Blo-school is er voor betere voorbereiding op maatschappij Kwestie NSM-afval laat vragen over beheer en controle van stortplaats open BURGEMEESTER VAN TERNEUZEN BESLIST OVER DOORGAAN VAN H Lichte schade bij aanvaring in Oostgat PermanenteCommissie Scheldevaart voor de 500ste maal bijeen DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 I f «v/ provincie 7 (Slël van pag. II vind dat de WD-er De Jonge de zaken niet helemaal duidelijk stelt. Hij laat bepaalde feiten gewoon rusten. Hij praat steeds maar weer over die eerste monsters, die inderdaad nogal slecht uitvielen. Maar hij zegt niks over later genomen monsters, die aanmerkelijk gunstiger waren In mei kwam de gemeentelijke commis- sie milieuzaken (besloten) bijeen om over de afvalkwestie te praten. VVD- fractievoorzitter De Jonge liep uit die vergadering weg, omdat hij van mening was dat de commissie zelf moest beslis sen of de vergadering openbaar dan wel besloten was en dat dit niet vooraf opge legd diende te worden. De GPV-er Ha melink daarover: „Kijk. nu kan De Jonge natuurlijk wel zeggen dat hij geen informatie heeft gekregen. Maar dan had hij maar niet uit die commissiever gadering weg moeten lopen. Ik heb het hele dossier nogeens doorgenomen en een en ander vergeleken met wat er des tijds in die besloten commissieverga- helemaal m de zaak verdiepen en kun nen we eens precies bekijken wat de gemeente te doen valt op een moment dat blijkt dat er inderdaad iets met het afval moet gebeuren. Vooralsnog vind ik dat er geen reden is om onnodig paniek te zaaien Momenteel is de zaak niet verontrustend". Over de houding van de WD-fractie zegt de heer Hamelink: „Er zijn geen nieuwe ontwikkelingen en daarom is het. lijkt mij, op dit moment overbodig de zaak diepgaand in de raad te bespre ken". Overigens vind ook de heer Hame link dat de WD-er De Jonge niet moet klagen over gebrek aan informatie. „Dan had hij maar niet uit de besloten commissievergadering moeten weglo pen", aldus de fractievoorzitter van de PvdA. In Vlissingen is gistermiddag een nieuwe samenwerkingsschool voor het onderwijs aan moeilijk lerende kinde ren geopend. Inspecteur buitengewoon onderwijs H. Hofstra (links) sloeg de in de ingang gehangen triangel stuk, Semonsterill. waarmee de officiële opening van de samenwerkingsschool 'De Triangel' een feit was. Na hem stapte wethouder Gil lissen Verschagen door de triangel, (fo to PZC) dering aan mededelingen is verstrekten ik moet gewoon tot de conclusie komen dat b. en w. helemaal geen informatie hebben achtergehouden". Zoals bekend ligt het 'arseendossier' voor de raadsleden op hetgemeentehuis ter inzage. Aanvankelijk konden de le den van de raad niet over deze 'papieren informatie' beschikken, maar na her haald aandringen van met name de WD, werd besloten het dossier ter in zage te leggen. Niet uitvoerig INSPECTEUR HOFSTRA BIJ OPENING DE TRIANGEL' VLISSINGEN MEER KANSEN VOOR HET KANSARME KIND VLISSINGEN - Met het stukslaan van een papieren triangel opende de heer H. Hofstra, inspecteur van het buitenge woon onderwijs in de inspectie Breda, woensdagmiddag de nieuwe samen werkingsschool voor moeilijklerende kinderen 'de Triangel' aan de Savornin Lohmanlaan te Vlissingen. In zijn rede ter gelegenheid van de ope ning ging de heer Hofstra nader in op het karakter van het buitengewoon onder wijs. „Er zijn geluiden te horen, dat de scholen voor buitengewoon onderwijs overbodig worden als er voldoende mo gelijkheden komen om de kinderen in de toekomstige basisschool op te van gen", stelde de heer Hofstra. „Zolang echter het gewone lager onderwijs niet de voorzieningen heeft van het buiten gewoon onderwijs, zoals een aangepaste klassegrootte en een speciale opleiding voor de leerkrachten, is integratie voor lopig niet mogelijk. Als we kansarme kinderen bij het ge wone lager onderwijs laten blijven ze kansarm. Kinderen in deze school kun nen niet alleen gelukkiger zijn, maar ook beter worden voorbereid op de maatschappij". Volgens inspecteur Hofstra hebben moeilijklerende kinde ren in de eerste plaat behoefte aan een dialoog. „Die missen zij bij het gewone onderwijs, waardoor zij steeds meer achter raken". De vele negatieve gelui den ten spijt: deze school voorziet in een behoefte en dat zal nog wel even zo blij ven". Voortgezet Uitvoerig stond de heer Hoftra ook stil bij de mogelijkheid om te komen tot voortgezet buitengewoon onderwijs aan moeilijklerende kinderen. Hij vroeg zich af, gezien de ontwikkeling van de samenwerkingsschool in Vlis singen, of ook hier voortgezet onder wijs mogelijk zou zijn, of dat dit tot stand zou moeten komen in samenwer king met Middelburg. „Jarenlang heeft de inspectie bij het ministerie aangedrongen op zelfstandig voortgezet buitengewoon onderwijs", aldus de heer Hofstra. „Er bestaat hier aan een grote behoefte, ook voor de on gemotiveerde leerlingen, die er steeds meer komen. Het zou eveneens een mo gelijkheid bieden aan kinderen, die ten onrechte bij het gewoon lager onderwijs zijn gebleven. Immers die kinderen hebben de dialoog gemist en hebben Tv vanavond over stankklachten Witte Wijk Sas van Gent SAS VAN GENT - Het VARA- televisieprogramma 'Achter hetnieuws' zal vanavond - donderdag - aandacht besteden aan stank- en andere klachten van de 'Witte Wijk' in Sas van Gent, ver oorzaakt door de CSM. Het programma begint, om 22.05 uur en wordt uitgezonden via Nederland 2. Mr. drs. Langman houdt inleiding in Vlissingen VLISSINGEN - Oud-minister van eco nomische zaken, mr. drs. H. Langman, zal dinsdag 12 oktober in 'Brittannia' te Vlissingen een inleiding houden over 'Heeft ondernemen in Nederland nog toekomst?'. Hij doet dit tijdens een bijeenkomst van de kring Zeeland van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO), het departement Zeeland van de Neder landse maatschappij voor nijverheid en handel en de afdeling Zeeland van het NIVE. De bijeenkomst begint half vier 's middags. zich niet optimaal kunnen ontplooien". Hij stelde voorts dat het buitengewoon onderwijs wil staan naast het reguliere onderwijs. „Wij willen gezamenlijk ver antwoordelijk zijn voor alle leerlingen en ze een optimale kans geven voor la tere ontplooiing". De mogelijkheid hier toe zag inspecteur Hofstra onder meer door het gezamenlijk participeren m een schoolbegeleidingsdienst. „Het bui tengewoon onderwijs moet uit het iso lement, het moet naast het andere on derwijs staan. Wij verwachten deze in stelling ook van het ewone onderwijs, maar dit vereist een mentaliteitsveran dering. Wij moeten echter blijven zoe ken naar mogelijkheden om tot een dia loog te komen", zo besloot inspecteur Hofstra zijn betoog. Naar aanleiding van de opmerkingen van de heer Hofstra over een afdeling voortgezet buitengewoon onderwijs, zei de heer Ch. Gillissen Verschage, voor zitter van de stichtmg samenwerkings school 'De Triangel', tevens wethouder van Vlissingen dat de besprekingen hierover met Middelburg zijn stukgelo pen, omdat Middelburg zelf een afdeling heeft gesticht. „De aandacht van Vlis singen blijft echter gevestigd op het voortgezet buitengewoon onderwijs. Of het gerealiseerd kan worden is nog met bekend". Over een schoolbegeleidingsdienst merkte de heer Gillissen Verschage op, dat gezien de ervaring met het RPCZ, de kosten wel eens hoogzouden kunnen oplopen. De heer Hofstra haastte zich te zeggen, dat hij geen aparte, maar een geïntegreerde schoolbegeleidings dienst voor ogen had. Dit ontlokte de Vlissingse wethouder de opmerking, dat dan weer een uitbreiding van de bestaande dienst noodzakelijk zou zijn. Uitbreiding De heer M. van den Berg, van het archi tectenbureau Rothuizen en 't Hooft verklaarde het nog nooit meegemaakt1 te hebben, dat een nieuw schoolgebouw tegelijkertijd met de uitbreiding van dat gebouw kon worden geopend. Oor spronkelijk waren drie lokalen gepland, dat aantal is uitgebreid met een vierde lokaal en volgend jaar komen daarbij nog twee lokalen en een nevenruimte. De voorbereiding en bouw hebben vier jaar in beslag genomen, maar straks zal de school twee keer zo groot zijn als het beginplan, zo zei de heer Van den Berg WWESTKAPELLE - Bij een aanvaring in het Oostgat ter hoogte van Westka- pelle heeft in de nacht van dinsdag op woensdag de Noorse kustvaarder 'Ness Carrier' enige averij opgelopen. De Noor - 199 brt - kwam in botsing met het Russische zeeschip 'Kostromalis' (2866 brt). Dat gebeurde tegen half drie. Er is - zo werd woensdag van de zijde van de rijkspolitie te water verklaard - nog geen exact inzicht in de j uiste toedracht van de aanvaring, omdat de verklarin gen op verschillende punten tegenge steld zijn. Uithetonderzoek werd duidelijk, datde 'Kostromalis', die naar buiten voer, bij het inlopen van een ander schip moge lijk tever aan bakboordzijde in het- vaarwater is gekomen. Daarnaast wordt het niet uitgesloten, dat aan boord van de inkomende 'Ness Carrier' een stuur fout is gemaakt. De Noorse coaster ging rond, terwijl het Russische schip op volle kracht achteruitging varen. Bij de daarop volgende aanvanng liep met name de Russische boot enige schade aan de gangway op. Beide schepen gingen op de rede van Vlissingen voor anker, de Noor voer in de loop van de morgen door naar Ant werpen, het Russische schip zette de reis later ook voort. die een complete stereo installatie aan bood. Hoofdenkring-voorzitter J. Ver steeg zei, dat het buitengewoon onder wijs in Zeeland blij was met de nieuwe aanwinst in Vlissingen. „Het is een feest om in zo'n gebouw te werken" Hijbood de nieuwe school een speeltoestel aan. De heer C. W A. Betram. voorzitter van de afdeling Vlissingen van de Vereni ging voor Openbaar Onderwijs vond dat deze school in een behoefte voorziet. „Bij het buitengewoon onderwijs is sa- menwerkingnoodzakelijk gebleken. Wij hopen, dat dit ook voor het gewone on derwijs zal gaan gelden", aldus de heer Betram. die een set kinderspelen aan bood. De heer A. W. Harmsen, voorzitter van het protestants-christelijk onder wijs in Vlissingen, toonde zich zeer ver heugd met de nieuwe samenwerkings school. „De angst voor het werkelijk van de grond komen van deze school is on gegrond gebleken". Ook hij was niet met lege handen gekomen, hij overhan digde een voetbalspel. De heer H. Roelse bood vervolgens uit de laatste gelden van de inmiddels opgeheven vereniging 'Helpt Elkanderi enkele speeltoestellen aan. Namens de njks pedagogische acade mie te Middelburg voerde adjunsct- directcur L. A C Soeters het woord. Hij merkte op in de voorbereidingsperiode van de bouw heel wat over samenwer king te hebben geleerd. „De drie angels zijn nu een triangel geworden", zo drukte hij zich uit. Gekomen met legen handen, was de heer Soeters toch in staat, een geschenk aan te bieden, we liswaar symbolisch, maar niettemin zeer op prijs gesteld: hospitanten van de rpa voor de nieuwe school. Nadat na mens de oudercommissie een geschenk was overhandigd, richtte het hoofd van de school, de heer J. A. Massink een dankwoord tot allen, die aan de totr standkoming van de school hebben meegewerkt. 's-Avonds was er een druk bezocht 'Open huis' voor bewoners in de omge ving van de school. Tijdens de gecombineerde commissie vergadering (openbare werken en mi lieuzaken) van 7 september sprak de grote meerderheid van de aanwezige raadsleden zich uit voor het standpunt van gs, die het afval willen laten liggen waar het ligt, maar een regelmatige bemonstering voorstaan. Fractievoor zitter J. Hamelink van de PvdA zegt achteraf over die commissievergader ing en de notulen ervan: „Ook wij als vertegenwoordigers van de PvdA heb ben tijdens die vergadering gezegd dat wij voorlopig akkoord willen gaan met het voorstel om het afval er te laten liggen. Maar er moet dan wel een re gelmatige bemonstering plaatsvinden natuurlijk. In de notulen en trouwens ook in het verslag in de krant hebben wij daarover niks teruggevonden. Wij willen in ieder geval dat het college duidelijk maat dat ook wij 'voorlopig* akkoord zijn gegaan". Over de hele affaire merkt de PvdA- fractievoorzitter verder op: ..Er moet een periode van rust komen. In die pe riode kunnen de deskundigen zich eens Het PPR/D'66-raadslid Magermans is, wanneer burgemeester Ockeloen toe stemming geeft om de NSM-kwestie te bespreken - niet van plan een uitvoerig betoog te houden. „Ik zal aandringen op een bespreking in de raadsvergadering van oktober. Dan hebben we de zaken allemaal gedegen kunnen onderzoeken en dan hebben we kans dat er niet alleen maar kletspraatjes verkocht worden. Wij, als PPR, hebben de zaak momen teel in onderzoek", aldus de heer Ma germans. Aan dat PPR-onderzoek werkt onder andere ook het PPR- WD-fractievoorzitter De Jonge ver trouwt erop dat burgemeester Ocke loen zal toestaan dat er vanavond over de afvalkwestie wordt gesproken. „Deze zaak sleep t nu sinds februari. Pas na veel gezeur mochten we er in de commissievergadering over praten, zonder overigens de stukken ingezien te hebben. Nu krijgen we inzage in de stukken, maar nu zouden we er weer nietover mogen pratendatzoueen miskenning zijn van de verantwoorde lijkheden en de mondigheid van de raad. Als raadslid ben je verantwoordelijk voor alle raadsbesluiten, zelfs als je tegen gestemd hebt kun je in bepaalde gevallen toch moreel verantwoordelijk blijven. Stel bijvoorbeeld - en ik hoop niet dat het gebeurt hoor - dat over enige jaren zich in of bij de Bontepolder een ramp zou voordoen als gevolg van water nu gebeurt Dan ben ik er niet mee, als ik zeg dat ik niet verantwoordelijk ben, omdat ik toen tegenstemde Volgens de WD-er De Jonge zou ieder een hem dan kunnen verwijten dat hij destijds kennelijk met de goede en over tuigende argumenten had gebruikt om de voorstemmers van mening te doen veranderen. De heer De Jonge: „Daar ligt voor ons het zwaartepunt. Wij zijn mede-verantwoordelijk, dus willen we ook meepraten en meebeslissen". ADVERTENTIE inderdaad prima vaatwassers Meer schepen gelost en geladen in Terneuzen TERNEUZEN - Uit cijfers van het Ha venschap Terneuzen blijkt dat het aan tal geloste en geladen zeeschepen in de periode januari tot en met augustus van dit jaar is toegenomen ten opzichte van hetzelfde tijdvak in 1975. Er werden m totaal 1348 zeeschepen verwerkt, een gezamenlijke brt van 5242.004. Het aantal goederen bedroeg 3.914.640 ton. Vorig jaar waren deze cij fers: 1078 zeeschepen. 4.561.495 brt en 3.617.846 ton. Dat resulteert in een toe name met 270 schepen, 680.509 brt en 346.794 ton. BOEK GESCHIEDENIS TOEZICHT OP DE SCHELDEVAART 1840-1876 VLISSINGEN - Dinsdag zal in Vlissingen de 500ste vergadering worden gehouden van de Permanente commissie van toezicht op de Scheldevaart. Deze sinds 1839 gehouden besprekingen tussen Belgische en Nederlandse vertegenwoordigers van respectievelijk het bestuur van het Zeewezen en van de Binnenvaart en de dienst voor het Loodswezen hebben tot doel gezamenlijk toezicht uit te oefenen op de scheepvaart op de Schelde. De permanente commissie regelt in het bijzonder zaken betreffende de loodsdienst, de betonning en het onderhoud van de Schel- demond beneden Antwerpen. Ter gelegenheid van deze mijlpaal in de Belgisch-Nederlandse nautische samen werking heeft de historicus mr. dr. C. Smit een boekwerk samengesteld, getiteld 'De Belgisch-Nederlandse permanente commissie van toezicht op de Scheldevaart van 1840-1976'. Mr. dr, Smit heeft kunnen putten uit de vanaf de beginperiode bijgehou den verslagen van de vergaderingen, waardoor een duidelijk beeld kan worden verkregen over wel en wee van het toezicht op de Scheldevaart in 136 jaar. Allerlei aspecten krijgen aandacht in het boek: de zeilvaart, de stoomvaart, de beide wereldoorlogen en allerlei 'Scheldekwesties' die in de loop der jaren moesten worden opgelost. De permanente commissie bestaat op het ogenblik uit: van Belgische zijde: ir. R. Vancraeynest (waarnemend directeur-generaal van het bestuur van het zeewezen en van de binnenvaart) en ir. N. Bebrock (inspecteur-generaal van bruggen en wegen) en van Nederlandse zijde: schout-bij-nacht G. van der Graaf (directeur- generaal van het loodswezen) en kapitein ter zee N M. Bollen (directeur loodswezen, district Scheldemond). STRINGENTE VOORSCHRIFTEN HINDERWET 1972 EN 1976 IN JANUARI DE EERSTE WAARSCHUWING TERNEUZEN - kwestie van het ar. seenhoudend NSM-afval op de gemeen telijke stortplaats van Terneuzen laat een aantal vragen open naar de zorg vuldigheid waarmee de gemeente deze belt in het verleden heeft beheerd en de controle daarop door gedeputeerde staten. In 1972 en 1976 verleende dit laatste col lege hinderwetvergunningen voor res pectievelijk het oude en het nieuwe ge deelte van het stortterrein in de Bonte polder. In artikel 19 van de vergunning uit 1972 staat: „Afvalstoffen afkomstig van chemische fabrieken mogen alleen wor den gestort, indien een op deze afval stoffen van toepassing zijnde gifvrijver klaring, afgegeven door de afleverende fabriek, aanwezig is; een dergelijke ver klaring moet ten allen tijde kunnen worden getoond." Artikel 20 meldt, dat in de inrichting niet gestort of begraven mogen worden: „Giftige chemicaliën of mengsels van stoffen van stoffen welke giftige chemi caliën bevatten of waarvan de waterige oplossingen reeds in geringe concentra ties giftig zijn voor plantaardig en/of dierlijk leven." De vergunning voor de nieuwe stort plaats-daterend van 2 februari dit jaar - herhaalt deze bepaling in artikel 18, maar voegt daar in artikel 19 aan toe „Chemische afvalstoffen mogen niet ge stort worden, tenzij na opgave van aard en hoeveelheid schriftelijke toestem ming daartoe is verkregen van de hin derwetvergunning verlenende instan tie" (gedeputeerde staten, red.). De inspectie milieuhygiëne staat op het standpunt dat de gemeente Terneuzen beide vergunningen op meer dan één punt heeft overtreden en milieu inspecteur dr. A. Adriaanse wil dan ook -eventueel via een beroep opde Kroon- bereiken dat het stortterrein wordt ge sloten. De gemeente vindt, dat er van overtreding geen sprake is. De N S.M. - die enkele maanden geleden nig liet weten dat iedere lading afval die het bedrijfsterrein verliet via bemonste ring werd onderzocht op de aanwezig heid van giftige of schadelijke bestand delen - produceerde tweemaal een brief met de mededeling dat het gestorte ma teriaal uitsluitend uit puin en afval zou bestaan en lichtte in een derde schriij- ven toe dat het 'vrij van schadelijke stof fen' zou zijn. Een rekbaar begrip, zoals wethouder van openbare werken drs R C, E Barbé het raadslid voor PPR/D'66 H. F. M. Magermans zou toegeven in de verga dering van de raadscommissies van openbare werken en milieuzaken van 7 september De vraag van de heer Magermans en het antwoord van de wethouder zijn over igens niet terug te vinden in de concept-notulen van de commissiever gadering. Het PPR-raadslid: „Ik heb dat tot mijn stomme verwondering ge constateerd en ga daar uiteraard niet mee akkoord." Milieu-inspecteur Adriaanse uitte in een eerder staadium twijfels aan de waarde van de 'gifvrij-verklaringen'. Hij keek verwijtend naar de NSM toen hij op 27 maart - in een vraaggesprek met de PZC zei: „Die verklaringen dekten de lading niet. Er is mogelijk sprake van een onoverzichtelijke si tuatie op het NSM-tcrrein. Mogelijk hebben de aannemers zich niet gehou den aan de instructie van het bedrijf. Maar de NSM gaf de gifvrij verklaringen toch maar uit. Er heeft kennelijk wat ontbroken aan controle en toezicht. Die verklaringen - nota bene wettelijk omschreven - konden voor dat afval nooit worden afgege ven." Officier van justitie mr W. G. C. Mijns- sen kondigde in dezelfde periode aan, dat hij de kwestie van het arseenhou- dend afval wilde onderzoeken. Daarbij zouden ook de 'gifvrij-verklaringen' worden betrokken. Op een vraag van de WD-er H de Jonge bevestigde wethouder Barbé tijdens de commissievergadering van 7 september dater van de 5.600 kuubieke meter afval circa 3.000 op de oude en 2.000 kubieke meter op de nieuwe stortplaats lag. Hij gaf ook toe. dat er voor het oude ge deelte 'gifvrij - verklaringen nodig wa ren en voor het nieuwe toestemming van g..s. bij het deponeren van chemi sche afvalstoffen. Het probleem is echter - zo maakte de wethouder bij die gelegenheid duidelijk - dat de NSM van meet af aan heeft ont kend dat er sprake zou zijn van che misch afval. Toen de kwestie aan het rollen kwam - in februari/maart van dit jaar - was er nog niets bekend over de inhoud van het wetsontwerp chemische afvalstoffen (in mei verschenen) waar aan de gemeente het begrip 'chemisch afval' kennelijk wilde toetsen. De concept-notulen van de commissie vergadering van 7 september: „NSM en ook wel andere instanties hebben steeds gezegd dat hier puin en grond zijn ge stort uit lang vervlogen dagen waarin mogelijk sporen van Arsenicum voor komen. De NSM heeft ook nooit enige juridische, financiële of morele aan sprakelijkheid erkend." Terneuzen had echter al in januari van dit jaar kunnen weten dat wat de NSM op de stortplaats in de Bontepolder kwijt wilde risico's bevatte. Op 16 ja nuari namelijk komt bij een controle van de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken in Oost-Zeeuwscli-Vlaanderen aan het licht, dat de aannemersbedrijven Van Splunder uit Axel en De Bokx uit Ter neuzen (die zich 5 oktober voor de Ter- neuzense kantonrechter moeten ver antwoorden) illegaal afval, afkomstig van de vuilopslag van de NSM, hebben gestort op een opgesloten terrein in de Smits- en Coegorsschorrepolder in de gemeente Sas van Gent. De milieu-Inspectie laat op 20 januari weten dat ze het afval onderzoekt. De gemeente Sas van Gent maakt een eind aan de stortingen. Afval van dezelfde hoop wordt vervolgens zonder proble men geaccepteerd door de gemeente Terneuzen. EWethouder Barbé ontkende in de re cente commissievergadering dat Ter neuzen wist dat het verdacht was. De gemeente maakt pas een eind aan de stortingen - achteraf blijkt het om in middels beruchte 5.600 kubieke meter te zijn gegaan wanneer de stortplaats te vol dreigt te worden. Het afval wordt dan aangeboden bij de 'Centrale Vuil- verwrkende Industrie' (CVI), die een stortplaats exploiteert In de Kanaal polder. He t bedrijf accepteert het materiaal tot de directie van de Centrale Diensten de milieu-inspectie te horen krijgendathet mogelijk hoge concentraties arseen en lood bevat. Het afval wordt vervolgens vewrwijderd en teruggebracht naar de NSM. Op 27 maart komt milieu-inspecteur Adriaanse naar buiten met de medede ling, dat monsters van het Rijksinsti tuut voor de Volksgezondheid (RIV) in Driebergen hebben aangetoond dat het NSM-afval op de belt in de Bontepolder zeer hoge arsenicumgehalten bevat. De gemeente Terneuzen liet vervolgens watermonsters onderzoeken in het la boratorium van de Watermaatschappij Zeeland (WMZ) die lagere waarden zou den hebben aangegeven. Directeur ing. J. J, Huigh van de Ter- neuzense dienst openbare werken sprak - in een commissievergadering van openbare werken - van bijna drinkwa ter' in een van de gevallen. In een com missievergadering van 7 september deelde wethouder Barbé mee, dat de in augustus genomen monsters van de provinciale waterstaat die indruk had den bevestigd. ADVERTENTIEj inderdaad prima stofzuigers FIRMA BOONMAN GESLOTEN VLISSINGEN - Wegens faillissement is de firma A. Boonman, handel in electro-technischc apparatuur, aan de Lange Zelke te Vlissingen al vanaf 6 augustus gesloten. Het faillissement geldt in grote mate ook voor de zaak die de heer Boonman al zo'n 20 jaar in Ove- zande heeft. Beide zaken zijn - behoudens nog 'lo pende' reparaties - voor verkoop geslo ten. De heer Boonman' deelde desge vraagd mee, dat hij nog geen inzicht heeft hoe lang het gaat duren eer er op nieuw kan worden begonnen. „Als ik de financiën rond kan krijgen gaan we weer zo snel mogelijk aan de slag, in Vlissin gen of elders". Het destijds uitgebrande pand in de Walstraat is volgens de heer Boonman oorzaak van alle ellende geweest. Na de brand wilde de firma Verzicht uit Letd- schendam, eigenaar van het pand, het gebouw niet meer herstellen. De heer Boonman is toen binnen een Jaar naar de Spuistraat verhuisd. Daar zat men echter een eind buiten de aanloop van het winkelend publiek. Na overleg werd kort daarna besloten naar de Lange Zelke te verhuizen, waar de firma an derhalf jaar is gevestigd geweest „Het was toen al fout De verkoop werd wat beter, maar onvoldoende om volop te kunnen draaien", aldus de heer Boon-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7