Burgemeester Terneuzen stond debat NSM-afval niet toe Metingen omgeving naar de waterkwaliteit in van gestort NSM-afval Ir. J. Zuurdeeg nam onder zeer grote belangstelling afscheid van rijkswaterstaat almanak eKKer NVV: Gs en de raad weten het beter Brieven aan gemeenten over autowrakken ZEEUWSE Wat H. de Jonge nog had willen zeggen ver MEI ovingsr ngen VRIJDAG 1 OKTOBER 1976 H. DE JONGE (VVD) WERD WOORD ONTNOMEN TERNEUZEN - Burgemeester C. Ockeloen heeft het Terneuzense WD-raadslid H. de Longe donderdagavond het woord ontnomen, toen hij in de raadsvergadering wilde praten over de problemen rond het arseenhoudend NSM-afval op de gemeentelijke stort plaats. Volgens de burgemeester - die het betoog van het raadslid aan vankelijk tweemaal onderbrak voor een waarschuwing - was de WD-er buiten de orde. Het debatje tussen de heer Ockeloen en de heer De Jonge speelde zich af aan het begin van de raadsvergadering, bij de behabdeling van de ingekomen stukken. WD-ER WERD 'BUITEN DE ORDE' VERKLAARD Daarbij zateen brief van de WD-fractie. ?tuk in de raadsvergadering van okto- waarin werd gevraagd de kwestie van ber het .NSM-afval ter discussie te steUen in Alle Terneuzense raadsfracties - met de raadsvergadering van september. B. uitzondering van de SGP - lieten tens- en w. stelden voor. het stuk voor ken- lotte weten te voelen voor een pré- nisneming aan ye nemen. advies in deze zaak. Drs. J. Hamelink Toen de heer De Jonge van de gelegen- (CDA) zei: „Wij vinden dat de kwestie hied gebruik maakte om uitvoerig op aan de orde moet komen in een open- bepaalde aspecten van de zaak in te bare raadsvergadering, al vragen we af gaan. üet hij weten dat dat niet aan de of er veel nieuwe gegevens zijn. We dis orde was. maar dat het uitsluitend ging tantiëren ons echter wel van de onfrisse om de vraag of de brief voor kennisge- praktijken vsn de heer De Jonge, ving moest worden aangenomen of in Voor de WD-fractievoorzitter het handen van het college gesteld voor een woord werd ontmoen. zei hij onder meer pre-advies.Indatlaatstegevalkomthet dat de liberale raadsleden met instem ming hadden geluisterd naar de instal- latierede van de heer Ockeloen. „U staat mij toe dat ik enkele zinnen citeer. „Respect voor opvattingen en standpunten van groepen of individuen die geen meerderheid voor hun eigen mening kunnen vormen moet tot uit drukking komen in het proces van be sluitvorming. Daarom zijn openheid en openbaarheid onmisbaar in een demo cratisch bestel." En even verder: „Ook in verband hier mede moet een gemeentebestuur met een zo groot mogelijke openheid wer ken. De besluiten, die genomen moeten worden moeten niet las grote verrassin gen In de openbaarheid komen", aldus de heer De Jonge. Hij vervolgde- „Wij hebben begrepen dat uw behoefte aan openheid niet zom aar een holle frase was. te meer daar u m uw eerste raadsvergadering toezegde, aan ons verzoek, de commissie voor mi- leizaken bijeen te roepen te willen vol doen. Dat die vergadering een flop werd. was niet uw schuld. U kon niet weten (ten minste dat veronderstel ik) dat de .raadsleden "niet geïnformeerd' naar een bepaald standpunt zou worden ge- heer De Jonge tot tweemaal toe met de opmerking dal w at hij betoogde buiten de orde was. Later zou hij zeggen, dat het er weinig toe deed of de VVD-er de commissievergadering al dan niet een flop vond. Het raadslid vond echter, dat dit deel van zijn toespraak wel degelijk met de kwestie te maken had en vervolgde: ..Ongetwijfeld is u verteld en anders heeft u het wel ergens gelezen, dat ik op 20 mei een keer boos uit een vergadering van de commssie voor milieuzaken ben weggelopen. Datisjiust.zij hetdatop de agenda met vrmeld stond dat inlichtin gen over het bewuste afval en de stort plaatsperikelen zouden worden ver strekt. Ookwasmetvermelddatheteen besloten vergadering zou zijn. Wel dat hij een informatief karakter zou dragen. Overigens kan er geen besloten verga dering worden uitgeschreven, de even tuele beslotenheid dient door de com missieleden zelf te worden vastgesteld. Ik ben dan ook pas boos geworden toen de voorzitter. PvdA-wethouderStrijbos. vriendelijk meedeelde dat het hier een handigheidje betrof om de pers buiten de deur te houden. Over openheid ge sproken, Tot mijn grote verbazing bleven de grote voorvechters van openbare com missievergaderingen zitten." Pvd A-fractievoorzitter J. M. Hamelink informeerde vervolgens hoelang de raad nog naar deze beschouwing moest luisteren en wanneer de heer De Jonge MIDDELBURG - In het september nummer van 'De Zuidwester', kaderinformatie-bulletin van het NVV-district Zeeland levert hel dis- trictsbestuur ernstige kritiek op het college van gedeputeerde staten en de gemeenteraad van Terneuzen gezien de houding van deze colleges ten opzichte van de NSM-afvalaffaire. „In Zeeland wordt kennelijk de zegswijze 'als het kalf verdronken is dempt men de put' tot officieel systeem verheven", meent het NVV-districtsbestuur. lHet verwijstnaar de berichten over het afval van de NSM, waarin arsenicum en vraagd. lood voorkomt: „Afval, dat volgens de Inspectie Milieuhygiëne niet (op de ge meentelijke stortplaats) mag blijven liggen. Afval, dat - zoals eerder bij me tingen bleek - reeds een zeer hoog ar- seengehalte van het grondwater veroor zaakte. Maar gs. en de gemeenteraad van Terneuzen weten het beter: Als er nou maar regelmatig wordt gecontro leerd ofer niet al te veel verontreiniging uit dat afval in het grondwater komt, kan dat afval best blijven liggen. Blijkt dat he t grondwater al te zeer verontrein igd wordt, dan - daar is men het over eens - moet er natuurlijk wel wat gebeu ren. Een regeling om op te schieten!", aldus het Zeeuwse NVV-bestuur, dat vervolgt: „Wie haalt het nou in zijn hoofd om zich te baseren op gegevens met betrekking tot het grondwater in de droogste zomer sinds honderd jaar? En dan, als er later wel een veel te grote hoeveelheid arsenicum in het grondwa ter aangetroffen wordt? Wij zullen dan wel weer moeten rekenen op meer dan een halfjaar touwtrekkerij vóór er wat gebeurt. In die tijd kan de vervuiling zich rustig verder verspreiden, maar dan weten wij ten minste zeker dat er een gevaarlijke situatie is ontstaan", al dus het Zeeuwse NVV-bestuur. Handigheidje Burgemeester Ockeloen probeerde de MIDDELBURG - Gedeputeerde staten hebben de Zeeuwse gemeenten een brief gestuurd, waarin zij willen weten of opslagplaatsen voor autowrakken in de gemeenten tot stand zijn gekomen met een hinderwetvergunning. Gede puteerde J. van den Bos verwacht ech ter, dat „er wel een aantal zullen zijn, waarvoor geen vergunning is ver leend". Hij zei dat donderdagmorgen in de ad viescommissie voor het milieubeheer uit de staten. Gs. wachten nu de reactie van de gemeenten af en bekijken intus sen of men iets aan het, probleem van de autowrakken kan doen via de land schapsverordening. zich tot de kern van der zaak zou heper- kcn. Burgemeester Ockeloen: „Ik heb de heer De Jonge twee keer tot. de orde ge roepen. Het gaat om de lijst, van inge komen stukken en ons voorstel de brief van de WD voor kennisgeving aan te De VVD-er vond echter, dat hij ten on rechte was onderbroken „Volgens arti- ie t reglement van orde heb ik het recht om mijn betoog af temaken. Ik hanteer geen onvoegzame of beledi gende uitdrukkingen." zei hij. Later zou hij opmerken dat er in het se niorenconvent (een besloten bijeen komst van frsctievoorzitters) weliswaar afspraken zijn gemaakt over een andere wijze van behandeling van ingekomen stukken, maar dat daar in de vergader ing van donderdag nog geen sprake van De heer De Jong betoogde ook. dat de kwestie van het NSM-afval tot twee maal toe 'met kunst- en vliegwerk" in de raad aan de orde gesteld moest worden (burgemeester Ockeloen: ..Die, in een openbare raadsvergadering gemaakte opmerking, moet ik volledig voor uwe rekening 1 aten"en datde burgemeester hem in een personnüjk gesprek naar aanleiding van de beantwoording van de VVD - vragen had beloofd dat de op het afval beteekking hebbende stukken ter inzage zouden worden gelegd en dat er vervolgens een commissievergader ing zou worden gehouden. De heer Ockeloen - die de suggestie dat hij bepaalde toezeggingen niet was na gekomen voor rekening van het WD- raadslid liet - antwoordde, dat het een commissie tussen twee dat het in een gemeente als Terneuzen ongebruike lijk is, dat een commissie tussen twee raadsvergaderingen in voor de tweede MIDDELBURG - Onder zeer grote belangstelling heeft de hoofdingenieur- maal vergadert. directeur van de rijkswaterstaat in Zeeland ir J. Zuurdeeg donderdag zijn loop- Hij zei verder, dat hij met de heer De baan bij.ri.lkswaterstaat afgesloten. Op de laatste dag vóór zijn pensionering was Jonge was overeengekomen dat die er jn de statenzaal van het Abdijcomplcx een receptie, waarop honderden bezoe- hem zou laten weten als zijn fractie kers de scheidende hoofdingenieur-directeur de hand drukten. Bij die gelegen- wilde terugkomen op de beantwoor- heid bracht de plaatsvervangend directeur-generaal van ruikswaterstaat ir F. ding van de schriftelijke vragen. Dat is Valken ir Zuurdeeg dank voor het werk, dat hij met name ook in zijn veertienja- niel gebeurd. rjg-e Zeeuwse periode heeft gedaan. Toen de WD-fractievoorzitter opmerk- „De verandering in de inzichten op aller- te. dat uit nieuwe vragen van de WD - iej terrein, de verlegging van zwaarte- afge lopen weekeinde ingediend - bleek, punteninhetwerk hebben ook van jouw dat de liberale raadsleden de zaak wel veel gevraagd om er op in te spelen. Je degelijk alsnog in de raad aan de orde had er de vereiste soepelheid van geest gesteld wilde zien. antwoordde de bur- voor. voor het aanpassingsvermogen, gemeester dat die vragen aan de voor- maai- ook de vasthoudendheid en de do- zitter en niet aan b. en w. gericht hadden sis humor om dat aan te kunnen", zo zei moeten worden (zoals de WD deed) en hir Valken, die ook de loyaliteit en de dat ze al evenmin helder en bondig wa- hulpvaardigheid van ir Zuurdeeg prees, ren geformuleerd. Dc heer De Jonee liet weten dat ,.uo„s HIJ wee» erop dat de scheidende daar dan np had moeten wijzen" en zei hOOfdinsen.eur.directeur werkte ,n verder het is niet eens te zijn met het c™ pweldiE boeiende provincie lelt dat hem het woord was ontnomen. st"ke verwevenheid „Ik betreur dal bijzonder aldus de - ai, de kanat.onale en de reS,onaie be- VVD-er langen naar voren komt' HONDERDEN BEZOEKERS OP RECEPTIE Hoofd Van Simon Carmiggelt herinneren wij ons de vertelling, dat in Amster dam met name in de weekends met grote regelmaat café-bezoekers naar het Wilhelminagasthnis werden ver voerd met een biljartbal in de mond Tijdens hun verbltjk in de tapperij werden zij door andere aanwezigen na overvloedig drankgebruik uitge nodigd een biljartbal in de mond te stoppen - en als zij dat dan hadden gedaan, bleek het onmogelijk het ding er weer uit te krijgen. Wij moesten er gisteren aan denken, toen wij in een van de Zeeuwse ste den langs een woning wandelden ivaar het pijnlijk vertrokken gezicht van een man uit het raampje in de voordeur stak. Nu herkennen wij de achterliggende gedachte van dat tafereel wel - wij hebben óók zo'n raampje in onze voordeur en af en toe bekruipt ons ook wel eens het verlangen om daar ons hoofd door te steken. Maar wij zien daar altijd weer vanaf, omdat we denken dat het zo'n vreemde in druk op voorbijgangers maakt. Gisteren konden wij eindelijk zien, dat we goed gedacht hadden 't Was géén gezicht. Moeilijk sprekend vroeg de man m het raampje ons enige assistentie bij het terugduwen van zijn hoofd. Dat bleek in het geheel geen eenvoudige operatie Het lukte pas op het mo ment. dat wij vanuit de keuken een vrouwenstem hoorden roepen: „Willem, waar blijf je nou. Da's nou de vierde keer, dat ik je roep. 't Eten wordt koud". Doorliet raampje, dat nu vrij uitzicht op de gang bood. zagen wij nog hoe de man zich met een rood wordende zakdoek achter de oren bette. We vragen ons toch af. of het gelukt zou zijn de man uit het venster te be vrijden als-ie ook nog een biljartbal in de mond had gehad. TERNEUZEN - Het betoog dat het Terneuzense WD-raadslid H. dc Jonge donderdagavond in de raadsvergadering had willen houden, maar dat hij niet kon afmaken doordat burgemeester C. Ockeloen hem het woord ont nam, luidde, voor wat de resterende passages betreft, als volgt: 'Teleurgesteld waren we toen u als antwoord op mijn vragen van 10 septem ber meedeelde dat u niet bereid was de kwestie op de agenda van deze raadsvergadering te zetten. Wel werd genadiglijk toegestaan dat het dossier ter inzage werd gelegd. Als we nu dat dossier doorlezen, meneerde voorzitter, komen er een aantal vragen bij ons op. Is het dossier wel volledig? Waar zijn de verslagen van de besprekingen die de wethouder met gs heeft gehouden? Waar is de brief die de inspecteur voor de volksgezondheid en milieuzaken aan het gemeentebestuur heeft gezonden? En wat staal daarin? Waar zijn de rapporten van de instanties die metingen hebben verricht? De verklaring van een ambtenaar, die zegt dat het bijna drinkwater' is wil ik volledig voor zijn rekening laten. Proostmaar nmij niet gezien. Meneer de voorzitter. Door mij zijn over de hier besproken zaak driemaal schriftelijke en eenmaal mondelinge vragen gesteld. Als ik zie hoe deze vra gen worden beantwoord, ontwijkend, omzeilend, nietszeggend en knllïg, met zinnen die niemand begrijpt (if heb meerdere malen overwogen eens een paar van uw antwoorden ter toetsing naar de heer Vondeling te sturen) dan vraag ik mij af. waarom is al dit gekronkel nodig? Op mijn allereerste vraag van 25 juni 'Is het juist dat de gemeente Terneuzen de hindenvetvoonvaarden overtreedt op haar stortplaats in de Bontepol der?' is maar één duidelijk antwoord mogelijk. Hetzij ja. hetzij nee. In het eerste geval dient u met de grootste spoed voorstellen aan de raad te doen. die ertoe leiden dat gemaakte fouten worden hersteld en erger wordt voorkomen. Als u echter zegt dat het antwoord 'nee'is, dan verlangen wij van u (en daar hebben we recht opi een glasheldere uiteenzetting, door bewijzen gestaafd, die ons 100 procent overtuigen van uw gelijk. Als u die kunt leveren zal de gehele raad achter u gaan staan en met u verder de hele procedure vol vertrouwen afwerken. Wij hebben als raadsleden allen onze eigen verant woordelijkheid voor het leven en welzijn van de gehele bevollcing. Ik moet. er niet aan denken dat wij nu lichtvaardig beslissingen zouden nemen over iets, wat geen van ons voldoende kan overzien Wij zijn slechts een aantal goedwil lende leken die volledig afhankelijk zijn van de voorlichting die roe van deskundigen krijgen om te komen tot een goed oordeel. Niemand van ons wil van een mug een olifant maken. Zelfs al zou dat lukken, dan zou het toch maar een heel klem pestolifantje worden. Maar, we moeten heel goed oppassen dat die mug met een gevaarlijke muskiet blijkt te zijn waarvan misschien pas na jaren blijki dal zijn steken dodelijk waren Meneer de voorzitter, ik zou graag van u een concreet antwoord knjgen op één concrete vraag: heeft de ge meente Terneuzen met het NSM-afval de hinderwet overtreden ja of nee?" Ir Valken herinnerde eraan, dat ir Zuur deeg bij zijn komst naai- Zeeland kal op een grote veelzijdigheid in zijn werk kon bogen, zowel nat als droog: op het water loopkundig laboratorium, bij de genie, bij sluizen en stuwen en op het arrondis sement Maastricht. „Van je ervaringen daar heb je ook hier menigeen deelge noot gemaakt", aldus ir Valken, die met het oog op de afkomst van de opvolger van de scheidende functionaris - ir Boom - betoogde: „Limburg lijkt wel een broedplaats voor h.i.d.'s in Zee land". In deze provincie - aldus ir Val ken-wordt op het gebied van de water staat 'meer geworsteld dan misschien In welke andere provincie ook. Als zaken, waarbij ir Zuurdeeg in zijn Zeeuwse pe riode betrokkn is geweest noemde hij de industrialisatie en de havenschappen, het kanaal Terneuzen - Gent. de betere verbindingen waaronder rijksweg 58, de scheepvaart op de Westerschelde, het overleg over tal vanzaken met België, de Schelde-Rijnverbinding en de techni sche en bestuurlijke problemn rond de Deltawet. Nat der koningin in Zee- 1 and. dr C. Boer tien memoreerde in een korte toespraak, dat ir Zuurdeeg in deze provincie 'toch wel erg veel met de natte waterstaat van doen heeft ge had". Hij moet in Zeeland -zijn hart hebben kunnen ophalen", veronder stelde dr Boertien. De commissaris at tendeerde verder op 'het onwaarschijn lijk grote aantal commissies, werk groepen, adviesraden en contactgroe- ADVERTENTIE) ilJ! Hoogwaardig Ned. Fabrikaat Uitgevoerd in 14 krt. Rijkskeur goud, zowel gladde als geslepen ringen, met of zonder briljanten. De prijzen? Verrassend laag? MEDEDELING IN PROVINCIALE COMMISSIE MILIEUBEHEER: AANHAKEN OP MONSTERS VAN WATERSCHAPPEN MIDDELüLRG - Bij ae provinciale waterstaat wordt gewerkt aan een pro gramma voor dc bemonstering van het oppervlaktewater in de omgeving van de stortplaatsen, waar arseenhoudend afval van de NSM is opgeslagen. De op zet is, dat wordt aangehaakt aan de driemaandelijkse metingen, die van waterschapszijde worden verricht naar de kwaliteit van het oppervlak tewater. Ir. Adema heeft dal donder dagmorgen meegedeeld in de staten commissie van advies- en bijstand in zake het milieubeheer. Hij Het weten, dat over de uitwerking van een en ander nog nader overleg moet worden opgevoerd. Op de vraag van mevrouw E. Maris-Koster (VVD) oi de resultaten van die metingen open baar kunnen worden antwoordde ge deputeerde J van den Bos. dat hij die vraag in gs wil brengen en dat de open baarheid eventueel via deze staten commissie zou kunnen lopen. Van 'de kant van mevrouw Maris kwam de vraag of de provincie de NSM wil ver zoeken ook een deel van deze meetkos- ten voor rekening van het bedrijf te ne men „Dat lijkt me redelijk vanwege het principe, dat de vervuiler betaalt" Met name de heren G. Boender (SGP), me vrouw A Vaas-Van Oven deelden deze visie. De heer E. Nieuwkerk (CDA) vond de vraag wel redelijk, maar vroeg zich wel af of men het bedrijf ook om een bijdrage moet vragen als het slechts om betrekkelijk kleine bedragen zou gaan. Als advies gaf de commissie gs echter mee dit punt met de NSM te bespreken Kwestie De kwestie van het NSM-afval op Zeeuwsvlaamse al dan met illegale stortplaatsen kwam in de commissie uitvoerig aan de orde, als gevolg van een notitie over de ontwikkelingen op dit stuk van zaken. Als resultaat van de monsters naar arsenicum- en loodcon- cen tra ties in het water concl udeerde het collge. dat „van enig gevaar voor de volksgezondheid geen sprake kan zijn. omdat het oppervlaktewater door deze concentraties "niet of nauwelijks" beïn vloed wordt. Gs willen - zoals bekend - het afval in de Bonte- en Dekkerpolder niet naar het NSM-terrein laten terug brengen, maar zeggen wel- „Aan de hand van de bemonsteringsrapporten van het oppervlaktewater in de omge ving. zal moeten blijken of het stand punt in deze herziening behoeft. Het af val. dat is gestort op de illegale stort plaats in de Smitsschorrepolder moet volgens gs wel worden verwijderd. Mo gelijkheden om de stortplaatsen in de Bonte- en de Dekkerpolder te sluiten hebben gs niet. zo zet het college nog uiteen: de hinderwet biedt daartoe geen sancties, een stortplaats kan alleen door de gemeente gesloten worden. Wel is de minister van volksgezondheid gevraagd om de hinderwet op dit punt spoedig te herzien, zo zei gedeputeerde Van den Bos nog. Mevrouw Maris-Koster (VVD) had ovei deze zaak een aantal kritische vragen aan het college. Zij vond. dat men „zich zowel moet hoeden voor bagatellisering al speelt de gemeente Temeuzen het wel een beetje teveel in de richting als zou ei niets aan de hand zijn - als voor over drijving van de problemen". Zij wilde onder meer weten of „Temeuzen nu de hinderwet - storten chemisch afval niet toegestaan - heeft overtreden of niet". Een duidelijke reactie op die vraag kwam er niet. Wel betoogde gedepu teerde Van den Bos, dat het op grond van de bepalingen in de hinderwet en de aard van een deel van het afval mogelijk zou kunnen zijn, „dat er van overtreding van de hinderwet sprake is" Voor mevrouw Maris-Koster was de hele zaak van het NSM-afval en deszelfs stortingen ook aanleiding om het ge brek aan vorderingen rond één centrale Zeeuws-Vlaamse stortplaats aan de orde testellen. Mevrouw Maris: „Ik heb er spijt van, dat we destijds niet hebben geadviseerd een dergelijke gemeen schappelijke regeling op te leggen aan de gemeenten. Ik geloof niet. dat we er op een andere manier ooit uit komen. Als er een centrale stortplaats was ge weest, hadden we in ieder geval een deel van de moeilijkheden, die zich nu voordoen, kunnen voorkomen. Wat mij betreft is het geduld van de provincie op". Gedeputeerde Van den Bos betoogde daarop, dat gs de gemeenten een bnei hebben gestuurd over de wens van de provincie om tot een snelle uitvoering van een centrale stortplaats te komen. „Als de reacties negatief zijn. zal een de legatie uit het college de hele zaak nog eens met klem mondeling onder de aan dacht van de gemeenten brengen. Maar een regeling opleggen is een hele lange weg". Ir. Adema ging in antwoord op een aan tal vragen uitvoerig in op een aantal fei telijke ontwikkelingen en de resultaten van allerlei metingen tot nu toe. Hij on derstreepte. dat in feite NSM met ver antwoordelijk gesteld kan worden voor de situatie, die zich inmiddels heeft af getekend. Zowel van mevrouw Maris als van mevrouw A. Vaas-Van Oven (PvdA), kwamen vragen over wat er nu in de toekomst met chemisch afval mag en kan gebeuren. Mevrouw Vaas betoogde daarbij: „Het is griezelig als telkens een hinderwetvergunning wordt afgegeven, zodat er gestortkan blijven worden. Wat doen we dan met de kostbare grond in Zeeland? Ik vind. dat de fabrieken zelf een oplossing moeten zoeken en dat ze veel te zachtzinnig worden aangepakt". Ir. Adema wees erop. dat chemisch afval ook in de toekomst zal blijven bestaan en dat de wet chemische afvalstoffen vooral ook bedoeld is om het bedrijven niet mogelijk te maken zonder diep gaande studie naar een oplossing de overhied maar te hulp te roepen. Hij maakte melding van de onderzoekingen om ook bij industrieel afval zoveel mo gelijk tot recycling te komen. pen", waarvan ir Zuurdeeg ambt halcve lid is geweest. „Het waren er c een goed moment negenentwintig. H< hij daar altijd zijn stem heeft kunnt houden is me een raadsel", aldus t commissaris, die nog memoreerde, d: hij bij het afscheid van ir Zuurdeeg 'g lukkig1 het laatste woord is gesprokt over de manier van afsluiten van Oosterschelde. Namens het provi ciaal bestuur bood hij d scheidem hoofd-ingenieur-dïreeteur het woo denboek der Zeeuwse dialecten aan. In zijn korte reactie op de toespraki betoogde ir Zuurdeeg dat hij 'heeft e probeerd de belangen te dienen van omgeving waar ik in functie was. „M< heeft het me in Zeeland niet moeili gemaakt van deze provincie te ga< houden. Het is voor een ingenieur ei van de allermooiste standplaatsen di ie kan krijgen". Daarna konden de ho derden bezoekekers uit allerlei sectori vande Zeeuwse samenleving en 0( daarbuiten persoonlijk afscheid nenv van de heer en mevrouw Zuurdeeg r men. Op de foto: een indruk van de druk tijdens de receptie, waarmee ir J. Zuv deeg afscheid nam als hoofdingeniei. directeur van de rijkswaterstaat in Zt land. Auto door slip van de dijk af MIDDELBURG - Automobilist J. de uit Borssele is donderdagmorgen vro gewond geraakt toen hij in de omj ving van Nieuwland met zijn auto v de dijk afreed. De man is vermoedeli met hersenletsel opgenomen in het I rgzichtziekenhuis in Goes. De automobilist reed vande dijk doordat hij in een flauwe bocht van weg in de berm kwam en in een s raakte. De auto schoot daarop aan linkerkant van de weg van de dijk al Aanvankelijk leek De M. geen letsel hebben opgelopen, maar nadathij uit auto was gekomen raakte hij bewust loos. Met een opgeroepen ambulan werd hij daarop vervoerd naar het E rgzichtziekenhuis in Goes. Weer vernielingen aangericht aan auto's Vlissingen VLISSINGEN In de nacht van woen: dag op donderdag zijn aan een aant auto's te Vlissingen vernielingen aai gericht. Het betreft een vijftal auto's die stonde, geparkeerd in het verlengde van d Paardenstraat. Van de auto's werden d' spiegels afgebroken en de antenne' vernield. Soortgelijke vernielingen zijl al eerder deze week in Vlissingen voor gekomen. (ADVERTENTIE) OPNIEUW PRIJSVERLAGING' door voortgaande omzetstijging opnieuw forse prijsverlaging en toch handhaving van de bekende goede kwaliteit. Kom kijken en overtuig u zelf plant nu uw bloembollen tuincentrum Langevielesingel 34, Middelburg Tel (01180) 25253

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2