ïerneuzense jeugd blijft Zeeuws badminton regeren Groot krachtsverschil in Zeeuws dames-basketbal te stuiten: 10-0 tjoba benutte te weinig kansen en speelde gelijk HEREN HERSTACO WONNEN VAN B0UWLUST/0RAWIII jPZC/sport12 0LYMPUS-HEREN WONNEN: 11-3 GELIJKEADY st.-aloysius was TEGEN TOGO opnieuw niet Paulen wijst verklaringen Grut van de hand ZEBRA HOUDT IN 1977 SPELDAG VOOR OUDEREN ONS EIBERNEST WON 7e MAAL EUROPACUP MAANDAG 4 OKTOBER 1976 OOSTBURG - Het Zeeuwse badmintonkampioenschap voor de jeugd is een waar badmintonfestijn geworden. Het deelnemersaantal was boven verwachting en in de kwaliteit is alleen maar een stijgende lijn te ondekken. In het geheel speelde de bad mintonclub Terneuzen een erg grote rol. De club organi seerde deze kampioenschap pen zoals dat hoort. De meeste deelnemers kwamen van de Temeuzense club af en bovendien gingen vele ere prijzen zondagavond defini tief over in handen van Ter- neuzense spelers en speel sters. Toch, en het is gelukkig dat dit te constateren is, is er bij de jongste jeugd een drang te bemerken van talent uit overig Zeeland, van buiten Terneuzen dus. Bij de oudste jeugd is het echter nog steeds Terneuzen wat de boventoon voert. Met name Paul en Mark Taze- laar, Brigitte van de Water en Petra Fraanje gingen in die oudste groep (tot 18 jaar) met de eerste prijzen naar huis. Het hoogtepunt van de di strictsjeugd kampioenschappen vormde ongetwijfeld de finale in het herenenkelspel tussen Paul en Mark Tazelaar. Het was tenslotte de jon gere Mark die deze partij won maar er was een brok spanning aan vooraf gegaan. In de eerste game liep Paul vrij vlot uit naar 6-0, maar Mark kwam terug tot 21-11. Paul wist toch de kracht te vinden om door te gaan en hij zegevierde met 15-12 In de tweede en derde game echter bouwde Mark langzaam aan een voorsprong. Via 15-7 en 15-5 won hij tenslotte. De broers waren in de fi nale gekomen via een regelmatige overwinning van Mark op Erik Ab- bink. Paul wees Hans Smolders terug m de halve finales. Volop spanning In de mixed was er ook al volop spanning te beleven. Paul Tazelaar en Petra Fraanje wonnen de eerste game met 15-11 van Mark Tazelaar en Bruigitte van de Water. In de tweede game werd het. na een ach terstand voor Paul en Petra, uitein delijk 14-14. Op dal kritieke moment sloeg Paul (zenuwachtig) een service nodeloos in het net. Ondanks twee kansen slaagden de tegenstanders er niet in om de strijd in hun voordeel te beslissen. Paul en Petra wisten tensloote te winnen met 17-16. Een partij waarin erg goed duidelijk werd dat de timing van de dame aan het net erg belangrijk is in de mixed. Petra Fraanje maakte in dat opzicht erg weinig fouten! In hetdamesenkel stonden zoals verwacht Petra Fraanje en Brigitte van de Water tegen over elkaar. Brigitte won vrij gemakkelijk met 11-14 en 11-5 In de halve finales schakelde Brigitte haar clubgenote Janny den Engelsman uit en Petra Fraanje won van Judith Schelinski. De damesdubbel in de hoogste groep werd een 15-2 en 15-9 overwinning van Petra Fraanje en Brigitte van de Water op Estella Vermeulen en Janny den Engelsman. Paul en Mark Tazelaar gaven in de herendubbelfi- nale hun tegenstander Arnold van Sommeren en Hans Smolders geen kans (15-2 en 15-10). Bij de junioren B - de op één na oud ste groep - was het optreden van Wilma Kupfer een verrassing. Zij be reikte twee finales. In het enkelspel moest zij haar meerdere erkennen in Marian van de Vijver (11-2 en 11-7) maar in de mixed kwam zij samen met clubgenoot Freddy Versprille op de eerste plaats. Het tweetal won makkelijk met 15-7 en 15-2 van Ca- thanna Christiaansen en M. Noppen. Freddy Versprille haalde nog een eerste prijs in het herenenkel. Met 15-5 en 15-1 won hij makkelijk van Gerard Tichelman. Het herendubbel B werd in drie games gewonnen door Ab Delzenne en Gerard Tichelman Zij versloegen Ike van Grieken en Leendert Wesdorp met 8-15. 15-7 en 15-7. Catharina Christiaansen en Karin Hofland wonnen de damesdubbel met 15-12 en 15t11 van Marian van de Vijver en Debby Huppertz. Wat de pupillen betreft volstaan we met het geven van de fijinale uitsla gen: Frits Muller - Marcel Lammers 15-11. 15-2; Angelique Duden - Gwendolyn Niezing 11-7, 11-10; Ma rio Titiheru - Maurits Tichelman 15- 4. 15-0; A. van Raalten - Ar.iie Be- rendsen 11-8, 11-0Maurits Tichel- mamMario Titiheru - Frits Mul ler/Tim van Dijk 15-1 15-6. Helen Ti- tiheru/Heleen van der Werf- Miranda van de Bekke/Conny Baarends 15-3, 15-13; Heieen van der Werf/Bjorn Ar- noys - Helen Titiheru/Mario Titiheru 6-15. 0-15. Na afloop bracht Terneu- zenvoorzittèr Jan Willem.Visser in de sporthal het Zwaantje in Terneuzen. hel strijdtoneel van de kampioen schappen. dank aan alle die hun krachten inzetten voor het slagen van het toernooi Districsvoorzitter Arnold Emmerik reikte de prijzen uit. Hij wees onder meer ook op het belang van 'de opkomst van de rest van Zeeland". Foto. Mark Tazelaar en Brigitte van de Water werden tweede in het mixed. OOST-SOUBURG - Door de wedstrij den die afgelopen vrijdag gespeeld zijn is het duidelijk geworden dat in de eer ste klas dames van het Zeeuwse bas ketball een groot verschil in kracht ligt tussen de bovenste drie (Valkenisse. Marathon, en Matador) en de andere drie ploegen in die klas. Bij de heren was de grote verrassing het verlies van Smith Dynamo tegen een sterk Mata dor 2. BV Souburg had opvallend weinig moiete met een slecht spelend Van Belle Marathon en Matador won gemakkelijk van een zwak ZOF. Bij de heren werden de volgende wed strijden gespeeld. MATADOR 2-SMITH DYNAMO De eerste tien minuten ging de wed strijd gelijk op. omdat de ploegen elkaar nog een beetje moesten aftasten. Mata dor zocht en vond een goede verdedi ging tegen het gevaar Rene Blom, die door twee sereens een paar keer goed vrijgespeeld werd. maar Blom was niet op schot in deze wedstrijd. Matador speelde de bal rustig rond in de aanval, hetgeen wel te verklaren is met afstand- schutters als Piet Oosthoek en Ad Fey. Na tien minuten was de stand 10-9, waarna Matador 2 uitliep door hook shots van Pim Kennis. Smith Dynamo kreeg enkele spelers vrij onder de bas ket. maar door het. maken van persoon lijke fouten werden doelpunten voor komen. Ruststand; 21-11. In de tweede helft liep Matador 2 uit naar een riante 33-18 voorsprong na zes minuten, waarna Smith Dynamo via Vincent Eegdeman terugkwam tot 37-33 na der- 10 minuten. Men verwachtte nu een spannende ontwikkeling van de wed strijd. maar Jan Theune ging uit de on mogelijkste hoeken raak schieten en Matador 2 won met 55-44. VAN BELLE MARATHON - BV SOU BURG Marathon speelde veel te gehaast tegen het rustige BV Souburg. Door te snel te schieten was het scoringspercentage erg laag en omdat Souburg in de re bound oppermachtig was betekende elke misser balverlies. In de aanval van BV Souburg gaf Tom Joziasse een one man show weg. Hij scoorde zowel van afstand als met drive inns erg veel pun ten en Marathon was verloren. Bij de rust was het verschil al twaalf punten: 7-19. Hoewel Marathon in de tweede helft nog van alles probeerde BV Sou burg bleef de sterkste ploeg, hoewel het krachtsverschil niet meer zo groot was als in de eerste helft. Zelfs de vrije wor pen. die Marathon kreeg in de tweede helft werden allemaal gemist. Eind stand; 21-35. ZOF-MATADOR Matador speelde de gehele wedstrijd een aanvalssysteem wat vaak resul teerde in één of twee vrije schutters. Daar had ZOF niet veel tegen in te brengen In de eerste helft speelde. Zof ook niet fel genoeg, waarvan Matador goed profiteerde. In de aanval kreeg ZOF weinig kansen om aan te leggen. Matador verdedigde met een wijde zone en ZOF liet zich te ver van de basket dringen, waardoor de afstand voor een schot te groot werd. Ruststand: 6-20. In de tweede helfl speelde ZOF aanvallend als herboren. Er werd harder gewerkt en Ap de Haan scoorde langs de achterlijn weer enkele fraaie punten. Hierdoor verkleinde ZOF de achterstand zelfs met een paar punten. De overwinning van Matador kwam echter niet in ge vaar. hoewel duidelijk de zwakte van de Matador kwam echter niet in gevaar, hoewel duidelijk de zwakte van de Matador-verdediging bleek als Rien Poerstamper was uitgewisseld Eind stand: 26-47. Bij de dames werden drie wedstrijden gespeeld: MARATHON-ZOF Beide ploegen hadden de week ervoor een overwinning behaald In de eerste helft waren de ploegen tegen elkaar op gewassen. Beide ploegen scholen erg onzuiver en er werd aan beide kanten goed verdedigd. De ruststand was 11-9 in het voordeel van Marathon. In de tweede helft kwam ZOF zelfs nog lang szij (11-11), maar aanvallend bracht ZOF er daarna helemaal niets meer van terecht. Marathon ging spelen en veel beter schieten. Uitslag; 45-12 MATADOR-BV SOUBURG De dames van Matador waren aanval lend oppermachtig tegen een matig spe lend BV Souburg. Via 4-2 liepen de Vlis- singse dames in de eerste helft steeds verder uit. Vooral Dineke Verhey was erg goed op schot en scoorde bijna de helft (17) var. het aantal door Matador gescoorde punten: BV Souburg kon aanvallend weinig uitrichten en stond bij de rust dan ook al achter met 20-2. In de eerste vijf minuten van de tweede helft leek Souburg wat terug te komen, maar hierna nam Matador het heft weer in handen en vergrootte de voorsprong met de minuut Eindstand: 39-12. SMITH DYNAMO-BC VALKENISSE De wedstrijd begon hoopgevend voor de Smith dames, want na acht minuten hadden ze een onverwachte kleine voor sprong: 5-4. Hierna kwam Chnstien Vos-Bevelander in haar spel en bracht de stand naar een voor Valkenisse gun stige rust; 5-12. In de tweede helft over speelde Valkenisse de Middelburgse dames door in zes minuten tien fast- breaks te benutten Smith Dynamo speelde veel te gehaast in de aanval en schoot erg slecht. Bij de stand 8-36 ging Dynamo het proberen met woman-to- woman en dat ging erg goed mede door hetfeit dat Christien Vos op de bank zat bij Valkenisse, Smith Dynamo schiep zichzelf hierdoor gemakkelijker kansen, waardoor de stand iets draaglijker werd. Eindstand: 22-54. Christien Vos was ab soluut topscoorster met 32 punten. GOES-De derby in de eerste klas lieren van het Zeeuwse zevenhandbal tussen Walcheren en Olympus is geen op hoog niveau staande wedstrijd geworden. Vooral Walcheren speelde een bijzon der matte wedstrijd en had veel balver lies. Olympus maakte daar echter te weinig gebruik van en het duurde tot halverwege de eerste helft voordat er een doelpunt viel. Olympus kwam op 1-0 en maakte er voor rust nog 3-0 van. In de tweede helft speelde Olympus sneller en benutte bovendien de gebo den kansen wel Na tien minuten had Olympus al een voorsprong van 7-0. De Walcheren-aanvallen waren niet krach tig genoeg en pas in de slotfase kwam de ploeg tot scoren. Het werd 11-3. In de heren 2e klas is Olympus 3 na drie wedstrijden ongeslagen koploper. Zon: dag won Olympus tegen Zeeland Sport uit met 6-5. De streekderby tussen Sluiskil en Hontenisse ging niet door vanwege de slechte staat van het veld van Sluiskil. OOST-SOUBURG - Een ictsslerker All Ready heeft in hel duel in de eerste Zeeuwse korfbalklas tegen Togo de kansen voor rust beter benut dan de Goesenaren en liep dan ook uit naar4-0 voorsprong en na rust wisten de rood zwarten z.ell's nog verder uil te lopen: I-Iet leek erop, dat AU Ready een grote overwinning zou behalen, maar na een kwartier in de tweede helft hebben de Zierikzeeénaars het een beetje laten zit ten en kreeg Togo de gelegenheid, om vla 5-3 op 6-4 te komen, een stand, die met nog zes minuten te spelen nog steeds voordeel voor All Ready aangaf Binnen drie minuten was het gelijk en nam AU Ready zelfs weer een voor sprong. die via een fout in het midden vak toch weer genivelleerd werd: 7-7. ANIMO 2 - TJOBA 3 7-5 De Souburgers hebben op de Tjoba- ploeg een verdiende overwinning be haald in een wedstrijd die tot aan de rust gelijk op ging. Ruststand 3-3. Na rust liep Animo met vier punten uit (7-3). maar toen was het afgelopen met de Souburgse produktie. Tjoba kwam nog wel wat terug 17)5). maar ebht een vuist konden de groen-witten niet maken. Animo was gewoon beter en in tegen stelling met vorige wedstrijden was Tjoba ook na rust in goede conditie. LUCTOR-SEOLTO 6-6 Beide ploegen ontliepen elkaar niet veel. Er werd aan beide zijden hard ge werkt en de Vhssingers speelden wat brutaler dan de vorige wedstrijden, maar echt loskomen van Luctor konden zij niet. De grootste voorsprong voor Seolto \yasl-3. maartegen heteindevan de wedstrijd trok Luctor het initiatie! naar zich toe en kwam de ploeg met 5-4 en later weer met 6-5 voor. In de laatste twee minuten wist Seolto de gelijkma ker te produceren, zodat, de stand in venwicht bleet BLAUW WIT 1 - SWIFT 2 Opnieuw heeft Swift 2 een nederlaag moeten incasseren, nu werd er in Kloe- tinge met 9-6 van Blauw Wit 1 verloren, zodat de Middelburgers nog steeds puntloos onderaan staan. In de eerste helft bouwde Blauw Wit ondanks goed tegenspel van Swift een 5-1 voorsprong op. wat ook de rust-stand was Na rust kwam de spanning wer wat. terug, door dat Svift op 5-3 kwam. maar de over winning van Blauw Wit is eigenlijk geen in gevaar geweest GRAAUW- Ook de wedstrijd tegen het Ainslelvecnsc NMB/VDO heeft het Graauwsc St-Aloysius geen moeilijk heden opgeleverd en het met de Belgi sche internationaal Roniain Schalley versterkte Zeeuws-V laamsc team le verde opnieuw duidelijk zijn visite kaartje al' voor een serieuze gooi naar het kampioenschap. Hel werd 10-0 in Graauw. Ook concurrent Ravestijn wist met succes ongeslagen te blijven door thuis met 7-3 van Scyila 3 te win nen. Zaterdag vindt de eerste ontmoe ting plaats lussen beide ongeslagen leiders St-Aloysisus en Ravestijn en aan de band van deze uitslag zal duide lijk blijken wie de meeste aanspraak gaal maken op een plaats in de promo tie ereklas. Jaski wist een belangrijke zege te boe ken in destrljd om de degradatie door R. en R 1 met 4-G plaatse te laten. Ook Middelburg-Zuid 1 kwam in de promo tie hoofdklas goed voor de dag door hekkesluiter Swift uit Roermond geen kans te geven. Na een 8-0 voorsprong luwde de aanvalsdrift van de Middel burgers wat en de einduitslag werd ten slotte 8-2 waarbij André Louen op nieuw ongeslagen bleef. Belangrijk voor MZ was bovendien het gelijke spel dat de concurrenten Dennenberg en Steeds Hoger 1 behaalden waardoor de afstand tot de eerste plaats tot één punt slonk. Polec Eng 1 kwam door een 6 4 zege op Oldra nu mede aan de leiding naast Steeds Hoger. Minder goed verging het opnieuw Wilno 1 dat in Amsterdam legen Delta Lloyd 2 met 7-3 de volle winst uit handen moest geven Alleen Jeras zag weer kans alle enkelspelen naar zich toe te trekken maar dat bleek onvoldoende voor puntenwinst. De Vlissingers komen nu in de gevarenzone terecht want Avanti 1 greep de volle winst tegen Belcrum 1 en Irene 1 bleef ongeslagen leider na een duidelijke 9-1 score tegen Ons Vermaak 1. In de over gangsklas moest St-Aloy 2 aantreden zonder Bogaert. Het daardoor ver zwakte team verloor met 9-1 bij Diveko en doordat. Scyila 4 met 3-7 Phoenix 3 verschalkte, komen de Zeeuws- Vlamingen nu op de voorlaatste plaats terecht De eerste confrontatie tussen Korenbeurs 2 en Vriendenschaar 1 om de leiding werd met 6-4 beslist in het voordeel van Korenbeurs Ook MZ 2 blijft in de hoek waarde slagen vallen, al gaven de Middelburgers goed partij bij ongeslagen leider Irene 4 m Tilburg. Het werd de kleinst mogelijke nederlaag (6- 4i. Wihals4 cn TCS deelden deze keer de punten en Steeds Hoger 2 nestelde zicli op de vierde plaats door hekkesluiter Twenty One Up 1 via 2-8 voor een vol dongen feit te stellen Verlies dames MZ De MZ-damcs, met Lilian van de Bos als invalster voor een geblesseerde Carla Nijcboer. konden bel thuis tegen leider Megaclcs. dat bijzonder sterk is, niet redden en het werd 0-10. Toch was descore wel wat geflatteerd en met wat meer geloof in eigen kunnen, zal in de toekomst een gunstiger uitslagenreeks kunnen vo'gen. i REEBEEK - Adriaan Paulen, voorzit ter van do internationale atletiekfe- deratie (IAAF), heeft zondag de verkla ringen van de Franse atleet Guy Drut van de hand geweien. Drut, olympisch kampioen op de 110 meter horden, had in interviews met de bladen Francc- Soïren Paris Match aangekondigd met atletiek te stoppen, onder meer omdat bij de huichelachtigheid van de zoge naamde amateurs beu was. „Dat is een typische reactie van een at leet. die heleinde van zijn carrière voelt naderen", zei Paulen. „Als meneer Drut door financiële aanbiedingen zo ge shockeerd is - op zichzelf al een merkwaardige zaakl dunkt me - dan had hij ze met moeten accep teren, maar onmiddellijk de federatie moeten inlichten." Paulen betoogde dat 20 miljoen mensen in de hele wereld at- letiek beoefenen en plezier aan hun sport beleven. „Als dan een paar perso nen er geld mee verdienen kun je nog niet zo maar stellen dat huichelachtig heid de sport, beheerst. Hierbij nodig ik Drut uit in een brief de feiten te noemen en niet zo maar wat vage beweringen op tafel te leggen. Ik beloof op mijn beurt daarop te zullen antwoorden OOST-SOUBURG - Tjoba heeft in de eerste klas van het landelijk veldkorf- bal een 7-7 gelijkspel behaald tegen Al- tius. De groen-witten hebben in deze wedstrijd veel kansen gecreëerd, waarvan er een groot aantal onbenut bicven. Altius was een technisch meer begaafde ploeg, maar de ploeg uit Hil versum kon toch niet voldoende af stand nemen. Reeds in een van de eerste aanvallen opende Tjoba de score, die door twee strafworpen werd omgebogen in een achterstand (1-2). De rust werd bereikt met een 3-4 achterstand voor Tjoba. Na rust maakte Tjoba weer gelijk, maar telkens nam Altius een voorsprong- De laatste twee Tjoba-doelpunten kwamen tot stand via twee strafworpen. Tien minuten voor tijd begon Altius, kenne lijk bljj met een punt, op zekerheid te spelen, terwijl Tjoba wat meer zin had in de volle buit. Maar hoe dichter het eind signaal naderde, hoe meer ook de groen-witten gingen kiezen voor zeker heid. zodat de wedstrijd naar het einde toekabbelde. Doelpunten- Wim Harinck (2 x), Ger Philipse (2 xi. Nel Philipse. Piet de Schipper en Hans de Schipper (beiden uit een strafrvorpi. Pernix-Swift Vorige competitie kon Swift Pemix nog onder zich houden, maar de ploeg is in vergelijking met vorig jaar op vele plaatsen gewijzigd. Een totaal ander Permx wist nu dan ook de punten in eigen huis te houden door een overwin ning op Swift, dat echter met de rust nog een 2-4 voorsprong had. In deze periode speelde Swift een goede partij. Tot tweemaal toe werd een minimale ach terstand weggewerkt, waarna de Mid delburgers zelfs de leiding namen. Na rust echter begon Pernix met een over weldigend offensief, waarop Swift geen antwoord had. Er werd in de Middelburgse gelederen slechter geplaatst en het spel werd ze nuwachtiger. zodat Pemix de 2-4 ach terstand kon goedmaken en zelfs kon uitlopen tot 6-4. Pas tien minuten voor tijd waren de rollen omgedraaid en wist Swift weer wat terug te komen, maar er wasgeen tijd meer om nog een puntje uit het vuur te slepen: met een 6-5 neder laag keerden de Swiftianen naar huis. Animo-ELKV Na de wedstrijd tegen ELKV is Animo in de tweede klas nog steeds ongesla gen, maar niet geheel zonder verlies- punten. Zij hebben nu zeven punten uit vier wedstrijden, wat in vergelijking met vorig jaar een grote verbetering is. Animo legde al gelijk vanaf het begin zijn wil op aan ELKV, wat resulteerde in een riante 4-0 voorsprong, voordat ELKV iets kon terugdoen. ELKV kwam wat beter in zijn spel en wist voor rust de achterstand wat te verkleinen tot KAPELLE - De technische jaarverga dering van dc Zeeuws-Brabantse turn kring heeft zaterdag in het gemeen schapscentrum De V'roone te Kapelle besloten een recreatieve speldag voor ouderen te in de buitenlucht te houden. Aanvankelijk was bet voorstel van de speldag een buitengebeuren te maken, maar de J. J. van Willigen van MTV "69 uil Middelburg vond een dergelijke ge beurtenis zich buiten af moeten spelen. Voorts stelde de heer Van Willigen voor bij de organisatie de sectie recreaties portvan het KNGV of de stichting Spel en Sport in te schakelen. Meegedeeld werd dat die suggestie alis opgevolgd en de sectie recreatiesport al nauw is be trokken bij de opzet van de dag. Op de vergadering werd het voorlopig werkprogramma voor 1977/1978 vast gesteld. Dat ziet er als volgt uit: 2 april, recreatieve speldag voor ouderen; mei bondswandeltochten; 14 mei kringver- enigingswedstrijden dames, heren en jongens en meisjes 12 t/m 15 jaar; lljuni Jeugddag; 17 september- Technische Dag; 1 oktober: Kringtechnische jaarvergadering; 15 okto ber. Kringverenigingswedstnjden tot 12 jaar- Zebra-oefenstof. Org., 22 oktober: Kringraad vergadering; 12 november Huisvrouwendag;' 19 november: kringkampioenschappen tur nen dames 16 jaar en ouder en meisjes tot 12 jaar groep B en jeugdtumsters groep B. 10 december: kringkampioenschappen jeugd tumsters t/m 15 jaar groep Aen meisjes tot 12 jaar groep A 17 december, kringkampioen schappen jongens tot 12 jaar. jongens- én ju niorenwedstrijden en heren 16 Jaar en ouder; 1978: 1 maart: kringkeuzewedstrijden voor groepen. Voorts werd een bestuursverkiezing ge houden De dames C. de Graaf-Van Wee- Ie. A. Harmsen-yan der Kuyl en de heer L. Wisse, die aftredend waren werden herkozen 5-3. maar 30 seconden voor tijd wist Animo nog eenmaal de mand te%-inden. Na rust was Animo bijzonder zeker van zichzelf. De tegenstander raakte wat geïrriteerd, terwijl de Souburgers rustig doorgingenMet name Mattie de Groo te had met haar vier doelpunten een groot aandeel in de Souburgse overwinning, die na rust van 6-3 regelmatig werd uit gebouwd tot 11-5. Doelpunten: Mattie de Groote (4x). Ko Crucq i2 x). Sjaak Koole. André Filius, Annemarie J asperse. Krina Windt, Aar- noud Crucq. Stormvogels-Jodan Boys Na een spannende wedstrijd in de derde klas heelt Stormvogels met 3-4 de pun ten moeten meegeven aan koploper Jo- dan Boys. De eerste helft leverde over igens ook nu weer een gunstige score voor de vogels op. Door goed aanvals- spel werd een 3-0 voorsprong bereikt, die bij rust tot 3-1 was teruggebracht. Na rust luk te het niet meer om de korf te doorboren, Het team uit Goudaslaagde daarin wol. Een aantal fraaie Stormvogel-kansen werden jammerlijk gemist en hoewel er keihard voor ge- werktwerd gaf de routine uiteindelijk de doorslag in het voordeel van Jodan Boys. Vlak voor tij d scoorde Jodan Boys'de winnende treffer. Overigens zou een ge lijkspel de verhouding beter hebben weergegeven Doelpunten. Paul Pouwelse (2 xi en De- bora Roelse. HPV-Zuidwesters De derde uitwedstrijd is voor Zuidwes ters weer in een grote nederlaag geëin digd. Tegen een goed spelend HPV werd met 13-0 verloren. HPV nam al vlug de leiding door een afstandsschot en een slrafworp. Zuidwesters speelde de eer ste helft een vr\j goede wedstrijd, maar in de afwerking faalden de groen-witten. Ook met de afstandsschoten hadden de Souburgers weinig geluk. Daardoor kon HPV toch nog gemakkelijk uitlopen tot een 5-0 ruststand. Doordat de achter stand steeds groter werd speelde Zuid westers in de tweede helft niet meer zo geiinspireerd en liep HPV uit tot een 13-0 overwinning. VL1SSINGEN - In de landelijke volley- balcompetitie hebben de lieren van Herstaco/EVVC zic h in de tweede divi sie redelijk hersteld van de 3-0 neder laag van vorige week tegen SDO. In de uitwedstrijd van zaterdag tegen Bou w- lust/Orawi II in Dordrecht behaalden de Vlissingers een 3-2 overwinning. Van de andere Zeeuwse teams uit de landelijke competitie kwam het. Sou burgse Ardito in de derde divisie nog het best voor de dag De Souburgse dames wonnen tegen Smash '75 twee sets en behaalden daardoor één punt (uitslag 2-3), De dames van Marathon verloren in de tweede divisie met 3-1 van Gerard de Lange en Roelofs/Scheldepoortleed een 3-0 nederlaag in Rotterdam tegen Liba non. BOUWLUST/O II-HERSTACO/EVVC Herstaco/E WC heeft in Dordrecht ruim twee uur en een kwartier zuivere speel tijd nodig gehad om Bouwlust/Orawi II te bedwingen. De Vlissingers speelden een wisselende wedstrijd. Het ene mo ment draaide het goed bij Hers'.aco. het andere moment lag er een zekere mat heid over het spel, waardoor men het initiatief aan de tegenstander moest la ten. Problemen bij de Vlissingers waren een matig blok en een weinig beweeg lijke achterveld-verdediging, De set standen: 12-15,15-11.15-9.12-15 en 11-15. MARATHON-G. DE LANGE Het spel van de Marathon-dames - van de ploeg is Els van Doesum nog steeds geblesseerd en Anneke Maquelm is aan het team toegevoegd - werd ook in de wedstrijd tegen G de Lange (uitslag 1-3) ongunstig beïnvloed door misverstan den vooral bij het opvangen van de op slag. Met name in de eerste en vierde set kwamen die misverstanden nog al veel vuldig voor. In de eerste set kon Mara thon geen enkele greep krijgen op het spel van Gerard de Lange. In de tweede set lukte het beduidend beter, maar pas in de derde set ging Marathon voluit draaien. Het blok van de Vlissingse da mes was riu beter en ook wisten zij de zwakke plekken van het Rotterdamse team uit te buiten. In de vierde set was het Vlissingse blok vaak te laag en ont stonden er opnieuw te veel misverstan den. De setstanden; 3-15, 8-15, 15-6 en 8-15. ARDITO-SMASH '75 Ardito wasin de eerste wedstrijd voorde landelijke competitie vrijwel gelij kwaardig aan de tegenstander. Smash '75 uit Breda Dit dan met uitzondering van de eerste set. waarin de Souburgse dames te kampen hadden met zenuwen. In de volgende sets waren de zenuwen echter verdwenen en kon Ardito zich uitstekend meten met het Bredase team. Er werd aan beide zijden goed aangevallen, aan Arditozijdc was verder de verdediging wat zwak. mede doordat, het team nog niet voldoende is inge speeld. De eerste scheidsrechter liet in deze wedstrijd :duur twee uuri verstek gaan. de tweede scheidsrechter nam de leiding over en Ardito zelf moest voor 15. LIBANON-ROELOFS/SCHELDESPOR Roelofs/Scheldesport heeft, in de wed strijd tegen Libanon verzuimd om in de eerste set een goede uitgangspositie te veroveren. De Temeuzenaren kwamen met 8-0 voor te staan. Lange tijd behiel den ze uitzicht op setwinst want zij be hielden de voorsprong tot 13-6. De laat ste twee punten kon Scheldesport ech ter niet maken en de set ging met 15-13 verloren In de volgende sets kon Schel desport het vorig jaar uit de tweede di visie gedegradeerde Libanon steeds aardig bijhouden. Halverwege de sets echter namen de Rotterdammers steeds wat afstand en de kloof bleek voor Scheldesport dan te groot te zijn gewor den. Problemen bij de Temeuzenaren zijn nog het niet durven aanvallen op momenten dat men echt door moet drukken en het opvangen van de opslag. De setstanden. 15-13.15-11 en 15-10. LONDEN (ANP) - Ons Eibernest heeft dit weekeinde in Londen, door een zege met 5-4 op Luto, voor de zevende maal de Europese beker gewonnen. Het was de vierde beker in successie voor de Haagse ploeg. Het toernooi werd voor de tiende maal gehouden en voor de tiende maal ook kwam de beker in Nederland terecht. Naar alle waarschijnlijkheid is dit het laatste toernooi in deze vorm geweest. De sterkste Belgische clubs zagen van deelneming af en de Belgische bond stuurde twee zwakkere ploegen ook de toetreding van Luxemburg tot'de internationale federatie lijkt het deelnemersveld aan een dergelijk toernooi niet te kunnen versterken. De finale lussen de beide Nederlandse ploegen was de enige wedstrijd, waarin sprake was van korfbal op niveau. Luto leidde bij de rust met 3-2, maar moest uiteindelijk opzijn meerdere erkennen in Ons Eibernest. De uitslagen zijn: Groep A. Vultrix (Engi - Kwik (Bel 3-4, Luto (Ned) - Vultrix 12-3. Kwik - Luto 7-9. Groep B- Boeckenberg (Bel. - Ons Eibernest (Ned) 4-8, Adlet Rauxel (WD1) - Boeckenberg 2-7. Ons Eibernest - Adler Rauxel 15-0. Finale- Ons Eibernest - Luto 5-4 i2-3>. Om de derde plaats: Boeckenberg - Kwik s7-4 Om de vijfde plaats: Adler Rauxel - Vultrix 7-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 12