ZEEUWSE ATLETIEKPLOEG SLOOT SEIZOEN AF MET FRAAIE ZEGE Freddy Maertens sterkste renner van dit seizoen GEORGE BEST (RODE KAART) BLIJFT EEN ONVERBETERLIJKE REBEL KNAPPE PRESTATIES JEUGDATIEÏEN Winst moreel sterk damesteam ruim voldoende om verlies van Zeeuwse heren te compenseren Els Vader In Franse stad succesvolste deelneemster Kuiper 3e in Sindelfingen ZEGE IN GP DES NATIONS RAAS 3e IN LEENDE MAANDAG 4 OKTOBER 1976 JAN EVERSDIJK KARIN UE NIJS JOLANOA DE JONG ELS VADER GERARD VERHULST (Door Peter Verhage) TOURCOING - Vooral dankzij een oppermachtig en moreel bij zonder sterk damesteam heeft de Zeeuwse atletiek-seniorenploeg gistermiddag de ontmoering tussen het versterkte Franse Saint Michel uit Tourcoing en het Belgische Olse Merksem uit Antwer pen in een overwinning omgezet. In het winderige maar toch wel redelijk sfeervolle Stade du Chêne Houpline in Tourcoing scoorden de Zeeuwse meisjes 88 punten tegen Tourcoing 55 en Olse Merk sem 53 punten. De Zeeuwse herenploeg kwam enigszins gehavend aan de start, omdat enkele atleten wegens studie of werk hadden afgeschreven, maar ze beperkten hun verlies zodanig, dat het voordelig saldo van de dames toch in het voordeel van de Zeeuwen bleef doorslaan. De heren van Zeeland vergaarden 88 punten, ach ter Tourcoing met 105 en Merksem met 92 punten. Daardoor werd de totaal-eindstand: 1 Zeeland 168 punten, 2 Tour coing 160 punten en 3 Olse Merksem 145. Het betekende voor de Zeeuwen een schitterende afsluiting van het baanseizoen. De triomf van het Zeeuwse atletiekteam kwam tot stand via negen overwinnin gen (er waren 23 nummers af te werken, 20 individuele en drie estafettes). Er werden drie dubbele Zeeuwse overwin ningen geregistreerd, terwijl er vijfmaal een combinatie was van een eerste en jeen derde plaats, waaruit dus de op één na maximale hoogste winst bereikt werd. De succesvolste Zeeuwse atlete was A-junior Els Vader van het Vlissingse Zeeland Sport, die zowel zegevierde op de 100 meter 12.5) en de 200 meter (26.5). waarna ze tevens nog meehielp aan de wat tegenvallende tweede plaats op de viermaal 100 meter. Er had beslist een eerste plaats voor het Zeeuwse kwartet uitgehaald kunnen worden als er vooraf wat meer aandacht aan de wissels zou zijn besteed; die gin gen nu jammerlijk de mist in np esta fette is eigenlijk een vergeten nummer", merkte trainer Anton de Bruin van Schelde Sport op Gerrit de Pagter. vo- ng jaar ploegleider van de Zeeuwse for matie, welke taak nu overgenomen was door de Zeeuwse KNAU- afdelingsvoorzitter Jan Gijsbertse. voegde eraan toe; „Bij Zeeland Sport hebben de estafettelopers en -loopsters een vaste plaats. Hier moesten ze echter een andere positie innemen en er was bovendien niet op geoefend.. Verder kun je Els Vader, de sterkste Zeeuwse loop ster. beter de tweede 100 meter laten af leggen, omdat je dan profiteert van haar enorme snelheid." De teamleider van de loopsters. Jan Laport, had Els Vader echter de slot-en voornaamste positie toebedacht, maar zelfs als de snelle Souburgse de tweede 100 meter voor haar rekening had ge nomen zou het slecht wisselende Zee land toch niet gewonnen hebben... Uit vorm Op de technische nummers lieten de Zeeuwse dames nogal wat steekjes ien punten) vallen, zo moest "technisch" teamleider Anton de Bruin constateren. Met name het hoogspringen viel tegen, omdat de doorgaans zeer sterke Zierik- zeese Maija Kouijzer volkomen uit vorm was en ditmaal niet verder kon komen dan 1.40 meter... Delta Sport- ploeggenote Joke Geluk kwam zelfs tien centimeter verder, goe voor een vierde plaats. Ook het discuswerpen ging de Zeeuwse dames weinig florisant af (vijfde en zesde plaats). Daartegenover stonden echter dubbele S1NDELFINFEN - Hennic Kuiper, de ex-wereldkampioen bij de profs op de weg, is zaterdag bij de achtste editie van de grote prijs van Sindelfingen als derde geëindigd met een achterstand van 30 seconden op de winnaar, de Belg Rik van Linden. De Belg legde de afstand van 91,4 kilo meter afin twee uur. 11 minuten en 15 seconden Hij versloeg in de eindsprint de Westduitser Günter Haritz De uit- slag: 1 Rik van Lincen (Bel) 91.4 km in 2.11.15; 2 GüntheriW.-Dldi z.t.: 3 Hennie Kuiper (Ned) op 30 sec.; 4 Giacinto San- tambroggio ilTAf Z.T.; 5 Horst Schetz (W.-Dld)z.t,; 0 Rene Leunenberger(Zwi) op 36 sec. triomfen op de 100 meter horden (Jo- landa de Jong van Schelde Sport won in 15.7 vóór haar clubgenote Maya de Jonge in 16,4) en op de 800 meter, waar voor een ongenaakbare Karin de Nijs (winnares in 2.18.5) en Gré Hendriks (2.24.5) zorgdroegen. Vermeldenswaard is ook de zege van Zienkzeese Jannie Verkaart bij het kogelstoten (11.37 me ter) en de tweede en derde plaats bij het verspringen van Brigitte de Nijs (5.21en Maya de Jonge (4.98 meten. Beproefd recept Tegenover ook matige prestaties van de heren "technici" stonden enkele bijzon der fraaie overwinningen op de loop nummers. De RKHAV'ers Piet Vonck (399e wedstrijd in Tourcoing) en Guust Bours maakten er bijzonder tactisch lo pend een dubbele zege van Bours ging er als een haas vandoor en toen het 'gat' groot genoeg was sprong Vonck naar hem toe: een beproefd recept van dit duo. „Dan kan Piet- Vonck even kijken wat er voor concurrentie is", lichtte RKHAV-trainer Alex van Rie. in dit ge val ook teamleider van de Zeeuwse lo pers. toe. Er was weinig concurrentie voor de Hulsterse lopers: Vonck won in een rdelijk goede tijd van 14.45.2. „Het is natuurlijk erg moeilijk om in je eentje een goede tijd te maken"-, liet Vonck we ten. Gerard Verhulst won na een tactisch knap gelopen race de 400 meter. („Ik heb het op de eerste 200 meter kalm aan ge daan. op de laatste baan had ik nog erg veel over om te zegevieren", liet de Zee land Sportatleet weten). Jan Eversdijk van AV '56 won de 800 meter (2.00.7) en Niek Flipse, eveneens van AV '56 de 1500 meter (4.07.0). Doorgaan Achter Flipse werd ploeggenoot Jan de Bart derde (4.10.0) en achter Jan Ever sdijk Zierikzeese coming-man Kees Verkerk ook derde (2.02.3). Het is het eerste baanseizoen van de Deltaspor ter, die de dag tevoren in Den Haag een aanval deed op clubrecord van Delta Sport op de 800 meter van Harry Dost (2.01.0). Hij haalde het toen net niet (2.01.2). „Ik viel gisteren in de eindfase op slot", liet de moedige Schouwse at leet weten, „hier in Tourcoing kon ik doorgaan. Op de laatste 100 meter liep ik verschillende tegenstanders voorbij. Ik kon naar Jan Eversdijk toelopen, omdat ik precies in zijn pas loop." Bijna had Jan Eversdijk ook de 110 me ter horden gewonnen. „Ik was m het tweede deel van de afstand flink aan het inhalen, toen ik de negende horde er af wierp. Mijn kans op winst was verkeken. Ik hield er wel een nieuw clubrecord aan over." De Goese loper voegde eraan toe „Vorig jaar had ik veel last van mijn rug Ik was daarom gespannen. Bovendien liep ik toen meestal de 400 m horden Het gaat nu echter veel soepeler." Sprinter Daan van Oosten heeft het hele afgelopen baanseizoen met veel pijn ge lopen „Ik heb er sterk aan gedacht om testoppen, maar uiteindelijk hebben de artsen ontdekt, dat de pijn veroorzaakt werd doordat ik holle voeten heb. Ik krijg nu steunzoelen. als de pijn daar wegtrekt loop ik volgend seizoen mis schien weer." Met weinig verwachtin gen was de Goese leraar naaar Tour coing gaan gegaan: hij eindigde twee maal op de vierde plaats, de 100 meter in 11.7, de 200 in 23.5. Op de viermaal 100 meter waren de inspanningen van de Zeeuwen tevergeefs, omdat het kwartet gediskwalificeerd werd door een fou tieve tweede wissel Op de viermaal 400 meter ging het heel wat beter! een bijzonder sterk lopende Zeeuwse formatie won gedecideerd in 3.27.6, waarbij Jan Eversdijk. Eddie de Kort. Kees Verkerk en Gerard Verhulst de Franse ploeg zeven seconden achter zich lieten. Hoogspringend moest de Goereese at' leet nog meer pech incasseren hij reali seerde 1.95 en dat betekende een even aring van het Zeeuwse record. Hij bleef met zijn voeten luttele millimeters ach ter de lathaken. de rest van zijnlichaam was al over de lat; het scheelde luttele millimeters van een nieuw Zeeuws re cord. Het wa de vijfde maal ditzeizoen. dat de Delta Sporter zijn poging om een nieuw record te reahsren mislukt zag. Op kogel, discusa en met de polsstok moesten de Zeeuwen met lage klasse ringen genoegen nemen: jammer, dat technisch' teamleider Kees Kodde in dit gezicht met. een verzwakte ploeg moest optrekken. Rest nog te vermellden dat afdelingsvoorzitter en ploegleider Gijs bertse zich deze middag bijzonder ver dienstelijk maakte als microfonist. sa men met zijn Franse collega. Uitslagen Ongelukkigste De ongelukkigste atleet deze middag was zonder twijfel Delta Sport-atleet Leo de Pee. In de verspringbak met kunststofaanloop had hij tot nekele se conden van heleinde de leidingmctG.l 1 meter maar hij moest toch nog in Ant werpse tegenstander zijn meerdere er kennen- G 13 meter. ARNHEM-DeZeeuwse jeugdatleten Lilian Gillissen en Henk Lindnerdiezondag uitkwamen in de nationale B-juniorenploeg in de interland tegen de jeugd van het Duitse Nordrhein-Westfalcn hebben daar voor uitstekende prestaties gezorgd, prestaties waarmee ze bij de B-junioren beiden de eerste plaats op de nationale ranglijsten in bezit hebben genomen. Lilian Gillissen van Dynamo '70 uit Middelburg liep de 100 metgr meisjes in 12.1 sec., haar beste seizoenprestatie en goed voor de tweede plaats. Deze tijd is de beste 100 m tijd dit jaar bij de B-meisjes gerealiseerd en op de algemene junioren ranglijst (dus A plus B-junioren) staatze nu tweede achter Els Vader van Zeeland Sport, die totl2.0 sec. kwam. Bovendien maakte Lilian nog deeluitvande winnende4x lOÓm ploeg. Voor de andere uitstekende prestatie zorgde Marathon-atleet Henk Lindner. Deze pupil van trainer Goudzwaard zou in eerste instantie starten op de 300 m Na onderling overleg met de ploegleider werd besloten dat hij zou ruilen met Armando Houtveen die opgesteld stond op de 1500 m Zodoende kon Henk uitkomen op de 1500 m. zijn favoriete afstand. Na een fraaie race slaagde hij erin deze 1500 m te winnen in de goede tijd van 4.00.6 min. Tweede op bijna3 sec. werd Jan Zethof. De tijd van Henk betekende niet alleen een persoonlijk- en clubrecord, maar bovendien landelijk de beste 1500 m-tijdbij de B-junioren dit jaar. Op de nationale ranglijst van alle junioren bezet hij nu de vierde plaats. Overigens werd deze op Papendal gehouden wedstrijd bij de meisjes ruim gewonnen door de Duitse meisjes, maar slaagden de Nederlandse jongens er in een kleine overwinning te behalen. Omdat de organisatoren van de Franse club Saint Michel de volledige uitsla genlijsten pas over enkele dagen gereed kunnen krijgen volgen hierna de voor naamste resultaten van de Zeeuwse at leten: dames: 100 meter 1 Els Vader 12.5; 3 Marinanne Nolet 12.7, 200 meter: 1 Els Vader 26.5. 3 Mannanne Nolet 27 8: 4 maal 100 meter 1 Olse Merksem 49.9. 2 Zeeland I 50-2; 3 Zeeland II 51.5: discus werpen 5 Jannie Verkaart30.44.6 Marja Cruq 29 54: hoogspringer: 4 Joke Geluk 1 50 m. 7 Marja Kouijzer 1.40 m; 800 me ter: 1 Karin de Nijs 2 18 5. 2 Gre Hwndriks 2.24.5; verspringer.: 2 Brigitte de Nijs 5.21 m. 3 Maya de Jonge 4 98 m; kogestoten: 1 Jannie Verkaart 11.37 m:4 Marja Crucq 10.10m; 100 meter horden: 1 Jolanda de Jong 15 7.2 Maya de Jonge 16.4 Heren. 100 meter: 4 Daan van Oosten 11.7.5 Gerard Verhulst 11.7.200 meter. 4 Daan van Oosten 117; 5 Gerard Ver hulst 11 7.200 meter. 4 Daan van Oosten 23.5; 6 Jan Jansma 24.9; 4 maal 100 me ter. l Olse Merksem 43.8: Zeelandgedi- kwalificeerd wegens een foutieve tweede wissel; 4 maal 400 meter: 1 Zee land 3.27.6, 2 Tourcoing 3 34,2; 5000 me ter: l Piet Vonck; 14 45.2 2 Guust Bours 15.21.8: 1500 meter: 1 Niek Flipse 4.07.0, 3 Jan de Bart 4 10 0: hink-stap-sprong: 4 Leo de Pee 12 39 m, 6 Paul Snel 12.09m. verspringen. 1 Rudi Baumer (Olse Merksem) 6.13 meter. 2 Leo de Pee 6.11 m; 800 meter: 1 Jan Eversdijk 2.00.7; 3 Kees Verk 2.02.3; 400 meter: 1 Gerard Verhulst 50.8; 3 Eady de Kort 52.5: dis cuswerpen: 5 Jos Martens 27 40: 6 Rob Geljon 22 64; 100 meter horden. 3 Jan Eversdijk 17.2, 6 Leo de Pee 19.7; hoog springen: 2 Leo de Pee 1.95 (evenals Zeeuws record): polststokhoog: 5 Sjaak Sinke. 6 Rob Geljon ANGERS (ANP) - Eens te meer en ten overvloede heeft we reldkampioen Freddy Maertens bewezen de sterkste renner van dit seizoen te zijn. Maertens won zondag in Angers de grote landenprijs, het officieuze wereldkampioenschap tijd rijden. De Westvalming reed de negentig kilometer tegen het horloge met een gemiddelde van boven de 44 km per uur. Hij had aan het eind van het ruim twee uur vergende karwei bijna twee minuten voorsprong op specialist Roy Schuiten, de win naar van de twee vorige jaren, en iets meer dan twee minuten op Joop Zoetemelk. De overwinning van Maerlcns is geen moment twijfelachtig geweest. Bij iedere controle, na een kwart en halverwege en op 75 km wedstrijd was hij liet snelst. Alleen in het laat ste gedeelte slaagde hij er nauwe lijks meer in zijn voorsprong verder uit te breiden. In ieder geval niet op de zeer regelmatig, maar wel iets langzamer rijdende Roy Schuiten, die in de laatste vijftien kilometer Joop Zoetemelk nog net van de tweede plaats verdrong. De monster-tijdrit aan het slot van het seizoen heeft zondag nog een paar zaken duidelijk gemaakt: - ten eerste: de wereld van de profs wordt geregeerd door Freddy Maer tens. die meer en meer op weg is de heerschappij van Eddy Merckx over te nemen; - ten tweede: Roy Schuiten is dit seizoen duidelijk niet op het peil van de vorige jaren. Hij werd vong jaar bijvoorbeeld winnaar in ee n tijd die 2 nunuten en 23 seconden beneden de winnende tijd van Maertens van 1976 lag. Roy Schuiten van 1976 verleer meer dan vier minuten op de Roy Schuiten van vorig jaar, maar toen stond er minder wind op het par koers. - ten derde: Joop Zoetemelk is nog altijd de renner van de opvallende regelmaat. Uitschieters blijven zeld zaam, falen doet hij zelden. Zoete melk was dit keer precies even lang onderweg als in 1975. - ten vierde: Bernard Tnevenet, weinig overuïgend in het jaar na zijn tour-succes, komt langzaam terug op het niveau dat Frankrijk van hem verwachtte. Het seizoen is echter zo goed als voorbij: - ten vijfde; de grote tijdritten zijn voor alle leeftijden De oude garde, vertegenwoordigd door Poulidor en Bracke, heeft zich kunnen handha ven. met respectievelijk de zevende en de vierde plaats. De jongeren kunnen ook in deze zwaarste van de krachtmetingen hun reputatie waar maken. De uitslag van de grand prix des na tions is: 1. Maertens (Bel). 90 kilometer in 2 uur 2 minuten en 26 seconden, ge middelde 44.104 km/uur; 2. Schuiten (Ned) op 1 minuut en 58 seconden; 3. Zoetemelk (Ned) op 2.04; 4. Bracke (Bel) op 2.50: 5. Thevenet (Fra) op 2.556. Hinault (Frai op 4.24. 7. Pouli dor (Fra) en Van den Broucke (Bel) op 5.13. 9. Filipsson (Zwe) op 6.05, eerste amateur, 10. Gevers (Ned) op 6.16: 11. Bossis (Fra) op 6.44; 12. Jean-Pirre Danguillaume (Fra) op 7.27; 13. Fedor den Hertog (Ned) op 7.51: 14. Chaumaz (Fra) op 8.19, tweede amateur. 15. Fin (Fra) op 8.50. ANGERS - De Belgische wielrenner Freddy Maertens heeft in het Franse Angers de 90 kilometerlange Fraud Pnx des Nations gewonnen. Hier is hij in actie tijdens de rit. SOUTHAMPTON - George Best blijft een onverbeterlijke rebel. De grote Engelse zondag bladen lieten daar weinig twijfel over bestaan toen zij zondag met schreeuwende koppen aankondigden dat het enfant terrible van het Engelse voetbal zaterdagmiddag tijdens, de tweede-divisietopper Southampton-Fulham door de scheidsrechter van het veld werd gestuurd. Het waszaterdag de eerste dag dat er in het Engelse voetbal met gele en rode kaarten werd gewerkt, en de veelbe sproken Best eiste onmiddellijk de twijfelachtige eer voor zich op om als eerste Engelse voetballer een rode kaart te bemachtigen. Het gebeurde in de tweede helft van het duel toen Best terecht protesteerde 'tegen een vrije trap van Southampton, waaruit het tweede doelpunt zou ont staan. wat uiteindelijk beslissend zou blijken voor dit duel. Southampton, dat met 4-1 won. kwam door de dubieuze beslissing van de scheidsrechter op 2-0 en dat vormde voor Best de aanleiding om enkele beledigingen toe te sissen. In de eerste divisie was het een uitste kende dag voor de teams uit Manches ter. Manchester United bereikte de eer ste plaats door een overwinning van 2-0 op Leeds. Twee doelpunten binnen tien minuten van Gerry Daly en Steve Cop- pell brachten de ploeg van Docherty, woensdag overwinnaar van Ajax in het toernooi om de Uefa-beker. de zege op Leeds, en de toppositie in de eerste divi sie. De Mancunians moeten die delen met Liverpool en Middlesbrough (die met 0-0 gelijk speelden) en Manchester City. dat West Ham United met 4-2 ver sloeg. Deze vier teams hebben elf pun ten uit acht wedstrijden. Leeds deelt met twee andere gevestigde teams (Derby County en West Ham United) de voorlaatste plaats met vijf punten. Uitslagen van de zaterdag gespeelde wed strijden in de eerste divisie- Arsenal - Queen's Park Rangers 3-2: Birmingham - Derby 5-1. Bristol City Ipswich 1-2; Coventry - Leicester 1-1. Leeds - Manchester United 0-2; Liverpool - Middlesbrough 0-0: Manchester City - West Ham 4-2; Norwich - Newcastle 3-2; Stoke - As ton Villa 1-0. Sunderland - Everton 0-1: West Bromwich - Tottenham 4-2. De stand aan de kop na acht wedstrijden is l Manchester United 8 gespeeld 11 punten 115- 8); 2. Manchester City 8-11 (13-81, 3 Liverpool 8-11 (11-6). 4 Middlesbrough 8-11 (5-3); 5. Ever- ton 8-10; 6. Arsenal 8-10: Onderaan de rang lijst is de stand. 19. West Ham United 8-5. 20 Leeds United 8-5; 21. Derby County 8-5. 22. Sunderland 8-4. Uitslagen van de Schotse eredivisie. Ayr Uni ted - Rangers 1-1. Celtic - Hiberian 1-1, Dun dee United - Motherwell 2-0; Hearts - Kilmar nock 2-2: Partick Thistle - Aberdeen 2-2. Bundesliga Landskampioen Borussia Mimcheng- ladbach. dat zes jaar geleden voor de laatste keer voor de competie in Frank fort kon winnen (4-1), had zaterdag in het Waldstadion met in hoog tempo uit gevoerd aanvallend voetbal weinig moeite met Eintracht Frankfurt: 3-1. Zonder Rainer Bonhof werd Gladbach al na een kwartier met de tegenslag van een eigen doelpunt geconfronteerd. Koppels treffer werd daarna door doel punten van Simonsen en Wittkamp voor rust nog goedgemaakt. Na de her vatting moesten de 50.000 toezien hoe machteloos het op eigen veld eens zo gevreesde Eintracht is geworden en door Simonsen bepaalden de Borussen de eindstand op 3-1. Twee andere topploegen die wonnen, waren Eintracht Branschweig en FC Köln. Slechts door één doelpunt - van Popivoda kort na rust uit een vrije trap^- kon Eintracht het bezoekende Saar- brücken van zich afhouden. Door deze overwinning is Braunschweig voor de 22e achtereenvolgende keer op eigen veld ongeslagen. FC Köln, de ploeg van 'wondertrainer' Weisweilerliel.de 55.000 toeschouwers tol het laatste kwartier wachten, eer libero Gerber en spits Die ter Muller achtereenvolgens scoorden en de winst van 2-0 op Schalcke '04 een feit was. Bayern München speelde in Dortmund een enerverende wedstrijd. Tegen de Borussen. die met enkele in vallers aantraden, nam Bayern tot tweë maal toe een veilig lijkende voorsprong (2-0. 3-1), door doelpunten van Rumrae- nigge (2x) en Muller. Kostedde, tien mi nuien voor het einde, en Vöge, op de valreep, brachten Borussia. lot uitzin nige vreugde van het publiek, toch nog de ietwat geflatteerde puntendehng. Uitslagen van de zaterdag gespeelde wedw- tnjaen van de Westduitse voetbalcompetitie, eerste divisie: FC Kaiserslautern - Hert a BSC 0-2, Werder Bremen - VFL Bochum 2-0: For- tunaDüsseldorf- KarlsruherSC3-0; Rotweiss Essen - MSV Duisburg 1-5: Borussia Dort mund - Bayern München 3-3; FC Köln - Schalke '04 2-0; Tennis Borussia Berlin - HamburgerSV 1-1; Eintracht Braunschweig- FC Saarbriicken 1-0: Eintracht Frankfurt - Borussia Münchengladbach 1-3. Destandaande kop vanderanglijstis: 1 Bor. Münchengladbach 8-14: 2. Einlr. Braunsch- weig8-13; 3 FC Köln 8-12;-1. Bayern München 8-11; 5. MSV Duisburg 8-10. FC SaarbrUcken, Fortuna Düsseldori; Werder Bremen, FC Kai serslautern en Rot-Weiss Essen delen de laat ste plaats met ieder vijf punten. Frankrijk Saint Etienne, de komende tegenstan der van PSV in het Europese bekertoer nooi voor landskampioenen, blijft het slecht doen in de Franse competitie. De ploeg verloor zaterdagavond in Prijs van het in de onderste regionen verke rende Paris Saint Germain met 0-2 en bezet met acht punten uit negen wed strijden een plaats in de middenmoot. Koploper Nantes won met 3-1 van Lilies en behoudt met dertien punten ce lei ding. De wedstrijd tussen Nimesen Nice werd afgelast. De uitslagen zijn; Pais St. Germain - Saint Etienne 2-0; Lyon - Valenciennes 2-0: Nancy - Metz 4-1: Reims - Bordeaux 2-1; Bastia - Troyes 3-0; Soehaux - Marseille 1-2: Lille - Nantes 1-3. Rennes - Laval 3-2; Angers - lens 3-2, Nimes - Nice afgelast. De stand aan de kop na negen wedstrijden is. 1. Nantes 9-14; 2. Lyon 9-13; 3 Bastia 9-12; 4. Nice 8-11; 5. Lens 9-11, 10. Saint Etienne 9-8. Lozano. Van beide kanten vielen rake klappen. De scheidsrechter trok voor beide spelers het rood, waarna Bos kamp per draagbaar van het veld werd verwijderd. Hij heeft hoogstwaar schijnlijk een hersenschudding. Beerschot verloor de wedstrijd met- 3-1 (doelpunten van Koensen Martensin de iaatste vijf minuteni en heeft als gevolg daarvan moeten afhaken in de strijd om de eerste plaats. Titelhouder Club Brugge en FC Antwerp namen afstand door overwinningen op resp. Luik (4-1) en Charleroi (1-0) en delen de eerste plaats met9 punten uilvijf wedstrijden. De uilslagen van de wedstrijden op de vijfde speeldag van de Belgische voetbalcompetitie zijn. RWD Molenbeek - Beerschot 3-1, Wïn- terslag - Anderlecht 1-2, Oostende -Lierse SK 1-3; Luik - Club Brugge 1-4; Antwerp - SP Charleroi 1-0; KV Mechelen - KV Kortrijk 2-3; Waregem - Benngen 1-0: Beveren - Lokeren 1-1: Cercle Brugge - Standard Luik 1-1 De stand aan de kop van de ranglijst is. 1. Antwerp. Club Brugge 9 punten; 3 Beerschot. Lierse SK, Anderlecht 7 punten Spanje Belgie Voor de wedstrijd Nederland - Noord- Ierland zal interim-coach Jan Zwart kruis geen beroep kunnen doen op de bij RWDM voetballende Jan Boskamp. De oud-Feyenoordspeler raakte bij de ontmoeting tegen Beerschot slaags met De uitslagen van de dit weekeinde ge speelde wedstrijden voor de eerste divi sie van de Spaanse voetbalcompetitie zijn" Barcelona - Salamanca 4-1, Atle- tico Madrid - Athletic Bilbao 2-1; Burgos Santander 1-1. Celta- Elche 1-1; Sevilla - Real Madrid 1-1; Hercules - Malag 1-0; Zaragozo - Las Palmas 2-1 Valencia - Be- tis 2-2; Real Sociadad - Espanol 3-3. De stand in de kopgroep is na vijf wed strijden: 1. Valencia 8 pnt.; 2. Espanol 7 p: 3. Sevilla, Barcelona, Hercules en At- letico Madrid 6: 7. Malaga, AtHletico Bilbao, Real Madrid. Real Socledad, Santander, Celta en Zaragoza 5. LEENDE (ANP)-Jan van Katwijk heeft zondag in Leende een criterium over tachtig kilometer. Van Katwijk ver sloeg in de einsprïnt Eddie Pcelman, Don Allen, Jan Raas. Jos Schipper en Gerard Kamper. Jan Raas, de actiefste renner, kwam pas acht kilometer voor het einde, samen met Don Allen bij het kopgroepje van vier man, van Katwijk, Peelman, Schipper en Kamper, dat al eerder was ontsnapt. De uitslag is: 1. Jan van Katwijk (Bla- del), 80 kilometer in 1 uur 54 minuten en 22 seconden, 2. Eddie Peelman (Bel), 3. Don Allan (Aus), 4. Jan Raas ('s- Gravenpolden. 5 Jos Schipper (Kwa- dendamme), 6. Gerard Kamper (St- Pancrasi op 15 seconden, 7. Hennie Kuiper (Ossendrecht), 3. Jan Breur (Schiedam), 9. Jos Huvsmans (Bel). In Leende werd ook een omnium achter dernies gereden. Pijnen werd winnaar met 10 punten, voor Rompelberg met 13, Knetemann, met 13,5, Breur met 14 en Clarke met 16,5. De resultaten per onderdeel waren: klassementswedstrijd: 1. Pijnen 21 pnt, 2. Knetemann 11 pnt., 3. Breur 8 pnt., afvalwedstrijd: 1. Rompelberg, 2. de Bosscher, 3. Kemper. Tijdrit over 1000 meter: 1. Breur, 2. Pijnen, 3. Kenete- Nieuwe tennisclub Breskens opgericht BKESKENS-In hotel Valk te Breskens werd de oprichtingsvergadering ge houden voor een nieuwe tennisvereni ging. Met het oog op het gereed komen van de nieuwe tennisbanen, volgend jaar januari in Ghistelkerke, was het de vergadering. De lieer A. van Hanegem, die de vergadering voorzat kon vrijda gavond .een groot aantal belangstel lenden verwelkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14