Havenschap Terneuzen wil haven- en kadegelden met 10 procent verhogen CDA ZES MAANDEN GEEIST VOOR BRANDSTICHTING lundiarPh Opspuiten mosselbanken voor ongeveer tweederde gevorderd Beroep tegen hoge boete voor teveel vrije9 kampeerders In leao-school te Vlissingen produktivifeitsverheging Havenschap plant 11,5 ha groen bijNieuwdorp Inbraken voor de rechtbank H.H. EIGENAREN VAKANTIEWONINGEN: ZATERDAG 2 OKTOBER 1976 OM BEGROTING 1977 SLUITEND TE KRIJGEN ADVERTENTIEI Wij hebben u nodig! Drie christen-democratische partijen straks samen op één lijst. Wij vragen nü al uw steun. Word lid van één van de drie of rechtstreeks van het CDA. CAMPINGS VOL: IK KON ZE TOCH NIET WEGSTUREN? MIDDELBURG - Het havenschap Terneuzen rekent ermee, dat in 1977 nog een half jaar havengeld kan worden geïnd via de exploitatie van de Braakmanhaven. Uit de begrotingsbrief voor volgend jaar blijkt, dat de oplevering van het werk waarschijnlijk aanzienlijk eerder kan gebeuren dan in het bestek is bepaald. „Krachtens de met Dow Chemical gesloten overeenkomst zal havengeld geheven worden vanaf de datum van oplevering van de haven. Dit betekent, dat in een deel van 1977 voor zee- en binnenschepen welke laden en lossen aan de bestaande Braakman-seiger, de havengeld verordening van toepassing wordt", zo zegt het db in de begrotingsbrief. Er wordt in de brief aangekondigd, dat de begroting alleen sluitend kan worden gemaakt met een verhoging van de haven- en kadegelden met tien procent. geoutilleerde van West-Europa', zoals wordt betoogd. Het grootste deel van de terreinen rond de massagoederenhaven is uitgegeven. BRAAKMAN HAVEN DEEL VAN 1977 TE GEBRUIKEN Omd atditpercentagehogerligtdanhet oprichtpercentage van 7. is om onthef fing bij het ministerie van binnenlandse zaken verzocht. Daarbij - aldus büjkt uithetvoorstel aan de raad van bestuur, die op 13 oktober in Terneuzen verga- dert-is ook betoogd, datditpercentage nodig is 'om te bereiken, dat niet een nog grotere achterstand ontstaat ten opzichte van de tarieven van andere Nederlandse zeehavens". De adviescommissie uit het bedrijfsle ven zegt in haar advies over dit voorstel, „dat juist de overheid terughoudend moet zijn bij eventuele inflatie- bevorderende verhogingen van tarie ven". Als die verhoging met tien procent toch noodzakelijk wordt geacht, dan verwacht deze commissie, dat de posi tieve resultaten daarvan 'aangewend zullen worden voor verbetering van de infrastructuur van de havens'. In de begrotingsbrief zegt het dagelijks bestuur van het havenschap, dat dit stuk 'in sterke mate beïnvloed wordt' door de verwachtingen over de exploi tatie van de Braakmanhavens, de ont wikkeling van het scheepvaartverkeer in de kanaalhavens, de uitgifte van de terreinen rondom en van de gronden ten noorden van Sas van Gent. Sas van Gent Over deze laatste zaak w dat na de verkoop v destudies - zo kondigt het dagelijks be stuur aan - zal ook hel gebied ten noorden van de Axelse Sassing worden betrokken. Alleen de vernieuwing van de beschoeiing van de Sassing zal nog worden afgerond. Men tekent aan. dat het instandhouden van het industrie gebiedje aan het eind van het zijkanaal 'een onevenredig zware belasting voor de begroting is - onderhoud en vernieu wing kanaal - waar tegenover slechts geringe havengelden staan' I Noteer mij als lid van DARPDCHU DKVPDCDA* adres plaats •Maak hei blokje van uw keuze zwarl zonder postzegel sturen naar CDA Antwoordnr. 1700 Den Haag Kade Om de behandeling van massagoed ef ficiënter te maken is het nodig dat aan de zuidkant van de haven hel talud verandert in een kade. Een plan in die richting isbesteksklaar, het wachten is op een DACW-subsidie. Er wordt op gewezen, dat in 1977 'mogelijk nog re kening moet worden gehouden met het ontruimen van het opslagterrein van het havenschap, dat door Broom- chemie is gekocht'. Men verwacht met, dat het rijk spoedig uitsluitsel zal geven over realisering van de Axelse Vlakte. Bij de uitdieping van Najaarsconcert RPhO in Grote Kerk Goes GOES - In de Grote of Maria Magda- lena kerk te Goes wordt woensdag 13 oktober een najaarsconcert gegeven door het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder Leiing van Edo de Waart. De pianist Alwin Bar zal aan dit concert zijn medewerking verlenen. Op hot pro gramma staat de Marsyas-suite van Diepenbroek.ck. het tweede pianocon cert van Chopin en de derde symfonie van Rachmanio. Het concert begint om 20.00 uur. Oudercommissie Driewegen: geen kritiek op wethouder Bras DRIEWEGEN - De oudercommis sies van dc openbare lagere school en de openbare kleuterschool in Driewegen hebben de Borselse we ihouder van onderwijs J. Bras (sgp) laten weten, zich uitdrukkelijk te rlistanciëren van de felle kritiek die de afdeling Borsele van de PvdA op het beleid van de wethouder heeft geleverd. De oudercommissies menen, dat er op het beleid van de wethouder ten aanzien van de verbouwing van de beide scholen in Driewegen in het geheel niets valt aan te merken. ..Beide verbouwingen zijn tot dus verre volgens de gemaakte afspraken gevorderd en geheel naar genoegen verlopen", aldus de commissie in de brief aan wethouder Bras. De brief is ondertekend door de heer A J. Capello en mevrouw L van de Guchte-van de Kreeke. voorzitter en secretaresse van de oudercommissie van de openbare kleuterschool en de neren M Slabbekoorn en M. P. Goe- :ee. voorzitter, respectievelijk secre taris van de oudercommissie van de openbare lagere school. NA DutfEVAN F 750.— DOOR KANTONRECHTER MIDDELBURG - De arrondissements rechtbank te Middelburg heeft vrij dagmorgen de zaak behandeld van een landbouw er die in beroep was gegaan van een hoge boete, die de kantonrech ter hein had opgelegd omdat hij - als vergunninghouder voor 'vrij kampe ren' op zijn erf - teveel kampeereenhe- den op zijn terrein had toegelaten. De kantonrechter te Middelburg had hier voor de landbouwer, F. D. uit Oostka- pelle, een boete opgelegd van 1.500, waarvan ,f750 voorwaardelijk met twee jaar proeftijd, D. had een vergunning voor vijf 'eenhe den', tenten en caravans. Op 9 juli ston den er echter vijftien tenten en zes cara vans op zijn erf. In zijn requisitoir herin nerde officier van justitie mr. Th. Lebret - die bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter vroeg-er aan. dat D. na 9 juli gewoon was doorgegaan met het toelaten van teveel kampeerders, waar door nog een tweede bekeuring is ge volgd. Voor de rechtbank beriep de landbou wer zich er op. dat hij in een soort over machtspositie was geraakt. ..Ik kreeg mensen doorgestuurd van te volle cam pings". zo schilderde D. de situatie van de lange hete zomer 1976. ..die mensen hadden een hele dag op Walcheren rondgereden zonder dat ze wat konden vinden. Ik kon ze toch niet wegsturen0" D. voerde voorts aan dat toch wel te pre fereren was. dat de mensen op zijn erf stonden boven dat ze met hun kam peerwagens langs de kant van de weg terecht waren gekomen. Nadat hij de eerste bekeuring op 9 juli had gekregen, had D. de kampeerders wel gesom meerd te vertrekken. ..Ik heb tegen de mensen gezegd jullie moeten weg. Maar ze konden nergens tere ht. Aan de weg mag ik ze niet zetten, dat is strafbaar en bij mij was het ook strafbaar". Voor de landbouwer uit Oostkapelle was het voorts een onverteerbaar feit. dat de 'grote campings' in het seizoen wel weiland huurden en er dan, versto ken van alle nutsvoorzieningen, tenten op konden laten staan. „En dat mag", zei D. die na een vraag van rechtbankpresident mr. P. van Empel onthulde, dat het vrije kampe ren hem één gulden per nacht per per soon opleverde, waarvan hij vijfender tig cent moest afstaan aan de gemeente. De rechtbank zal 13 oktober uitspraak doen. wordt betoogd, a 11 hectares aan de Suikerunie (voor vloeivelden) on derhandelingen gaande zijn over de verkoop van 15 hectare aansluitend terrein voor hetzelfde doel, maar dan over ongeveer tien jaar. „Deze verkoop zou tot gevolg hebben, dat de boe kwaarde van de 38 ha overgebleven grond de marktwaarde niet meer over schrijdt. Renteverliezen zouden dan de eerste jaren op de boekwaarde kunnen worden bijgeschreven". De opzet is ook om dan werken uit te voeren om de toegankelijkheid van de terreinen te verkrijgen. Als aanzet daar toe is er een voorstel om de St. Albert- dijk van een nieuw wegdek te voorzien. Het dagelij ks bestuur meldt de raad van bestuur, dat de kosten voor 1977 aan vankelijk waren geraamd op 150.000. maar dat de aannemer bereid is onder andere grondwerk en dergelijke voor ei gen rekening wil nemen, zodat voor het havenschap nog 70.000 overblijft, als het karwei nu kan worden uitgevoerd. In de begrotingsbrief wordt nog be toogd, dat in de uitgifte van de overige gronden in Sas van Gent (kanaaleiland Sluiskil en Terreinen ten noorden en ten zuiden van de kanaalbrug) 'weinig schot' zit. De bijschrijving van rentever liezen zal na 1977 mogelijk problemen geven, zo wordt gezegd. Verder maakt de begrotingsbrief er melding van, dat de uitvoering van de kanaalhavenwerken naaf wens verlo pen. binnenkort zal de tweede ro-ro- haven gereed zijn en zullen de aanpas- singswerken aan de noordkant van de Zevenaarshaven klaar zijn. Dan kan de terminal voor bosprodukten verder ontwikkeld worden 'tot een van de best 'ADVERTENTIE i op kantoor Niet alleen in fabrieken, maar ook op kantoor kan produktiviteitsverhoging worden gerealiseerd. Rublo, producente van efficiency- en bedri|fsmeube- len, helpt u daarbij. Vanaf het eerste edvies ook op het gebied van vloerbe dekking. wandbekleding. gordijnen en verlichting tot en met de volledige inrichting. Alle nadere informatie en dokumentatie hebt u morgen in huis. u nu even belt1. ip w bedrljtsmeubelcn Efficiency Beurs 29/9 t/m 7/10/'76, Rei Noordhal 246, Amsterdam varsseveld tel. 08352-88 88' toonzalen in amsterdam, rotterdam, varsseveld MIDDELBURG - Hel dagelijks bestuur van het havenschap Vlissingen-Oost wil in november en december in totaal 11,5 hectare terrein bij Nieuwdorp inplanten. In een voorstel wordt aan de raad van bestuur gevraagd voor dat doel een bedrag van 172.500 beschikbaar te stellen. Het dagelijks bestuur meldt, dat de aanplant mogelijk is geworden, omdat de provinciale condweg daar vrijwel in eindvorm gereed is. Daarmee is ook hel alwate- rings'ptroon definitief In het bestemmingsplan worden de terreinen die worden ingeplant als groenzone aangeduid, zo informeert het db de raad MIDDELBURG - Voor opzettelijke brandstichting in Vlissingen en nog twee andere, minder ernstige feilen, is vrijdagmorgen tijdens de zitting van de arrondissementsrechtbank te Mid delburg tegen de 22-jarige W. W. B. uit Vlissingen een gevangenisstraf geëist van zes maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk mei twee jaar proeftijd, toezicht en psychiatri sche of pschologische begeleiding. B. stichtte op 30 juli brand in een van de barakken aan de Dr. Gallandalslraal in zijn woonplaats, waarin de LEAO- school is gehuisvest. Sinds die datum is de Vlissinger gedetineerd, thans in het Huis van Bewaring te Breda. De rechtbank zal woensdag 13 oktober uit spraak doen. De Vlïssingse jongeman kwam tot zijn daad omdat hij zich Lekürt gedaan voelde door de gemeente. Op het stad huis kon men hem geen bewijs van goed gedrag afgeven, waardoor hij een baan. waarin hij goed functioneerde, kwijt- kraakte. Zijn raadsman mr. E. H. A. Schute stond hier vrijdagmorgen in zijn plei dooi bij stil: de jongen raakte zijn baan kwijt op grond van delicten, die hij vroeger had gepleegd en wardoor hel voor de mensen op het Staduis onmoge lijk was een bewijs van goedge drag af te geven, een vereiste in het be roep dat B had. ..Dit is in strijd met de reclasseringsgedachte". zo hoorde men mr Schute opmerken, „zouden de regels niet veranderd moeten worden?"Bij B. leidde dit tol een grote onvrede, die op de 30ste juli explodeerde in dje brand sticht, ing._ Hij drukte een raam in en hield een lucifertje bij de overgordijnen van de schoolbarak. Direct daarna kwam hij tot bezinning. Hij alarmeerde zelf de brandweer en doorzocht het ge bouw naar een brandblusapparaat De brandweer was er snel bij en zo kon de schade beperkt blijbven. Ramp den bestuur, nog. Officier van justitie mr. A. P. Besier moester echter in zijn requisitoir op wij zen dat de gevolgen bijzonder ernstig/ hadden kunnen zijn. in het geheel uit, hout opgetrokken schoolcomlex en de bebouwing daaromheen ..Het, had tot een grote ramp in Vlissingen kunnen leiden' zo constateerde de officier, die de opzettelijke brandstichting in zijn eis het zwaarst liet wegen. B, stond voorts terecht voor doorrijden zonder zich bekend te maken na een aanrijding met een stilstaande auto, op 19 juni in zijn woonplaats en voor het omstreeks dezelfde tijd zonder vergun ning voorhanden hebben van een porto foon. Mr Schute wees er in zijn pleidooi op. dat zijn cliënt zijn werk erg graag deed. Een beroep, dathij bij de gemeente in stelde tegen het niet afgeven van het bewijs van goed gedrag werd afgewezen- Zo raakte hij zijn baan kwijt, kwam niet in aanmerking voor een ww-ui tkering en was aangewezen op bijstand, waardoor zijn inkomen tot één kwart van wat hij in zijn baan verdiende daalde. „Voor mijn cliënt kwart van wat hij in zijn baan verdiende daalde Inbraken Een andere jonge Vlissinger, P. de C.. hoorde drie maanden gevangenisstraf tegen zich eisen voor drie inbraken, één in zijn woonplaats, twee in Souburg. In Souburg werd hierdoor op 27 augustus De Ruyterherdenking in Vlissingse Sint Jacobskerk VLISSINGEN - Dinsdag zal in de Sint Jacobskerk te Vlissingen een 'De Ru.vter-herdenking' worden gehouden. De organisatie van deze herdenking is in handen van de Rechts Protestants Christelijke Unie te Vlissingen in sa menwerking met de Statenkring Wal cheren van de SGP en de studievereni ging 'De Banier'. De bijeenkomst be gint om half acht. Ds H. Visser, hervormd predikant te Nieuwe Tonge. zal een herdenkingsrede uitspreken. Drs. H. A. Hofman uit Gouda zal spreken over 'De historische betekenis van De Ruyter. Het christelijk mannenkoor 'Rehoboth' uit Tholen en de hervormde zangver eniging 'De Lofstem' uit Arnemuiden zullen vaderlandse liederen ten gehore brengen, onder andere van Valerius, en een uitvoering geven van enkele psal men van Datlieen. Bram Beekman uit Middelburg bespeelt het orgel. In de herdenking zal vooral aandacht worden besteed op het geloofsleven van De Ruyter. Omdat hij eens 26 Hon gaarse predikanten uit gevangenschap bevrijdde, zal de opbrengst van de col lecte worden bestemd voor de verdrukt Christenen in Hongarije.' Bietenaanvoer Suiker Unie weer op peil SAS VAN GENT - Zeeuws-Vlaamse landbouwers hebben zich de nood kreet die de Suiker Unie in Sas van Gent begin deze week slaakte, zeer aangetrokken. Dc Sasse suikerfa briek vroeg de boeren om wat meer bieten aan te leveren omdat men met de bestaande aanvoer slechts op 70 procent van de capaciteit kon draaien. Het antwoord kwam prompt in de vorm van een fors gestegen aanvoer, die het het bedrijf donderdag al mo gelijk maakte om weer op volle kracht bieten te gaan verwerken. Volgens een woordvoerder van de Suiker Unie is het peil van de aan voer nu redelijk. „Maar het is beslist niet zo dat we te veel krijgen. Laat men toch niet denken dat het nu wel weer wat kalmer aan kan. want dan gaan we opnieuw in de fout". procent van het nieuwe terrein moet in De nieuwe braakmanhaven (van het de eerste vijf jaar na de inpoldering in Havenschap Terneuzen) is voor een bc- gebruik komen, en in de daaropvol- Schoolplein van Hoedekenskerke wordt schooltuin HOEDENKENSKERKE - In een alge mene vergadering van de beide basis scholen te Hoedekenskerke is besloten dat de ouders mee zullen helpen bij de aanleg van een schooltuin. De heer Verstra te gaf een toelichting op de plannen en er werden dia's vertoond van de schooltuin te 's Gravenpoler, waar het schoolplein ook was vervangen dooreen tuin. Er werd een konijnenberg aangelegd en er komen kleinere tuintjes en een vijver. Men hoopt dit alles te rea liseren in 8 vrije zaterdagen. langrijk deel op de vereiste diepte ge bracht. Het 19.5 meter diepe afmeerge- deelte is al gereed en er wordt op het ogenblik druk gebaggerd om de ingang van de haven op 15 meter diepte te brengen. Aan de steiger die aannemer Verstoep nu al aan het bouwen is voor DOW Chemical, zullen straks schepen met een laadvermogen van 100.000 ton. maar maximaal beladen met 70.000 ton kunnen afmeren. Het hele mosselbankenproject kost het chemische bedrijf ongeveer 100 miljoen gulden. 27,5 Miljoen daarvan is bestemd voor het opspuiten van het terrein en het uitbaggeren van de haven. Verder kost de steigerbouw DOW Chemical al leen al 40 miljoen gulden. Volgens project-leider ir. H. Laarman van DOW Chemical zal het op de zee veroverde terrein van 115 hectare zeker niet me teen worden volgebouwd met fabrieken. „Het is gebruikelijk in de chemische in dustrie om wat achter de hand te heb ben. We weten ook nog niet welke fa brieken er in de toekomst zullen ko men". aldus de heer Laarman. Verwacht hij problemen op liet milieu-technische vlak? „Nee. voor alle fabrieken zijn de eisen zo streng dat het bijna met fout kan gaan. Vergeet trouwens niet dat er een brede omhoog oplopende greongor- del komt rondom het terrein. Die is echt van grote betekenis"- Overigens heeft het Temeuzense bedrijf de concessie tot inpoldering met zo maar losgekregen van het rijk. Vijftien gende vijf jaar nog eens 35 procent Bin nen tien jaar zal zodoende minimaal de helft van het terrein zijn bebouwd. Ver der moet DOW- Chemical voor 1983 640 miljoen gulden investeren in de vesti ging in Terneuzen en is het bedrijf ver- pfichtom 600 nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen. Die voorwaarden gingen al in, in mei 1975 en volgens de heer Laar man is DOW meteen begonnen met de naleving ervan. Zo kunnen investerin gen in cumene. benzene en slyrene fa brieken en in de nieuwe steiger al van hetbedrag van 640 miljoen worden afge trokken. Ook het aantal arbeidsplaatr sen is sinds begin vorig jaar al gestegen. DOW Chemical herinnert er verder aan dat alle activiteiten op en om het fa brieksterrein op het ogenblik niet min- derdan 1200 "contractors' (tijdelijk door DOW of derden ingehuurd personeel) aan de slag houden. „Dat is weliswaar een piek, maar zelfs al wordt het wat minder, dan mag het cijlër nog gezien worden", vindt ir. Laarman. Luchtfoto slagboom en Peetèrs en 3 september meubclinricliting Ja- cobsen het slachtoffer. De eerste keer vond De C. hier maar ,f 350,-, maar de tweede keer ging hij met een bedrag van 2500 aan de haal. Aanvankelijk was hij in Souburg het fi liaal van de Amro-bank binnengedron gen, maar hier vond hij geen geld. al thans geen voor hem bereikbaar geld. Op 4 september sloeg De C. zijn slag bij hetautobedrijf'Paul KrugerBV' in Vlis singen. waar hij in showroom een be drag van 1200 vond. Bij het formuleren van zijn eis ging de officier van justitie in op de achtergron den De jongeman had het geld nodig om m drank om te zetten. „De C. maaakthet te bont", zo vond de officier, die hem vooral kwalijk nam. dat hij een jongere jongen had gebruikt als 'kassa' door hem het geld in bewaring te geven- Raadsman mr C. H. Brinkman ging eveneens in op de problematiek van het buitensporig drankgebruik, waardoor zijn cliënt in een uitermate gevaarlijk e vicieuze cirkel is beland De raadsman bepleitte tenslotte cle mentie vooreen man. die door de allerlei factoren in een bijzonder nare situatie verzeild is geraakt- In de zaak van De C die gedetineerd is in Breda, zal de rechtbank eveneens op 13 oktober uitspraak doen. Wapenfeit Eén Zeeuws 'wapenfeit' bracht de uit Friesland afkomstige, maar in hel Bel gische Leuven wonende jongeman J. W. H. voor de iarrondissementsrechtbank in Middelburg. In Bruinissehad hij op 8 maart, na het openbreken van een ga rage, een auto gestolen. STORTBUI VEROORZAAKTE WATEROVERLAST VLISSINGEN - Op verscheidene plaat sen in Zeeland is vrijdagavond de brandweer uitgerukt om door regen water ondergelopen kelders en overge lopen rioleringen leeg te pompen. De wateroverlast werd veroorzaakt door de hevige regenbui die omstreeks zeven uur losbrak. Tussen zeven en acht uur veroorzaakte een kleine waterhoos nogal wat overlast in Terneuzen en Sluiskil. In Sluiskil liepen de bosjeswegk en de Bonte Polderstraat onder. De brand weer wist het water weg te pompen. In Temeuzen deden zich kleine overstro mingen voor in enkele laaggelegen cen- tnimstraaten, zoals de Vlooswijkstraat en de Donze kVisserstraat, Er stonden ook plassen in de buurt van de Noord straat. bij het Julianaziekenhuis. de Ro zenstraat en een enkele weg in het nieuwe gedeelte van de stad. dDe brandweer verleende in enkele gevalle assistentie bij het wegpompen van het water Ook dke politie was actief en pompte enkele keldertjes leeg, Kort na zeven uur kwamen ook bij de Middelburgse politie en brandweer meldingen binnen van watroverlast. De Korte Noordstraat moest - met assis tentie van de gemeentepolitie - een uur worden afgesloten voor verkeer, terwijl de brandweer pompwerkzaamheden verrichte. In totaal rukte de Middelburgse brand weer vrijdagavond met vijf wagens uit. Behalve in de Noprdstraatjjompte men keldèrs van huizen en rioleringen leeg in onder andere de Spanjaardstraat, de Sloehavenstraat in Nieuwland, Klein Vlaanderen en de Hoogstraat. Op de Molendijk werd door bewoners melding gemaakt van 'wel 40 centimeter water'. De brandweer was vrijdag tot half tien inde weer om een einde te maken aan de wateroverlast. Een onbetekenend feit uit enorme serie diefstallen, dit voorjaar voornamelijk gepleegd in Noord-Holland en fDrente. In België was H. ook aan de gang ge weest., Nadat hij daar zijn straf had uit gezeten, leverde de Belgische justiotie hem uit aan Nederland. Van zo'n 25 bij de justitie bekende zaken waren er EL drie tenlastegelegd. De auto n Bruinisse dietstal van loto-apparatuur op 13 mei in Dwingelo een inb raak in de nacht van 19 op 20 mei in een Super markt in Warmenhuizen in Noord- Holland. „Een uitermate lange lijst van feiten" aldus de officier van justitie, die negen maanden gevangenisstraf eiste tegen de in Breda gedetineerde H. Raadsman mr Schute noemde de ten lastelegging een 'kleine bloemlezing uit een reeks delicten", waardoor zijn clieënt zich mede door recidive in de hoek van de moeilijke gevallen heeft ge plaatst. Toch vond pleiter negen maan den wel een uitermate forse eis. Negen maanden gevangenis zullen H. niet ver anderen, althans niet ten goede, zc merkte de raadsman op. ..Wal heeft het voor zin? We moeten voorkomen dat H het in de toekomst weer gaat doen't Drs, Rekveld: Uitdiepen Braakmanhaven laat nog op zich wachten HOEK - Het uitdiepen van de Braak mankreek zal vermoedelijk nog wel enige tijd op zich laten wachten. Voor zitter drs. A. J. Rekveld van het recrea tieschap 'De Braakman' vertelde dit vrijdag in de algemene vergadering van het schap. Hij maakte melding van een bespreking met de domeinen (eigenaar van de kreek), waaruit is gebleken dat een be slissing niet op korte termijn is te ver wachten. Er moetmetname nog worden uitgedokterd welke voorwaarden en vergunningen er aan het uitdiepen van de kreek te pas komen. 'Pas daarna kan een definitieve prijsbepaling volgen', zei de heer Rekveld. Zijn 'stille hoop' dat nog deze herfst met het uitdiepen kon worden begonnen is in ieder geval de bodem ingeslagen. Er is volgens de heer Rekveld wel al een gegadigde om het werk uit te voeren. Hij zei dit in antwoord op vragen van het bestuurslid H. Wijnja. EERSTE DIENST IN GERESTAUREERDE KERK IN GROEDE GROEDE - Zondag wordt voor het eerst na de restauratie een dienst gehouden in de hervormde kerk van Groede. Reeds zaterdag zal dit in mei*baar z'i". omdat door middel van dorpsomroeper J. Caste- Iijn de bevolking van Groede opge roepen zal worden om bloemen en fruit naar de kerk te brengen, die daartoe open zal zijn van twee tot Het fruit en de bloemen zullen een plaats in de dienst krijgen die tegelij kertijd oogstdienst is. Na afloop van de dienst zullen de produkten wor den uitgedeeld aan bejaarden en zie ken. Aan de dienst.verlenen mede werking: muziekvereniging EMM, een fiuitkwartet, onder leiding van organist A. Oosterling en de trom pettist Henk Cysouw en Danie Bas ting. Voorganger in de dienst, die om half tien begint, is ds. C. Balk. De zondagsschoolkinderen zullen ook enkele liederen zingen. i ADVERTENTIE i Wij huren tegen een vaste prijs per jaar uw mooi (niet in bunga lowpark) gelegen, in goede staat verkerende vakantiewoning in Ned. Bij onze wederverhuur, aan metzorg geselecteerde vakantie gangers houden wij rekening met uw eigen vakantieperiode. Opgave en inlichtingen: TRANSEUROPEAH PROPERTIES (T.E.P.) B.V. t.a.v. drs. E. C. M. Reintjens CRABETHSTRAAT 67 - GOUDA - TEL. 01820-25066* TELEX 26734

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7