Huize Den Berg Goes niet weg te denken uit zwakzinnigenzorg „Burgemeesters moeten leiding blijven geven aan brandweer" PZC/r 'Den Bergkreeg geschenk van 'gouden'firma Van den Dries Drukke afscheidsbijeenkomst voor D. E. Hiensch in Goes MILPISk snel besluit over toekomst zeer gewenst kleuren-tv voor pupillen en medewerkers 28 e „jongeren meer betrekken bij oude kunst en beleid kerk" antiekbeurs museum het prinsenhof delft ►«ft**** Unieke voorlader Pladdet in gebruik bij Ovet commandant h. den hartog te borsele over ministeriele nota ZATERDAG 2 OKTOBER 1976 STAF, MEDEWERKERS EN OUDERS IN NOTA: GOES - „Huize Den Berg in Goes heeft een niet weg te denken functie in de Zeeuwse zwakzinnigenzorg. Er zijn dan ook vol doende redenen die er onomstotelijk toe moeten leiden het be staan van huize Den Berg te bestendigen en de functie daarvan in de regio te stimuleren". Dit schrijven staf, medewerkers en ou ders van het zwakzinnïgeninternaat huize Den Berg te Goes in een nota over de toekomst van het tehuis. De nota is gezonden aan de leden van de provinciale raad voor de volksgezond heid in Zeeland en aan de leden van de gemeenteraad van Goes. Ingehaakt wordt op een rapport van de commissies geestelijke volksgezondheid en gehan dicapten/langdurig zieken van de raad voor de volksgezondheid. Daann wordt een sanering van het beddenbestand in de Zeeuwse zwakzinnigenintematen' bepleit, met als één van de mogelijkhe den sluiting van huize Den Berg. De opstellers willen naar aanleiding van het rapport enige nadere informatie ge ven over hun instituur. mede omdat in In de nota wordt erop gewezen dat Den Berg in Goes een onderdeel is van een keten van voorzieningen, waarin alle vormen van hulpverlening voor geeste lijk gehandicapten aanwezig zijn.Ge- noemd worden een gezinsvervangend tehuis, een kinderdagverblijf, een dag verblijf voor ouderen, een samenwer kingsschool voor buitengewoon lager onderwijs, een sociale werkplaats en de zwakzinnigeninrichting. „Opgemerkt dient te worden dat een eventuele op heffing van Den Berg ernstige gevolgen kan inhouden voor het voortbestaan van de Deltaschool voor imbecielenon- derwijs". aldus staf, personeel en ouders van het tehuis. „Ook kan de inrichting plaatselijk, in nauwe samenwerking met de stichting sociaal-pedagogische zorg voor Zeeland, een bijdrage leveren aan de begeleiding van pupillen die nog thuis verblijven" de raad voor de volksgezondheid de Keuzemogelijkheden zwakzinnigenzorg -'die een wezenlijk deel van de gezondheidszorg uitmaakt - niet is vertegenwoordigd. Aangedron gen wordt ook op een snelle besluitvor ming: „Dehuidige ontwikkelingen en de voortdurende onzekerheid veroorzaken onrust bij het personeel en de ouders van onze pupillen". Bromfietster gewond bij ongeval Goes WOLPHAARTSDIJK - Op de Stadse- weg bij Wolpliaartsdijk is vrijdag de negentienjarige hromfietsster H. H. uit Goes bij een ongeval gewond geraakt. Ze reed in de richting Goes toen een in de richting Wolphaartsdijk rijdende truck met oplegger, bestuurd door M. G. uit Wolphaartsdijk, voor een op de weg lopend schaap moest uitwijken en schaarde. De bromfietsster kreeg een klap van de scharende vrachtauto combinatie en kwam in een sloot naast de weg terecht. Met onbekend letsel werd ze naar ziekenhuis De Bevelanden-Noord overgebracht. ADVERTENTIEi Gesteld wordt dat dat ouders recht hebben op keuzemogelijkheden bij het zoeken van plaatsingsmogelijkheden voor hun kind. „Daarbij speelt ook een belangrijke rol de levensbeschouwe lijke aspecten. Den Berg heeft van oor sprong een rooms-katholieke signa tuur, maar heeft vanaf haar oprichting open gestaan voor pupillen en ouders van allerlei geloofsovertuiging of le vensbeschouwing. In de prak tijk blijkt echter bij vele ouders de oorspronke lijke rooms-katholieke signatuur een doorslggevende overweging te zijn bij hun keuze voor Den Berg". In de nota wordt meegedeeld dat Den Burg in Goes werkgelegenheid biedt aan ongeveer 100 personeelsleden. "Zij werken met hun volle inzet aan de doel stellingen van het internaat. Deze tfadi- toneel gegroeide werksituatie is een verworven recht, waaraan niet getornd Schade twee auto's bij ongeval Sloeweg 'S-HEERENHOEK - Bij een aanrijding op de Sloeweg. nabij de kruising met de Molendijk werden vrijdag twee perso nenauto's beschadigd. De heer J. N uit Yerseke, niet van de plaatselijke situa tie op de hoogte, sorteerde te vroeg link saf, richting 's-Heererihoek te slaan. OZodoende kwam hij te vroeg op linker rijstrook terecht en kon de hem tege moet komende personenauto, bestuurd door de heer B. uit Borsele niet meer ontwijken. Beide auto's werden be schadigd. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor Zware schade bij botsing in Goes GOES - Vrijdagavond is bij een aanrij ding op de kruising Bergweg - Kamper foeliestraat in in Goes een auto zwaar beschadigd. M. Z. uit Goes, die met zijn personenauto over de Bergweg reed. verleende eeen voorrang uit de Kamper foeliestraat komende auto van J van L. uit Goes. De auto van Van L. werd zwaar beschadigd aan de voorzijde en moest worden weggesleept, Boom vernield in Haamstede HAAMSTEDE - Vrijdag is aan de Ring in Haamstede een boom geheel vernield goede reputatie toen een volkswagenbusje, bestuurd door mejuffrouw J, Puit Heikant, tegen de boom opreed. De auto werd aan de achterzijde vrij ernstig beschadigd. mag worden", menen de samenstellers van de nota. Ook wordt benadrukt dat vestiging van zwakzinnigenintematen op drie plaatsen in Zeeland (Goes, Clinge en Middelburg) tot nu toe als zin vol en gewenst ervaren is ..Goes is wat dit betreil door zijn centrale ligging bij uitstek geschikt als plaats van vesti ging. Een belangrijke bijkomstigheid is hierbij dat er in Goes een vrijwel unieke situatie is ontstaan doordat wande lende groepjes zwakzinnigen en hun be geleiders een vertrouwd beeld in het stadsgebeuren zijn gewor den een situatie, die blijkens positieve geluiden een grote betrokkenheid van de Goese bevolking bij het intemaats- gebeuren aangeeft en ook volledig wordt geaccepteerd", betogen de 'Den Bergers'. Kleinschalig Staf, medewerkers en ouders herinne ren eraan dat. ondanks economische bezwaren, kleinschaligheid veruit de voorkeur verdient boven mammoetin- tematen. „Het gaat niet aan nog be staande kleinschaligheid weg te wer ken, waar te verwachten dat in de toe komst weer naar kleinschaligheid ge streefd zal moeten worden. Den Berg wil meer tehuis zijn, dan inrichting. Dit maakt dat er een hechte band ontstaat tussen pupillen en opvoeders en een in tensieve samenspraak tussen staf. ver zorgend personeel en de ouders over de wijze van begeleiding. Ook bestaat er in Den Berg een vruchtbaaroverleg tussen directie en ouders, door wederzijdse bijwoning van overlegsituaties. Hier door kan de Inbreng van de ouders voortdurend worden waargemaakt". In de nota wordt geschreven dat een eventuele overbebedding in Zeeland mede is ontstaan onder verantwoorde lijkheid van het provinciaal bestuur. „Hetgaat niet aan een instituut met een Meeste pupillen van Den Berg uit Zeeland GOES - De meeste pupillen die in huize Den Berg te Goes verblijven komen uit Zeeland: 63 totaal, waar van 35 uit de Bevelanden. 18 van Walcheren, 8 uit Schouwen- Duiveland en uit Zeeuwsch- Vlaanderen en Tholen elk 1. l'it wes telijk Noord-Brabant komen 34 pu pillen en uit oostelijk Noord- Brabant 6. In De nBerg verblijven verder 9 pupillen uit de provincie Zuid-Holland. 1 uit Noord-Holland en 3 uit België. Een en ander blijkt uit een bijlage bij fe nota van Den Berg aan de Zeeuwse raad voor de volksgezondheid. In de nota staat verder dat er 61 vrouwelijk en 45 mannelijke pupillen zijn. Het grootste deel ervan wordt ais mobiel beschouwd (78). Half mo biel zijn4 pupillen en nietmobiel zijn er 24Beneden de 21 jaar zijn 73 pupil len. De oudste in Den Berg verblij vende pupil in 57 jaar. provincie 'ONDERSTREEPT PLAATS DEN BERG IN DE STREEK' GOES - De pupillen en medewerkers van huize Den Berg in Goes hebben vrijdagmiddag een kleuren televisietoestel in ontvangst genomen. De directeuren van Van den "Dries bv uit Lcwedorp, de heren J. P. en C. L. J. van den Dries, overhandigden het ge schenk tijdens een bijeenkomst in de huiskamer van huize Den Berg. Aan- plaats in de gemeenschap van deze nog steeds onduidelijke situatie de dupe te laten worden", aldus de samenstellers van de nota. gevestigde leiding: het drievoudige gouden jubi- WOORDEN VAN WAARDERING VOOR SCHEIDENDE FUNCTIONARIS PRO VINCIALE HER VORMDE JEUGDRAAD Ieum dat Van den Dries BV viert (50- jarig bestaan van het bedrijf en de rela tie met Shelle en het 50-jarig huwe lijksfeest van oprichter Ko van den Dries en echtgenote). In een korte toespraakje vertelde de heer J. P. van den Dries waarom het be drijf de televisie aanbod. Hij sprak de hoop uit dat de bewoners van huize Den Berg er veel van zullen genieten. De voorzitter van de oudercomnnssie van Den Berg, de heer D. Dokman. bedankte voor het geschenk. „Hét is een goede gedachte geweest van het jubilerende bedrijf om na te gaan hoe ze anderen bij het feest konden betrekken", aldus de heer Sikman. „Meestal denkt men bij feesten niet aan de nood en het leed van anderen. Het is dan ook heel fijn dat de firma Van den Dries meehelpt aan het brengen van een stukje vreugde. En huis én ouders zijn bijzonder aangenaam ge troffen door de geste". Directeur H. van Berkel wenste het be drijf namens de gemeenschap van Den Berg geluk met het drievoudige jubi leum. „We hebben het erg gewaardeerd datu bij de keuze van een geschenk hebt gedacht aan de gehandicapten. U hebt als het ware een stukje ondersteuning gegeven aan ons werk", stelde de heer Van Berkel Dat kunnen we in deze voor Den Berg toch wel moeilijke tijden, goed gebruiken. U hebt onderstreept dat Den Berg in de regio een niet weg te denken plaats inneemnt". Van den Dries BV-thans 22 personeels leden - en de grootste oliehandel! in Zee land - biedt ter gelegenheid van het jubi leum nog een geschenk aan een zwak- zinnigenintemaat aan. Volgende week krijgt Vijvervreugd in Middelburg sym bolisch speciaal vervaardigd speelgoed voor gehandicapten overhandigd. Daarnaast is er op vrijdag 8 oktober aanstaande in hotel 'De Korenbeurs' in Goes een feestelijke bijeenkomst voor relaties. Foto: de directie van Van den Dries BV en twee pupillen van huize Den Berg onthullenhet kleuren-televisietoestel, dat het jubilerenrde bedrijf aan het te huis aanbod (foto PZCt. ADVERTENTIE 14 okt. t'/m 3 nov. 1976 Weekdagen van 10.00- 17.00 uur Zondags van 13 00- 17.00 uur Bovendien dinsdag- en donderdagavond van 19.00 - 22.00 uur. GOES - Vele mensen verbonden aan kerkelijke en niet-kerkelijke instellin gen, op laatselijk, regionaal, provin ciaal of landelijk niveau hebben vrij dagavond afscheid genomen van de heer D. E. Hiensch, die vele jaren als functionaris verbonden is geweest aan de provinciale hervormde jeugdraad van Zeeland. Dat afscheid werd gehou den tijdens een grotendeels informele bijeenkomst in de Prins van Oranje te Goes. In zijn dankwoord voor de goede sa menwerking en de vriendschap die hij in de afgelopen jaren heeft ontvangen, stond de heer "Hiensch, die onlangs is benoemd tot consulent voor de samen levingsopbouw van de hervormde ker ken in Zeeland, voornamelijk stil bij de 'polen' boodschap en betrokkenheid. „Het verband tussen die twee", aldus de heer Hiensch, „heeft het mij mogelijk gemaaskt te werken. Het zijn ook twee polen, die nooit mogen worden geschei den. Als beide polen meer met elkaar in aanraking komen ben ik er zeker van dat een vonk bij de jogeren ontstaat voor meer inspiratie tot verbetering en geluk van de gemeenten". De heer Hiensch hield voorts een pleidooi voor meer ruiten aan de jongeren. „Ik pleit ervoor dat er nog meer wisxselwerkmg komt. zodat de jongeren nog meer be trokken worden vij het beleid van de kerk en het functioneren van de ge meente: hetzij rechtstreeks, hetzij via de plaatselijke jeugdraad", aldus de heer Hiensch. Wakker Voorzitter van de provinciale her vormde jeugdraad, Leo Vonk, vroeg van de aanwezigen meer aandacht voor internationale problemen waarmee de kerk zich moet bezighouden, zoals Zuid-Afrika, Chili, Noord-Ierl and en de derde wereld. Vonk benadrukte dat de heer Hiensch niet alleen een provin ciaal, maar ook een privé adviseur was. „Wakker schudden was je werk en blijft het", aldus Vonk, die stelde dat de hervormde jeugdraad de familie Hiensch veel dank is verschuldigd „voor het inzicht waarop ze de heer Hiensch hebben opgevangen en bege leid". Aan de afscheidswoorden aan het adres van de heerHiensch werden vrijdag avond tevens woorden van welkom ge koppeld naar de heer F A. Bergwerff. die het werk van de heer Hiensach heeft overgenomen. Leo Vonk: „Wij wensen hem veel succes toe. We weten dat-ie trappelt van onge duld om zaken aan te pakken. De Heer Bergwerff betekent een nieuw gezicht en dat kan weer tot nieuwe ideeén lei den, misschien ook anderen inspireren om bezig te zijn". Leo Vonk bood aan het echtpaar Hiensch en de heer Bergwerff boekenbonnen en bloemen aan. De heer Bergwerff tenslotte hield de aanwezigen voor het de taak van de kereken en dus ook de jeugdraad is om signalen op te vangen. „Daar hebben we een bood schap aan. Als de jongeren wat willen - zeg het, schrijf het of bel. De jeugdraad heeft altijd van zich laten horen. Ik hoop dat we elkaar in het gehoor lig gen", zei hij onder andere. Na die woorden werd iedereen in de ge legenheid gesteld om persoonlijk al- scheid te nemen van de heer Hiensch en kannis met diens opvolger te maken. Daarnaast kon een ieder zijn woorden van dank en waardering, alsmede van welkom, kwijt op een muurkrant. Tus sendoor zorgde Nova Melodica uit Ka- pelle voor de muzikale omlijsting. Zondag wordt een officieel gedeelte ge houden. In de hervormde kerk te Veere wordt dan de heer Bergwerff t ijdens een kerkdiens - met als voorganger ds. T. Rinkema - officieel ingeleid. IN HUIS De stoere stofzuiger uit Denemarken TERNEUZEN - Bij het Overslagbedrijf Ovet in Terneuzen is vrij dag een voor Nederland unieke voorladcr in gebruik genomen, waarvan de reusachtige bak volledig is ontworpen en geconstrueerd door het handels- en constructiebedrijf Gebr. Pladdet BV in Biervliet. Hoewel er van het type voorlader- een international 560 op zich in Nederland maar acht rondrijden, schuilt het bijzondere vooral in de bak. De inhoud daarvan is normaal 6750 liter, maar speciaal voor het kolentransport bij Ovet, ontwierpen maakte in vijf weken tijd een bak meteen inhoud van 10.000 liter. Omdat er bij het gebruik doorgaans 'een kop op zit' kan de bak maar liefst 12.000 kilo kolen bevatten. De nieuwe voorlader is door het Terneuzense overslagbedrijf op het terrein aan de maasagoedhaven 'naar tevredenheid' uitgetest. De belangwekkende maten: de voorlader in zijn geheel is 10,5 meter lang en bijna 3.5 meter breed en ruim 4 meter hoog. De bak is 3,68 meter breed en 2.40 meter breed. VOLGENS NOTA MOET LEIDING NAAR PROVINCIE VLISSINGEN - „Het is belangrijk dat de leiding van de brandweerkorpsen blijft berusten bij de ruim 800 burge- meetsrs in Nederland. De driehoek burgemeester, brandweer en bevolking is eigenlijk niet w eg té denken bij een herstructuering van het Nederlandse brandweerwezen",. Dit zegt de heer H. den Hartog, brandweercommandant van de gemeente Borsele en penning meester van de Nedrlandse Vereniging van Brandweercommandanten in een reactie op de onlangs gepresenteerde nota hulpverlening bij ongevallen en rampen. Dat onbekende mensen in het provin ciehuis over de korpsen beslissingen nemen, geeft aan de vrijwilligers bi de brandweer een vreemde bijsmaak", vervolgt hij. Sinds enkele maanden spreekt men in brandweerkringen over deze nota die is opgesteld door het ministerie van bin nenlandse zaken. Het stuk is een onder deel van de regeringsplannen voor de reorganisatie van het binnenlands be stuur en streeft een herindeling na van het brandweerwezen. De leiding, zo wordt in de nota voorggesteld, zal gaan berusten bij de provinciale besturen. Een plan waar de ruim 22.000 vrijwilli gers (het totale Nederlandse brand weerkorps bestaat uit 25.000 man) niet gelukkig mee zijn. Om bij het nemen van beslissingen met dergelijke ingrijpende veranderiongen inspraak te verkrijgen heeft men zich verenigd in de Stichting Belangenbe hartiging van de Vrijwillige Brandweer in Nederland. De Stichting stelt zich verder tot doel de leden voorlichting te geven overde op handen zijnde veran deringen en eventuele acties op zich te nemen. In het voorlichtingsblad van de Stich ting 'Vrijwilligers Voor..." geeft men in een kort overzicht dc redenen waarom men tegen een herindeling is zoals de minister die voorstelt. „Het is onbegrijpelijk dat, nu er nog niets vaststaat over de reorganisatie binnenlands bestuur en er over de pro vinciale herindeling nog niets is beslo ten, de minister van binnenlandse za ken de brandweerkorpsen probeert 'te dwingen' in een nieuwe regionale of ge westelijke indeling. Indien een geweste lijke brandweerorganisatie op poten is gezeten er nog geen nieuwe provinciale besturen zijn gevormd, zoals in de rege ringsplannen wordt vermeld, zou er een groot vacuum ontstaan. Een goed gere geld bestuur is derhalve noodzakelijk", zo stelt de stichting van het blad. Een mening die de heer Den Hartog wel kan delen. Zelf vrijwilliger, is hij het echter niet met alle punten van de stichting eens. Het strijdpunt ligt voornamelijk bij het feit dat er naar zijn zeggen wel degelijk inspraak is geweest over de reorganisatieplannen. Iets dat de stichting bestrijdt, Verder verzet de stichting zich tegen het aan- veengroep. bestaande uit de Konin klijke Brandweervereniging, de Neder landse Verenigingen van Brandweer commandanten en de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, wel degelijk heeft meegesproken bij het opstellen van de nota. De Stichting vindt echter dat er bij deze organisaties te weinig vrijwilligers zijn betrokken, zodat hun belangen niet zouden zijn verdedigd. Maar het iszo-datwij-alleen in technisch opzicht meegesproken hebben, bestuur lijk moet men het op het ministerie klaarmaken." Het tweede punt, het aantrekken van beroepspersoneel, is in de ogen van de heer Den Hartog noodzakelijk. „Ik kan in het geheel niet meegaan met de Stichting, die stelt dat het aantrekken van beroepspersoneel niet nodig is om de regionale taken op zich te nemen", aldus de heer Den Hartog. „Onnodige infiltratie zullen wij op geen enkele wijze tolereren", zo staat er in „Vrijwilligers Beroep belangrijkste, het personeelsbeleid, brandbestrijding en hulpverlwning op lokaal vlak. het. aanschaffen van mate rieel, lokale preventieaangelegenheden en de bouw van voorzieningen. De coör dinatie van opleidingen, alarmeringen, het samenstellen van rampenplannen en omvangrijke preventiezaken dienen volgens de stichting te worden onder gebracht in een regionaal beleid. „Maar het door de minister -voorge stelde plan wijzen wij zonder meer van de hand. Het aantrekken van beroeps krachten is bijvoorbeeld volgens ons met noodzakelijk omfat wij als vrijwilli gers de hen toegedachte taken al jaren lang vervullen", zegt de heer W. J. Phi lips desgevraagd. De heer Philips is voorlichter vasn de stichting voor de re gio Zuid-West-Nederland. „Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de vorming van een federatie voor de vrijwilligers. Zodra zeker is dat we in die voim de belangen van het vrijwilli gerskorps beter kunnen behartigen Uitgifte terreinen in Vlissingen-Oost MIDDELBURG - In de raad van be stuur van het havenschap Vlissingen - op 13 oktober in het stadhuis van Ter- neuzen - komen een aantal grondt ran- sacties aan de orde. liet gaat daarbij onder meer om de uitbreiding van het erfpachtsterrein van Alleghany Ware house Europe dat bij liet nu gebruikte terrein nog 21.500 vierkante meter grond in erfpacht wil hebben. Het dage lijks bestuur wil dat toestaan, tegen een prijs van 3,- per vierkante meter per jaar. In verband met deze transactie is het nodig dat Deka Transport B.V. een nieuw terrein in erfpacht krijgt, omdat de grond waar men nu werkt in het uit- breidingsterreïn van Alleghany Ware house valt. Verder komt aan de orde een voorstel om een terrein aan de Enge- landweg van 2.000 vierkante meter in erfpacht te geven - 3,50 per m2 - aan het expeditiebedrijf J. Pfauth, naar het huidige terrein. Om de Gasunie in staat te stellen aan het Korte Wegje een meet- en regelstation in te richten wil het d.b. aan die weg een terrein van ruim 2.000 m2 verkopen aan de e instantie tegen 33,- per m2. Van de raad van bestuur wordt ook een krediet van ƒ175.000,- gevraagd voor verlichting van een aantal gevarenpun- ten in de nieuwe basisweg. Het gaat met name om de gelijkvloerse aansluitpunt met de Zuldsloeweg, met de Engeland- weg en de Frankrijkweg en de verbin ding tussen rondweg 's-Heerenhoek en Europaweg. Er is een toezegging, dat de helft van deze werken in DACW- verband kan worden gesubsidieerd. HAND WERKZAAK 3 SUISSES GEOPEND MIDDELBURG - Vrijdag werd in de Gravenstraat te Middelburg een handwerkspeciaalzaak van 3 Suisses geopend. Het pand waarin voorheen paardenslagerij Lei jnse was gevestigd, is in enkele weken tijd'omgetoverd' tot een gespecialiseerde winkel in brei goederen van 3 Suisses, het eerst servi cepunt van dit concern in Zeeland. Naast een complete collectie breigoede ren heeft men in de pasgeopende winkel ook een uitgebreid assortiment kinder- enherensokken. Verder is er voor dames en heren een grote keuze in 'gezond heidsondergoed'. Ook is een grote ver scheidenheid aan handwerken aanwe zig. Men kan er tevens terecht voor weeftoestellen en breimachines; bij deze apparatuur worden bij voldoende be langstelling regelmatig demonstraties gegeven. Bij aankoop van breigoederen krijgt men gratis breivoorschriften bijgele verd. Ook alle accessoires op breigebied zijn aanwezig alsmede" een groot aantal breiboeken en handwerkhandleidingen. Inde uitgebreide borduurcatalogus kan met op bestelling de meest uiteenlo pende borduursels verkrijgen. Op de openingsdag bracht een groot aantal belangstellenden een bezoek aan de nieuwe 3 Suisses-Winkel in Middelburg. Muziekkorpsen Noordbeveland gaven concert De heer Den Hartog: „IK ben in hart en nieren een vrijwilliger, maar ik ben van mening dat er na het instellen van re gionale korpsen beroepskrachten nodig zijn om bepaalde taken, noem maar preventie van allerlei calamiteiten, uit te voeren die een vrijwilliger niet in zijn vrije tijd kan doen." De stichting staat, evenals de heer Den Hartog, wel achter het instellen van een trekken ».n beroepkpersoneee. flat bij ,egion^e bnmdweerorsanisaUe, uitvoerings van de plannen volgens de regering, en ook volgens de heer Den Hartog, noodzakelijk is. De heer Den Hartog: betreft kan ik zeggen dat de Amstel- ziet een duidelijk onderscheid tussen een lokaal en regionaal beleid. Taken die in ieder geval bij de gemeentelijke '^ainspraak overheid moeten blijven zijn onder and- ^ere en zijn waarschijnlijk wel de gaan we hiertoe over", legt hij uit. Wat de stichting volgens de heer Philips COLIJNSPLAAT- Vrijdagavond gaven mateloos ergert, is het ambtelijke spel- alle muziekkorpsen van Noord letje dat er volgens de stichting wordt Beveland een concert in het dorpshuis gespeeld. „De minster zou bij de ver- T>e Brug' te ColijnsplaaL schillende ambtelijke adviezen over de Het was voor de derde keer dat de geza- regionale brandweer en de daarvoor te meniijke opgetreden, kiezen bestuursvoim zijn misleid. De voor de pauze speelde de muziekver- nota geeft niet genoeg waarborgen dat eniging EMM uit Kortgene, Ons Genoe- de gemeenten hun zeggenschap over de gen uit Kamperland, beiden onder lei brandweerkorpsen blijven behouden, ding van de heer F. Smit en brassband Wij vinden dat een onaanvaardbaar ri- wilhelinina uit ColijnsplaaL sico", aldus de voorlichter. Na de pauze speelde muziekvereniging Als variant op het door de rijksinspectie Apollo uit Wissenkerke. geïntroduceerde Brandpreventie „met Ter dekking van de onkosten werd in de zijn drie O's noemt de Stichting hetplan pauze een verloting gehouden. De be- van de minister 'ondoordscht, Onbe- langstelling voor het concert was ge- grijpelijk en Onverstandig.' ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8