best kept secret'. Het publiek reageerde enthousiast. Waar schijnlijk komt op 27 oktober de Neder landse formatie 'Kayak' naar Terneu- t ADVERTENTIE. De nieuw gebouwde, bovengrondse hoogspanningslijn van Waterlandkerkje naar de Belgische grens nabij Maldegem, wordt in bedrijf gesteld. Vanaf dinsdag 5 oktober 1976 staat deze hoogspanningslijn onder een spanning van 150.000 volt. Het publiek wordt er met nadruk op gewezen dat het klimmen in de masten en het aanraken van de draden, ook wanneer deze op de grond liggen, levensgevaarlijk Middelburg, 4 oktober 1976. Directie NV Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij Inbraak KATTENDIJKE - Bij een ïnDraaK in een woning aan de Zuidweg in Katten- dijke is een bedrag van ƒ400.-. een radio-cassette recorder en wat zilveren sieraden gestolen, De totale waarde be draagt iets meer dan 1000,-. De daders waren binnengekomen dooreen zijraam van de woning open te schuiven. Hoge prijzen voor goudrenet Aëroclub Michelstadt kwam niet naar Hulst personeel zei hij: „Ik wil je hardstikke hard bedanken voor alles watje gedaan hebt. Het ga je goed". Hierna nam de scheidende voorzitter zelf het woord. „Er zijn veel dingen gezegd, waarmee ik blij en tegelijkertijd verlegen ben. Wat ik geleerd heb, isdatje niet niet alleen wilkt proberen, vergeet het maar, want het is teamwork" Ook zijn vrouw vetrok de heer Snoodijk 'in zijn alscheidsrede en zei, dat het zon der haar steun niet mogelijk was ge weest. Totslotzei hij, wees er van verze kerd, dat ik werk op de voet zal volgen. Het is een stuk van mijn leven gewor den. De heer L. van Rink, die de voorzitr tershamer in het hoofdbestuur over neemt, overhandigde tot slot de heer Snoodijk een afscheidscadeau van de Centrale Stichting. Het waseen filmpro- NieUWe beroepskracht iector met toebehoren. GROEP BRENGT VOLGEND JAAR AD VIES UIT HULST- Vanwege de slechte weersom- GOES - Tijdens de groeiperiode was er standigheden bereikte de aéroclub van ook in Zeeland al vraag om de later te de Duitse stad Michelstadt zaterdag te plukken goudrenet 'op stam' te kopen. iaat de Brabantse plaats Seppe. De handel besteedde eerst rond 70, Het gevolg daarvan was. dat de gasten daarna tot bij de 80 cent per kilo. De te laat in Hulst konden zijn om officieel verkochte partijen moesten door de in het Hulster stadhuis te worden ont- telers vanaf het bedrijf aan de koper vangen, zodat van die ontvangst moest geleverd worden. worden afgezien. Intussen is de levering van de goudrenet enige tijd aan de gang. De prijzen van de in de Zeeuwse veilingen aangeboden partijen liepen geleidelijk op. De laatste dagen bracht rode goudrenet van rond 100 tot 133 cent per kilo op voor de grote maten. De kleinere maat 165/75 mm no teerde van 85 tot ruim 100 cent per kilo. Jaarverslagen over bejaardenoorden in Zeeland MIDDELBURG - Op het eind van vorig De gewone goudrenet bracht nu voor de jaar stonden in Zeeland 56 bejaarde- grote maten van 80 tot 115 cent per kilo n0ordeu met een totale beddencapaci- op. De maat I 65/75 mm noteerde van teit van 4243 onder toezicht van het voor de SJC CADZAND - Mejuffrouw G. van Kuy- venhoven (23) uit Naaldwijk is benoemd als nieuwe beroepsknecht bij de Streek-Jeugdcentrale. Zij zal worden belast met het kerkelijk jeugdvor- mingswerk in west-Zeeuwsch- Vlaanderen. Ook de algemene begelei ding van jeugdwerk is in haar taken pakket opgenomen. Half oktober treedt zij in dienst. Op 12 oktober wordt in het vormingscentrum Hedenesse officieel afscheid genomen van mejuffrouw van Kuyvenshovens voorganger, de heer F. Bergwerf. Tevens wil de SJC dan af scheid nemen van 'Hedenesse'. omdat het SJC-kantoor, dat nu in 'Hedenesse' ls ondergebracht, binnenkort zal wonen verplaatst naar Oostburg. Foto: De heer H. van den Berge, direc teur van de Centrale Stichting voor so-' ciaal - en cultureel werk in de gemeente Temeuzen (links op de foto), overhan digt aan de heer Snoodijk het boekje 'Temeuzen in oude ansichten'. GOES - Zeikenhuis De Bevelanden, 16- 17 uur: uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Gasthuis, 20-21.15 uur uitzending Rawa. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM- Roxy, 20 uur: One flew over the cuckoo's nest, 14 j. Luxor. 20 uur: In opdracht van de draak, 14 j. HULST - De Koning van Engeland, 15 uur: Het Deense sleutelgat, 18 j; 20 uur: Sneeuwwitje, a.l.; 20.30 uur: Psycho, 18 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: André van Duin's pretfilm. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: André van Duin's pretfilm, a.1. TERNEUZEN-Luxor, 20 uur. Generaal Patton, al. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur. André van Duin's pretfilm, al. TENTOONSTELLIN GEN GOES - Museum voor Zuid- en Noord- Beveland, 10-12 en 13.30-17 uur: werken kunstenaars. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur Oude landbouwwerktuigen. HULST - Galerie Van Geyt, 9-12 en 14- 18 uur: werken Antoine Mes en Cees Vlag. MIDDELBURG - Kunstzaal Van Be- nthem en Jutting, 9-18 uur: werken van L. P. Boone. Zeeuws Museum, 10-12.30 en 13.30-17 uur: Rolstenen en leestentoonstelling 'Mei 1968 en wij'. Galerie Pictura, 11-17.30 uur: Ned. Gra fiek. Galerie 't Kot, 10-18 uur werken Frits van Til. Kuiperspoorttheater: Jazzfoto's Wim Riemens. NISSE - Galerie 'De Mooie Staak', 9-20 uur: werken van de heer Messemaker. SAS VAN GNET - De Speye, 14-17.30 en 18.30-21 uur: fossielententoonstelling 'Herlevend verleden'. Galerij 'Uilenspiegel', 9-12 en 13.30-18 uur: werken Kees van de Wetering. TERNEUZEN - Stadhuis: Kunst uit Zeeland III. Openbare Bibliotheek Zuid: werken Liesbeth de Jonge. VLISSINGEN - Hal Stadhuis, 8-12.30 en 13.30-17 uur: NKS Kijkmap: Grafische werken. IJZENDIJKE - M 4,14-18 uur: tekenin gen Wim Smorenburg. ZIERIKZEE - Gemeentemuseum: Te rugblik op beleg 1575-1576. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND Goes. tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN Temeuzen, tel. 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - TeL 0011. KV O-Heikant hield vergadering HEIKANT - Onder voorzitterschap van mevrouw L. Inghels-Ceelaert hield de katholieke Vrouwenorganisatie afde ling Heikant een algemene leden- en feestvergadering, waarbij 43 leden aanwezig waren. Na de gebruikelijke voorlezing van ver slagen was er eenm bestuursverkiezing, vanwege het periodiek aftreden van mevrouw De Rechter-Bleijenbergh en mevrouw Ferket-Pieters. Beide dames werden herkozen. Tijdens de vergader ing hield de heer K, Brand, verbonden aan het waterschap 'Hulster Ambacht' een lezing over de vervuiling van het oppervlaktewater. Na afloop van de vergadering zaten de leden aan aan een koffietafel om de rest van de tijd in.ccn gezellig samenzijn door te brengen. Woensdag 13 oktober komen de dames samen in het gemeenschapshuis 't Hei- ke' te Heikant. Daar zal een afgevaar digde van het 'Nederlands Zuivelbu- reau' uit 's-Gravenhage een lezing hou den over melk- en zuivelprodukten. De bijeenkomst begint om half acht. geregeld." De Oostburgse wethouder stipte ook even de financiële kant van de zaak aan. „De sport brengt financiële consequenties met zich mee, die zwaar zijn. Ik ben er echter van overtuigd, dat Technologische dienst waterschappen vergadert in Goes GOES - De technologische dienst van de Zeeuwse waterschappen vergadert vrijdag 8 oktober in het waterschaps huis aan de Grote Markt in Goes. Onder meer zal worden gesproken over het treffen van bouwkundige voorzienin gen ten behoeve van het laboratorim van de dienst in Terneuzen. Ook wordt het jaarverslag over 1975 aangeboden In dat verslag wordt een overzicht gegeven van het ontstaan van de technologische dienst en van de acti- zeggen, dat als je je als gemeente hier- viteiten, die ze in het eerste jaar van OOSTBURG - Burgemeester A. Schip per van Oostburg heeft vrijdagmiddag een werkgroep geimstalleerd, die hel college van b. en w. moet adviseren over de totstandkoming van een spor traad in degemeente Oostburg. Hetligl in de bedoeling, dat de werkgroep be gin volgend jaar advies zal uitbrengen. De voorbereidingscommissie, die ondei voorzitterschap staat van wethoudei sportzaken, de heer G. A. Claijs, bestaat verder uit de gemeenteraadsleden I. P. de Bruijne (ch-ar), de heer R. A. Calon (kvp), de heer Th. Cambier (vvd), de heei J. de Vries (pvda-pprd'66), de heer T A de Hullu (dorpsbelangen en toerisme) en ambtenaar sportzaken, de heer A. L. de Munck. Tijdens een korte toespraak alvorens de installatie een feit werd, wees burgemeester Schipper op het be lang van de sport. „Er zijn veel mensen die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat nuawelijks bewegen. Uit dit en ook uit sociaal oogpunt gezien is de sport 'belangrijk. Ik dacht toch te kunnen van terdege bewust bent dit consequen ties heeft, en zo mogelijk dezen moet aanvaarden." Eén van die consequen ties was volgens de Oostburgse burge meester de vorming van een sportraad, waarin alle takken van sport zijn verte genwoordigd en het college van b. en w. kan adviseren in moeilijke kwesties met betrekking tot het beheer van de sport. Al vast vooruit lopend dacht de burge meester daarbij aan zaken zoals de uit breiding van sportaccommodaties, her ziening subsidie-verordeningen, re clame op en in sportterreinen en de ta rieven. Ook de voorzitter van de werk groep. de heer Claijs, sprak enkele woorden. Hj zei: ..In de gemeente Oost burg, en dat is historisch zo gegroeid, hebben alle kernen een eigen sportac commodatie. Het is in het belang van de leefbaarheid van de kleine kernen, dat dit zo blijft. En niet alles centraal wordt haar bestaan heeft ontplooid. Verder zal verslag worden gedaan van de werk zaamheden in de afgelopen maanden. De vergadering begint om 15.15 uur. Auto in Kloetinge tegen lantaarnpaal KLOETINGE - In de Schalklaan in Kloetinge is zaterdag J. de J. uit Goes met een auto tegen een lantaarnpaal gereden. De J. heeft geen rijbewijs. Hij mocht even in de auto van zijn zoon rijden. Die zoon, H. de J. uit Den Haag, zatnaasthem. Bij een vrij scherpebocht naar links in de Schalklaan stuurde De J. naar rechts tegen de lantaarnpaal. Na de aanrijding (de lantaarnpaal werd be schadigd) verwisselden vader en zoon van plaats en reden door. Ze konden la ter worden opgespoord. de sport neveneffecten heeft, zoals ont spanning voor de jeugd en gezondheid, die niet in geld zijn uit te drukken en derhalve de kosten waard zijn." Tijdens de eerste bijeenkomst van de werkgroep werd er ook gesproken over de samen stelling. Alle aanwezigen gingen ak koord met het voorstel dat afkomstig was van sportambtenaar de her De Munck. Het voorstel hield in dat de le den van de sportraad niet de kernen maar de verschillende takken van sport vertegenwoordigen. Het aangenomen voorstel bevatte ook een advies over de verdeling van de 14 plaatsen in de spor traad: de veldsporten 3 leden, zaalspor ten 3 leden, watersportvereniging l lid. overige sporten .zoals wandelsportver eniging, wielersport, recreatiesporten (trimmen en dergelijke) 1 lid, 1 lid uit de onderwijs- en lichamelijke opvoedings wereld. Dan nog voor b. en w. wethouder sportzaken en vijf gemeenteraadsleden. De heer Calon stelde voor ook de dui- venliefhebbers een stem in de sportraad te geven. De heer Calon: „Er zijn in de gemeente 11 verenigingen met meer dan 500 leden. Die mogen niet over hoofd worden gezien De andere werkgroe pleden waren het daar mee eens. Maar waren dealniettemin van mening, dat de duivenmelkers niet thuis horen in een sportraad. De heer De Vries: „Eigen lijk zou de duif in plaats van de duiven melker dan in de sportraad moeten zit ten, want die doet tenslotte het werk." rond 75-110 cent per kilo. Voor klasse II waren de prijzen van 5 tot 15 cent per kilo lager. provinciaal bestuur. Dit blijkt uit het 'Verslag 1975 inzake bejaardenoorden' van gedeputeerde staten. In dit verslag wordt er aan herinnerd, dat in het bouwcontingent voor 1975 waren op genomen één nieuw tehuis te Middel burg ter vervanging van het bejaarden tehuis 'De Griffioen' en één nieuw te huis te Kapelle ter vervanging van de bejaardentehuizen 'Pomona' en 'Vre- debest' in deze gemeente. de oorzaken van de stijging wege het reit dat ze 25°jaar van de kosten en de daarmee verbonden Terneuznese tarieven in de bejaardentehuizen wordt JUBILARISSEN BIJ DE TSM GEHULDIGD TERNEUZEN - De heren J. C. L. Lam mens en J. M. Seegers zijn vrijdag ge- Als één huldigd vs de veroudering van het bewonersbes- tand genoemd. Daarmee gaat een toe neming gepaard van de verzorgingsbe- 1 "de "be^ hoeftigheid. zo leest men in het verslag van g.s,. waardoor aan uitbreiding van het personeel niet kan worden ontko men. Scheepsbouw Maatschappij (TSM). De heer Lammens (baas-elektricien) en de heer Seegers (boekhouder) werden met hun familie ontvangen 1 drijfskantine van de TSM. Daar waren aanwezig presidentrcommissaris drs. A. A. M. Verdijk, directeur ing. J. Pannevis, de ondernemingsraad, de personeels- Tegelijk met dit verslag van g.s. is het vereniging en een vertegenwoordiger jaarverslag 1975 verschenen van de van de vakbonden. De heer Verdijk en 'Provinciale commissie bejaardenvoor- directeur Pannevis spraken woorden zieningen in Zeeland', van waardering aan het adres van de Hierin wordt het negatieve advies ge- twee jubilarissen. Drs. Verdijk overhan- memoreerd, dat moest worden uitge- digde beide 'zilveren' werkenemrs een bracht over de bouw van een nieuw ver- enveloppe met inhoud en de penning zorgingstehuis in Goes metzo'n 100 be- van de Nederlandse lyiaatschappij voor dden. Het reeds aanwezige beddenaan- Nijverheid en HandeL De heer Seegers tal was aanleiding geen verklaring van sprak namens zijn collega een dan- geen bezwaar af te geven voor de plan kwoord. Werkgroep voor beleidsadviezen opbouwwerk Terneuzense Raadslid Maas schrijft brief aan b. en w. van Oostburg over de centrale stichting TVOVC117PM nrn< Baarzande kreek OOSTBURG - Het Oostburgse pro gressieve raadslid L. Maas is 'verwon derd' over het feit dat het college van b.' en w. de Baarzande kreek (tussen Bres- kens en Schoondijke) niet als natuurge bied aanmerkt. Hij schrijft dit in een brief aan het college naar aanleiding van het antwoord van b. en w. dat het college gaf op eerdere opmerkingen die het raadslid plaatste. De her Maas had in zijn eerdere brief vermeld dat er grondwerkzaamheden plaatsvonden in de burrt van de kreek. Hij was bang dat daardoor het eigen dom van het gebied aangetast zou wor den. Burgemeester en wethouders stel den hem wat dat beterft echter gerust maar. zo reageert de heer Maas nu „Hoewel anderzijds uit uw brief blijkt dat indien een en ander (bedoeld wor den wijzigingen in de bestaande grond structuur - red,) wel plaats zou vinden de gemeente geen enkel middel heeft hier tegen op te treden. Overigens vindt de heer Maas het vreemd dat het college de Baarzande kreek met als natuurgebied aanmerkt. Hij vindt dit in tetenstelling met het structuurplan en het in voorbereiding zijnde plan 'Buitengebied' en met het geldige 'Streekplan West Zeeuwsch- Vlaanderen'. De heer Maas schrijft verder dat 'wan neer het college bevreesd is dat aanwij zing van een bepaald gebied als natuur gebied financiële consequenties voor de gemeente met zich mee kan brengen, dan ben ik van mening, dat men door het nemen van een voorbereidingsbes- luit juist deze eisen tot schadevergoe ding kan voorkomen'. De heer Maas wil tenslotte dat de bean twoording en de nadere bespreking van de door hem geschreven brief bij voorkeur in de commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Oostburg plaatsvindt 'daar bij mij de vrees be staat opnieuw te worden geconfron teerd met ontwijkende antwoorden'. TERNEUZEN - innenkort wordt er binnen de Centrale Stichting voor sociaal-culturel werk in de gemeente Terneuzen een werkgroep in bet leven geroepen, die beleidsadviezen gaat op stellen over het opbouwwerk. Het zou hierbij gaan om de keuze of het op bouwwerk in het takenpakket van de centrale stichting dient te worden op genomen, of dat er een paarte stichting dient te komen. Het is één van de resultaten van de afge lopen zaterdag gehouden jaarvergader ing van de Centrale Stichting in de 'ka zerne' te Terneuzen. die werd bijge woond door een 65-tal medewerkers, be stuursleden en beroepskrachten. nen tot uitbreiding van de capaciteit in het bejaardentehuis Ter Reede te Vlis- singen. De commissie was van mening dat dit zeer wenselijk was, aldus het jaarverslag. „Door de verbouwing kon het thans aanwezige beddenbestand in het tehuis niet worden gehandhaafd," zo leest men, „Onder meer om deze te ruggang van het aantal bedden te voor komen wenste men een nieuw tehuis In Oost-Souburg te bouwen. Voor wat be treft het aantal vervangende bedden kon een positief advies worden opge steld- Voor zover het ging om een uitr breiding van het totale beddenbestand bij deze stichting werd het nodige voor behoud gemaakt." Een aan de commis sie voorgelegd plan tot de bouw van zo genaamde 'zorg-woningen' in Bruinlsse vormt nog een punt van studie. Noordelijke garnalenvissers protesteren tegen lage prijs Erwerazaterdagsepramovereentwee- Dit h v„, t.pil finripnupmpn* Ha QAt.ivitAitAn An Ha tal onderwerpen: de activiteiten structuur van de Centrale Stichting. earnaiei Heteerste gedeelte van de jaarvergader- ,ober q' ing werden deze onderwerpen door een zestal gespreksgroepen behandeld, 's Middags kwamen tijdens een algemene vergadering de groepen weer bijeen om de gespreksresultaten te bespreken en eventueel gezamenlijk conclusies te trekken. prijs per kilo voor 1,40 per 1 ofe- protcstvergadering in Zoutkamp kwam zaterdag naar voren dat voor die prijs eenvoudig niet geva ren kan worden omdat men de kosten er dan maar amper uit krijgt De visserijvereniging Hulp In Nood in Zoutkamp stelde voor om de haven van Lauwersoog maandag niet te veria- Het doorspelen van informatie, zowel ttnenn!Ueleroms,;hoverlegMel!enool; naar binnen als naar buiten, was tijdens die vergadering punt van gesprek. Dui delijk kwam tijdens de discussie naar de collega's uit Harlingen en Delfzijl tot deze actie bereid te zijn. De beer M. Sle- rcveld uit Arnemuiden voorzitter van de voren, dat daar nog wel het een en ander xottersectie van Zevibel, verklaarde aanschortte. Binnenkort gaat er een werkgroep zich verder over dit onder werp verdiepen. Ter gelegenhied van de jaarvergadering was er door een aantal beroepskrachten een discussienota op gesteld. Daarin werd de vraag opge- worpn of de huidige samneleving nog weerspiegeld wordt in het bestuur van de stichting. De deelnemers aan de jaarvergadering vonden, dat de huidi- ger bestuurlijke opbouw, waarin zowel kerkelijke (katholiek, hervormd en gere formeerd) als buiten-kerkelijke groepe ringen vertegenwoordigd zijn, nog re presentatief was voor de Terneuzense bevolking. Daarbij werd wel aangete kend dat de Centrale Stichting in prin cipe moet openstaan voor nieuwe groe peringen. Eeman, secretaris J. F. van Dende- HULST - De heer P. Blommaert uit ren de chef van de afdeling financiën Clinge vierde zijn zilveren ambtsju- de heer G. d'Hondt en het hoofd van bileum als hoofdcommies A in de afdeling personeelszaken de heer dienst van de gemeente Hulst. \y, Everaert. De heer Blommaert werd in het ge- De heer De Keijzer overhandigde de meentehuis te Hulst ontvangen door jubilaris naast de traditionele 'enve- loco-burgemeester B. de Keijzer in lop' namens het gemeentebestuur aanwezigheid van wethouder R J. een bord met het wapenschild van Hulst en namens de personeelsver eniging een auto-radio. Mevrouw Blommaert mocht bloe men in ontvangst nemen, 's Avonds werd in het gemeenschapshuis 'Mal- pertuus' te Clinge een feestelijke bij eenkomst gehouden. Wethouder St'olte feliciteert me vrouw Blommaert. Dinsdag 5 oktober 1976 HOOG- EN LAAG WATER NAP -NAP uur cm uur cm uur cm uur Vlissingen 12.16 170 6.14 146 18.51 Temeuzen 0.28 198 12.43 186 6.43 159 19.22 Zierikzee 1.21 148 13.40 129 7.15 130 19.33 Hansweert 0.58 220 13.16 203 7.12 174 19,51 Wemeldinge 1.41 173 14.06 155 7.17 148 19,43 desgevraagd dat de Zeeuwse vissers normaal zullen uitvaren. Hij zei het overleg van de visserij verenigingen met minister Van der Stee af te willen wach ten. Wat er bij een eventueel negatief resultaat van deze bespreking zal ge beuren kon hij nietzeggen. De verlaging van de minimumprijs per 1 oktober is afgekondigd door de coöperatieve pro ducentenorganisator is afgekondigd door de coöpera organisatie. De Neder landse garnalenvissers draaien bijna wekelijks hun hele vangst door en ont vangen dan de minimumprijs. Duitse garnalen worden tegen lage prijzen in Nederland wel afgezet Woensdag zal een delegatie van de visserijverenigin gen met minister Van der Stee over deze zaak praten. De vissers, zo bleek zater- dag, eisen dat de minister de minimum prijs aanvult tot het peil van 1 oktober (dus 2,32) zolang het in de garnalenvis serij zo slecht toe gaat. Verder eist men maatregelen tegen goedkope Duitse aanvoer die de Nederlandse markt vcr- cm stoort. Men liet duidelijk uitkomen dat 184 wanneer er woensdag geen bevredi» 198 gende oplossing voor de vissers komt, 154 men in het noorden tot hardere acties 210 Zal overgaan. Men denkt daarbij aan I77 blokkades van waterwegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17