TAPIJTCENTRUM ZEELANDev V rouwenadviescommissie N.-Beveland geïnstalleerd Herstel plafonds verzorgingstehuis Kapelle deze week begonnen Gemeente wil in 1977 wijkgebouw Goes-zuid Christelijke scholen in Zierikzee 'hebben nu 1100 leerlingen' Busongeval met tien gewonden Nieuwdorp Wlagqplia 8 WISSEL BEVÈLANDEN WISSEL SCHOUWEN provinciale zeeuwse courant VRIJDAG 1 OKTOBER 1976 HERSTEL IN KRUININGEN NOG UITGESTELD KAPELLE - in een deel van het in aan bouw zijnde verzorgingstehuis voor bejaarden op de hoek van de Bruèllis straat en de Cederlaan in Kapelle wordt momenteel een begin gemaakt met het aanbrengen van een nieuwe plafondconstructie onder de ondeugde lijke betonplaten, die bij de bouw zijn gebruikt. Onder ieder plafond worden op 1.20 meter van elkaar twee stalen profielbalken aangebracht om de be tonplaten te ondersteunen. Tegen die stalen balken wordt een gipsplatenpla- fond bevestigd, dat eventuele naar be neden vallende stukjes beton op kan vangen. In de beide andere delen van het verzor gingstehuis worden momenteel boor- monsters genomen van de betonnen platen. Die monster gaan naar TNO, waar zal worden vastgesteld of het calciumchloride-gehalte van het beton al dan niet aanvaardbaar is, zodat voor de betreffende plaat, indien nodig maat regelen genomen kunnen worden. Aan vankelijk was het de bedoeling om na het onderzoek van de monsters ook in de beide andere delen van het complex nieuwe plafonds aan te brengen. De ver zekering heeft daar echter nog geen toe stemming voor gegeven. Men wil eerst nog weten wat de kosten en de resulta ten van een ander systeem zijn, name lijk het Atlas-pre-pressing-systeem. Hierbij worden voorspankabels in de zwakke betonplaten aangebracht. Pas nadat de voor- en nadelen van de beide systemen tegen elkaar zijn afgewogen en de verschillende kosten op een rijtje zijn gezet, zal een beslissing genomen worden over het herstel van de plafonds. In Kapelle wacht men nu al een maand of vijf op de definitieve beslissing. Nu er in een gedeelte van het verzorgingste huis aan het aanbrengen van de nieuwe plafonds gewerkt kan worden, is er weer wat bouwactiviteit- Vorige week werk ten er slechts twee mensen, omdat er in afwachting van het begin van het her stel niets kon worden gedaan. Nu is er voorlopig weer werk genoeg, omdat er bij het herstel van de plafonds heel wat komt kijken. In sommige vertrekken moeten plafonds van houten schrootjes eerst verwijderd worden voordat het nieuwe plafond kan worden aange bracht en in douche- en toiletruimten Platteland -ouwen ZESDE COMMISSIE IN ZEELAND bijeen te Goes GOES - De christelijke platteland- vrouwenbond afdeling Noord- en Zuid-Beveland is in de 'Prins van Oran je' te Goes bijeen geweest. Na opening door de presidente, mevrouw De Regt-Dekkcr. werd het huishoudelijk gedeelte afgewerkt. Hierna werd de avond verzorgd door hel Nederlands Zuivelbureau uit Rijswijk. Iets wat bij de vele bezoeksters zeer in de smaak viel. Er werden dia's vertoond over het maken van dipsausjes en kaaston- due. Tijdens de pauze werden de dames getracteerd op een fondue. Daarna werd een kleurenfilm vertoond getiteld 'Terra Culinaris'. met als onderwerp alles wat de wereld aan voedingsmiddelen kan voortbrengen Ook iverd een prijsvraag ^'e'rOa's"^ ttsde' gehouden. Tot slot volgden nog een tweetal mededelingen over een reis in oktober naar Zeeuwsch-Vlaanderen en MEVROUW ASMA: „NIEUWE INSTELLING AAN VROUWENFRONT NOORD BEVELAND" scommïssie voor de woningbouw in Zeeland geïnstalleerd. „Een nieuwe in- stelling aan het vrouwenfront van een lezing op 23 november in de Prins Noord-VBeveland". kenschetsle mevrouw J. Asma-Broere, voorzitter Oranje' te Goes over het dove kind georganiseerd door de vereniging 'Efat- NCVB bijeen werd woensdaga- vond de maandelijkse bijeenkomst ge- - houden van de plaatselijke afdeling mo' «omndboa» en omgev.ng van de wnnineen tp maken hehhen van de provinciale VAC, de 1 commissie. Ze aarschuwde de be stuursleden, dat zij in aanraking zullen komen met een typisch mannenwereld- je. De VAC is gesprekspartner van de woningbouwverenigingen, opdracht- 'ers. ontwerpers en alle andere die i de Nederlandse Christen Vrouwen Bond onder leiding van de presidente, v Polderman-Meloi wordt het sanitair verwijderd om te voorkomen dat het vij het aanbrengen van de nieuwe plafonds beschadigt. Na hel herstel moet alles dan weer worden geplaatst, zodat dan eindelijk de afwer king kan beginnen. Vorige week zag het er naar uit dat deze week ook in Kruiningen bij het in aan bouw zijnde nieuwe gemeentehuis van Reimerswaal begonnen zou kunnen Ds. Hilhorst viert zilveren ambtsjubileum KLOETINGE - De predikant van de Nederlands hervormde gemeente in Kloeünge. J. Ph. Hilhorst, herdenkt morgen, zaterdag, hetfeit dathij dit jaar 25 jaar predikant is. De kerkeraad biedt de predikanten zijn echtgenote (die ook hun 25-jarig huwelijksfeest vieren) een receptie aan in gebouw Amicitia, van 17.00 tot 19.00 uur. In het verzorgingstehuis m Kapelle zijn timmerlieden momenteel bezig met het aanbrengen van de stalen steunbalken voor de nieuwe plafonds, ifoto PZC). worden met de voorbereidingen voor het aanbrengen van nieuwe plafonds. Het was de bedoeling dat hetzelfde sys teem zou worden gehanteerd als in Ka pelle. zij dan met wat zwaardere balken, omdat de meeste ruimten in het ge meentehuis groter zijn dan in het ver zorgingstehuis. Maar ook daar wil de verzekering eerst onderzocht zien of het systeem met de voorspankabels niet goedkoper is. Verwacht wordt dat dit onderzoek nog wel enkele weken kan duren. B. EN W. STELLEN GELD BESCHIKBAAR OOK VOORSTEL BEJAARDENSOOS GOES-Het gemeentebestuur van Goes wil in 1977 geld beschikbaar stellen voor de bouw van een wijkcentrum in Goes. In de lijst van plannen en uitga ven voor het komende jaar is er een be drag voor uitgetrokken. Ook zal er een beroep gedaan moeten worden op een reservepot(ruim7 ton), die oorspronke lijk bestemd is voor de aanleg van een tunnel van Goes-zuid naar Goes- centrum. Wethouder J. H. Roose (cgg) deelde dit donderdagavond mee tij dens de commissievergadering voor onderwijs, sport, jeugd en samenle vingsopbouw. Het raadslid J. P. G. van Ooijen (cgg) stelde de kwestie rond de bouw van het wijkcentrum aan de orde. Hij herin nerde aan de brief die het ministerie van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk (erm) onlangs aan de gemeente heeft gestuurd en waarin meegedeeld wordt dat er geen rijksgeld voor het cen trum beschikbaar is. „Ik vraag me nu af: wat gaat het college van b. en w. doen? Is het zich bewust van de verantwoorde lijkheid ten opzichte van de gemeen schap in Goes-zuid?", stelde de heer Van Ooijen. „Kom in de kortste keren met een kredietaanvrage in de raad". Wethouder Roose deelde nog mee dat over de juiste opzet van het wijkcen trum nog nader overleg moet worden gepleegd met de buurtbewoners. Hij verwachtte dat dit over ongeveer 14 da gen op gang zou kunnen komen, wan neer de gemeenteraad tenminste in stemt met het verlenen van een krediet voor de bouw van het centrum. De be slissing hierover valt in de oktober vergadering van de raad. tijdens de be spreking van de zogenaamde 'bestedings-plannmg'. In de commissie werd uitvoeng van gedachten gewisseld over de vervanging van de bejaarden- soos aan de Dam. die moet verdwijnen vanwege de ontwikkelingen in het Schuttershofgebied. De raadsleden J. Kaboord (pvda). J M. Prévoo-van den Heuvel (ppr). C. F. Möhlmann (sgp) en Van Ooijen stelden er vragen over. Daarin werd benadrukt dat de vervan gende soos-ruimte voor bejaarden er zo spoedig mogelijk moet komen. Met name de heer Van Ooijen vond dat er geen uitstel mag komen omdat er eerst over een bejaardenbeleid en een cen trale voorziening voor 65-plussers in Goes gepraat zou moeten worden. „We moeten zo gauw mogelijk met de nieuwe soos beginnen, anders komt er geen mallemoer van terecht", meende de heer Van Ooijen. Wethouder Roose gaf een uitvoerig overzicht van de voorgeschiedenis. Hij benadrukte dat. na onderzoek van ver schillende mogelijkheden, gekozen is voor een soosruimte op de plaats van de huidige stadskwekerij aan de Legerdijk. De wethouder vertelde dat er een keuze gemaakt moet worden uit twee plan nen: verbouw van de bestaande gebou wen (kosten bijna 480.0001, of complete nieuwbouw (kosten bijna 500.000, met inbegrip van twee puntdaken van ƒ36.000, die de welstandscommissie graag ziet). In de nieuwbouw (die de voorkeur heeft van de bejaarden waar mee overlegd is) zijn opgenomen: een grote biljartzaal, een zang- en volks dansruimte. een vergaderruimte, een hobbyruimte en een kaartruimte. met sanitaire voorzieningen en een keuken. Het ontwerp is van architectenbureau De Jonge BV uit 's-Gravenpolder. Het gebouw heelt de afmetingen van 14.40 bij 19.20 meter. Volgens wethouder Roose zullen b. en w. nog proberen om in de oktober vergadering van de raad met een voor stel te komen. Hij ontkende dat de ver warring die er over de nieuwe soos is ontstaan, een gevolg is van meningsver schillen binnen het college van b. en w. De heer Van Ooijen had zich dat afge vraagd. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. G. Welleman (pvda) waar de jaarver slagen van de gemeentelijke onderwij- sinspecteur blijven. „Het laatste dat ik heb ontvangen was over 1973. Ik wil dat daar iets aan gedaan wordt", aldus de heer Welleman. De heer Van Ooijen in formeerde naar de gemeentelijke steun voor het werklozenproject. Hij onder streepte dat een financiële bijdrage hard nodig is om de continuïteit te waarborgen. Wethouder Roose zegde toe in het college aandacht project te vragen. Vrouwengilde uit Hansweert maakte reisje HANSWEERT - Het rk vrouwengilde uit Hansweert is met 42 dames op reis geweest. Per bus werd een rondrit over Walcheren gemaakt. Bij de eerste stop in Middelburg werd Miniatuur Wal cheren bezocht, waarna de tocht werd voortgezet naar Veerc. Hier konden de dames winkelen en werd gezamenlijk koffie gedronken in de Campveersche Toren. Na een verdere rit over Walcheren is men via Vlissingen en het Sloegebied naar 's-Heerenhoek ge reden waar men in de bar 'Kiekieris' een koffietafel gebruikte. Omstreeks tien uur 's-avonds keerden de reizigers terug in Hansweert Bejaardencommissie Kruiningen houdt contactmiddag KRUININGEN - De bejaardencommis sie van de Nederlands hervormde kerk uit Kruiningen houdt woensdag een contactmiddag voor bejaarden uit Kruiningen, waarbij alle bejaarden worden uitgenodigd. Deze contactmiddag wordt opgeluis terd door Corrie Kort uit Renesse. met zang, voordrachten en sketches. De middag wordt gehouden in de foyer van 'Ons Dorpshuis' te Kruiningen en be gint om 14.30 uur. woningen te maken hebben. „Het is vooral van groot belang tijdig betrokken te worden in deze zaken", al- Na gebed en schriftlezing hield de presi- dus mevrouw Asma. „Mannen ontwei den te een meditatie over 'Wie is mijn pen en bouwen de huizen, waar de naaste'. Notaris Giele uit 's Heer vrouw het grootste deel van haar leven Arendskerke hield daarna een lezing in door brengt. Vrouwen beleven meer over notarieel allerlei, waarover veel de praktische kant vanhet wonen", vragen werden gesteld De volgende Zij vond het een groot voordeel, dat de vergadering wordt gehouden op 27 ok- nieuwe bestuursleden al over drie we- tober. De heer Ruissen uil Wemeldingen ken met een voordeel, dat de nieuwe be spreekt dan over het ontstaan van het stuursleden al over drie weken met een Liedboek. basiscursus kunnen gaan beginnen. VOORZITTER C. A. VAN OORD: TOENAME VERWACHT Daarnaast moet de commissie zich Foto: mevrouw J. Asma-Broere. voorzit- plaatselijk gaan oriënteren. Mevrouw ter van de provinciale vrouwenadvie- Asma achtte het van groot belang, dat scommissie voor de woningbouw over- er een vruchtbare en duurzame samen- handigl het eerste 'huiswerk' aan de werking zal ontstaan tussen de regio- voorzitter van de Icpas geïnstalleerde nale VAC en de twee gemeenten op vrouiuen advies co7timissie op Noord- Noord-Beveland. Met deze wens instal leerde zij de commissie. E. S. van der Op de installatiebijeenkomst was de burgemeester P. Wisse van Wissenkerke aanwezig. Van de gemeente Kortgene was een brief gekomen met bericht van verhindering. ZIERIKZEE - „Elfhonderd leerlingen volgen onderwijs aan de scholen van de vereniging tot bevordering van liet christelijk schoolonderwijs te Zierik zee". Dit deelde voorzitter C. A. van Oord van deze vereniging mee aan liet begin van dc ledenvergadering, die donderdagavond werd gehouden in de nieuwe aula van de christelijke mavo. „Dit leerlingenaantal zal zeker toene men wanneer de protestants christe lijke lhno-school «huishoudschool) uit Bruinisse naar Zierikzee zal gaan ver huizen. Daarmee wordt hel aantal scho len voor voortgezet onderwijs op chris telijke grondslag in Zierikzee verder -uitgebreid", aldus de heer Van Oord die tevens vertelde, dat er ook wordt ge dacht over een leao-school. Het is de bedoeling, dat ook zal worden gepraat over een oudercommissie voor mavoschool. nu is gebleken dat deze commissie op de basisscholen erg goed werken. Dat deelde de voorzitter mee naar aanleiding van vragen uit de zaal- Tijdens de vergadering werd ds. P Op AMZ-BUS KANTELDE VAN DIJK WERKNEMERS DE SCHELDE den Velde herdacht en werden collec tanten gevraagd voor de collecte van de unie school en evangelie. In het. bestuur werden de heren J. Luijendijk, secretaris. D. D. J van der Doelen tweede voorzitterds. K. Schaap, herkozen. Hierna gaf penningmeester S. de Vlieger een overzicht, van de finan ciële stand van zaken. Hij noemde 1975 een gunstig jaar, mede doordat het basi- sonderwijs de beschikking had over een hogere bijdrage per leerling, „Daar zijn we gelukkig mee", aldus de heer De Vlieger, „maar we maken ons toch zor gen voor dc toekomst in verband met de kostenstijgingen. We %-rezen. dat de ver goedingen daar geen gelijke tred mee zullen houden". Administrateur J. A. van Beveren werd hierna dank gezegd voor het vele werk, dathij heeft verricht. Over het onderwerp 'Wat bedoelen we met christelijk onderwijs' sprak na de pauze drs. T. M. Gilhuis, voorzitter van de stichting unie school en evangelie. Hij belichtte de relatie van de leerlingen tot school, ouders, kerk en maatschap pij. In de christelijke school, aldus de heer Gilhuis, zal het kind vooreen alter natieve prestatiemaatschappij moeten worden opgevoed. „Een maatschappij waarin prestaties worden geleverd ten behoeve van anderen vanuit solidariteit met alles wat in ae samenleving scheef ligt". Hij pleitte daarbij voor een nau were relatie tussen ouders en school, een schoolbestuur en school en de kerk en de school. Na zijn inleiding volgde een discussie met de aanwezigen. buitenland hebbener grote bewonder ing voor. dat zo iets in Nederland moge lijk is". Namens de VAC uit Goes sprak me vrouw L. Valster-Boekhoff een wel- komstwo.ord. waarin zij alle mogelijke hulp aanbood. Zij wees erp. dat Noord-Beveland en Goes te maken hebben met dezelfde woning bouwvereniging Noord- en Zuid- Beveland. Hiervan was het bestuurslid wenadviescommissieas. die ook bij de de kheei M.Begthel aanwezig. Ook de vrouwenraad zijn aangesloten. Mevruw heer P Simpelaar. directeur van de Van Loon besloot haar woorden met overkoepelende Stichting samenwer- 'lieve actieve mensenp accepteer na- king bij offertes, woonde de installatie 5 de Zeeuwse vrouwenraad de wel- plechtigheid bij. Namens de Zeeuwse vrouwenraad voerde de secretaris, mevrouw J. G. van Loon-Verhoeff, het woord Zij had haar woorden op rijm gezet: „Wie had durven dromen, dat bij de ZZeeuwse VAC weer werkgever: de christelijke een kleintje zou komen". En vertelde zo over de werkzaamheden van de vrou- gemeende geluk- en Van de stichting Landelijk contact van Tot slot vertelde mevrouw E. S. van der de vrouwenadviescomniissies z voor de "?e, W*" woningbouw was de secretaris mevrouw J de Rijke-Wattel uit Middelburg aan wezig. Zij meende, dat de pas geïstal- leerde bestuursleden wel zullen denken J benadrukte dat het om een "wat zijn we begonnen", maar „ons lan delijk bureau, het landelijke en het pro- Mevrouw De Rijke had ervaren, dat het VAC Noord-Beveland. dat belangstel ling voor de woningbouw en de ruimte lijke ordening de nieuwe bestuursleden voorlopige bestuur gaat. waarin nog al lerlei varanderingen kunnen komen. Mevrouw Van de rMaas zei. dat de commissie binnenkort zal aankloppen bin de gemeenten om zicjte oriënteren. „Wij weten, dat er al één deur open staat werk van de vrouwenadviescommissie en wij hopen, dat ook kde anderen open uniek iss in de wereld: „vrouwen uit het NIEUWDORP - Tien werknemers van de Koninklijke Maatschappij 'De Schelde' in Vlissingen zijn donder dagmorgen omstreeks hafaclit geraakt, toen de AMZ-bus waarmee ze naar het werk werden vervoerd op de Lewedïjk bij Nieuwdorp in de berm terecht kwam, kantelde en vervolgens de dijk afreed. Van de tien gewonden moester er twee (J. C. A. C. uit Heinkenszand en A. J. M. uit 's-Heerenhoek) voor behan deling naar het Goese ziekenhuis 'De Bevelanden' worden overgebracht. C. P. T. uit Heinkenszand werd voor ob servatie in het ziekenhuis opgenomen. Van zeven passagiers - F. G. G„ J.J.N. en C. Y. uit Heinkenszand. Jj. v. d. D.. W. H. de W. M. J. H. uit 's-Heerenhoek en C. V. A. uit lewe- dorp konden de verwondingen ter- plaatse door een arts worden behan deld. Het ongeluk gebeurde kort nadat de chauffeur van de bus. A. C. uit Borssele op de T-kruising Lewedijk - Kasteelweg zijn voertuig tot stilstand bracht om voorrang te verlenen aan een bromfiet ser, die van de Lewedijk afkwam. Toen hij vervolgens wilde wegrijden, deed hij dat zo gehaast dat de wielen van de bus. die voor de bocht gedraaid stonden, te laat weer recht stonden. De bus be landde met het linkervoorwiel in de berm. slipte, kantelde vervolgens de dijk af en kwam onderaan de dijk op een grindpad tot stilstand. Kort na het ongeval waren enkele am bulances en een huiszrts, dokter Aar- noutse uit Nieuwdorp. ter plaatse. In de verwarring verzuimde eenieder echter de politie te waarschuwen, zodat deze pas omstreeks halftien via personeel van De Schelde op de hoogte werd ge- Modeshow van plattelandsvrouwen OUD-VOSSEMEER - De Nederlandse vereniging van plattelandsvrouwen, afdeling Oud-Vosscmeer, hield in het dorpshuis 'De Vossenkuil' een modes how waarbij de dames zelf als manne quin optraden. Mede doordat ook de afdelingen Sint- Philipsland en Thoeln aanwezig waren was het dorpshuis tot de laatste plaats bezet. Tijdens de ruim drie uur durende show. welke in samenwerking werd gehouden met de firma's Oerlemans en Zweers uit Steenbergen, kapsalon Saskia uit Tho- len en grimeuze mevrouw Hilde Volmul- ler uit Poortvliet wisten de dames zich hoewel geen beroeps zich toch tot volle tevredenheid als presentatricees van de komende herfst en wontermode te ma nifesteren. steld. De AMZ-bus werd bij het ongeval Drie herei, voerden de mannenmode ten totaal vernield en moest worden weg- lonele gesleept. De verkeersgroep van de rijkspolitie te Middelburg stelt een onderzoek in naai de juiste toedracht van het ongeval Alle deelnemende dames en heren kre gen na afloop respectievelijk een bos bloemen en een fles drank aangeboden. f uw tuincentrum i.a. de ruyterlaan, goes tel. 01100-15640 Nieuwe voorraad BLOEMBOLLEN Vroeg kopen voorkomt teleurstelling. Vroeg planten bevordert wortelvorming. NIEUW! NEPTUNA MAERL-stikstof bevattende mest uit koraalalgen. REFERTIEL-stikstof bevattende mest uit zuiveringsslib. BEENDERMEEL-voor uw composthoop. Reductiekaart voor iedere klant. het enige tuincentrum in het hartje van goes -£©• HET Wij brengen u deze week tapijten tegen afbraakprijzen. Niet, omdat wij er niet vanaf kunnen maar, omdat wij het eerste jaar te pakken hebben. Daarom zijn wij blij met het vertrouwen in ons gesteld en dan willen wij dat niet stilzwijgend voorbijgaan. Maar wij bieden u tapijten aan tegen absolute bodemprijzen. Doe daarom als zovelen reeds deden, hebt u een tapijt nodig, brengt dan eerst een bezoek aan het Tapijtcentrum wij leveren eerste kwaliteit met volledige garantie en gratis leggen of tien gulden zelflegkorting per meter. Een pracht van een wollen berber op 400 breed In twee kleuren geen 239,- maar deze week voor het prijsje van 189,- per mtr. en gratis gelegd. Een half wollen tapijt iets moois voor de kamer, nu voor 119,- per mtr. en gratis gelegd. Haast u, want daarvan is de voorraad beperkt. Een zuiver wollen tapijt met dessinering geen 229,-, maar nu 189,-. De Windsor, een tapijt om te zoenen. Geen 249,- maar bij ons 198,- en gratis gelegd. Dit tapijt kunnen wij leveren in drie pracht kleuren. Voor de slaapkamer hebben wij voor u een tapijt op 400 breed, nu voor 39,- per mtr. Maar ook de mooie Velours tapijten in vier schitterende kleuren nu ter ken nismaking geen 79,- maar voor het prijsje van 59,- en gratis gelegd. Een pracht van een nylon voor de kamer is toch wel de Carlton in vijf kleuren van 109,- nu voor 89,- per mtr. en gratis gelegd. Een projecte tapijt geschikt voor zwaar loopverkeer nu voor 89,- en gratis gelegd. Maar dit tapijt is ook zeer goed voor trappen enz. Maar ook coupons hebben wij voor u tegen halve prijzen voor kamer en slaapka mers. Gebloemd tapijt op vierhonderd breed nu nog voor het prijsje van 79,- per mtr. De biezentegels 30-30 nu nog voor 0,89 of 1,79 maar ook de palmbladte gel iets aparts, ook op 30-30 nu voor 2,50 per stuk. Heuga-tegels de luxe voor 7,90 en de flor voor 8,90 per stuk. En zo kunnen wij door gaan, maar brengt u een bezoek aan het Tapijtcentrum Zeeland waar u van harte welkom bent. Deze week als extra reclame een zeer zware deurmat van 21,95 nu voor 9,95 per stuk. Wijngaardstraat 5j Goes tel. OIIOO-Ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 30